Het hoogste bergland van België Met de auto 50.000 m. stijgen! Int. Alpenrit (7-12 Aug.) gaat over 25 der hoogste bergpassen. Van Nice naar München: 2900 K.M. wordt verreden, starten Michard, kampioen van - Frankrijk 1934. Richter kampioen van Duitschland 1934. Van Egmond kampioen, van Nederland 1934, Van den Heuvel, afge vaardigde voor Leipzig. De vier amateurs A. v. d. Linden, B. Leene, van Vliet en J. Kremers, die door de N. W. U. naar Leipzig worden gezonden, rijden elk in een serie van vijf deelnemers, daar ook in Leipzig het aantal deelnemers in elke serie wel niet geringer zal zijn. Zij hebben hierin dus een goede oefening. DE NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR LEIPZIG Door de commissie voor de wereldkampioen schappen is-thans de ploeg, welke de Neder- landsche kleuren bij de wereldkampioenschap pen te Leipzig zal verdedigen, definitief als volgt samengesteld: Official: chef d'équipe B. Swaab de Beer; Functionaris: chef, manager, soigneur G. A. Schillings; Sprintamateurs: A. van der Linden, J. Kre mers, B. Leenen en A. van Vliet; Sprin-professionals: J. J. van Egmond, J. van den Heuvel en G. Leene; 100 K.M. met motorgangmaking: F. N. Led- dy met gangmaker J. L. Ceuremans en J. J. Snoek met gangmaker F. A. Wiersma; Wegrenners amateurs: C. Pellenaars, P. J. Snoeyers, P. F. Kruisman; Wegrenners professionals: G. van der Ruit, M. van Oers en M. Valentijn. De groep vertrekt Maandag 6 Augustus per trein naar Leipzig. Ja, ziet u, de kortste weg van de Azuur- kust naar München is slechts 900 K,M. lang,, maar het traject, dat door de deelnemers aan dén Internationalen Alpenrit zal wor den gereden, voert van de Rivièra door de moeilijkste deelen van het Centraal-Euro- peesche bergland naar Joego-Slavië en van daar gaan de rijders dan nog een omwegje maken over de bergen in Stiermarken Hoe de tocht, die op 7 Augustus in Nice be gint, precies verloopt, ziet men op bijgaand (kaartje, ons toegezonden door den A.N.W.B, Toeristenbond voor Nedrland, waarop de bergpassen met driehoekjes zijn aangegeven. Strenge maatregelen zijn genomen om te voorkomen, dat verkapte race-auto's 'aan dezen groot-toeristischen strijd in de Alpen zouden deelnemen. Bij de inschrijving moe ten de deelnemers bewijzen, dat hun voer tuig al eenige maanden aan de markt is en tenslotte staat bij de finish een strenge jury gereed om na te gaan of geen bijzondere uit rusting den rijder een voorsprong gegeven heeft boven de andere deelnemers. Moor dend zwaar" is deze rit en dat is niet over dreven! Want voor de verschillende klassen zijn gemiddelde snelheden vastgesteld, va- rieerend van 42 tot 52 K.M. per uur. Vooral als men bedenkt, dat vijf en twintig van de hoogste en moeilijkste bergpassen in dit tra ject voorkomen, dat overdag zelfs geen wa ter mag worden bijgevuld en dat den deel nemers des avonds na afloop van elke dag étappe slechts 10 minuten gegeven wordt voor werkzaamheden aan hun wagens, waar bij nochtans geen vitale onderdeelen mogen worden verwisseld, dan blijkt uit deze voor schriften wel, dat alleen prima auto's met prima chauffeurs aan het stuur in staat zul len. Zijn dezen rit te volbrengen, waarbij in totaal meer dan 50.000 M. geklommen wordt. De in vijf klassen ingedeelde inschrijvers worden verdeeld in fabrieksteam (elk uit 3 wagens van hetzelfde merk bestaande) en in dividueels rijders. Elke auto is met twee per sonen bemand, die elkaar aan het stuur mo gen. afwisselen. Bij het vertrek uit Nice wor den aan eiken deelnemenden wagen 1000 punten toegekend, tijdens den rit kan men geen punten er bij krijgen, doch wel door fouten-,vertraging of verdwalen strafpunten opldoipeh,; #ie dan .'.vaft .:J»et restéérende aan tal jjvor^eiï. afgetrokken. Tijdens ;een'dag- étappe wordt een kleirië snelheidswedstrijd (met staan den' start over 10 kilometer) ge houden;, op de'steile, hellingen van den Col du Galibier en het Stilfser Joch worden even eens gedeelten- gecontroleerd, welke met een gemiddelde snelheid van 35 tot 40 KM. per uur (al naar de klasse, waarin de wagen is ingedeeld) genomen moeten worden. De mi nimum-snelheden tijdens de eerstgenoemde inelheidsproeven varieeren van 85 tot 110 KM. per uur. Tijdverlies door overmacht wordt zelfs niet erkend, tijdverlies tengevolge van benzine- bijvullen, olie ververschen enz., komt dus heelemaal niet in aanmerking voor neutra lisatie. Het merk, dat onderweg over de best georganiseerde service beschikken kan, heeft mitsdien een flinken voorsprong hoven de andere. In elk der vijf klassen ontvangt het fa brieksteam, dat de meeste punten heeft we ten over te houden, een „Internationale Al- pembeker", de bestuurders ieder een soortge lijken beker van kleiner model. Verder zijn vergulde, zilveren en bronzen plaquettes be schikbaar. Het gaat bij dezen wedstrijd dus niet om geldprijzen. De eerste dag-étappe van Nice naar Aix- les-Bains (485,2 K.M.), den tweeden avond arriveeren de deelnemers in Interlaken (421 K.M.) De derde étappe eindigt in St. Moritz (371 K.M.), den vierden dag verleent Vene tië hun gas-tvrijheid (549. K.M.), het vijfde traject loopt vandaar naar Zagreb in Joego slavië (436 K.M.) en de finish vindt plaats aan het einde van den zesden dag in Mün chen (616,5 K,M.) In totaalhebben de rij ders dan 2879.2 K.M. 'afgelegd bn wie dit tot een goed einde brengt,, mag zonder overdrij ving verklaren, dat hij bekend is met de Alpen! Minder juist zou het zijn,, indien men meende, dat de dteelnemers nu ook intens toeristisch van de prachtige omgeving heb ben genoten: al hun aandacht is geconcen treerd geweest op andere 'dingen dan de over weldigende natuur in het. hooggebergte. Ove rigens zijn gedeelten van het traject uiter mate geschikt om door bergterrein-amateurs eens op hun gemak ;te worden onderhanden genomen wie dienaangaande nadere in lichtingen.mocht weiischenL.kan te allen tijde terecht .bij,,denA.N.W.B.7Toexktenbond voor Nederland, s DAMMEN. WANNEER EINDELIJK EEN NIEUWEN WEDSTRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP? Springer nu reeds zes jaren titelhouder, zonder dat hij gedurende dien tijd ook maar éénmaal zijn titel heeft behoeven te verdedi gen. 'Vooral het laatste jaar is bovengenoemde vraag bijzonder actueel, zoodat het zijn nut kan hebben, dat wij haar eens nader onder de oogen zien. Toen de tegenwoordige titelhouder in 1928 den wereldtitel verwierf in een tournooi, dat door Nederland en Frankrijk gezamenlijk was georganiseerd, had men zeker niet kunnen denken dat dit tournooi in latere jaren de aanleiding zou zijn dat er tusschen den Ne- derlandschen en Franschen Dambond een zóó diep meeningsverschil zou ontstaan, dat hier door tevens het organiseeren van een nieuwen wedstrijd om het wereldkampioenschap on mogelijk zou worden gemaakt. Nu al gedurende- een reeks van jaren wordt het den Nederlandschen en Franschen meesters onmogelijk gemaakt, zich met elkander te meten en dat, terwijl zoowel in Holland als in Frankrijk vooral de jongere meesters blaken van strijdlust om elkander in een match om het' wereldkampioenschap te ontmoeten. Nu de geniale 18-jarige Russische meester Maurice Rajclienbach in September a.s. een tournee door Holland gaat maken en onze nationale kampioen R. C. Keiler intusschen aan het bestuur van den Ned. Dambond heeft verzocht, tegen Rajchenbaoh te mogen matchen om den wereldtitel een match waarvoor zoowel in Holland als in Frankrijk buitengewone belangstelling zou bestaan, om dat hier twee jonge veelbelovende meesters uit de moderne school gelegenheid zouden krij gen hun bijzondere damtalenten te demon- streeren verwondert het onszeer, dat de Nederl. Dambond zijn toestemming tot deze match niet kan geven en méént te moeten verwijzen'naar een misschien iri de verre toe komst te .stichten Internationalen Dambond. Springer heeft meermalen onomwonden te kennen gegeven dat hij afstand, van den wereldtitel wenschte te doen en. toch blijft de Nederlandsche Dambond deze ontslagneming weigeren..Het wordt nu werkelijk toch tijd, dat de Ned. Dambond zijn standpunt radicaal her ziet. Ons werd medegedeeld dat de Damelub „IJmuiden" ter gelegenheid van.haar 10-jarig bestaan een- vierkamp -wil organiseeren' tus schen Keiler, Dukel, Rajchenbach en Fabre en dat zij den Nederl. Dambond hééft ver zocht hieraan den wereldtitel, te. mogen ver binden. Ook dit verzoek zal wel weder-worden ter zijde gelegd. Wordt het nu niet hoog tijd dat de Ned. Dambond, vooral nu toch alles in orde kan komen buiten bezwaar van de bondskas want de Damclub „LJmuiden" is zelfs bereid de reis- en verblijfkosten der Fransche spelers te bekostigen loyaal een streep haalt door alle nog bestaande kwesties, die feitelijk niet waard zijn, dat er zooveel woorden aan worden yerknoeid. 'Het gaat toch niet aan dat de Ned, Danu- bond de'ri Holiandschen en; Franschen dam spelers de gelegenheid, ontneemt, zich met elkaar te méten In een. match om het wereld kampioenschap, nü 'toch duidelijk'blijkt dat er feitelijk tusschen de spelers onderling geen kwesties bestaan. Deze taktiek kan op den duur geen voor- deelen opleveren en staat een normale ont wikkeling van het spel" en van den bond in den weg. Wanneer de toenadering tusschen de heide bonden tot nu toe .tevergeefs gezocht werd, dan doet zich thans de gelegenheid voor, door één simpele daad, namelijk het verleenen van toestemming tot een match Keiler—^Rajchen bach of tot den door de Damclub „IJmuiden' te organiseeren vierkamp met als inzet den wereldtitel, die toenadering werkelijk te be reiken! Het woord is thans aan den Nederl. Dam bond, AUTOMOBILISME De internationale Alpenrit. Twaalf Nederlandsche deelnemers. De K.N.A.C. meldt, clat voor den ïnternatio nalen Alpenrit, die van -7 tot 12 Augustus a,; zal worden gehouden, de volgende Nederland sche rijders hebben ingeschreven: J. van der Meulen te Eindhoven, J. A. van Beek Calkoen te Maartensdijk. G. Bakker Schut te Voorburi E. Mutsearts te Tilburg, P. Glerum te Amster dam, A. P. van Strien te Culemb-org, P. Nortier te 's Gravenhage, N. Fissette te Maas tricht, S. D. Posthumus te Amsterdam en A. Wieleman te Heerlen (allen met Ford); Dr. Sprenger v. Eijk te Valkenburg met Hotchkis: en E. A. C. Cornelius te Arnhem met D. K. W. Meisterklasse. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE STADION-WIELER BAAN. De wielerwedstrijden, welke heden avond 8 uur in het Stadion gehouden zullen worden, 'beloven' naar aanleiding van de aan staande wereldkampioenschappen..zeer inte ressant, te worden, Niet minder dan 13 can- didaten :voor Leipzig bevinden zich onder de deelnemers. Voor- den wedstrijd achter groote motoren zijn ingeschreven) Metze, kampioen van DU'itschland 1934, gangmaker Karl Saldo-w. Ronsse kampioen va'ri -België 1934, gang maker Pasquier Jr. Severgnini, kampioen van Italië 1934, gang maker Pasquier Sr. Leddy kampioen van Nederland 1934 gam maker Ceurremans. SnoekJr. deelnemer aan de wereldkam pioenschappen te Leipzig met gangmaker Wiersma. Domhof recordhouder 20 K.M. gangmaker Kaser. Lorié tweede in het kampioenschap der N.W.U. gangmaker B-ustraan. In den internationalen sprintwedstrijd voor professionals, welke in matches a deux De Hooge Veenen, Hohe Venn of Hautes Fagnes. In België worden weinig rijwielen per trein vervoerd, maar die weinige genieten een prima behandeling voor den civielen prijs van 28 cent. We behoeven niet onder de perrons langs de trappen, maar mogen, met medeweten van ■statïonsperaoneel, over de rails naar de plaat sen waar de bagagewagentjes naar de per rons rijden. Alleen in het overladen is men niet bedreven: er worden fietsen plat op el kaar gelégd eri weer bagage er boven op. 't Is goed bedoeld geweest zullen we maar denken, En zoo brengt de trein ons van Verviers, wat we vrijwel freewheelend bereikt hadden van Hombourg, naar Hockai (spreek uit: Hokkè), bijna 500 M. hoog. een dorpje van eenige hon derden zielen zonder postkantoor, met twee of drie hotels en één school, waar alle kinderen in één lokaal zitten. WATERPOLO. COMPETITIESTANDEN 1 AUGUSTUS. Heeren Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. -gem. Het IJ 6 5 1 0 11 39—12 1.83 H. P. C. 4 3 1 0 7 14—9 1.75 De Dolfijn 5 2 0 3 4 16—15 0.80 A. Z. 1870 5 1 0 4 2 8—20 0.40 D. J. K. 6 1 0 5 2 8—20 0.33 Heeren eerste klasse B; Z. en P. C. Z. C. Zian z. c. Maas 49—8 2.- 1220 1.20 23—32 0.67, 14—17 0 930 0.60 Dames tweede klasse B; P. C. D. Z. 2 Nereus 2 15—2 2. 7—11 0.75 3—12 0.25 Heeren tweede klasse B; Haarlem 7 5 2 0 12 36—9 1.71 H. V. G. B. 6 3 2 1 3 13—7 1.33 STeptunus 6 3 2 1 8 8—5 1.33 Nereus 6 3 0 5 6 142? 0.75 D. W. R. 7 2 1 4 5 13—16 0.71 De Ham 6 0 I 5 1 7—31 0.17 Heeren reserve eerste klasse A: Het IJ 2 H. P. C. 2 D. J. K. 2 De Dolfijn 2 37—8 2.— 16—21 1. 5—20 0.50 7—16 0.25 De Hoegne stroomt door groote steenen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Augustus. Ondertrouwd: 31 Juli; A. R. A. en M. M. F. Wijhands-. Getrouwd 31 Juli: B. P. A. Ooms en J. J. M. Diehen. Bevallen 30 Juli: E. VernoutHermeling, z.; S. J. van MarenKollaard, z. Overleden 30 Juli: M. A. B. van Beijnum Schulz, 33 j„ Kamperlaan; L. J. Boogmaps, 58 j., Jansstraat. aan het woord.... Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Visch op ieders disch. Geachte Redactie. Gaarne zag ik het onderstaande in uw veel gelezen blad geplaatst, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met aandacht heb ik het voorstel der Velser Huisvrouwen in uw blad van Zaterdag ge lezen. De Nederlandsche huisvrouwen worden aangespoord, ééns in de wqek of ééns in de veertien dagen visch te eten, om aldus de vis- scherij te steunen. Dit voorstel is niet slecht, en toch is er een groote „maar" aan-vérbon den. De meeste huisvrouwen hebben er geen geld voor, om een maaltje visch te koopen en zelfs als men de visch cadeau krijgt komt het haast nog te duur. Geld voor olie is er niet, zelfs niet voor gas. Rekent u maar eens na. Mijn'gezin bestaat uit man en vrouw. Mijn man ontvangt per week aan steun f 11.85; daarvan moeten worden betaald en dat is dan nog het hoogst noodige: Huur f 5.— Bond 0.65 Ziekenfonds 0.20 Begrafenisfonds 0.32 Gas 0.50 Water 0.25 Eleetrisch licht 0.50 Suiker 11/2 pond 0.34 1/2 Aardappelen en groenten 1.— Vleesch en vet voor den Zondag 1— Boter 11/2 pond 0.81 Thee 1 ons 0.22 Koffie 1/2 pond 0.16 Melk 7 Liter 0.77 Brood 0.80 Soda en zeep voor de wasch 0.25 f 12.77 1/2 Zooals u ziet is er nog niet voor kleeding gerekend. Voor visch en wat daarbij hoort is dus ook geen geld over. Nu heb ik een voorstel of beter een verzoek: zou het niet mogelijk zijn, dat de gemeente eens per week of eens in de 14 dagen een bon voor een maaltje visch uitreikt? Dit zou zeer zeker een stap in de goede richting zijn en ik hoop dat ook het Rijk iets zal doen om het volk van visch te voorzien, om zoodoende de visscherij te steunen. EEN EENVOUDIGE VIS8CHERS- - VROUW VAN LJMUIDEN» Want mijn eerste bezoek gold Jean Grégoire, onderwijzer en kenner van de streek bij uitne mendheid. Hij liet mij in de klas, omdat zijn bibliotheek daar stond en aan de taalles op het bord zag ik dat het niet bestemd was voor kinderen, die thuis Fransch spreken. Toch Is Hockai geen Duitsch taalgebied maar men spreekt er Wallon, een taaltje waarin wel Fransch voorkomt, maar toch meer daarvan afwijkt dan Italiaansch of Latijn. Toch verdwijnt deze landstaal en er zijn reeds gezinnen in Hockai, waar men onder elkaar het Fransch reeds als moedertaal aan genomen heeft. De heer Grégoire voorzag mij van literatuur en gegevens en zoo kan ik-de lezers vertellen dat de Hautes Fagnes of het Hoke Venn (want vroeger behoorde een gedeelte aan Duitsch land) de meest romantische en merkwaardig ste streek van België is. Want reeds de Romeinen legden er wegen aan, rijen, boomstammen naast elkaarmet steenen er over. De Hautes Fagnes liggen pre cies tusschen Trier en Aken en om onderweg geen kans te loopen in de nu soms tien Meter dikke veenlaag weg te zakken moesten maat regelen genomen worden. In latere jaren was deze streek het. doel van rooftochten van Noormannen, die een kamp hadden opgeslagen.bij Maastricht. Karei de Groote verjoeg ze op verzoek van den Bisschop van Luik. Daarna volgden eindelooze oorlogen tus schen Luik en Franchiniont, bezetting door Spanjaarden, Lotharingers, Franschen,. een terugslag van de Fransche revolutie in 1789, waarbij een Bisschop die de speelbank in Spa wilde sluiten, tot de vlucht gedwongen werd. Napoleontische oorlogen en tenslotte de Duit- sehe bezetting van 1914 tot 1918, die menigen bewoner zijn vrijheid of erger kostte. Voor den reiziger was het veen altijd een groote schrik. De hoogte boven den zeespiegel, 600650 M, maakte dat er van Octobor tot Mei sneeuw lag en wee degene, die overvallen werd door sneeuwstorm, tallooze kruisen staan er als herinnering aan de omgekomenen. Om hulp te kunnen bieden in dergelijke ge vallen, werd in 1808 de Baraque Michel opge richt. Een Duitseher, Michel Schmitz, was ver dwaald in de sneeuw en als dank voor zijn redding het hij alles wat hij bezat in den steek en vestigde zich er als kluizenaar. Tot 1'896 hebben zijn nakomelingen er gewoond. Als er sneeuw of mist opkwam, luidde men een klok en redde aan 68 personen het leven. De Baraque Michel is nu een restauratie met een uitzichttoren, vanwaar men met hel der weer de streek van Luik, Tongeren en Thienen kan zien liggen. Onze tent werd opgeslagen even bulten Hockai, aan den oever van de Hoegne, een wild-stoomend riviertje. Zelden zag ik een bergstroom, die zich zoo schilderachtig tusschen groote steenen door Slingerde. Was het in Limburg volop zomer, iiier was het nog voorjaar: de brem bloeide volo-p, de eik zat pas kort in het blad, de roode boschbessen bloeiden en werden druk bezocht door insecten. De varens waren juist uitgerold, alles zag er jong en frisch uit, -zoodat we meer dachten aan een vroege Pinksteren,'dan aan-bijna den: langsten dag. Ook 's nachts; was'het koud, maar zopals overals in de bergen, de zon had een groote kra-cht, zoodat het overdag heerlijk warm was. Reeds vroeger had ik. eens het officieele pad gevolgd van de Baraque Michel naar Hóckaij maar wilde nu eens dwars door het veen, liefst langs de Hoegne, tot het punt waar deze begon. De heer .Grégoire verzekerde mil dat het veen niet gevaarlijk was in dit seizoen, laagveen, zooals dat zich in ons land zoo dik wijls op hoogveen vormt, was cr niet. We gingen vroeg op. weg, want we wisten niet of we snel zouden, vorderen: een behoor lijk pad was er immers niet. Wel werd er één gemaakt, iets meer het bosch in en blijkens een opmerking van een opzichter: verboden toegang. We antwoordden dat w-e wel borden met rookverbod hadden gezien,, maar nergens er- boden toegang, Tegen zooveel logica was hij niet bestand, maakte een handbeweging van „ga je gang maar" en keek weer voor zich. Die weg liep door donker bosch. Met paard en wagen werden groote keien uit de Hoegne aangevoerd, kleinere er overheen met wat leem en de weg was er. We gaven echter de voorkeur aan de open terreinen langs de Hoegne; we vonden er uit gebloeide Narcissen, waarvan we bollen er zaad meenamen, Orchideeën, Beenbreek, Ze venster en de Rijsbes, een zeldzaam soort boschbes. De weg was lang niet gemakkelijk, afwis selend links en rechts van het riviertje Ge lukkig konden we, van steen op steen, telkens droogvoets aan de overzijde komen. Op een enkele plek groeide een bij ons .uiterst zeldzame plant, d§ Krans-Salornons- zegel. Wat een prachtig gezicht, zoo'n groep van wel 25 stuks als soldaten naast elkaar, volop in bloei. Hoogerop lag een oude, verlaten weg, ge heel dichtgegroeid met gras en heide; dien weg volgden we om iets vlugger op te schieten. Van tijd tot tijd kwamen we aan de Hoegne, om den plantengroei te blijven observeeren. Het landschap werd waarlijk grootsoh, een steile bergwand naderde de Hoegne, het was als een strakke gigantische muur, waarmee het dartele riviertje een fel contrast vormde. Langzaam aan werd het bosch jonger en ijler, de rivier kleiner en ik had het gevoel, dat we dicht bij de bron moesten zijn. Ik raad pleegde de kaart en den stand van de zon en miste enkele zijriviertjes, die op de kaart aan gegeven stonden. En omdat de Hoegne nu eens Oost, dan weer Noord stroomde, was ik nogal bang flink uit den koers te geraken, als ik per ongeluk een rijrivier in plaats van den hoofdstroom ge volgd had. In den'bovenloop splitst de Hoegne zich; de meest oostelijke tak komt vlak bij een labo ratorium van de Universiteit van Luik. Het bosch houdt nu geheel op. We zien weer menschen aan het werk, er wordt turf gestoken. De brem is schaars en laag, pas kort in bloei. De struiken zijn niet hooger dan de sneeuw laag dik was, wat er bovenuit, kwam, is afge vroren. We vinden groepjes orchideeën van de On gevlekte Orchis (O. praetermissa), Wollegras en iets verder een groot wit veld van een in West-Europa uiterst zeldzame plant, de Berg- Venkel (Meumthamanthicum) De Arnica of Wolverlei groeit hier op zijn eenige groeiplaats van België; het zijn alle planten, die in onze strijken in de ijstijden algemeener waren, maar zicli nu teruggetrok ken hebben tot de koelste streken in ons land tot de vochtige heiden van het nood-oosten, in België tot de Hautes Fagnes. We hadden gelukkig den goeden tak gevolgd van de Hoegne, waarvan de bron een moeras sige plek bleek te zijn, en vóór we het wisten stonden we op den grooten verkeersweg van Malmedy naar Verviers. We bezochten het Wetenschappelijk Station van de Luiksche Universiteit, waar we een compliment kregen over de gevolgde route, wat vondsten achterlieten en bij gebrek aan een betere verfrissing dan cognac Cs lands, wijs, 's lands eer) maar weer spoedig ver trokken, In een geschrift wordt opgewekt tot het bezoeken van dit station, dat min of meer als een Jeugdherberg ingericht zou zijn; het is echter maar goed dat we op onze reizen onze tent maar gebruiken, want met alle goede bedoelingen is zoo'n verblijfplaats toch nog niet aangepast aan internationale gebruiken. De terugweg van de Baraque Michel ging nu snel: rechtuit en naar beneden. We kwamen hier menigen toerist tegen: de Belgen begin nen ook vrienden van het buitenleven te wor den. Bij de Hoegne waren schoolkinderen met autobussen uit groote steden van België ge komen: de muziek was niet van de lucht bij een geïmproviseerde restauratie, van oude planken bij elkaar getimmerd, met den wijd- schen naam van Hotel „Terminus". Bij gebrek aan een brug van steen op steen. Wie in de nabijheid van Hockai in de meest onherbergzame natuur wil dwalen, kost het geen moeite om dergelijke dissonanten te ont- loopen; men volge slechts de Hoegne, maar wie met hooge hakken komt of bang is voor muggen, blijve liever thuis, Na twee dagen pakten we de fiets weer en reden, over het algemeen met een gunstige helling over Francor-echamps, Coo, Remou- champs, langs de Amblève en Ourthe naar Luik, waar we drie dagen over deden. Daarover een volgenden keer. C. SIPKES. Muiterij op Grieksch schip. Kapitein mishandeld. MILAAN, 1 Augustus (Reuter) In de ha ven van Livorno is het aan boord van het Grieksehe stoomschip „Eftykya Bergothy" tot'ernstige onlusten gekomen. De kapitein werd door de bemanning; erriSr 'tig mishandeld. De oorzaak dezer onlusten schijnt in een loonconflict gezocht te moeten •uopaoM De Italia arische havenautoriteiten hebben eën officier mét agenten van politie en marine soldaten aan boord van het schip gezoAden, waar zij op instructie van den eveneens ver schenen Grieksèhen consul 13 leden der be manning wegens muiterij arresteerden.' Twee winkeldieveggen gearresteerd. Goede vangst van de Zeister politie. ZEIST, 1 Augustus. Het is de Zeister politie gelukt een tweetal gehuwde jonge vrouwen uit Utrecht, aan te houden, die reeds gerui- men tijd in verschillende plaatsen zich aan tal van winkeldiefstallen schuldig maakten. Zij deden in allerlei zaken ruime bestellingen ter bezorging aan een gefingeerd adres, waarbij werd getracht ook wat te vragen, waarvoor de winkelier zich even moest verwijderen. Tijdens diens korte afwezigheid werden daneenige voor de hand liggende artikelen in de tasch gestopt, waarna de terugkomst van den win kelier rustig werd afgewacht, die gewoonlijk niet eens merkte, dat hij iets kwijt was. Het gelukte de dames aan te houden, terwijl zij wat in de tasschen hadden. Bij onderzoek bleek, dat het tweetal er vanuit Utrecht per fiets op uitging en overeenkomstig diefstallen pleegde te Utrecht, Hilversum, Maarsen, Amers foort, Bussum en Zeist, waar zij thans in arrest zijn gesteld, - v-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3