DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Hitle: Schip Altona Antiochia Arendskerk Alcinous Arantza Mendi Amazone Agnita Ajax Bennek om Barneveld Boskoop Biscaya Bodegraven Ceres Cordillera Costa Rica Calypso Desio Delaware Dijk water Den Haag Elpenor Fauna Gera Gracefield Gaasterland Grootekerk Galgewater Helder Hebe Hardenberg Heemskerk Horden Hoogland Kyphissia Kingswood Langlebrook Lucerna Lisbeth Ioannis Vatis Irene Juliana Mars Montferland M. v. St. Aldegonde Manvantara Neumark Neion Nijkerk Naumburg Neleus Orania Oranje Nassau Poelan Tello Poseidon Peterston Proeyon Peisander Perseus Rina Corrado Rokos Vergottis Rinos Reggestroom. Ronny Serooskerk Satumus Syra Selene Salland Tajandoen Thistleford Tel am on Titus Terneuzen Venezuela Waterland Winterswijk Wolfram Wieringen ran Term, aamkomst Laatste bericht Ned. Indië Mexico J apaai Batavia La Plata Danzig Cura?ao Hamburg Chili Chili Chili Bilbao (v. Um.) Hamburg 11 Aug. 5 Aug. 5 Aug. 6 Aug. 12 Aug. 23 Juli van Port Said, pass. 30 Juli Kaap Corvo. 29 Juli van Hongkong. 19 Juli te Belawan. in lading. 31 Juli te Kopenhagen. 28 Juli te Londen, in lading. 22 Juli van Curagao. 26 Juli van Paita. 27 Juli v. Talcahuano. in lading. vertrekt 8 Aug. Bourgas West Indië West Indië Middell Zee 15 Aug. 10 Aug 8 Aug. 28 Juli van Limni. 30 Juli van Barbados, pass. 31 Juli Pto Delgada. 30 Juli van Patras. B. Aires Koivisto Archangel Aruba 28 Aug. 30 Jul- 6 Aug. 17 Juli vertrokken. 27 Juli van Elseneur. pass. 1 Aug. Lodingen. 28 Juli vertrokken. Ned. Indië 9 Aug. pass. 31 Juli Gibraltar. V 2netië 21 Aug. 30 Juli van Fiume. Ned. Indië Buenos Aires Rosario Japan Archangel 17 Aug. 7 Aug. 15 Aug. 9 Aug. 31 Juli van Aden. 27 Juli van Las Palmas. 11 Juli v. Pon te Obligado. 30 Juli van Osaka. 30 Juli vertrokken. Caibarien Midd. Zee Sfax Zuid-Afrika Archangel New Castle 2 Aug. 5 Aug. 4 Aug. 25 Juli te Antwerpen, pass. 31 Juli Ouessant. 30 Juli van Gibraltar. 30 Juli van Pt. Natal. 25 Juli vertrokken, in lading. West Indië Archangel heden 6 Aug. 31 Juli te Londen. 27 Juli vertrokken. Santa Fé Port Arthur Onega OQ Aug. 12 Aug. 3 Aug. 29 Juli van Buenos Aires. 24 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken. Buenos Aire^ Kopenhagen 5 Aug. 28 Juli v. Madeira. 31 Juli te Gdynia. Pern au 2 Aug. 27 Juli vertrokken. Napels Buenos Aires Ned. Indië Curacao 6 Aug. 31 Aug. 30 Juli v. Carthagena. in lading. 29 Juli van Sabang. 29 Juli vertrokken. Ned. Indië Buenos Aires Zuid Afrika Ned. Indië Ned. Indië 25 Aug. 8 Sept. 30 Juli van Colombo. in lading. 29 Juli van Port-Sudan. 27 Juli van Batavia. 24 Juli van Padang. Buenos Aires West Indië 18 Aug. 31 Juli van Rio de Janeiro. 26 Juli van Parimaribo. Ned. Indië Guantanamo Rosario Archangel Batavia Kopenhagen 5 Aug. 30 Juli 29 Juli van Port-Said. 31 Juli te Rotterdam. 24 Juli v. Buenos Aires. 24 Juli van Lodingen. 30 Juli te Singapore. 31 Juli vertrokken. Rosario La Plata La Plata West Afrika Frederikshamn 28 Aug. 19 Sent. 1 Sept. 10 Aug. 2 Aug. 28 Juli van Buenos Aires. 13 Juli te Santa Fé 1 Aug. vertrokken. 23 Juli van Cape Coast. 27 Juli vertrokken. Japan Bourgas Mexico Curacao Hamburg Ned. Indië La Plata Hamburg Savona Archangel Hamburg 4 Aug. 20 Aug. 27 Aug. 5 Aug. 16 Aug. 5 Aug. 14 Aug. 6 Aug. 5 Aug. 1 Aug. te Rotterdam. 28 Juli te Izmir. 27 Juli vertrokken, in lading. in lading. pass. 30 Juli Gibraltar. 1/ Juli v. Buenos Aires, vertrekt 4 Aug. 28 Juli vertrokken. 27 Juli vertrokken. vertrekt 4 Aug. Buenos Aires Archangel Hamburg Archangel 8 Aug. 2 Aug. 2 Aug. 10 Aug. 24 Juli v. Bahia-Blanca. 31 Juli van Utsire. 31 Juli vertrokken. 31 Juli vertrokken. VELSER ZWEMIMRlCHTins futrnHOOElDEHSmiS. Ziet ze dartelen, ziet ze spelen. Bij ons kan men zich niet vervelen. -5k-: (Adv. Ingez. Med.) weg op. Natuurlijk zocht iedereen een veilig plaatsje lang de huizen. Nadat het paard opnieuw door het geluld van eenige claxons van auto's die van tegen overgesteld richting kwamen, was geschrok ken, rende het dier het trottoir nabij de R.K. kerk op, waar het door eenige voorbijgangers werd gegrepen. Als een wonder liep het zonder ongevallen af. DRIEHUIS De begraafplaats Westerveld. Over de uitbreiding. Men schrijft ons: Reeds werd gemeld, dat door de directie der N.V. Begraafplaats Westerveld een aangren zend terrein werd aangekocht. Wij kunnen thans mededeelen, dat dit ter rein o.g. twee bunder groot is en zich uitstrekt tot aan de duinen der familie van Hoorn. Reeds lang was het den hoofdopzichter een doorn in het oog, -dat het aangrenzende ter rein, vlak achter het crematorium, werd af gegraven en daardoor een prachtig brok na tuur werd vernietigd. Wie wel eens op Wester veld geweest is, weet hoe uitnemend de natuur op Westerveld in stand gehouden wordt, Wel heeft het bestuur der begraafplaats voor eeni- gen tijd reeds achter den huize Westerveld een terrein aangekocht voor uitbreiding der begraafplaats, maar men kan niet aanzien, dat het aangrenzende terrein geëgaliseerd wordt. En daarom heeft het bestuur nu dit terrein gekocht. Ontzaglijk veel zand is hier reeds weggegraven, dagelijk werden honder den vrachtauto's vol vervoerd. Met dit ver voer is het nu uit, want het bestuur van Wes terveld heeft de afgraving onmiddellijk stop gezet. Wij kunnen niet anders dan ons hier over verblijden en moeten het bestuur van de begraafplaats Westerveld dankbaar zijn, dat het dit terrein gekocht heeft. In dit gedeelte is ook het terrein, waar de nieuwe algevneene begraafplaats zal komen. Het is van belang, dat het natuurschoon in deze omgeving onge rept bewaard blijft. IJMUIDEN WORDT DE LEVIATHAN WEER OPGELEGD? De United States Lines Co. te New York heeft het voornemen te kennen gegeven om de Leviathajn, die, na geruimen tijd uit de vaart geweest te zijn, sinds een paar maanden weer in dienst gesteld was, opnieuw op te leg gen. De eerste twee reizen van het schip sinds de weder in dienst stelling leverden een ver lies van ongeveer 250.000 dollars op. De maat schappij heeft de regeering in kennis gesteld van het plan tot den bouw van een nieuwe lijnboot, die de Amerikaansche koopvaardij vloot meer aanzien kan schenken dan de met verlies werkende Leviathan. BEROEPEN. Door de Chr. Gereformeerde kerk alhier is beroepen Ds. J. Tamminga. Ds. Tamminga werd 10 Juni 1907 te Fra- neker geboren. Hi.i is een der ion est e predi kanten der Cbr. Gereformeerde kerk. De" 8en November 1931 deed hii ziin intrede in- Harderwijk, zijn eerste standplaats. NUTSSPAARBANK Gedurende de maand Juli 1934 werd inge legd a. Kantoor Julianakade f 22.308.24; b. kan toor Willebrordstraat f20.685.40; c. kantoor Santpoort f 4.575,12' totaal f 47.568,76. Terugbetaald: a. Kantoor Julianakade f24.862.39; b. kantoor Willebrordstraat f29.093.61: c. kantoor Santpoort f982,—; totaal f54.938. Meer terugbetaald dan ingelegd f7.369.24. Het tegoed der spaarders op 1' Juli '34 be droeg f 1.079.085,49. Het tegoed der spaarders op 1 Augustus '34 bedraagt f 1.071.716,25. EXAMENS. Voor het staatsexamen Gymnasium, diplo ma A is te Amersfoort geslaagd onze plaats genoot, de heer J. Vink. PERSONALIA Voor het tweede gedeelte der acte N. XIII (scheepswerktuigkunde) slaavde te 's Graven- hage de heer J. F. Vrouwes, alhier. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1934 ingelegd f 23.949.88, terugbetaald f 61.193.30. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 26845. VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Vrijdagmarkt s.s. Timor vangst 210 m. Gul, 25 m. Kabeljauw, 120 m. 'or. Schelvisch, 75 m. platvisch, 40 m. Makreel, 35 m. Schelvisch, 7 m. Hake. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag, 31 Juli 1934, radiotelegrafische te bereiken via het kuststation. VELSEN BEVERWIJK Gevelsteen gevaller Geen ernstige ongelukken. DE SCHEEEPVAART IN ONZE HAVENS IN DE MAAND JULI. Voor het Hoogovenbedrijf kwamen in de maand Juli aan 19 zeeschepen, waarvan 9 met erts en 1 met kolen, terwijl 9 schepen aankwamen om te laden. Er vertrokken 8 schepen met ijzer, waarvan 4 voor Denemar ken, 2 voor Zweden, 1 voor Noord-Amerika en 1 voor Middellandsche Zeehavens. Verleden jaar bedroeg het aantal aange komen schepen 24 in deze maand, waarvan 10 met erts en 1 met kolen en vertrokken er 12 geladen schepen. Voor de papierfabriek kwamen in Juli aan 10 schepen, waarvan 9 met hout en 1 met cellulose, tegen verleden jaar 9 schepen met hout. Verder kwamen in Juli nog binnen voor IJmuiden 8 zeeschepen, waarvan 3 met ma kreel, 2 met ijs en 2 met toeristen, tegen ver leden jaar 19 schepen, waarvan 3 met ma kreel, 1 met haring, 2 met ijs, 1 met stuk goed. In totaal kwamen dus voor de haven in onze gemeente binnen 37 zeeschepen, tegen verleden jaar 52 schepen, dus thans 15 sche pen minder. DRIE BROERS IN KINHEIM I. Naar wij vernemen heeft I. Groeneveld, die langen tijd uitkwam in het eerste elftal van Stormvogels, voor de a.s. competitie over schrijving aangevraagd naar Kinheim. Zeer waarschijnlijk zien we dezen winter in het eerste elftal van de geel-zwarten de ge broeders I., H. en W. Groeneveld. PAARD OP HOL. Woensdagmorgen sloeg het paard, bespan nen voor den wagen van den heer N. in de Corverslaan op hol, doordat het dier schrok van een claxon van een voorbijrijdende auto. In galop rende het dier met den ratelenden en slingerenden wagen achter zich door de de grens kwam. Woensdag is van het Kunstnijverheidshuis Vorm en Kleur in de Breestraat een stuk van *en hards-teenen dorpel uit den gevel gevallen. En juffrouw met een kinderwagen en twee kinderen, die voor de étalage stonden te kij ken werden door den vallende steen getroffen. De juffrouw werd aan den hals gewond en was natuurlijk hevig geschrakken. De kinde ren lienen geen letsel on. De dame vond bij een winkelier in de nab^heid gelegenheid om op haar verhaal te komen. De bouwpolitie is van het gebeurde in ken nis gesteld en heeft maatregelen getroffen, waardoor verdere afbrokkeling van den gevaar lijken dorpel werd voorkomen. DOOR EEN RUIT GEVALLEN. Een man die voor den regen ging schuilen in een portiek van een der groote winkelma- gaziinen in de Breestraat had het ongeluk uit te glijden over een bananenschil Hij kwam met zijn been in een spiegelruit terecht, die geheel vernield werd. Toen hij den betrokken winkelier ermee in kennis wilde stellen bleek deze niet thuis te zijn. Aangezien er vrees bestond, dat de arti kelen in de étalage schade zouden kunnen lijden, heeft hij een buurman bereid gevon den om de kapotte ruit te blindeeren met planken. De ruit was verzekerd. ging slechts een betrekkelijk kleine groep gold en in geenendeele een volksbeweging was en dat de autoriteiten overeenkomstig de plannen tot een gewapenden strijd werden uitgedaagd. Het vertrek, waar Dollfuss vermoord werd. WEENEN, 1 Augustus (V.D.) Naar ver luidt is de regeering voornemens het vertrek waar bondskanselier Dollfuss is vermoord, te laten in den toestand, zooals deze onmiddel lijk na den moord was. Bezittingen der Nazi's worden verbeurd verklaard. WEENEN, 1 Aug. (Reuter). In een buiten gewone zitting heeft het kabinet een wet aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat de bezittingen van allen, die bij den nazi-op- stand betrokken waren, verbeurd worden verklaard. In de provincie Karinbhië is de verbitte ring tusschen nazi's en regeeringstroepen zeer groot, waardoor gevangenen en gewon den aan beide zijden ernstig zijn mishan deld. De stemming is hierdoor natuurlijk nog slechter geworden. De leden van de verschillende rechtban ken, welke de deelnemers aan den jongsten opstand moeten berechten, hebben aan de journalisten verzocht hun namen niet te pu- bliceeren, aangezien zij voortdurend brieven ontvangen, waarin zij met den dood worden bedreigd. Nog een moordenaar voor het standgerecht. WEENEN, 1 Augustus (Reuter). Woensdag morgen is de behandeling voor het standge recht begonnen van de zaak tegen de beide beklaagden Wuraig en Christian Meyer, die er van beschuldigd worden op 25 Juli tegen 3 uur 's middags den commandant van de stedelijke veiligheidswacht von Innsbrück. stafkapitein Franz Hickl uit Weenen, op straat te hebben doodgeschoten. Weensch rechterlijk ambte naar gearresteerd. WEENEN, 1 Augustus (Reuter). De Ween- sche landsgerechtsraad, dr. Wenger, is we gens hoogverraad gearresteerd en ter be schikking gesteld van het landsgere.cht Regeeringsproclaihatie van 25 Juli. WEENEN, 1 Augustus (Reuter) De „Wiener Zeitung" publiceert thans een besluit van den ministerraad, dat genomen is op 25 Juli den dag van het oproer, in de eerste middag uren door de in het ministerie van landsver dediging bij eenzij nde regeering. Dit besluit van den ministerraad, dat onderteekend is door den op dat oogenblik door den bonds president niet de commissarieele leiding der regeering belaste minister van onderwijs dr. Schuschnigg luidt als volgt: Op bevel van den bondspresident worden de oproerlingen opgeroepen binnen een kwar tier het Ballhaus-gebouw te verlaten. Wan neer geen menschenleven aan den kant van de wederrechtelijk van hun vrijheid beroofde leden der regeering te beklagen is, verklaart de regeering den opstandielingen vrijen af tocht en over de grenszetting te waarborgen. Wanneer de gestelde termijn vruchteloos verloopt, zullen de machtsmiddelen van den staat gebruikt worden. Persdienst van de Oosteniijksche N.S.D.A.P. geschorst. MüNCHEN, 1 Augustus (V. D.) De president van de Oostenrijksche afdeeling der N. S. D. A. P. is gisteren voor onbepaalden tijd stop gezet. Redenen werden niet opgegeven. Tot dusverre kwam de persdienst dagelijks een en soms wel tweemaal uit. meldt: Hoogste Vardö. barometerstand 768.6 m.M. té Laagste barometerstand 741.7 m.M. te Holyhead. en voorspelt: Matigen, tijdelijk wellicht krachtigen. Zui delijken tot Westelijken of Noord-Westelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Nog kans op eenige regenbuien, Aanvankelijk iets koeler, later weinig verandering in tempe ratuur. Er wordt geen volksstemming geliouden. Nazi-opstand door München geleid. Document met putsch-parolen Bevonden. WBENBN, 31 Juli (Beuter). Het ofticieele Oostenrijksche Telegraaf Agentschap deelt het volgende mede: De bondscommissaris voor binnenlandsche aangelegenheden, Adam, heeft heden voor de radio mededeelingen gedaan over een docu ment, dat het verband tusschen de treurige gebeurtenissen van de vorige week zeer duide lijk aantoont. Eenige uren na het vermoorden van den bondskanselier werd bij het Oostenrijksche plaatsje Kollerschlag een onbekende man aan gehouden, die zich als den hotel-secretaris Franz Heel uit München legitimeerde. In de schoenen van dezen man vond men papieren met nauwkeurige instructies voor de nationaal-socialisten in Oostenrijk in geval van een aftreden van de regeering Dollfuss. Uit dit document blijkt, dat op het perceel „Sommerfest" eerst een ongewapende op- marsch moest plaatshebben, welke in gewa penden opstand moest overgaan, als men van de zijde der regeering tegenstand ontmoet te. Het parool voor het tweede geval luidde „Preiss-schiessen mit Italienischer Nacht". Het document weerlegt dus ten duidelijkste val in de bondskanselarij een toestand zou scheppen, welke voorzien was voor het parool „Sommerfest". Het ducument weerlegt dus ten duidelijkste de bewering, dat de opstand een zuiver bin nenlandsche aangelegenheid van Oostenrijk was, daar het document gevonden werd op een geheimen Beierschen koerier, die juist over wordt Rijkspresident. Kanselierschap en presidentschap in één hand. BERLIJN, 2 Augustus (V.D.) De Rijks- regeering heeft de volgende wet aangenomen en afgekondigd: Par. 1. De functie van Rijkspresident wordt vereenigd met die van Rijkskanselier. Dienten gevolge gaan de tot dusver door den Rijks president uitgeoefende functies over op den leider en Rijkskanselier Adolf Hitler. Hij be paalt zijn plaatsvervanger. Par. 2. Deze wet wordt van kracht van het oogenblik van het overlijden van Rijkspresi dent Von Hindenbrug af. OUD-MINISTER WAS7TNK ZEER ERNSTIG ZIEK. In den toestand van oud-minister M. A. M. Waszink, is plotseling weer een verslechtering ingetreden. Zijn toestand is thans zorg wekkend. BESTUUR „TREIN 8.28 GEREORGANISEERD. De vereeniging tot uitzending van kinde ren „Trein 8.28" is naar de Tel. verneemt thans gereorganiseerd. Als gevolg van het rapport van de raads commissie zijn in het bestuur verschillende wijzigingen aangebracht. De voorzitter, pen ningmeester en secretaresse zijn door anderen vervangen. Er is een directrice-admin'stratice benoemd en een controleerend geneesheer. Bloedige strijd in Karinthië. Krijgslist tegen opstandelingen aan de Zuid-Slavische grens. NIEUWE BURGEMEESTER VAN ARNHEM. Den heer H. P. J. Bloemers is met ingang van 1 September benoemd tot burgemeester van Arnhem onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Gronin gen. Zaak-Spansier met gesloten deuren. Gisteren is de zaak-Spansier voor het Ber- lijnsche Volksgerechtshof met gesloten deuren behandeld. Er waren zeven a acht getuigen opgekomen. Spansier had geen eigen Neder- landschen of Duitschen verdediger, doch den zelfden toegewezen verdediger uit Leipzig, dr. Drieker, die reeds eenmaal zijn belangen heeft vertegenwoordigd. BELGRADO, 1 Augustus (V.D.) De „Vreme" publiceert een telefonisch bericht van zijn correspondent uit Unterdauburg van de Zuid-Slavische-Oostenrijksche grens, volgens welk bericht gisteren den geheelen dag nog tusschen opstandelingen en bondstroepen in Karinthië zou zijn gestreden. Volgens dit be richt zou de strijd gisteren zelfs de bloedigste geweest zijn en het grootste aantal dooden en gewonden tengevolge hebben gehad van den strijd, die tot nog toe is geleverd tusschen op standelingen en regeeringstroepen. De gevechten vingen aan met een manoeu vre van de regeeringstroepen, die een krach tigen aanval deden op de stellingen der op standelingen vlak bij de Zuid-Slavische grens, waarna zij schijnbaar ordeloos op de vlucht sloegen. De opstandelingen lieten zich hier door misleiden en namen onmiddellijk de achtervolging ter hand. Het doel van de krijgslist was de opstandelingen van de grens weg te lokken, daar de bondstroepen uit be zorgdheid, dat hun schoten op Zuid-Slavisch gebied zouden kunnen inslaan, niet met volle kracht konden optreden. Bij de achtervolging vielen de rebellen in een hinderlaag. Zij wer den van twee kanten aangevallen. Zij gaven zich echter niet over, doch verdedigden zich den geheelen dag. De correspondent van de „Vreme" meldt verder, dat de krijgslist tenslotte toch nog mislukt is, doordat de rebellen versterkingen kregen en zich daarop uit de omsingeling kon den bevrijden. Af deelingen opstandelingen zijn inmiddels over de grens naar Zuid-Slavië ge vlucht om niet in handen der bondstroepen te vallen. Verder meldt de „Vreme" nog, dat Dinsdag in West-Karinthië een groote opstandige be weging zou zijn begonnen. Ook daar zou thans fel worden gestreden. De opstandelingen zom den een aanval op Klagenfurt willen onder nemen. BRITS CH-INDISCHE TERRORISTEN UIT GEVANGENIS ONTSNAPT. CALCUTTA, 1 Augustus (Reuter). Gister avond zijn vier inlandsche gevangenen uit de gevangenis hier ter stede ontvlucht. Hun vlucht werd begunstigd door een hevige regen bui, gedurende welke de bewakers in het ge bouw aan het schuilen waren. Zeven gevangenen benutten deze gelegem heid om zich met aan elkaar geknoopte lenden-doeken uit het raam in hun cel op de binnenplaats te laten zakken. Daar aangekomen klommen zij op elkanders schouders en vier hunner kwamen zoo over den muru. De bewakers, die inmiddels weer naar bulten gekomen waren, konden nog drie gevange^ nen, die zich binnen den gevangenismuur bevonden, grijpen. AARDAPPELSTEUNREGELING 1934. Met ingang van 1 Augustus 1934 is de aard appelsteunregeling 1934 in werking getreden. Deze sternregeling wordt op nogeveer de zelfde wijze uitgevoerd als voor oogst 1933 het geval was. Voor alle vervoer, dus ook voor vervoer van land naar bewaarplaats over den publieken weg, zal dus weer een vervoerbewljs (geleide- biljet vereischt zijn, welke vervoerbewijs bij den plaatselijken kantoorhouder aangevraagd kan worden. Ook de maten der aardappelen, die in con sumptie gebracht mogen worden, (met geleide- biljet) zijn gelijk aan die van oogst 1933 n.l. 3560 m.M. bij een maximale lengte van 8 cM. De minimumprijzen van oogst 1933 vervallen waardoor tevens het verbod van koopen in de roes wordt opgeheven met dien verstande echter, dat partijen bestemd voor binnen landsche consumptie op het bedrijf van den teler moeten worden gesorteerd. De heffing voor consumptiemaat zal f 1.— per 100 K.G. bedragen zonder meer, terwijl in tegenstelling met de regeling van 't vorig jaar geen inhouding van een gedeelte van den prijs zal plaats vinden. Voor goedgekeurd pootgoed, dat naar het buitenland wordt vervoerd is een heffing van f 0.25 per 100 K.G. verschuldigd, voor goeclgee- keurd pootgoed voor het binnenland behoeft geen heffing betaald te worden. Van ongekeurd pootgoed, dat voor het bin nenland bestemd is bedraagt de heffing f 2 per 100 K.G. Tevens zal op bonken in bepaalde gevallen een heffing komen van f 2 per 100 K.G. n.l. indien deze bonken bestemd zijn voor: 1. bereiding van patattes frites, echter uit sluitend ten behoeve van inrichtingen, die regelmatig aardappelen tot patattes-frites ver werken. 2. inrichtingen met speciale kook- en schil- apparaten. Voor de gevallen onder 1 en 2 hierboven ge noemd, zal schriftelijke machtiging van de Nederlandsche Akkerbouw Centrale vereischt zijn. Op bonken bestemd voor veevoer behoeft geen heffing te worden betaald, het geleide- biljet wordt dus gratis verstrekt. Wellicht zal een cautie geëischt worden ter meerdere waar borg voor de naleving der voorschriften. Het zal verboden worden aardappelen te ge bruiken vor veevoeder, die niet gedenatureerd zijn. Dus ook de landbouwer, die van eigen oogst aan eigen vee wil vervoederen, is ver plicht vergunning te vragen. Dit geldt zoowel voor het vervoederen vanbonken, kriel, als consumptiemata. Verkoop en levering van aardappelen mag slechts aan erkende handelaren geschieden. De verkooper moet zich bij verkoop en leve ring hiervan overtuigen. De teler-handelaars worden voorloopig voor hetzelfde kwantum erkend als in het vorig seizoen. Voor verdere inlichtingen kunnen de aard- Corverslaan en vervolgens den Wij kerstraat- Verder bewijst het document dat de bewe- wachten. Deze gevangenen behooren tot een groep van 42 terroristen, die sedert Maart j.i. hun ver- appeltelers en handelaren zich wenden tötTde oordeeling wegens revolutionaire agitatie, af- plaatselijke kantoorhouders of tot den Kring.' secretaris, l

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7