VOOR HITLER'S RIJKSLEI DER EN KANSELIERSCHAP ZWEMMEN Cosijns in Joego-Slavië gedaald. LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen aangeboden Kamers aangeboden Kost en Inwoning Huisraad aangeboden Rijwielen Auto's Diversen De Europeesche kampioen schappen te Maagdenburg. Fraaie successen van de Hollandsche dames. Zooals to verwachten was. hebben de da mes Willy den Ouden en Rie Mastenbroek Za terdagmorgen haar series 400 M. vrije slag gewonnen. Mej. den Ouden startte in de eer ste serie met vijf tegenstandsters, nl. Petter- sen, Noorwegen; Frederiksen. Denemarken. Fleuret, Frankrijk; Salbert, Duitschland, en Wolsterholm. Engeland. Mej. Den Ouden nam reeds na 100 M.. die zij in 1 min. 15.9 sec. verzwom. een aanzien lijken voorsprong. Engeland volgde het best. maar toch reeds met een 5-tal meter achter stand op onze landgenoote. De 200 M. zwom zij in 2 min. 43.3 sec., terwijl de 300 M. in 4 min. 12.3 sec. ging. Onze landgenoote won dan ook zonder eenige moeite met ruim 20 M. voorsprong op de Engelse he. De Duitsche zwemster Salbert werd vijfde in deze serie. De tweede serie,waarin mej. Mastenbroek met de dames Soriano (Spanje), Salgado (Frankrijk). Morcum (Engeland), Halbsguth (Duitschland), Schrameckova (Tsjechoslowa- kije) en Andersen (Denemarken) uitkwam, was veel zwaarder. Mej. Andersen nam de leiding na de eerste 100 M. in 1 min. 17 sec. maar na de 200 M. had mej. Mastenbroek reeds den kop genomen in 2 min. 44.9 sec. Op 300 M. zwom onze landgenoote in 4 min. 17.8 sec. Op de laatste baan zette mej. Masten broek een schitterend eindspurt in en won totaal onbedreigd in 5 min. 37.8 sec. 'De uitslagen luiden als volgt: Eerste serie: 1 mej. den Ouden (Neder land) 5.37; 2 Wolstenholm (Engeland) 5.53.1; 3 Fleuret (Frankrijk) 6.2.9; 4 Pettersen (Noor wegen) 6.10.5; 5 Salbert (Duitschland) 6.13.5. Tweede serie: 1 mej. Mastenbroek (Neder land) in 5.37.3; 2 Andersen (Denemarken) 5.49.8; 3 Salgado (Frankrijk) 5.44.8; 4 Schra meckova (Tsjechoslowakije 6.6,2; 5 Halbsguth (Duitschland) 6.8.8. In de finale kwamen dus de dames Den Ouden, Mastenbroek, Wolstenholm, Fleuret, Andersen en Salgada. Des middags zorgde ook de Hollandsche dames-estafetteploeg voor een aangename verrassing, door de vier maal 100 M. even eens op een fraaie wijze te winnen. Het waren de dames Selbach, Timmermans, Mastenbroek en Den Ouden, die aan haar Duitsche, Deen- sche. Engelsche en Fransche tegenstandsters geen schijn van kans gaven. Mej. Selbach was de eerste, die voor Nederland startte. De 50 meter legde zij in zeer hoog tempo af; als eerste kwam zij aan het keerpunt, onmiddel lijk gevolgd door de Duitsche zwemster, Halbsguth, die er op de laatste baan een zeer snel tempo inzette, hetgeen mej. Selbach aanvankelijk goed volgde, maar naderhand de eindspurt niet meer kon beantwoorden. Mej. Timmermans startte dus met ongeveer 1 Meter achterstand op de tweede Duitsche zwemster Ohninger; onze landgenoote liep dezen achterstand evenwel vrij snel in, zag zelfs kans met eenigen voorsprong haar baan te beëindigen. Op dat oogenblik waren ook Engeland en Frankrijk, die een grooten ach terstand op Nederland en Duitschland had den, nog precies gelijk. Mej. Mastenbroek had h$t aanvankelijk tegen mej. Salbert allesbe halve gemakkelijk; op de eerste 50 meter wa ren beide zwemsters vrijwel gelijk. Bij het keerpunt verkreeg mej. Mastenbroek evenwel een voorsprong, dien zij met een schitteren den eindspurt tot 5 Meter vergrootte. De taak van mej. Den Ouden was dus nu alleen, den voorsprong nog wat grooter te maken, om de superioriteit van onze Nederlandsche zwem sters nog wat duidelijker te laten uitkomen; zij won met een voorsprong van bijna 20 Meter op mej. Ahrendt, die de laatste baan voor Duitschland zwom. Engeland eindigde met ruim 8 sec. achterstand op Duitschland op de derde plaats. De 200 M. schoolslag werd door Duitsch land gewonnen en de Engelschman Besford, die de finale 100 M. rugslag heeren na een zwaren strijd met den Duitscher Krappers won, bezorgde aan Engeland het eerste kam pioenschap bij dit tournooi. De uitslagen van de polowedstrijden wa ren: Zuid-Slavië—Spanje Tsjechoslowakije—Frankrijk Nederland wint den Bredius-beker. Dead heat tusschen Willy den Ouden en Rie Mastenbroek in de 400 Meter vrije slag. Rie Masten broek krijgt den. titel. Uit Maagdenburg; Zondag was het de laatste dag van de Europeesche zwemkam- pioenschappen. Zooals te verwachten was is het nummer 400 meter vrije slag voor dames met een Nederlandsche zege geëindigd, echter in een dead heat tusschen de favorieten Willy den Ouden en Rie Mastenbroek, in den tijd van 5 min. 27.4 sec. Het was een uiterst spannende race, waarin de twee Hollandsche meisjes hard hebben gevochten om de eerste plaats. Van meet af aan hadden beiden de leiding. De laatste tien meter lagen de zwem sters gelijk; zij leverden een vinnigen kop- aan-kop race. Beiden maakten denzelfden tijd, zoodat het een dead heat werd. Willy den Ouden, die reeds beslag heeft 'gelegd op den titel van het nummer 100 Meter vrije salg, zag af van een tweeden wedstrijd. Hierdoor werd Rie Mastenbroek, die als eerste werd geklasseerd, Europeesch kam pioene op de 400 Meter vrije slag. 3—2 3—5 Het ïësultaat luidde: 1. Rie Mastenbroek, 5 min. 27.4 sec. 2. Willy den Ouden, 5 min. 27.4 sec. 3. Lilly Andersen (Denemarken) 5 min. 45.1 sec. 4. Solita Salgado (Frankrijk) 5 min. 50.4 sec. 5. Beatrice WoLstenhoIme (Engeland), 5 min. 50.9 sec. 6. Louise Fleuret (Frankrijk) 5min 56.1 s. Door deze overwinning heeft Nederland den Brediusbeker gewonnen met een totaal van 88.5 punten, voor Duitschland met 75 pnt. De derde en vierde plaats van het klassement werden bezet door Engeland en Denemarken. 200 Meter schoolslag voor heeren. De finale van dit nummer werd gewonnen door den Duitschen zwemmer Sietas in 2 min. 49 sec., voor zijn landgenoot Paul Schwarz en den Deen Malmstroem. De strijd ging in hoofdzaak tusschen deze drie zwemmers, die de eerste 100 meter kop aan kop lagen. Uitslag: 1. Sietas (Duitschland) 2 min. 49 sec.; 2 Paul Schwarz (Duitschland), 2 min. 49.4 sec.; 3. Malmstroem (Denemarken) 2 min. 49.8 sec.; 4. Finn Jensen (Denemarken) 2 min. 52.6 sec.; 5. Teive Rëingoldt (Finland) 2 min. 55.8 sec.; 6. Norman (Noorwegen) 2 min. 59.6 sec. Het laatste nummer was de 1500 Meter vrije slag heeren. dat gewonnen werd door den Franschman 1 Jean Tails in 20 min. 1.5 sec. voor Costoli 'Italië) in 21 min. 1.1 sec.; 3. Norman Wain- wright (Engeland); 4. Arpad Lengyel (Hon garije) 21 min. 14.5 sec.; 5. Signori (Italië) 21 min. 25.1 sec.; 6. Gerhart Nüsske (Duitsch land) 21 min. 26 sec.; 7. Partaky (Hongarije) 21 min. 40.8 sec. Het Waterpolotournooi. De wedstrijd om de eerste vier plaatsen gingen tusschen Hongarije en Zweden en België en Duitschland. De Hongaren brach ten hun tegenstanders met 91 een verplet- terender/nederlaag toe (stand met rust 41). Duitschland won van België met 2—1 (rust stand 10). Het eindklassement van het wa terpolotournooi luidt: 1. Hongarije, 2 Duitschland, 3, België, 4. Zweden, 5. Joego Slavië, 6. Frankrijk, 7. Spanje. De Europa-beker. Aan het eind van deze kampioenschaps- wedstrijden kan het volgende klassement met betrekking tot den Europa-beker worden ge maakt: 1. Duitschland 118 pnt.: 2. Hongarije, 72 pnt.; 3. Frankrijk 37 pnt.; 4. Italië. 34 pnt.; 5. Engeland 27 pnt.; 6. Tsjecho Slowakije 13 pnt.; 7 en 8 België en Denemarken, elk 15 pnt.; 9. Zweden 8.5 pnt:; 10. Zwitserland 5 pnt.; 1.1. Nederland 4,5 pnt.; 12, 13 en 14: Finland, Noorwegen en Joego-Slavië, elk 4 pnt.; 15. Polen 1 pnt. BUITENLAND. Oppositie sinds November j.l. aanzienlijk vermeerderd. BERLIJN, 20 Augustus (D. N. B.) Heden morgen om drie uur werden de volgende voor- loopige cijfers van de volksstemming voor Hitier s rïjksleider- en kanselierschap bekend gemaakt Stemgerechtigde kiezers. 45.673.623 Uitgebrachte stemmen: 43.529.710 „Ja" stemmers: 38.362.760 „Neen" stemmers: 4.294.654 Ongeldige stemmen: 872.296 De opkomst bedroeg ongeveer 95.7 procent der stemgerechtigde kiezers; 89,9 procent der uitgebrachte stemmen luidde met „ja" en 10,1 procent met „neen". Hierbij zijn de on geldige stemmen buiten beschouwing gelaten. Bij het referendum van November 1933 wa ren uitgebracht aan geldige stemmen 43.491.575, waarvan 40.632.628 met „ja", en 2.101.191 met „neen". Ongeldig waren toen 757.756 stemmen. M. a. w. pl.m. 94 procent stemde met „ja" en pl.m. 41/2 procent met ,neen". De stemming te Berlijn. BERLIJN, 19 Augustus (V.D.) Van zes uur vanochtend af trokken SA en Hitlerjeugd met muziek door de straten om op de hoeken en op kruispunten door spreekkoren ae „Volksgenooten" aan hu nstemplicht te her inneren. Tegen acht uur begaven tal van stemge rechtigden zich reeds naar de stembureaux. Men behoefde nergens lang te wachten. De NSKK transporteerde zieken en gebrekkigen per auto naar de stemlokalen. Het café Rudloff in de Kanonierstrasse, dat reeds jarenlang dient als stembureau voor de te Berlijn vertoevende Rijksministers was zeer druk bezocht. Even na achten kwam dr. Goebbels, die door SA-mannen werd vergezeld. Tegen half elf verscheen Rijksminister dr. Frick, die vergezeld werd door zijn vrouw. De plaatsvervanger van den leider Rijks minister Rudolf Hess heeft te München zijn stem uitgebracht. Goering vertoefde ook van daag nog op zijn bezitting bij Berchtesgaden. Baron v. Neurath bracht in Würtemberg zijn stem uit, de Rijksminister van Verkeerswezen en Posterijen v. Eist Ruebenach stemde op het eiland. Juist, waar hij thans vertoeft. Rijksminister Rust brachtergens in de pro vincie zijn stem uit. De president van de Rijksbank Schacht bracht te Reinsberg zijn stem uit, in de buurt waarvan i*j op zijn landgoed doorbrengt. In de regeermgswijk. In de regeeringswijk te Berlijn was het zeer druk. Vooral in de Wilhelmstrasse was de belangstelling zeer groot. Voor de Rijkskan selarij en het ministerie van propaganda stonden de nieuwsgierigen urenlang zij aan zij. Een groote politiemacht moest de noodige afzettingen tot stand brengen. De menigte was hier zeer enthousiast. Herhaaldelijk wer den nationale en nationalistische liederen liederen aangeheven. Toen Hitier tegen half een voor een venster verscheen, brak een storm van enthousiasme los. Volgens de uit het Rijk ontvangen berich ten werd overal in de ochtenduren druk ge stemd, zoodat tegen den middag naar schat ting reeds 70 a 80 pet. der stemgerechtig den hun kiesplicht hadden vervuld. Te Wiesbaden hebben de bewoners van verschillende blokken huizen zich in optocht naar de stembureaux begeven. Te Dresden hebben in de ochtenduren tal van vereenigingen zich in gesloten formaties naar de verkiezingslokalen begeven. Te Keulen, waar de vrouwen in afzonder lijke bureaux haar stem uitbrengen was het vooral bij deze bureaux zeer druk. BRUSSEL, 19 Augustus (V.D.) Te Brussel is vanmorgen vroeg bericht ontvangen uit Belgrado, dat de Belgische stratosfeerballon in den' loop van den nacht is gedaald in de buurt van het Joego-Slavische dorp Zenalve nabij Morsta Sobota. De beide inzittenden Ir. Cosijns en van der Eist maakten het goed. Met de hulp van de bevolking en gerequi- reerde krachten zal de ballon worden opge vouwen, terwijl ook voor de verzending van den gondel zal worden gezorgd. Zoo spoedig mogelijk zullen de beide Belgen zich naar Ljubljana (Laibach) begeven om vandaar naar België terug te keeren. De Nederlandsche Reisweek. Zooals wij reeds eerder medegedeeld heb ben heeft de Nederlandsche Reisvereeniging (in samenwerking met de Nederlandsche Spoorwegen, de A.T.O., de N.Z.H.T.M., de K. L. M., de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, het hotelwezen, de stoom- bootreederijen, natuur- en sportparken, kunst- en amusementsbedrijven) een Neder landsche reisweek georganiseerd. Deze is vastgesteld op 20 tot en met 27 Augustus. Heden is de Reisweek dus begonnen. De bedoeling is het reizen in ons land te bevorderen. Daartoe zijn de tarieven van spoor, tram, autobus en boot belangrijk ver laagd. Verwacht wordt dat door deze bijzon dere aanbieding velen aangelokt zullen wor den hun vacantie in eigen land door te bren gen. Dit wordt gesteund door het feit, dat vele hotels- en pensions voor de deelnemers aan de Reisweek (om te genieten van de reis voordeelen moet men een legitimatiekaart met portret aanvragen, te Haarlem o.a. ver krijgbaar aan het bureau voor Vreemdelingen verkeer op het Stationsplein) reductie geven op de prijzen. Hetzelfde wordt gedaan door verschillende exploitanten van sport- en na tuurparken, alsook van kunst- en amuse mentsbedrijven. De verwachting is dat de Reisweek zal slagen. Reeds nu zijn ongeveer 20.000 legit-i- matiekaarten afgehaald, terwijl verwacht wordt, dat nog zeer vele aanvragen zullen binnenkomen. Wij laten hier enkele voorbeelden volgen om een indruk te geven van de reducties. Spoorwegen: De vacantiekaarten zijn voor de Reisweek- deelnemers verlaagd. Voor heen en terugreis samen kosten die voor de 3de klasse f 7. Ook de 8-daagsehe abonnementen zijn ver Voor f 11.50 kan men 8 dagen lang kris en kras door het land reizen. Hoeveel ONZE DACELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Piet liet zich dat zoo maar niet welgevallen en deed alle moeite om zich los te wringen. Het werd een formeele worstelpartij en al draaiende en wentelende waren ze vlak bij een der ezels gekomen. Bij een krachtige poging van Piet om los te komen, botste een der mannen zóó hard tegen een zak aan, dat deze scheurde en alle wijn op den grond stroomde. „Ezel," hoorde Piet opeens achter zich roepen, en het dier, waar ze tegenaan gevallen waren, begon op het hooren van zijn naam een van zijn lievelingsliedjes te balken en met zijn achterpooten in de lucht te slaan. interessante steden en plekjes mèt mooi na tuurschoon zijn dan wel niet te bewonderen. K. L. M. De K.L.M. laat de menschen in de reisweek goedkoop vliegen. Men kan van Schiphol vliegen naar Bor- kum, Eindhoven, Groningen, Haamstede, Rotterdam, Twente en Vlissingen. Rondritten. De A.T.O. heeft verschillende rondritten georganiseerd, o.a. in de omgeving van Nij megen, door Twente, door Zuid-Limburg (dit is een 3 landen-tocht) door Utrecht en naai de Zuiderzeewerken. Ook op autobuslijnen der A.T.O. wordt kor ting gegeven. Vele andere autobusexploitan ten die rondreizen houden geven ook reduc tie. De N.Z.H.T.M. heeft de dagkaarten (waar op men net zooveel kan reizen als men wil op de netten der Mij. Zand voortAmsterdam. HaarlemLeiden—Den HaagScheveningen, LeidenNoordwijk, LeidenKatwijk en de tramlijnen boven Amsterdam met de boot verbinding naar Marken) voor de Reiweek- deelnemers is de prijs verlaagd. Wie dus een goedkoop eendaagsch reisje naar Volendam en Marken, of den Haag en Scheveningen wil maken, moet dit aanbod in herinnering hou den. Reederijen. De reederijen geven van 10 tot 46 pet. re ductie. Op de lijn AmsterdamHarderwijk wordt 25 pet. gegeven. Een retour Amster damHarderwijk kost dus nu slechts.... 57 1/2 cent! Natuur- en zwembaden geven reducties die tot 50 pet. gaan. Houders van legitimatie- kaarten kunnen goedkoop in de gemeente lijke zweminrichtingen te Haarlem zwemmen. Musea. Ook vele musea hebben voor Reis- week-deelnemers de prijzen verlaagd. Het Frans Halsmuseum te Haarlem heeft zich ook bij deze prijsverlaging aangesloten ^iiiBiiinHi*|,,|ll'",niiiiiiiiniiniiii||||*w"M'|iHiiniiijiiiHiu,|,ll,""iiiiiiiiuiniiiiiiiiüirt,,,,w DINSDAG 21 AUGUSTUS 1934. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Och tendconcert. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het omroeporkest onder leiding van Nico Treep. R.V.U. 11.00 Cursus door mevr. Mr. I. E. PrinsWillekes-Mac Donals: „De rechtspositie van de vrouw". I. AVRO. 11.30 Het Omroeporkest. 12.30 Lunchmuziek opge- discht door Mr. Pick-up. 1.30 Middagconcert door Kovacs L-ajcs en zijn Orkest.. Voor dracht dood Kommer Kleijn. „Het geheim van de nacht" door Alie Smeamg. 3.Cu Orgelcon cert door Piet van Egmond Jr. Solist Henk Viskil, Tenor. 4.00 Onderbreking van het AVRO-programma. Overschakeling naar den zender „Radio-Kootwijk'. 4.15 Gramofoon muziek. 4.30 Radio-Kinder-Koörzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Mevr. Ant. v Dijk. 5.30 Aansluiting het gebouw „De Vereeniging" Bob White en zijn orkest spelen dinermu- ziek. R.V.U. 6.30 Cursus. „De beteekenis van sport en Spel", door Jhr. Jan Feith. II. AVRO. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Gramo foonmuziek, dinermuziek. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest met me dewerking van de AVRO-Girls. 9.00 Vijftien minuten voor Clinge Dcorenbos. 9.15 Het Om roeporkest onder leiding van Nico Treep, met tusschensp'el van gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsbericht.van Vaz Dias. 11.10 Restau rant „Haeck" Scheveningen. Bela Kiss en zijn ensemble. 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN, 301,5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door pastoor L. H. Per- quin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoon muziek. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Vrouwen uurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Voordracht door Annie Bïugmans. 3.45 Pianospel door Free Focke. H.I.R.O. 4.00 Uitzending voor den Bond ter behartiging van de belangen van het Kind. 4.35 Uitzending voor het Ned. Agent schap van de Star Publishing Trust. 5.00 Sluiting. KRO 5.10 Gramofoonmuziek. 5.15 Chansons door Annie Brugmans. 5.30 Vervolg: Pianospel door Free Focke. 5.45 Gramofoon muziek. 6.00 Praatje over de „Amato". 6,15 De KRO-Boys onder leiding van Piet Lusten- houwer. 7.00 Politieberichten. 7.15 Dieselmo toren voor auto's door Ing. J. G. S. de Haan. 7.35 De KRO-Boys onder leiding van P. Lusten houwer. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsbe richten van Vaz Dias. 8.35 KRO-Orkest onder leiding van Paul Polla. 9.25 ,.De eerste kabel onder de zee" door A. Aber. 9.35 Gramofoon muziek. 9.45 Het KRO-Orkest onder leiding van Paul Polla. 10.30 Vaz Dias. 10.è35 De KRO-Boys onder leiding van Piet Lustenhou- wer. 11.15 Gramofoonmuziek. 11.30 De KRO- Boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. BRUSSEL. 484 M. 1.00 Viool recital door Gaston Marien. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Kamermuziek. 3.20 Symphonïeorkest. 10.30 Gevraagde gr. pl. 11.15 Christus vincit, Liszt. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. B. z. a. NETTE WERKSTER v. g. g. v. Di. en Dond. en Vrijd., 2 per dag. Br. G 7732 bur, v.d. bl. (uitsluitend bij vooruitbetaling) BOEKHOUDEN. Opleiding aan- geib. door ervaren Leeraar M. O Privaatles 6 p. m. Br. G 7693 bur. van dit blad Voor huishouding NET MEISJE gevraagd, 1 Sept. geheel ze-list. k. werken, liefst p.G. en v. g. g. v. Meester Cor- nelisstraat 40, Haarlem Gevr. NET DUITSCH MEISJE, intern, loon 7 per week en ver val. Br. G 7696 bur. van dt.blad FLINK DAGM. gevr., niet ben. 16 jaar, van 83 a 4.50. Berken- laan 15, Kinh.parli, Bloemendaal Gevraagd HULP IN DE HUISH niet beneden 17 jaar, van 8.30 tot .30. Loon 3.00 p. w. Midden- reg 123, Haarlem Voor bedrijf NETTE JONGEN, leeft, circa 16 jaar, v.g.g.v., gevr. J. v. Goyen- straat 21, Heemstede BÓN TWERKERIJ. Aankomende Stoffeerster gevraagd. Weill en Zn.. Barteljorisstraat 26/28, Hrl, FLINK M ANGELMEISJE gevr. Z.B. Spaarne 36, Haarlem JONGEN gevraagd voor tuinwerk W. A. v. Zadel, Leidschevaartweg Heemstede SOLIDE LEVEXSVER2. MIJ. zoekt voor uitbreiding nette ver tegenwoordigers. Bij gebleken geschiktheid vaste toelage. Brie- en met inlichtingen en referen tiën G 7723 bur. v. d. blad Gevraagd prima KAPSTER goed kunnende pei-manenten (Wella), re. Stella watergolf en Oune, Burgem. Engelbertstr. no. Zand voort. NETTE JONGEN gevr., 14—16 j., met kruideniersvak bekend. Loon 4. Van 8 tot 1 uur. Duvenvoor- destraat 70. Voor huishouding j. a. NAAISTER, voor verstel en nieuw werk. Br. G 7702 bur. van dit blad B. z. a. JONGE WERKSTER v. g v. Br. G 7701 bur. v. d. blad KRAAMVERZORGSTER b. z. a., 3 x per dag 1, of p. d. 1.50, Br. IJ 774 bur. IJm. Courant, Voor NET MEISJE (Oostenr.) 23 j„ v.g.g.v., wordt voor zoo spoedig mogelijk betr. gezocht voor d. en n. Br. G 7737 bur. van dit blad Te koop GROOTE TRAPXAAI- MACHINE 7.50, prachtig wer kend. ringspoel. Wester Boo gaardstraat S, Haarlem B. z. a. NET BURGERMEISJE, G.G.. 24 j., voor gezelschap: te vens met alle huish. bezigh. op de hoogte. Bij dame of-bejaard echt paar in Eennebroek of omgevin; Indiensttr. 1 Sept. Br. G 7700 bur. van dit blad JUFFROUW biedt zich aan als hulp in de huishouding voor hal ve dagen van 8.3012, liefst om trek Bloemendaal, Santpoort. Br. G 7694 bur. van dit blad Voor bedrijf STENO-Tl'PISTE in het bezit van eigen Remington-Typewriter, vraagt thuiswerk. Billijk tarief. Br. G 77 03 bur. van dit blad Te huur GED. BOVENHUIS Klein Heiligland no. 45, voor twee menschen 3.50 per week. bevragen Korte Begïjnestraat 12, Haarlem ZIT-SLAAPK. te huur, met of zonder pension. Schagchelstraat 39 rd. Haarlem Te huur gezellige ZIT-SL.KAMER 3 ramen aan de str. Zeer goede st. Centrum stad. Adres Ged. Oude Gracht hoek Jacobijnestraat 29r. Haarlem GEM. KAMER TE HUUR Mau- ritsstraat 11, hoek Wil-helminastr. Haarlem KOST EN INWONING aangeb. te Bloemendaal, vlak bij tram en station a 8.50 per week. Vrije zit-slaapkamer 10 p. w. Br. G 7724 bur. van dit blad Te koop wit gelakt KINDER- LEDIKANTJE met matras 6. bij Barrevoet-Keizerstr. 4, Hrl. Aangeboden BAD MET GEYSER in prima staat (onderzoek toege staan). Compleet met verbindin gen en franco bezorgd 35. Te zien Pegasusstraat 107, Hrl. Nrd. Te koop een wit 4 pits geëmaill. GASFORNUIS m. weg, plaatsge brek, prijs 15. Reïtzstr. 53, H.N. 2-P. EIKEN LEDIKANT met matras en 2 1-p. ledikanten. Br. G 7716 bur. van dit blad Te koop aangeb. SINGER KLEERMAKERS TRAP X AAI- MACH1XE z. g. a. n. met ring spoel, legt mooie steek 20. Hoofdstraat 35, Santpoort, CHEVROLET. goede banden,- schitterend loopend, met wegen- bel., voor slechts 135.te koop Bronstee weg 74, Heemstede AUTO te koop van particulier,- 5 pers., wegens omstandigheden. Br. G7710 bur. van dit blad AUTO te huur (Chevrolet '31) 8. p. d. Leidschéstraat 52 R., Hrl. Gevr. JONGENSFIETS, liefst groote wielen. Brieven niet prijs G7727 bur. van dit blad Te-.koop z. g\ a. n. RACEFIETS spotprijs. Ho'speslaan 12, 'bij dé Ramplaan, Haarlem Te koopaangeb. GRAHAM eind '31. Sedan. In uitstekenden staat, Tel. 2S214. TER DEKKING GEVR. ruwh. terrier, tegen nest keus. Adres te vern. bur. IJm, Courant. GELIJKRICHTER compl. te kp, gevr. Brieven met prijsopg. no, IJ 775 bur. IJm. Courant. Degene, die Vrijdagm. een MALTH. LEEUWTJE medegeno men heeft, wordt in zijn eigen be lang verzocht dit terug te bezor gen Trompstraat 169, IJm Oost. VERLOREN gouden dameshorlo ge. omtrek Adr. Stoopplein. Teg. belooning terug te bez. Reitzstr<18 Haarlem Nrd. ORAXJE-BLAXJE-BLEU VLAG te koop, 2 keer gebruikt, 4 M. bij 1.50 M. Roemer Visscher- plein 25. Heemstede Te koop 3 LAMPS TOESTEL zonder lampen, prijs 15. Har- menjansstraat no. 3>5, Haarlem Prijsopgaaf gevraagd voor VER HUIZING binnen de stad. Adres te vern. tel. 123S6, DAMES, een maatcorset vervaar digt bekw. eorsetière voor 10.— Onberispelijke pasvorm gegaran deerd. Br. G 7729 'bur. v. d. blad JONGE ANGORAKATTEN te lep. J. v. Goyenstr. 12, Heemstede Te koop gevr. een goed KIPPEN HOK. Br. met omschr. en prijs G 7718 bur. van dit blad Te koop gevraagd STOFZUIGER Br. met opgaaf prijs en merk Gr 7 719 bur. van dit blad NAT. KASREGISTER te koop, z, g. bonstelsel enz. enz. tot 9.99 1/2 prijs 50. Schrljfcassa als nieuw ƒ15. KI. Ho-utstr. 13, Haarlem JONGE ONDERNEMING vraagt op billijke condities 200 tot 300. Br. G 7721 bur. v. d. blad PER LUXE AUTO naar Sanato rium te I-Iellendoorn op Zondag 26 Aug. 3 medereizigers gevraagd Brieven aan Slootweg, Kruisweg 600, Hoofddorp,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 4