DE BILT BERGEN VIERT ZIJN BLOEMENFEEST. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Altona Axendskerk Alcinous Arantza Mendi Alphard Agamemnon Alkmaar Ajax Bennek om Barneveld Boskoop Bodegraven Boekelo British Lord Bacchus Ceres Cordillera Calypso Desio Den Haag Elpenor Eben Haezer Elisabeth-Maersk Euterpe Fauna Fram Gera Gaasterland Grootekerk Galgewater Gallium Heemskerk Hilversum Heidelberg Holland. Hebe Ioannis Goulandris. Langlebrook Lucerna Irene Irini Montferland M. v. St. Aldegonde Maaskerk Neumark Neion Nijkerk Naumburg Neleus Orania Oranje Nassau Orpheus Poelau Tello. Peterston Peisander Rina Corrado Rokos Vergottis Rinos Reggestroom Rhea Satumus Syra Selene Salland Simon Bolivar, Sylt Thistleford Triton Torborg Ulysses Usta Venustas. Waterland Wieringen Walter L. M. Russ Wol sum Zaanland Ned. Indië Japan Batavia La Plata Archangel West Indië Chili Hamburg 14 Aug. 11 Aug. Chili Chili Chili Hamburg Yxpila Abadan Valencia 12 Aug. 8 Aug. Bourgas West Indië Middell Zee 13 Aug. 10 Aug. 11 Aug. B. Aires Aruba 18 Aug. Ned. Indië Londen Archangel Bordeaux 9 Aug. heden 11 Aug. Venetië Onega 18 Aug. 9 Aug. Ned. Indië Rosario Japan Archangel Caen (voor IJmuiden) 17 Aug. 15 Aug. 9 Aug. heden Zuid-Afrika Archangel Ned. Indië Klaipeda Hamburg. 11 Aug. heden 12 Aug. Archangel Santa Fé Port Arthur 29 Aug. 12 Aug. Kopenhagen Constantza 12 Aug. Buenos Aires Ned. Indië West-Afrika. 31 Aug. Ned. Indië B'uenos Aires Zuid Afrika Ned. Indië Ned. Indië 25 Aug. 8 Sept. B'uenos Aires West Indië Kopenhagen 18 Aug. Ned. Indië Rosario Batavia 25 Aug. Rosario La Plata La Plata West Afrika Kopenhagen. 28 Aug. 1 Sept. 1 Sept. 10 Aug. Bourgas Mexico Curagao Hamburg Barbados. Ja cobs tad. 14 Aug. 27 Aug. La Plata Midd. Zee Curagao 16 Aug. 30 Aug. 12 Aug. Bourgas Leningrad. 3Sept. 'heden, Follonica 7 Aug. Buenos Aires Archangel Bjorneborg Archangel 8 Aug. 9 Aug. 4 Aug. 14 Aug. Buenos Aires ▼erm. aankomst Laatste bericht 5 Aug. te Barcelona. 7 Aug. te Singapore. 7 Aug. van Port-Said. 1 Aug. vertrokken. 5 Aug v. d. Noordkaap 7 Aug. te Baltimore. 4 Aug. van Callao. in ladmg. 22 Juli van Curasao. 6 Aug. van Curacao. 5 Aug. van Arica. vertrekt 8 Aug. 6 Aug v. Elseneur. 30 Juli vertrokken, pass. 8 Aug. Gibraltar. pass. 8 Aug. Ouessant. pass. 5 Aug. Azoren. 5 Aug. v. Gibraltar 7 Aug. van Sint-Vincent. 28 Aug. van Houston. 5 Aug. te Londen. 3 Aug. uitgeklaard I Aug. vertrokken, in lading. 7 Aug. te Palermo. 3 Aug. van Lodingen. 7 Aug. van Port-Said. II Juli v. Ponte Obligado. 5 Aug. van Shanghai. 4 Aug. v. Röst. 18 Aug. vertrokken. 4 Aug. van Kaapstad. 5 Aug. v. d. Noordkaap 2 Aug. v. Macassar. 1 Aug. vertrokken, vertrekt 11 Aug. 6 Aug. vertrokken 29 Juli van. Buenos Aires. 24 Juli vertrokken. 6 Aug. van Danzig, in ladin 3 Aug. v. Montevideo. 1 Aug. van Colombo. pass. 7 Aug. Perim. 7 Aug. van Aden, in lading. 7 Aug. van Genua. 6 Aug. van Colombo. 30 Juli van Colombo. 4 Aug. van Pemambuco. 6 Aug. van Madeira. 7 Aug. te Stettin. 8 Aug. te Londen. 24 Juli v. Buenos Aires. 5 Aug. van Belawan. 28 Juli van Buenos Aires. 1 Aug. v. Buenos Aires. 1 Aug. vertrokken. 3 Aug. van Sierra Leone, in lading. 4 Aug. v. Malta 6 Aug. v. Pto. Colombia 1 Aug vertrokken. 7 Aug. te Havre. 7 Aug. van Barbados. 3 Aug. vertrokken, 17 Juli v. Buenos Aires. 6 Aug', te Lefkandi, 23 Juli vertrokken. 4 Aug. te Constantza 29 Juli vertrokken. 1 Aug. v. Gibraltar pass. 8 Aug. Onessant. pass. 8 Aug. Ouessant. 28 Juli vertrokken. 5 Aug. vertrokken vertrekt 21 Aug. meldt: Hoogste barometerstand 766.4 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746.8 m.M. te Torshavn. en voorspelt: Meest matigen wind uit Westelijke richtin gen. Zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend. Waarschijnlijk eenigen regen. Iets koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 758 rnJM. Neiging:' Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 64 F. Hoogste heden 68 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOGWATER IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 3.08 uur; n.m, 3.33 uur. Zaterdag v.m. 3.43 uur; n.m. 4.06 uur. Zondag v.m. 4.11 uur; n.m. 4.34 uur terwijl de lampen en de spatborden ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij de controle bleken de remmen van de aanrijdende auto in orde te zijn. Tegen den bestuurder van de andere vracht auto werd procesverbaal opgemaakt wegens het niet functioneer en van het stoplicht. In de Vondellaan kwam een wielrijdster in aanraking met een passeerenden motorrijder, doordat zij als gevolg van een verkeerde ma noeuvre aan de nlinkerkant van den weg te rechtkwam. De dame kreeg een schaafwonde aan een harer beenen. Zij werd ter plaatse ver bonden. KAMPIOENE VAN ZUID-HOLLAND. Op de Woensdag te Stompwijk (Z.-H.) ge houden korte-baandraverij heeft de hard- draafster Quita van onzen plaatsgenoot, den heer J. van Leeuwen Jr. den eersten prijs, groot f 500 gewonnen. Door deze overwinning veroverde Quita tevens den titel van kampioene van Zuid-Hol land. De heer van Leeuwen, die zelf zijn paard reed, werd in het bezit gesteld van een me daille en een diploma. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Het lid van den gemeenteraad, de heer J. de Bruin (S.D.A.P.) heeft bij den Raad een voor stel ingediend, om den heer J. van Zutphen te ontslaan als bestuurslid van de instelling Maatschappelijk Hulpbetoon. IJMUIDEN GROOTE DIEPGANG. Het van Amsterdam komend Nederlandsch stoomschip Eemland passeerde door het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.4 meter. NAAR AMSTERDAM GEGAAN. De Deensche politiekruiser Island Falk is van hier naar Amsterdam gegaan voor een kort bezoek aan de hoofdstad. Het vaartuig zal Vrijdag weer vertrekken. dakspant, tengevolge waarvan hij een schedel fractuur kreeg. De eerste hulp werd verleend door Dr. Fier- stra, waarna de getroffene per ziekenauto naar het Roode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk werd vervoerd. BESTUURSVERKIEZING IJM. VISCH- HANDELVEREENIGING. Op de laatst gehouden vergadering van de IJm. Vischhandelvereeniging had de verkie zing plaats van eenige bestuursleden. Gekozen werden de heeren P. Verwoerd, tot voorzitter; A. Goldbohm, tot 2de voorzitter; J. L. Uitzinger tot penningmeester en A. F. C. Bückmann, tot secretaris. BESOMMINGEN Trawlers: Vios 3 IJm. 1 275 manden f 1570. Limburgia IJm. 54 250 m. f 1460. Jacqueline Clazine IJm. 10 400 m. f 1940. Adelante IJm. 19 340 m. f 169-0. Oostzee IJm. 147 80 m. f 1300. Neptunus IJm. 87 165 m. f 1230 Zwaluw IJm. 90 100 m. f 1400. Kotters: E 281 f 220, E 541 f 410, E 45 f 680, FN 143 f 470. Loggers: •K1W 86 f 500. KW. 162 f 470, KW. 51 f 720, KW 28 f 200, R.O. 1 f 420. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.05—f 0.70 Griet per 50 K.G. f 30—f 15 Tongen per K.G. f 1.75—f 0.95 Groote schol per 50 K.G. f 30f 25 Middelschol per 50 K.G. f 25f 21 Zet-schol per 50 K.G. f 19f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 3.10 Schar per 50 K.G. f 7—f 2.20 Vleet per st-uk f 2-.40f 0.85 Kleine poon per 50 K.G.f 4.90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 16 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16 f 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 10f 3.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 44f 25 Gullen per 50 K.G. groote f 5.20—f 2.85 Gullen per 50 K.G. kleine f 2.16—f 0.70 Leng per stuk f 0.72—f 0.33 Heilbot per K.G. f 0.80—f 0,60 Wijting per 50 K.G, f 3.60--f 2.60 Makreel per 50 K.G. f 8f 4.70 Klein middel hake per. 50 K.G. f 3-1f 23 Kleine hake per 50 K.G. f 18f 10.50 ONGELUK BIJ DE HOOGOVENS. Heden. Donderdagmorgen is de electricien J. Hos, gehuwd en wonende te Wijk aan Duin die zich op een rijdende kraan bevond, met het hoofd in aanraking gekomen met een BEVERWIJK Het lachsucces: de koe van Sint Maarten. UIT HAARLEM Een gewone, buitengewone wolk. Prachtig schouwspel in de avonduren. Gisteravond stond een wolk boven Haar lem. Een heel gewoon verschijnsel, maar nu toch buitengewoon door de merkwaardige schoonheid, waarin zij zich thans vertoonde en die veler aandacht trok. In majestueuze pracht strekte zij zich, met de ronding van een regenboog van kim tot kim uit. Tegen het hel-dere diep-blauw stak haar blanke schoonheid scherp af. Een rand, welke geen kartelingen of afwijkingen ver toonde, maar die naar achteren toe in nevel- dampen vervloeide. Een enkele zwaluw, heel hoog in de lucht, teekende bijzonder fraai tegen dit lichte fond. Ongeveer een half uur praalde deze wolk aan -den hemel, langzaam wegtrekkend, ver schillenden verleidend tot proefnemingen met fototostellen. Deskundigen zullen, ons verklaren, dat het niets ongewoons is geweest, dat een derge lijke wolkformatie zich meermalen voordoet, dat zij zelfs een wetenschappelijken naam heeft: cirrostratus of cirrocu-mulus. Desniet temin bleef het een apart verschijnsel voor grooteren, die een enkel oogenblik tijd had den voor het beschouwen van deze schoon heid, zoowel als voor kleineren (wij hoorden een kind zelfs vragen, of dit nu een regen boog was, terwijl een ander de veronderstel ling opnerde. dat het een luchtrecla-me zou zijn!) Een gewone maar tevens een bui tengewoon mooie wolk. Het lokaaltje Alkmaar--Bergen waggelt door het brandende landschap en wij wagge len mee. En met ons waggelt het geheele heterogene gezelschap, dat men nu eenmaal steeds in een trein pleegt aan te treffen en waarop het befaamde diligence-gedicht van Ds. Laurillard op een dag als deze nog immer van toepassing is. Onze voorhoofden staan blank van het zweet, wij hebben al zes maal de onpracti- sche boordjes veroordeeld en sarcastische opmerkingen gemaakt over pre-historische vehikels. En onderwijl blijft het voertuig zijn inhoud onbarmhartig door elkaar schudden. Niemand, die aan zijn -nukken ontkomt. Noch de h-eer met Grieksche profiel, noch de juf frouw met het talrijke kroost, noch het meisje met de afgeschoren wenkbrauwen. Doch er is een belangrijke troost voor ons allen. Het is immers feest in Bergen. Nog een korte spanne tijds en het leed is geleden. Die gedachte doet ons in ons lot berusten. Als de eerste villa's van Bergen aan ons voorbij trekken is de stemming reeds over het doode punt been en wanneer de locomotief voor het laatst zijn lange, melancholische zucht slaakt, koestert geen mensch eenige rancune meer tegen het landelijke lijntje. Drie uur in den middag. Het Van Reenen- park, waar het bloemencorso plaats heeft, is volgestroomd. Lange oranje wimpels wappe ren jolig in de lucht. Op de provisorische tribunes en in het gras staat, ligt of zit alles, dat van de traditioneele gebeurtenis getuige wil zijn. De spanning is merkbaar. Alleen de viervoetige bewoners van den hertenkamp in het midden van het park blijven hun alle- daagsche. apathische gemoedsgesteldheid be houden. Zij liggen loom en languit in de Augustuszon en een snorkende roep is het eenige geluid, waarmede ze nu en dan acte de présence geven. Dan klinkt in de verte muziek. De witte uniformen verraden de komst van Bergen's harmonie. Daarachter volgt de bonte bloe- menstoet, die zijn weg neemt tusschen de met twee rijen gladiolen afgebakende route. Het publiek juicht en applaudisseert, beken den. worden toegeschreeuwd, amateur-foto grafen klimmen haastig op banken om er even spoedig weer af te vallen en leden van de plaatselijke V.V.V., die het feest organi seert, zorgen er voor, dat de optocht ruim baan heeft. De stoet legt drie keer de ron.de door het park af en wij hebben dus alle gelegenheid de onderdeelen in oogensohouw te nemen. Als een der eerste werkelijk artistieke vindin gen glijdt ons een Venetiaansche gondel voorbij: uit vijfduizend bloemen werd dit romantische schuitjedoor -de Berger Espe- rantoclub samengesteld. Op den achterste- Wijzigingen Motor- en Rijwielreglement. Politie gaat na 16 Aug. proces-verbaal opmaken. Geen driewielers voor het vervoer van goederen meer op de rijwielpaden. COLLECTE VOOR HET SANTOSFONDS. B. en W. hebben aan de plaatselijke San toscommissie vergunning verleend tot het houden van een bloempjes-dag op Zaterdag 25 Augustus a.s. ten bate van de t.b.c.-bestrij- ding. POLITIEKE LANDDAG UITGESTELD. De politieke landdag, welke was voorbereid door de R. K. kiesvereenigïng in Kennemer- land is tot nader order uitgesteld. Het partijbestuur heeft zich nl. op het standpunt gesteld, dat een landdag van zoo grootsche opzet onder leiding moet staan van het kringbestuur. Aan de kring-besturen is inmiddels verzocht de organisatie van den politieker: landdag ter hand te nemen. SPORTVEREEN. D. E. M. In de plaats van den heer Huls is tot voor zitter gekozen van de R.-K. Sportver. D.E.M. de heer H. J. de Groot. PERSONALIA. Voor de hoofodakte is te Haarlem ge slaagd onze plaatsgenoot J. Poncin. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben bouwvergunningen ver leend aan C. Nelis te Wijk aan Duin tot het bouwen van 20 woonhuizen op het terrein Graaswijk aan de Baanstraat; aan A. Looge tot het bouwen van een schuur aan de Corn. Ampzestraat en aan dr. M. van Haeff bot het bouwen van een garag'e en een bergplaats op een perceel aan de Noorderparklaan. AANRIJDINGEN. Dinsdagmiddag ontstond in de Breestraat, nabij de Molenstraat, tusschen twee vracht auto's een botsing, die werd veroorzaakt, door dat de eerste auto plotseling moest stoppen. De chauffeur van den achtersten wagen be merkte dit te laat, omdat het stoplicht van zijn voorganger niet brandde. Van den laat- volstaan, sten vrachtwagen werd de radiateur ingedrukt, De bestuurders van motorrijtuigen en an De Commissaris van Ploitie deelt ons mede dat de nieuwe wijzigingen van het Motor- en Rijwielreglement, welke op 16 Juli j.l. in wer king zijn getreden en terzake waarvan de po litie tot nu toe nog waarschuwend optrad, langzamerhand bij het publiek bekend mogen worden geacht. Tot 16 Augustus a.s. zal nog waar noodig gewaarschuwd worden. Daar na zullen overtreders bekeurd worden. Eenige der belangrijkste wijzigingen zijn: De stoplichten van motorrijtuigen moeten oranjelicht uitstralen. Wanneer bestuurders van motorrijtuigen, rijwielen of andere rij- of voertuigen het waarschuwingsteeken voor plotseling snelheid verminderen of stilhouden geven d. m. v. een arm of een stok of ander voorwerp, moet dit geschieden op goed zichtbare wijze en ter lin ker zijde van het rij- of voertuig. Van het voornemen om van richting te ver anderen moet de arm of stok of ander voor werp tijdig, goed zichtbaar, ongeveer horizon taal worden uitgestoken, niet hooger dan ter schouderhoogte, aan de zijde van en in de richting welke zal worden ingeslagen. Bovendien zijn thans bestuurders van rij wielen en andere rij- en voertuigen verplicht ook richting- en stopteekens te geven in ge vallen dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer dit niet vereischt. Thans moeten alle motorrijtuigen dus ook motorrijwielen en driewielers met hulpmotor voorzien zijn van een spiegel, waardoor de bestuurder van zijn zitplaats het links achter liggend weggedeelte kan overzien en moeten zij van een rood achterlicht voorzien zijn, zoo ven peddelt een formeele Italiaansche gon delier en hij doet dat inderdaad met iets van dien aparaten zwier, welke den zuiderling eigen is: een drietal Bergensche Italiaanschen voert hij met zich mee, van wie er een een zoetvloeiend melodietje op de snaren tokkelt. Bergen's Mannenkoor introduceert de Pe likaan, een fraai staaltje bloemenschikking, dat met medewerking van de K.L.M. tot stand kwam. Rustig taxiet het gevaarte door de menigte heen en liet is te begrüoen, dat dit stukje Nederlandsche historie zijn „open doekje" niet onthouden blijft. En wel zeer vreemde eend in de bijt ver schijnt in de gedaante van ,,Koe van Sint Maarten" ten tooneele. Dat dit November- symbool nu wel niet heelemaal in het ka dei- van een zomerfeest p.ast, willen wij zonder emoedsbezwaar buiten beschouwing laten. Voorop zij gesteld, dat het dier zich al spoe dig in een groote populariteit verheugt. Een aantal Sint-Maartenjongens volgt het imita tie-koebeest op korten afstand en een hun ner heeft de vereerende opdracht met zijn stok het dier van tot tijd tot meerdere spoed aan te zetten, een concessie, waar de bengel ons inziens een te kwistig gebruik van maakt. Dit vermakelijke geval was door de Berger Sportvereeniging geënsceneerd. Een vriendelijk tafereeltje is dat varii Sneeuwwitje en de kabouters. Dat mensche- lijke kabouters niet zoo almachtig zijn als hun collega's uit de sprookjes 'blijkt, als de1 stoet aan de derde ronde begint. De jongste puntmuts kan het tempo niet al te best meer volgen, weshalve zijn moeder zich uit de me nigte losmaakt en den kleuter tot groet ver maak van het publiek achter de groep aan draagt i Zoo trekken nog verscheidene fraaie kleu-' rencombinaties ons voorbij. Wij noemen een' imposanten vuurtoren, in rood en wit uitge voerd, een merkwaardig gecomoon-eerde1 zonsopgang, een Scheveningsche botter, alle nroducten. met groote zorg uit duizenden bloemen vervaardigd. En aille bestemd om slechts één middag, slechts één uur den volke vertoond te worden Om vier uur wordt de stoet ontbonden. De1 menigte verspreidt zich kris kras door het park en maakt plannen voor den avond, al-s het centrum van het dorp met tien-duizend lampions zal worden verlicht. Hier en daar loopt ge een bont uitgedosten deelnemer van het corso tegen het lijf, die nu ineens pot sierlijk lijkt. Langzamerhand krijgt het park zijn gewone aanzien terug. Alleen de wimpels wapperen nog deinend op en neer. En de herten liggen languit en baden in de zomerwarmte, loom en apathisch. J. H. V. dere rij- of voertuigen moeten van hun zit plaats voldoende zij-uitzicht hebben. Motorrijtuigen en andere rij- en voertui gen rij wielen uitgezonderd) mag men in het tijdvak, gelegen tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsop gang niet meer zonder licht laten staan. Het openen of geopend laten van een por tier van een auto mag niet meer op een voor het verkeer gevaarlijke wijze geschieden. De bestuurders van motorrijtuigen en van rijwielen mogen thans alleen dan van hun signaal instrumenten gebruik maken, wanneer de veiligheid van het verkeer dit vordert. Het onnoodig geven van geluidsignalen is dus strafbaar. Met rijwielen op meer dan twee wielen, in gericht voor het vervoer van goederen, mag niet meer op rijwielpaden gereden worden. Al deze rijwielen dus ook de z.g. doartrappers moeten voorzien zijn van ten minste één rem waarmede het ieder oogenblik tot stilstan kan worden gebracht. Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op het nieuwe artikel 6 bis, waarbij is strafbaar gesteld het inhalen of voorbij rijden van an dere voertuigen, wanneer daarvoor, mede in verband met het uit de tegenovergestelde richting naderende verkeer niet voldoende ge legenheid is (het zgn. snijden). Munitiedepot de lucht in! 22 dooden. TSJANGTSJOEN, 8 Aug. Te Sanfin bij Kirin is een Mandsjoérijsch munitiedepot in de lucht gevlogen. Volgens tot nog toe ont vangen berichten zijn bij het ongeluk 22 per sonen gedood. Overal strijd. Ook in een mondaccordeonclub Ruzie om instrumenten. Ook in een mondaccordeonvereeniging is het niet altijd pais en vree. In de Indische buurt te Amsterdam bestaat éen dergelijke vereeniging met den naam „Oost-Indië" waarvan vele jongens en meisjes lid zijn. Op zekeren dag ontstond er ruzie in het bestuur. De dirigent en zijn vrouw, die aLs penningmeester esse optrad moesten wijken. Zij zetten echter „de zaak op den ouden voet" voort en gaven zich uit „voor het herboren Oost-Indië". De instrumenten, die onder be rusting van de penningmeesteresse waren, weigerde zij aan het oude bestuur af te ge- dat met een reflector niet meer kan worden ven. Het oude bestuur nu eischte in kort geding afgifte van de instrumenten. De voor eischer optredende advocaat be pleitte de rechten van het oude bestuur en verzocht den president te bevelen, dat de in strumenten zouden worden afgegeven, in af wachting van het vonnis in de procedure in hoofdzaak, die reeds aanhangig is gemaakt. De verdediger van de penningmeesteresse voerde o.m. aan, dat niet het oude bestuur, doch de kinderen recht hebben op de instru menten. Zijn cliënte wil z-e daar gaarne aan afgeven. Voorts betoogde pl., dat de penning meesteresse en haar man de oude vereeni ging hebben voortgezet. Zijn cliënte kon niet iter zitting aanwezig zijn, daar bij van den strijd in de accordeonvereniging zenuwziek is geworden. Zondag aa. zal op Kattenburg een concours worden gehouden, voor dien moet de zaak dus beslecht zijn. De president zal later vonnis wijzen. CONTINGENTEERING VAN VEEKOEKEN. Het Departement van Economische Zaken deelt ons ter zake van de contingenteering van veekoeken het volgende mede: De Meelcentrale zal aanvankelijk voor een termijn van 3 maanden 40% van het vastge stelde contingent ter beschikking stellen van de importeurs van veekoeken, voorzoover deze op grond van hun invoeren in het basistijd vak, althans rechten op invoermachtiging kunnen doen gelden. Voor den afloop van deze periode, dus voor 1 November a.s., zal worden bepaald, welke hoeveelheid in de daarop vol gende periode van 3 maanden ter beschikking zal worden gesteld. Ten aanzien van den invoer van Ned. In dische cocoskoeken wordt deze regeling in zooverre aangevuld, dat van dit artikel uit Ned.-Indië 6300 ton gedurende het 1ste kwar taal van de loopende contingenteeringsperiode zal kunnen worden ingevoerd. Na afloop van deze 3 maanden zal ook hier worden bepaald in hoeverre in een volgende periode van 3 maanden invoer zal kunnen plaats vinden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bovenbedoelde 40%, welke aanvankelijk ter be schikking van de importeurs zal worden ge steld, worden berekend van het minimum contingent van iederen importeur. De op grond van eventueele overeenkomsten met vreemde regeeringen beschikbare extra contingenten zullen in principe ten goede ko men van diegenen, die over invoeren geduren de de basisjaren beschikken. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 10 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: „The Singing fool" 8.15 u. Bioscoop „de Pont": „Kleiner Mann, was; nun?" en „Zonnestraal". 8 uur.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7