DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN Schip Term. aankomst Laatste bericht Arendskerk Japan Arantza Mendi La Plata Agamemnon West Indië Alkmaar Chili Aurora Venetië Aizkai Menti Algiers (v. IJm.) Amazone Gdynia Ariadne Kopenhagen A. K. Fernström. Kaskö Ai'inda Mendi Bona (v. IJm.) Chili Barneveld Chili Boskoop Chili British Lord Abadan Bellatrix Archangel (v. Velsen) C-aribia West Indië Calypso Hamburg Clytoneus Batavia Desio B. Aires Den Haag Aruba Dalblair Ocean Island Daybreak La Plata Euterpe Bordeaux Flandria Buenos Aires Fjeld. Archangel (v. Velsen) Fiat Londen Gera Ned. Indië Grootekerk J apan Goodlegh La Plata Grazielle Onton (v. IJm.) Gaasterkerk Oost Azië Heemskerk Zuid-Afrika Heidelberg Ned. Indië Hercules Barnes Harpathian La Plata Hermes Bourgas Halle Ned. Indië Herfinn Pernau In dra Kalmar Irini Constantza Irene Maria Archangel Joh. de Witt Ned. Indië Kurmark Ned. Indië Langlebrook Santa Fé Leersuni Archangel Montferland Buenos Aires M. v. St. Aldegonde Ned. Indië Ma as kerk West-Afr.ka. Merope Valencia Neumark Ned. Indië Buenos Aires Nijkerk Zuid Afrika Naumburg Ned. Indië Ned. Indië Rosario Batavia Poelau Roebiah Batavia. Polydorus Ned. Indië Poelau Tello Hamburg Phr-ontis Batavia Pres. Francqui Batoum Poelau Laut Ned. Indië Kopenhagen Queensland Transport La Plata Rina Corrado Rosario Rinos La Plata Rqzenburg Setubal Mexico Stad Arnhem Bilbao (v. IJm.) Zuid Afrika Saturnus Hamburg Stuyvesant W. Indië Triton Midd. Zee Bourgas Sundsvall Winsum Archangel Hamburg- Zaanland Buenos Aires 31 Aug. 21 Aug. 26 Aug. 24 Aug. 30 Aug. 26 Aug. 7 Sept. 27 Aug. heden 8 Sept. 24 Aug. heden 22 Aug. 14 Sept. 19 Sept. 26 Aug. 4 Sept. 8 Oct. 21 Aug. 21 Aug. 29 Aug. 29 Aug. 31 Aug. 22 Aug. 24 Aug. 31 Aug. 25 Aug. 14 Sept. 25 Aug. 23 Aug. 29 Aug. 28 Aug. 28 Aug. 1 Sept. heden 27 Aug. heden 2 Sept. 30 Aug. 3Sept. 22 Aug. 21 Aug. 16 Aug. van Colombo.- 6 Aug. vertrokken. 16 Aug. van New-York. 16 Aug. van Talcahuano. 19 Aug. te Bari. 20 Aug. van Ouessant. 15 Aug. te Danzig, in lading. 18 Aug. vertrokken, in lading. 16 Aug. te Rotterdam. 6 Aug. van Curasao. 15 Aug. van P-aita. 15 Aug. van Port Said. 20 Aug. v. Honnigsvaag. 22 Aug. v. Pto Colombia, in lading, in lading. 7 Aug. van Sint-Vincent. 10 Aug. vertrokken. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. te Villa Constitution. in lading. 20 Aug. van Santos. 15 Aug. vertrokken. 18 Aug. uitgeklaard. pass. 17 Aug. Gibraltar. 16 Aug. van Manilla. 9 Aug. te Santa Fé. 18 Aug. vertrokken. 19 Aug. te Yokohama. 17 Aug. van Dakar. 16 Aug. van Paaang. 18 Aug. te Bordeaux. 16 Aug. te Rosario. 20 Aug. van Stamboul. 15 Aug. te Tjilatjap. in lading. 14 Aug. van Sundsvall. in lading. 15 Aug. van Lodingen. 19 Aug. van Sabang. 17 Aug. van Macasar. 29 Juli van Buenos Aires. 19 Aug. vertrokken. 14 Aug. van Bahia. 18 Aug. van Gibraltar. 21 Aug. te Rotterdam. 20 Aug. van Bonanza. 19 Aug. van Gibraltar. 9 Aug. vertrokxen. 18 Aug. te Antwerpen. 17 Aug. van Perim. 15 Aug. van Pt. Said. 15 Aug. van Las Palmas. pass. 18 Aug. Perim. 13 Aug. van Sabang. 16 Aug. van Belewan. 22 Aug. vertrokken. 18 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Stamboul. 18 Aug. van Batavia. 22 Aug te Stettin. in lading. 28 Juli van Buenos Aires. 1 Aug. vertrokken. 16 Aug. vertrokken. 15 Aug. v. Pt of Spain. 20 Aug. van Ouessant. 18 Aug. v. Mombassa. in lading. 16 Aug. van Parimaribo. 16 Aug. van Candia. 14 Aug. te Izmir. 17 Aug. v. Westervik. pass. 17 Aug. Röst. in lading. 19 Aug. vertrokken. Kotters: E 436 f 970, E 401 f E 541 f 22, E 84 f 199. PLOTSELINGE DOOD. Terwijl de heer A. Alders zich Dinsdag morgen op weg naar zijn werk aan de Semaphore begaf, werd hij op de Haringkade plotseling ongesteld. Toen de ijlings gewaar schuwde geneesheer dr. Van Leeuwen ter plaatse kwam, bleek de heer Alders reeds overleden te zijn. De overledene was ruim 40 jaar werkzaam als betonblokkenmaker bij de fa. Volker en Bos. Radio-verbinding met schepen. Aldabi, Alwaki, Baloeran, Christiaan Iluy- gens, Crijnssen, Flandria, Indrapoera, D&mpo. "ohan de Witt, Johan v. Oldenbarnevelt. Kota Gede, Kota Nopan, Kota Pinang. Kota Tjandi, Ma mix v. St. Aldegonde, Oranje Nas sau, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Sibajak, Statenadm, Stuyvesant, Veendam, Volenclam, Venezuela, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen-radio te bereiken VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Donderdagmarkt Utrecht IJM. 73 met 700 manden versche haring. REGELING VERKOOPGELEGENHEID OP ZONDAG. B. en W. van Velsen maken bekend, dat tér 'gemeente-secretarie lijsten zijn nedergelegd ter teekening door belanghebbende niet bij een plaatselijke vereeniging aangesloten, winkeliers en door belanghebbend winkelper soneel, behoorende tot de na te noemen be drijven. voor vermelding of zij zijn vóór of tegen de regeling betreffende de verkoopge legenheid op Zondag, als bedoeld in artikel 4 der wet tot wijziging der winkelsluitings wet van 27 Juli 1934. Gelegenheid tot teekening van de lijsten bestaat tot en met 19 September a.s. De lijsten betreffen de volgende bedrijven: A. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak visch ten ver-koop in voorraad is; B. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak fruit ten verkoop in voorraad is; C. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak een of meer der navolgende waren ten verkoop in voorraad zijn: brood, banket, sui kerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs; D. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn E. winkels, waarvoor een vergunning als bedoeld in artikel 1, onder e, of onder g, der drankwet volledige vergunning of slijtver gunning geldt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Bakker-Teekman, d. Esch- doornstraat 49, IJmuiden. J. Boontjés- Ligthart, d. Piet Heinstraat 35, IJmuiden. - J. Klein-de Kloe. d. Kortenaerstraat 32 rd, IJmuiden. K. Spijker-van Dongen, z., Fro gerstraat 48, IJmuiden. W. A. van Raaij- Woudenberg, d. Kerkweg 76, Santpoort. M. C. Alders- de Bruin, d. Terrasweg 21, Sant poort. C. G. van Beusekom-Warmenhoven. d. Engelmundusweg 51, IJmuiden. G. F. Blok-Rom. d. Hadleydwarsstraat 8. IJmuiden. S. A. Plugboer-Zielonka, d. Kerkweg 45. Santpoort. L. van Duyvénbode-van dei- Steen. d. Will. Barendszstraat 29, IJmuiden, C. Dijk-Visser, z. Annastraat 24, IJmuiden. N. dè Ruiter-IJntema. d. Eksterlaan 37, IJmuiden. C. G. Schol-Veldman, d. Anna straat 14, IJmuiden. S. Fost-Roeper, z. de Weerdstraat 1, IJmuiden. S. A. van Gel- doro-Bulters, z. Biezenweg 21. Santpoort. K Visser-Verbaan, d. Kon. Wilhelminakade 11. IJmuiden. K. Tromp-Zwartveld, z. B^esaapstraat 27, IJmuiden. Overleden: Gerrit Polleman. 89 jaren, we duwnaar van C. D. Eijhuisen, Trompstraat 125 IJmuiden. Cornelia Blok. 1 dag. dochter van B. Blok. Hadleydwarsstraat 8, IJmuiden. Gehuwd: L. R. Reelfs en J. A. Schwartz, Britsch-Indië. HOOISCHELF IN BRAND. Maandagnacht één uur werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in de Gil- delaan. Het bleek dat een flinke hooischelf in brand stond. Dadelijk werd met het blus- schingswerk begonnen. Eerst te half vier gaf de commandant van de brandweer het sein tot inrukken. V. G. S. I—TWEEDE JEUGD. Na de zomersche rust speelt hfet eerste elf- al van Van Gelders Sportvereeniging Zaterdagmiddag 3 uur op het nieuwe ter rein van Tweede Jeugd (Haarlem) een voet balwedstrijd. AANRIJDING. Door een bewoner van Rotterdam is aan gifte gedaan dat zijn luxe-auto, die aan den kant van den weg stond, in de Eendracht straat te Velsen-Noord is aangereden door een vierwielig voertuig, bespannen met een paard. De auto werd daarbij beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade zal onderling worden geregeld. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Dinsdagmiddag heeft op het kruispunt Trompstraat-Caasembrootstraat een aanrij ding plaats gehad tusschen twee luxe-auto's, de eerste, bestuurd door een bewoner van Am sterdam, tijdelijk verblijf houdend op het kam peerterrein „Ons Buiten" te IJmuiden en tweede door een Duitscher uit Keulen. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De Amsterdamsche chauffeur klaagde over pijn in den rug, tengevolge van een gekneusde rib. Hij werd door den heer B. van Het Roode Kruis per auto naar het kampeerterrein over gebracht, waar hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellën. De aanrijding ontstond doordat de Duitsche chauffeur geen voorrang verleende. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25—f 0.90. Tongen per K.G. f 2.20—f 1.25. Groote schol per 50 K.G. f 30. Middelschol per 50 K.G. f 29—f 18.50. Zetschol per 50 K.G f 18—f 16. Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 3.50. Vleet per stuk f 1.90f 1.40. Groote schelvisch per 50 K.G. f 19f 14. Middelschelvisch per 50 K.G. f 15f 10. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 10 f 5.70. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6f 3.60. Kabeljauw per 125 K.G. f 64—f 42, Groote gullen per 50 K.G. f 9f 5.10. Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50f 1.80. Wijting per 50 K.G. f 3.40—f 1.70. Makreel per 50 K.G. f 10f 3.10. Leng per stuk f 0.38f 0.32. Koolvisch per stuk f 0,84f 0.33. Versche haring per kist f 7.30f 4.90. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 45. Kleine hake per 50 K.G. f 34f 23. BESOMMINGEN. Trawlers Caroline IJM. 26 690 manden f 2850. Derika 5 IJM. 418 400 manden f 1550. Alkmaar IJM. 31 400 manden f 2720. Azimuth IJM. 195 450 manden f 1780. IJselmond IJM. 78 350 manden f 1650. Claesje RO 46 750 manden f 3900. Condor IJM. 72 140 manden f 1500. Engeland's eerste innings sluit op 321. meldt: Hoogste Warschau. Laagste Torshavn. barometerstand 764.1 m.M. te barometerstand 742.4 m.M. te en voorspelt: SCHOOLVOEDING. Vorige opgaaf Mevr. E. L, Dr. A. J. v. L. f 540, f 759.03 f 3.— f 5.— Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. Barometer Stand van heden morgen 760 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden SANTPOORT BLOEMBOLLENCULTUUR. Onder leiding van den heer F. Heeremans hield, de onderafdeeling Bloembollencultuur van den Land en Tuinbouwbond een leden vergadering, ter bespreking van den toe. stand in 't vak. Zooals op vele plaatsen werd er ook hier geageerd tegen de saneering en de kweekerscentrale, die volgens spreker niet bepaald vlug met de uitbetaling- was over de in 1933 ingeleverde bollen. In vel schillende gevallen bleek echter, dat de schuld bij de kweekers zelf moet gezocht worden daar zij niet aan alle verplichtingen voldaan hadden. Ter sprake kwam voorts de door het hoofdbestuur van den L.T.B. aan de regeering verzonden brief, waarin verzocht werd on- gelimiteerden aankoop van teeltbewijzen door kapitaalkrachtige kweekers van kleine kweekers toe te staan, in tegenstelling met den huldigen toestand, waarbij den kweekers slechts wordt toegestaan hoogstens zooveel teeltbewijzen te koopen dat zij niet meer 67 F. 56 F. 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V Lucht Water 64 F. 65 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Donderdag v.m. 1.22 uur; n.m. 1.56 uur. Vrijdag v.m. 2,15 uur; n.m. 1,47 uur. Zaterdag v.m. 3,02 uur; n.m. 3,29 uur. telen dan in 1932. Op de volgende verga dering zullen de besprekingen over dit punt worden voortgezet. Ten opzichte van kweekerscentrale en sa neering werd veel duidelijk gemaakt door het bestuurslid der kweekerscentrale, den heer Jac. P. Nijssen. BEVERWIJK R.K. MIDDENSTANDSVEREEN. „DE HANZE' De plaatselijke afdeeling van den R.K. Mid denstandsbond houdt Donderdagavond in het K.S.A -gebouw een ledenvergadering, waarin de agenda voor de Centr. Raad zal worden behandeld, waarna een afgevaardigde naar deze bijeenkomst zal worden benoemd. In de bijeenkomst zal tevens de Santos commissie worden samengesteld. Vervolgens zullen nog besprekingen worden gevoerd over het organiseeren van een excursie naar de Middenstandstentoonstelling „Almitento" te Amsterdam. WETHOUDER BRAUN. Naar wij vernemen zal wethouder J. Braun (R.K. Staatsp.) zich bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen, In verband met zijn hoogen leeftijd, zich niet meer herkies baar stellen. JUBILEUM „E.M.M.". Het zilveren jubileum van de Win kei iers- 'vereeniging „Eendracht ntaakt Macht" zal op 5 September worden .gevierd met een feest avond voor de leden en haar dames in het Kennemer Hotel. Aan het feestprogramma werken mede de g-ebr. Kroon, voodrachtkun- stenaars te Alkmaar, Geert Dils, de minstreel van Assamburg en Jaap Roos, alhier. De muzikale opluistering is toevertrouwd aan de „Happy Players". Australië nu: 186 voor 2. Ames moet zich plotseling terugtrekken. Woodfull is vandaag jarig. Een bijzonder mooie dag voor hem indien hij er heden reeds in slaagt met zijn elftal de zoo begeerde Ashes" te heroveren. Misschien moet hij wel wachten tot Donderdag; het is anders slechts een kwestie van tijd want Australië wint den robber. 1-Iet loopt Wyatt en zijn elftal in dezen beslissenden wedstrijd anders niet mede. Een bat als Hendren wordt zeer gemist en bovendien moest Ames die met Leyland sa men prachtig stond te batten met zijn totaal op 33 zich terugtrekken, doordat hij bij het runnen zich zoodanig blesseerde dat hij n'et verder kon batten. Voorts is Bowes ziek en speelde niet. Het weer was zeer mooi en de pitch nog in zeer goeden staat toen Walters en Sutcliffe resp. op 59 en 31 staande hun innings ver volgden Grimmett en O'Reilly waren dezen morgen buitengewoon op dreef. Zij waren las tig te bespelen. Wel bracht het openingspaar de 100 op maar op 104 liet Grimmett op Sut cliffe een fraaie googlie los zoodat de bats man in moeilijkheden gebracht werd. Sutt- cliffe tipten de scherp uitdraaiende bal even, waarna Oldfield een prachtvang, oogen- schijnlijk ver buiten zijn bereik deed. Op 108 wilde Walters O'Reilly vooruit drijven, de bal kwam snel van de pitch en Kippax kon op mid-on een gemakkelijke kans benutten Woolley maakte het ook niet lang want 3 runs later werd hij door MacCabe op short leg gevangen. Het begon er wanhopig uit te zien. Hammond en Wyatt hielden stand, doch gaven niet den indruk, het bowlen meester te zijn. Op 142 waren beiden dan ook al weer verdwenen. Oldfield hielp Ebeling aan zijn eerste wicket. Door Wyatt te bowlen nam Grimmett zijn 100ste wicket in testcricket. Tusschen Leyland en Ames kwam het tot een goeden stand en het ging vrij snel ook, want in een half uur waren er 43 runs bij het to taal gevoegd. Leyland gaf een paar mooie slagen recht vooruit en Ames' drives waren niet minder fraai. De 200 kwamen op het bord en met lunchtijd was de stand 211 voor 5. Kort na de hervatting kreeg Ames na een snelle wending bij het runnen iets aan zijn rug. Verder batten was onmogelijk en na een waardevolle en fraai gespeelde 33 moest Ames zich terugtrekken. Allen en Verity ver leenden Leyland die voor de runs zorgde zoo veel mogelijk steun. Verity deed ruim een uur over zijn 11 runs, alvorens hij een bal van Ebeling in zijn wicket haalde. Leyland haalde onder geweldig applaus zijn derde testcen- tury in dit seizoen. Met zijn score op 110 bowlde Grimmett hem. Hij scoorde zijn runs in 2 3/4 uur en sloeg 14 vieren en 1 zes. Na 311 voor 7 kwam 321 voor 8, het einde. Opvallend was ook nu weer het falen van Hammond, ondanks zijn hooge scores in county-cricket gemaakt. In zijn 7 test-innings scoorde hij slechte 121 runs. Grimmett en O'Reilly bolwden speciaal voor de lunch bui tengewoon goed. Ebeling's cijfers zijn ten op zichte van de beide spinbowlers geflatteerd te noemen. Oldfield deed weer schitterend werk achter de palen. Gezien de gunstige weersgesteldheid en het nog immer perfecte wicket trok Woodfull naar de wickets. Brown en Ponsford kregen Clark en Allen tegenover zich. Clark had weer onmiddellijk succes door Brown voor slechte 1 run door Allen gevangen te krijgen. Ponsford werd het 2de slachtoffer van den lefthander. Hammond maakte geen fout en Ponsford had er nu maar 22. Bradman' speelde weer cricket zooals hij dat alleen kan en ook MacCabe liet fraai batten zien. Bij het einde van den speeltijd had Australië door in de 2de innings 186 voor 2 te scoren, waar van Bradman 76 en MacCabe 60 not out, een voorsprong van 566 runs verkregen, met nog 8 wickets in handen, Zooals wij reeds zeiden: Woodfull wint den robber. De volledige scores luiden: Engeland 1ste innings Walters c. Kippax b. O'Reilly Sutcliffe c. Oldfield b. Grimmett Woolley c. MacCabe b. O'Reilly Hammond c .Oldfield b. Ebeling Wyatt bowled Grimmett Leyland bowled Grimmett Ames retired hurt Allen b. Ebeling Verity played on b. Ebeling Bowes absent Clark not out Extra's Totaal I 38 4 15 17 110 33 19 11 O M R W Ebeling 22 4 47 3 Grimmett 49 13 103 3 O'Reilly 37 10 93 2 Het kampeerterrein te IJmuiden. Australië 2de innings: Brown c. Allen b. Clark Donsford c Hammond b Clark Bradman not out MacCabe, not out Extra's 1 22 76 60 27 186 voor 2 Woolley verving Ames als wicketkeeper. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING „Ezeltje-rijden is anders leuker," dacht hij en meteen zat hij onverwacht boven op een van de ezels. Die bleef eerst stokstijf staan, van schrik of van koppigheid, maar zette het onverwacht op een drafje, toen de drijvers aan kwamen loopen, zoodat Piet er weer even vlug achterover af-buitelde. „We moeten opschieten, drommelsche kwajongen," riep de vlieger nijdig en zette Piet schrijlings op zijn schou ders, zijn beenen stevig vasthoudende. „Ziezoo, en nu hou je je koest, begrepen?" „Ja, pa," zei Piet en gebruikte de ooren van zijn nieuwe „ezel" om zich aan vast te hou den.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3