DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Ned. Indië 14 Aue Japan Alcmous Batavia Arantza Mendi La Plata Alphard Archangel 11 Aug. Agamemn-on West Indië Alkmaar Chili Ajax Hamburg Bennekom Chili Chili Boskoop Chili Bodegraven Hamburg Boekelo Yxpila 8 Aug. British Lord Abadan Bacchus Valencia Breitenburg Kalix heden Bourgas 13 Aug. Cordjllera West Indië 10 Aug, Calypso Mid-dell Zee 11 Aug. Costa Rica Hamburg Desio B. Aires 18 Aug. Den Haag Aruba Drente Londen Elpen or Ned. Indië 10 Aug. Eben Haezer Londen heden Elisabeth-Maersk Archangel 11 Aug. Euterpe Bordeaux Fauna Venetië 18 Aug. Gera Ned. Indië 17 Aug. Gaasterland Rosario 11 Aug. Grootekerk Japan Heemskerk Zuid-Afrika Hilversum Archangel 11 Aug. Heidelberg Ned. Indië Holland. Klaipeda heden Hebe Hamburs. 12 Aug. Hebe (Zw.) Otterbacken (voor IJmuiden) Ioannes P. Goulandris Archangel Langlebrook Santa Fé 29 Aug. Lucerna Port Arthur 12 Aug. Lillie Matthiessen Hernösand 12 Aug. Danzig 12 Aug. Irini Constantza Montferland Buenos Aires 31 Aug. M. v. St. Aldegonde Ned. Indië Maaskerk West-Afrika. Meliskerk Antwerpen Margam Abbey Archangel 13 Aug. Neumark Ned. Indië 25 Aug. Neion Buenos Aires Nijkerk Zuid Afrika Naumburg Ned. Indië 8 Sept. Ned. lnctië Orania Buenos Aires 18 Aug. Oranje Nassau West Indië Orpheus Kopenhagen Peterston Rosario 25 Aug. Peisander Batavia Poelau Roebiah Batavia. 8 Sept. Rina Corrado Rosario 28 Aug. Rokos Vergottis La Plata 1 Sept. Rinos La Plata 1 Sept. Reggestroom West Afrika 10 Aug. Rhea Kopenhagen. Saturnus Bourgas 14 Aug. &yra. Mexico 27 Aug. Curasao Salland. Hamburg SMon Bolivar, West-Indië. Sylt Jacobstad. Thlstleford La Plata 16 Aug. Triton Midd. Zee 30 Aug. Torborg Curagao 12 Aug. Ulysses Bourgas 3Sept. Wolsum Archangel 14 Aug. Buenos Aires Term. aankomst Laatste bericht 7 Aug. van Barcelona. 8 Aug. van ingapore. 7 Aug. van Port-Said. 6 Aug. vertrokken. 5 Aug v. d. Noordkaap 7 Aug. te Baltimore. 4 Aug. van Callao. in lading. 9 Aug. te Liverpool. 6 Aug. van Curasao, 5 Aug. van Arica. 10 Aug. te Antwerpen. 6 Aug v. Elseneur. 30 Juli vertrokken, pass. 8 Aug. Gibraltar. 3 Aug. vertrokken. pass. 9 Aug. Vlissingen. 9 Aug. van Plymouth. 5 Aug. v. Gibraltar in lading. 7 Aug. van Sint-Vincent. 28 Aug. van Houston. 8 Aug. uitgeklaard. 9 Aug. van Londen. 3 Aug. uitgeklaard 1 Aug. vertrokken, in lading. 7 Aug. te Palermo. 7 Aug. van Port-Said. 11 Juli v. Ponte Obligado. 8 Aug. te Hongkong. 4 Aug. van Kaapstad. 5 Aug. v. d. Ncordkaap 6 Aug. van Macassar. 1 Aug. vertrokken, vertrekt 11 Aug. in lading. 6 Aug. vertrokken 29 Juli van Buenos Aires. 24 Juli vertrokken. 6 Aug. vertrokken. 7 Aug. te Kopenhagen, in ladin;. 8 Aug. van Santos, pass. 7 Aug. Perim. 7 Aug. van Port Bonet. 9 Aug. vertrokken. 3 Aug. vertrokken. 7 Aug. van Aden. in lading. 9 Aug. van Marseille. 6 Aug. van Colombo. 30 Juli van Colombo. 4 Aug. van Pernambuco. 6 Aug. van Madeira. 7 Aug. te Stettin. 24 Juli v. Buenos Aires. 5 Aug. van Belawan. 8 Aug. vertrokken. 28 Juli van Buenos Aires. 1 Aug. v. Buenos Aires. 1 Aug. vertrokken, 3 Aug. van Sierra Leone. 9 Aug. te Danzig. pass. 9 Aug. Gibraltar. 6 Aug. v. Pto. Colombia 1 Aug vertrokken. 7 Aug. te Havre. 7 Aug. van Barbados. 3 Aug. vertrokken VI Juli v. Buenos Aires. 9 Aug. te Yerakini. 23 Juli vertrokken. 8 Aug. van Stamboul. Pass. 8 Aug. Noordkaap. vertrekt 21 Aug. yiSSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE LÏMUID1N AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Buitenhaven Fransch Belg. Gallium Prince Leopold Caen Ostende erts. ledig. IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI. Het Juli-nummer van het periodiek De Chauffeur was gewijd aan de Noordzebad- plaatsen. Door de medewerking van den se cretaris van IJmuiden's Bloei was ook van IJmuiden een geïllustreerd artikel opgeno men. Op 1 October hoopt de vereeniging haar 10-jarig bestaan te herdenken. Het bestuur zou gaarne zien dat voordien het ledenaantal flink werd versterkt. De gemeente-subsidie is geschrapt en groote lichamen hebben de con tributie gehalveerd of geheel ingetrokken. Er het is noodig dat de propaganda voor IJimui- •den juist in dezen moeilijken tijd onvermin derd wordt voortgezet. Het bestuur wil dit gaarne doen, maar dan moet het er ook de middelen voor bezitten. Daarom wordt strak? een circulaire verspreid, waarin op de inge zetenen een. beroep wordt gedaan, om het werk van IJmuiden's Bloei te steunen. Sleepreis. De Nederlandsche sleepboot Lauwerzee ver trok van hier naar Leixoes met den onderlosser M.U.Z. 108 op sleeptouw. BESOMMINGEN. Trawlers: IJsehnond IJM. 78 Condor IJM. 72 Derika 7 IJM. 417 350 manden 1860, 175 1620.— 390 1270,— MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.0.70. Griet per 50 K.G. 28.—, 14.—. Tongen per K.G 1.60, 1.05. Groote schol per 50 K.G. 20. Middelschol per 50 K.G. 18.50, 17. Zetschol per 50 K.G. 16.13. Kleine schol per 50 K.G. 10.2.70. Schar per 50 K.G. 4.—, 2.70. Vleet per stuk 2.35, 1.35. Middelschelvisch per 50 K.G. 14.—. KI. middelschelvisch p. 50 K.G. 10.6.60 Kleine schelvisch per 50 K.G. 6.50, 2.70. Kabeljauw per 125 K.G. 32.19. Gullen p. 50 K.G. groote 390, 2.70. kleine 2.50, 0.70. Leng per stuk 0.33. Wijting per 50 K.G. 2.20. Makreel per 50 K.G. 7.—, 5.50. Middel hake per 125 K.G. 76. Kleinmiddel hake per 50 K.G. 32.—, 28.—. Kleine hake per 50 K.G. 21.—t 16.—. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De arbeider J. Hos, te Wijk aan Duin, wien gistermorgen op het terrein der Hoogovens een. ernstig ongeluk overkwam, waarbij hij een schedelfractuur opliep, is gisteravond in het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer dat nog slechts 37 jaar oud was, was gehuwd doch had geen kinderen. VELSEN „KINDERVREUGD" EEN DAGJE UIT. Onder begunstiging van zeer goed weer heeft het jaarlijksch uitstapje plaats gehad van de kinderen der Speeltuinvereeniging „Kindervreugd". Donderdagmorgen vertrok ken de kinderen onder uitstekende leiding in drie autobusen, naar Bakkum, waar de dag in de bosschen werd doorgebracht. Zij werden natuurlijk ook onthaald. Na heerlijk te hebben geravot in de duinen en zich tegoed te hebben gedaan aan de rijpe bramen, brak eerder dan men dacht de tijd van vertrek weer aan. Te 7 uur kwamen ailen behouden in Velen aan. BEVERWIJK DE BOOTTOCHT VAN PLAN-WEST Het bestuur van de winkelierscombinatie Plan West verzoekt ons, mede te deelen, dat de kinderen, die Donderdag 16 Augustus aan den boottocht naar Schoorl zullen deelnemen, des morgens te 7 uur op het C. H. Moensplein worden verwacht. Na opstelling van den stoet zal met begelei ding van de Beverwij ksche Harmoniekapel langs Baanstraat, Kloosterstraat, Begijne straat, Breestraat, Bloksteeg, Koudehorn en Tulpstraat naar de Slachthuiskade worden gemarcheerd, waar de twee booten gereedlig gen. De reis zal te 8 uur beginnen. WANDELWEDSTRIJD Donderdagavond hebben twee bekende Be verwij ksche wandelaars, de heeren G. Gaart' huis, lid van de K. W. C. en K Hendrikse een onderlingen wedstrijd gehouden in het snel wandelen over een afstand van 10 K.M. Het parcours leidde naar Wijk aan Zee en terug. De heer Hendrikse had voor dezen afstand meldt: Hoogste barometerstand 766.7 m.M. te La Qoruna. Laagste barometerstand 744.4 m.M. te Torshavn. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Regenbuien. Later opklarend. Iets koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Vooruit Thermometer Hoogste gisteren 70 F. Laagste neden nacht 60 F. Hoogste heden 64 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V Lucht Water 65 F. 67 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.43 uur; n.m. 4.06 uur. Zondag v.m. 4.11 uur; n.m. 4.34 uur. Maandag v.m. 4.41 uur; n.m. 5.05 uur reeds een record op zijn naam staan van 57 1/2 minuut. Het gelukte hem, dit record nog met 1 minuut te verbeteren. In precies 56 min. en 30 sec. had hij de wandeling volbracht. Zijn tegenstander kwam 4 1/2 min. na hem binnen. Voor deze sportieve prestatie bestond groote belangstelling. De wandelaars werden op hun tocht door een drom wielrijders vergezeld In den loop van de volgende week zal deze wedstrijd in het snelwandelen tusschen de twee rivalen worden herhaald. KENNEMER WANDELCLUB. De leden van de K. W. C. zullen Zonda^ deelnemen aan de te Alkmaar te houden af- standsmarsch over 30 K.M. De wandelaars vertrekken Zondagmorgen te 8 uur van het clubhuis „Suisse" in de Breestraat per fiets naar de Kaasstad. Als leider fungeert de heer G. Gaarthuis. SANTPOORT AANRIJDING. Op den Rijksweg nabij „Rozenstein" werd gistermiddag de groentenwagen van de firma B. aangereden door een auto, waarschijnlijk tengevolge van den gladden weg. B., die naast zijn wagen stond, zag bijtijds het gevaar, waarin hij verkeerde en sprong opzij.Zijn wagen liep, evenals de auto, schade op. WIJK AAN ZEE beurd met den gangmaker van v. d. Wulp wat er precies gebeurd is viel moeilijk te con- stateeren dan had deze zeer zeker den wed strijd gewonnen. Thans ging echter Snoek Jr. als eerste over de eindstreep met een tijd van 58 min. 58 2/5 sec., hetgeen een nieuw baanre cord is. Van der Wulp ging direct naar de jury toe en protesteerde tegen het feit dat hij tweede werd, terwijl ook het publiek begon te schreeuwen en eischte dat v. d. Wulp winnaar van den wedstrijd zou worden. Na eenig be raad deelde de jury mede. dat hoewel zij van oordeel was dat v. d. Wulp moreel de sterkste was en de wedstrijd verdiend had te winnen dit reglementair niet kon en Snoek Jr, dus den wedstrijd gewonnen had. Beiden redend aarop een eererondje, ter wijl Snoek Jr. de bloemen aan v. d. Wulp over gaf. De uitslag luidt: 1. Snoek Jr., 58 min 58 2/5 sec. Nieuw baanrecord. 2. Van der Wulp, 40 meter, 3. Leddy 250 meter, 4. Blekemolen 625 meter. 5. Lorrie 1200 meter, 7. Alkema 2700 meter, 8. Domhoff negen ronden,. PLANNEN VOOR EEN NEGENDAAGSCHE TJit New-York: De zesdaagsche wielerwed strijd enschijnen ook in Amerika hun aan trekkingskracht te hebben verloren. Men moest- steeds voor de een of andere sensatie zorgen om de leege tribunes eenlgszins te vullen. Willie Spencer, de organisator van de zesdaagsche te Londen, welke in financieel opzicht een fiasco is geworden, is thans op het nieuwe en origineele idee gekomen om een negendaagsche te organiseeren. En in plaats van koppels, zullen aan dezen wedstrijd „driemanschappen" deelnemen. Aan dezen merkwaardigen „negendaagsche" zullen de volgende renners deelnemen: Kilian- Vopel-Miethe (Duitschland)Gebr. Boogmans van Slembroeck (België), Peden-Fielding-Mc. Donald (Canada), Piet van Kempen-Clignet- Muller (ederland), Wünter-Ottevaire-Bartel (Amreika), Giüberti-De Martini-Baggio (Ita lië) en Bühler-Zaech (Zwitserland). De „ne gendaagsche" zal van 3—12 October te Mon treal (Canada) worden gehouden. De verschrikkingen van den nieuwen luchtkrijg. Succesvolle af weer onmogelijk geacht „Heele steden zullen in vlammen en rook opgaan." ATHLETIEK. De wereldspeler! voor vrouwen. SUCCESSEN VOOR LANDGENOOTEN. Mej. Schuurman scheurt een spier. Donderdagmorgen zijn te Londen de we- veldspelen voor vrouwen begonnen. De Spe len werden plechtig geopend met een op- marsch der deelneemsters van niet minder dan 19 landen. Alle groepen droegen de na tionale vlaggen, terwijl de stoet geopend werd door de bekende Engelsche athlete Hiscock. Engeland sloot overigens de rij als gastvrouwe. Meer dan 30-0 dames zullen tegen elkaar den strijd aanbinden. Begonnen werd met de voorwedstrijden 60 Meter. Voor ons land startten in dit nummer mej. Aalten en mej. Schuurman, Cor Aal ten won haar serie in den tijd van precies acht sec., terwijl Tollien Schuurman haar serie in 7.6 sec. won. In beide series werden onze Tandgenooten op de tweede plaats gevolgd door de Duitsche dames Grieme en Kuhl- REDDINGSBRIGADE. Maandagavond 13 Augustus zal door de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade weer een demonstratie gegeven worden met het Phi lips' zoeklicht. PERSONALIA. De heer T. M. Knippen, alhier, is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch L.O. WIELRIJDEN. DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION WIELERBAAN De belangstelling voor de Donderdagavond op de Stadion-wielerbaan gehouden wedstrij den was zeer matig. Naar schatting waren slechts ongeveer 2000 toeschouwers aanwezig. Het programma vóór de pauze was zeer weinig aantrekkelijk. Er werden twee ritten en een beslissing over zes kilometer voor amateurs en drie ritten over 1 K.M. voor tandems gereden. Voorts nog een wedstrijd met motorgangma- kïng voor beroepsrijders (B-klasse over 25 K.M.) Voor laatstgenoemde wedstrijd ver schenen aan den start in deze volgorde 1. Korf, Massing, Van der Valk, Steffels, Leuven en Buis. De uitslagen van de wedstrijden voor de pauze waren: Tandem wedstrijd voor amateurs over 1 K.M. 1. Homma-Zieleman S punten. 2 en 3 Mans van Gelder en Kramer-Leeger 8 punten; 4. Van Rijn-Koning 11 punten. Wedstrijd voor amateurs over 6 K.M. in twee ritten en een beslissing. Totaal uitslag: 1. Bol- hoven; 2. Van Hal; 3. Kooi; 4. Kesselaar. Wedstrijd voor Bijstayers over 25 K.M.: 1. Korf; 20 min, 72 5 sec.; 2. Valk; 3. Buis; 4. Massing; 5. Steffels; 6. Louwen; 7. de Wit. Na de pauze werd gestart voor den wedstrijd voor A-stayers voor een rit van 75 K.M. De renners vertrokken in deze volgorde: Domhoff Snoek Sr., Leddy, Cor Blekemolen, Alkema, Lorrié, van der Wulp en Snoek Jr. Reeds vrij spoedig verhuis Blekemolen naar de achter ste plaats; Domhoff neemt den kop. Na eeni- gen tijd moet hij dezen afstaan aan v. d. Wulp. Blekemolen heeft reeds vrij spoedig de eerste lap te pakken, Domhoff en v. d. Wulp geven elkaar niet veel toe. Er wordt hard gestre den voor de eerste plaats. Van' der Wulp, die een uitstekenden wedstrijd reed, doet een aanval op Leddy. Het duurt echter wel twee ronden voor de Amsterdammer den Hagenaar weet te passeeren. Blekemolen is inmiddels nog een ronde achter. Nadat er even een kleine inzinking is ge weest, gaat het er weer op los. Van der Wulp slaat een aanval van Leddy af en passeert even later Blekemolen en Snoek Sr., die nu drie ronden achterstand krijgen. Alleen Domhoff en Snoek Jr. hebben nog geen ronde achter stand. Als er ongeveer twee derden van den afstand is afgelegd, is de stand als volgt: 1. Van der Wulp. Op 1 ronde Snoek Jr. en Leddy op 2 ronden Blekemolen, op 3 ronden Lorié en Snoek Sr. op 5 ronden Alkema en op 8 ron den Domhoff. Hierop komt er verandering in het veld. Snoek Jr. weet zijn ronde terug te nemen en Van der Wulp krijgt een kleine in zinking. Hij weet echter nog een behoorlijken voorsprong te behouden. Leddy maakt van de geboden gelegenheid gebruik om zijn „lap" te rug te nemen. Het wachten is nu maar of ook Blekemolen zulks zal doen. Dit verhoogde ten zeerste de spanning. Het wordt nu een span nende strijd tusschen Van der Wulp en Snoek Jr. om de eerste plaats. Ware er op het laatste moment niet iets ge- TULL1LN SclItiüKMAN. Des middags werden de halve finales op dezen afstand geloopen. Cor Aal ten liep mede in de eerste demi-finale doch 'kon zich niet onder de eerte drie aankomenden plaat sen, zoodat zij niet geklasseerd werd voor de finale, welke aZterdag a.s. wordt geloopen. Tollien Schuurman daarentegen herhaalde haar fraaie prestatie uit de serie en won haar demi-finale in den tijd van 7.6 sec. voor Frl. Kuhlmann (Duitschland) en Miss Maguire (Engeland). Hierbij had mej. Schuurman het ongeluk, een spier te scheuren, zoodat zij van verdere deelneming moest afzien. In het nummer discuswerpen wist onze landgenoote mej. Pels met een worp van 34.99 Meter de finale te bereiken, welke eind strijd Zaterdag a.s. zal plaats hebben. Met haar komen in de finale de athleten Weiss (Polen) met- 39.19 Meter, Svedberg (Zweden) met 38.16 Meter, Kraus (Duitschland) met 37.59 Meter. Mauerm-eyer (Duitschland) 35.31 Meter, Sejzik (Polen) met 35.23 Meter. Op het oogenblik neemt mej. Pels dus de zesde plaats in en zal nog trachten haar plaats in de finale te verbeteren. In het nummer 200 Meter hardloopen boek te ons land nog een succesje. Mej. Martin won haar serie in den -tijd van 27.3 sec. Ter wijl Cor Aalten tweede werd in haar serie. De beste tijd op dit nummer werd gemaakt door Miss Hiscock (Engeland) met een t-ijd van 25.5 sec, Stella Walsh (Polen) maakte een tijd van 26,3 sec. De wedstrijden op dezen afstand worden Zaterdag voortgezet. In het nummer 80 Meter horden was ons land ook vertegenwoordigd. Mej. Ter Horst won haar serie in dit num mer in den tijd van 12.5 sec., waardoor zij zich voor de halve finale op Zaterdag plaat ste. Mej. Doorgeest werd gedisqualificeerd, omdat zij in haar serie oorzaak was van twee valsche starts. Ook de series 100 Meter hardloopen kregen Donderdag nog een beurt. Cor Aalten zag geen kans zich te plaatsen voor de volgende ronde, Maar Beb Martin werd tweede in haar serie, waardoor zij Zaterdag wederom mag starten. Tenslotte startte Nederland nog in het nummer 4 maal 100 Meter. Onze damesploeg werd tweede in haar serie achter Engeland (tijd 49.1 sec.) Dit was in de tweede serie. Niettemin kan Nederland Zaterdag in de fi nale uitkomen, omdat in totaal zes ploegen hierin uitkomen. - In een interview, dat een vertegenwoordi ger van de „United Press" te Amsterdam heeft gehad met den beroemden Nederland sehen vliegtuig-constructeur Anton Fokker heeft deze 'n somber beeld opgehangen van den menschenmoordenden luchtoorlog der toekomst. Fokker is van meening, dat geen land ter wereld over voldoende verdedigingsmiddelen beschikt, om moderne luchtaanvallen met succes te kunnen afweren. Daar bovendien de toekomstige oorlogen niet zooals vroeger door de uitwisseling van ultimatums zullen worden ingeleid, maar door onverwachte massa-aanvallen van reusachtige vliegtuig eskaders, dient reeds den allereersten dag ge rekend te worden op een ontzettend verlies aan materiaal en op reusachtige aantallen slachtoffers onder de troepen en de civiele bevolking. „Eskaders van verscheidene honderden vliegtuigen, aldus Fokker, zullen zich op het vijandelijke land storten, om het den eersten en tevens doodelijken slag toe te brengen. Zij zullen ofwel op zeer groote hoogte, ofwel, met voorbijzien van eigen gevaar, laag over den grond vliegen en aldus in beide gevallen een succesvolle bestrijding onmogelijk ma ken, Door het afwerpen van sterk geladen explosieve- en brandbommen zullen zij op slagplaatsen van munitie, militaire kazernes, stations, krachtcentrales en andere voor de vijandelijke mobilisatie ernstig belemmeren en den levensmiddelen-toevoer voor de troe pen totaal stopzetten. Door het afwerpen van bommen boven dicht bevolkte woonwij ken zullen zij bovendien pogen, onder de burgerbevolking een paniek te doen ont staan". „Welk afweermiddel", aldus vroeg Fokker, kan weerstand bieden aan zulk een snel vlie genden tegenstander, die zonder eenige voor afgaande waarschuwing aanvalt en die, zon der acht te slaan op eigen verliezen, slechts de vernietiging van vijandelijke objecten ten doel heeft? Welke afweer is mogelijk, als de vijand bovendien nog in nevel gehuld aanvalt, waarin dë vliegtuigen blind vliegen, mogelijk door een in het vijandige land wonenden spion geleid, die met behulp van een gehei men zender geheelen luchtarmada's den weg kan wijzen?" „Bij vliegtuigaanvallen", aldus verklaarde Fokker, „zullen vliegtuigen van alle types ge lijktijdig gebruikt worden. Krachtige, snelle jachtvliegtuigen zullen de bommenwerpers vergezellen, om ze te beschermen, met het onvermijdelijke gevolg, dat vele van deze laatste vliegtuigen met hun explosieve lading ook door de sterkste keten van vijandelijke afweervliegtuigen zullen heenbreken. Deze laatste hiervoor komen slechts gevechts vliegtuigen in aanmerking worden boven dien door hun veel te gecompliceerde bouw wijze sterk belemmerd. De overgevoelige en teveel gespecialiseerde motoren en de talrijke nog gevoeligere instrumenten, waarmee de moderne gevechtsvliegtuigen zijn uitgerust, leiden de aandacht van den piloot veel te veel af van de hoofdzaak; het waarnemen en het vechten. Daar de gevechten zich bo vendien op zeer groote hoogte zullen afspe len, moet de piloot in een afgesloten ruimte zitten en heeft een gecompliceerde war-mte- en zuurs tof uitrusting noodig, allemaal din gen, die hem nog meer zullen hinderen". De verliezen van de aanvallende luchtvlo ten zullen naar Fokker's meening reeds na de eerste overvallen op het vijandelijke land zoo groot zijn, dat spoedig na het uitbreken van den oorlog een gebrek aan opgeleid per soneel zal ontstaan. Rusland heeft de betee- kenis hiervan reeds ingezien en leidt daar om aanhoudend in grooten getale zeer knap pe piloten en mecaniciens op", „De eerstvolgende oorlog, aldus besloot de Nederlandsche constructeur het interview, zal vele verrassingen met zich brengen en die zul len niet aangenaam zijn. Hij zal verschrikke lijke verwoestingen aanrichten, terwijl de ge vechten veel dieper het land in zullen plaats vinden dan vroeger het geval was. Heele ge zinnen zullen wordeü uitgeroeid en heele ste den zullen in rook en vlammen opgaan. Juist zijn schrikwekkendheid evenwel zal mogelijk de zegenrijke uitwerking hebben, dat de ge teisterde burgerbevolking voor eens en voor goed den oorlog aan -den oorlog verklaart. Maar de oorlog zal duizenden en nogmaals duizenden levens eischen, voordat de mensch- heid verstandig zal geworden zijn." AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 11 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: 3 uur: Matinée met Tom Mix en Tonny. 8.15 uur: „The singing Fool". Bioscoop de Pont: „Zonnestraal" en „Klei ner Mann was nun?" 8 uur. ZONDAG 12 AUGUSTUS Thalia Bioscoop: 3 uur: Matinée met Tom Mix en Tonny. 8.15 uur: „The singing Fool" Bioscoop de Pont: 2.30 en 5 uur Matinée; 8 uur: „Zonnestraal" en „Kleiner Mann was nun?" AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 10 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor me kaar". 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama". 8 uur. Palace: Jack Payne in „Say it with Music". Op het tooneeh" Max Marcelli. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mein I-Ierz ruft na oh dir". Op het tooneel: Melachine, moderne ■wonderen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Pechvogels". 2.30 en doorloopende avondvoorstelling van 7 uur af. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Meyer Hamel's Re vue: „Dat doet de deur dicht!" 8 uur. Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor mekaar." 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en deg avonds. 4

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7