HET NIEUWE AVONDBLAD RUSSISCHE REISERVARINGEN. Een mislukking. 19e JAARGANG No. 236 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 JMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus 2y, cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen' 2000— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Arbeidswetgeving en arbeidsverhoudingen. Onder het Tsarenrégime bestond in Rus land feitelijk geen arbeidswetgeving. In dit opzicht behoorde dit land tot de meest ach terlijke landen in de wereld. De Octoberrevo- lutie van 1917 bracht ook voor het sociale en economische leven groote veranderingen. De arbeiders, die de politieke macht veroverden, maakten hunne eigen wetten en bepaalden zelf hun réchten en verplichtingen. Teneinde daartoe te geraken werd voor de geheele Sov jet Unie een wetgevend orgaan geschapen, hetwelk de arbeidsregeling definitief vast stelde. Deze regeling werd op 30 October 1922 goedgekeurd in de 4de zitting van het Cen traal Uitvoerend Comité der Unie. Nadat de Federatie van Sovjet Republieken tot stand onderdeelen der Unie wijzigingen mogelijk was gekomen werden voor de verschillende gemaakt in de getroffen regeling, waardoor aan plaatselijke of districtsbelangen de noo- dige aandacht besteed kon worden. Aanvankelijk werd een 8-urige werkdag en een 46-uri,ge werkweek ingevoerd. Voor het verrichten van gevaarlijken arbeid werd het aantal arbeidsuren per dag teruggebracht tot 7, 6, 5 of 4, terwijl voor allen onder de 18 jaar een zesurige werkdag werd ingevoerd. Deze zesuren-dag gold ook voor de mijnarbei ders. Deze regeling deed dienst tot op den dag van de herdenking van den tienden ver jaardag der Revolutie. Toen werd bepaald, dat voortaan een 7-urige werkdag en een 41- Urige werkweek zouden gelden voor allen, die tot op dat oogenblik een 8-urigen werkdag- hadden gekend. Miaar ook aan die regeling is inmiddels een einde gekomen. De week van zeven dagen zooals wij die kennen, heeft op gehouden te bestaan. Aan het einde van het jaar 1929 besloot men de werkweek van 5 da gen in te voeren, behoudens voor een aantal uitzonderingsgevallen een werkweek van 6 dagen. Onze Zondag, de rustdag, nadat men 6 dagen gewerkt heeft, bestaat in Rusland niet. De 6de dag is in de Sovjet Unie een rust dag. Aanvankelijk leidde deze regeling tot on- gewenschte toestanden en hadden de leden van het huisgezin dikwijls op verschillende dagen hun rustdag. Daaraan heeft men se dert korten tijd een einde gemaakt en de rustdag is voor het geheele land uniform. Dit beteekent natuurlijk niet, dat alle bedrijven en alle diensten op dien rustdag stil staan. De spoorwegen, electriciteitsbedrijven, tal van ■fabrieken en distributiezaken zijn doorloo pend in bedrijf en hebben daarvoor een rou leersysteem ingevoerd. Bijzondere feestdagen zijn de 1ste en 2de Mei, zoomede de 7de en 8ste November. De verkorting van den arbeidstijd beoogde een opvoering van de productie. Aan het einde van het jaar 1930 waren circa 67 procent dei- arbeiders onder de nieuwe regeling opgeno men, terwijl een jaar later de maatregel in zijn geheel was ingevoerd. Overwerk is alleen toegestaan voor bijzon dere gevallen, welke met name in de desbe treffende wetsbepalingen zijn genoemd en kan alleen uitgevoërd worden, indien de In spectie van den Arbeid daartoe toestemming verleent. Het hoogste aantal overuren per arbeider en per jaar ma.g niet meer dan 120 bedragen. Overwerk, voor jeugdige arbeiders onder de 18 jaar en voor in blijde verwachting ver- keerende of zelf—voedende moeders, is ver- boden. Voor de mannelijke en vrouwelijke arbeids krachten, werkzaam in de continubedrijven geldt, dat, behalve de reglementaire rustdag en de vastgestelde revolutionaire feestdagen een jaarlijksche vacantie wordt gegeven van 12 volle werkdagen. Zij, die werkzaam zijn in betrekkingen, welke gevaar opleveren voor de gezondheid, krijgen een vacantie van een maand. In alle gevallen wordt gedurende de vacantieperiode het volle loon betaald. De buitengewone uitbreiding der „zware" industrie in de periode van het eerste Vijf jarenplan en de komende expansie op het ge bied van de licht-industrie- gedurende het tweede Vijfjarenplan is oorzaak, dat werk loosheid in de Sovjet Unie een onbekend iets is. Er is gebrek aan arbeidskrachten, zoowel aan leiders, als aan minder geschoolden. In dat verband zij zijdelings opgemerkt, dat ik mij er meermalen over verbaasde, dat in Rus sische treinen elke coupé twee conducteurs heeft: een voor aanvegen en wat dies meer zij en de ander voor de af deeling kaartjes. Dit lijkt mij overdreven in een land, waar nijpend gebrek is aan arbeidskrachten. Dit gebrek is oorzaak, dat het opleiden van ge schoolde arbeiders in de Sovjet Unie een pro bleem van de eerste orde is. In de periode 19261927 was het aantal beschikbare ar beidskrachten circa 11 millioen, welk aantal geleidelijk steeg en in 1931 ongeveer 18.7 millioen bedroeg. De bron voor nieuwe krach ten wordt gevormd door het gereorganiseerde schoolonderwijs en het daarop aansluitende praktijk-onderwijs. De cursussen, die twee of drie jaren duren, worden gewoonlijk bezocht door de kinderen der ai'beiders, die inge schreven staan bij de vakorganisaties. Naast het theoretische en practische onderwijs, het welk wordt gegeven, worden ook algemeene en politieke onderwerpen behandeld. Deze cur sisten (studenten genoemd) worden geduren de hun opleiding betaald. Ook vrouwelijke arbeidskrachten bezoeken deze scholen. De eventueele kinderen dezer vrouwen worden dan overdag verzorgd in kindertehuizen enz. Geen enkele industrieele onderneming mag y/orden geopend, of mag belangrijke wijzi gingen aan machineriën enz. aanbrengen, of daarvoor moet van de Arbeidsinspectie een bijzondere vergunning overgelegd worden. Al leen ten behoeve van verbeteringen op het gebied van de gezondheid der arbeiders werd in 1932 een bedrag van 11 millioen Roebels gebruikt in de industrieele- en transporton dernemingen. Van de zijde der Arbeids inspectie wordt daarbij een streng toezicht uitgeoefend. Sociale verzekering is verplich tend. Deze bestaat voor ziekte, het in quarantaine verkeeren, de noodzakelijkheid om een lid der familie te verplegen enz. Voor begrafenis-verzekering is zorg gedragen, even eens voor den ouden dag. Voor gezinnen, die hun kostwinnaar verloren hebben, en voor hen, die totaal ongeschikt zijn geworden, is eveneens gezorgd. De betrokken arbeiders krijgen vrij medicijnen, vrije verzorging in sa natoria' en rusthuizen enz. Gedurende de eerste twee jaren van het Vijfjarenplan steeg het sociale Verzekeringsfonds van 980 tot 1.514 millioen Roebel, terwijl voor 1931 circa 2500 en voor 1933 ongeveer 1950 millioen Roe bel ter beschikking was. Bedragen voor werkloozenond'ersteuning zijn niet noodig. Ontduikingen tegen de Arbeids wetgeving worden uiterst streng gestraft en de schuldige komt onmiddellijk met den rech ter in aanraking. Ter oplossing van geschil len bestaan de z.g. Raden. Deze worden ge vormd door de arbeiders der betrokken fa briek zelf en zijn te vergelijken met arbitrage commissies, die uit een gelijk aantal leiders uit het bedrijf en arbeiders daarin werkzaam zijn samengesteld. De beslissingen dezer com missies zijn alleen rechtsgeldig indien beide groepen zich daarmede hebben kunnen ver eenigen. Maar indien dat dan ook het geval is, kan door de Commissie de verliezende partij verplicht worden zich bij de genomen beslissing neer te leggen. Indien geen over eenstemming is bereikt wordt de desbetref fende kwestie aan een hoogere instantie ter beoordeeling voorgelegd. De vakvereenigingen spelen een uiterst be langrijke rol bij de organisatie van den ar beid. Zij beschermen eenerzij ds de algerneene belangen harer leden, maar anderzijds con- centreeren zij hun aandacht op de doorvoe ring van de geldende socialistische principes en op de vorming van de z.g. „stootbrigades". De gang van zaken in een bepaalde fabriek wordt met de voormannen der arbeiders be sproken. Herhaaldelijk komt het voor, dat van de zijde der laatstgenoemden verbeterin gen worden aangegeven of wijzigingen aanbe volen, die medewerken om de productie zoo hoog mogelijk op te voeren. Dit stelsel prikkelt den arbeider in hooge mate. Velen stellen er een eer in tot de stootbrigade, dus tot de bes ten te behooren. Zij genieten dan bepaalde voordeelen en ontvangen ook een hoogere be looning. De mmder-goeden worden als het ware medegenomen naar het hoogere niveau der besten, de slechtsten en de onwilligen worden op het verzaken van hun plicht gewe zen. Het totaal bedrag aan uit te betalen loon voor iedere industrietak wordt elk jaar vast gesteld door een centraal comité in samenwer king met de desbetreffende vakvereeniging. Daarbij wordt dan bijzondere aandacht be steed aan de relatieve beteekenis van elke tak van industrie en de waarde beoordeeld ten opzichte van de geheele industrie. Daarnaast wordt bij de vaststelling van dit loonbedrag rekening gehouden met de beoogde ontwikke ling dier industrie-tak in het komende jaar. terwijl natuurlijk ook rekening gehouden wordt met het feit, of men te doen heeft met één enkele onderneming dan wel met syndica ten. Het loon, hetwelk de fabrieksarbeider in dividueel ontvangt is afhankelijk van zijn pro ductie en van de kwaliteit van zijn werk. Ik vestig daarop in het bijzonder de aandacht en stel mij voor over dit kapitalistische principe nog wel het een en ander op te merken in een der volgende artikelen. De arbeiders, die in staatsdienst werken worden volgens bepaalde loonschalen betaald. Een der fundamenteele grondbeginselen voor de loonuitkeering is voorts: voor hetzelfde werk dezelfde betaling. Dat beduidt, dat vrouwen, die hetzelfde werk doen en op dezelfde wijze als mannen, het loon ontvangen, hetwelk men ook aan den man zou uitbetalen. Wat de jeugdige arbeiders betreft, kan nog opgemerkt worden, dat indien zij permissie gekregen hebben het werk van vol wassenen te vervullen zij ook op overeenkom stige wijze worden betaald. Zij mogen evenwel maar zes uur per dag werken, doch ontvangen het loon als zouden zij een vollen arbeidsdag gemaakt hebben. MOLLERUS. IJMUIDEN ENGELSCHE DRIFTERS TER BEUG- VÏSSCHERIJ. Door gebrek aan afzet van Scbotsche pe kelharing zijn eenige drifters er toe overge gaan, de heugvisscherij uit te oefenen. Wel iswaar hebben deze drifters nog een vleet aan boord, maar zij gebruiken deze alléén om haring voor aas te visschen. De schepen beugen op de kabeljauw, heilbot en rog. De reizen duren van 1214 dagen en de ge middelde besomming bedraagt 2-06 pond. In Grimsby hoopt men. dat nog meer drifters met de beug zullen gaan visschen, daar men aldaar de fijne visch, die door deze beugers wordt aangevoerd gaarne aan de markt heeft. DE DUITSCHE HARINGVISSCHERIJ. Tot 4 Augustus jl. bedroeg de opbrengst der Duitsche vleet-haringvisscherij in deze teelt 123405 kantjes, aangebracht in 186 rei zen door 169 schepen. In 1933 bedroeg de op brengst tot denzelfden datum 87085 kantjes, aangebracht in 171 reizen door 148 schepen. RECORD HARINGVANGST. De Duitsche haringtrawler Skolpenbank van de Norddeutsche Hochseefisoherei kwam jl. Maandag aan de markt met 1400 kisten visch, waarvan 1300 kisten haring. Een der gelijke reis werd dit jaar nog niet eerder ge maakt. OOK IN DUITSCHLAND ZIJN DE TRAWLERS GOEDKOOP. De stoomtrawler Isar, thuisbehoorende te Bremerhaven, gebouwd in 1914. 38.92 X 6.88 X 2.80 M., bruto 217.24 en netto 82.95 reg. ton werd door het Amtsgericht te Geestemünde verkocht. De trawler werd voor 500 M. ge kocht door de Stadsparkasse te Einden. (Inbrekers, die te Oss een boer wilden berooven, vonden niets anders dan een rolletje pruim tabak in diens geldkistje). Oss is in de laatste tijden In ons landje wel bekend, Echter meest niet tengevolge, Van zoo'n boertig incident. Deze leden van het gilde Van 't langvingerige vak, Waren uit op „osselapjes", Niet bepaald op pruimtabak. 't Boertje had zijn zilverlingen, Zeer verstandig opgeruimd, En toen zijn de kraakbezorgers, Wat je noemt, er in gepruimd. 't Geeft hun, naar ik hoop, te denken, Voor hun rol in het verschiet, Het is niet alleen misdadig, Stelen loont de moeite niet. Toen wij het vooraf bespraken, Leek het wel een aardig plan. Achteraf bekeken echter, Hebben wijtabak ervan. P. GASUS. Een. blik op de havenstad Foetsjau in de Zuid-Chineesche provincie Foekien, waar heftige gevechten tusschen regeeringstroepen en communistische opstandelingen worden gevoerd. DE OPENLUCHTVOORSTELLINGEN VAN VARA-INSTITUUT Naar wij vernemen, bestaat er voor de openluchtvoorstellingen, welke a.s. Zondag worden georganiseerd door het Tooneelfonds Vara-Instituut veel belangstelling. Zooals men weet zullen door het gezelschap „De Jonge Spelers" worden opgevoerd des middags „De dappere Jan Klaassen" voor de kinderen en des avonds „Don Colibrados" of „Belachelijke Hoogmoed" voor volwassenen. De voorstellingen worden gegeven op het fraaie terrein achter Kriemhilde in de onmid dellijke nabijheid van de spoorweghalte Vel- sen-Zeeweg, waar een groot tooneel wordt ge bouwd met als natuurlijke decors het fraaie geboomte, dat het terrein omgeeft. „Don Colibrados" is een kostelijke klucht uit de 18e eeuw. Een graaf en een gravin trachten op alle mogelijke manieren hun stand op te houden, waarvoor het hun echter aan de noodige contanten ontbreekt. Maar zij zijn hooggeboren, van ander bloed dan de gewone stervelingen. De graaf, die in eenige dagen geen eten heeft gehad, voelt zich toch boven alle menschen verheven en al zijn zijn kleeren versleten, hij houdt zich vast aan de hoogmoedige gedachte, dat hij van adel is. Dat belet hem intusschen niet, kaas van een boer te bemachtigen, die dan notabene gevleid moet zijn, dat een graaf kaas van hem aan neemt. De elders gegeven voorstellingen zijn door verschillende bladen zeer gunstig beoordeeld. De Nederlandsche Spoorwegen hebben toe gezegd, voor voldoende vervoergelegenheid te zullen zorgen. De treinen voor de avondvoor stelling vertrekken van Haarlem 17.35, van IJmulden 17,31 en van Beverwijk 17.33. DE STOOMTRAWLERS IN JUNI EN JULI. De „IJmuider Federatie" bevat een gespeci ficeerde opgaaf van de besommingen van de stoomtrawlers in de maanden Juni en Juli. Volgens deze opgaaf bedroeg de totale besom ming in Juni van 50 booten in 95 reizen 185074.90 of gemiddeld per boot 370.150 en per reis 1948.16 en in Juli van 51 booten in 107 reizen 212.260.25 of gemiddeld per boot 4161.98 en per reis 1983.75. De in de vaart zijnde trawlers maakten ge middeld per maand 2 reizen, hetgeen er op wijst dat een aantal in de vaart zijnde traw lers slechts een deel van de verslagmaanden in bedrijf is geweest. Daaraan is het toe te schrijven, dat de gemiddelde besomming per maand slechts rond 4000.heeft bedragen. De kustbooten die meer dan twee reizen per maand maakten, kunnen worden beschouwd als de volle maand in bedrijf geweest te zijn. Dit was voor beide maanden het geval met de Maria IJM. 95, Zwaluw IJM. 90. Condor IJM. 72; van de schelvischbooten waren veel meer booten gedurende de beide maanden on afgebroken in bedrijf. Vooral in Juli zagen we vele groote booten driemaal aan den af slag, n.l. ongeveer een 15-tal. Dat dit aantal niet grooter is, is toe te schrijven aan de Westkust-visscherij, waaraan eveneens een 15-tal booten hebben deelgenomen. Dit blijkt vooral uit de reis-frequentie van de drie mo tortrawlers Antje, Betje en Claesje, welke drie booten in de beide maanden in totaal slechts acht keer aan de markt kwamen. Hooge maandbesommingen vielen in geen der beide maanden te boeken. Bo ven de 7000 gld. kwamen in Juni slechts de Clasina Luther IJM. 59 met bijna 9000.— en de Rotterdam IJM. 112 met 7350.en in Juli de Schoorl IJM. 139 met 7600—, de Adelante IJM. 19 met 7100—, de Alma IJM. 44 met 7600.—, de Caroline IJM. 26 met 8500.de Gloria IJM. 37 met 7700.en de Rotterdam IJM. 112 met 760Ö.De drie motortrawlers Antje, Betje en Claesje, die om beurten met eikaars vangst aan de markt kwamen, besomden gezamenlijk in de beide maanden ongeveer 23850.of ca. 4000 per schip per maand. SCHOOLVOEDING. Behalve de wekelijksche toezegging a f 0.50 van mej. J. de B., luidde de vorige opgaaf f 636.03 P. J. Klok, IJmuiden Oost f 25. Totaal f .001.03 Wie maken de f 700 deze week vol? Men heeft ondergeteekende verzocht, gironummer van één der comitéleden te willen bekend maken. Daar de meeste leden uitstedig zijn. geeft zij, totdat een definitief comité met penningmeester gekozen is. voorloopig haar eigen gironummer op. Postrekening No. 132768 van E. VIJLBRIEF te IJmuiden. DE TRAWL-HARINGVISSCHERIJ IN DUITSCHLAND. Evenals de laatste jaren zijn ook dit seizoen weer de meeste Duitsche trawlers op de ha- rin.gvissche.rij. Vooral in Altona-Hamburg wordt reeds veel haring aangevoerd alhoe wel de vangsten nog middelmatig zijn. Van de 120 trawlers, die in de week van 30 Juli tot en met 4 Augustus in de havens Cux- haven, Wesermünde en Altona, Hamburg binnen kwamen, hadden niet minder dan 94 de haringvisscherij op de Noordzee uitge oefend en behalve wat bij visch brachten deze booten dan ook alleen haring aan. Voor de andere vischsoorten als schelvisch, kabeljauw, koolvisch enz. is de Duitsche markt thans in hoofdzaak aangewezen op den aanvoer van IJsland, van welke vis- seherij in genoemde week 23 booten in Cux- haven en Wesermünde binnenkwamen. Er worden voor de haring goede prijzen betaald, -gemiddeld 10 tot 15 Pf. Dientenge volge waren de resultaten van de trawl-ha- ringvisscherij niet ongunstig. Het feit, dat 'bijna de. geheele vloot op de haring vischt .heeft ook nu weer tengevolge zeevisch dreigt. Reeds de laatste dagen was er ondanks het warme weer een tekort merk baar, waardoor de visch nog tamelijk duur was. Het lijdt geen twijfel of, zoodra het maar eenigszins koeler wordt is er een algemeen tekort. Zal IJmuiden hiervan kunnen profiteeren? Dat zal van de omstandigheden afhangen. In de eerste plaats levert natuurlijk de be taling eenige moeilijkheden op. Slechts een klein deel van de vorderingen wordt, zooals men weet, contant betaald, het overgroote deel echter gaat via de Bankconto's. wat in de boeken der exporteurs natuurlijk groote credietposten veroorzaakt, hetgeen den han del niet vergemakkelijkt. Men moet wel goed den weg weten om ee neenigszins vlotte af wikkeling te kunnen verkrijgen. En in de tweede plaats is daar de kwestie van het con tingent. Duitschland heeft een vrijen invoer uit ons land toegestaan van l.OGO.OOO K G. en daarvan is ongetwijfeld reeds een groot ge deelte opgebruikt. Hoe het ook zij. de -mogelijkheid lijkt niet uitgesloten, dat er voor den Duitschen han del wat bedrijvigheid komt. NIEUWE DUITSCHE TRAWLER VAN STAPEL GELOOPEN. Onder groote belangstelling is van de Fre- richswerft te Einswarden de tweede voor de „Nordsee" aldaar gebouwde trawler van sta pel geloopen. Deze trawler .de Ost-mark gebouwd naar het -voorbeeld van den trawler Adolf Hitler, is 53.4 M. lang. 8 M. breed en 4.8 M. diep. Het vaartuig is voorzien van allerlei moderne installaties, als een turbine voor afgewerk- ten stoom, echolood, radiotelefonie, richting- zoeker, stroomlijnroer enz. Het schip wordt voorzien van een machine van 750 P.K., welke den trawler een vaart van 12 mijl zal geven. Einde Augustus zal de trawler in de vaart worden gebracht. VELSEN Gemeentelijke arbeidsbeurs. Verslag over de maand Juli. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg aan het einde der verslagmaand: a. mannen boven de 18 jaar 2441 (vorige maand 2253). b. mannen onder de 18 jaar 64 (vorige maand 44). c. vrouwen boven de 18 jaar 20 (vorige maand 21) d. vrouwen onder de 18 jaar 9 (vorige maand 10). Totaal 2534 (vorige maand 2328). Het aantal ingeschreven werkloozen droeg op be- 7/7 14/7 21/7 363 373 369 320 30 127 318 34 125 386 22 576 239 29/7 370 353 38 130 416 22 556 223 Bouwvakarbeiders Me ta al-b e werkers Houtbewerkers Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen Totaal 2063 2065 2117 2108 Bemiddeling. Het totaal aantal inschrijvingen van werk zoekenden bedroeg tijdens de verslagmaand: 763, Geplaatst werden: 224 ingeschrevenen. Het aantal aanvragen van werkgevers be droeg: 226. Voldaan werden 222 aanvragen. Buiten de gemeente werden geplaatst: 1 electricien te Zaandam, 1 sigarenmaker te Beverwijk en 1 dienstbode te Haarlem. Werkverschaffing. Het aantal tewerkgesteklen bij de Rijks- werkverschaffing, Kamp Hengevelde te Die pen heim. bleef 45. Op 30 Juli werd een aanvang gemaakt met het laten werken van arbeiders voor het steunbedrag. Voorloopig werden 19 gesteun- den tewerkgesteld, verdeeld over de volgende objecten Steenensorteeren Hadleystr. 5 man. Uitbaggeren vijver park Rooswijk 4 man. Egaliseeren en plantsoenaanleg Tiiberius- plein 10 mam VOETBAL. IONHEIM—E. D. O. Kinheim opent a.s. Zaterdag het nieuwe seizoen met een vriendschappelijken wedstrijd tegen ED.O. De wedstrijd begint te 6.30 uur en wordt gespeeld in Van Gelder's Sportpark. Kinheim brengt het volgende elftal in "net veld: C. Druijven, Rozemeijer, J. Stals, W. Stals, W. Groeneveld, Nieman. Raaijmakers v. d. Kamp, H. Groeneveld. Michel Jr., Ellen. dat op alle markten een tekort aan Noord- fcrek aan actief. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem, heeft een wijziging gebracht in de be noeming van een curator in het faillisse ment van J. G. P. Bol, wonende te Zandvoort aan de Kerkstraat 5, (handelende te Amster dam, onder den naam Textiel Industrie v.h. iH. Meijer, Keizersgracht 453), uitgesproken dd. 7 Augustus 1934. In de plaats van mr. J. A. P. C. ten Bokkel is thans benoemd tot curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. Opheffing faillissement Johan Schaaf, wo nende te Zandvoort, Boul. de Favauge 15. Curator mr. w. P. Vis te Haarlem, wegens ge-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1