De blauwe luitenant. BEVERWIJK HEEMSKERK Een foto van de Amerikaansche stratosfeer-ballon, welke bij haar eerste toc.ht verongelukte. Zooals men weet, konden de drie luchtreizigers zich. slechts, toen de ballon neerstortte, door middel van hun valschermen redden. door Karl Lerbs. Langs den Rijn trok de oude Blücher, omdat hij, naar men weet, Napoleon niet uit het oog wilde verliezen; en achter hem in zijn leger trok een jong luitenant met hem mee, die misschien wel waard is dat we hem wat nader beschouwen. Tijd hebben we daarvoor genoeg, want de compagnie, waarvan de luitenant de voornaamste attractie uitmaakt, is naar een dorpje op den linker Rijnoever gedirigeerd en nu rinkelt hij verveeld en belust op een avontuurtje door de straten: de sjako op zijn linkeroor, met glimmende laarzen en glim mende oogen, de hand aan den degen een duivelskerel van top tot teen, de verrukking- van de meisjes van het dorp, de gruwel van de mannen. Het krijgsavontuur, dat hem in Frankrijk te wachten staat, lijkt nog zoo ver; maar de vreedzame avonturen liggen voor het grijpen. Hij hoeft niet verder te zoeken dan in het huis, waar hij ingekwartierd is; de verver, die zijn gastheer is, is weliswaar geen beminne lijk man, met zijn reusachtige, plompe, onbe houwen gestalte, met zijn ééne oog (waar het andere gebleven is pleegt hij pas 's avonds na elven te willen vertellen, en dan nog nie' altijd), en als dat oog midden in zijn voor hoofd had gezeten, dan zou hij overal zonder bezwaar voor een cycloop kunnen doorgaan. Maar hij heeft natuurlijk een aardige vrouw, en die heeft twéé oogen in het hoofd. Nu, de luitenant kijkt haar eens in die twee oogen, en dan is het avontuur er al: ieder van ons kenit zijn Boccaccio goed genoeg om, als hij wil, zoo ongeveer te begrijpen, hoe de zaak verder verloopt. Dat de verver Boccaccio ook gelezen heeft, is niet waarschijnlijk: maar hij ziet met zijn eene oog meer dan menig ander met twee of zelfs met vier; en hij merkt al heel gauw, dat zijn vrouw den vreemden snoeshaan en zijn zoet gekweel met een wat al te vriendelijk oog- aanziet. En als we nu nog eens in onze levens wijsheid graven, dan herinneren we ons, dat zulke onbehouwen manspersonen dikwijls een listig en kunstig net weten te spinnen, om er den verstoorder van hun huwelijksgeluk in te vangen, dat ontkennen of vluchten niet meer mogelijk is. En dus bedenkt de verver op een zekeren middag plotseling, dat hij ginds in de stad nog iets te doen heeft: wat dom dat hij daar niet eerder aan gedacht heeft! nu zal hij den nacht moeten doorbrengen bij neef Jupp, en zijn arme jonge vrouw alleen moeten laten. Maar de heer luitenant zal er wel voor willen zorgen, dat haar niets overkomt, niet waar? Ze kust hem hartelijk ten afscheid, de valsche; hij bindt brommend zijn bundeltje op den rug en stapt weg. Natuurlijk gaat hij niet naar de stad, maar legt zichzelf in de „Blauwe Druif" voor anker en besproeit tot diep in den nacht zijn woede zoo rijkelijk met wijn, dat er tenslotte een heele bruisende schuimkop op staat. Dan, als het stikdonker is, stapt hij terug door het dorp, sluipt zijn huis in, steekt zachtjes een lantaren aan en staalt onverwachts voor het onthutste paar. De vlieg spartelt in het net. Niemand hebbe vrees dit is weliswaar een treurige geschiedenis, maar er wordt geen bloed in vergoten, want de verver is een ver standig man en de luitenant heeft zijn degen afgelegd. Maar toch maakt de verver niet veel omhaal met hem, en terwijl de vrouw haar heil zoekt in een jammerlijke huilbui, pakt hij zijn kostganger tussehen zijn reusachtige knuisten, sleept hem naar buiten in den don keren tuin en doopt hem daar één, twee, drie maal tot over de ooren in een vat met ijskoud water. Dan laat hij hem los. De druipende minnaar sluipt "tandenklapperend naar zijn kamer, droogt zich af, en kruipt, bevend van kou en woede, in zijn bed. Natuurlijk moest hij nu eigenlijk een bloedbad aanrichten maar veel lust heeft hij er niet in. Hij hoopt alleen maar, dat de geschiedenis met het koude bad en misschien een duchtige verkoud heid afgeloopen zal zijn, want de overste heei't helaas voor zulke kwesties bijzonder weinig begrip. Intusschen keert de verver naar zijn kamer terug, pakt zijn jammerende echtge- noote bij den arm en geleidt haar hoffelijk naar de deur: zij moet maar, zoo zegt hij, daar heen gaan, waar zij voor haar huwelijk komen is. Als de luitenant den volgenden morgen wak ker wordt, staat een soldaat voor zijn bed met een gezicht, alsof hij onverwachts in de dorps straat de groot-mogol of een ander wereld wonder is tegen gekomen. Op zijn nijdige vraag „waarom hij daar zoo stond te gapen" stotterd de man vol ontzetting: „Maar luite nant u bent heelemaal blauw!"De luitenant strekt de hand naar zijn laars uit om hem den onhebbelijken kerel naar het hoofd te gooien, maar hij blijft midden in de beweging steken: zijn hand is inderdaad blauw. Zijn bed, zijn lakens, de handdoek waarmee hij zich afge droogd heeft,alles is blauw. Hij springt uit zijn bed:ja, ook hij zelf is van onder tot boven zoo blauw als de lieve zomerhemel op een mooie Julidag. De overste, die den ordonnans gestuurd heeft, verneemt tot zijn verwondering, dat zijn jong ste luitenant, tot nu toe een toonbeeld van gezondheid en kracht, ziek is;over de ziekte die hij heeft, wil den man geen woord over de lippen komen, maar de overste heeft een dusdanige manier van vragen stellen, dat ten slotte het hooge woord er uit komt. Dat is een geval, dat hij zelf in oogenschouw moet nemen; en hij staat in minder dan geen tijd in des luitenants kamer net op tijd om te zien, hoe de blauwe vogel, doodop van het vergeefsche wrijven, borstelen en wasschen, vertwijfeld neerstij kt op een stoel; want de verver, die een goed vakman is, heeft voor de procedure gebruikt wat men toendertijd „oprechte indigo" placht te noemen. Nu moet de heele bittere waarheid eruit. De overste 'blijft in zijn reeds op handen zijnde woede uitval steken en barst in plaats daarvan in een niet geheel met zijn waardigheid overeen komend gelach uit. Hij draait zich haastig om, gaat naar de deur en roept om den verver. „Zeker", zegt de cycloop, en een grimmig lachje verstopt zich haastig in zijn verwarde baard, „zeker, het was een leelijke vergissing. Hij heeft den heer luitenant, die hij den vori- gen avond in een al te verhitten toestand aangetroffen had, alleen maar een beetje verkoeling willen brengen, en daarbij het ver keerde vat gebruikt. Maar de zaak was niet levensgevaarlijk, en na een paar weken zou de blauwe kleur langzamerhand van zelf ver bleekt zijn". De overste slaat quasi woedend met de vuist op tafel: „Maak me mijn luite nant dadelijk weer wit!" „Dat", zei de ver ver, „stond niet in mijn macht. Maar omdat hij begreep, dat een mensch niet blauw kon zijn, was hij bereid den luitenant zwart te maken want zwarte menschen schenen er wel te bestaan". Heeft het eenig nut den verver wegens ver regaande beschadiging van een luitenant voor de krijgsraad te roepen en allen, die er van hooren, grond te geven voor een gewel dige lachbui? De overste vindt het beter, den wraakzuchtige cycloop haastig de deur uit te sturen en den regimentsarts te laten komen. Hij komt en kijkt verbaasd door zijn bril heen en brengt na velerlei ,„ei ei's!" en Tja ja's!" een boek te voorschijn, welks inhoud den luitenant zijn oorspronkelijke kleur weer geven moet. De ongelukkige grijpt haastig naar het reddende doosje zalf, en denkt er geen oogenblik aan, dat hij den gebrilden dokter nog geen veertien dagen geleden zonder eenige scrupules een meisje afhandig heeft gemaakt. Hij wrijft zich van top tot teen in, en wacht klappertandend het resul taat af. Het resultaat? Als hij nog had kunnen ver bleken, dan zou hij het nu zeker gedaan hebben. Met een dof gesteun constateert hij, dat zich een vreeselijke metamorphose aan hem voltrekt: was hij vroeger blauw als de heldere zomerhemel op een mooien Julidag nu beginnen groene tinten zich op zijn huid te ver toonen, en al gauw is hij net zoo sappig groen als de frissche weiden, die zich onder zoo'n hemel plegen uit te strekken. De kroniek, waaraan wij deze geschiedenis ontleenen, bericht niet, hoe lang de ongeluk kige in het bed heeft moeten liggen, tot hij weer een mensch en geen kikker meer leek. Maar wij maken ons niet ongerust; want wij weten: zoo groen kan een jongeman niet zijn, of tenslotte vergaat die kleur toch. Eindelijk oplossing in de zaak-Reeser? Een getuige meldt zich aan. >s. E. Reeser te Winterswijk is door dé Algem. Synode der Ned. Herv. kerk uit zijn kerkelijk ambt ontzet wegens onchristelijken wandel. Zooals men zich zal herinneren heeft ds. R. terecht gestaan, verdacht van het verzenden van briefkaarten met beleedigen- den inhoud. Thans moet zich bij zijn advo caat iemand vervoegd hebben, zich aanmel dende uit gewetenswroeging, als de schrijver van de diverse briefkaarten. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de betrouwbaarheid van 'den persoon, die zich heeft aangemeld. Indien dit een gunstig verloop heeft, zal er een hernieuwde revisie-aanvrage van het te gen ds. R. uitgesproken vonnis worden in gediend. Luchtdienst op Huil een half jaar stop. Vliegvelden des winters niet vertrouwd. Met ingang van 6 October zal de K.L.M. den dienst op de lijn Amsterdam—Hult—Li verpool stop zetten, daar de toestand der vliegvelden in Hull en Liverpool zoodanig is, dat deze in het najaar geen voldoende vei ligheid biedt. Over het algemeen is men niet ontevreden over de resultaten dezer nieuwe luchtlijn. De autoriteiten in Hull en Liver pool hadden gaarne ook in de wintermaan den deze lijn bevlogen gezien, maar de K. L. M. wenschte in verband met het risico der vliegvelden hierop niet in te gaan. In Maart of April 1935 zal op de lijn weer gevlogen worden. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 9 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer Egbert Vos. 34 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Meyer Hamel's Re vue: „Dat doet de deur dicht!" 8 uur. Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor mekaar." 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Nachtvlucht, 2.30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur af. Rembrandt Theater: Hoera, ik ben een zwerver. Op het tooisel Kanni en Lola, Ha waiian Entertainers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Vader Adam, op het tooneel Rulyans marionetten theater, 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 10 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor me kaar". 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama". 8 uur. Gem. Concertzaal: Meyer Hamers revue: „Dat doet de deur dicht!" 8 uur. Bioscopen, nieuw programma. De tuinbouwsteun voor 1934. Nog niet vastgesteld. Naar wij vernemen is de tuinbouwsteun voor 1934 nog niet vastgesteld. De daaraan voorafgaande werkzaamheden verkeeren nog in het beginstadium. De bepaling van het bedrag hangt samen met velerlei factoren en is o.m. afhankelijk in de eerste plaats van de opbrengst der producten en vervolgens van (de inkomsten der fruitimport. Uit de op brengst van de inkomende rechten verschul- Idigd voor den invoer van fruit in Nederland iwerd ook in vorige jaren de steunverleening laan den tuinbouw bekostigd. In geen geval mag echter worden verwacht dat het bedrag der steunverleening gelijk zal tsijn aan dat van 1933. In dat jaar was op de Rijksbegrooting oorspronkelijk een bedrag ivan vijf millioen gulden geraamd voor de steunverleening aan den noodlijdenden tuin bouw. Deze raming weTd echter belangrijk overschreden. Het bedrag, dat in totaal werd uitgekeerd aan den tuinbouw over geheel Ne derland kan veilig op acht millioen gulden worden gesteld. Hoewel dus omtrent den steun voor 1934 niets is bepaald, mag reeds nu worden aan genomen dat het totaal te verleenen bedrag ide 4 1/2 millioen niet te boven zal gaan. Gelukkig is de opbrengst van de tuinbouw producten over het algemeen iets beter, dan /vorig jaar. Natuurlijk zijn op dezen gunstigen factor uitzonderingen te maken, we behoeven daar bij maar aan de artikelen sla en spinazie te denken maar in ieder geval kan aan de vei lingen en aan de markt in het algemeen eenige verbetering worden geconstateerd. iZoo is het b.v. uitgesloten te achten, dat de ibeide hoofdproducten van de teelt in Kenne- anerland, namelijk aardbeien en boonen, dit jaar voor steun in aanmerking zullen komen. De aardbeien campagne kenmerkte zich door een hoogeren opbrengst en ook met den oogst van boonen gaat het. in het bijzonder wat de prijzen betreft, naar wensch. Wij brengen b.v. in herinnering, dat de ge middelde prijs voor de aardbeien dit jaar f 19 per 100 K.G. was tegen f 14.10 in 1933. De spercieboonen werden vorig jaar met 6 a 7 ct. per K.G. betaald. Toen gingen bovendien nog ruim 2000 K.G. boonen den weg der vernietiging op. Over het algemeen kan in dit seizoen on geveer op 12 ct. per K.G. worden gerekend. Dat van regeeringswege op andere produc ten nochtans steun zal moeten worden ver leend, is echter aan geen twijfel onderhevig. R.K. COÖP. TUINDERSV. KENNEMERLAND. 8 Aug. 1934. Spinazie per kist f 0.250.50. Sla per kist f 0.401.40. Postelein per kist f 0.250.45. Andijvie per kist f 0.300.60. Snijboonen per K.G. f 0.100.16. Spercieboonen z. dr. per K.G. f 0.12—0.16. Spercieboonen m. dr. per K.G. f 0.110.13. Trosboonen per K.G. f 0.15—0.17 1/2. Pronkboonen per K.G. f 0.06—0.08. 'Dikke boonen per K.G. f 0.100.14. Doppers per K.G. f 0.120.18. Capucijners br. per K.G. f 0.100.22. Capucijners w. per K.G. f 0,120.16. Raspers per K.G. f 0.140.24. Bloemkool per stuk f 0.050.16. Roode kool per stuk f 0.050.06. Gele kool per stuk f 0.040.05. Komkommers per stuk f 0.010.03. Wortelen per bos f 0.060.09. Rabarber per bos f 0.020.03. Bessen (roode) per slof f 0.350.60. Frambozen per doosje f 0.20—0.30. Tomaten per K.G. f 0.06—0.08, Appelen per K.G. f 0.060.08. Peren per K.G. f 0.060.10. Het overzicht van de groentenveiling. De boonen-campagne zal kort duren. Van de aanvoeren, die thans aan de vei lingen de boventoon voeren zijn het de ver schillende soorten boonen, die op het oogen blik het meest in het t/eeken der belangstel ling staat. Ofschoon de aanvoeren tot heden nog steeds toenamen zal toch dit jaar de campagne wegens de langdurige droogte waarschijnlijk wel van korten duur zijn, daar liet gewas over het algemeen erg tegenvalt. De handel had de afgeloopen week niet al leen voor boonen maar ook voor de meeste groetensoorten een gunstig verloop, met be vredigende prijzen. Snijboonen waren gere geld goed te verkoopen en werden afgenomen voor prijzen naar kwaliteit van 1016 ct, per Kilogram. De vraag naar dubb. boonen was deze week zeer groot daar niet alleen voor de binnen- landsc-he markt gekocht werd, maar ook groote kwantums door de fabrieken werden afgenomen. De prijzen varieerden zoo onge veer van 1014 ct. per K.G. Van de spercieboonen z. dr. waren het de fijne tros, die schommelden van 1619 ct., de grove soorten van 1416 per K.G. Bloemkool, waarvan het aanbod minder was dan vorige week kon steeds voor goede soort hooge prijzen handhaven. Voor eerste soort stonden de noteeringen p, m. van 12— 16 ct., voor uitzonderingen zelfs nog hooger. Wat van mindere kwaliteit nog behoorlijk is kon ook aan loonende prijzen komen. Andijvie had geregeld een vluggen handel J SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine Vancouver naar Rotterdam 7 te Los Angeles. Lochmonar Rotterdam naar Vancouver 7 van San Francisco. Vol en dam 7 Aug. van Oslo naar Noorwegen. Rotterdam 8 van Rotterdam naar New-York Nebraska, Rott. n. Vancouver 7 te Cristobal. HALCYON LIJN. Maasburg, Melilla n. Rotterd. p. 7 Gibraltar. Stad Arnhem Oran n. Bilbao p. 7 Gibraltar. Vredenburg 7 van Lulea te Emden. Flensburg 7 van Rotterdam te Narvik. Stad Zwolle 8 van Kalmar naar Riga. Rozenburg 7 van Antw. te Lissabon, voor Se tub al. Stad Vlaardingen 7 v, Rott. n. Pto Ferrajo, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 8 te Melbourne. HOLLAND—BRITSOH-INOIë LIJN. Kota Agoeng .(uitr.) 8 te Kurrachee. ten kwam naar kwaliteit aan noteeringen, wisselend van 3060 ct, per kist, of van 1 1/23 ct. per stuk. Sla kon den laatster. tijd weer bogen op meerdere belangstelling en naarmate deze grooter werd, gingen de prijzen omhoog. Voor sommige partijen vooral op de veiling van Woensdag 8 Aug., waren verrassingen in de prijzen niet uitgesloten. De noteeringen ston den van 401.40 per kist. Bospeen schommelde ook deze week weer voor goede bossen van 68 ct. per bos, min dere soorten met gebreken liepen soms terug tot slechts 3 ct. Postelein wist zich de laatste dagen ook weer een weinig te herstellen en kwam aan prijzen van 2545 ets. per kist. Rabarber maakt geen hooge prijzen meer. Het aanbod is echter ook niet meer zoo groot. De prijzen, die werden besteed, wisselden ongeveer van 23 ot. per bos. Het aanbod van doppers en peulvruchten was ondanks het vergevorderd seizoen nog van flinke beteekenis. Al wat hiervan onder goede kwaliteit kon worden gerangschikt kwam weer aan behoorlijke prijzen. Voor raspers waren de noteeringen van 1424, doppers en capucijners van 12.20 ct, per Kilogram. Tuinboonen, waarvan de aanvoer steeds kleiner wordt gingen naar kwaliteit voor prijzen van 514 ct: per K.G. De tomatenaanvoer is nog van geringen omvang. De prijzen voor dit product zijn echter steeds aan den lagen kant. De notee ringen wisselden ook nu weer van 610 ct. per K.G. Roode bessen waren in aanvoer deze week nog van eenige beteekenis, de aanvoer van zwarte bessen en kruisbessen is weer afgeloo pen. Voor bessen waren de noteeringen van 35—66 ct. per slof. Kleine partijen meloenen, die werden aan geboden waren voor behoorlijke prijzen te plaatsen, wisselend naar soort van 12—28 ct. per stuk. Appelen en peren werden al iets ruimer aangeboden doch op enkele uitzonde ringen na laat de kwaliteit hiervan nog te wenschen over. De teeltbeperking. Controle over de nateelt. Tot een van de door de regeering aange grepen middelen om de tengevolge van den crisis gederailleerden tuinbouw zoo mogelijk weer in het rechte spoor te brengen, behoort ook de teltbeperking. De saneering van het tuinbouwbedrijf is een belangrijk vraagstuk en het heeft heel wat hoofdbreken gekost, om deze door te voeren. Zooals men zich zal herinneren moeten de tuinders een deel van hun grond braak laten liggen, terwijl ook omtrent de te verbouwen producten allerlei beperkende bepalingen zijn gemaakt. Door deze maatregelen hoopt men de productie te beperken en de markt te ver beteren. De stukjes „wildernis", welke men in de tuinen aantreft, zijn dan ook niet te wijten aan „slordigheid" van de tuinders, die het on kruid welig laten tieren, maar zij zijn alleen het gevolg van de van regeeringswege gegeven voorschriften. Bij de gehouden controle is wel gebleken, dat de tuinders zich over het algemeen aan de voorschriften hebben gehouden en dat zij hun best doen aan de noodzakelijk gebleken teeltbeperking mede te werken. Toch zijn naar wij vernemen in onze tuinbouwstreek nog eenige belangrijke overtredingen gecon stateerd, die thans nog 'bij de bevoegde in stanties aanhangig zijn. Deze overtredingen kunnen voor de betrokken tuinders het on aangename 'gevolg hebben,'dat dé aan hun verstrekte teeltvergunning wordt ingetrok ken. Wanneer de controleurs kleine overtredin gen opmerkten, dan werd volstaan met een waarschuwing, gevolgd door het bevel om de producten, welke' op den grond, die tot het braak liggende gedeelte moest behooren, af te schoffelen. Binnenkort zal de controle over den na- teelt geschieden. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisreis) 7 Aug. te Singapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 8 Aug. van Mombassa. Nijkerk (thuisreis) 8 Aug. te Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 7 Aug. van Port Bouet. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikandi 7 Aug. van Yokohama te Macassar. Tjisondari 6 Aug. van Batavia te Hongkong. Tjinegara 6 Aug. van Shanghai te Hongkong. Tjiaroea 4 Augustus te Shanghai. JAVA—NEW-YORK LIJN. Prometheus, N.-York n. Java p. 6 Gibraltar. Talisse, Batavia n. New-York 6 te Singapore Clytoneus 6 Aug. van New-York te Batavia. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Roggeveen Manilla n. Lor. Marq. 6 v. Reu nion. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 7 van Pto. Barrios te Baltimore. Krachtsportvereeniging D. O. K. Kampioenschappen van Nederland. De Krachtsportvereeniging D.O.K. heeft in haar clublokaal een goed bezochte ledenver gadering gehouden. De belangstelling van de leden ging uit naar de ingekomen stukken waaronder aankondigingen waren van de in het a.s. seizoen te houden krachtsportwed- strijden. Reeds in de maand September zul len de leden van D.O.K. strijd moeten leve ren om de kampioenschappen van Noord- Holland. Deze wedstrijden, waarin ook D.O.K. eenige titels zal hebben te verdedigen, zullen worden gehouden in het clubgebouw van de Amsterdamsche Athletiekclub „Hercules". De voorzitter deed vervolgens de belang rijke mededeeling, dat de kampioenschappen van Nederland in Beverwijk zullen worden verwerkt. D. O. K. zal van deze belangrijke ontmoetingen de organisatie ter hand nemen. Ook in deze belangrijke kamp zal zij de Ne derlandsche kampioenschappen moeten ver- dedigen. Reeds nu werden de leden krachtig aange spoord om trouw te komen trainen. Dit zal absoluut noodzakelijk zijn, wanneer D.O.K. de vooraanstaande positie in de Neder land- sche Krachtsportbeweging, welke zij nu in neemt, wil blijven handhaven. Nadat van de rondvraag nog eenig gebruik was gemaakt, werd de vergadering gesloten. WERKEN NOORDERSLUIS. De Rijkswaterstaat heeft opgedragen: het rondstralen van een'roldeur der Noorder- sluis aan de fa. S. Jongsma en Zn. te Amster dam voor f 5760, het aanbrengen van roestwe- rende bitumineuse bekleeding op een gedeelte van een roldeur aan de fa. J. H. Smits en Co. te Amsterdam, voor f 10780 en het cementee- ren van de bekleeding op een gedeelte van een roldeur aan J. K. Meijer en H. Krauwels te Beverwijk voor f 3821. Flora en Centrum naar de Amato. Decoratieve inzending. De bloemenveiling „Centrum"" en de Kweekersvereenigïng „Flora" zullen gezamen lijk deelnemen aan de te Amsterdam te hou den groote tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit, welke onder den naam „Amato" georganiseerd is. „Centrum" en „Flora" zullen een collectieve inzending voor bereiden, welke oppervlakte van vijftig vierk. meter zal beslaan. Onze plaatstgenooten zullen voornamelijk exposeeren met een zeer decoratieve bloem, welke tegenwoordig veelvuldig in Kennemer- land wordt geteeld. De bezoekers van deze groote tentoonstelling zullen uit de Bever wij ksche inzending, waaraan „Centrum" en „Flora"- groote zorg zullen besteden, een in druk kunnen krijgen van de beteekenis van Beverwijk als centrum van den bloementeelt in midden-Kennemerland. De tentoonstelling zal op Vrijdag 14 Sept worden geopend R.K. KORFBAL. De R. K. Korfbalclub O.N.A. II speelde Woensdagavond tegen de Graal uit Bever wijk. De Graal won met 1—0. GESLAAGD. De heer F. R. Ashoff, alhier, heeft te Utrecht met goed gevolg het examen afgelegd voor de acte Engelsch L.O. Aurora 7 Aug. van Catania naar Venetië. Bacchu 7 Augustus van Malaga naar Huelva. Bennekom, Chili n. Amsterdam 9 (11 n.m.) te Liverpool verwacht. Ceres, Bourgas n. Antw. p. 8 (1 v.m.) Oues- sant. Colombia 8 van Amsterdam te Barbados. Deucalion 7 Aug. van Rotterdam te Gijon. Hermes 7 Aug. van Piraeus naar Salonika. Merope 7 Augustus van Malaga te Alicante. Orpheus 7 Aug. van Kopenhagen te Stettin. Rhea 7 Aug. van Amsterdam te Kopenhagen, Simon Bolivar 7 v. Barbados n. Amsterdam. Tiberius 7 Aug. van Savona naar Livorno. Triton 6 Augustus van Izmir te Lefkandi. Vesta 7 Augustus van Ceuta naar Genua. Ganymedes, Rott. n. Tanger 7 (7.58 v.m.) 52 mijl O. van Niton. Hebe 8 v. Amst. n. Hamburg. Berenice 8 v. Amst. n. Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia 8 v. Amst. n. B.-Ayres. Waterland (thuisreis) p. 8 (6 v.m.) Ouessant, 9 Augustus (6 v.m.) te IJmuiden verwacht. Maasland (uitreis) 5 Augustus te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera (thuisr.) 8 (8 v.m.) te Marseille. Siantar 8 Aug. van Rotterdam te Batavia. Modjokerto 8 v. Rotterdam n. Soerabaja. Palembang y. Hamburg te Rotterdam, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (thuisr.) 6 van Montevideo. Alcyone 8 van B.-Ayres te Rotterdam. Aldabi 8 van Antwerpen te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 8 v. Suez Tajandoen 8 Aug. van Batavia te Amsterdam Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) p. 7 Augustus Perim. Mapia (uitreis) passeerde 7 Augustus Perim. Tanimbar (uitreis) 8 te Antwerpen. SILVER—JA VA-PACIFICLIJN Saparoea 8 van Calcutta naar Vancouver. Tosari, Calcutta n. Vancouver 5 te Singa pore. Silvermaple, Vancouver n, New-Orleans 5 v. Los Angeles. STOOMVAART MIJ OCEAAN City of Winnipeg, Dairen n. Rott. p. 8 Gibr, Sarpedon, Japan n. Rotterd. p. 8 Dungeness. Memraon, Japan n. Rotterdam 5 van Osaka. City of Roubaix, Taku Bar n. Rotterdam 5 van Shanghai. Perseus Japan n. Rott. 8 v. Port Said. Calchas Japan n. Rott. 7 te Hongkong. Deucalion Japan n. Rotterdam p. 1 Perim, WEER TRAWLERS NAAR ZEE. De stoomtrawler proef IJ.M. 24 is naar zee vertrokken. De Holland IIIJM. 176 en de Reiger IJM 106 zijn in het dok geplaatst en zullen spoedig naar zee vertrekken. HOUT VOOR VELSEN. Het Nederlandsche stoomschip Galgewa- water is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. VLOOTVERMINDERING. De Nederlandsche zeesleepboot Zambesi van de Ver. Nederl. Scheepvaart Mij te 's-Gravenhage, welke aan de Zuid-Afrikaan- sche kust dienst deed, is verkocht om te wor den gesloopt. Bet vaartuig had onlangs schade bekomen en lag sedert werkeloos. Aangekomen: 8 Augustus: Gisela Oldendorff ss. Abö. Lauwerzee, sleepboot, Rotterdam. Vertrokken 8 Augustus: Royston ss. New Castle. Te IJmuiden aangekomen: Papierfabriek Nederl. ss. Galgewater, Ar changel, hout. Binnenhaven Nederl. sleepboot Lauwerzee', Rotterdam, ledig.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6