X 'mm De Luchtoorlog. Het is vijfentwintig jaar geleden dat Louis Blériot over het Kanaal vloog, en eveneens vijfentwintig jaar geleden dat de eerste vlucht boven Nederland werd gemaakt, door den Franschman graaf de Lambert. Men wil er een monument voor oprichten te Etten-Leur, waar <!e Lambert opsteeg. Vijf jaar na dien pioniers tijd brak de oorlog uit, We zijn nu nog eens twintig jaar verder, en wie uit die tijdsver schillen niet begrijpt dat het luchtwapen in een thans-uitbrekenden oorlog een oneindig grooter verschrikking zou beteekenen dan in de periode 19141918 is een ezel. De toestel letjes uit den Europeeschen oorlog waren trage prutsdingetjes vei-geleken met de blik semsnelle luchtmonsters van thans. Hun aan tal was nietig in vergelijking met de duizen den oorlogsvliegmachines die thans gereed staan. Hun actieradius was klein, hun bewa pening tamals men maar vergelijkt. Toch maakten ze nog duizenden slachtoffers. De helsche luchtoorlog die thans zou los breken is door den Nederlandschen vliegtuig bouwer A. H. G. Fokker duidelijk genoeg ge schetst in een interview met de United Press, dat wij vandaag citeeren. Fokker bevestigt bo vendien wat de Engelsche minister Baldwin indertijd zoo nadrukkelijk gezegd heeft: dat geen afdoende verdediging tegen den moder nen luchtaanval denkbaar is. Hij spreekt van aanvallen diep in het binnenland, en van zeer groote hoogteja, dat ouderwetsehe idéetje van „de grenzen verdedigen" en „huis en haard beschermen" is heelemaal verouderd, al denken zooveel menschen nog steeds in dien trant. Geweldige vernietiging zal het gevolg zijn, verklaart Fokker ook, en pas na dien vol genden oorlog zullen de menschen verstandig genoeg zijn om zich als één man tegen den oorlog te keeren Waarom verwacht hij dat? Moeten wij de zaak dan maar weer rustig naar komende generaties - beter gezegd: naar de poovere res tanten daarvan verschuiven en nu rustig het feit aanvaarden dat de Nederlandsche vliegtuigindustrie (Fokker) bezig is orders te verwerven voor de bewapening van Sovjet- Rusland, dat sinds jaar en dag als een gewel dig gevaar voor West-Europa wordt be schouwd? Fokker pakt uit' over de enorme sterkte van de Sovjet-Russische luchtvloot. Ik begrijp zijn logica niet. Laat het hem koud? Kan het hem niets schelen? Kan het de Nederlandsche autoriteiten ook niets sche len, als wij straks misschien nu al met onze leveranties die enorme Russische lucht vloot nog wat meer gaan versterken? Ik ken vele Nederlandsche dagbladen die tallooze malen en op alle denkbare manieren gewaar schuwd hebben tegen Sovjet-Rusland, tegen de verderfelijkheden van het communisme en de gevaren waarmee het ons bedreigt. Ik ken geen enkel Nederlandsch dagblad, behalve dit, dat geprotesteerd heeft tegen het feit dat wij het door onze leveranties gaan versterken. Wat ter wereld kan men hier anders uit af leiden dan dat alle „heilige" verontwaardiging lamzalig ineen ploft als er ergens voor een Nederlandsche firma wat te verdienen is? Als dat het standpunt van de Nederlandsche natie blijkt te zijn, dan weten we datmaar laat men dan uitscheiden met de ietwat-belachelïjk wordende heilige verontwaardiging, en met het gejammer over gevaren die we zelf helpen versterken! Als „de centen" tóch altijd voor meer tellen, nietwaar? Ik verwonder mij dat Fokker praat over den volgenden oorlog die de menschen einde lijk verstandig zal maken. Hij moet zich toch evengoed als ik herinneren, dat dat van den vorigen oorlog ook verwacht werd. De Engel sche bladen hadden er zelfs een aardig en pakkend „slogan" van gemaakt 'en noemden hem ..The War to End War"De Oorlog om Oorlog te Beëindigen. De een of andere geniale staatsman had dat bedacht. Nu, we beleven de resultaten: een erger bewapenings-; wedstrijd dan ooit tevoren. Gelooft Fokkef lieusch nog, dat een oorlog het menschdoir. verstandig maakt? Laat hij eens even rustig om zich heen kijken en de verstandigheids- demonstratie van dezen tijd bekijken! Toege geven zij, dat vele millioenen vanwege de el lende, waarin zij tengevolge van den oorlog zijn komen te verkeeren, en vele andere mil lioenen die op dit moment geen redelijke toe komst voor zich zien, ook weinig kans hebben om zich op de beoefening van verstandige in zichten toe te leggen Voor het overige ben ik Fokker erkentelijk vanwege zijn openhartigheid over de ontzet tende gevolgen die de nieuwe luchtoorlog zou moeten brengen, en over de onmogelijk heid van afdoende verdediging ertegen. Wij oorlogsbestrijders hebben die dingen her haaldelijk van de daken uitgebazuind, maar velen schijnen dan te meenen dat wij de zaak te erg voorstellen. Nu zien ze dan dat het niet zoo is. Een oorlogsindustrieel valt ons bij. Mochten Fokker en anderen van meening zijn dat wij er ons niet druk over hoor den te maken en de zaken maar rustig op hun fataal beloop te laten, dan stel ik alleen, maar weer de bekende vraag: „Waarvoor, brengen we dan eigenlijk onze kinderen groot? Om ze uiteen te zien scheuren door de een of andere bom, van 6000 Meter hoog te geworpen, waarna zij als „helden" ge sneefd zullen zijn?.... in „strijd" met den „held" daarboven? r. p. Ëloembolïenveiling „Beverwijk". De aanvoeren worden grooter. ZWEMPROEVEN IN „ADRICHEM". Zondag 12 Augustus zullen in het zwembad „Adrichem" de zwemproeven worden afgelegd ter verkrijging van het diploma. Vijftig leden zijn voor het afzwemmen ingeschreven. Voor de familieleden van de candidaten is de toe gang tot het zwembad op dien dag vrij. Het overige publiek zal zich het geringe finan- cieele offer van tien ets. per persoon moeten getroosten, om bij het proefzwemmen aanwe zig te zijn. Het zwem-examen zal om twee uur aan vangen. De derde veiling van droge bloembollen door de Bloembollenveiling „Beverwijk" kenmerkte zich door een groote aanvoer. Voor deze vei ling werd ook ditmaal weer groote belang stelling aan den dag gelegd. De handel was vlug, met uitzondering van enkele soorten, waarvoor geen kooper kon worden gevon den. De navolgende prijzen werden besteed: Vroege tulpen: Brillant Star z. 1011 1,20, Chryselora z. 11—12 1.40, Couronne d'Or z. 11—12 1,70, z. 10—11 1.20, Cram Brillant z. 11—12 1,30, z. 10—11 100, Diana z. 12 op 1,50, z. 1112 1,30, z. 1011 1.00 Dueh, de Parma z. 1011 1,20, Electra z., 1011. 1.Eleonora z. 11—12 1.35 Gele Prins z. 12 op 1.50, z. 11— 12 1,30 z. 10—11 1,10. Grand Due z. 12 op 2.35, z. 11—12 1.90. Mr. v. d. Hoeff z. 11—12 1,30, la Reine z. 1112 1.30, rose la Reine z. 10 1.00. Mon Trésor z. 1011 1.40, Murillo z. 1112 1,30, Fred. Moore z. 10 1.00, Prins van Oos tenrijk z. 1112 1,30 z., 1011 1.00, Procerpi- ne z. 1112 1,30 Peach Blossom z. 12 op 1,75, 1178 1,60, Prince de Ligne z. 1112 1,30, 10—11 1,10, Salmonetta z. 11—12 1,75. Herm. Schlegel z. 1011 1.00, z. 810, 0.65, Schoon oord z. 1011 1,60. Theeroos z. 10 1.Vuur baak z. 12 op 1,55, z. 11—12 1,35. Darwin- en late tulpen: Ant. Roozen z. 12 op 1,20, Bartigon z. 11—12 0.95, z. 10—11 0.70, Bar de la Tonnaye z. 12 op 1,25, z. 1112 1. 10—11 0.80, Clara Butt z. 10—11 0.75, Prin cess Elisabeth z., 1112 0.95, Inglescombe Yellow z. 11—12 0.95, z. 10—11 0.85, Mad. Kre- lage z. 1112 1,00, Marn. v. St. Aldegonde z. 12 op 1.20, le Nötre z. 12 op 1,20, z. 11—12 0.95, Pride of Haarlem z. 11—12 0.95, z. 10—11 0.75, Prof. Francis z., 12 op 1,25, Prof. Rauwenhoff z 12 op 1.20. Mrs Farnc. Sanders z., 12 op 1.20, 11—12 1.05, z. 10—11 0.80. Sieraad van Flora z. 11—12 0.90, William Pitt z. 12 op 1,20, 1112 0.90, z. 1011 0.80, Breeder Panora ma z. 12 op 1.40, z 11—12 1,30, z. 10—11 1.10. Narcissen: Campernella Regulosus dn. 0.75- 1.40, Emperor 1,251,50, Glory of Lisse dn 1,15, Golden Spur dn, 0.85-1.3,® King Alfred 1.002.00 Lourens Coster 0.651.10, rond 0.35, Mad. de Graaff dn. 1,65, rond 1,25, Master piece I 1,10, II 0.85, Poëticus gewoon 0.90, Princeps Max. 0.90, Queen of the North I 0.70, II 0.35 von Sion dn 0.851.70, rond 0.65 Spring Glory 1,151.30, Sir Watkin dn. 1. 1,60. Irissen: Dr. Hearingh 8 op 0.29, 68 0.17, Imperator 8 op 0.25, 9 op 0.40 7—8 0.14 Yellow Queen 7 op 0.35, 67 0.22. Diversen: Scilla Siberica 6 op 0.33, Chiono- doxis Lucilea z. 46 0.33, Colchicum Major 20—25 2.95. 20 op 2,05, 18—20 1,55 Witte Druif jes 0.47 M:usc. Heavenly Blue 8 op 0.28, 7—8 0.14, 6—7 0.12, 5—6 0.07, Enk. Galanthus 0.37- 0.41, dubb. Galanthus 0.861.05, Couronne Imperiale 7.80, Lilium Candidum 1.30, Ane mone Fulgens 0.300.75. Volgende week wordt nog grooter aanvoer verwacht. SPRINTEN TEGEN DEN WIND. De Beverwij ksche Rennersclub „Kennemer- land" houdt Zondag een sprintrit tegen den wind over 500 M. Zes leden van „Kennemer- land" zullen deelnemen aan den recordrit over 60 K.M., uitgeschreven door de zuster vereniging „Excelsior" te Ilpendam. DE PAARDENMARKT. Donderdag werd op de Meerkade de Augus- tuspaardenmarkt gehouden. De aanvoer was vrij groot en overtrof zelfs die van het vorige jaar, niettegenstaande het raadsbesluit, dat onlangs aan deze Augustusmarkt evenals aan die van de maand Maart met ingang van 1935 een einde maakte. Aangevoerd werden 67 paarden. De handel was stug. De najaars- markt wordt op 8 Nov. a.s. gehouden. TOERRIT K. M. C. De Kennemer Motorclub houdt a.s. Zondag een toerrit naar Hilversum en Valkenveen. Het vertrek is bepaald op Zondagmorgen 11 uur van af het clubhuis. De Harddraverij in September. Hoofdprijs van duizend gulden. Donderdagavond vergaderde de Harddraverij vereeniging „Beverwijk en Omstreken" in het Kennemer Hotel. De voorzitter, de heer A. Blom opende de vergadering met de opmerking, dat hij grootere opkomst had verwacht in verband met het feit, dat de vereeniging weldra 40 jaar zal bestaan. Aan de feestelijke herdenking zullen o.a. medewerken de winkeliersvereniging E, M. M., die haar zilveren jubileum herdenkt, de St. Jozef Harmonie, welke ter gelegenheid van haar tweede lustrum een festival voor Harmonie- en Fanfarecorpsen zal organiseeren de V.V.V. die een bloemencorso houdt en ten slotte het Witte Kruis, dat sportfeesten orga^ niseert. Spr. bracht de bestuursleden dank voor de reeds verrichte werkzaamheden deelde mede, dat tijdens de feestweek met toestemming van den burgemeester op het speelterrein aan de Baanstraat een lunapark zal worden gehouden en dat de Breestraat zal worden versierd en verlicht. Na vaststelling van de notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Van de Ned. Harddraverij- en Renvereenf ging was bericht ingekomen, dat in Beverwijk op 6 September het kampioenschap van Nederland (korte baan) zal worden verreden ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum en dat zij daaraan verbonden heeft een gouden medaille voor den eigenaar van .het winnende De Amstel Brouwerij heeft voor deze draverij een plaquette beschikbaar gesteld. Het be stuur heeft ook aan H.M. de Koningin een medaille aangevraagd. Vervolgens was van de Ned. Spoorwegen be richt ingekomen, dat in de feestweek van Dinsdagavond tot en met Zondagavond een extra-trein van het station Beverwijk zal ver trekken in de richting Haarlem. Het vertrek uur van dezen trein is bepaald op 0.13 uur. Vervolgens werd nog een onverkwikkelijke kwestie behandeld. Het a.s. jubileum maakte het noodig, dat in de archivalia moest worden gesnuffeld naar bijzonderheden omtrent het verleden. Het betrokken lid weigerde deze be. langrijke stukken af te staan. Na langdurige besprekingen besloot de vergadering kort en goed het betrokken lid te royeeren. De voorzitter stelde vervolgens de kampioens draverij aan de orde. Voorgesteld werd aan de belangrijke course 28 dravers te doen deel nemen. De vergadering kon zich met dit voor stel vereenigen. Eveneens werd goedgeneurd het voorstel, om de prijzen vast te stellen als volgt: le prijs f 1000; 2e pr. f 300, 3e pr. f 150 en 4e pr. f 75. Aan het bestuur werd volmacht verleend daaraan eventueel nog een prijs voor den pikeur van het winnende paard te verbin den. Aan de firma Blom en Co. werd het in orde maken van de baan opgedragen. Daarna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur op Dinsdag 4 September het Luna park zal openen. In het Kennemer Hotel zal het bestuur van de Harddraverijvereenigm; receptie houden. Vervolgens werd besloten de Beverwijksche Harmoniekapel te steunen in den vorm van een donatie. Op voorstel van den heer Timmer werd de vereeniging tevens donatrice van de Harmonie St. Jozef. Het programma voor de van 3 tot en met 9 September to houden feestweek werd aan een uitvoerige bespreking onderworpen. De vergadering' hechtte met algemeene stemmen haar goedkeuring aan de plannen van het bestuur en aan de reeds verrichte werkzaamheden. Op verzoek van den secretaris van de V.V.V. werd vervolgens nog besloten deel te nemen aan het bloemencorso, dat op Zaterdag 8 September zal worden gehouden. Eventueel zal ook worden deelgenomen aan de sprookjes- optocht van E.M.M. Het Cistercienser-klooster Chorin bij Eberswalde bestaat 600 jaar. Dit feit met verschillende feestelijkheden worden herdacht. De vergadering werd daarna met een woord van dank voor de vlotte medewerking van de leden aan de plannen van het bestuur door den voorzitter gesloten. WIJK AAN ZEE Het tennistournooi „N.V. Sportex". Een voorbeschouwing. Na het groote succes van vorig jaar wordt ook dezen zomer weder een tennistournooi ge houden. De inschrijving is over het algemeen nogal bevredigend hoewel wij meer tennissers (sters) uit Beverwijk verwacht hadden. In het damesenkelspel voorzien we een finale mej. J. Spruytmevr. Ragut, dus een herha ling van vorig jaar hoewel mevr. Ragut op haar weg mej. J. Niepoort ontmoet. Deze partij kan een verrassing opleveren. In het damesdubbelspel geven wij mej. Spruytmej. Henneman de beste kans. In het gemengd dubbelspel durven wij ons niet aan een voorspelling te wagen aangezien de partijen van ongeveer gelijke sterkte zijn. Het heerenenkelspel wordt een uitgesproken overwinning voor.H. v. Swol, dien wij op het oogenblik zonder overdrijving tot de tien sterkste spelers van Nederland kunnen reke nen. De andere demi-finalisten zijn waar schijnlijk de heeren H. Schuurman, P. Stou- tenbeek en W. Saarberg. Het heerendubbelspel zal spannende par tijen te zien geven. We geven v. SwolMerkel- bach de beste kansen met v. d. BliekBelin- fante en SchuurmanOffers als gevaarlijke outsiders. Al met al een aantrekkelijk tournooi dat naar we hopen een uitstekende propaganda voor de tennissport in de badplaats zal blijken. DE STRANDFEESTEN OP HET NOORDER- BAD. Donderdag werden op het Noorderbad de jaarlijksche strandfeesten voor - de kinderen gehouden. Als gewoonlijk legde de jeugd voor deze feesten, die het hoogtepunt van het bad-seizoen vormen, groote belangstelling aan den dag. Des morgens tegen half tien werd vanaf het Julianaplein met de ongeveer 400 deelne mers een vroolijke rondgang door het dorp gemaakt, waarbij de strandkapel opgewekte muziek ten gehoore bracht. Op het afgezette strandgedeelte van het Noorderbad werden de kinderen den gehee- len dag slechts inet een onderbreking van 12:1.30 uur met allerlei spelen en wedstrij den bezig gehouden. Het spreekt vanzelf, dat de jongelui elkan der in vreedzamen strijd heftig bekampten. De straffe wind en een enkel regenbuitje ver mochten aan de feestvreugde geen afbreuk te doen. Zoowel de meisjes als de jongens hielden zich bezig met cadeau trekken, vlag- steken, koekhappen, touwtrekken enz. Groote hilariteit verwierven het zakloopen en de hindernisrace. De strandkapel zorgde in afwisseling met den gramofoonversterker voor de muzikale op luistering. Een groote menigte badgasten heeft de verschillende wedstrijden met veel belang' stelling gadegeslagen. Eerst tegen vijf uur waren de wedstrijden geëindigd. De voornaamste uitslagen waren: Koekhappen (jongens): 1 H. Klein, 2 J. de Gooyer, 3 B. Nijkerk. Stoelendans (meisjes)1 Tr. Bruin, 2 B. de Bie, 3 R. Meulenberg. Wedloop met hindernissen: (jongens): 1 P. Steeling,' 2 H. Westd'orp, 3 H. Kersten. Tonrollen eii zakloopén (jongens)1 K. Zwart, 2 W. Schaap, 3 J. Pronker. Hoepel-springtouwrace (meisjes)1 G. de Bie, 2 B. Vosse, 3 M. Schoonenberg. Na afloop werden onmiddellijk de fraaie prijzen uitgereikt. De vreugde onder de deel nemers steeg ten top, -toen bovendien aan alle kinderen, die aan het feest -deelnamen, nog een cadeautje werd uitgereikt. Nadat tot slot nog een feestelijke rondgang over het terrein was gemaakt, behoorden deze uitstekend geslaagde strandfeesten weer tot het verleden en kon de commissie, die de organisatie had ter hand genomen met groo te voldoening op haar werk terug zien. De volwassenen hebben des avonds met veel animo deelgenomen aan een gezellige biieenkomst in het paviljoen. VOETBAL. ALCM. VICTRIX—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels met het vol gend elftal een oefenwedstrijd tegen Alcmaxia Victrix: Hellenberg, Haak Sr., Tol, Bravenboer, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Haak Jr., Effer, Ketting v. d. Laan HET WESTERKERK-TOURNOOI Zondag wordt de halve competitie om de zilveren Westerkerk voortgezet. Mocht V.S.V. ook dezen keer zich weer aan het hoofd van het ranglijstje plaatsen, dan krijgt zij het kleinood definitief in eigendom. In de wedstrijden tegen Xerxes en O. S. V. (Oostzaan) komt zij als volgt uit.: Michel, Van Zutfen, v. d. Griendt, Den Boer, De Koning, De Vries De Wolf Sr., De Wolf Jr., v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk. OM DE ZILVEREN VELSERBRUG Op 2 en 9 September a.s. organiseert V. S. V. nederlaagwedstrijden om de zilveren Velser- brug. Hieraan wordt deelgenomen door Go Ahead en R. C. H. STORMVOGELS 2—AJAX 2 Voor de seriewedstrijden van T. O. G. heeft Stormvogels 2 geloot tegen Ajax 2. VAN OSCH NAAR V. S. V. Naar wij vernemen, zal de oud-Ajax speler Van Osch op 2 September a.s. voor V. S. V. mogen uitkomen. DINKLA NAAR DE KENNEMERS De bekende spil van E. D. O-, die meermalen ook voor het Haarlemsch Elftal uitkwam, heeft overschrijving aangevraagd naar De Kennemers. HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma van Zaterdag en Zondag komen de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Eerste klasse: Z.R.C.—Quick. Tweede klasse: A.M.V.J.H.H.C. II A.F.C.—Blauw Wit II V.V.G.A. H—Shell. Haarlemsche Competitie. Haarlem II—S.S.H. Swastika—R.H .B .S Zondag: Eerste klasse: HaarlemAjax H.H.C.—'V.V.G.A. Tweede klasse: E.D.O. D.E.C. Haarlemsche Competitie: E.D.O. in—D.E.V. Vooral het Haarlemsche publiek heeft dus wel keus. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan zijn drie wedstrijden bij te wonen. Zaterdagmiddag ontvangt daar Haarlem II de Hoogovenmenschen. Dat zal wel een over winning voor de Haarlemmers worden. Zondagmorgen wordt aan de Kleverlaan de wedstrijd HaarlemAjax gespeeld. Op het oogenblik heeft Haarlem nog een goede kans op het kampioenschap. Om dit te behalen zijn nog twee wedstrijden noodig, n.l. eerst tegen Ajax en daarna tegen Blauw Wit. Het eenvoudigste zou zijn dat beide door Haar lem gewonnen werden. Maar het zijn beide sterke partijen. Ajax is wel iets in de rang lijst afgezakt, maar toch niet zoo dat er van een beduidend verschil kan worden gespro ken, zoodat we een zwaren strijd voor Haar lem verwachten, met een kleine kans op win nen. 's Middags staat H.H.C. voor een even zware taak. In het geval dat Haarlem van Ajax zou verliezen en dan weer van Blauw Wit zou winnen, kan H.H.C. nog hetzelfde punten- aantal bereiken als Blauw Wit en Haarlem. Ook onze jongere stadgenoote heeft dus nog kans. Dan moet echter verder alles gewon nen worden. Wat de tegenpartij van Zondagmiddag, V.V.G.A. betreft, geven we H.H.C. wel een kans, vooral als Moll weer van de partij is. Dan ontvangt E.D. O.Zondagmiddag D.E.C. Tusschen deze twee negentallen gaat de strijd om de eerste plaats in afd. Ha. Op het oogen blik gaat E.D.O. aan het hoofd, maar D.E.C, volgt onmiddellijk. Voor het geval D.E.C. wint staan beide partijen gelijk. En als E.D.O. wint zijn onze stadgenooten, in het eerste jaar dat zij deelnemen aan de N.H.B.-com- petitie, kampioenhunner afdeeling, ook al zouden zij den dan nog resteerenden wed strijd verliezen. H.H.C. II trekt Zaterdagmiddag naar de Amsterdamsche Jongemannen. Als de rood witte reserves niet al te onvolledig gaan, zul len zij winnen en is het gevaar voor dé bezet ting van de onderste plaats in II A vrijwel verdwenen. De R.H.B.S. schijnt plotseling opgehouden hebben te bestaan, geeft op geen enkel schrij ven antwoord. Swastika zal dan ook a.s. Za terdag wel weer een papieren overwinning behalen. E.D.O. IllD.E.V. wordt Zondagmorgen op het E.D.O.-terrein gespeeld. STAND VAN DE N.H.B.-COMPETITIE. le klasse: Blauw Wit 11 8 0 3 16 Haarlem 10 7 0 3 14 H.H.C. 10 6 0 4 12 Ajax 9 5 1 3 11 V.V.G.A. 10 3 1 6 7 ZR.C. 10 3 0 7 6 Quick 10 2 0 8 4 2e klasse A: E.D.O. 6 5 0 1 10 DE.C. 6 4 0 2 8 Ajax ii 7 2 1 4 5 H.H.C. ii 5 2 0 3 4 A.M.V.J. 6 1 1 4 3 2e klasse b.: Blauw Wit ii 5 5 0 0 10 A.F.C. 6 4 0 2 8 V.V.G.A. iii 5 3 0 2 6 V.V.G.A. n 6 2 0 4 4 Shell 6 0 0 6 0 In dezen stand is aangenomen dat E.D.O. den wedstrijd E.D.O.Ajax II wegens niet opkomen van Ajax II gewonnen heeft. Echter bestaat de kans dat deze wedstrijd opnieuw wordt vastgesteld, daar het niet opkomen aan een misverstand was te wijten. SCHEEP VAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 7 van Los Angeles. Nebraska, Rott. n. Vancouver 8 van Cris tobal. Veendam 9 van New-York te Rotterdam. Rotterdam, Rotterdam n. New-York 8 Cn. m.) van Southampton. Dinteldïjk, Vancouver naar Rotterdam 2 (n.m.) van Liverpool. Volendam, Midd. Zee naar Noorwegen 8 (n.m.) van Bergen. Veendam, New-York naar Rotterdam 9 (4- n.m. G. T.) voorgaats verwacht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 9 (nun.) van Marselle. Meliskerk 9 (7 n.m.) van Antwerpen naar Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rotterdam naar Pto. Fer- rajo p. 8 Dungeness. Stad Zaltbommel, 9 van Rotterdam naar Napels. Stad Vlaardingen 9 van Rotterdam naar Kirkenes HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 8 van Singapore. Grootekerk (thuisr.) 8 te Hongkong. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Barendtz 7 van Beira naar Zanzibar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikemibang 7 Aug. van Dairen te Batavia. Tjinegara 7 Aug. van Hongkong naar Ma nilla. Tjisaroea 7 Aug. van Shanghai naar Japan. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Baroe 8 van New-York naar Batavia. KON. HOLLANDS CHE LLOYD. Flandria (uitreis) 8 Augustus van Santos. Montferland (thuisreis) 8 Aug. van Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Astrea 7 Aug. van West-Indië te New-York. Costa Rica 9 van Amsterdam te Hamburg, Irene 7 Aug. van Danzig te Kopenhagen. Merope 8 v. Alicante naar San Feliu de Guixols. Rhea 7 Aug. van Kopenhagen naar Gdynia. Telamon, Rotterdam naar Faro pass. 8 Kaap Carvoeiro. Tiberius 8 Aug. van Livorno naar Napels. Trajanus 8 Aug. van Alexandrië n. Jaffa. Uylles, 8 Aug. van Stamboul n. Vathy. Crijnssen, 7 Aug. van Barbados te Cristobal Oranje Nassau, Pernambuco n« Amsterdam 8 (3.7 v.m.) 800 mijl Zuid van Land's End. Fauna 8 van Palermo naar Algiers. Bacchus 9 v. Huelva naar Setubal. Ajax, 9 van Hamburg te Amsterdam. Oberon 9 v. Amsterdam n. San Juan (P.R.) Achilles 9 van Amsterdam naar Rotterdam Ceres 9 van Bourgas te Antwerpen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (uitreis) 9 van Boulogne. Waterland (thuisreis) 9 te Amsterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo (uitreis) 9 (8 v.m.) te Belawan. Baloeran (uitreis) 9 (6 v.m.) te Marseille. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Patroclus Japan n. Rott. 8 v. Singapore. Elpenor Batavia n. Amsterdam 9 v. Londen. Myrmidon 8 Aug. van Batavia te Hamburg. City of Roubaix, Taku Bar n. Rotterdam 8 te Hongkong. Melampus Amsterdam n. Java p. 9 Gibraltar. City of Oran 8 van Otaru naar Rotterdam. Memnon, Japan n. Rotterdam 7 Aug. van Kobe. City of Khartoum Rott. n. Japan p. 8 Perim. Neleus Batavia n. Amst. p. 9 Perim. City of Bath Rott. n. Japan 8 te Shanghai. City of Roubaix Taku Bar n. Rotterdam 8 van Hongkong. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau ïello .(thuisreis), 9 te Amsterdam, Poelau Rpebiah 8 van Batavia n. Amst. Saleier 9 van Amsterdam naar New-York. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rott. 8 te Londen. silverJavapacific lijn. Silverwillow, Calcutta n. N.-Orleans 8 te Manilla. Silverpalm, N.-Orleans n. Calcutta 8 v. Lor. Marques. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 6 te San Francisco. Aangekomen: Augustus: Taj andoen ms Batavia. Galgewater ss Archangel. Fram ss Onega. Nora ss Hungerburg. i Augustus: Bowling ss Leith. Gateshead ss New Castle. Oldambt ms Londen. Gallium ss Caen. Vertrokken: Augustus: Ootmarsum ss Rotterdam. Costa Rica ss Hamburg. Chr. Huygens ms Noorwegen. Lauwerzee slpt Leixoes. J08 pnderl. idi Rönnskar ss Antwerpen. Tanimbar ms id. Agnita ms Curacao. Gerda Vith ss Leningrad. Trito ss Rotterdam. Hebe ss Hamburg. Rhein ss ld. Vim ss Blyth. Zeelandia ss Buenos Aires. Berenice ss Kopenhagen. Afon Dulais ss Blyth. Towneley 'ss New Castle. RunmqrÖ ss Malmö. 9 Augustus: Saleier ss New York. Vlootvermindering. Het te Rotterdam thuisbehoorend motor schip Merina is naar Estland verkocht en werd nu onder de vlag van dat land gebracht met den naam Agathe. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Gallium is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Toeristenreizen. Het motorschip Christiaan Huygens van de Stoomv. Mij. Nederland vertrok met een groot aantal toeristen naar de Noorsche fjorden. Na. terugkeer komt het schip weer in den gewo nen Ned. Indië-dienst. Het Belgisch stoom schip Prince Leopold kwam voor de tweede maal van Ostende met een aantal toeristen, dat met autobussen naar Amsterdam ging om een kijkje te nemen. In den vooravond keerde het schip naai: Ostende terug.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6