DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip ran Altona Ned. Indië Antiochia Mexico Arendskerk Japan Batavia Arantza Mendi La Plata Amazone Danzig Agnita Curasao Ajax Hamburg Chili Barneveld Chili Boskoop Chili Bodegraven Hamburg Ceres Bourgas Cordillera West Indië Costa Rica West Indië Calypso Middell Zee Desio B. Aires Delaware Koivisto Dijkwater Archangel Den Haag Aruba Elpenor Ned. Indië Fauna Venetië Gera Ned. Indië Buenos Aires Gaasterland Rosario Grootekerk Japan Galgewater Archangel Helder Caibarien Hardenberg Sfax Heemskerk Zuid-Afrika Horden Archangel Hoogland New Castle Hilversum Archangel Kyphissia West Indië Kingswood Archangel Langlebrook Santa Fé Lucerna Port Arthur Lisbeth Onega Ioannis Vatis BuenOvS Aires Irene Konenhagen Irïni Constantza Pernau Mars Napels Montferland Buenos Aires M. v. St. Aldegonde Ned. Indië Manvantara Curasao Bordeaux Neumark Ned. Indië Neion Buenos Aires Nijkerk Zuid Afrika Naumburg Ned. Indië Neleus Ned. Indië Orania Buenos Aires Oranje Nassau West Indië OSkar Friedrich Danzig Poelan Tello Ned. Indië Poseidon Guantanamo Rosario Proeyon Archangel Peisander Batavia Perseus Kopenhagen Rina Corrado Rosario Rokos Vergottis La Plata La Plata West Afrika Frederikshamn Japan Saturnus Bourgas Mexico Curasao Hamburg Taj andoen Ned. Indië Thistleford La Plata Telamon Hamburg Titus Savona Archangel Tanimbar Hamburg Hamburg Koningsbergen Waterland Buenos Aires Wieringen Archangel Walter L. M. Russ Bjorneborg Zaanland Buenos Aires rerm. aankomst 11 Aug. 5 Aug. 5 Aug. 6 Aug. 2 Aug. 12 Aug. 15 Aug. 10 Aug. 8 Aug 28 Aug. 30 Jul: 6 Aug. 9 Aug. 21 Aug. 17 Aug. 4 Aug. 15 Aug. 9 Aug. 5 Aug. 4 Aug. "heden 11 Aug. heden 6 Aug. 29 Aug. 1? Aug. heden 5 Aug. 2 Aug. 6 Aug; 31 Aug. heden 25 Aug. 8 Sept. 18 Aug. heden 5 Aug. 30 Juli 28 Aug. 19 Sept. 1 Sept. 10 Aug. 2 Aug. 4 Aug. 20 Aug. 27 Aug. 5 Aug. 16 Aug. 5 Aug. 14 Aug. 6 Aug. 5 Aug. heden 8 Aug. 10 Aug. 4 Aug. Laatste bericht 30 Juli van Triëst. pass. 30 Juli Kaap Corvo. 1 Aug. te Marseille. 19 Juli te Belawan. in lading. 31 Juli te Kopenhagen. 31 Juli te Rouaan. 1 Aug. vertrokken. 22 Juli van Curasao. 26 Juli van Paita. 27 Juli v, Talcahuano. vertrekt 8 Aug. 28 Juli van Limni. 30 Juli van Barbados. 3 Aug. te Plymouth. 30 Juli van Patras. 17 Juli vertrokken. 27 Juli van Elseneur. pass. 1 Aug. Lodingen. 28 Juli vertrokken. pass. 31 Juli Gibraltar. 1' Aug. van Bari. 31 Juli van Aden. 27 Juli van Las Palmas. 11 Juli v. Ponte Obligado. 30 Juli van Osaka. 30 Juli vertrokken. 25 Juli 30 Juli 30 Juli 25 Juli 1 Aug. 1 Aug. 31 Juli 27 Juli te Antwerpen, van Gibraltar, van Pt. Natal, vertrokken. vertrokken, vertrokken. te Londen, vertrokken. 29 Juli van Buenos Aires. 24 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken. 28 Juli v. Madeira. 31 Juli te Danzig. in lading. 27 Juli vertrokken. pass. 31 Juli Gibraltar. 31 Juli vertrokken. 1 Aug. van Colombo. 29 Juli vertrokken. 30 Juli vertrokken. 30 Juli van Colombo, in lading. 29 Juli van Port-Sudan. 1 Aug. van Padang, 30 Juli van Colombo. 31 Juli van Rio de Janeiro. 26 Juli van Parimaribo. 1 Juli vertrokken. 1 Aug. van Napels. 31 Juli te Rotterdam. 24 Juli v. Buenos Aires. 24 Juli van Lodingen. 30 Juli te Singapore. 1 Aug. te Stettin. 28 Juli van Buenos Aires. 13 Juli te Santa Fé 1 Aug. vertrokken. 23 Juli van cape Coast. 27 Juli vertrokken. 1' Aug. te Rotterdam. 28 Juli te Izmir. 28 Juli van Tampico. in lading. .in lading. pass. 30 Juli Gibraltar. 17 Juli v. Buenos Air-es. vertrekt 4 Aug. 2 Aug. te Lissabon. 27 Juli vertrokken, in lading. vertrekt 4 Aug. 31 Juli vertrokken. 24 Juli v. Bahia-Blanca. 31 Juli vertrokken. 28 Juli vertrokken. in lading. Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN s.s. Signe Zweeds ch Spaansch Zeebrugge Bilbao ledig erts 1JMUIDEN POLITIE VINDT EEN FIETS. Gisternacht is door de politie aan het bureau Willemsplein een rijwiel gebracht, dat onbe heerd in de President Krugerstraat was aan getroffen. MET EEN NIEUW PLAATJE? Een inwoonster van IJmuiden heeft aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, dat zij had geplaatst in een poort naast een perceel in de Kennemerlaan. Als er al een nieuw plaatje op zat een dubbele strop. ZOMERCOMPETITIE D.C.IJ. De derde ronde van de zomercompetitie bracht de volgende uitslagen: Schager verliest van J. Roelofs, Ras verliest van F. Dukel, J. Vrijhof wint van Wartenhorst, v. d. Velde re mise met G. Postma. De partij Souverein T. Postma werd uitgesteld. OPENING SEIZOEN 1934-1935 D.C.IJ. Door het bestuur der Damclub IJmuiden is besloten, dat het seizoen 1934-1935 in verband met het 10-jarig bestaan zal geopend worden 28 Augustus a.s. DE STRANDWEDSTRIJD. De datum is thans definitief vastgesteld op 9 Augustus. D.C.IJ. zal met de volgende spelers uitkomen. 1. B. Dukel, 2. A. Ligthart, 3. Leyte, 4. Suyk, 5. Diederiks, 6. Basstra, 7. Schaap, 8. De Jong, 9. Bais, 10 Laros. Res. J. Smit, Sou verein, -v. Velde, Vrijhof, F. Dukel. De avond wordt besloten met een midzomernachtfeest. TERUG VAN DE HARINGVISSCHERIJ De stoomlogger Victor IJM. 149 is na een reis van 16 dagen van de haringvisscherij te ruggekeerd met 16 last pekelharing NOORDZEESLUIZEN In de maand Juli zijn door de Noordzeeslui zen alhier geschut: uit zee 312 stoom- en mo torschepen met een inhoud van 2.126.714 M3. en naar zee 292 stoom- en motorschepen met een inhoud van 2.022.440 M3. BESOMMINGEN Trawlers: Timor IJM. 491 510 m. f 2880. Logger: KW 28 f 290. Victor IJM. 149 (pekelharing) f 3174. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.15—0.85 Tongen per K.G. f 2.601.30 Middelschol per 50 K.G. f 2623.50 Zetschol per 50 K.G. f 2119 Kleine schol per 50 K.G. f 186.20 Schar per 50 K.G. f 5.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 1913. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 94.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 4520 Gullen, groote, per 50 K.G. f 74.30 Idem kleine f 3,602.75 Leng per stuk f 0.600.36 Wijting per 50 K.G. f 2.60 Koolvisch per stuk f 0.40 Makreel per 50 K.G. f 9—7.90 Klein middelhake per 50 K.G. f 28 Kleine hake per 50 K.G. f 21 VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Zaterdagmarkt s.s. Alma IJM. 44 vangst 230 m. gul, 120 m. br. schelvisch, 55 m. schelvisch, 35 m. gr. schol en tarbot, 45 m. kl. schol, 30 m. makreel, 5 m. hake, 140 st. ijskabeljauw, 50 st. st. kabeljauw. s.s. Gerberdina Johanna IJm. 38 vangt 200 m. gr. hake, 60 m. kl. hake en wijting, 35 m. gul, 40 m. makreel, 40 m. varia, 1 kist roode poon. Verwacht voor de Maandagmarkt stoomlog ger Gorredijk IJm. 94 vangst 330 kantjes ha ring, waarvan ongeveer de helft volle. HEILSLEGERGEBOUW AFGEBRAND. Arnhemsche politie verricht arrestaties. ARNHEM,, 2 Augustus. In den afgeloopen nacht heeft voor de tweede maal in korten tijd brand gewoed in het gebouw van het I^e- ger des Heils (toevlucht voor daklooze man nen) aan den Klarendalschenweg hier ter stede. Het gebouw is thans aan de voorzijde ge heel uitgebrand. De brandweer was spoedig met groot materiaal ter plaatse en tastte het vuur met acht stralen aan. Zij kon echter niet verhinderen, dat het gebouw bijna geheel werd vernield. De brand is begonnen om half drie. Het blus- schingswerk duurde tot vanmorgen 7 uur. In verband met dezen tweeden brand sinds verle den week, waarbij toen de papierperserij, een slaapzaal en een sorteerkamer totaal zijn uit gebrand, zijn door de politie twee personen aangehouden en in bewaring gesteld op ver moeden van brandstichting. Het gebouw was verzekerd. meldt: Hoogste barometerstand 779.8 m.M. te Vardö. Laagste 'barometerstand 743.8 m.M. te Aberdeen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zui delijken wind. Zwaar bewolkt met opklarin gen. Mogelijk enkele regenbuitjes. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 3 Augustus te 9a45 uur aan alle posten: Attentiesein neer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging: Stilstand Thermometer Hoogste gisteren 66 F. Laagste heden nacht 57 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V Lucht Water 68 F. 65 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 9.57 uur n.m. 10.32 uur. Zondag v.m. 11.17 uur; n.m. 115.3 uur. Maandag v.m. 12.39 uur; n.m. uur. Koningin-Moeder herdacht. Plechtige bijeenkomst in Den Haag. Leiden's nieuwe stadhuis. Plan-Blaauw op onderdeelen gewijzigd. Donderdagavond is in het gebouw voor K. en W. te 's Gravenhage een plechtige bijeen komst gehouden, gewijd aan de nagedacl)te- nis van de Koningin-Moeder. Het programma voor dezen avond, welke door ongeveer 1500 personen werd bijgewoond, was met bijzondere zorg samengesteld. De bijeenkomst werd ge opend met het spelen van het Waldecksche Volkslied en twee coupletten van het Wil helmus. Prof. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, sprak hierna over de beteekenis van de persoonlijk heid van de Koningin-Moeder ten aanzien van de vervulling van haar taak. De hoogleeraar noemde het een voorrecht voor een volk, indien het zijn boven zich ge plaatste autoriteit ook als mensch en ter wille van haar karakter kan achten. Dat voorrecht genoot ons volk in de figuur van de Konin gin-Moeder. Heel haar leven heeft de Klonin- gin-Moeder over ons volk geregeerd, omdat zij wist te regeeren over de harten van de Nederlanders. Eenvoud en wijsheid waren haar kenmerken. Prof. van Schelven herdacht de overledene vervolgens als koningin, als moeder, als re gentes, en tenslotte als figuur op den achter grond. Dieper ging de spreker in op de wijze waarop zij haar plaats naast de troon heeft ingenomen na 1898, terwijl hij voorts nog den nadruk legde op het feit, dat zij volkomen Nederlandsche was geworden. Prof. van Schel ven noemde het een eenvoudige daad van rechtvaardigheid haar op dezen Augustus te herdenken en tot uitdrukking te laten komen, dat wij haar niet zullen vergeten. Nadat Willem Ravelli een tweetal liederen had gezongen, het Palestrinakoor zich had laten hooren en het Haagsche strijkkwartet het Adagio uit het strijkkwartet op. 132 van Beethoven had gespeeld, zette ds. Is. Voor- steegh de beteekenis van de Koningin-Moeder als godsdienstige figuur uiteen. Donderdagmiddag is door het Nat. Jongeren Verbond in de Nieuwe Kerk te Delft een krans gelegd ter eere van de nagedachtenis der Ko ningin-Moeder. De heer C. J. Blaauw, te Haarlem, die van het gemeentebestuur van Leiden opdracht heeit gekregen zijn plan voor den bouw van een stadhuis verder uit te werken, daarbij re kening houdende met de geuite bezwaren en wenschen, heeft zijn plan nader toegelicht. De heer Blaauw heeft er allereerst op gewezen, dat zijn plan in beginsel bij de uitwerking niet is gewijzigd, doch alleen in onderdeelen ver anderd. Gehandhaafd bleef de ruimtewerking van het geheele stadhuiscomplex, begrensd door de slraatwanden van Breestraat en Nieu wen Rijn. 'Het principe: representatieve vertrekken aan de Breestraat, kantoorruimten aan de Vischanarkt. Wat de wijziging betreft, welke de uiterlijke vormgeving bij de uitwerking heeft ondergaan, is het belangrijkste de aan sluiting van den ouden gevel aan de Breestraat met het nieuwe gedeelte aan de Korenbrugsteeg. Was de sluitgevel van het oude stadhuis .aan die zijde aanvankelijk als een open gevel gedacht, nu is die gesloten ontworpen, waarbij een terugspringende aan bouw op den hoek van Breestraat en Koren brugsteeg de aansluiting met het nieuwe ge deelte harmonisch zal doen verloopen. Door dezen aanbouw was het ook mogelijk politie,brandweer, enz. te verplaatsen, waar door mede door een hergroepeering van de dienstlokalen de hoofdgangen van het ge bouw direct langs het binnenplein konden worden geprojecteerd. Hetgeen een belang rijke verbetering van de verlichting betee- kent, die nu vrijwel overal direct zal zijn. Gewijzigd is ook de vormgeving aan het bin nenhof. Was dit binnenplein aanvankelijk 15 bij 17.50 M. de afmetingen op den beganen grond zijn thans 17 bij 18 M Een belangrijke wijziging in de uiterlijk: vormgeving heeft in het gewijzigde plan de stadhuistoren ondergaan. De thans ontworpen toren heeft veel weg van de oude bekroning van het Leidsche stadhuis. Herbouw van den ouden toren achtte de heer Blaauw echter niet mogelijk, tenzij met opoffering van de brand vrijheid. De kern van den toren zal nu in be ton worden opgetrokken met een bemanteling van natuur- en baksteen. Bij een copie van den ouden toren zou op geringe hoogte needs hout- en lelconstructie moeten worden toe gepast. Tijdens den bouw kan het aspect van den toren nog belangrijk worden gewijzigd. De plan-indeeling heeft zich verder aange past aan de verschillende wenschen, welke naar voren zijn gebracht. De kapverdieping van het oude gedeelte aan de Breestraat zal worden gebruikt voor re serve- en bergingsruimte, maar vooral voor den koepelvormigen bouw van feestzaal, trouw zaal enz. De raadszaal blijft geprojecteerd op de hoofdverdieping aan de zijde van het Visch ■marktplein. De heer Blaauw hoopt in April 1935 zoo ver te zijn, dat de aanbesteding kan plaats hebben. worden vier series van twee ronden verreden, twee halve beslissingen en een finale. Daarna volgt een wedstrijd over 10 K.M. (60 baanronden) voor professionals en onaf- hankelijken. Het lijstje van deelnemers telt 10 namen en daaronder zijn zeer bekenden. Vervolgens een wedstrijd voor nieuwelingen, over 5 K.M,, waaraan negen renners deelnemen Zeer interessant kan de inhaalwedstrijd wor den voor 'beroepsrijders tusschen Meuleman (België) en Vluggen (Nederland). Tenslotte is er nog een afvalwedstrijd voor amateurs met 10 deelnemers. Na iedere 3 ron den valt de laatste renner af, zoodat hier niet alleen de snelheid, doch ook het positiekiezen een belangrijke plaats inneemt. Na de pauze komt het groote slotnummer: een koppel wedstrijd over 60 K.M. (360 baan- ronden). Zeven koppels, waaronder er zijn, die in Zesdaagschen hebben meegereden, zullen het publiek laten zien, wat koppelrijden is. HET BLOEMPOT-INCIDENT IN DE JORDAAN. Gearresteerde timmerman op vrije voeten. AMSTERDAM, 2 Augustus. De timmerman J. M., die tijdens de relletjes in de Jordaan verdacht van poging tot zware mishandeling werd gearresteerd en in het huis van bewa ring werd ingesloten, is door de rechtbank in vrijheid gesteld. Hij zou van uit een raam een bloempot naar een patrouille hebben ge worpen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Augustus. Ondertrouwd 1 Augustus: A. T. M. Schou ten en E. Keusgen; W. J. Smit en V. Lackner; L. W. F. Kuester en A. L. W. Beuns; J. M. v. Spanje en I. M. A. Kiewied; H. Seinen en L. Heinl; A. G. Verberne en C. Terreehorst; M. E. J. Goedemans en A. C. Duijn; A. Barends en M. T. Taling; J. J. Muhren en C. H. M. Klein; J. Bron en E. J. Poel; C. Schouten en J. M. Meijs; J. Broekman en W. A. Kenselaar; J. Verton en G. Rooke; G. G. Egas en H. E. Sczepan; G. van Batenburg en G. Tjeertes; C. Schiltman en W. J. Louwkamp; C. van Baaren en M. F. Hoepermans; R, Krol en S. H. J. Cats; C. Wester en I. L. Grapendaal; T. J. A. van Rossum en J. F. M. Cornelisse; P. P. Gras en M. Huibers; C. van Hoik en E. M. Schavemaker; H. Rees en C. Flaschwinkel. Getrouwd 1 Augustus: B. v. d. Ham en H. H. Konings; P. J. van Paradijs en C. de Vries; C. Pannekeet en W. Biere; H. Kruse en C. G. Koppejan; H. v. Houten en F. Kollender; J. Jordan en S. Wensing; S. P. van Haarlem en A. v. d. Berg; J. M. A. Bewarder en M. H. B. Börchers; S. v. .d Schaaf en H. J. Ellas; J. Regenboog en E. Janse; T. H. Mulder en G. M. Smout; C. Terol en E. J. L. Heusmann; A. J. Smit en A. Boonstra; J. de Reus en P. E. Lazones; J. Negerman en A. Ries; A. C. v. d. Wouwer en A. M. J. M. A. van Ake; J. H. v. d. Work en J. H. Koekkoek; C. J var. Velt- huijzen en T M. Bosman; G. Janssen en H. Rip; J. L. de Zwart en J. Uilkema; F. Hogen- doorn en W. C. van Elf eren; B. H. Topper en A. M. Verbeek. Bevallen 30 Juli: G. C. van Leuvenv. Norde, z.; 31 Juli: J. v. d. Walv. d. Baan, d.; A. M. W. JonckbloedtHooij, d.; T. J M. v. d. HeijdenBonnes, d.; 1 Augustus: M. C. Slen- debroekVlam, z.; Overleden 31 Juli: B. v. d. Weiden, 73 j., Saenredamstraat; S. Simon, 64 j., Kamper laan; N. A. F. Horn, 15 j., K. Begijnestraat. NAAR NIEUWEN OPSTAND IN OOSTENRIJK. Front van opposanten? LONDEN, 2 Augustus. Naar de correspon dent van de „Daily Express" te Weenen meldt kan men daar in September op een nieuwen opstand rekenen. De berichtgever van het blad verklaart, dat alle tegenstanders van d- regeering zich dan aaneen zullen sluiten. In verband hiermede wordt beweerd, dat de so cialistische „Schut-zbund" nog 2/3 van zijn geweren, mitrailleurs en revolvers in zijn be zit heeft. Uit de verschillende arrestaties, die heb ben plaats gevonden, maakt de correspon dent op, dat in alle rangen nationaal-sociA listen te vinden zijn. Duizenden zijn in ge vangenis of concentratiekamp opgesloten, terwijl de Heinrwehr in de provincie amok maakt en de politie niet in staat is hieraan een einde te maken. De Heimwehr is onte vreden, omdat niet hun leider Starhemiber: bondskanselier is geworden, doch dr Schuschnigg. HONKBAL HET PROGRAMMA Het programma van deze week luidt als volgt: Zaterdag Eerste klasse: Blauw Wit—V.V.G.A. Quick—Ajax. Tweede klasse: Ajax II—D.E.C. A.M.V.J.—E.D.O. A.F.C.—Blauw Wit II. Haarlemsche Competitie: SwastikaS.S.H. Haarlem IIE.D.O. II. Zondag. Eerste klasse: Haarlem—H.H.C. V.V.G.A.—Blauw Wit. De voornaamste gebeurtenis voor Haarlem Is de ontmoeting, Zondagmorgen aan de Kle verlaan, Haarlem H.H.C. Nog zijn beide partij in deze ontmoeting candidaat voor de eerste plaats. Maar de ver liezer in dezen wedstrijd zal practisch wel uitgeschakeld zijn. De in de vorige maand gespeelde wedstrijd H.H.C.—Haarlem werd met groot verschil door H.H.C. gewonnen. De verwachting is echter da& Veenhof op dreef zal zijn, zoodat in elk geval spanning te ver wachten is. Aan een voorspelling omtrent den uitslag wagen we ons niet. Blauw Wit, ook nog kampioenscandidaat, heeft deze week een zware taak. V.V.G.A zoowel Zaterdag als Zondag de tegenpartij der Zebra's. En V.V.G.A., hoewel zelf geen kans meer hebbende, is niet een team om een wedstrijd cadeau te doen. Het zou ons dan ook niet verwonderen als Blauw Wit één der beVde keeren struikelt. Daar D.W.S., de Amsterdamsche voetbal club, volgend jaar wil gaan honkballen, wordt de ontmoeting V.V.G.A.Blauw Wit Zondag middag op het D.W.S.-terrein gespeeld. E.D.O. heeft Zaterdagmiddag een niet al te zware taak en zal de punten op AJM.V.J. wel veroveren. Voor de Haarlemsche Competitie ontvangt Swastika Zaterdagmiddag aan den Vergier- denweg S.S.H., terwijl denzelfden middag E.D.O. n bij Haarlem II aan de Kleverlaan op bezoek gaat. De wedstrijden In het Stadion. van Egmond wint het sprintnummer voor beroepsrijders. WIELRIJDEN. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Zondag 5 Augustus opent de Alkmaarsche Wielerbaan voor het eerst haar poorten. Het is aan de directie gelukt, een uitstekend ooeningsprogramma in elkaar te zetten, dat elk wat wils biedt. Voor de pauze sprintwedstrijden voor ama teurs over 500 Meter (3 ronden), aan welke wedstrijden acht renners zullen deelnemen. Er Snoek Jr. 19 pnt; 7. Domhof, opgegeven. Voor 5000 toeschouwers hadden Donderdag avond op de Stadion Wielerbaan interessante sprintwedstrijden plaats voor amateurs en professionals, terwijl er ook een wedstrijd met motorgangmaking op het programma stond, verdeeld in drie manches van 20, 30 en 40 K.M. Begonnen werd met een wedstrijd voor ama teurs. Hieraan namen deel de Nederlandsche deelnemers aan de wereldkampioenschappen te Leipzig. De eerste ritten werden met 4 of 5 renners gereden, daaruit werden vier halve beslissingen gevormd. Het was dus een goede oefening voor de renners v. d. Linden, van Vliet en Kremers, die in Leipzig zullen starten, terwijl B. Leene verstek liet gaan. Voor de vier halve beslissingen plaatsten zich v. d. Lindep, Koning, Kramer, Moster, van Vliet, Leeger, Kremer, Zieleman, Ooms, van Rijn, Postma en Homma. Na deze zes ritten werd de eerste manche gereden van den stayerswedstrijd over 20 K.M., waarvoor in deze volgorde gestart werd: Lorié, Domhof, Severgnini, Metze, Leddy, Snoek en Ronsse. Voor het startschot werd de gang maker Kaeser gehuldigd door de directie van het stadion in verband met het feit, dat hij 25 jaar gangmaker is. Hij werd gehuldigd met een krans; ook mocht hij een geschenk onder enveloppe in ontvangt nemen. Hartelijk toe gejuicht reed hij een eereronde. De eerste manche bracht weinig spanning. Domhof nam dadelijk den kop en zorgde er voor, de leiding niet meer te verliezen. Lorié die van den kop af ging, zakte successievelijk naar de laatste plaats af. De uitslag luidt: 1. Domhof tijd 16 min. 13 3 5 sec.; 2. Se vergnini (Italië) op 40 M.; 3. Metze (Duiosch- land) op 90 M.; 4 Leddy op 160 M.; 5. Ronsse (België) op 170 M,; 6. Snoek Jr. op 450 M.; 7. Lorié op 725 M. De resultaten van de halve beslissingen van den sprintwedstrijd voor amateurs waren, dat v. d. Linden, van Vliet, Kremers en Ooms win naars werden en in de beslissing konden wor den geplaatst. Vervolgens hadden de twee eerste ritten plaats van den internationalen sprintwedstrijd voor beroepsrijders, waaraan deelnamen de Nederlanders Van Egmond en v. d. Heuvel, Richter (Duitschland) en Michard (Frankrijk). Ie rit: Richterv. d. Heuvel. 1. Richter, 2. v. d. Heuvel (halve lengte) tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2e rit. Hierin startte Van Egmond tegen Michard. Van Egmond was tengevolge van valpartijen in de laatste sprintwedstrijden te Kopenhagen op verschillende plaatsen geheel in verband, zoodat hij vanzelfsprekend zeer gehandicapt was. Niettemin won Van Egmond van den Franschman met een tijd van 12 2/5 sec. over de laatste 200 M. Voor de tweede manche van den stayers wedstrijd, ditmaal over 30 K.M. werd in verge lijking met de eerste manche in omgekeerde volgorde gestart. Ronsse nam den kop, terwijl Lorié de groep sloot. Onbedreigd heeft Ronsse deze manche gewonnen, terwijl Leddy er voor waakte, dat hij de tweede plaats behield. Om de derde en vierde plaats werd op sommige momenten tusschen Severgnini en Metze ge streden. Domhof eindigde, zooals hij gestart was, n.l. als No. 6, terwijl Snoek Jr. door het geheele veld 1 maal gelapt werd. De uitslag was; 1. Ronsse, tijd 24 min. 4 sec.; 2. Leddy op 40 M.; 3. Severgnini op 80 M.; 4. Metze op 160 M.; 5. Lorié op 220 M.; 6. Domhof op 250 M.; 7. Snoek Jr. op 800 M. In den eersten rit van de beslissing van den sprintwedstrijd voor amateurs tusschen Van Vliet, Ooms, Kremers en v. d. Linde werd v. d. Linde ingesloten, terwijl Van Vliet kan zag buitenom te passeeren en te winnen. 1. Van Vliet; 2. Ooms; 3. v. d. Linden; 4. Kremers. Tijd laatste 200 M. 12 3/5 sec. Derde rit van den sprint voor professionals. Van Egmond slaagde er in met zijn bekenden langen spurt den Duitscher Richter te slaan, die vergeeefs trachtte bij te komen. Tijd laat ste 200 M. 12 sec. Vierde rit. 1. v. d. Heuvel; 2. Michard, tijd 13 1/5 sec. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd de tweede rit gereden der beslissing van den sprintwedstrijd voor ama teurs. Van Vliet werd voor de tweede maal winnaar met v. d. Linden op de tweede plaats. Uitslag: 1. Van Vliet; 2. v. d. Linden; 3. Ooms 4. Kremers. Tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. In den derden rit werd Van Vliet wederom eerste met Ooms als tweede, v. d. Linden derde en Kremers op de laatste plaats. Tijd laatste 200 M. 12 4/5 sec. Einduitslag: 1. Van Vliet 3 pnt.; 2. Ooms 7 pnt; 3. v. d. Linden 8 pnt; 4. Kremers 12 pnt. In den vijfden rit van den sprintwedstrijd voor profs won Van Egmond zonder al te veel moeite van v. d. Heuvel. Tijd laatste 200 M. 12 sec. In den zesden rit werd Richter winnaar van Michard met een halve lengte in den tijd van 12 4/5 sec. Totaaluitslag sprintwedstrijd voor profs: 1. Van Egmond (Nederland) 3 pnt; 2. Richter (Duitschland) 4 pnt; 3. v, d. Heuvel (Neder land) 5 pnt; 4. Michard (Frankrijk) 6 pnt. Als slot van den avond ging de derde man che van den stayerswedstrijd, thans over 40 K.M, waarbij de volgorde van den start was: Lorié, Snoek Jr., Severgnini, Ronsse, Domhof, Leddy en Metze. Tot op 5 K.M. voor de finish gebeurt er niets bijzonders. Lorié heeft den kop met de drie buitenlanders daar vlak achter in wisselende positie. Eenige ronden voor het einde viel Severgnini die steeds op de tweede plaats had gelegen, Lorié aan, die gepasseerd werd. Metz en Ronsse volgden zijn voorbeeld. Twee ronden vóór het einde onderneemt Ronsse een laatste poging om zich beter te klasseeren. Metze slaat den aanval af en Ronsse valt sterk terug. Leddy slaagde er op het laatste moment in hem op de streep de derde plaats te ontfut selen. Domhof had reeds 10 KM. voor het einde opgegeven. Het resultaat van deze laat ste manche was: 1. Severgnini 33 min. 5 sec.; 2. Metze op 30 Meter; 3. Leddy op 50 Meter; 4. Ronsse op 51 Meter; 5 Lorié op 210 Meter; 6. Snoek op 790 Meter; 7. Domhof, opgegeven. De einduitslag van den wedstrijd voor stayers was: 1. Severgnini 6 pnt; 2. Leddy 9 pnt; 3. Metze 9 pnt; 4. Ronsse 10 pnt; 5. Lorié 17 pnt; 6.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7