HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 242 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVEKTENTIEN: 1—6 regels r 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodxa zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen' 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; f 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; f 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten» deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het geschil tusschen Engeland en Noorwegen. Nog geen overeenstemming over de limiet. Er hebben opnieuw besprekingen plaats ge had over het moeilijke vraagstuk van de rechten der visschers langs de Noorsche kust tusschen vertegenwoordigers van het Brit- sche Ministerie van Landbouw en Visscherij en de Noorsche legatie, aldus meldt The Fishing News, Ofschoon er uitzicht is op een vriendschap pelijke oplossing, moeten er nog eenige kwes ties opgelost worden, welke niet geregeld zijn in het door Noorwegen gezonden antwoord op den brief van den secretaris van het- Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken. Deze brief had betrekking op de klachten van Britsche schippers over molest van de zijde van Noorsche autoriteiten, terwijl zij langs de Noorsche kust vischten, in officieele kringen is men van meening, dat de toestand thans veel bevredigender is. Inmiddels is H.M.S. „Harebell" in Oslo aan gekomen, waar de commandant kap. J. G. Fraser vertegenwoordiger van de Noorsche belanghebbenden zal ontmoeten om het vraagstuk van de visscherij der Engelsche trawlers te bespreken. Rapporten van Britsche trawlerschippers, opgemaakt over speciale klachten, zullen ter plaatse onderzocht worden en nadat van Noorsche zijde tegengetuigen zijn gehoord, zal de „Harebell" langs de kust kruisen. Als gast van den commandant van den Engel- schen politiekruiser zal de commandant van een Noorschen visscherijkruiser den tocht meemaken. Men verwacht dat deze samenwerking zal .ledden tot overeenstemming, waardoor ver dere geschillen tusschen de visschers van heide landen voorkomen zullen worden. In den regel vindt men in de Engelsche pers weinig nieuws over Noorwegen. In den regel leeft het land in vrede met zijn nabu ren -en geeft het doen en laten van zijn in woners geen aanleiding tot berichten met vette koppen. Het geschil betreffende de Noorsche territoriale wateren heeft den laat- sten tijd echter een uitzondering op dezen regel veroorzaakt, aldus het blad van de Noorsche Kamer van Koophandel te Londen. In The Times wordt van redactioneele zijde opgemerkt, dat Noorwegen bij zonder redenen heeft, om de normale zone van 3 mijl uit te breiden, omdat langs zijn steile en naakte kust een schaarsche bevolking bijna geheel van de opbrengst der visscherij moet leven. Ten noorden van Trondheim is er weinig ver binding met het binnenland en jong en oud trekt op het water van de fjorden en de dichtbij gelegen zee af om daar zijn brood te verdienen. Waar is, schrijft de redactie, dat de Noren het liefst zouden zien, dat Britsche en andere trawlers uit hunne wateren weg bleven. Zij beweren, dat de trawlers de ge- heele zee te hunner beschikking hebben en het grootste deel van hun vloot is slechts ge schikt, om met gewone netten langs hun eigen kust te visschen. Zij gelooven, dat- dooi de wijze, waarop de trawlers de 4 a 5 mijl van de kust gelegen banken bewerken, deze van hun visch worden beroofd, de visch waarvan zij moeten leven. STEEDS MEER TRAWLERS NAAR ZEE. De stoomtrawlers Margaretha IJm. 94, Maria IJm. 95 en Jenny Elsa IJm. 88 zijn naar zee vertrokken. n x De Pro tin us IJm. 85 is in het dok geplaatst en zal deze week nog uitvaren. WINKELIERS'VEREENIGING WIJKiEROO G. De heer A. van Zadel, secretaris der Ver- eeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog" heeft wegens vertrek naar el ders deze functie moeten neerleggen. GYMNASTIEK EN ATHLETIEK- VEREENIGING „OLYMPIA". Einde der vacantie. Dinsdag 21 Augustus, dus a.s. Dinsdag, be ginnen de lessen weer. Na deze lange vacan tie is het nu weer hard aanpakken daar we bij de openluchtuitvoering, waarvan de datum op Woensdag 5 September is gesteld, een goed figuur moeten slaan, Allen leden wordt dan ook verzocht, op tijd aanwezig te zijn en alle nog restende oefen avonden te komen. Veteranen. In het bijzonder een aansporing voor de veteranen; de laatste weken voor de vacanJe was de opkomst door het mooie weer niet al te best, maar nu ook al in verhand met de uit voering, trouw komen, want ook u is een nummer op het programma toegewezen. Vuurwerk. Tot slot van onze uitvoering zal wederom een vuurwerk worden afgestoken. Wij hebben hiervoor reeds toestemming gekregen van ae gemeentelijke autoriteiten, waarvoor wij hier reeds hartelijk dank betuigen. Vergadering. Reeds nu vragen we de dames en heeren, Woensdagavond 29 Augustus vrij te houden voor de algemeene vergadering die op dezen avond gehouden wordt, ter nadere bespre king en indeeling van de. uitvoering. De wereld zonder Masker in Thalia. Wat is kampeeren? Een belangrijke uitspraak voor strand- bezoekers. Een vijf-minuten cursus in televisie. Voor den waarnemend kantonrechter te Delft, mr. Bevers, had zich Woensdag een fa milie uit Den Haag te verantwoorden, die zonder daartoe vergunning te bezitten op het strand onder de gemeente 's-Graven- zande had gekampeerd: Dit was althans de meening van den verbalisant, die had mede gedeeld dat er een .tent was opgeslagen. De verdachten hadden evenwel zooals zeer vele strandbezoekers die per -rijwiel arriveeren doen hun vier rijwielen in een vierkant ge plaatst en daarover heen een zeil gelegd. De politie beschouwde dit nu als ©en „tent". De ambtenaar van het O.M., mr. Besier deelde deze meening en vond dat als dit toe gelaten werd, overal van dergelijke tenten zouden komen, hetgeeen trouwens ook al veel plaats heeft. Hij vorderde f 1 boete. De wnd. 'kantonrechter oordeelde evenwel dat bij de hierboven omschreven samenstel ling niet van een tent gesproken kan worden en sprak de verdachten vrij. Televisie is het electrisch overbrengen van beelden naar een ontvangtoestel'. Er bestaan reeds langen tijd verschillende systemen die met elkaar wedijveren in hoogen prijs en gecompliceerde bediening. Het allernieuwste, een zeer eenvoudig te bedienen apparaat, dat eerst kort geleden werd ontdekt, maakt het mogelijk ieder gewenscht voorwerp te obser- veeren, zonder dat men met de omgeving hier van tevoren eenigerlei contact gezocht heeft. Men behoeft slechts de gewenschte persoon of ruimte op de kaart op te zoeken, de afstand, en de richting te berekenen, zijn antenne hier op te richten en stroom in te schakelen. Er verschijnt- een beeld "Op het matglas, dat nog onscherp is, doch dat men met een fijnrege laar volkomen duidelijk en strak omlijnd kan maken. Deze fijnregeling heeft nog andere mogelijkheden. Wil men bij'v. een hotelkamer op het matglas brengen, dan is het eenvou digste eerst het geheele hotel te zoeken en door middel van de fijnregelaar wandelt men dan door het lieele hotel tot men het nummer van de kamer op de deur ziet staan. Nog een kleine beweging aan den knopen men is binnen De ingenieur Kurt Vespermann was bezit met het perfec-tioneeren van een apparaat voor draadlooze beeldoverbrenging. Hij werd hierbij geholpen door Harry Piel, doch men kan van een filmacteur toch niet verwachten, dat hij op de hoogte is van alle technische fi nesses en zoo gebeurt het, dat hij buiten zijn schuld de verschillende contacten verbrak en bij zijn pogingen dit weer in orde te brengen, ontdekte hij een nieuwe televisie-mogelijk heid. In zijn nieuwe, door Lumina uitgebrachte film „De wereld zonder masker" toont Harry Piel ons dit geheimzinnige televisieapparaat met al zijn mogelijkheden, welke in uiterste consequenties doorgevoerd, geestig en onder houdend zijn. Er is slechts één maar aan deze zaak verbonden: het bovenomschreven appa raat bestaat voorloopig slechts op het witte doek, doch deze televisiecursus zal toch niet geheel vergeefseh zijn, daar zij een inleiding is voor diegenen, die deze film zullen zien, om zich hierdoor een idee te vormen, wat in de toekomst mogelijk zal kunnen zijn. Een film met spanning en vol geestigheid, geheel nieuw op filmgebied. CHR. GEMENGD KOOR „LOOFT DEN HEER' Voor de derde maal zal bovengenoemd koor deelnemen aan den grooten zangwedstrijd te Overschie. Reeds twee maal mocht „Looft den Heer" beslag leggen op den grooten zilveren wisselbeker en mochten de resultaten ook dit maal gunstig zijn dan blijft deze fraaie beker voor goed in IJmuiden. Als verplicht werk zal nu gezongen worden „Tranen" van W. F. Kools en als vrij werk „Koren" van Alfons Franken, MOTORVISSCIIERSVAARTUIGEN IN SCHOTLAND. Volgens het jaarverslag over 1933 van het Schotsche ministerie van Visscherij vermin derde het aantal visschersvaartuigen van 5846 op 1 Januari 1933 tot 5794 op 31 Januari van dat jaar. De vermindering van de zeilvloot zette ook in het verslagjaar door, maar het aantal motorvisschersvaartuigen, welke van grooter beteekenis zijn dan de zeilschepen, nam met 106 toe en steeg tot 2280. De totale waarde van de Schotsche vis- schersvloot wordt geschat op 2,502,000, met inbegrip van het vischtuig op 3,236,000, of iets minder dam het vorig jaar. De motorvloot bestond in de jaren 1926 tot en met 1933 uit resp. 1883, 1934, 1979, 2174 en 2260 schepen. Van laatstgenoemd aantal wa ren 390 booten kleiner dan 18 voet, 1007 wa ren van 18,30 voet, 622 van 30.45 voet en 261 waren langer dan 45 voet. Stoomvisschersvaartuigen werden' de laat ste jaren niet meer gebouwd en het grootste deel der stoomvloot bestaat uit schepen van voor den oorlog met- een aantal, in de oorlogs jaren voor marindoeleinden gebruikt. De gemiddelde leeftijd van deze schepen is 24 jaar en het onderhoud werd, in verband met den financieeilen toestand der reederij.en tot een minimum beperkt. Er werden in 1933 gebouwd 81 motorbooten en 24 zeiibooten. hem in de stallen, waar juist begonnen zal worden met de kastijding. De Zigeuner neemt nu zoowel de prinses als Remetz gevangen en voert hen naar zijn kamp. Hij betaalt Marie Louise met gelijke munt en laat haar in de keuken- van het Zigeunerkamp aardappelen schillen, 's Nachts probeert zij te ontsnappen, doch Karol, die berouw heeft over zijn op treden, verklaart haar op zoo'n hartstochte lijke manier zijn liefde, dat zij uit eigen wil besluit, bij hem te blijven. Remetz weet echter te ontsnappen en spoedt zich naar den hertog. Samen begeven zij zich met een troep solda ten naar de Zigeuners, waar Karol, op de hoogte van hun plannen, hen reeds opwacht en gevangen neemt. Er komt dan nog een duel en het slot is, zooals een slot van een film behoort te zijn Als tweede hoofdfilm- wordt vertoond „City Lights". Verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. VELSEN De koning der Zigeuners in „De Pont". Spannende Spaansche film. In het koninklijk park van een Europeeseh staatje heeft een troep Zigeuners, onder aan voering van hun koning Karol (José Mojica) hun kamp opgeslagen. Hun rust is echter van korten duur, daar de parkwachter hen gelast, onverwijld het koninklijk domein te verlaten. De Zigeuners weigeren echter, het bevel op te volgen, waarna de parkwachter het geval rap porteert aan prinses Marie Louise (Rosita Morena), die opdracht geeft, de Zigeuners verder met rust te laten. Hertog Alexander (Julio Villarreal), de hartstochtelijke aanbidder van de prinses, komt nu ten paleize, om haar voor de twintig ste maal zijn liefde te verklaren. Doch niet tegenstaande alle pogingen van den eersten minister (Antonio Vidal) en Remetz (Renual- do Tirado) de adjudant van den hertog, wei gert zij, hem te ontvangen, een hevige hoofd pijn voorwendende. In het dorp zal een groot feest gevierd wor den en de prinses besluit, er met haar hof dame Renée (Ada Lozano) incognito naar toe te gaan, om eens voor eenige uren de strenge hof-etiquette te kunnen vergeten. Als dorps meisje gekleed, gaan zij naar het feest, waar de prinses Karol ontmoet. Beiden voelen zich onmiddellijk tot elkaar aangetrokken. Intus- schen is de hertog, die zeer ontsteld is over de ontsnapping van de prinses, haar naar het feest gevolgd. Hij ziet juist, dat Karol, be- tooverd door zijn vriendinnetje, haar kust. De prinses, zeer ontstemd over deze vrijheid, laat zich door den hertog naar het paleis be geleiden. Onderweg verliest zij echter een dia manten broche, welke door den hertog opge raapt wordt. Hij doet haar gelooven, dat Karol haar gestolen heeft en haalt haar over, de Zigeuner te laten arresteeren. De Koning dei- Zigeuners, in de veronderstelling, dat hij ge vangen genomen wordt omdat hij de prinses gekust heeft, bekent schuld, terwijl Marie Louise, zonder iets van de ware toedracht der zaak te begrijpen, hem veroordeelt tot een week dwangarbeid. Deze dwangarbeid beperkt zich evenwel tot de naaste omgeving van het paleis, waardoor Karol van iedere gelegen heid gebruik weet te maken, om de prinses te ontmoeten. Hertog Alexander, tot het uiter ste gedreven, door de gedurige tegenwoordig- hied van den Zigeuner, besluit, hem een ge voelige afstraffing te laten toedienen. Het toeval wil echter, dat de prinses te weten is gekomen, dat Karol met het verdwijnen van haar broche niets te maken heeft gehad. Zij gaat het park in om hem te zoeken en treft Geen vergunning voor muziek of andere feestelijkheden. De burgemeester van Velsen brengt ter al gemeene kennis, dat dit jaar in verband met den rouw in het Koninklijk Huis, ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin geen vergunningen zuillen worden verleend voor muziek of andere feestelijk heden in tapperijen of ontheffing van het sluitingsuur. DE AUTOBUSVERBINDING IJMUIDEN— AMSTERDAM. Men schrijft ons: Het wordt een warme strijd om de autobus verbinding langs den nieuwen prïmairen weg IJmuidenVelsenAmsterdam. Naar we ver nemen heeft de rechtskundige raadsman van de W.V. Stormvogels, aan Gedeputeerde Sta ten een schrijven gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat het in de bedoeling van de Mij. Stormvogels ligt, om wanneer haar de concessie wordt verleend, in de zomermaan den van Mei tot Augustus de lijn te doen doórloopen tot het .Noordzeestrand. Zij neemt aan, dat er behoefte bestaat, om in deze maanden een rechtstreeksche verbinding tus schen Amsterda men het IJmuider strand tot stand te brengen. Naar aanleiding hiervan heeft de kwestie der N.V. Mij. Alkmaar Packet, de andere aan vraagster der concessie, aan Gedeputeerde Staten een schrijven gezonden, waarin wordt opgemerkt, dat een dusdanige handelwijze na de openbare behandeling niet toelaatbaar is. Over het doorrijden tot het strand merkt de directie op, dat in de vervoerbehoefte naar het strand door diverse inwoners van IJmui den met auto's, autobussen, motor- en stoom bootjes op alleszins voldoende wijze wordt voorzien. Er bestaat dus naar haar meening geen behoefte aan een doorverbinding naar het strand en de directie zegt deze ook niet te hebben gevraagd, omdat zij uitgaat van het standpunt „leven en laten leven". Al zou de doorverbinding ook geldelijk voordeel opleve ren, zoo zou dit worden verkregen ten koste van inwoners van IJmuiden, die in het thans bestaande vervoer naar het strand een brood winning vinden. Echter, wanneer Gedep. Staten deze ziens wijze niet mochten deelen, en een doorver binding naar 't strand als voorwaarde op leggen, zoo zal deze voorwaarde nolens volens door haar worden geaccepteerd. DRIEHUIS ker wel de avond geweest, welke gisteren avond in de Patronaatszaal te IJmuiden-Oost voor honderden belangstellenden gehouden Een rijk gevarieerd programma, waaraan meerderen uit de parochie hun medewerking verleenden, werd den jubilaris geboden, Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den burgemeester van Velsen, voorzitter van het eere-comité, waarvan eveneens vele le den, acte de présence gaven, het uitvoerend comité onder leiding van pater Arts, pater Gratiamus commissarissen, e.a. Te 'kwart voor 8 betrad de jubilaris de stampvolle zaal in gezelschap van zijn vriend zijne hoogeerw. excell. Dr. W. Stockums Wijbisschop van Keulen. De Graal vormde met de Kath. Verkenners de eerewacht. Pater W. II. Arts. M.S.C. hield de openings rede, waarin hij allereerst Dr, W. Stockums en Mr. F. L. J. E. Rarnbonnet hartelijk ver welkomde. Spr. roemde o.m. de gemoedelijk heid van den jubilaris, die zich zoo gaarne als „in den familiekring", gevoelt. Daarom wordt aan dit feest niet door vreemde vak- menseheli meegewerkt, doch geheel door eigen menschen. Het moet met recht een familiefeest zijn. Wij meenen den geachten jubilaris daarmede het meest te plezieren, besloot Pater Arts zijn luide toegejuichte rede Onder leiding van mevr. D. Aritsz-Schraina kregen de toehoorders daarna een imposante uitvoering te genieten van de Priestercan tate uitgevoerd door een 160-tal kinderen, bestaande uit Jonge Wachters, Graalwacht, Kruiskinderen, enz. Een sopraansolo- en de pianobegeleiding door rnej. F. Visser waren van een buitengewoon goede hoedanigheid, en de leidster komt voor dit werk allen lof toe. Dat de twee populaire kinderliedjes, welke hierna volgden, met een daverend ap plaus beloond werden, spreekt wel vanzelf. Aangeboden door de R.-K. Volksuniversi teit, was een film „Uit den vervlogen tijd", opgenomen door een amateur naar het leven en werken van pastoor Van der Meer in en om Driehuis. Beide draaiboeken hadden, mede door de leuke herinneringen uit het 20- jarig werken van den jubilaris in deze paro chie de bijzondere belangstelling van de pa rochianen. Verschillende typische snapshots uit zijn leven werden beapplaudisseerd. Pa ter Arts verzorgde de explicatie. De Wijbisschop van Keulen sprak waardee- rende woorden over Driehuis en zijn parochie Dr. Stockums roemde de vriendschap, wel ke hij altijd van den jubileerenden priester had mogen ondervinden. Nogmaals wenschte Mgr. den populairen pastoor Gods besten ze gen toe. De aanwezigen zongen hierop staande den kerkvorst het Bisschopslied toe. Na de pauze voerde de R.-K, Tooneelver- eeniging V.O.O.T.A.G. de revue „Doe altijd wel en ziet niet om" op, Dit was een schets over het leven en streven van zijn eerwaarde, een overzicht van al het lief en leed van het parochieleven. Met vriendschappelijke pla gerijtjes. graag aanvaarde vermaningen was ze gekruid; de hoofdpersoon was altijd aan wezig, maar toch zag men hem nooit op het tooneel. Menige goede of geestige scene -verwierf een open doekje, De decors, ontwerp van den heer Seller, waren zeer sober gehouden, even als de costumes. Het geheel was er daarom toch niet minder om en heeft menigen gullen lach ontlokt. De onuitgesproken lijfspreuk van dén ju bilaris was in den tekst verwerkt: „Ik doe wel en zie niet om!" Voor den grijzen herder van Driehuis en voor zijn parochianen is deze avond zeer ze ker een onvergetelijke geweest. Allen hebben op spontane wijze getoond, hoe zij hem. mijn heer pastoor, in hun hart dragen. Zij heb ben hem getoond, dat hij niet vergeefs ge durende 40 jaar gesproken en gewerkt heeft. Priesterjubileum pastoor Van der Meer. De feestavond in het Patronaatsgebouw. Een van de hoogtepunten van het feest, dat ter eere van het jubileum van den grij zen herder van Driehuis gegeven werd, is ze- De minister verklaart de wet voor de openbare orde. Wat „verspreiden" is, en wie hij strafbaar acht. Vf rtfr ~«8ï T 'Ij DE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN TE MAAGDENBURG. WILLIE DEN OUDEN tijdens den wedstrijd 100 M. vrijen slag, dien zij in 1 min. -/10 sec. won. De minister van justitie heeft aan de pro cureurs-generaal bij de gerechtshoven in ver band met het feit, dat de wet houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de open bare orde, met ingang van heden in werking treedt, een circulaire gestuurd, waarin hij een en ander aangaande de strekking en eerste toepassing er van onder hun aandacht brengt. O.m. merkt de minister met betrekking tot de wijzigingen, betreffende de verspreiaings- misdrijven, op, dat het woord „verspreiden" in deze delicten materieele beteekenis heeft en houdt. Het woord duidt aan, het in omloop brengen van exemplaren van een geschrift of afbeelding, niet, een veel ruimer begrip, het ruchtbaarheid geven aan den ideëelen inhoud van het geschrift of de afbeelding, De journalist, die een opruiende of beleedi- gende uitlating van derden citeert, zal dus, indien hij niet tevens zich met de materieele verspreiding belast, door die verspreidingsar tikelen niet worden getroffen. Wel bestaat onder bepaalde omstandigheden de mogelijk heid, dat zijn artikel zelf, bij voorbeeld door een instemmend bijschrift, weder een nieuwe opruiing of beleediging vormt en hij recht streeks wegens deze delicten wordt vervolgd. De minister wijst er nog op. dat de versprei- dingsmisdrijven van het wetboek van straf recht in zekeren zin een subsidiair karakter bezitten. Indien bij eenig ggrukpersdeliet recht streeksche vervolging van schrijver, redacteur of uitgever mogelijk is, verdient het, aldus de circulaire, aanbeveling in de eerste plaats aan dacht te wijden aan een vervolging van dezen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1