HET NIEUWE AVONDBLAD We JAARGANG No. 230 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, DirectieP. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij veTlies van een wijsvinger; 100bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meel abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Von Hindenburg, t Donderdagmorgen om 9 uur is de Duitsche Rijkspresident Von Hindenburg op 86-jarigen leeftijd gestorven. Een groote gebeurtenis, omdat deze stoere oude reus in de oorlogs jaren en daarna het idool van het Duitsche volk was. Hij heeft een zeer merkwaardig leven gehad, en het merkwaardigste daarin was wellicht, dat het grillige Lot hem pas tot de hoogste waardigheden (en daarmee de grootste verantwoordelijkheid) voerde op een leeftijd waarop de meeste mensehen aan de rust van den ouden dag plegen te beginnen. Aanvankelijk scheen het, dat deze afdan king Von Hindenburg nog wat eerder dan anderen ten deel viel. Op zijn 63ste jaar werd hij op non-activiteit gezet, om plaats te ma ken voor een jongere. On zijn 66ste, toen de oorlog woedde en „de Russische stoomwals" zooals toen het Russische leger betiteld werd Oost-Pruischen dreigde binnen te rollen riep men hem terug. Daarop begon de vervaarlijke slotperiode van zijn leven, die twintig jaar zou duren. Weldra was hij de overwinnaar van Tannenberg en het idool van Duitschland. De débacle van 1918 deed zijn roem niet tanen. Hij vluchtte trouwens niet voor de revolutie. Hij leidde den terugtocht van het geslagen leger, en na Eberts presidentschap werd hij in 1925 tot rijkspresident gekozen. Niemand ver wachtte toen dat hij de zevenjarige ambts periode zou volbrengen, maar in 1932 stond hij nog blijkbaar onverzwakt op zijn post en werd weer met groote meerderheid herko zen. Wat nadien geschiedde heeft in het bui tenland ernstigen twijfel doen ontstaan. Wat er allemaal geschied is in de dagen van de kabinetten-von Papen en -von Schleicher, en bij het optreden van het Hitier-bewind, is voor een groot deel zeker nog geheim gebleven, maar wel kan men aannemen dat zijn invloed en macht temidden van degenen, die toen over Duitschlands lot beslisten, toen sterk ver minderd waren. Figuren uit zijn onmiddellijke omgeving begonnen naar voren te komen een onmiskenbaar teelten. Ook is duister gebleven welke inzichten Von Hindenburg gehad heeft ten aanzien van de recente gebeurtenissen van 30 Juni. Is hij er tevoren van op de hoogte geweest of heeft hij er pas later van gehoord? Was zijn verzwak king toen al' zoo groot, dat hij geen practisch aandeel in de gebeurtenissen meer had? Men is geneigd dit laatste, ter eere van zijn nage dachtenis bovendien, aan te nemen. Van sommige zijden is de veronderstelling geuit dat de bewuste gebeurtenissen zijn dood heb ben verhaast. Zeker is, dat hij tot zijn dood toe het vereerde symbool van het Duitsche volk is gebleven. En zeker is ook, dat hij de merkwaardigste vertegenwoordiger was van het oude „Deutschtum", belichaamd in de monarchistische kaste der Pruisische groot grondbezitters. De tradities van geboorte en omgeving werden bij hem op den achtergrond gedrongen door de toewijding tot zijn land. Die stelde hem in staat de republiek met trouw te dienen. Die heeft het hem later ook blijkbaar mogelijk gemaakt, het nationaal- socialisme te aanvaarden waarvan hij een erkend tegenstander was en Hitler tot rijks kanselier te benoemen. Het is ongetwijfeld waar dat Von Hinden burg een man van buitengewone geest- er wilskracht is geweest, en dat hij zichzelf heeft weten te verloochenen in zijn streven, het Duitsche volk te dienen. Het grootsche devies „Ich dien" heeft hij tot het zijne gemaakt. De opvolging Voor het Hitler-régime komt het heengaan van den Rijkspresident wel op een zeer moei lijk oogenblik. De economische toestand des lands is slecht, in vele kringen heerscht groo te ontevredenheid, en de meergenoemde ge beurtenissen van 30 Juni hebben blijkbaar lang geen algemeene instemming gevonden. Op dit oogenblik ontvalt het Duitsche volk de man, dien het steeds vereerd heeft als hoogste symbool van „Deutsche Treue". Reeds sinds eenige dagen was aan de ge lijkgeschakelde en gemuilkorfde Duitsche pers verboden, de kwestie der opvolging te bespre ken. Dit werd zoo streng doorgevoerd, dat men de „Deutsche Zeituhg", een Nazi-dagblad gecontroleerd door den Nazi-minister van Landbouw Walter Darré. verbood omdat het alleen maar verklaarde „dat het lot van het Duitsche volk, en daarmee alle te nemen be slissingen, thans in handen van den Führer rustten". De hoofdredacteur en de sQ-hrijver van het artikel zijn geschrapt van de offi- ciëele lijst van journalisten. Intusschen bleek Donderdagmorgen al, dat de Deutsche Zeitung het volkomen bij het rech te eind heeft gehad. Want de kwestie der op volging is door de Rijksregeering opgelost dooi de aanneming en afkondiging van de volgen de wet: Par. 1. De functie van Rijkspresident wordt vereenigd met die van Rijkskanse lier. Dientengevolge gaan de tot dusver door den Rijkspresident uitgeoefende functies over op den leider en Rijkskanse lier Adolf Hitler. Hij bepaalt zijn plaats vervanger. Par. 2. Deze wet wordt van kracht van het oogenblik van het overlijden van Rijkspresident Von Hindenburg af. Dit is alleszins duidelijk. Het beteekent dat sinds Donderdagmorgen 9 uur, toen Von Hin denburg stierf, zijn opvolger Adolf Hitler is. De Duitsche Rijksregeering maakt, zooals men weet, op eigen houtje nieuwe wetten en de Constitutie van Weimar, waaronder Von Hin denburg gekozen werd, is nog slechts een va ge herinnering uit het verleden. Hitler is dus- thans Rijkskanselier en Rijks president beide. Het houden van een volks stemming is overbodig, want de nieuwe wet heeft de functies al vereenigd en hem al be noemd. Wel rijst, onmiddellijk de gedachte, dat het voortbestaan van deze beide hoogste ambten naast elkaar vrijwel overbodig is, als ze door één persoon worden bekleed. Men zou er dus één nieuwen titel voor in de plaats kunnen stellen, en daaraan dan desnoods nog een volksstemming kunnen verbinden, ter meer dere emphase. Men vergeve mij de vergelij king met Napoleon I, als ik eraan herinner dat deze via den titel „Eerste Consul" het kei zerschap veroverde. Napoleon III was eerst gedurende vier jaar president van de Repu bliek, en de vergelijking gaat niet zoo best op omdat hij een prins en troonpretendent was. Trouwens; .zijn oom, de Groote Keizer, stamde in elk geval uit een oud-adellijk ge slacht, terwijl Hitler, die zijn loopbaan stucadoor begon, de zoon van een kleinen douane-ambtenaar was. Natuurlijk zouden de Nazi's een nieuwen vorstentitel kunnen bedenken. De Engelsche correspondenten in Berlijn seinden Dinsdag, dat men den titel „Volkske-izer" overwoog maar dat denkbeeld later weer scheen te hebben losgelaten. Zou de Reichswehr zooiets dulden? Hoe het ook zij: de blijvende vereeniging van een Rijkspresidentschap en een Rijkskan selierschap in één persoon schijnt onaanneme lijk. Zou Hitier den grooten zet op het merk waardige Duitsche politieke schaakbord aan durven, waarbij hij de monarchale wenschen van zoovele Duitschers tracht te vervullen door zichzelf tot keizer uit te laten roepen? Keizer A-dolf I? Men kan alleen zeggen, dat de mogelijkheid op dit oogenblik schijnt te bestaan. Profetee- ren is iets anders. Maar als die mogelijkheid vandaag of morgen al hevig ontkend wordt sluit dat nog geenszins de kans uit, dat zij binnen enkele weken tot werkelijkheid wordt. Daar zijn ook historische voorbeelden van Alleen herhaal ik maar weer: hoe komt Duitschland uit zijn economische moeilijk heden? R. P. VELSEN De gemeenterekening over 1933. Nadeelig slot op „gewoon" van bijna 180.000. De rekening der gemeente over 1933 die den Raad wordt aangeboden sluit met de volgende cijfers: Buitengewoon f 982.982.42 1/2 1.069.571.13 1/2 Gewoon f 3.690 015.70 3.869.442.14 Inkomsten Uitgaven Nadeelig slot f 179.426.44 f 86.588.59 Met betrekking tot liet nadeelig saldo op den gewonen dienst ad f 179.426.44 merken B. en W. op, dat in den gewonen dienst is ver antwoord een bedrag van f 100.000, hetwelk renteloos door het Rijk is verstrekt. De gemeente heeft volgens de berekening van B. en W. nog tegoed rond f 61000 als nog verschuldigde bijdrage in de kosten van steun verleening. Het eigenlijke nadeelig saldo is dus f 179.426.44-ff 100.000—f 61.323.35=f 217.603.09. Wanneer men in aanmerking neemt, aldus B en W., dat onder de gewone uitgaven is ge bracht 't nadeelig saldo van 1931 ad f 55.355.54 en f 66.628.06 van het tekort ovèr 1932, dan ziet men, dat de eigenlijke dienst 1933 een tekort heeft van f 95.619.49. Vóór het aanbren gen van diverse bezuiniging-en was met weg lating van de dekking der tekorten over 1931 en 1932 het tekort geraamd op f 345.001.07. Ter vergelijking van de netto-kosten van werkloosheid en armwezen laten B. en W. vol gen die van 1930 en 1933: Subsidie instellin gen Maatsch. Hulpbetoon Ondersteuning werkloozen Werkverschaffing Subsidie werklo zenkassen Ontwikkelingscur sus werkloozen Bijdrage Crisiscomité 1930 1933 f 115.850.— f 181.500.— 17.488.fi 976.737.53 14.135..79 3206.42 5695.— f 153.863.59 f 1.250.031.21 633.123.35 Rijksbijdrage Blijft ten laste der gemeente In 1933 kwam dus meer ten laste der ge meente dan in 1930 f 463.044 27. f 153.863.59 f 616.907.86 BEROEP ONGEGROND VERKLAARD. Bij den Raad is ingekomen een afschrift van een besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij ongegrond is verklaard het door het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonder wijs, afdeeling IJmuiden-Oost ingesteld beroep tegen het raadsbesluit van 17 Januari 1934 tot vaststelling van de vergoeding, bedoeld in art. 101, 9e lid der Lager-onderwijswet 1920 over het jaar 1931. Verlaging der personeele belasting voor koffiehuizen. Door gelijkstelling met perceelen, die gemeubileerd worden verhuurd. Het onderwijs op de Gem. V isscherij school. Radio-telefonie op het leerplan. Voor het M.U.L.O. examen te Amsterdam is geslaagd P. van Breemen, alhier „HET LEELIJKE MEISJE" KOMT IN DE PONT. „Het leelij'ke meisje" is de titel van de hoofd film, die hedenavond en volgende avonden in de Bioscoop de Pont wordt vertoond. De korte inhoud van het stuk is als volgt Op de afdeeling boekhouding van de Union Verzekeringsmaatschappij heeft de komst van een nieuwe typiste onder de louter mannen, die op deze afdeeling werken steeds een groote onrust teweeggebracht, die het werk niet ten goede kwam. De personeelschef besluit dan ook in een helder oogenblik een zeer leelijk meisje voor deze betrekking aan te nemen en meent nu het kwaad bezworen te hebben. Mejuffrouw Marz valt de twijfelachtige eer te beurt „het leelijke eendje" onder een groepje schoon heidskoninginnen te zijn en van nu af aan zal zij on de afdeeling boekhouding de correspon dentie voeren. Het middel is echter erger dan de kwaal. De heeren van de boekhoudafdeeling beschouwen de nieuwe typiste als een beleediging voor hun afdeeling en zoodra heeft de personeelschef, na de nieuwe typiste te hebben voorgesteld, de zaal niet verlaten of een waar pandemo nium breekt los. Dit leelij'ke kind moet zoo spoedig mogelijk weer weg. Fritz Maldorf zal dit varkentje wel even wasschen, In het lcof- fie-uurtje maakt hij op een zeer opdringerige wijze het arme kind, dat nog nimmer de at tenties van een man ten deel viel, het hof. Ondertusschen staan de collega's van Fritz door het sleutelgat, te loeren, om te zien of hij vorderingen maakt. Zoodra hij aanstalten maakt om juffrouw Marz een zoen te geven, gaan zij de chef van het personeel waarschu wen. Al's deze binnenkomt staat het heele groepje heeren om strijd de schoonheid van juffrouw Marz te prijzen, terwijl Fritz haar een klinkenden zoen geeft. Daarmede is het lot van juffrouw Marz beslist: zij wordt op staan- den voet ontslagen. Dit gaat Fritz echter al te ver. Hij had er op gerekend, dat zij naar een andere afdee ling zou worden overgeplaatst, maar nu zij ontslagen wordt, heeft hij spijt van zijn hof makerij. Hij stelt alles in het werk om het ont slag ongedaan te maken. Hij dringt zelfs in de kamer van den directeur binnen, terwijl deze juist bezoek van zijn vriendin heeft. Met hulp van deze vriendin slaagt hij er werkelijk in het ontslag ongedaan te maken. Uit dank baarheid 'kust Fritz de hand van deze dame, wat een hoogloopende inzie tengevolge heeft tusschen de dame en den directeur, van welke ruzie Fritz handig gebruik maakt om een af- mraakje met ha-ar te maken. Het eind van het liedje is. dat Fritz en Marz •°kaar krijgen. Het leelijke meisje is Dolly Haas. Den 12en September 1933 stelde de Raad in handen van B. en W. om advies een adres van de afdeeling Velsen, Beverwijk en Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slijters, waarin in verband met het feit, dat het door de wet van den 28en Juli 1933 (Staatsblad no. 388) mogelijk is ge worden, bij gemeenteverordening de perceelen of gedeelten van perceelen, uitsluitend dienen de tot uitoefening van het bedrijf van den houder van een koffiehuis, restaurant enz. gelijk te stellen met winkels of logementen, hetzij met perceelen of perceelsgedeelten, die gemeubileerd worden verhuurd, werd ver zocht, met ingang van 1 Januari 1934 een meer dragelijke personeele belasting voor de koffie huis- en restaurantbedrijven in het leven te roepen. Naar aanleiding van dit adres merken B. en W. thans op, dat zij hebben laten nagaan, hoe groot de vermindering van inkomsten over 1933 zou zijn geweest bij inwilliging van het verzoek. De totale opbrengst der personeele belasting (hoofdsom en opcenten) van per ceelen, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van houder van een koffie huis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken bedroeg toen f 12.385,71. Bij gelijkstelling met winkels of logementen zou de opbrengst gedaald zijn met f 9.438,43, terwijl bij gelijkstelling met per ceelen of perceelsgedeelten, die gemeubileerd worden verhuurd, de daling zou hebben be dragen f 5.711,46. Met de motiveering van het adres kunnen B. en W. zich niet in alle opzichten vereeni gen. Stellig ondervinden ook de door adres sante bedoelde personen den zwaren druk van de economische crisis. Wie ondervindt dien echter niet? Ongetwijfeld zullen er genoeg bedrijven zijn aan te wijzen, die den druk dei- tijden nog heel wat zwaarder gevoelen dan de door adressante bedoelde. Voorts mag niet bui ten beschouwing worden gelaten dat deze be drijven, door het maximum-stelsel, «en mono polistisch karakter hebben. Men moet ook niet denken, dat een verlaging der personeele be lasting het middel is om het caféhouders- bedrijf meer te doen floreeren. Het is dan ook geenszins de bedoeling van den wetgever ge weest bij voorbaat uit te maken, dat de café houders tegemoetkoming behoeven; dat hangt geheel af van plaatselijke omstandigheden en plaatselijk inzicht. Hiervoren deelden B. en W. reeds mede, dat bij gelijkstelling van koffiehuizen met winkels de verlaging over 1933 zou hebben bedragen f 9.438,43, d.i. 76% van het verschuldigde be drag. Dit achten wij niet toelaatbaar. Met een gelijkstelling met perceelen of perceelsgedeel ten, die gemeubileerd worden verhuurd, mede brengende een verlaagde belastingopbrengst, gerekend over 1933 van f 5711.46 en van ca. f 6600 naar de thans bestaande heffing, kun nen B. en W. zich vereenigen en stellen zij den Raad voor, tot deze gelijkstelling, ingaande 1 Januari a.s. te besluiten. Het bestuur van de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen heeft verzocht, het onderwerp aan de Gemeentelijke Visscherij- school uit te breiden met het leervak radio telefonie. Als motief voor deze uitbreiding wordt aangevoerd, dat gaandeweg meer sche pen worden uitgerust met een ontvang- en zendinrichting voor telefonie en deze inrich tingen uitsluitend mogen worden gebruikt, wanneer aan boord een opvarende aanwezig is, die het diploma hiervoor heeft verkregen. De waarnemend directeur der school heeft B. en W. bericht, dat door een geringe wijzi ging van den lesrooster het leervak radio-tele fonie aan de school 'kan worden ingevoerd, zo-nder dat zulks meerdere kosten met zich brengt. In verband hiermede stellen B. en W. voor, overeenkomstig het bepaalde in art. 25 6e lid der Nijverheidsonderwijswet te besluiten, dat de Raad het in het belang van het visscherij- bedrijf noodig oordeelt, da.t aan de Gemeente lijke Visscherijschool een cursus in radio-tele fonie wordt verbonden en dit vak van onder wijs aan het leerplan der school dient te wor den toegevoegd. BEKEURD. Herhaaldelijk treedt de halpolitie op tegen personen, die zich niet houden aan het regle ment. Deze week werden weer twee personen bekeurd wegens het staan bij den vischafslag buiten den openbaren weg. V. Z. V. I OPNIEUW KAMPIOEN EN PROMO VEERT NAAR DE 3E KLAS K. N. Z. B. Op overtuigende wijze heeft V. Z. V. I Woens dag j.l. de polomatch tegen Haarlem IH ge wonnen m-et 9—0, en daarmede tevens het kampioenschap van haar afdeeling, le klasse Kring Haarlem behaald! Als de scheidsrechter Bronkliorst aanvan gen blaast, stellen de volgende zeventallen zich op: GEEN SUBSIDIE AAN HET C.D.C. Naar aanleiding van een verzoek van het Centraal Drankweer-Comité te Velsen om toe kenning van een subsidie voor 1935 stellen B. en W. voor, daar voor het door adressant genoemde doel ook in 1935 op de begrooting geen gelden kunnen worden toegestaan, op het verzoek afwijzend te beschikken. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van C. F. Forthriede, van beroep koopman, wonende te Amsterdam, om een Verlof A, voor den ver koop van zwak-alcoholischen drank in de wachtkamer le en 2e kl. en de wachtkamer 3e kl. van het perceel Stationsplein no. 3 te IJmuiden. Vóór 16 Augustus 1934 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. Jaarwedden der wethouders. Korting van Door Gedeputeerde Staten is bericht, dat zij voornemens zijn, ingaande 1 Juli 1934 op de jaarwedden der wethouders, thans bedragende voor ieder f 2500, met een vrijwillige korting van 5 pet een korting toe te passen van 16 1/2 pet. Gedeputeerde Staten verzoeken 'hierover het oordeel van den Raad. IJMUIDEN De stoomtrawlers Julie Streiff IJM. 159 en Vlos II IJM. 134 zijn in het dok geplaatst en zullen deze week naar zee vertrekken. MARANATHA-CONFERENTIE HINDENBURG EN HITLER In het kerkgebouw der Vereeniging „Wees een Zegen" zal Zondagavond de eerste samen komst der conferentie gehouden worden, wel ke samenkomst op Maandag, Dinsdag en Woensdag zal voortgezet worden. De samen- De tweede hoofdfilm is een spannende cow- komsten zullen worden opgeluisterd door mu- te geven, boy-film, getiteld „Het Kamp der Veedieven", ziek en 2 V. Z. V. I: T. vah der Broek, G. Vriend, P. Visman, Kluiver, J. de Mayer, Cor Visman, S. Oudhuizen, Haarlem, III: A. Captein, J. v. Hemsbergen Jr., A. Strang, D. Kamp, A. Kalt, G. Graf. De midvoor de Vries van Haarlem is niet opgekomen, zoodat Haarlem III met 6 man speelt. Nauwelijks is het spel begonnen of Cor Visman weet met een fraai schot V. Z. V. de leiding te geven (10). Kort daarop worden van beide partijen elk 1 speler het water uit gezonden wegens te vroeg wegzwemmen; als direct daarna Kluiver met een goed geplaatst schot den stand op 2-0 weet te brengen, mogen de beide spelers weer aan den strijd meedoen. Haarlem verdedigt krachtig, doch kan niet be letten, dat Oudhuizen voor V. Z. V. de score weet te verhoogen. De aanvallen van V. Z, V. zijn niet van de lucht en deze keer is het G. Vriend, die is op- gezwommen en met een truc-bal opnieuw den keeper weet te verschalken (4-0nadat er slechts vier minuten zijn gespeeld. De V. Z. V. doelman heeft slechts weinig moeite enkele gevaarlijke schoten weg te werken en de rust gaat met 40 in. Speelde V. Z. V. in de eerste helft met 1 man meer, na de rust werd wel het bewijs geleverd, dat zij verreweg de sterkste was. Na half-time moest de Haarlem-keeper Captein wegens kramp opgeven en bleven er dus 5 man over. Uit sportieve overwegingen besloot ook V. Z. V. slechts met 5 man door te spelen en het is opnieuw G. Vriend die al spoedig den stand 0p 50 brengt; direct daarop gevolgd door een hard schot van C. Visman, die weinig moeite heeft te scoren 70. Deze weet nog tweemaal het doel van Haarlem te doorboren en als de scheidsrechter het einde fluit, boekt V. Z.V. een 90 overwinning en behaalt daar mede tevens het kampioenschap. Volledig heidshalve volgt onderstaand nog een over zicht van den stand der competitie. Gesp. wedstrijden gew. gelijk pnt. voor-tegen. 5 4 1 9 23—4 Bij onze gelukwensehen aan de kampioenen spreken wij tevens den wensch uit, dat zij erin mogen slagen ook in de competitie van den K. N. Z. B. een even fraai figuur te slaan en de naam van „Velsen" hoog te houden! V. Z. V. II—II. V. G. B. V 2—2 Wij krijgen een fraaien gelijk opgaandén wedstrijd te zien, waarbij partijen de punten hebben gedeeld. Nadat het V. Z. V.-doel en kel^ malen aan groot gevaar is ontsnapt, krij-gt Banckert den bal goed toegespeeld. Hij geeft met een onhoudbaar schot in den hoek V. Z. V. de leiding. Deze moet al spoedig weer worden afgestaan, doordat H. V. G. B. doel man Hagen weet te passeeren 11. Aan beide kanten worden aanvallen ondernomen, doch zonder succes. De rust komt met 11. In de tweede helft krijgt Kroon enkele ma len een prachtkans voor open doel, .doch. hij schiet jammerlijk naast. TI. V. G. B. 'is ge lukkiger en weet met een goed geplaatst schot den stand op 1—2 te brengen. V. Z. V. aan gemoedigd door 'haar supporters, komt opzet ten en Kroon maakt z'n fout thans goed, door met een kort schot den keeper het nakijken •2, met welken stand tevens het einde wordt aangekondigd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1