HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN Nederlandsche Reisweek. VELSEN Koele avond. '19e JAARGANG No. 244 MAANDAG 20 AUG. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2$4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - iJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0,75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVBR'i/ühn 'i'iëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Van dit bla^ z^n- ZOO(ira zii 14 dagen als zoodanig ln de registers ïieVen "".fS op voorwaarden, die ran tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; een hand, voet of oog; 250. bij overlijden; 400.— bij verlies van bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Mysteriën der Zee. Gevonden en wederom verdwenen Eilanden. •De raadselen van de zee trekken nog al tijd sterk de aandacht. Naast „spurlos ver- Senkte" schepen, zijn het ook eilanden, over welker ontstaan en verdwijnen wij in 't geheel geen of onvolledige gegevens bezitten. Het is wel zeker dat bij deze raadselachtige verschijnselen vulkanische oorzaken een groote rol spel Men kan zich bijv. leven, dig indenken, dat een Chineesche jonkvaar- der, die op zijn reis het eilandje Krakatau in Juli 1883 passeerde, eenige weken later bij zijn thuiskomst zou vertellen, dat hij een nieuw eiland ontdekt had, want door de vulkanische uitbarsting was de vorm van het eiland volkomen veranderd. De bekendste eilanden van de geheimzin nige reeks „ontstaan en verdwenen land'"' vormen wel de Aurora-groep zoo genoemd naar het schip Aurora, dat ze in het jaar 1762 het eerst gezien zou hebben op 58 gr. Z.B. en 47 gr. W.L. Dit zou dan ongeveer 500 mijl O. N. O. van de Falkland Eilanden zijn. De kapitein der Aurora beschrijft de door hem ontdekte eilanden, zeer nauwkeurig „Tusschen de twee eilanden, waarvan het Oostelijke het kleinste is, ligt een spitse klip. Toch kan ons schip tusschen beide eilanden doorzeilen. Het N.O. eiland was het grootst en ongeveer 6 mijl lang". Dat deze groep werkelijk aanwezig was be vestigden rapporten van de „Perle" (1776), „San Miguel" (1779) en „Dolores" (1790). De Spaansche regeering zond hierop een korvet uit om de nieuw-ontdekte eilanden aan een nader onderzoek te onderwerpen. De resultaten van dit onderzoek door de „Altre- vida" waren echter vrij gering en onnauw keurig. De Engelschman Weddell meende op zijn Zuidpool-expeditie in 1889 een bezoek aan de Aurora-groep te moeten brengen, alvorens hij koers zette naar Zuid-Georgïë. Groot was zijn verbazing toen hij op de aangegeven plaats aangekomen, niets van een eilanden groep bespeurde! •Hij sprak de meening uit, dat de Spaansche officieren zich ernstig hadden laten mis leiden. Oók het grootste zeilschip, dat ooit de zeeën bevoer, het Deensche Schoolschip „Kopenhagen" (eveneens spoorloos verdwe nen) zocht deze streken af, doch vond er geen ■spoor van terug. Een ander geheimzinnig relaas wordt aan getroffen in een oud scheepvaartkundig tijd schrift. Op 7 Juni 1798 zag kapitein Maya uit Boston van de „Sea Wing" op 63 gr. Z.B. en 81 gr. W.L. een uitgestrekt stuk land, dat op geen enkele zeekaart aangegeven stond, in de diepte wegzinken. De zee geraakte in heftige beroering en draaikolken brachten het schip in gevaar. Door de gelukkige omstandigheid, dat men een gunstige wind had, wist de „Sea Wing" uit haar benarde positie te ontsnappen. Toen de leden der bemanning van den schrik over het angstaanjagend schouwspel bekomen waren, zagen zij eenige walvischvaarders, waarvan de equipage eveneens het verschijn sel had waargenomen. De mannen van kapi tein Maya waren nog kort tevoren op het eiland geweest! De Engelsche kolonel Rodney kreeg in 1752 de opdracht van zijn regeering, na te gaan of de mededeeling van kapitein Otton juist was, dat hij op 4 Maart 1749 land gezien had op ongeveer 300 mijl Z. Z. W. van de Scilly.eilanden (aan den mond van het Engelsche Kanaal) verwijderd. Otton schreef in zijn journaal: „Dit eiland is ongeveer 18 K.M. lang en 9 K.M. breed. Ons schip voer er vlak langs. Aan den Zuidkant hebben wij 5 dalen en een zeer groot aantal vogels ge zien. Helaas was het ons onmogelijk om te landen" Rodney nu vond bij zijn onderzoek niets Frankrijk maakt nog steeds aanspraak op de Bouvet-eilanden, zoo genoemd naar den kapitein van het schip „Vailjant". Bouvet had hun positie bepaald op 53 gr. Z.B. en 19 gr. O.L, en ze uitvoerig beschreven. Daar niemand anders die eilanden ooit gezien heeft, worden deze Fransche aanspraken ook niet betwist! In 1785 toog La Pérouse uit op zoek naar het eiland Ascensao, dat een zeer vruchtbaar eiland zou zijn en dat 100 mijl van Trinidad verwijderd zou liggen in Noord-Oostelijke richting. Het eiland werd niet gevonden. In 1803 werd het zoeken herhaald, maar even min zonder eenig succes. In 1925 deelde de kapitein van de „Delicia" mede dat hij Ascensao duidelijk gezien had op een af stand van 14 K.M. Hij gaf als ligging op 16 gr. N.B. en 57 gr. W.L. De geschiedenis van Atlantis, het myste rieuze verzonken land uit de Oudheid, waar Plato ons zoo uitvoerig over bericht, is een verhaal-op-zichzelf. De ups-en-downs van deze eilanden zijn terug te voeren tot vulkanische verschijnse len onzer aarde, die ook hiermede bewijst nooit in rust te zijn. Deze natuurverschijnselen,, het plotseling ontstaan en wederom verzinken, zijn voor vele reisbeschrijvers zoowel als romantici een rijke bron voor hun verhalen (en fantasie!) geweest. AFSCHEIDSSAMENKOMST. In verband met het a.s. vertrek van de leidster van het jeugdwerk van het Leger des Heils. Zr. A. Ree naar Groningen, welke lei-, ding zij gedurende een 9-tal jaren in handen heeft gehad, zal a.s. Donderdagavond 8 uur een afscheidssamenkomst gehouden worden. DAMMEN. Het 10-jarig bestaan van D. C. IJ. Toch een belangrijk internationaal toumooi? Op de onlangs gehouden bestuursvergade ring van D.C.IJ. is besloten, de jaarvergade ring te houden op 4 September, De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Benoeming voorzitter; voorstel van het bestuur tot het houden van twee clubavonden per week, be spreking internationaal tournooi enz. Het seizoen zal 28 Augustus geopend wor den met een wedstrijd tusschen simultaan spelende simultaanspelers, n.l. de kopspelers Dukel, Ligthart, Suyk en Ley te. Elk van hen zal uitkomen tegen een tiental van gelijke sterkte. De winnaar verkrijgt den titel van kampioen-simultaanspeler van D.C.IJ. Onze damredacteur de heer B. Dukel zal op den openingsavond nog een blindpartij spelen. Nu het bestuur van den Nederlandschen Dambond het voorstel van D.C.IJ. inzake het houden van een. tournooi om het wereldkam pioenschap in IJmuiden verworpen heeft, heeft de commissie, welke de feestelijkheden organiseert besloten, alle pogingen in het werk te stellen, om het internationale tournooi, dat de commissie denkt te organiseeren, zoo inte ressant mogelijk te doen zijn. De commissie ondervindt hiervoor de grootst mogelijke medewerking van het hoofdbestuur van den Ned Dambond, Indien de strijd om het we reldkampioenschap tusschen Keiler en Raj- chenbach doorgaat, staat deelneming van beide heeren aan het tournooi te IJmuiden vast, natuurlijk na den strijd om het wereld kampioenschap. Verder neemt Dukel hieraan deel en thans worden pogingen in het werk gesteld, om den Belgischen kampioen Mes- mecher aan het tournooi te verbinden. Memento mori. Ook op het Kennemerplein. Zaterdag heeft een auto van de begrafenis onderneming Memento mori alhier het bewijs geleverd, dat er niets juister is dan de spreuk, die deze onderneming zich tot naam heeft ge kozen. Bedoelde auto kwam n.l. met een flinke vaart door de Kennemerlaan rijden van de Julianabrug. Aan het andere eind van het eerste gedeelte van de Kennemerlaan moest de auto plotseling uitwijken. De bestuurder, die z'n auto niet tijdig genoeg tot stilstand kon brengen, reed over den ronden vluchtheu vel nabij het plantsoen. Maar op dien vlucht heuvel stonden mevr. B. en twee logé's. Zij konden, door op zij te springen op het nip pertje voorkomen, dat zij onder den auto ge raakten. Zelfs op een vluchtheuvel op het Kennemerplein is het aan te bevelen het „memento mori" voor oogen te houden. NEDERLAAG KWARTET WED STRIJDEN. De bedoeling is voorts nederlaag kwartet wedstrijden te organiseeren, waarvoor worden uitgenoodigd H.D.C., Haarlem, Constant, Rot terdam, D.I.O., den Haag en G.S. Amsterdam. Het kwartet van deze vereenigingen, dat het kwartet van D.C.IJ. Dukel, Ligthart, Suyk en Leyte de grootste nederlaag toebrengt, ont vangt een fraaien prijs. Verder zullen nederlaag wedstrijden voor alle tientallen van D.C.IJ. worden georgani seerd. Voor elk der vier tientallen zullen vijf gelijkwaardige tientallen worden uitgenoo digd, zoodat een 20-tal vereenigingen tegen over de D.C.IJ.ers zullen komen te staan. Op het programma staan dan nog een af- valwedstrijd voor leden van D.C.IJ. en eenige feestavonden. PERSONALIA. De heer Ant. ten Broeke alhier is door de classis Noord-Holland der Chr. Gereformeer de Kerken aangewezen, om zitting te nemen als lid-ouderling der generale synode die in de eerste week van September in Zwolle zal worden gehouden. NED. CHR. VROUWEN BOND. De af deeling IJmuidenVelsen van den Chr. Vrouwen bond organiseert 6 September a.s. een excursie naar de Lever's Zeepfabrie ken te Vlaardingen met een bezoek aan het bekende Zeiss Planetarium in den Haag. Het reisje zal worden gemaakt per autobus. Onze vischuitvoer naar Frankrijk. Eindbestemming op de certificaten. De Fransche regeering heeft bij de Neder- landsche een klacht ingediend over het feit, dat tegen de tot stand gekomen overeen komst in, op de certificaten niet steeds de naam en het adres van den uiteindelijk ge adresseerde in Frankrijk is vermeld; veelal wordt slechts de naam van een expediteur ingevuld. Naar de Fransche regeering heeft medegedeeld, staan exporteurs, die voortgaan met het onvolledig of verkeerd invullen der aanvragen, waardoor ook de certificaten ver keerd worden ingevuld, bloot aan weigering van inklaring in Frankrijk. 't Zomersch tijdperk der vacanties Nadert alweer zijn besluit, Strakjes gaat de schooldeur open En dan is de pret weer uit. Dan gaan we aan winter denken, Dan verbleekt ons aangezicht, Niet bepaald door die gedachte, Maar door zwakker zonnelicht. Vroeger placht dit tijdperk altijd Als een nachtkaars uit te gaan, Maar dit jaar is er veel moeite Voor een afscheidsfuif gedaan, 't Wordt een slotapotheose, '<t Wordt een slot met knaleffect 't Wordt een slot dat pakt (in koffers) En dat enthousiasme wekt. 't Wordt een ongekende reisweek. Noord naar Zuid en Oost naar West, Met de leuze: voor een weekje Is het buitenshuis het best. Alle treinen, trams en booten, Alle vliegtoestellen vol, Kriskras kruisend door elkander. Gaat heel Neerland aan den rol. Ik blijf thuis, ik heb mijn portie Al gehad, er is niet meer, Maar 'k zal voor de andren duimen, Voor een weekje prachtig weer, P. OASUS. Consenten voor den uitvoer van visch. Alleen geldig- voor rechthebbenden. De heer W. J. Janssens, inspecteur der Visscherijen heeft aan de vischexporteurs ter plaatse een rondschrijven toegezonden, waar in er op gewezen wordt, dat de toewijzingen voor uitvoer van visch slechts geldig zijn voor de visch, die de rechthebbenden rechtstreeks voor eigen rekening naar het buitenland ver zenden. Toewijzingen mogen dus niet ver kocht of gegeven worden aan anderen. Indien de exporteur het hem toegewezene niet, of slechts ten deele uitvoert is hij verplicht daarvan dadelijk aan den inspecteur kennis te geven. Met die opgave moet niet gewacht worden tot de periode waarvoor de toewijzing is geschied, ten einde loopt. De beschikbaar komende hoeveelheden zul len onder gegadigden worden verdeeld, zoo dat het, indien ieder exporteur zich aan den gestelden regel houdt niet zal kunnen voor komen, dat het contingent, dat een land aan Nederland heeft toegekend in zeker tijdvak, niet geheel zou worden gebruikt. Exporteurs, die nalaten, bijtijds mede dee ling te doen van eventueel beschikbare hoe veelheden, loopen kans de gestelde waarborg som te verliezen en te worden gekort op hun volgende toewijzingen. Zij die in aanmerking wenschen te komen voor toewijzing van een deel der beschikbaar komende hoeveelheden, moeten dit eveneens aan genoemden inspecteur mededeelen. STEUNBONNEN VOOR RADIO-DISTRIBUTIE. Het Comité verzoekt ons mede te deelen dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand September voor aan geslotenen bij een der radiocentrales in de gemeente Velsen zal geschieden a.s. Donder dag 23 Augustus en uitreiking der bonnen op Donderdag 30 Augustus op de bekende tijden en plaatsen als voorheen. Er wordt aan herinnerd, dat alleen op ver toon van dagstempelkaarten, bondsstempel- kaarten en andere deugdelijke bewijzen wordt ingeschreven. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 71 stoom- en 12 motorschepen, tezamen 83 schepen tegen 72 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken deze week 69 stoom- en 11 motorschepen, tezamen 80 schepen tegen 81 schepen in de voorafgaande week. Uit en. naar zee passeerden in de laatste week 163 schepen of 10 schepen meer dan in de voorlaatste week. IJzerverscheping. De van Amsterdam komende Nederlandsche stoomschepen Ariadne en Orpheus hebben bij de Hoogovens ijzer bijgeladen en vertrokken vervolgens naar resp. Kopenhagen en Odense, Het s.s. Tor laadde ijzer voor Stockholm. Een oude schuld In 1928 heeft het Finsche stoomschip Hag- land in de haven van Rotterdam een aanva ring gehad doch het schip was vertrokken voor men het tot betaling der kosten kon dwingen. Dezer dagen kwam het schip te Vlis- singen binnen om te bunkeren en onmiddel lijk na aankomst kwam een deurwaarder bij den kapitein zijn opwachting maken teneinde het voor die oude schuld aan de ketting te leggen. De zaak werd evenwel gauw bijge legd. de kapitein gaf een cautie en het schip kon de reis naar Leningrad voortzetten. Noodlottige aanvaring Het motorvisschersvaartuig „Boy's Own" uit Britlington is op zee door den stoomtrawler „Fleming" uit Huil aangevaren en dientenge volge direct gezonken. De zes opvarenden kon den gered worden door het motorvaartuig „Victory", dat hen later aan land bracht. De grootste zilververscheping. De grootste verscheping van zilver, welke ooit door een schip over den Atlantischen oceaan gebracht werd, heeft dezer dagen plaats gehad met het Amerikaansche stoom schip „Washington". Dit stoomschip heeft te Southampton ingeladen 12.000 staven zilver met een gewicht van 400.000 K.G. een waar de van ongeveer 11/4 millioen Pnd St. Er waren ongeveer 50 spoorwagens noodig om dit edele metaal van Londen naar South ampton te vervoeren. Het Amerikaansche stoomschip President- Roosevelt" had de vorige week 3800 staven zilver ingeladen met een waarde van 0,38 mill. Pnd. St. Op zee verbrand. Het motorvisschersvaartuig „Sint Nicholas" uit Galway is op 20 mijl uit de kust brandend door de bemanning verlaten. Deze landde la ter te Skerries. Later werd het wrak nog door eenige schepen waargenomen, zoodat het ver moedelijk nog niet gezonken is. Opgelegde sshepen, Zaterdag waren te Rotterdam 21 schepen opgelegd, van welke 8 buitenlandsche. LUCHTBESCHERMING. Dezer dagen heeft een oefening van lucht' beschermingsdienst plaats gehad, die tot doel had, maatregelen te nemen tegen gevaar, ver oorzaakt door brandbommen en mosterdgas. Aan de oefening, die nabij school K in Velser- beek plaats vond werkten o.a. mede het Roode Kruis, de Brandweer en de Gemeentereiniging. Naar wij vernamen is alles voortreffelijk ge slaagd; het Roode Kruis heeft de gewonden geholpen, de brandweer bluschte den door de brandbom veroorzaakten brand en de Reini gingsdienst slaagde er in, het gevaarlijke mos terdgas volgens de regels der kunst, d.w.z. me chloor, water en zand onschadelijk te maken. De Rijkspostspaarbank in Juli. Bijna 24000 gld. achteruit. Ook in de maand Juli is het saldo der spaar ders bij de Rijkspostspaarbank weer terugge- loopen en wel met bijna 24000 gld., waarvan de beide IJmuidensche kantoren weer het- leeu wendeel leverden, d.w.z. wanneer men deze kantoren bij elkaar neemt. Veel ongunstiger dan deze beide stadskantoren maakten het de kantoren in de „buitenwijken", met uit Voor het luchtpostverkeer tusschen Zuid-Afrika en Zuid-Amerika is thans een tweede schip in gereedheid gebracht, dat de vliegtuigen midden op den Oceaan aan boord kan nemen. zondering alleen van Santpoort-Dorp, waar een stijging van het tegoed van bijna 2000 gld. werd geboekt. Santpoort-Station daarentegen kwam buitengewoon ongunstig voor den dag. Daar bedroeg het totaal der terugbetalingen het dubbele van dat der ingelegde gelden; er werd aan laatstgenoemd kantoor ruim 7500 gld. minder ingelegd dan terugbetaald. Aan de verschillende kantoren in onze ge meente werd ingelegd 77716.17 en terugbe taald 101650.07 of 23933.90 meer. Hieronder volgt het gedetailleerde overzicht. Postkantoor IJmuiden: Ingelegd 20610.20 Terugbetaald 29184.84 Minder ingelegd dan terugbetaald 8574.64 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd 15352.13 Terugbetaald 17591,70 Minder ingelegd dan terugbetaald 2239.57 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd 9650,23 Terugbetaald 14416.76 Minder ingelegd dan terugbetaald 4766.53 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd 10326.55 Terugbetaald 13173.10 Minder ingelegd dan terugbetaald 2810.55 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd 7135.04 Terugbetaald 14674.53 Minder ingelegd dan terugbetaald 7539.49 Hulppostkantoor Santpoort-Dorp Ingelegd 14642.02 Terugbetaald 12645.14 Meer ingelegd dan terugbetaald 1996.88 Impressies van Scheveningen. Ik zit met mijn bloc-note voor mij op het terras van het Grand-Hotel. En staar, over het blanke papier weg, van het „balcon van Sche veningen" naar een wonderlijk-donker-paarse zee en een avondlucht zooals i k u niet be schrijven kan, zóó diep, zóó mysterieus, zóó eindeloos. Wim heeft zich óók verloofd, zegt iemand naast me, een lieve oude dame met vele bril- lanten, waarin de late schemering iriseerend verglimt 't moet een héél keurig meisje zijn, maar geen cènt, ze kennen elkaar al vijf jaar, die jongen verdient niet eens z'n kost. Met breede vegen zwaaien de lichtbundels van den Vuurtoren over het gekrioel van men- schen en auto's op den boulevard. Het Pier- paviljoen staat, prachtig geïllumineerd als een kermistent boven de branding. Ik denk; Een belachelijk ding, die Pier,-een minuscuul speelgoedje voor volwassen men- schen boven het geweld van duizend jaren. De mensch maakt een verovering op de ele menten en wint vijfhonderd meter op de on eindigheid. En z'n vader is óók geruïneerd zeurt de lieve stem, haar vader een ambtenaar, die blij mag zijn als-ie z'n huur op tijd betalen kan. Wat moet dat nou? Waar moeten die nou van leven? Dat trouwt maar tegenwoordig Er glimmen lichtjes op den einder. Een groote boot vaart onzichtbaar-langzaam van de eene oneindigheid in de andere. Een vroe ge maan werpt mat zilveren glanzen over het paars dat nu tot zwart vervloeit. Over duizend jaar, denk ik, zal deze zee er nog zijn en deze maan, zwart en zilver en oeverloos in den tijd. En ik herinner mij 't oude verhaaltje van den kleinen vogel, die één maal in de honderd jaar-zijn snaveltje komt slijpen aan den hoogsten berg van de wereld en wanneer de berg daarvan weg-gesleten is, is één seconde van-de eeuwigheid voorbij. Marie en Jan hebben óók niet veel plezier van hun kinderen, hoor ik achter mij, de één is ver beneden zijn stand getrouwd en de ander is gisteren voor z'n candidaats gezakt. Ze hadden zooveel verwachtingen van die jongens. Onze Kees is er direct doorgekomen. Nü dit is Scheveningen. Zorgeloosheid en vacantie en een zilte koelte verwaait van de zee over breede terrassen, kopjes koffie, rustige menschen in een ver- rukkelijken avond. En na die ééne seconde? Scheveningen een verlaten ruïneNeder land een vergeten begrip.... Europa, Azië, Amerika.atomen in het eindelooze. Ik moet morgen even naar Noordwijk, De auto is in reparatie. We zullen met de blauwe tram moeten. Verschrikkelijk vervelend. Je wént zoo aan een wagen. Ik heb werkelijk in jaren niet meer in een tram gezeten. We zien er verschrikkelijk tegen op. Stel je voor: An derhalf uur in de tram! Met den wagen is dat amper een half uur. Ik heb er nóu al een kwaaie bui van Er zijn nog maar enkele tafeltjes bezet. De na-avond vloeit in den nacht. De zee is zonder grenzen in de duisternis. De lichten van het pierpaviljoen zijn gedoofd. En over den boule vard dwaalt nog maar een enkele wandelaar. Nu langs de zee en dwars door de duinen loopen en in de stilte tusschen aarde en hemel gaan. Koelte om mij. Vrede in mij. Zonder ver langen en eenzaam als een mensch Mr. E. ELI AS,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1