HET NIEUWE AVONDBLAD Inwijding van het Kringhuis der Burgerwacht Ernstige grondaf schuiving in den Kanaaloever 19e JAARGANG No. 238 MAANDAG 13 AUG. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. |i Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ILA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Bestuur en igenoodagden. Op de eerste rij staan v. 1. n. r. mevr. en de heer Rambonnet, de generaal-imajoors Bauduin en Doorman en die voorzitter van 'den Bond 'van Burgerwachten. Onder groote belangstelling vond Zaterdag-, middag de officieele opening plaats van het Kringhuis van de Burgerwacht waarbij o.a. tegenwoordig waren gen. maj. Bauduin, in specteur van de Burgerwacht, die de opening zou verrichten. Kap. Haarman, toegevoegd Inspecteur voor Noord-Holland, gen. maj. Doorman, voorzitter van clen bond van Bur gerwachten, luit. kol. Hartogh Heys van Zouteveen, commandant van het gewest Ken- némerland van den Vrij willigen Lan dstorm, burgemeester Rambonnet en de wethouders Dunnebier en Bosman, officieren en man schappen van de burgerwacht.-te Haarlem en Velsen en vele andere bui-gelijke en andere autoriteiten, als Jhr den Tex, burgemeester van Bloemendaal. De heer A. ten Broeke heette de aanwezigen welkom. Het is heden een dag van blijdschap, aldus spreker. De burgerwacht van Velsen gevoeld zich als iemand, die nooit een eigen tehuis heeft gehad en die nu in het bezit is van een eigen haard, Spreker schetste den toestand van vroeger, die zoo niet langer kon blijven, vooral niet toen de burgemeester, on danks zijn vele werkzaamheden zich voor de burgerwacht ging interesseeren. Op initiatief van den burgemeester werd in overleg met den commandant een volledig bestuur be noemd. Het gemeentebestuur beschikte gun stig op het verzoek voor een betere huisves ting en stelde deze school beschikbaar. Spre ker richtte o.a. woorden van dank tot de commissie, voor de wijze waarop zij de in richting tot stand heeft gebracht. Burgemeester Rambonnet zeide, met ge noegen de uitnoodiging tot het bijwonen der officieele opening te hebben aangenomen. Zijn positie is wel eenigzins moeilijk, omdat het gebouw door de gemeente voor de burger wacht beschikbaar is gesteld en spreker als me deschenker het geschenk zalmoeten prijzen wat niet de bedoeling is. Spreker wenschte de burgerwacht geluk met de officieele inge bruikneming van het gebouw. De burgemeester zette daarna de reden uit een, waarom hij in het gemeentebestuur heeft voorgesteld, het gebouw af te staan en schetste hot' ontstaan van de burgerwacht in 1918 en wat daaruit is voortgekomen. Nu de techniek der revolutie is vooruitgegaan, worden erook hoogere eischen gesteld aan de burgerwacht, dan dat ieder een paraat schutter is. Velsen met zijn woelig leven had in de eerste plaats een burgerwacht noodig en daarvoor een ge bouw om te oefenen. Spreker zeide, dat hij heeft aangedrongen op de inrichting van een lokaal, waar door onderling verkeer de kame raadschap bevorderd wordt. Hij dankte de commissie van -het- toestuur, die alles heeft gedaan, om de cantine zoo goed mogelijk in te richten. Bij de woelingen is het spreker als hoofd van de politie gebleken, welk een goed hulp middel hij heeft gehad in de burgerwacht als hulp voor de polities. Over de prestaties van de burgerwacht in die dagen is spreker buitengewoon tevreden. Hij heeft echter be merkt, dat er nog veel geleerd, moet worden De burgemeester verzoekt daarna Generaal Bauduin, het gebouw voor geopend te ver klaren. Generaal Bauduin dankte voor de uitnoo diging. Hij wees in eenige korte woorden op het nut van de burgerwacht en wenschte allen geluk met het nieuwe gebouw, dat hij daarna voor geopend verklaarde. Luit Kol. Hartogh Heys van Zouteveen sprak daarna over de samenwerking tusschen de Vrijwillige Landstorm en de burgerwacht. Gen. maj. Doorman, die daarna het woord verkreeg, deelde mede dat besloten was, aan burgemeester Rambonnet het Kruis van Verdienste van de burgerwacht te verleenen. Hij schetste de beteekenis van dit eereteeken, dat hij vervolgens den burgemeester op de borst hechtte. Op verzoek van den hèer Doorman werd daarop het tweede couplet van het Wilhelmus gezongen. Burgemeester Rambonnet dankte voor het eereteeken, daarbij opmerkende, dat hij hoop te, dat de onderscheiding voor hem een aanspo ring mocht zijn, op den ingeslagen weg voort te gaan. Nadat de heer ten Broeke zijn blijdschap had uitgedrukt over de den burgemeester ver leende onderscheiding, bracht hij mevr. Rambonnet hulde voor de wijze, waarop zij haar man bij zijn werk ter zijde stond. Het dochtertje van den heer Marees overhandigde mevrouw Rambonnet een fraaien ruiker. Hiermede was de officieele plechtigheid geëindigd. De aanwezigen bezichtigden daarna het kringhuis, waarbij hun ververschingen werden aangeboden. De zwemwedstrijden van V. Z V. C. Visman wint den wisselbeker van de IJmuider Courant. Generaal-m-ajoor Bauduin inspecteert de Haarletmsche Burgerwachten in de BTeesaapstraat, Zaterdag en Zondag werden in de zwemin richting van de Velser Zwemvereeniging be langrijke zwemwedstrijden gehouden, waar aan door een groot aantal van de beste zwem mers en zwemsters van ons land werd deel genomen. Ondanks de ongunstige weergesteldheid zijn de wedstrijden uitstekend geslaagd. Bijna alle ingeschrevenen verschenen aan den start. Was Zaterdagmiddag de belangstelling niet zoo groot, Zondagmiddag daarentegen waren er zeker duizend bezoekers, die zich niet door de malsche regenbuitjes, die zoo nu en dan neer vielen, hadden laten afschrikken en die met belangstelling de verschillende nummers volgden. De uitslagen van Zaterdagmiddag waren als volgt; 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren: 1. H.V.G.B. I (F. C. Drijver, J. S. Kemp en P. Rol) 1 min. 56 1/5 sec., 2. H.V.G.B. II (J. Ketelaar, A. Prüschen, J. Bongertman) 1 min. 59 2/2 sec. 3. V.Z.V. (G. Visman, G. Janus, J. Kroon) 2 min. 7 sec. 50 M. vrije slag jongens-adspiranten: 1. K, Bongertman „Haarlem", 33 1/5 sec. 2. C. Leih H.P.C. 34 sec. 3. J. Rol Jr. H.V.G.B. 37 4/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes-adspiranten: 1. L. C, Helms, Het IJ 34 1/5 sec. 2. T. Wagner Het IJ 35 sec. Dit nummer werd op zeer fraaie wijze door het Amsterdamsche meisje gewonnen. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Stroomberg Het IJ 3 min. 17 4/5 sec., 2. C. Huybers Het IJ 3 min. 18 2/5 sec. 3. M. Steenhuizen H.P.C. 3 min. 32 4/5 sec. 5 x 50 M. vrije slag estafette dames: 1. Het IJ (L. Helms, W. Spanjerd, M. Vierdag, T. Wagner. R. van Kampen) 3 min. 5 1/5 sec., 2. H.P.C. (J. Vermeer, C. Kann, C. Kamstra, P. Jager, H. de Carpentier) 3 min. 27 sec. 100 M. vrije slag meisjes-juniores: 1. W. Spanjerd (Plet IJ) 1 min. 22 3/5 sec. 2. C. v. d. Laan (Het IJ) 1 min. 25 sec. 3. G. Mollevanger (V.Z.V.) 1 min. 54 2/5'sec. 100 M. vrije slag jongens-juniores: 1. A. Sip- kema H.P.C. 1 min. 8 2/5 sec. 2. P. Licht Het IJ 1 min. 16 4/5 sec., 3. G. Janus V.Z.V. 1 min. 18 4/5 sec. 10 x 50 M. vrije slag estafette jongens- adspiranten 1. Combinatie dames H.P.C. Het IJ 6 min. 30 4/5 sec. 2. H.V.G.B. 6 min 53 3/5 sec. Wegens het ontbreken van een tweede tiental kwam de dames-combinatie in dit nummer als tegenstanderster uit. Waterpolo: V.Z.V.Triton (Weesp) 23. Wedstrijden van Zondag. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. A. Kreffer D.J.K. 1 min. 5 sec. 2. C. Zeeman „Haarlem' 1 min 8 2/5 sec. 3. A. H. Sipkema H.P.C. 1 min. 10 1/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. T. Wagner Het IJ 1 min. 15 sec. 2. L. Helms 1 min. 16 4/5 sec, 3. D. Plusken A.D.Z. 1 min. 21 sec. 200 M. schoolslag heeren, tevens kampioen schap Kring Haarlem: 1. L. Korpershoek V.Z.C. (Vlaardingen) 3 min. 2 sec. 2. A. van Kalken D.J.K. 3 min. 8 1/-5 sec., 3. J. van Hems- bergen „Haarlem", kampioen v.an den Kring Haarlem, 3 min. 15 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff A.D.Z. 1 min. 26 sec. 100 M. rugslag heeren, tevens kampioen schap kring Haarlem 1. A. J. v. d, Meer, kam pioen 1 min. 19 1/5 sec. 2. J. P. Senff D.J.K. 1 min 22 1/2 sec. 3. P. Rol H.V.G.B. 1 min. 30 sec, 1500 M. vrije slag heeren, tevens kampioen schap Kring Haarlem en als extra-prijs wis selbeker, uitgeloofd door de IJmuider Courant voor het eerstaankomend V.Z.V.-lid. 1. A. Voorwindt R.Z.C. 24 min. 56 3/5 sec. 2. J. van Hemsbergen „Haarlem" Kampioen Kring Haarlem 25 min. 41 3/5 sec., 3. C. Zee man „.Haarlem". 4. A. J. v. d.- Meer „Haarlem" (deze zwemmer zwom d>s geheele baan in rug slag) 5. T. C. Drijver, H.V.G.B., 6. Joh. van Hemsbergen Jr. Het eerstaankomend lid van V.Z.V. was C. Visman, elfde van de 21 deelnemers, die dus den wisselbeker won. 1500 M. vrije slag dames; 1. C. Koning S.Z.C. (Schiedam) 29 min. 38 3/5 sec., 2. N. Dulwel S.Z.C. 30 min. 27 2/5 sec. 1500 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpershoek V.Z.C. 28 min. 36 3/5 see. 2. D. van Viersen D.W.R. 28 min. 52 3/5 sec., 3. C. H. Vrugt 29 min. 13 2/5 sec. Er waren 25 deelnemers. De badmeester van V.Z.V. Vrugt kreeg een open doekje voor z'n fraaie prestatie. 1500 M. schoolslag dames: 1. C. Huybers Het IJ 31 min. 5 1/5 sec. 2. M. Villerius S.Z.C. 32 min. 8 3/5 se.c. 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren; 1. H.P.C, (Ch. Kemper, F. Pleerkens Thijssen, H. H, Brand, A. H. Sipkema en J. van Zadel) 2 min. 37 2/5 sec. 2. S.Z.C. (W. K. Scholten, J. Tim mermans, Jac. Koning, J. N. van Luyk en M. J. v. d. Mark) 2 min. 43 1/5 sec. 3. Het IJ (H. Paërl, G. v. d. Laan, J. Geerlings, J. Rootse- laar en F. Smit). Waterpolo: Plaarlemsch Zevental—Zaansch Zevental 62. Op beide dagen werd een demonstratie schoonspringen gegeven, die veel bijval oogstte. De jury was als volgt samengesteld: L. K, Anthoni, voorzitter-kamprechter, P. PI. J. Dogger, starter, mevr. A. Knuytvan Laar. Th. Hölsken, P. van Goor en -J. D. Vis tijd opnemer, G. L. Vriend, keerpuntcommissaris en P. Visman, secretaris. De wedstrijden waren, dank zij de goede organisatie mooi op tijd geëindigd. De uitrei king der prijzen, voor zoover ze nog niet door i de prijswinnaars waren meegenomen, ge schiedde door den voorzitter van V.Z.V., den heer J. Borst, die bij het overhandigen van 1 den wisselbeker van de IJmuider Courant aan C. Visman hulde bracht aan ons blad voor het beschikbaarstellen van den fraaien beker. Basaltglooiïng over een lengte van 50 M. verdwenen. Ondermijnd door het graafwerk voor den zinker van gas en water. Sedert eenigen tijd is de firma Volker en Bos in opdracht van het gemeentebestuur bezig met het graven van de sleuf ten behoeve van den zinker voor gas en water, die dwars over het kanaal wordt gelegd, ter vervanging van dien te Velsen. Met behulp van een knij per en een baggermolen wordt deze sleuf, die geleidelijk afloopt tot 3 M. onder den kanaal bodem gegraven. Tot nu toe vlotte het werk, dat met de grootst mogelijke voorzichtigheid wordt uit gevoerd, uitstekend, doch in den nacht van Zaterdag op Zondag is een kink in de kabel gekomen. Zondagmorgen kwam men n.l. tot de ontdekking, dat over een lengte van 50 M. de basaltglooiing was verdwenen en met deze glooiing een groot gedeelte van het dijk- lichaam, waardoor een geweldig gat in het talud was geslagen. Ongeveer tot op de halve hoogte van het talud is het zand weggezakt en is een gat gevormd, waarvan de kanten steil omhoog gaan. Een lichtmast van de kanaalverlichting, die zijn steunpunt verloor, werd eveneens omvergeworpen. Alleen een meerpaal steekt boven het water uit. Zondagmorgen hebben de wethouders van Openbare Werken, de heer J. C. Dunnebier, de heer A .de Wit, directeur van gas en water en de technisch ambtenaar van den Rijks waterstaat zich ter plaatse van den omvang van de oeverafschuiving op de hoogte gesteld. Inmiddels is de aan de kanaalverlichting toegebrachte schade voorloopig hersteld. Bo ven op den dijlc zijn eenige noodpalen ge plaatst, waarlangs men het net heeft gevoerd. Verder zijn de noodige veiligheidsmaatregelen genomen, omdat, doordat het water van het kanaal thans het mulle zand bereikt, een verdere afkalving niet onmogelijk wordt ge acht. De weg langs het kanaal is met een hek afgesloten. Alleen langs de palissaden van de spoorbaan is een pad van ca. 2 M. open gehouden, waar wielrijders en voetgangers kunnen passeeren. De technische dienst van de Nederlandsche Spoorwegen is zoo spoedig mogelijk in kennis gesteld van het gebeurde. Deze heeft uit een oogpunt van veiligheid de rijsnelheid van de passeerende treinen teruggebracht tot maxi mum 30 K.M. Het eigenaardige van dit geheel onverwach te ongeval is, dat de afschuiving slechts van een kant is gekomen en wel van het Westen. De verzakking is n.l. begonnen ter hoogte van de sleuf en alleen aan de Westzijde is de glooiing verdwenen. Zooals reeds is gezegd, werd met groote voorzichtigheid gewerkt. De sleuf is aan den oever weinig diep, doch neemt van den wal af geleidelijk in de diepte toe. Reeds op een aanzienlijken afstand van den wal was de sleuf op de gewenschte diepte gebracht. Voor de verdere uitvoering van het werk beteekent dit ongeval een ernstig stagnatie en voor de uitvoersters, de fa. Volker en Bos een schadepostje. Op haar rust n.l. als uitvoer ster van het werk, de risico, in elk geval niet bij de Rijkswaterstaat. Wel heeft de Rijks waterstaat het werkplan goedgekeurd, maar zooals vanzelf spreekt, is de verantwoorde lijkheid gelegd op de schouders van de houd ster der vergunning. De scheepvaart wordt niet bemoeilijkt. Ter plaatse van de instorting tyeeft men ca. 15 M, uit den wal 6 M. diepte geconstateerd. Deensche kotterschipper beroofd van 300 gld. en 100 kronen. Bij een vechtpartij met eenige IJmuidenaren. Zaterdagavond even na het sluitingsuur van de café's, ontstond in de Prins Hendrikstraat een vechtpartij tusschen den schipper van een in de Visschershaven liggenden kotter en eenige IJmuidenaren. Spoedig rolden de vech tersbazen over de straat. Toen de politie van het bureau Willemsplein een einde aan den strijd had gemaakt, kwam de Deensche schipper, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, tot de ontdek king, dat zijn portefeuille, inhoudende 300 gul den en 100 Deensche Kronen verdwenen was. Dit bracht de politie op het denkbeeld dat de vijandschap, die aanleiding gaf tot de vecht partij, gefingeerd was met de bedoeling den Deen te berooven. Deze Deensche schipper is in IJmuiden een goede bekende, vooral in zijn stamcafé. Ook is het bij velen bekend, dat hij steeds goed bij kas is. Vermoed wordt nu, dat de man, terwijl hij op den grond lag, beroofd is. Een der IJmuidenaren, die aan de vecht partij hadden deelgenomen, zekere van V. werd gearresteerd. De portefeuille werd ech ter niet bij hem gevonden. Waarschijnlijk heeft hij kans gezien deze aan een handlanger over te geven. Verdere arrestaties zullen wel niet uitblijven, daar meer deelnemers aan de vechtpartij bij de politie bekend zijn. Het jubileum van D C. IJ. Geen wedstrijd om het wereldkampioenschap. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering van het algemeen bestuur van den Neder- landschen Dambond zijn de verschillende voorstellen, die ingekomen waren in verband niet het opnieuw verspelen van den titel van wereldkampioen besproken. Zooals wij reeds hebben gemeld had de Damclub IJmuiden aangeboden, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, onder auspiciën van den N.D.B. een tournooi om het wereldkampioenschap te organiseeren, voor welk plan reeds van de zijde van den N.D.B. principiëele medewerking was toegezegd. Na langdurige besprekingen werd aangeno men het voorstel van Amsterdam, om in Sep tember in het Carlton Hotel te Amsterdam een wedstrijd van 10 partijen te organiseeren om den titel van wereldkampioenschap tus schen Keiler, kampioen van Nederland er Raichenbach, kampioen van Frankrijk. IJmuiden zal zich bij deze beslissing moeten neerleggen. Voor het ijverige bestuur van D.C.IJ., van wien het initiatief tot dezen strijd is uitgegaan, is het besluit van den Neder- landschen Dambond een groote teleurstelling. Een dubbel kerkelijk feest. Het 75-jarig bestaan der parochie en het 40Jjarig priesterfeest van pastoor v. d. Meer. DRIEHUIS CONCERT „SOLI DEO GLORIA". Het concert, hetwelk het harmonie-gezel schap „Soli Deo Gloria" gisterenavond in den tuin van ,,'t Huis te Velsen" zou geven is, wegens de ongunstige weersomstandigheden uitgesteld. - v- Driehuis maakt zich op een week lang feest te vieren en wel ter eere van het 75-jarig be staan der parochie van den H. Engelmundus en van het 40-jarig priesterfeest van pastoor J. F. v. d. Meer. Er is een eere-eomité ge vormd, waarin de burgemeester, Mr. F. L. J. E. Rambonnet, voorzitter is en waarin meerdere niet-katholieken zitting hebben, n.l. de heer W. F. H. Bruggeman, voorzitter der Vereeni- ging van buurtbewoners en Tandarts P. L. Paerl, voorzitter der Oranjevereeniging. Ver der hebben zitting in het eere-comité pastoor P. L. Bangert te Maassluis, vroeger kapelaan alhier, de overste van het missiehuis alhier, pater T. A. Gulickx, rector van het Capucij- nenklooster te IJmuiden-Oost, pater Victor, de directeur van de Congregatie der Zusters van het Goddelijk Kind te Amsterdam, pater W. J. J. de Jongh, de pastoors van Velsen en Santpoort en pastoor G. R. C. Keyzer te Oude Tonge, tot voor kort te IJmuiden, dr. R. P. v. d. Veldt, geneesheer-directeur en dr. J. F. Kuyer en dr. W. M. Naessens, doktoren van het St. Antoniusziekenhuis, de heer J. P. Nijs- sen, wethouder van Velsen en de kerkmeesters der parochie. Het uitvoerend comité bestaat uit pater W. H. M. Arts, hulpkapelaan, voorzitter, nota ris J. H. A. M. Anten en B. Q. Schouten, secre tarissen, F. Eichholtz, penningmeester, Mevr. F. Jansen en de haeren Joh. van Neste, Jac. Oudendijk, C. Oudlren J. G .A. Schmidt. Ver der zijn er commissies voor versiering en voor ordebewaring. De feesten beginnen Dinsdagmiddag en duren tot Zondagavond. Woensdag is het de dag, waarop pastoor v. d, Meer 40 jaar ge leden tot priester werd gewijd. Den avond te voren, Dinsdagavond, zal de jubilaris om half zes vanaf de Hoofdstraat te Santpoort worden afgehaald door ruiters en verschillende ver- eenigingen, terwijl bij de kerk de leden van het Comité en de Harmonie „Soli Deo Gloria" den jubilaris zullen opwachten, die vergezeld zal zijn van Z. H. E. Dr. W. Stockums, wij bisschop van Keulen. In de kerk zal het feest geschenk, een gebrand-schilderd raam van den kunstenaar Joep Nicolas te Roermond, den jubilaris worden aangeboden. Woensdagmorgen 9 uur draagt de jubilaris een Hoogmis op, waarbij pastoor Bangert de feestrede zal houden. Des middags half drie houdt pastoor v. d. Meer en het kerkbestuur receptie. Des avonds half acht is er Lof met predikatie door den jubilaris, waarna om half 9 de uitvoering op het -Schoolplein plaats heeft, waarbij de Harmonie medewerkt, de Graal 'n religieuse dans uitvoert en leden van de Kruisvaart „De pax'abel dér vijf talenten" zullen opvoeren. Op Donderdag heeft een groote feestavond plaats in het Patronaatsgebouw te IJ.muiden- Oost, welke Zondagavond wordt herhaald. De R.K. Tooneelvereeniging V.O.O.T.A.G. zal op voeren „Doe wel en zie niet om", een revue over het leven en streven van pastoor v. d. Meer. Vrijdag heeft de huldiging door de school kinderen plaats en is er 's avonds 7 uur een feestavond voor hen, terwijl er Zaterdag feest is voor de beide hoogste klassen der lagere school en de schoolvrije jeugd tot 17 jrr.r. Al dus luidt in 't kort het programma wor deze

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1