DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Altona Antiochia Arendskerk Alciiious Arantza Mendi Amazone Agnita Ajax Bennekom Barneveld Boskoop Biscay a Bodegraven Ceres Cordillera Costa Rica Deslo Delaware Dijkwater Den Haag Elpenor Fauna Gera Gracefield Gaas fcerl and Grootekerk Galgewater Helder Hebe Hardenberg Heemskerk Horden Hoogland Hercules Kyphissia Langlebrook Lucerna Lisbeth Ioannls Vatis Iskra Irene Juliana Myrmidon Mars Montferland M. v. St. Aldegonde Manvantara Neumark Neion Nijkerk Naumburg Neleus Orania Ootmarsum Oranje Nassau Poelan Tello Poseidon Peterston Proeyon Peisander Perseus Rina Corrado Rokos Vergottis Rinos Reggestroom Ronny Serooskerk Saturnus Syra Selene Salland Tajandoen This tie ford Telamon Titus Terneuzen Venezuela Waterland Winterswijk Wolfram Ned. Indië Mexico Japan Batavia La Plata Danzig Curacao Hamburg Chili Chili Chili Bilbao (v. IJm.) Hamburg Bourgas West Indië West Indië B. Aires Koivisto Archangel Aruba Ned. Indië Venetië Ned. Indië Buenos Aires Rosario Japan Archangel Caibarien Midd. Zee Sfax Zuid-Afrika Archangel New Castle Leningrad West Indië Santa Fé Port Arthur Onega Buenos Aires Leningrad Kopenhagen Pemau Batavia Napels Buenos Aires Ned. Indië Curasao Ned. Indië B'uenos Aires Zuid Afrika Ned. Indië Ned. Indië B'uenos Aires Archangel West Indië Ned. Indië Guantanamo Rosario Archangel Batavia Kopenhagen Rosario La Plata La Plata West Afrika Frederikshaven Japan Bourgas Mexico Curacao Hamburg Ned. Indië La Plata Hamburg Savona Archangel Hamburg Buenos Aires Archangel Hamburg ▼erm. aankomst 11 Aug. 5 Aug. 5 Aug. 6 Aug. 12 Aug. 15 Aug. 10 Aug. 8 Aug. 28 Aug. 30 Jul: 6 Aug. 21 Aug. 17 Aug. 7 Aug. 15 Aug. 9 Aug. 2 Aug. 5 Aug. 3 Aug. heden 29 Aug. 12 Aug. 3 Aug. 5 Aug. 31 Juli 2 Aug. 3 Aug. 6 Aug. 31 Aug. 25 Aug. 8 Sept. 18 Aug. 1 Aug. - 5 Aug. 30 Juli 28 Aug. 19 Sept. 1 Sept. 10 Aug. 2 Aug. 4 Aug. 20 Aug. 27 Aug. 5 Aug. 16 Aug; 5 Aug. 14 Aug. 6 Aug. 5 Aug. 8 Aug. 2 Aug. 1 Aug. Laatste bericht 23 Juli van Port Said. 19 Juli van Port of Spain. 29 Juli van Hongkong. 19 Juli te Belawan. in lading. 31 Juli te Kopenhagen. 28 Juli te Londen, hi lading. 22 Juli van Curasao. 26 Juli van Paita. 27 Juli v. Talcahuano. in lading. vertrekt 8 Aug. 28 Juli van Limnï. 30 Juli van Barbados. 19 Juli van Curacao. 17 Juli vertrokken. 27 Juli van Elseneur. 30 Juli v. Honnigsvaag. in lading. 25 Juli van Port-Said. 30 Juli van Fiume. 16 Juli van Padang. 27 Juli van Las Palmas. 11 Juli v. Ponte Obligado. 30 Juli van Osaka. 30 Juli vertrokken. 25 Juli te Antwerpen. 27 Juli van Gibraltar. 30 Juli van Gibraltar. 30 Juli van Pt. Natal. 25 Juli vertrokken. in lading. 27 Juli vertrokken. 30 Juli te Havre. .29 Juli van Buenos Aires. 24 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken. Juli v. Madeira. 25 Juli vertrokken. 31 Juli te Gdynia. 27 Juli vertrokken. 29 Juli te Londen. 30 Juli v. Carthagena. in lading. i Juli van Sabang, in lading. 25 Juli van Penang. in lading. 29 Juli van Port-Sudan. 27 Juli van Batavia. 24 Juli van Padang. 30 Juli van Santos. 30 Juli van Utsire. 26 Juli van Parimaribo. 29 Juli van Port-Said. 31 Juli te Rotterdam. 24 Juli v. Buenos Aires. 24 Juli van Lodingen. 28 Juli vertrokken. in lading. 28 Juli van Buenos Aires. 13 Juli te Santa Fé 1 Aug. vertrokken. 23 Juli van Cape Coast. 27 Juli vertrokken. 1' Aug. te Rotterdam. 28 Juli te Izmir. 27. Juli vertrokken. ,in lading. in lading. 28 Juli van Marseille. 17 Juli v. Buenos Aires, vertrekt 4 Aug. 28 Juli vertrokken. 27 Juli vertrokken. vertrekt 4 Aug. 24 Juli v. Bahia-Blanca. 31 Juli van Utsire. 31 Juli vertrokken. voortbrengt. In den breede besprak de heer Pilger hoe W. E. G. zich dat voorstelt. Aan de hand van statistische tabellen, aan den cnuur der zaal opgehangen, werd dit alles verduidelijkt. Vervolgens werd, ofschoon zeer beknopt, door spreker een duidelijke uiteen zetting van den werkwijze der W. E. G. gege ven. Na de pauze werden eenige vragen gesteld wie de initiatiefnemer hiervan is en of deze in andere plaatsen bestaat of werkt en hoe lang de beweging bestaat. De vereeniging bestaat nog zeer kort. Het initiatief is hoofd zakelijk ontstaan bij leden der Bellamyvereeni- ing. De W. E. G. staat echter geheel los van de Bellamy beweging. Vervolgens werden de andere vragen door spreker uitvoerig beantwoord en gesproken over middelen ter bereiking van het doel. Na dat, naar aanleiding van een uit de vergade ring gestelde vraag, nog eenige discussie was ;evoerd, werd de vergadering gesloten. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat hier ter plaatse een vereeniging van de W. E, G. is opgericht waarvan het secretariaat is gevestigd de Ruyterstraat 51'. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 1 Augustus 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Alchiba, Alcyone, Alpherat, Baloeran, Co lombia, Costa Rica, Flandria, Indrapoera, Jo- han v. Oldenbarnevelt. Kota Nopan, Kota Pi nang. Marnix v. St, Aldegonde. Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Tello, Siba.jak, Slaan at. Vol en dam. Behalve bovengenoemde schepen zijn de meeste Nederlandsc'he vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline Um. 26 500 manden f 3160 Erika 5 IJm. 418 405 manden f 1820. Utrecht IJm. 73 525 manden f 3420 Jac. Clasine IJm. 10 325 manden f 2170 Neptunus IJm. 87 145 manden f 1790 Adelante IJm. 19 330 manden f 2910 Vios 3 IJm. 1 105 manden f 1290 Alkmaar IJm. 31 250 manden f 2120. IJselmond IJm. 78 285 manden f 2190 I. S. Groen IJm. 130 285 manden f 1470. Kotters: E 120 f 230; E 281 f 260. Loggers: Sch 266 f 780, RO 1 f 740; KW 60 f 500; KW 5 f 380 VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE 3U MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Hoogovens Noorsch. Duitsch Sn ar Elise Schulte Archangel Lulea hout erts IJMUIDEN Interessante wedstrijden het Stormvogels-terrein. op Humor in de sport. Woensdag 15 Augustus kunnen liefhebbers van sport op het Stormvogels-terrem genieten. Een gevarieerd sportprogramma zal worden uitgevoerd, waarbij de zaak vooral van den vroolijken kant bekeken zal worden. In de eerste plaats zal op verzoek van de Sparta-veteranen de bekende IJmuidensche zomerploeg een revanche-wedstrijd gespeeld worden tegen de Zilveren Schijven van D. C. IJ, Voor de Sparta-veteranen komen o.a. uit Outenaar, Rademaker, G. Hemken, Wim Koster en als gast Coonen, de voormalige spil van Enschedé. De gelederen van D. C. IJ. zullen worden „versterkt" door Bullé, Mr. Dukel, Ligt- hart en als doel verdediger De Zomorra, Verder vinden athletiekwedstrijden plaats om het kampioenschap van Groot IJmuiden o.a. 100 M. hardloopen BulléPelikaan, 100^ M. hardloopen W. Koster (103 K.G.)G. Hemken (105 K.G.) 100 M. hardloopen met handicap Dukel—J. Smit alsmede eeri wielerwedstrijd Pelikaan—Bullé, waarbij als starter zal fun- geeren de heer Suiverink, voorzitter van Storm is er een hoeveelheid lucht onder het wrak ge komen, die sterk genoeg was om het even op te lichten. PONSEN VAN RIJWIELPLAATJES. De heer P. Helder, Edisonstraat 10 alhier, die op zich heeft genomen het laten ponsen van rijwielplaatjes met den naam van den eigenaar ten bate van „Zonnestraal" verzoekt ons mede te deelen. dat hij heden (Woensdag) nog beschikbaar is, om desgewenscht plaatjes in Amsterdam te laten ponsen. De plaatjes moeten dan uiterlijk hedenavond bij hem worden bezorgd, of een bedrag van f2,60 (10 ets. voor het ponsen) met duidelijke opgave van naam en adres. Muziek op het terrein. De opbrengst is ten bate van het jubileumfonds van D. C. IJ. Ertsaanvoer. Het Duitsche stoomschip Elise Schulte is van Lulea aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Houtaanvoer. Met het Noorsche stoomschip Snar is een lading hout van Archangel aangebracht voor de papierfabriek te Velsen. Wrak komt uit zee omhoog. Uit Scapa Flow wordt een eigenaardig voor val vermeld. Op het oogenblik is men daar be zig den vroegeren Duitschen kruiser Bayern die tegelijk met eenige andere kruisers tot zin ken werd gébracht, weer te lichten. Dezer da gen verhief het wrak zich nlo-tselingf uit de diepte tot groote verbazing der werklieden, het kwam aan de oppervlakte van de zee, dreef een half uur en verdween toen weer naar den bodem. Men weet niet waaraan men dit zon derling voorval moet toeschrijven, vermoedelijk onze plaats reeds eenigszins in feeststem-' ming, waartoe de, overigens wel wat zwakke, verlichting van den molen „De Zandhaas" en de étalages van een aantal winkeliers we denken in 't bijzonder aan die van den heer Bitter en de Radio-Centrale het hunne bijdroegen. DE HARDDRAVERIJ. Naar men ons mededeelt bevinden zich on der de paarden, die Donderdag a.s. in de baan komen, deelnemers met klinkende na men, o.a. de winnaar van de vorige Sant- poortsche draverij, Fatima, de kampioen van het vorige jaar, Lady Bont en verder Rolls Royce en Sister Patrick H. De baan verkeert in prima conditie. 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER P. PRINS De heer P. Prins, die heden 25 jaar werk zaam is aan het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, heeft dezen dag vanmorgen feeste lijk herdacht. Op de heerenafdeeling waar hij verpleger is, werd hij met vrouw en familie ontvangen. De zaal was met bloemen versierd. De heer G. Kraus, geneesheer-directeur, sprak den jubilaris toe en bood hem namens de commissie van bestuur een bloemenmand aan en een gratificatie. Ook de afdeelingsge neesheer Dr. A. P .Timmer heeft een rede ge houden. Van het personeel ontving de jubilaris een dressoir. Enkele patiënten hebben den verple ger eveneens toegesproken, die den dag ver der in huiselijken kring zal doorbrengen, waar hij een receptie houdt. meldt: Hoogste barometerstand 765.9 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 745.2 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: ATHLETIEK. De Prins Hendrik-beker wedstrijden. Inschrijvingen van alle vooraan staande vereenigingen. Zwakken tot matigen Zuid-Westelijken tot Zuidelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aan vankelijk .weinig of geen regen.. Waarschijn lijk iets warmer overdag. Barometer Stand hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 70 F. 62 F. 65 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V< Lucht 7(J F. Water 66 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Donderdag v.m. 7.50 uur; n.m. 8,17 uur. Vrijdag v.m. 8.49 uur; n.m. 9.20 uur. Zaterdag v.m. 9.57 uur; n.m. 10.32 uur. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.80f 0.58. Griet per 50 kilo f 30f 13. Tongen per kilo 'f 1.95f 1.35. Middelschol per 50 kilo f 27 Zetschol per 50 kilo f 23. Kleine schol per 50 kilo f 19f 4.7-0. Bot per 50 kilo f 6.10f 3. Schar per 50 kilo f 12—f 2.70. Vleet per stuk f 4.30f 1.20. Kleine poon per 50 K.G. f 2.10. Groote schelvisch per 50 kilo f 33f 32. Middelschelvisch per 50 kilo f 27f 25. KI. middelschelvisch per 50 kilo f 23f 7.1 Kleine schelvisch per 50 kilo f 8— f3.50 Kabeljauw per 125 kilo f 54f 21 Groote gullen per 50 kilo f 10.50f 5.75 kleine gullen per 50 kilo f 7f 1.90 Leng per stuk f 1.56f 0.85 Heilbot per kilo f 1.10f 0.90. Wijting per 50 kilo f 3.80f 2.40 Koolvisch per stuk f 0.72f 0.10 Makreel per 50 kilo f 9f 5.50. Versche haring per kist f 9f 6. Groote hake per 125 kilo f 94. Middel hake per 125 kilo f 160f 98. Kleinmiddel hake per 50 kilo f 36f 32. Kleine hake per 50 kilo f 27f 18. Steur haring per kist f 13.50. IJMUIDENSCHE CONCOURSSUCCESSEN TE SOESTDIJK. Onder leiding van den-directeur, den heer J. Beider, zijn te Soestdijk concourssuccessen be haald. Het meisjeskoor van het Christelijk koor Excelsior kwam uit in de vierde afdeeling vrouwenkoren en behaalde den eersten prijs met 333 punten. De jonge dames behaalden in den eerewedstrijd den tweeden prijs. In de tweede afdeeling dubbel-mannenkwar- tet kwam IJmuiden's Dubbelmannenkwartet uit en werd met Witt's „Ave Maria" en Der Spielmann eerste met 302 punten. De jury bestond uit de heeren Altink, Van Maurik en De Cock. VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Donderdag-markt Am sterdam IJm. 58 vangst: 100 m. br. schel visch, 80 m. gul, 55 m. schelvisch, 60 m. ma kreel, 3 m. hake, 20 m. kl. schol, 5 m. groote schol. Sumatra IJm. 253 vangst: 185 m. br. schel visch, 80 m. schelvisch, 105 m. gul (waarbij 100 st. ijskabeljauw), 15 m. makreel, 20 m. schol, 10 m. hake, 35 st. s-t. kabeljauw, Victor IJm. 149 vangst:circa 300 vaatjes haring. MS. CHR. HUYGrENS GEARRIVEERD. Het ms. Chr. Huygens aan boord waarvan zooals men weet zich 29 veroordeelde deelne mers aan de muiterij aan boord van de „Ze ven Provinciën" bevinden, is hedenmorgen te ruim 10 uur in de Noor-dersluis gearriveerd. Er was slechts weinig meer belangstelling dan anders bij he tbinnenkomen van een -boot uit Indië. Op de sluis was aanwezig de commissaris van politie met eenige agenten. Bijzondere gebeurtenissen deden zich niet voor. Na ruim een kwartier in de sluis te hebben gelegd zette de Chr. Huygens de reis naar Amsterdam voort. HEDENAVOND BELANGRIJKE POLO- wedstrijden. Zal V. Z. V. opnieuw kampioen worden? Den velen belangstellenden, -die 'geregeld de polowedstrijden, welke in de Velser Zwemin richting worden gehouden, bezoeken, wacht hedenavond wel een bijzondere wedstrijd. Het eerste zevental van V. Z. V. ontmoet „Haar lem III". Mochten onze plaatsgenooten er in slagen ook deze kamp te winnen, dan behaalt zij daarmede het kampioenschap van de eerste klasse, kring Haarlem en heeft promotie plaats naar de der-de klasse van den Kon. Ned. Zwembond. V. Z. V. II komt uit tegen H. V. G, B. V. Het tijdstip van aanvang is bepaald -op kwart over acht. Indien de weersomstandigheden daartoe medewerken, verwachten wij groote belang stelling en wij twijfelen er niet aan of de trouwe supporters zullen niet nalaten ons kra nig zevental aan te moedigen. VERGADERING „WERKGEMEENSCHAP" Dinsdagavond heeft van de vereeniging „Werkgemeenschap", (W. E. G.) in het Sta tions Koffiehuis een vergadering plaats gehad. Voor deze vereeniging, die ten doel heeft het stichten van een werkgemeenschap ter be vordering van -de economische gelijkheid, trad als spreker op de heer H. Pilger uit Sant poort. De heer Pilger 'begon te zeggen, dat hij het niet noodig achtte een uiteenzetting te geven van de groote economische ellende waar in de gemeenschap heden ten dage verkeert. Naar aanleiding- hiervan stelde hij de vraag, hoe uit die crisisellende te komen. Kan dit door een regeering of organisaties geschieden? Uiteindelijk zijn wij menschen zelf de or ganisatie, de regeering die er ons uit moet helpen. Volgens spreker kan dit door den mensch alleen geschieden door eenparige samenwer king, door gelijkstelling van allen in den ar beid; waarvan ieder ontvangt hetgeen hij SANTPOORT Het 175-jarig bestaan van „Santpoort's Ringrijden". Gisteravond werden de feesten van „Sant poort's Ringrijden" ter gelegenheid van haar 175-jarig bestaan ingeluid met een feestcon- cert, dat onder auspiciën van „Santpoorts Bloei" gegeven werd door bij den besturen bond „Eensgezindheid" aangesloten vereeni gingen. Naast honderden bezoekers werd het con cert ook bijgewoond door het geheele be stuur der jubileerende vereeniging. De voorzitter van „Santpoorts Bloei", de heer Van Beem, maakte van deze gelegenheid gebruik de heeren Witteman c.s. te compli menteeren en de vereeniging toe te wen- schen, dat ze tot in lengte van jaren zoom energiek bestuur mag houden, als ze nu heeft. Aan het concert werd medegewerkt door de muziekvereenigingen „Wil-helmina" en „Soli Deo Gloria", het gemengde koor „Vox Humana" en het R.-K. Kinderkoor, resp. onder leiding van de heeren Peter Wit, Kees Oudendijk, de Haas en mevr*. Arisz-Schrama. Het door deze vereenigingen ten gehoore gebrachte werd door de talrijke aanwezigen zeer op prijs gesteld. Na het concert trad de tumvereeniging „Santpoort" nog voor het voetlicht. Ook voor de prestaties onzer gymnasten bestond de noodige belangstelling, zoodat dit optreden van de Besturenbond-vereeniging, als uiterst geslaagd mag worden aangemerkt en een waardigen inzet vormde van de feestelijkheden, Door' de groote belangstelling verkeerde seeren krijgen. Voor de Zondag a.s. op het „Haariem"-ter- rein te houden athletiekwedstrijden om den Prins Hendrikbeker, waarvoor alom in den lande groote belangstelling bestaat en waaraan tevens de titel clubkampioen van Nederland is verbonden, zijn thans alle inschrijvingen binnen. Het zijn niet minder dan acht vereeni gingen, welke hun beste krachten naar het „Haarlem"-terrein sturen en als zoodanig is bij voorbaat het succes reeds verzekerd, want dat over alle linies een groote strijd zal worden ge- levex-d, staat reeds thans vast. Vooral op de sprint zal het warm toegaan, want voor de eerste maal in dit seizoen bekam pen alle cracks elkaar hier. Het zijn Zondag voornamelijk Berger en Osen-darp, tusschen wie het om de eerste plaats gaat; vooral de Hagenaar, die reeds dit seizoen blijk gaf op de Haarlem-baan zich goed thuis te voelen, staat daarbij in het middelpunt der belang stelling. Boersma, Van Be veren, Jansen, Beef- tink en Van Geenhuizen zijn de verdere voor naamste namen uit dit uitgelezen gezelschap; een gang naar het Haarlem-terrein is alleeai al de strijd op de 100 M„ welke in drie series verloopen wordt, waard. Hier volgt eerst een klein overzicht van de voornaamste deelnemers op de diverse num mers. Deze zijn buiten de reeds genoemde 100 M.r 400 M. Sierhuis, Van Rijn en Klasema. 800 M, Bonman, Heymans, Sierhuis en Dop. 1500 M, Heymans, Haver Plieger en Balder. 5000 M. Toorenburg, Hoogeweg en Mulder. 110 M. horden: Mesmann Schultz, Jansz en Karman. Speerwerpen: v. d. Poll. Kogelstoten: De Bïuyn, Ypsilon, v. d. Well .en Houtzager. Discuswerpen: De Bruyn, Coster en v. cl. Wel. Hoogspringen: Brasser, Roel of s; Krijgsman en Jansz. Verspringen: Houtman, Geul, Éikema en Snijders. Polshoog: Oorschot en Mesmann Schultz. Tegenover deze uitstekende krachten stelt „Haarlem" de volgende ploeg: 100 Meter: VaCn den Berge en Van Geen huizen. 400 Meter Van der Boor en en Herfst. 800 Meter Van der Booren en Figee. 1500 Meter Buis en Scherpenhuizen. 5000 Meter Klaasse en Brandenburg. 110 M. horden: W. Kaan en Voogd. Hoogspringen: Schoemaker en Kuiper. Verspringen: Van Welsenes en V. Mans. Polshoog: Van der Zee en Verkes. Speerwerpen: Van der Zee en Lamp. Discuswerpen: Vreeken en Schaak. Kogelstooten, Vreeken en Schaak. 4 maal 100 M.: Voogd, Rinkel, Van den Berge en 'Van Geenhuizen. 4 maal 400 M.: Kaan, v. d. Booren, Mans en Herfst. Deze ploeg, waarin vele namen, welke in de athletiekwereld een goeden klank hebben, heeft de zware taak op zich genomen, voor de 11e maal in successie te trachten den beker te bemachtigen; een taak, welke door haar, naar wij vertrouwen, tot een goed einde gebracht wordt. Het is niet te verhelen, dat de laatste jaren de roemruchtige vereeniging eenigszins is achteruit gegaan. Was vroeger reeds hij voorbaat te voorspellen, dat „Haarlem" zou zegevieren, nu gaat men met werkelijke zorgen in het veld, want het zou met de „Haarlem!" - supreniatie wel eens gedaan kunnen zijn. Een voordeel is het dan ook, dat de ver zwakte ploeg, waarin we o.a. Blik en Eysker missen, op eigen terrein voor haar eigen pu bliek den strijd aanbindt. Dit zal voor haar een niet te onderschatten moreele steun be- teekenen, een steun, dien zij gebruiken kan en die haar tenslotte niet geheel kansloos maakt. Ieder plint is voor den P. H.-beker goud waard; zoo heeft b.v. op de 100 M. Van Geen huizen de beste kansen, want in zijn serie ontmoet hij als sterkste tegenstanders Osen- darp en Eikema; de laatste werd door hem in Wormerveer een week geleden nog regelmatig geklopt. Zwaarder zal het Van den Berge val len, want Berger is vanzelfsprekend niet te halen en Beeftinck is een jeugdig sprinter, die het dezen veteraan niet gemakkelijk zal maken. Bij 400 M. is de hoop gevestigd op v. d. Boo ren, niet voor het behalen van de eerste plaats, doch voor het bezetten van zoo mogelijk de derde plaats. Hij moet daarvoor Sierhuis klop pen, want deze is van het gezelschap, dat mo gelijk de finale zal uitmaken, wel de zwakste. De strijend KlasemaVan Rijn zal uiterst scherp'zijn. Het gaat hier om de eerste plaats op de Nederlandsche 400 M.-lijst. Van der Booren's kansen worden beter op 800 M„ al moet rekening worden gehouden met eventueele vermoeidheid na de 400 M. Bouman en Dop leveren de revanche van den Olympischen Dag, doch het is hierbij niet uitgesloten, dat de Haarlemmer zich aan sluit. Ook Heymans en Sierhuis zijn op dit nummer, dat zeer fraai belooft te worden, niet geheel kansloos. Sierhuis is momenteel kampioen van Nederland. Bij 1500 M- gaat „Haarlem" weer beter mee tellen, want Scherpenhuizen en Buis (vooral de laatste is een echte „cupfighter") zijn hier in staat, de beide eerste plaatsen te bezetten, Of Scherpenhuizen in conditie zal zijn, weten wwe niet, want een geheele maand bezocht komende - hij geen wedstrijden. Niettemin moet hij zijn eerste nederlaag dit seizoen nog te incas- Arie Klaasse is in staat, de 5000 M. tot een goed einde te brengen en het staat daarbij vast, dat het den populairen Haarlemmer aan aanmoedigingen niet zal ontbreken. Mulder van A.V. '23 is zijn gevaarlijkste concurrent. Klaasse heeft dit jaar weer geheel aansluiting met de eerste krachten uit den lande; zij, die den laatsten tijd zijn prestaties gevolgd heb ben, zullen er alle bewondering voor hebben. Ook de 110 M. horden is een goed „Haar- lem"-nummer, waarop Wim Kaan door Mes mann Schultz niet te slaan Is. De Haarlem mer is in prima conditie en de hoop is ge rechtvaardigd, dat hij op eigen terrein zelfs een record tot stand brengt. Voogd is goed voor een der plaatsen. Bij de werpnummers is helaas Eysker niet van de partij, waardoor kostbare punten ver loren gaan. Schaak en Vreeken zijn echter heel goede krachten, die het in korten tijd al ver brachten en bij lederen wedstrijd om de eerste plaatsen meetellen. Een weinig ge luk is hier niet te versmaden, want zoowel op kogel als op discus lagen ook vroeger kost bare winstpunten. Bij het speerwerpen zien we de veteranen Van der Zee en Lamp, die vermoedelijk wel puntloos zullen blijven, terwijl op hoogsprin gen de hoop gevestigd is op Kuiper en Schoe maker, twee springers, die wel wat kunnen, doch die hun dag moeten hebben. Vèrspringen en polshoog zijn heel sterk be zet. Van Welsenes kan het eerste nummer winnen, terwijl v. d. Zee, die na langen tijd afwezig te zijn geweest, met 3.60 M. ver leden Zondag verraste, vermoedelijk ook in Haarlem wederom de e&rste plaats zal be zetten. En als Verkes daarbij even hoog komt als Zondag, is er in een heel goede kans op de tweede plaats, waardoor het „Haarlem"- totaal niet onbelangrijk zou worden opge voerd. Op de 4 maal 100 M. moeten goede wissels de ploeg op de derde plaats kunnen brengen, terwijl op 4 maal 400 M. eveneens een derde plaats moet kunnen \vorden bereikt. Op deze nummers wisselen vermoedelijk V. en L. en A.V. '23, zoodat dan drie punten achterstand op beide nummers totaal niet zoo'n groot verschil zal uitmaken. Wie wint-? Dat is een vraag, die a.s. Zondag a.s. beantwoord wordt aan den Schoterweg. LAWNTENNIS Om den Davis Cup. ENGELAND—VEREENIGDE STATEN (4—1). Uit Londen: De resultaten der beide laat ste enkelspelen van de Challenge Round En gelandVereenig de Staten waren: Perry (Engeland) sloeg Shields (V.S.) met 6—4, 4—6, 6—2, 15—13. Austin (Engeland) sloeg Wood (V.S.) 64, 6—0, 6—8, 6—3. Einduitslag 41 voor Engeland. BURGERLIJKE STAND J-b. v, Hemskerk- Ka mstra-Volbe da, M. C. van Leeu- VELSEN Geboorten: J. E. Vuist-Wiegmans, straat 41 IJmuiden. J. d„ Zeeweg 217, IJmuiden. wen-Verbëek, d„ Snelliusstraat 22. IJmui den. E. Winnubst-Sutori'us, d., P. C. Hooft- laan 11, Velsen. G. Kossen-Barelds, d., de Ru ij terstraat 44, IJmuiden, A. M. Rubbe- Slijkerman, d.. Bloemendst-raabweg 21, Sant poort. D. Stevens-Hendriks, z„ Velserduin- weg 237, IJmuiden. Overleden Harmina G. Wikkerink, 59 j.. echtgen. van B, A, Reimes, Gr. Hout- of Koningsweg 176, Velsen N, Cornells van Pel, 27 j. ongehuwd, Snelliusstraat 37, IJmuiden. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 1 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: 3 uur Matinée: „De Vech tende Dwaas". 8.15 uur: Jack Holt, zijn ge luksdag". Bioscoop de Pont: „De Kroeg" 8 uur. DONDERDAG 2 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: „Jack Holt, zijn Geluks dag". 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 1 AUGUSTUS Gem, Concertzaal: N.V. Italiaansche Opera. Opera-concert. 8 uur. Café-Restaurant „Du Commerce": optreden van den kapelmeester Lancé en zijn solisten. Luxor Sound Theater: „Peggy mijn kind". 2.30 uur. Doorloopende avondvoorstelling. Aan vang 7 uur. Palace: Douglas Fairbanks in „De moderne Robinson Crusoë". Op het tooneel: Mac Car- thy, the great Balancer. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Chevalier in „A Bed time Story". Op het tooneel: Torino, de mees ter- jongleur. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 2 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3