UIT HET BUITENLAND BANKVACANTIE. Bijgeloof in Engeland. Radio-Programma Von Hindenburg's laatste beschikking. De aanstelling van Von Papen als gezant te Weenen. De ex-vice- kanselier over zijn taak. Otto von Habsburg en zijn moeder nog niet in Italië. Geen onderhoud met Musso lini en Schuschnigg? Duitschland. Von Papen's nieuwe functie. Het P-NjB. meldt uit Berlijn: Nadat de Oostenrijksche regeering het agrement voor de benoeming van gezant Von Papen verleend heeft, overhandigde de Führer en Rijkskan selier den gezant de nog door den overleden Rijkspresident uitgereikte oorkonde welke hem ontheft van zijn functie als Rijksminister en plaatsvervanger van den Rijkskanselier en welke hem officieel benoemd tot buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister met de missie te Weenen. Tegenover Reuter en Associated Press heeft Von Papen op hun wensch de volgende ver klaring afgelegd: „Nadat de Oostenrijksche regeering het agrement tot mijn benoeming tot gezant en gevolmachtigde der regeering verleend heeft geef ik gaarne gehoor aan uw wensch met deze korte verklaring: (De mij door den Führer en Rijkskanselier opgedragen taak is in het schrijven van 26 Juli 1934 aan mij ondubbelzinnig en duidelijk bepaald. Ik heb mij beschikbaar gesteld voor deze missie om haar te vervullen in dien zin en naar dien geest, omdat ik weet hoevee van haar verwerkelijking, afhangt vor de ont spanning van de Europeesche situatie en om dat ik daardoor mijn land ook in deze nieuwe positie dienen kan. De laatste aanteekening van den overleden Rijkspresident is geplaatst onder den brief aan mij en er staat te lezen: „Wanneer ik u thans als diplomatiek gezant naar Weenen zend geschiedt dat in de oprechte hoop dat het u gelukken moge normale en hartelijke betrekkingen met het verwante Oostenrijk sche volk te herstellen. Mijn beste wenschen begeleiden u bij de uitvoering van deze ver antwoordelijke taak". Dit bevel is tegelijk een testamentaire be schikking waaraan niets toe te voegen is". Italië. De kansen der Habsburgers. Reuter meldt uit Rome: De Aartshertoginnen Adelaide, Charlotte en Elisabeth, zusters van aartshertog Otto van Habsburg, zijn op het oogenblik de. gasten van de prinses van Bourbon Parma in de villa Pia- nore de Capezzano di Camaiore. Keizerin Zita zou eerstdaags in gezelschap van aartshertog Otto naar Italië komen. Dit voorgenomen bezoek heeft veel tegen strijdige geruchten veroorzaakt, vooral over een mogelijk onderhoud van Otto met Mus solini en een ontmoeting met rijkskanselier Von Schuschnigg. Dezen geruchten kan, naar het oordeel van officieel© kringen slechts onder zeer ernstig voorbehoud geloof worden geschonken. In een interview van Reuter verklaarde prins. Xavier van Bourbon-Parma, een oom! van aartshertog Otto, dat de kansen voor restauratie van het Pluis Habsburg er thans gunstiger voorstaan als gevolg van de recente gebeurtenissen in Oostenrijk," „Het eerste waar wij op hopen is de vergunning naar Oos tenrijk terug te keer en Otto en Zita zijn nog steeds in België en wij weten niet wanneer zij hier zullen zijn." Prins Xavier gaf uiting aan zijn leedwezen over den moord op Dollfuss en sprak zijn allergrootste bewondering uit voor Mussolini. „De zoo snelle zending van Italiaan- sche troepen naar de grens heeft Oostenrijk van een vreemde invasie gered." Oostenrijk. t. Burgemeester weigert straat naar Dollfuss te noemen. De burgemeester van Kitzbuehel, Joseph Herold, is van zijn functie ontheven, omdat hij geweigerd had de hoofdstraat naar dr. Dollfuss te noemen. Amerika. Weer een aanslag op Roosevelt voorbereid? i United Press meldt aan de Tel. uit Roches ter )lMinnesota) Vier en twintig uur voor de aankomst van president Roosevelt is dooi de politie een sensationeel© ontdekking ge daan, Op geheimzinnige wijze zijn uit de magazijnen van een steengroeve vijftig pond dynamiet ontvreemd. Onmiddellijk is een groot aantal politiebeambten met het onder zoek begonnen, zonder dat echter tot dus ver eenig licht in deze duistere aangelegen heid werd verkregen. De stad verkeert in groote op/winding. In het reisprogram van president Roose velt is een kleine verandering gekomen. Hij heeft n.l. besloten geen boottocht op de Mis sissippi te maken. Als reden wordt de lage waterstand opgegeven, die het verkeer per stoomschip op de Mississippi vrijwel onmoge lijk maakt. Regeering keurt het wapen embargo naar den Chaco goed. Het Amerikaansche ministerie' van Buiten- landsche Zaken heeft volgens Reuter ver klaard, dat Amerika absoluut voorstander is van een embargo op den wapen-uitvoer naar Bolivia en Paraguay; het keurt de desbetref fende pogingen van den Volkenbond volkomen goed. Kas jgar van Toengaansche rebellen gezuiverd. Uit Simla, 8 Augustus: Ohineesche- en Mohammedaansche soldaten zijn onder com mando van generaal Kdeng Sjen Han uit Oeroemtsji Kasjgar binnengerukt. De bezet ting der. stad was vooral voor het Britsche consulaat een groote opluchting want sedert de nederlaag en den terugtocht der Toengaan- sche rebellen was de toestand in Kasjgar zeer critiek. Dievenbenden begonnen verschillen de zaken te plunderen en te Aksoe en Maras- basji zouden door Wit-Russen gevormde troepen reeds zijn aangekomen. Binnen kor ten tijd worden te Kasjgar vliegtuigen ver wacht. Het schijnt dat de Chineezen zoo noodig op assistentie van Sovjet-zijde kunnen rekenen. Naar verluidt zou de Russische consulgene- raal als bemiddelaar optreden bij de onder handelingen die na de nederlaag der Toen- ganen door generaal Ma Sjoeng Ying zijn ge voerd. Tien personen door den bliksem gedood. Nabij de Poolsche stad Plock. WARSCHAU, 9 Augustus. (V. D.) In de na bijheid van. Plock heeft gisteren een hevig onweer gewoed, dat ongeveer zes uur duur de. Door den bliksem zijn, voor zoover be kend is, tien persone ngedood, terwijl op tal van plaatsen door blikseminslag brand ont stond. EMIGRATIE VAN DUITSCHE JODEN NAAR PALESTINA. 'BERLIJN, 8 Augustus. Het Rijksbureau voor de deviezenregeling deelt mede, dat als resultaat der onderhandelingen met de bij de Palestina-overeenkomst betrokken Joodsche instanties een regeling is getroffen, volgens welke de hoofdvertegenwordiger in het rijk van de Bank te Jaffa een rekening zal open stellen, waarop momenteel nog in Duitsch- land gevestigde Joden, die echter voornemens zijn zich in de toekomst in Palestina te ves tigen, betalingen kunnen storten, die gebruikt zullen worden voor de betaling van Duitsche goederen, die naar Palestina worden uitge voerd. De maximum grens dezer stortingen bedraagt RM, 50.000 per persoon. Het geld kan ook in huizen, hypotheken en onderne mingen belegd zijn. NEDERLANDSCHE BARKEN OP ENGELSCHE RIVIEREN. De Times klaagt over concurrentie. De „Times" bevat een artikel over de kleine motor-kustvaatuigen van het in Engeland nog weinig voorkomend model, dat men aldaar aanduidt met den naam van Hollandsche bar ken. Volgens den schrijver vindt men deze schepen niet alleen op den geheelen Thames- mond tot Londonbridge toe, doch eveneens op de Medway en in versehillènde andere havens. De meestal witgeschilderde schepen zien er helder en goed uit en hebben een hoog ach terschip, waar gewoonlijk de reddingboot is opgehangen. Niemand, aldus de „Times", heeft bezwaar tegen deze Nederlandsehe schepen zoolang zij diensten onderhouden tusschen Engeland en het continent, doch anders gaat men er in scheepsvaartkringen over denken, wanneer deze schepen lading vervoeren van de eene naar de andere Engelsche haven. Zij vervoeren voornamelijk steenen, steenkool en andere soortgelijke ladingen en zouden dit doen tegen een tarief, dat ongeveer sixpence beneden de geldende Engelsche vrachttarieven blijft. Zij kunnen dat voornamelijk doen door de lagere kostena, waarmee ze werken, en deze lagere kosten danken zij aan de efficiency, die aan boord heerscht. Het hooge achterschip wijst er al op, dat de verblijven voor de bemanning- comfortabel zijn. De stuurman en de dek- matrozen weten meestal iets van de machines en combineeren dat met eenige kennis van de navigatie. In het stuurhuis vindt men handles, waarmee de machines bediend kunnen wor den, zoodat de man aan het stuur tevens de machines kan regelen. Een Britsch reeder kwam zoo onder den in druk van de effeciency van deze schepen, dat hij er ook een wilde laten bouwen, doch het Ministerie van Handel verklaarde, dat hij zoo wel twee machinisten als stuurlieden aan boord moest hebben. Hierdoor was onmiddel lijk de mogelijkheid om onder gelijke omstan digheden met de Nederlandsehe schepen te concurreeren verkeken. De schrijver oefent op de ingewikkelde voorschriften voor de Engel sche scheepvaart, waardoor den Engelschen reeders mogelijkheden worden ontnomen, die tengevolge hebben, dat zij machteloos staan tegenover de buitenlandsche concurrentie, die slechts succes heeft, door de grootere vrijheid, op dit gebied aan boord der Nederlandsehe schepen en door den practischen bouw van het bedoelde type. (Van onzen Londenschen correspondent) De eerste Maandag van Augustus, de groote uitgaansdag voor het Engelsche volk, is zon der ernstige rampen afgeloopen. Er waren meer menschen op de been en meer auto's op de wegen dan verleden jaar en dan het jaar daarvoor en alle voorgaande jaren. De Bank Holiday Van 1934 vestigde in dit opzicht nieu we records. Elk nieuw jaar vestigt nieuwe re cords en wat zal het einde er van zijn? Geen vacantie-oord in het land is berekend op den intocht van de moderne vrije dagen. De va- cantiegangers trekken erop uit op goed ge luk en in tienduizenden zonder zich er voor af rekenschap van te geven dat zulke magne tische bestemmingen als Brighton, Blackpool, Margate in daken voor hun herberg, in slaap kamers, in bedden tekortschieten. Er is maar één gedachte, maar één verlangen dat hen drijft, de stad te ontvlieden en zee of bosch of heide te vinden. En naarmate de record cijfers indrukwekkender worden, worden de vraagstukken, welke de invasie aan hotel- en pensionhouders en aan gemeentebesturen stelt hachelijker en nijpender. Alle belangrijke kustoorden van het land hebben in heviger mate dan ooit dezen bankvacantiedag too- neelen van ontreddering en last te zien gege ven. Openbare gebouwen en bioscopen zijn ge- requireerd om de bezoekers van anaerhalven dag voor den nacht op te bergen. Gemeente ambtenaren zijn rond gegaan bij de perma nente bewoners om te vragen om onderdak voor de tijdelijke bezoekers uit Liverpool, Man chester en Londen. Desniettemin moesten let terlijk duizenden den nacht op het strand doorbrengen, hetzij In haastig opgerichte ten tenkampen hetzij onder den blooten hemel. En in vele gevallen werden de vacantie- gangers in den prillen ochtend gewekt door regen, die door hun kleeren siepelde en klam me koude legde op hun huiden. Stationswacht kamers en er zijn geen ongezelliger ver trekken denkbaar dan Engelsche stations wachtkamers deden als massa-logeerka mers dienst en velen vonden ongerieflijken slaap in treinwagens. Velen moeten ervarin gen van dezen aard bij vorige gelegenheden hebben gehad. Maar de herinnering er aan, die niet bijster pleizlerig kan zijn, is des ondanks niet bij machte de geestdrift voor Bank Holiday, een Maandag van vrijheid, te bekoelen. Uitgaan onder zulke omstandighe den wordt een zware onderneming die in aantrekkelijkheid tekort moet schieten bij den geregelden Maandagochtend die roept tot den arbeid in fabriek, winkel of kantoor. Er was dit jaar één record dat niet voor verbetering vatbaar bleek te zijn. Maar aan gezien verbetering in dit geval hetzelfde zou hebben beteekend als verslechtering heeft het groote voldoening gewekt. Het aantal ver keersongelukken is aanzienlijk minder geweest dan verleden jaar, hoewel het verkeer op Za terdag en Zondag voorafgaande aan den Bankvacantie-dag vergeleken bij 1933 met 25 percent was toegenomen. Dit gunstig ver schijnsel wettigt de veronderstelling dat ten langen leste de met toenemende intensiviteit gevoerde veiligheidscampagne succes begint te krijgen. Eiken dag worden voetgangers en automobilisten er op treffende wijze per ra dio en nieuwsblad aan herinnerd dat zij ge dachteloosheid en roekeloosheid op straten en wegen zoo licht met den dood kunnen bekoo- pen. En wanneer men verneemt dat er de laatste tien jaren gemiddeld per jaar in het verkeer 6000 menschen zijn gesneuveld en 200.000 gewond dan stelt men met diepe vol doening de symptomen vast die een verande ring ten goede beloven. A. K. v. R. Weer een monster gerapporteerd. Het zou een lengte van 25 int .er hebben. PARIJS, 8 Aug. (V.D.) In de periode, dat in vroeger jaren gewoonlijk de zeeslang opdook, en in navolging van het geheimzin- nge monster van Loch-Ness deelt thans de gezagvoerder van het mailschip „Cuba" van de Compagnie Transatlantique mede, dat de officier van de wacht en twee andere getui gen op 800 mijl ten Zuid-Westen van de Azo- ren bij rustige zee en monster hebben waar genomen, dat ongeveer 25 meter lang en 5 meter hoog zou zijn geweest, met een kleine kop en een lange hals. Het zwom ongeveer dertig seconden langs het schip, waarin het groot belang' scheen te stellen, dook onder, verscheen dan weer aan de oppervlakte en verdween tenslotte voor goed onder water, zonder dat men nauwkeurig de vormen van het lijf had kunnen waarnemen. WANHOOPSDAAD VAN NEGEN CHINEESCHE MEISJES. SJANGHAI, 8 Aug. (V.D.) Uit Amoy wordt gemeld, dat negen Chineesche meisjes te Hoeay-an zelfmoord hebben gepleegd door aan elkaar gebonden in de rivier te springen. Zij waren van dertien tot negentien jaar oud, Sommigen hunner waren sedert kort gehuwd en anderen zouden binnenkort in het hu welijk treden met eohtgenooten. die hun door de ouders waren opgedrongen, doch niet door hen zelf gewenscht werden. Tienduizend dooden en gewonden te Foetsjau. Volgeling van Trotski leider der roode troepen. De staat van beleg- afgekondigd. NANKING, 8 Aug. (V. D,1 De verbitterde gevechten, die in de nabijheid van Foetsjau worden gevoerd tusschen Chineesche regee- ringstr-oepen en communistische rebellen, hebben ongeveer 10.000 dooden en gewonden geëischt. De communistische troepen, die het geheele noordwesten van de stad Foets jau hebben bezet, staan onder bevél van den agitator Tsjoede, die zijn militaire opleiding in Moskou heeft gehad en die bekend stond als een der ijverigste aanhangers van Trotski. Tsjoede verzoende zich later met Stalin en is toen naar China teruggekeerd, waar hij een der vooraanstaande communistische lei ders is geworden. In verband met den ononderbroken op- marsch der communisten is te Foetsjau de staat van beleg afgekondigd. De Chineesche reegering heeft versterkingen gerequUreerd om de stad te redden. Naar verluidt zouden vliegtuigen reeds vandaag een beslissenden aanval tegen de roode troepen ondernemen. GEVECHTEN TUSSCHEN JAPANNERS EN CHINEESCHE OPSTANDELINGEN TE MOEKDEN. SJANGHAI, 8 Aug. (V. D.) Naar China Press meldt hebben 500 Chineesche opstan delingen'getracht in de stad Moekden binnen te dringen om hun hoofdman Ten-tsen-Mei, die door de Japanners was gearresteerd, te bevrijden. In kleine groepen beproefden zij de gevangenis te bestormen, maar zij wer den onmiddellijk uit elkaar gedreven door Japansche infanterie met machinegeweren en bommenwerpers. Aan beide zijden zijn zeer veel dooden en gewonden gevallen. Te Moekden is de kleine staat van beleg afge kondigd. De amuletten van Brecon en de lersche tooverboom. VISSCHERS DOOR DOLFIJNEN BEDREIGD. SPEZ'IA, 8 Aug. Te Spezia zag een vloot van kleine visschersvaartuigen, die !s ochtends vroeg waren uitgevaren, zich plotseling door een school dolfijnen omringd. Een der booten, die reeds netten had uitgegooid, werd door de Dolfijnen aangevallen en om te voorkomen, dat de visschen de boot omtrokken, moesten de visschers met messen de dolfijnen op een afstand houden. Na een moeilijken strijd slaagden zij erin de school te verdrijven, waar bij zij drie groote dolfijnen, elk van 30 K.G. doodden. Autobus van een brug gestort. 18 van de 21 inzittenden verdronken. WARSCHAU. 9 Augustus (V D.) Een auto bus op het traject Warschau-Bialystok is gisteren, waarschijnlijk door het springen van een band, van een brug af in de rivier Boeg gereden. Van de 21 passagiers zijn er 18 verdronken, terwijl drie anderen nog tijdig uit den wagen konden springen, dóch daar bij ernstige wonden opliepen. Slachting in Algiers duurt voort. Behalve te Constantine, ook te Ain Beda. PARIJS, 9 Augustus (V. D.) Niet slechts te Constantine, doen ook in andere plaatsen in Algiers zijn anti-Joodsche onlusten ontstaan. Te Ain Beda zijn volgens de Matin" elf Joodsche inwoners, zes vrouwen en vijf man nen. gedood. Evenals te Constantine toonen de lijken der slachtoffers halswonden. Naar verluidt zouden troepen naar het binnenland van Algiers zijn vertrokken, waar men even eens onlusten schijnt te vreezen. (Van onzen Londenschen correspondent) Augustus is voor Londen een maand van wetenschappelijke congressen en de uitspra ken van geleerden op deze samenkomsten lee- ren elk jaar weer dat het geloof aan duistere machten in de wereld niet is beperkt tot de primitieve stammen die de achterlijke deelen van de aarde bevolken. Een der sprekers in de anthropologische sectie van een congres, dat thans in Londen bijeen is, heeft gewaagd van een marskramer,die zijn brood verdient met den verkoop van houten lepels in Brecon, een graafschap van Zuid-Wales. Wanneer de han del slecht gaat, zooals in deze tijden het geval is, zoekt hij zijn heil in het leuren met amu letten, waarvan wordt verklaard .dat ze een kat achterwaarts doen springen en- kippen gebarsten eieren doen leggen. Het economisch nut van een toovermiddel dat tot niets anders in staat is moet worden betwijfeld; maar het feit blijft bestaan dat 'de bevolking van Brecon ten zeerste onder den indruk komt van de geheimzinnige werking der amuletten en de dingen graag koopt. In een plaatsje in Ierland, Four geheeten, groeit een tooverboom die eiken dag van het jaar zijn takken buigt onder den last van vele zondex-linge zaken, die er door de dorpsbewo ners op zijn gehangen, Mensehen die kaal worden hangen lokjes haar, die zij al zoo slecht kunnen missen, in papier gepakt op de takken en verwachten dat de haargroei op hun schedels met frissche moed weer aan het werk zal gaan. Somtijds hebben de artikelen, die aan de tooverkracht van den boom worden prijsgegeven, kwaadaardige bedoelingen. Soms zoekt men de natuurelementen, die een oogst dreigen te doen mislukken, te bezweren. Het geloof aan tooverij leidt somwijlen tot bedenkelijke praktijken. In Cumberland zijn er b.v. menschen die onheil verwachten van het wasschen van hun haar. Zij gelooven in allen ernst dat zij door vreeselijke rampen zul len worden bezocht indien zeep en water hun kruinen raken. FELLE BOERDERIJBRAND. Woensdag brak brand uit in de groote boer derij van den heer P. Tessel in de Broeker- meer onder de gemeente Landsmeer. De inboedel en de landbouwgereedschap pen, alsmede 100.000 K. G. hooi werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is het warm loopen van den motor, waarmede men aan het hooihijschen was. Andere huizen liepen geen gevaar, daar de boerderij alleen stond. De veehoudér, zijn vrouw en zijn tien kinderen waren, toen de brand uitbrak, afwezig. De brand is te on geveer kwart over twee begonnen. De nablusr sching vorderde den geheelen avond en nacht. ONZE DA GELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „En? Hoe is je dat bevallen, hè?" Ondanks het ellendige gevoel keek Piet toch verrast op: die man sprak Hol landses Dat was althans iets. De bestuurder had al zijn aandacht noodig, maar grinnikte toch eens en scheen dus ook al zijn taal te verstaan. „Wie zijn jullie?" vroeg hij, terwijl hij voor alle zekerheid maar ,op den vloer ging zitten. „Dat gaat je nu eens lekker niets aan, maar vertel me maar eens: Ben je een Hollandsche jongen of niet?" „Of ik een Hollandsche jongen ben?" herhaalde Piet en hij krabbelde zoo goed als het ging overeindstroopte zijn mouwen op en ging in een bokshouding staan: „Als jullie me niet gauw....'- I ^niiiiiiiB^^ VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 Janny van Oogen draagt voor: „Sofnamnmer", Leo Ott. 10.30 VARA-orkest o.l.v, Hugo de Groot. 11.15 De eenzame, Frank Denvink. Voordracht Janny van Oogen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Slui ting. AVRO 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Het omroep-orkest onder leiding van Nico Treep, met tusschenspel van gramofoonmuziek 2.00 Rob Geraerds leest uit: „Een stoombootje in den mist" van Herman de Man. 2.30 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 3.00 Gramo foonmuziek. 4.00 Sluiting, VARA 4.00 Overscha kelen naar den zender Kootwijk. 4.15 Gramo foonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. Hetty Back vertelt. 5.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Tijdsein. 6.00 De Notenkrakers o.Irv: Daaf Wins. 6.30 de Fliere fluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7.50 De Cor poratieve Staat IV. Het Corporatieve beginsel en het socialisme. Slot-lezin.g van Mr. M. van der Goes Naters. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Sluiting. VPRO 8.00 Cursus-Factoren van Godsdienstig leven. Tweede voordracht: Ge hoorzaamheid. Spr. M. Noorman. AVRO 8.00 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie orkest o.l.v, Carl Schricht. Pauzevulling door de VPRO. VPRO 9.30 Cursus. Spr. Dirk Coster. Persberichten Vaz Dias en het Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. AVRO 9.30 Vervolg: Kur haus te Scheveningen. 10.15 Sluiting. VPRO 10.15 Declamatie door Jan H. Eekhout. 11.00 Sluiting. VARA 11.00 Jazz-muziek (gram. mu ziek). 11.30 Populaire gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN, 301,5 M. K. R. O. Morgenconcert. 10.00 Grxmo- foonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Half uurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.15 Harry HUI en zijn or kest. 1,45 Verzorging- zender. 2,00 Gramofoon muziek. 3.00 Pianorecital door Malka Sluzews- ki. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Cello-soli door Louis Schuyer. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Ver volg: Cello- en pianorecital door Louis Schuyer en Malka Sluzewski, 4.30 Gramofoon muziek. 5.00 Land- en Tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. 5.30 Het KRO-orkest o.l.v Marï- nus van 't Woud 7.00 Politieberichten. 7.15 „De beteekenis van het Spellingcompromis door A. J. Schneiders. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Tuinccncert door De Kon. Mil. Kapel o.l.v. Dir. C. L. Walther Boer. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Gramo foonmuziek. 9.25 De Kon. Mil. Kapel o.l.v. Kapt. Dir. C. L. Walther Boer. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De KRO-BOys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 7.00 Hollandsche avond. Hollandsche Radio Cabaret van de Radio Luxemburg. 7.20 Vei-volg Cabaret. 7.30 Gevarieerd concert. 8.20 Piano recital door Félicia Blumenthal. 8.40 Vervolg pianoconcert. 9.00 Harry v. d. Lijn, piano. Pianobegeleiding Willem Rettich, lèeraar aan het Haagsch conservatorium. 9.35 Symphonisch concert. 10.00 Concert uit Mondorf le B'ain, o.l.v. DuboisSylva, BRUSSEL, 484 M. I.30 Gramofoonmuziek, 5,15 Max Alexys en zijn orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.15 Cello. 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Arnold Nielsen's ensemble. 3.20 Popu lair concert. 8.20 Deensche muziek. 10.40 Ouvertures uit Verdi's opera. 12.20 Tijdsein en klokkenspel. BERLIJN, 357 M. 4.20 Kleine omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 8.35 Omroeporkest. 10.00 idem o.l.v. Otto Frick- hoefer. 11.10 Oude kamermuziek. HAMBURG, 332 M. II.10 Gramofoonmuziek. 1'.20 Gramofoonmu ziek. 9.30 Instrumentaal cabaret o.l.v. Otto Ebel von Sosen. 11.20 Populair concert. DAVENTRY, 1500 M. Ï2.20 Orgelrecital. 12.50 B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 1.35 Northern Studio orkest o.l.y. John Bridge. 2.20 Militair orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Charles Manning en zijn orkest. 4.50 Metropcle Hotel orkest o.l.v. Emil Colombo. 5.35 B'.B.C. dansorkest. 8.20 Orgelconcert. 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS, R. 1648 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Populair con cert. 12.00 Concert. 7.05 Gramofoonmuziek, 10.50 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. i 8.32 Omroeporkest,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3