1 DE OUDE STAD. Zomerkoelte. Ik heb deze week-end mijn oude woonplaats eens bezocht. Dat is óók toerisme, gij beklim- mer van Zwitsersche bergtoppen, gij fietser langs de wegen, duiker in den blauwen golf slag van exotische zeeën. Gij kunt het heerlijk vinden in gansch onbe kende streken te verwijlen en onder te gaan in de massa der nameloozen, bedevaarten langs de windende wegen der wereld, ik, bur german, gezelligheidszoeker en knusheids aan bidder, ik vind het heerlijk wanneer men mij verwelkomd met een glimlach van herkenniiv en een „jij weer eens bij ons in de stad...' da's aardig!" De kruier op het station tikt aan zijn pet houdt een oogenblik op met zijn rooden zakdoek het zweet van zijn glimmend door groefde gelaat te wisschen en zegt: „ik dacht dat meneer ons vergeten was". De portier van het kleine, kille hotel met de biefstukken-als-werelddeelen en de koffie zwart als Braziliaansche oogen, glimlacht en zegt: „Wij hebben de mooie kamer met de vaste waschtafel voor u gereserveerd". En op het terras zit de wethouder. „Er i, hier héél véél veranderd", zegt hij, „er is op standigheid in den raad en het werk eischt wel drie uren per dag. Men moet tegenwoordig op zijn tellen passen met al die vitters en bet weters en de nieuwe burgemeester is ook niet mak". En dan loop ik zoo maar wat door de straten en zie bekende gezichten en groet vele verraste groeten terug. De groenteboer op nummer 16 is weg. Het is niet prettig, dat daar nu een onbekende rij wielhandelaar is gevestigd. In het huis van den notaris is nu het bijkantoor van een groote bank en in het plantsoentje voor het stadhuis staan rozen in plaats van geraniums. Iemand zegt „Ja, ja, ik zie het, je bent het toch; ik dacht wat komt die nu heelemaal hierheen, wat zoekt die nog in onze kleine stad?" En ik denk: „ik zoek hier wat oude genegen heid, vriend, wat oude warmte, een bekenden blik en sfeer van vroeger". Maar ik zèg dat niet. Want deze man mag niet denken dat ik sen timenteel en oud geworden ben. En ik zeg: „Och, zoo maar; ik moet hier even wezen". En 's avonds heb ik buiten aan het markt plein gezeten en de klanken van het carillon weer gehoord. Die hebben mijn vroege vreug den vergezeld en zijn, ieder uur, gebuiteld over mijn verdriet, zonder dat ik het hoorde. Doch hun klank is mij vertrouwd. En ik weet niet meer welk verdriet het is geweest en welke vreugde het was en langzaam drink ik mijn biertje en zie de menschen slenteren door den zomeravond en zie hun stille, rustige gezichten en hoor den lach van een jolig meisje en zie den vrede in de oogen en de handen van oude menschen. En 's avonds in het breede, weeke bed in de kamer met de vaste waschtafel lig ik willoos en stil en denk aan alles van deze oude stad. Aan -de vreugde, die ik er had en het verdriet en alles waaraan menschen in het leven hun geluk en hun smart beleven en het carillon stamelt nog het zelfde wijsje van boven dooi de zelfde stilte Mr. E. ELIAS, BEVERWIJK Verkeersbelemmeringen in de Breestraat. Hoe het af te leeren? De opgeschoten jeugd houdt er in de aard- Ibeienstad de hinderlijke en ook gevaarlijke gewoonte op na, de Breestraat op en neer •te rijden. Tientallen fietsende dames en hee- •ren bevolken op mooie avonden den rijweg, die bestemd is voor het snelverkeer. Vooral op Zaterdagavond, die steeds een bijzonder groote drukte in onze voornaamste winkel straat met zich brengt, neemt dit euvel hin derlijke afmetingen aan. De op deze wijze flaneerende jongens en meisjes schijnen de verkeerde meening te zijn toegedaan, dat de asphaltweg voor hun bestemd is. Zij mogen dan al geen rekening houden met het drukke snelverkeer, het is maar gelukkig, dat de automobilisten het wel met hun doen. Groote ongelukken zouden anders van deze onjuiste manier van fietsen het gevolg zijn. Men kan ze rustig zien peddelen, vier, zes •misschien nog meer naast elkaar en geen claxon-geloei is in staat de gesloten forma tie te verbreken. Het is onbegrijpelijk, dat sommige automobilisten nog kans zien zon der ongelukken door deze drommen fietsers heen te laveeren. De politie zal tegen degenen, die halsstar rig aan de dwaling verknocht blijven, dat de Breestraat in haar volle breedte voor de wielrijders bestemd is, streng optreden. Zij maakte o.a. reeds proces-verbaal op, •tegen wielrijders die gedrieën over het as phalt peddelden en toen bovendien nog draaiden, zonder een teeken te geven. Het wordt inderdaad tijd, dat de fietsende gemeente het eindelijk eens leert. Wij heb ben reeds vroeger een verbod bepleit, om per rijwiel den hoofd verkeersweg te kiezen, hoe wel de parallelwegen juist uitermate geschikt zijn om den rijweg van het rijwielverkeer te ontlasten. Misschien met uitzondering van den aardbeien tij d, een periode waarin het verkeer in de Breestraat noodzakelijker wijze toch al geducht gehinderd wordt, moet dit gedeelte van onze hoofdstraat volkomen in staat worden geacht het intense verkeer vei- 1 lig en snel te geleiden. Er is vrijwel geen en kele stad in ons land aan te wijzen, waar dit in het centrum mogelijk is. Het snelverkeer behoort in onzen tijd en onder deze omstan digheden den rijweg voor zich te hebben. De wielrijders vinden in de parallelwegen veilige en ruime fietspaden, breede gazons scheiden hen zelfs van den rijweg. En ten slotte behooren de voetgangers op het trot toir. Wandelaars kunnen heusch van de Breestraat niet zeggen, dat er niet „op hen gerekend" is. Integendeel, zij hebben breede trottoirs te hunner beschikking en kunnen daar veilig en rustig winkelen zonder eeni- gen hinder van het rijverkeer. Men zou uit al deze voordeelen toch mo gen afleiden, dat de „driehoekstrijd": snel verkeer, wielrijders, voetgangers hier op be hoorlijke wijze is uitgevochten. Als het in de Breestraat niet goed kan zijn, kan het ner gens. Wij zijn er geenszins van overtuigd, dat de nu gemaakte bekeuringen aan het euvel een einde zullen maken. Maar misschien kunnen zij dienen, om een begin te maken aan de verkeersopvoeding van het Beverwijk sche publiek. Want daaraan hapert zoo hier en daar nog wel wat. EEN BELANGRIJKE VERBOUWING. Het doet ons genoegen, dat onze plaatselijke middenstand de slechte tijden ten spijt, nog steeds blijken geeft van een prettig aandoend optimisme. Vele malen konden wij reeds gewag maken van den bouw van nieuwe winkelhuizen of van ingrijpende verbouwingen. Zoo kunnen wij thans weer een belangrijke verbouwing aankondigen van de N.V. Stouten- beek's Woninginrichting. In de eerste plaats bevat het bestek de verbouwing van het per ceel Breestraat 74 en vervolgens een groote verandering aan de perceelen Breestraat 82 en 84. In laatstgenoemd perceel was tot voor eenigen tijd de kapsalon van den heer Eekhuis gevestigd. Dit gebouw, dat eens den grondslag vormde voor de thans zoo uitgebreide N.V. Si garenfabrieken v.h. Gebr. Majoor zal nu wel dra deel uitmaken van Stoutenbeek's Woning inrichting. De aanbesteding zal op Dinsdag 21 Augustus des voormiddags te tien uur in het Kennemer Hotel plaats vinden. Architect is de heer A. M. Smit. DAT WORDT EEN DURE TRAP. Twee cafébezoekers kregen in de Breestraat een verschil van meening. De vijandige sfeer kon blijkbaar niet met oratorische argumen ten worden gezuiverd, althans een der par tijen meende de oplossing van het conflict op daadwerkelijke wijze te moeten1 bespoedi gen. Een der vechtlustigen diende zijn tegen stander een zoodanigen schop tegen het on derlijf toe, dat de getroffene kreunend op den grond viel. Omstanders bemoeiden zich met het slachtoffer en de politie bemoeide er zich mede. Een proces-verbaal wegens mis handeling werd opgemaakt. Intusschen had het den schijn, dat de man die geschopt werd, geen ernstig letsel had bekomen. Een prachtig succes. Drie prijzen in een course. Onze plaatsgenoot de heer Jan van Leeuwen Jr. heeft Zondag in de draverij te Den Helder met de door hem getrainde paarden alle hoofdprijzen gewonnen. Met Lady Bond van den heer A. v. d. Veen won hij den eersten prijs, met Uilenspiegel den tweeden en met Anna Bradfort's Guy den derden prijs in de zelfde course. In de beslissende omloop bleef de Beverwijk- sche pikeur zelf achter Lady Bond. Zijn vader, J. van Leeuwen Sr. reed in de ritten om den eersten en tweeden prijs Uilenspiegel. Anna Bradfor's Guy werd aan het slot van de. course gereden door W. de Bruin. Voorzeker mag hiér worden gewaagd van een opmerke lijk draverssucces. Het zal wel niet veel voor komen, dat op een draverij een pikeur met de drie hoofdprijzen naar huis gaat. Jan van Leeuwen Jr. kwam door deze overwinningen tevens in het bezit van de speciale prijzen, die voor de pikeur van de winnende paarden be schikbaar waren gesteld. ZWEMBAD „ADRICHEM". In de vorige week zijn in het zwembad .Adrichem" 1734 baden genomen. MARKTBERICHTEN. R.-K. Coöp. Tuindersver. Kennemerland. 6 Aug. 1934. Spinazie per kist 3575 Sla per kist 2590 Postelein per kist 2834 Andijvie per kist 3575 Wortelen per bos 69 Rabarber per bos 23 Selderie per bos 23 Pieterselie per bos 1—2 Bloemkool per stuk I 1317 1/2 Bloemkool per stuk II 68 Roodekool per stuk 56 Gelekool per stuk 45 Meloenen per stuk 1028 Komkommers per stuk 1—3 Snijboonen per K.G. 1216 Trosboonen per K.G. 1518 Dikke boonen per K.G 1114 Spercieboonen z. dr. per K.G. 1216 Spercieboonen m. dr. per K.G. 1214 Tuinboonen per K.G. 610 Doppers per K.G. 1218 Capucijners Br. per K.G. 1022 Capucijners W. per K G. 1218 Raspers per K.G. 14—23 Groentjes per K.G. 12 Roode bessen per slof 3060 Zwarte bessen per slof 50 (Aan Prof. de Haas en Dr. Wiersma is hetin het Kamerlingh Onnes laboratorium te Leiden gelukt, op nieuw een laagterecord van tem peratuur te bereiken, namelijk drie honderdste graad). In de kranten komen stukken, Lange stukken over sport, Als er weer een wereldrecord, Waar dan ook, verbeterd wordt. De athleet wordt opgehemeld, Als het kunststuk is geschied. Want wij voelen zijp prestatie En wij lappen het 'm niet. Maar wanneer een prof in Leiden, Na veel arbeid van het brein, 't Wereldkoude record neerhaalt, Is 't bericht er over klein. Daar loopt bijna niemand warm voor, Dat snijdt bij 't publiek geen hout, Dat laat ons, om zoo te zeggen, Haast beneden 't nulpunt koud. Hoogstens mag er iemand zeggen: Nul komma nul drie, nou nou, Dat is knappies frischjes, moeder, Maar wat doen ze in de kou. Het mag knap zijn, maar wat baat ons Nou dit wintersche idee, Wintersch dan in deze strekking Wat wint-er de menschheid mee? 't Is geen wonder, dat er weinig Op dit wonder wordt gelet, Ons gewonen stervelingen Gaat dit ver boven de pet. Maar ik mag er wel op wijzen, Ook al ben ik niet in staat, Om den lezer uit te leggen, Hoe, noch ook waarom, het gaat, Dat daar stilletjes in Leiden, Koel, maar nuttig, wordt gewerkt, Dat de roem van 't kleine landje, Zij 't in kleinen kring, versterkt, Daarom wou ik even stilstaan, Bij 't geleerde tweetal, dat D'ergste kou van heel de wereld In ons Holland heeft gevat. P. GASUS. Te Tannenberg heeft men dag en nacht gewerkt om alles voor de bijzetting van Von Hindenburg in gereedheid te brengen. Het door den Berlijnschen prof. Thorak vervaardigde dooden- masker van Von Hindenburg. Voor het Crisis-Comité. De verkoop crisis postzegels. Door bemiddeling van den heer W. A. Anto- nijsen zijn verkocht: ten bate van het plaatse lijk Crisis-Comité 600 crisis postzegels van 9 cent en 954 postzegels van 11 cent. Het batig saldo bedraagt in totaal f 71.70. Een gedeelte der crisis postzegels is door de padvinders verkocht te Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Aan het Crisis Comité te Wijk aan Zee en Duin zal worden afgedragen een bedrag van f 22.50, zoodat het batig saldo voor het Crisis Comité te Beverwijk wordt f 71.70— f 22.50 f 49.20. Aan den heer W. A. Antonijsen en aan de afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Padvindersvereeniging heeft het Crisis Comité dank gebracht voor den in deze verleenden steun en medewerking. HEEMSKERK R.K. KORFBAL. O.N.A. speelde Maandagavond tegen Wor- merveer op het O.N.A.-terrein aan den Hoog- dorperweg. De uitslag was 2—0 voor O.N.A. SPELDJESDAG CRISIS-COMITé. Tijdens de a.s. Donderdag te houden feeste lijkheden voor klein en groot aan het „Noor- derbad" op het strand onder deze gemeente, wordt ten bate van het plaatselijk Crisis- Comité door een 12-tal jongedames een speld jes-verkoop gehouden, welke verkoop gaarne in ieders belangstelling wordt aanbevolen. Voor den Kantonrechter. Ts in Beverwijk een andere tijd dan in Haarlem? Een chauffeur uit Beverwijk heeft eenige weken geleden tegen zijn baas moeten getui gen. Moeten is echter nog geen doen, en daar om stond hij nu terecht. „Of hij om de een of andere reden geweigerd had als getuige te fungeeren", was de vraag die hij te beant woorden kreeg. „Daar was geen sprake van", zei de chauffeur die als verdachte terecht stond omdat hij toen geen getuige was. Hij was toen te laat geweest. Om half twaalf stond hij met de auto aan de pont te Velsen, om twaalf uur had hij getuige moeten zijn en doordat een en ander hem tegenliep kwam hij te laat. ..Bovendien", veronderstelde de chauf feur voorzichtig, „misschien is de tijd in Be verwijk wel wat anders dan in Haarlem", waarmee hij waarschijnlijk niet bedoeld heeft dat er een verschil in zonnetijd is, maar een verschil „per ongeluk". Toch kostte hem het verzuim 3 of 3 dagen nadat er 5 of 5 da gen geëischt was. Twee vliegen m een klap Een klap was het, de botsing op den hoek van de Breestraat en de Koningstraat in Be verwijk. Vliegen waren het niet maar de een zei van den ander dat hij „gevlogen" had, zoo- hard ging het. En er was nog een getuige die zei den hoek wel honderd maal op een dag te passeeren (natuurlijk zonder één ongeluk!) want hij reed op een autobus en de verdach te beweerde toen dat de getuige niet heele maal onpartijdig was en in zijn nadeel sprak omdat hij taxichauffeur was. Maar de recht bank was in vacantiestemming en men nam hem niet ernstig. 't Betrof natuurlijk weer een botsing met het verkeer van rechts als thema. De man die van rechts kwam had de voorrang maar reed te hard. De man die van links kwam gaf geen voorrang, reed misschien wat langzamer, maar toen hij heelemaal had moeten stilstaan ter wille van de verkeersregels, reed hij nog. Hij „smeet" natuurlijk het stuur naar links, en deed meer zulke geweldigheden, maar de ambtenaar zei dat voorrang verleenen stop pen beteekent, en dat is alles. De man van rechts kreeg 2 of 2 dagen na een eisch van 8 of 4 dagen en de man van links kreeg 10 of 5 dagen, conform den eisch en de getuige kreeg zijn getuigegeld, waarna men overging tot Een gezelschap in een auto dat geen gezelschap bleek te zijn, althans niet een clubje dat samen een auto had ge- huur en daarom was de chauffeur van de auto in overtreding van het vervoerverbod. Hij had in Wijk aan Zee gestaan op een plein. Toen een onbezoldigd rijksveldwachter hem vroeg wat-ie deed was het antwoord: „Op een zeischap was. Dat wil zeggen een gezelschap kwam bevestigde men op de vraag van den rijksveldwachter dat men inderdaad een ge zelschap was. aDt wil zeggen een gezelschap van bij elkaar hoorende personen, die samen een reisje maken met een daarvoor gehuurde auto. De veldwachter had toen niets meer te vertellen, totdat hij even later vier dames op een andere plaats zag instappen, waarvan hij wist dat zij niet tot het gezelschap behoorden. Hij achtervolgde wagen en gezelschap en maakte op de Velsensche pont een bekeuring. De ambtenaar vond dat er maar eens flink aangepakt moest worden, ook ter bescher ming van hen die concessies hebben. Een dagvaarding ter zake overtreding van de wet op openbare vervoermiddelen ligt al zoo wat klaar want de overtreder schijnt bekend te zijn wegens het clandestien vervoeren van personen. Hij was dit keer niet verschenen en de eisch van 20 of 10 dagen werd dan ook van ganseher harte toegewezen. Ruzie tusschen schoonvader en schoonzoon. Het mes moest het feit beslechten. Maandag kreeg zekere van G. te Oosterhout ruzie met zijn bij hem inwonenden schoon zoon O. Laatstgenoemde trok een mes en bracht zijn schoonvader een aantal steken in het lichaam toe. De verwondingen waren van zulk een ern- stigen aard dat medische hulp moest wor den verleend. De toestand van den getrof fene is naar omstandigheden bevredigend. De dader werd door de politie aangehouden. Postdiefstal eindelijk opgehelderd. Drie personen gearresteerd. Ongeveer twee jaren geleden is in het post kantoor in de gemeente Merkstein (L.) door 4 gemaskerde personen een inval gedaan. De roovers wierpen den aanwezigen beambte pe per in de oogen, dreigden hem met hun re volvers en sloegen op de vlucht met de geld kist. bevattende 2300 mark. Enkele maanden na den driesten overval werd een der dieven gearresteerd. Hij bleef hardnekkig weigeren zijn mededaders te noe men en werd tot 4 jaren gevangenisstraf ver oordeeld. Thans heeft de politie de hand op de bij het complot betrokkenen kunnen leggen; zij ar resteerden nog 3 personen allen van 20-jari- gen leeftijd, wonende in de grensgemeenten Merkstein en Kohlscheid. Haagsche rioolmond nog niet geplaatst. Het wachten is op een kalme zee. Een eerste poging, om het betonnen mond stuk van den nieuwen Haagschen rioolwand te plaatsen, is door de zware deining mis lukt. Tot heden wordt het rioolwater van Den Haag en omgeving geloosd aan het eind van het z.g. Ververschingskanaal te Schevenin- gen, vlak bij het begin van het strand. Door de snelle uitbreiding van Den Haag kon men het rioolwater niet meer op bevredigende wijze weg krijgen, vandaar dat de Haag sche gemeenteraad plannen goedkeurde om een nieuwen rioolmond te bouwen, 440 M. zee in. Een zeer zwaar uit te voeren werk, daar alles in zee moet geschieden. Eerst heeft men een 440 M. lange hulp- pier in zee aangelegd en hieronder zal het riool in étappes worden aangelegd. Het moei lijkste is evenwel het plaatsen van het 500 ton zware betonnen mondstuk. Hiervoor heeft men een kalme zee noodig. Daarom moet dit gedeelte van het werk in de zomermaanden plaats vinden. In het najaar is er geen kwestie van. Den kan men slechts vlak bij de kust werken. Vandaar dat de uitvoerders er alles op gezet hebben tegen de komst der stormachtige dagen gereed te zijn. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 7 AUGUSTUS Thalia Bioscoopvoorstelling: 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Het leelijke meisje" en „Het Kamp der Veedieven". 8 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: 3 uur: „Van IJzer en Staal". 8.15 uur: Bioscoop. Bioscoop de Pont: „Het leelijke meisje" en „Het Kamp der Veedieven". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 7 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor mekaar." 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama", 8 uur. Gem. Concertzaal: Willy Chanson's revue „Past op de verf'. 8 uur. Luxor Sound Theater: Nachtvlucht, 2 30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur af. Rembrandt Theater: Hoera, ik ben een zwerver. Op het tooneel Kanni en Lola, Ha waiian Entertainers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Vader Adam, op het tooneel Rulyans marionetten theater, 2.30, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor me kaar". 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Pv- jama". 8 uur. Gem. Concertzaal: Willy Chanson's revue „Past op de verf". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. SCHEEPVAARTBERtCHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Rotterdam naar New-York p. 5 (n.m.) Lizard, Volendam 6 (7 v.m.) Hoek van Holland te Oslo. Rotterdam 6 van Leningrad te Rotterdam. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 6 Aug. te Cocanada Hoogkerk 5 Aug. van Rotterdam naar Bre inen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerken 6 van Amsterdam te Ham burg. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 5 van Lulea te Vlaardin- gen. Stad Haarlem 5 van Emden te Rotterdam. Stad Zaltbommel 6 van Lulea te Vlaardin- gen. Stad Zwolle 5 van Rotterdam naar Kalmar. Maasburg 4 Aug. van Pto Ferrajo te Me- lilla. HOLLANDWEST - AERIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 3 Augustus van Lagos HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisreis) 4 van Kaapstad. Meliskerk 6 (5 n.m.) van Amsterdam naar Beira KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Maasland (uitreis) 4 van Rio de Janeiro. Orania (thuisreis) 4 van Pernambuco. Montferland (thuisreis) 3 van Montevideo. Salland 5 van Hamburg naar Bremen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 5 (9 n.m,) van Amsterdam te Ham burg. Amazone 5 van Kopenhagen te Amsterdam. Bacchus 4 Aug. van Valencia naar Malaga. Barneveld, Chili naar Amsterdam 3 van Cristobal. Calypso, Patras naar Amsterdam p.. 5 Gi braltar. Costa Rica 5 van Barbados te Amsterdam. Ceres, Bourgas naar Antwerpen pass. 4 Gi braltar. Fauna 4 Augustus van Catania naar Mes sina. Hermes 4 Augustus van Algiers te Piraeus. Merope, Faro naar Olhao pass. 5 Gibraltar Orpheus, 4 van Amsterdam te Kopenha gen. Perseus, Stettin naar Amsterdam pass. 6 (4 v.m.) Brunsbuttel. Rhea 5 van Amsterdam naar Kopenhagen. Saturnus, Varna naar Amsterdam 4 van Malta. Triton, 5 van Izmir naar Lefkandi. Ulysses 4 van Varna te Constantza. Venezuela 5 van Hamburg te Amsterdam. Vulcanus 6 van Hamburg te Amsterdam. Mars, Valencia naar Amsterdam p. 6 Lydd. Titus, Savona naar Amsterdam p. 6 Lydd. Ariadne. 6 van Gyon te Oporto. Vesta, 5 van Faro naar Olhao. Ganymedes 6 van Rotterdam naar Tanger. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 6 van Lissabon. Kedoe (thuisreis) 6 (6 n.m.) van Port Said. Dempo (thuisreis) 5 (2 n.m.) van Sabang. Indrapoera (thuisreis) 8 (7 v.m.) te Mar seille verwacht. Si.bajak (uitreis) 6 (7 v.m.) te Belawan. Slamat (thuisreis) p. 6 (4 v.m.) Ouessant, (7 n.m.) te Southptn. en 7 (1 n.m.) te Rot terdam verwacht. Kota Tjandi 5 van Bremen te Rotterdam. Siantar (uitreis) 6 te Singapore. Palembang 5 (5 n.m.) van Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat .(thuisreis) 4 Augustus van Bahia. Alwaki 4 van Buenos-Ayres naar Rotterd. Aldabi, 6 Aug, van Hamburg Antwerpen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisreis) 6 van Havre. STOOMVAART-MIJ, OCEAAN. Alcinous, Batavia n. Amst. 6 te Suez. Benreoch, Otaru n. Rott. 6 van Gibraltar. City of Windsor, Dairen naar Rotterdam pass. 6 Perim. Sarpedon, Japan naar Rotterdam pass. 4 Gibraltar. Stentor, Amsterdam naar Java p. 5 Perim. Polyphmus, Amsterdam naar Liverpool en Java 4 Aug. van Swansea. Elpenor, Batavia naar Amsterdam, 4 te Londen. AANGEKOMEN: 5 Augustus: Rim m.s. Langesund. Kubo m.s. Londen. Patria s.s. Gothenburg. 6 Augustus: Crackshot s.s. Newport. Oskar Friedrich s.s. Danzig. Rheni s.s. Hamburg Trito s.s. Fowey Antiocha s.s. West-Indië Towneley s.s. New Castle. VERTROKKEN. 5 Augustus: Rhea m.s. Kopenhagen. Te IJmuiden aangekomen: Visschershaven Noorsch m.s. Rim, Lange sund, ijs. Hoogovens Britsch s.s. Towneley, New Castle kolen. IJSAANVOER. Het Noorsche motorschip Rim is van Lan gesund aangekomen met een lading ijs voor de N.V. tot verkoop van Natuurijs. KOLEN VOOR DE HOOGOVENS. Met het Britsche stoomschip Towneley is van New Castle een lading kolen voor de Hoogovens aangevoerd. WEER IN DE VAART. Het stoomschip Eemland, dat geruimen tijd te Amsterdam heeft opgelegen na zijn laatste binnenkomst op 13 Mei, is weer zeeklaar ge maakt en vertrekt heden naar Zuid-Amerika om te laden,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5