i De toestand in Weenen. De voornaamste gevangenen Kanselier Schusclmig, die ook al „e (Van onzen Weenschen corresponded) WEENEN, 30 Juli Men heeft 'ht na de begrafenis van den vennoorden bondskanselier dr. Engëlbert Dollfuss willen wachten alvorens men ertoe overging zijn opvolger in het hooge en hier in Oostenrijk zoo buitengewoon moeilijke ambt te benoemen en vast te stellen, hoe het kabi net er onder diens leiding zou uitzien. Nu heeft de teraardebestelling plaats gehad, die door ongeveer achthonderdduizend lieden of misschien wel meer werd bijgewoond, welke zwijgend aan weerszijden van den langen, langen weg geschaard stonden, waarlangs de droevige stoet voortgetrokken is. Eerst heeft er op het groote plein voor het Rathaus een indrukwekkende ceremonie plaats gehad, waarbij het staatshoofd Miklas, de vice-kan- selier vorst Ernst Rüdiger von Starhemberg, de burgemeester van Weenen dr. Schmitz en de .Landeshauptmann" (gouverneur) van Neder-Oostenrijk het woord gevoerd hebben. Dan werd de kleine kist Dollfuss was opval lend klein bedekt met een rood-wit-rood kleed op een affuit naar de prachtige oude St. Stephanskathedraal gebracht, waar een plechtigheid plaats vond, die door den aarts bisschop van Weenen kardinaal dr. Innitzer gecelebreerd werd, en vervolgens reed men door de Mariahilferstrasse naar de buitenwijk Hietzing, waar het stoffelijk overschot op het landelijk gelegen vriendelijke kerkhof werd bijgezet, dat zich in de onmiddellijke omge ving van het slot Schönbrunn bevindt. Het heette, dat de minister van onderwijs dr. Kurt von Schuschnigg, de vice-kanselier vorst von Starhemberg en de „Landeshaupt- mann" van het bondsland Voralberg dr. Ender, die vroeger ook al eens kanselier geweest is, de meeste kansen hadden om Dollfuss' opvol ger te worden. Over het algemeen was men van oordeel, dat Starhemberg nog wel wat te jong en onbezadigd was. Hij telt? eerst vijfen dertig jaren en is al vaak wat al te onbesuisd en minder handig opgetreden. Schuschnigg is weliswaar ook niet veel ouder, de beide man nen verschillen maar twee jaar in leeftijd, maar men merkt bij hem niets van een onge breidelde wildheid en ondoordachtheid, die de jeugd vaak eigen is. Schuschnigg is een bui tengewoon voorzichtig man, erg kalm en be daard, en hij is een uitmuntend spreker. Zijn redevoeringen zitten steeds schitterend in elkaar, zij zijn stilistisch volkomen juist en weten, daar zij op een uitermate rustige wijze voorgedragen worden, altijd een diepen in druk te maken. Starhemberg heeft weliswaar de onder zijn bevel staande breede scharen van den Heimatschutz en van de aanhangers van die beweging achter zich staan, maar Schuschnigg houdt er ook een soort van eigen particulier leger op na, want hij staat aan het hoofd van de katholieke Ostmarkische Sturmscharen, die een religieus embleem op den linkermouw van hun uniform dragen. Gisteravond, toen men er in het Bundes- kanzleramt over aan het delibereeren was wie 'kanselier zou moeten worden, heerschte er omstreeks tien uur opeens groote bedrijvig heid in en om het hoofdkwartier van den Heimatschutz aan de Renngasse. Alle toe gangen tot deze straat werden met automo bielen afgezet. De wagens werden tot op de trottoirs gezet. Opvallend was het ook, dat er zooveel gewapende politie in de buurt was, die overal met bajonetten op het geweer op post stond en onverwachts verschillende ge bouwen bezet had, zooals het hoofdtelegraaf kantoor, waar zij zich zelfs in de vertrekken neerlieten, die wij buitenlandsche dagblad correspondenten tot onze beschikking hebben, iets wat in de annalen van de „Journalisten- zimmer" nog nimmer is voorgekomen, zoodat wij allen dus wel reden genoeg hadden om aan te nemen, dat er wat heel bijzonders aan de hand was. Het leek er wel op, alsof men weer een Putsch verwachtte of dat men ge hoord had, dat er getracht zou worden een aanval op enkele voorname gebouwen te doen of er aanslagen op te plegen. Ook hoor de men weer, dat de Heimatsehutzlieden zich om hun hoofdkwartier heen gebarricadeerd hadden om een aanval van de politie af te slaan. De wildste geruchten deden de ronde, te meer omdat men wist, dat er ook in het vlak in de buurt liggende gebouw van de Poli- zeidirektion groote bedrijvigheid en opwin ding heerschten. Geschied is er echter niets. Eerst tegen twee uur 's nachts kregen wij bericht, dat de nieuwe constellatie van het kabinet geboren was en dat Schuschnigg kanselier geworden was. Hij heeft bovendien de departementen van landsverdediging, van onderwijs en van justitie onder zich. Starhem berg is vice-kanselier gebleven en staat nu bovendien aan het hoofd van het ressort dei- openbare veiligheid. Baron Gerger-Waldenegg, die pas een paar weken geleden als minster van justitie zijn allereerste intrede in het Oos- tenrijksohe kabinet heeft gedaan, werd nu aan het hoofd van buitenlandsche zaken gesteld. Fey blijft staatscommissaris-generaal voor heel bijzondere omstandigheden en heeft er tevens Binnenlandsche Zaken bij gekregen. Dr. Buresch blijft minister van financiën, Stockinger behoudt zijn portefeuille van han del en verkeer, Neultadter-Sturmer heeft so- eigen leger" heeft. - Waarom Starhemberg niet gekozen is. lo ala ciale aangelegenheden en de zetel van een mi nister voor land- en boschbouw blijft voor- loopig nog vacant. Generaal-majoor Zehner, die eerst sedert een paar weken als opvolger van vorst Schönburg-Hartenstein staatssecre taris van landsverdediging is, blijft deze waar digheid behouden, baron Karwinsky is staats secretaris van justitie en dr. Pertner staats secretaris van onderwijs. Onmiddellijk vloog het nieuws per telefoon en telegraaf en radio naar het buitenland toe. De opgewonden stemming bleef echter in de binnenstad heerschen. In het eenige café in heel Weenen, dat des avonds laat en des nachts niet alleen open mag houden, maar open móét houden, omdat de Heimatsehutz lieden dit als pied-a-terre gebruiken zij moeten toch een lokaal hebben, waar zij wat te eten en te drinken kunnen krijgen wer den nog allerlei fantastische dingen verteld. Toen wij des.morgens na vier uur het be gon al mooi licht te worden dit café, dat zich evenals het Nederlandsche Gezantschap in het do.or wachtposten afgezette stadsge deelte bevindt, verlieten, ging het er nog net zoo druk en levendig toe als in de late na middaguren. Onder degenen, die laat geko men waren en die nu aan de cafétafeltjes za ten, bevond zich ook de vierentwintigjarige aartshertog Karl van Habsburg, doorgaans Carlos genaamd, de jongste broer van aarts hertog Anton, die zooals men weet met de Roemeensche prinses Ileana, den zuster van koning Carol, gehuwd is. De jonge keizerlijke prins maakt deel uit van de auto-afdeeling van den Heimatschutz en moest hier net als de anderen op eventueele instructies wach ten. De gevangen opstandelingen zullen zich niet vandaag', zooals aanvankelijk aangenomen werd, doch eerst morgen, Dinsdag, voor een speciaal voor dit doel in het leven geroepen militair gerechtshof moeten verantwoorden, daar men waarschijnlijk pog tevoren het een en ander van hen te weten kan komen en men hoopt, dat zij de namen van de perso nen zullen noemen, die het initiatief tot het gebeurde genomen hebben. Onder het groote aantal personen, van wie men aanneemt, dat zij iets met het organiseeren van den misluk ten Putsch te doen hebben gehad, behooren de directeur-generaal van de Alpine-Montan Gesellschaft dr. Apold, de professor aan de Weensche hoogeschool dr. Hügelmann, de ad vocaat dr. Ettingshausen, de directeur van po litie Steinhausl (dien men een paar dagen in zijn eigen bureau in de Polizeidirektion vangen heeft gehouden), de hoofdcommissa ris van politie dr. Gotzmann, de gewezen veld maarschalk-luitenant dr. von Bardolff, die vroeger chef van het militaire kabinet van den in 1914 te Serajewo vermoorden troon opvolger Frans Ferdinand geweest is, die hem als een van zijn beste vrienden beschouwde, generaal Wagner, de hoofdredacteur van het dagblad „Wiener Neueste Nachrichten" Ped- waidic en de politieke redacteur van dat or gaan Riedl, die vroeger correspondent van het Berlijnsche blad „Germania" is geweest. Deze zijn allen reeds gevangen genomen en worden dag en nacht verhoord. W. M. BEKAAR BEVERWIJK Het postkantoor en het publiek. Een enquête ingesteld. Lang wachten voor de loketten. OPBRENGST COLLECTE. De speldjes-dag, welke alhier gehouden werd ten bate van het t.b.c.-fonds van den Alg. Ned. Sigarenwerkersbond, heeft een bedrag van f 115 opgebracht. Het postkantoor in onze goede stad schijnt' tegenwoordig een permanente bron voor klachten te vormen. „Tante Pos" men weet het wordt over het algemeen de criti-ek niet be sjaard. iemand zal ontkennen, dat die crltiek ten aanzien van deze overheids-instëlling overdreven is. De eenen keer bestelt de post te vroeg, den anderen keer te laat en zoodra zich de gelegenheid voordoet, is het mensch- dom geneigd met de aanduiding „Tante Pos" wraak te nemen voor ware en vermeende grie ven. Het postkantoor is tegenwoordig al heel erg aan critiek blootgesteld. De grieven zijn in hoofdzaak gericht tegen het lange wachten aan de loketten. Nu moge het waar zijn, dat men in het algemeen spoedig klaagt over het verlies van kostbaren tijd, wanneer men rus tig' zijn beurt voor een der loketten afwacht, maar de klaagliederen namen toch ten slotte zoo'n omvang aan, dat de gebruikelijke dood doener van „wachten duurt altijd lang" in dit geval niet opgaat, tyij weten, dat de ambte naren nu eenmaal de cliënten één voor één moet helpen en dat daarmede voor de wach tenden eenigen tijd gemoeid is. Maar wanneer men ge-documenteerde klachten hoort van menschen, die 18 soms zelfs 20 minuten, en kele „begenadigden" niog wel langer, moeten wachten, dan moet er toch iets aan haperen. Wij hebben daarover wel eens met den waar nemen d.en directeur gesproken, maar ook deze ambtenaar is natuurlijk niet ben machte ver betering aan te brengen. Er moet bii den postdienst bezuinigd worden en ook het kantoor Beverwijk moest daar in ziin aandeel bij dragen. Op een goeden of „Kwaden" dag verschijnt er een inspecteur, die de durkte komt controleeren. Dan is 't juist natuurlijk „stil", met het gevolg, dat ge adviseerd werd b.v. cm het derde loket in de middaguren te sluiten. Met veel moeite heeft de waarnemend directeur toen weer gedaan weten te krijgen, dat daarvan weer een uur te rugkwam. Toen kwam de order, dat het kan toor des namiddags van 4.305.30 uur maar heelemaal gesloten moest worden. Hetgeen prompt geschiedt. Tientallen gegadigden voor postzegels en al het andere wat de Staat ten verkoop heeft aan te bieden stooten in dit uur als zij niet oppassen in letterlijken zin hun neuzen tegen de gesloten deur. Voor een cen trumplaats als Beverwijk is dit toch een dwa ze maatregel. Het postkantoor is niet uitslui tend voor de Beverwijksche ingezetenen, in tegendeel, de Wijk aan Duiners zijn voor alle postale beslommeringen eveneens op het kan toor Beverwijk aangewezen. De snelle toene ming van de bevolking in het gedeelte Wijk aan Duin heeft zelfs de vraag doen opperen of het langzamerhand geen tijd wordt, dat in die omgeving een hulpkantoor, zij net van bescheiden omvang wordt gesticht. Het kan toor Beverwijk bestrijkt een groolve uitge strektheid, het is gevestigd -in het hart van een bedrijvige streek, maar de post doet da gelijks punctueel op tijd om half vijf de deur dicht. Op de uren van openstelling zijn de lo ketten overbelast. Zeker, er zijn uren, dat het stil is. Men begrijpt wel dat daar de klachten niet over gaan. Maar als er „werk aan den winkel is" wordt het publiek van de overbe lasting der loketten de dupe, Velen keeren op hun schreden terug, wanneer zij de lange file van wachtenden b.v. voor het loket financiën zien staan. De ambtenaar, die dit loket be dient, heeft een moeilijke en bovenal verant woordelijke taak. De man moet zijn aandacht schenken aan allerlei dingen. Hij is belast met giro, postwissels, Rijksverzekeringsbank, kort om met heel het financiëele stelsel. En of er nu één of vijftig' wachtenden zijn, wanneer de postbode uit zijn wijk terugkomt met geïncas seerde wissels,'dan moet hij tot groote erger nis van de menigte aan den anderen kant van het loket, eerst afrekenen. Dë man wis naar i huis en de ambtenaar is verantwoordelijk voor het geld. Men mag van hem niet verlangen, dat hij terwille van de wachtenden tegen den postbode zegt: „Leg maar neer", zooals wel eens geadviseerd wordt. Zoo is het ook met het tweede loket. Overbelast met spaarbank, belasting, telefoon, telegraaf enz. Over een periode van ongeveer een maand is nu een enquette ingesteld, met de bedoeling gedocumenteerde klachten te verzamelen. Het resultaat is eenvoudig verbluffend. Eenge groo te kantoren en particulieren, die veel aan het postkantoor komen hebben controle uitge oefend op de wachttijden. Tijden van 18 a 20 min. voor de meest eenvoudig zaken, als het innen van een chèque of het afhalen van een aangeteekend stuk, waren geen zeldzaam heden. Een uitvoerig rapport is van deze enquette opgezonden. Als nu maar weer niet de inspec teur komt op een dag, dat het stil is aan het samengesteld en aan den Directeur-Generaal postkantoor Hopelijk zal deze ernstige klachtenreeks er nu eens toe bijdragen, dat in ieder geval eenige verlichting wordt gebracht op de druk technische bezwaren zijn, om van „financiën" ste uren. Wij kunnen ons voorstellen, dat er b.v. weer een of ander onderdeel naar een af zonderlijk loket over te brengen. Maar waar een wil is, is een weg. Alleen moet deze goe de wil nu eens uit Den Haag koenen. In Bever wijk is naar ons gebleken is bij directie en ambtenaren wel aanwezig. HET NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA. Van Vrijdagavond af wordt in het nieuwe bioscoopprogramma van het Kennemer Theater als hoofdnummer vertoond de vroolijke operette-film van de U.F.A. „Dir bist entzückend, Rosmarie. De geschiedenis speelt zich af in het Zwitsersche hooggebergte in midden van het schoone Alpenlandschap. In dit vlotte en charmante blijspel spelen o.a. I-Ierta Worell, Hans Stüve, Hans Adelbert von Schletow, Curt Vesperniann en Paul Otto, de hoofdrollen. Het tweede hoofdnummer is de dramatische film „Harten in strijd", de geschiedenis van drie menschen, waarvan de één het geluk van de beide anderen niet in den weg wil staan. De hoofdrollen in dit boeiende filmwerk wor den vervuld door Kay Francis, Nils Asther en Walter Huston. Het Kennemer Theater biedt alzoo voor de komende week weer een prettig en afwisselend programma, dat ook in deze zomersche dagen of wat daar soms voor moet doorgaan stellig waardeering zal vinden. Geleidebiljet voor late ^rdappelen. Men mag niet meer dan 4 K.G. ongedekt vervoeren. Met ingang van 1 Augustus zullen voor het vervoer van late aardappelen geleide-biljetten worden afgegeven tegen f 1 per 100 K.G. voor wat betreft aardappelen van de consumptie- maat en f 2 per 100 K.G. voor wat betreft buitenmaatsche aardappelen. Deze heffingen zijn 25 cent per 100 K.G. lager dan die, welke voor aardappelen van den oogst 1933 moesten worden betaald, Het vervoer van aardappelen van de con- sumptiemaat, bestemd voor huishoudelijk ge bruik van een gezin, mag in gezamenlijke hoe veelheden van hoogstens 4 K.G. zonder ge leidebiljet geschieden. Ten aanzien van het in voorraad hebben van aardappelen is bepaald, dat zulks voor eigen gebruik geoorloofd is in gezamenlijke hoeveelheden van ten hoogste 1000 K.G. Sierteeltencentrale ingesteld. Belast met uitvoering bloembollen- sanceringsplan. Leden van de Oostenrijksche jeugdorganisatie „Jung Vaterland", die op uit- noodiging van Mussolini hun vacantie in Italië doorbrengen, hebben een provisorisch monument voor hun dooden kanselier opgericht. EERSTE H. MIS. Dinsdag vond in de kapel van het St. Jozef- Rustoord een zeldzame plechtigheid plaats. Op dien dag celebreerde een jongen priester, den WelEerw. Heer H. J. Weitjens, van het Aartsbisdom Utrecht in de kapel zijn eerste plechtige H. Mis. Dat deze gebeurtenis in Beverwijk geschiedde was een gevolg van de omstandigheid, dat de ouders van den neomist inwon enden zijn van het St. Jozef Rustoord. De kapel was fraai versierd en prijkte o.m, met een handgeknoopte, wollen looper, die de inwonende dames van het Rustoord hadden vervaardigd. De Peperstraat-bewoners toonden hun mede leven door het uitsteken van de driekleur, voorzien van den pauselijken wimpel. De neomist werd aan het altaar geassisteerd door pastoor Schaik uit Bussum als presbyter assistent pastoor Kaasgaren uit Kortenhoef, als diaken en Professor Van Dijk van het seminarie Culemborg als sub-diaken. Pater Langemijer uit het klooster der Augus tijnen te Eindhoven hield een treffende feest predikatie. Het zangkoor zong tijdens den dienst de Missa in honorem Angelorum van L. de Vocht. Des middags van 12 uur hield de jonge priester in het St. Jozef Rustoord een druk bezochte receptie. Des avonds bracht de St, Jozef Harmonie aan den neomist en diens familie een sere nade. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem, 31 Juli 1934. Geëxamineerd 8 cand., teruggetrokken 1. Ge slaagd de heeren K. Kort, Zaandam; T. Bou- ma, Koog aan de Zaan; J. F. Pape, Haarlem. WIJK AAN ZEE EN DUIN AANRIJDING OP DEN HOEK RELWEG— VERLENGDE VOORSTRAAT. Dat de hoek Relweg—Verlengde Voorstraat vooral in den seizoen-tijd een zeer gevaarlijk verkeerspunt is, bleek Dinsdagmiddag. Een dame reed per fiets den Relweg uit, van de richting Beverwijk naderde een autobus. Mede door 't geringe uitzicht was een bot sing niet be vermijden. De dame werd van de fiets geslingerd. Na onderzoek door den dokter bleek, dat het ongeluk nog goed was afgeloopen. Met een flinke schaafwond en den schrik kwam 't slachtoffer vrij. De fiets was vrijwel vernield. De politie stelt onder zoek in naar 't gebeurde. DE „BRIGADE-DAG". Zaterdag 4 Augustus zal de Reddingsbri gade een offer vragen. Op verschillende ma nieren kan men dit brengen, 't zij door bloempjes te koopen, 't zij door het koopen van versnaperingen, die collectanten zullen aanbieden. Maar ook door ijverig mee te ra den naar 't aantal steentjes in de flesch. Geëtaleerd bij den heer J. Raadsv-eld. De Staatscourant van Dinsdagavond bevatte de statuten van de stichting Nederlandsche Sierteelten-Centrale, gevestigd in Den Haag welke stichting belast wordt met de uitvoering van het Bloembollensaneeringsplan-1933, ter wijl ook de uitvoering van de wettelijke rege lingen betreffende de boomkweekerïj en bloem- kweekerij aan deze stichting zullen worden toevertrouwd. Aangezien de regelingen betreffende de bloembollen op 1 Augustus in wering moeten treden en de voordrachten van de organisa ties van belanghebbenden voor de bestuurs- benoemingen nog niet alle zijn ingekomen, is ook hier, gelijk dit eveneens bij de Neder landsche Akkerbouw-Centrale is geschied, voor een zeer korten tijd slechts één bestuurder der stichting aangewezen en wel de heer J, C. M. Mensing te Aalsmeer. De Nederlandsche Sierteelten-Centrale zal gevestigd worden in de Trompstraat 73 te Den Haag. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 31 Juli uitgesproken. 1. A. W. Breurkes, instrumentslijper, wonen de te Haarlemmermeer, Fridalaan 22. Curator Mr. M. van Toulon v. d. Koog, alhier 2. G. P. Mossinkoff Jr, kapper, wonende te Haarlem, Kremerplein 1. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. 3. O. Baarda, koopman, wonende te Haar lem, Nassaulaan 82 rood. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud, alhier. 4. G. A. J. Huussen, bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom, Wilhelminalaan 8. Curatrice Mr. C. H. Deknatel, alhier. 5. L. P. Nollen, agent- van buitenlandsche huizen, wonende te Zandvoort. Haarlemmer straat 25. Curatrice Mr. C. H. Deknatel, alhier. 6. H. Duiker Wzn., schipper, wonende te Be verwijk, Meerstraat 106. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. 7. W. J, Duiker, schipper, wonende te Bever wijk, Adrichemstraat 15. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. 8. J. A. Duiker, schipper, wonende te Bever wijk, Adrichemstraat 17. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. 9. A. v. Zadel H. Jzn,, zonder beroep, vroeger koopman in haarden, kachels en rijwielen, wonende te Wijk aan Zee en Duin, Groene- laan 50. Curator Mr. J. Deenik, alhier. 10. N.V. „Jansco", gevestigd te Haarlem, Zijlweg 59. Curator Mr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink, alhier. 11. H. H. P. Driessen Jr., bouwondernemer, wonende te Haarlemmermeer, Akefdijk' 239. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. Rechter-Commissaris Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van; 1. K. Vijzelaar, koetsier, wonende te Heem stede, Borneostraat 11. Curator Mr. L. J. Venhuizen, te Heemstede. 2. C. Root-lieb Jr., handelaar in grafmonu menten, wonende te Haarlem, Schoterweg 132. Curator Mr. L. J. Venhuizen, te Heemstede. 3. F. J. Kerkhof, timmerman, wonende te Haarlem, Zoetestraat 32. Curator Mr. A. Klein, alhier. 4. N.V. Spaargaren en Klok, auto- en expe ditiebedrijf, gevestigd te Haarlem. Hout markt. 51. Curatrice Mevr. Mr. J. H. G. Schutte— Struick, alhier. 5. E. A. Th. Stoeken, caféhouder, wonende te Haarlem, Barteljorisstraat. 34. Curator Mr. L. J. Venhuizen, te Heemstede. 6. W. Rolle, slager, wonende te Krommenie, Zuiderhofstraat 25. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, al hier. 7. M. Spaargaren, expediteur, wonende te Haarlem, KI. Houtstraat 7 rood. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. Geëindigd is wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van M. Leenslag, Wed. C. Grisnigt, wonende te Abbenes. Curator Mr. W. Briët, Alhier. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 30 v. Lulea n. Rotterdam/ Vlaardingen. Stad Arnhem 30 v. Servola n. Oran. Stad Zaltbommel 29 v. Gothenburg te Lulea voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Haarlem, Almeria n. Emden 30 (12.34 n.m.) 150 mijl ZW. v. Niton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk Rotterdam n. Philadelphia 30 (11.37 v.m.) 120 mijl ZO. v. Valentia Lochkatrine, Vancouver n. Rottterdam 28 V. Seattle. Veendam, 31 )v.m.) v. New-York naar Rot terdam. Volendam, New-York en Midd. Zee n. Noor wegen. 2 Aug. (12.30 v.m.) te Hoek van Hol land verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 31 (v.m.) v. Kaapstad. HOLLAND—AFRIKAANLIJN. Klipfontein (uitr.) p. 29 Las Palmas. Randfontein (uitr.) p. 30 Perim. Springfontein, (uitr.) 29 te Lor. Marques. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, (thuisreis) 30 van Osaka. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 29 te Hongkong. Tjmegara, 29 v. Batavia te Shanghai. JAVA—MAURITUS—AFRIKA LIJN. Tasman, 28 v. P. Natal n. Reunion. JAVA—NEW-YORK LIJN. Djambi, Batavia n. New-York 28 van Pe- nang. Madoera, Batavia n. New-York 31 van Gi braltar. Prometheus 27 van New-York naar Bata via. City of Cambridge, Java n. New-York 28 v. Halifax. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania (thuisr.) 30 van Santos. Salland 30 v, Amsterdam te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone, 30 (5 n.m.) van Danzig naar Ko penhagen. Euterpe, 31 van Bordeaux te Amsterdam. Fauna, 30 v. Fiume n. Susak. Mars, 30 v. Carthagena n. Amsterdam. Nereus 31 v. Settin te Amsterdam. Trajanus 30 v. Barcelona n. Genua, Vesta, Rotterdam, n. Vigo p. 30 Prawle Point. Poseidon, 31 v. Guantanamo te Rotterdam. Iris 28 v. Cristobal n; Buenaventura. Baarn, Amsterdam n. Chili p. 31 Azoren. Ariadne, 31 van Rotterdam te Pasajes. Hermes 31 van Malta n. Patras. Calypso 30 Juli van Patras naar Setubal. Van Rensselaer, 31 v. Amsterdam n. Suri name. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang, Batavia n. Rotterdam vertr. 31 (5 n.m.) van Londen. Indrapoera, (thuisreis) pass. 31 Juli Perim. Kedoe, (thuisreis) passeerde 31 Juli Perim. Kota Pinang (uitreis) 31 van Padang. Palembang' (thuisreis) 31 (3.30 v.m.) te Londen. Siantar (uitreis 31 (7 v.m.) te Padang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat thuisreis) 30 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Roubaix, Taku Bar n. Rotterdam 28 te Hankow. Phrontis 28 v. Liverpool te Batavia. Peisander, 28 van Bataviaa naar Amster dam. Polyphemus, Amsterdam n. Liverpool en Java 29 te Swansea. Eumaeus. Batavia n. Havre 30 (7.29 v.m.) 55 mijl Zuid van Lizard. Stentor, Amsterdam n. Batavia 31 te Port Said. Elpenor, Batavia n. Amsterdam p. 31 Gi braltar. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan de Witt (uitreis) 30 Juli te Sabang. Chr .Huygens (thuisreis) 1 te Amsterdam verwacht. Poelau Bras (uitr.) 31 (7 v.m.) te Port Sa?d. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) pass. 30 Gibraltar. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverwillow, Calcutta n. Vancouver 28 v. Batavia. Bintang, Calcutta n. Vancouver 29 van Legaspi. Tosari, Calcutta n. Vancouver 30 v. Ran goon. AANGEKOMEN. 30 Juli: Orpheus s.s. Gothenburg Rhein s.s. Hamburg Ek s.s. Oslo J om a m.s. Londen Texelstroom s.s. Liverpool 31 Juli: Westfalia s.s. Koivisto Snar s.s. Archangel Lövland s.s. Archangel Elise Schulte s.s. Lulea Nieuwendam m.s. Nordenham Nereus s.s. Settin Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN 30 Juli; Absalon s.s. New Castle Aken-si.de s.s. Leningrad Ufa S.S. Leningrad Minnewater s,s. Rotterdam Adolph Kisten s.s. Danzig Venersborg s.s. Lübeck 31 Juli: Algenib s.s. Onega Schieland s.s. New Castle In het dok. Het stoomschip Zeelandia, dat met eenige vertraging van Buenos Ayres aankwam we gens schade aan één der beide schroeven, zal dezer dagen te Amsterdam in het droogdok worden opgenomen tot het aanbrengen van een nieuwe schroef. In verboden water. De Belgische motortrawler Van der Weijden is naar Oporto opgebracht omdat het schip vissehend werd aangetroffen in Portugeesch watergebied. In aanvaring. De Deensche kotter FN 143 is hier aangeko men met lichte schade aan de verschansing. De kotter was op zee in aanvaring geweest met een in Grimsby thuisbehoorende zeil- kotter.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5