I BEVERWIJK De personeele belasting voor de cafe's. B. en W. stellen gelijkstelling voor. Met betrekking tot het aan den Raad ge richt verzoek van de Afd. Beverwijk en Om streken van den Ned. Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters d.d. 3 dezer houdend verzoek om ingevolge de Wet van 28 Juli 1933 bij gemeenteverordening de per- ceelen of gedeelten van perceelen, uitslui tend dienende tot uitoefening van het be drijf van houder van een koffiehuis, restau rant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling, gelijk te stellen hetzij met winkels of logementen hetzij met perceelen of perceelsgedeelten, die gemeubileerd worden verhuurd, deelen B. en W. den Raad het volgende mede: Op een dergelijk verzoek heeft de Raad, ten aanzien van het belastingjaar 1934, af wijzend beschikt daar de gemeente het met de inwilliging van het verzoek gevorderde bedrag (onderscheidenlijk f 3800 of f 1900) op de begrooting van 1934 niet kon missen. Ofschoon het ook voor 1935 moeilijk is om bestaande inkomsten prijs te geven, hebben B. en W. toch gemeend, dat een billijker ver deeling van den belastingdruk zou worden verkregen indien aan deze groep werd tege moetgekomen. Het feit dat zelfs noodlijdende gemeenten er toe overgaan de heffing te dezen te corrigeeren, bewijst, dat de bestaan de regeling vrij algemeen als minder juist wordt aangemerkt. Mitsdien adviseeren B. en W. den Raad, de Personeele Belasting voor deze bedrijven, voor zoover betreft de huur waarden en de waarden van het mobilair te verminderen met 1/3. Zooals reeds is opgemerkt is hiermede een bedrag van rond f 1900;. gemoeid. B. en W. stellen den Raad voor in dien zin een besluit te nemen. Ten einde te be reiken, dat de voorgestelde wijziging nog voor het belastingjaar 1935 van kracht zal worden, is het noodig, dat dit besluit voor 1 September 1934 door den Raad wordt geno men. Het voorstel van B. en W. om het adres van den Bond in handen te stellen van B. en W. om prae-advies vervalt hiermede. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING VOOR DE R.K. FRÖBELSCHOOL. Bij raadsbesluit van 12 October 1933 werd een gemeenschappelijke regeling met de ge meente Wijk aan Zee en Duin getroffen, waarbij in afwijking van de bestaande over eenkomst van 25 October 1927, betreffende de toelating van leerlingen uit die gemeente op de R.K. Fröbelschool alhier, voorschriften werden vastgesteld in verband met de sedert 1 November 1933 ingetreden nieuwen toestand als gevolg van de door Beverwijk verlaagde subsidienormen voor de R.K. Fröbelschool. Naar aanleiding hiervan hebben Gedepu teerde Staten bericht, dat zij tegen de strek king van het ter goedkeuring ingezonden besluit geen bezwaar hebenen, doch er de voorkeur aan geven, dat op de basis van de regeling van 12 October 1933 een geheele nieuwe gemeenschappelijke rege ling wordt samengesteld. In verband hiermede is met het Gemeen tebestuur van Wijk aan Zee en Duin overleg gepleegd betreffende een nieuwe gemeen schappelijke regeling. De redactie daarvan is zooveel mogelijk de zelfde als die van de in 1927 gesloten over eenkomst. Aangezien de daarin vorkomende bepalingen overeenstemmen met de in het raadsbesluit van 12 October 1933 opgenomen wijzigingen der overeenkomst van 1927 is een afzonderlijke toelichting thans naar de mee ning van B. en W. niet noodzakelijk. Zij stellen den raad voor de gemeenschap pelijke regeling vast te stellen overeenkom stig het aangeboden ontwerp. AANBESTEDING. In het Kennemer Hotel werd aanbesteed de verbouwing van de perceelen Breestraat 74 en 82 en 84 voor rekening van de N.V. Stou- tenbeek's Modemagazijnen. Ingeschreven werd als volgt: Cupido, IJmui den f 21.325; J. M. Tromp. Beverwijk f 17.900; Chr. de Goede Wijk aan Zee f 17.684; Lok horst, Beverwijk f 17.727; fa. V. Ph. Braun, Be verwijk, f 17684 Boots, Beverwijk f 17600. De gunning werd aangehouden. KENNEMER MOTORCLUB. De Kennemer Motorclub heeft een druk be zochte ledenvergadering gehouden. De heer C. Timmermans werd gekozen als secretaris in de plaats van den heer J. Speelman. De heer G. Roemer belastte zich met de functie van tweeden secretaris. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over het programma voor Augustus en Sep tember. In verband met de Zondag a.s. te Alkmaar te houden motorraces werd besloten op dien dag niet in clubverband te rijden. Het programma voor de maand September zal worden geopend met een tocht naar Nij megen op Zondag 2 Sept. VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING. Ten bate van het fonds voor tuberculose bestrijding „Herwonnen Levenskracht" werd alhier een speldjesverkoop gehouden. De op brengst was f 121,95 tegen f 190 in het vorige j aar. De training van harddravers. De stal wordt verplaatst. SCHEePVAASTMMCHTEH De bekende pikeur Jan van Leeuwen Jr., die in dit draafseizoen wel op bijzondere wijze van zich doet spreken door zijn overwinnin gen op korte en lange banen, heeft in den laatsten tijd behalve zijn paard Quita. nog een aantal dravers in training. Dit trainen geschiedde veelal in het bosch nabij de Hoog ovens of op den Hoogen Hoflanderweg. Tegen deze training werd in de jongste raads vergadering van Wijk aan Zee en Duin be zwaar gemaakt. Een en ander was voor den pikeur aanleiding om te zien naar een voor zijn arbeid geschikte omgeving. Wij vernamen dat de heer Van Leeuwen zeer binnenkort onze gemeente zal verlaten, om zich te gaan vestigen te Woestduin, dat vroeger een be langrijk centrum van de draf- en rensport was. Hier zal hij een geschikte plaats vinden •om de aan zijn zorgen toevertrouwde hard dravers voor hun werk te trainen. WIELERCLUB KENNEMERLAND. Aan de pelotonrlt, georganiseerd door de Wielerclub „Kennemerland" hebben 30 ren ners, ingedeeld in 7 pelotons, deelgenomen. Het parcours leidde tweemaal rondom den Wijker- meerpolder, een afstand van 42 K.M. Het eerste peiuton, dat binnenkwam, werd ge vormd door de heeren Glas, Hoekstra, Ouds hoorn en Schipper in 1 uur 15 min. 30 sec.; tweede plaatste zich het peloton Duineveld, Oudshoorn, Rijperman en H. v. d. Hooft in 1 uur, 16 min. 55 sec. Noteering van Beverwijk 20 Aug. 1934 Spinazie per kist f 0,40f 0,60 Postelein per kist f 0,20—f 0,30 Andijvie per kist f0,35f 0,70 Wortelen, per K.G. f 0,08—f 0,1*2 Komkommers per 100 f 1f 4 Aardappelen, klei per K.G. f 0,06f 0,09 Doppers per K.G. f 0,20f 0,18 Capucijners per K.G. f 0,24f 0,26 Raspers per K.G. f 0,24f 0,26 Tuinboonen, per K.G. f 0.09 Snijboonen per K.G. f 0,08f 0,16 Heerenboonen per K.G. f 0.10f 0,14 Trosheerenboonen per K.G. f 0,15f 0,20 Roode kool per 100 f 6 Savoije kool per 100 f5,50 Bloemkool, per 100 f 6f 16 Uien, per K.G. f 0,045—f 0,05 Sla, per kist f 0,50f 0,90 Pieterselie per bos f 0,015f 0,02 Selderie per bos f 0,05 Appelen per K.G. f 0,06f 0,14 Peren, per K.G. f 0,07f 0,18 Pruimen per K.G. f 0,08f 0,24 Aardbeien per schotel f 0,20 Bessen per K.G. f 0,28 HEEMSKERK MET ZIJN MOTOR GEVALLEN. De motorrijder Blom uit Wijk aan Duin viel op den Oosterweg alhier, met zijn motor en liep ernstige inwendige kneuzingen op. Hij is met een auto naar zijn woning vervoerd. REISVEREENIGING ST. CHRISTOFFEL. De Reisvereeniging St. Christoffel hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw, onder leiding van haar voorzitter, den heer K. Bruin, die ge waagde van het groote succes. De penningmeester esse, mej. v. d. Does bracht haar verslag uit en vermeldde een batig saldo van f 1. De voorzitter vroeg, propaganda te maken voor nieuwe leden. Bij de bestuursverkiezing werden mej. Hoo- gewerf—Pekel en de heer K. Bruin bij accla matie herkozen. Een nieuw reglement werd goedgekeurd. WIJK AAN ZEE HET JAARLIJKSCHE KINDERFEEST IN „MARIS STELLA". Voor de kinderen, die in het R.K. Zuster huis „Maris Stella" verblijf houden, werd Dinsdag de traditie getrouw het seizoen op feestelijk wijze besloten. Bij de muzikale rondgang door het dorp, waren alle kinderen van lampions voorzien, wat een aardig effect gaf. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 22 AUGUSTUS. Luxor Sound Theater: „Pechvogels" (gepro longeerd) 2.30 en doorloopende avondvoorstel ling van 7 uur af. (In de kindermatinee: Her- mas' Oud-Hollandsehe poppenkast en Pech vogels). Palace „Fra Diavolo". Op het tooneel: D'An- selmi, Spaansche buikspreker. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mein Herz ruft nach dir" (geprolongeerd). Op het tooneel: Beeld houwer Karei Hermes met zijn levende schil derijen. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 23 AUGUSTUS, Bioscoopvoorstellingen 's middags en dei avonds Zware brand - te Amsterdam. Aantal kleine bedrijven een prooi der vlammen. Brandweer werkte met groot materiaaL Aan de overzijde van het IJ te Amsterdam- Noord is te zes uur Dinsdagavond een zware brand uitgebroken, aan den Papaverweg. Woonhuizen staan hier niet in de omgeving. Aan de eene zijde bevindt zich een zeer uit gestrekt opgespoten terrein, dat tot den Wa- terlandschedijk gaat, aan de Stadszijde be vinden zich een groot aantal opstallen, kleine fabriekjes, werkplaatsen, kleine nijverheidsbe drijven van de meest uiteenloopende soorten. Zij zijn meestal niet hooger dan één verdie ping en in steen opgetrokken of van een semi-permanent bouwsel. Aan de achterzijde liggen kanaalerven, waar verschillende ma terialen zijn opgeslagen. De brand is te zes uur ontdekt. Het werk volk was naar huis. Waarschijnlijk is het vuur ontstaan op een klein werfje, waar aan de Kanaalzijde kano's worden gebouwd. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vuur vond gretig voedsel in de vele houtwaren, zaagsel, half afgewerkte kano's enz. In minder dan geen tijd laaiden de vlam men hoog op en weldra was het vuur over geslagen naar een nabij gelegen teerfabriekje van den heer Van Willigen, dat in minder dan geen tijd als een fakkel stond te branden. Ook de kuiperij van den heer Riedijk was spoedig daarop aan de beurt. Zware rookwolken, vuil, wit en zwart, dreven bolderend over het IJ en over het opgespoten land. Ver in den omtrek was het vuur zichtbaar. Veel publiek, vooral uit Amsterdam-Noord, spoedde zich naar de plaats des onheils. De brand liet zich zeer ernstig aanzien. De brandweer was spoedig ter plaatse met drie motorspuiten. Intusschen had ook het Automatenfabriekje van Meijer en Kuntzels en het Bleekpoeder- fabriekje Ozon van L. Kleversteyn en de Houtbewerkingsplaats van Minck en Van Schaick vlam gevat. Van het Bleekpoeöer- fabriekje stortte de kap spoedig in. Hoog sloe gen de vlammen op. De havenpolitie was in middels ook met een boot op het terrein van den brand gearriveerd. Samen met de Jason, de drijvende brandspuit werd het vuur ook van de waterzijde met kracht bestreden. De bevelvoerder, de waarnemend commandant van de brandweer. Lr. J. van Thiel poogde 't vuur van alle zijden in te sluiten, wat weldra gelukte. Na ruim een uur van hard werken was de brandweer het vuur meester. Sommigen van de getroffen bedrijven hebben zwaar geleden. De kanowerf werd geheel vernield. Ook van het Bleekpoederfabriekje is niet veel meer over. Uit een garage konden nog drie auto's worden gered. De Zoutziederij „De Adelaar" bleef vrijwel intact, doch een nabijgelegen gebouwtje, waar vliegenvangers werden gefa briceerd, is er minder goed afgekomen. De aannemerswerkplaats van Van Schaick bleef voor een gedeelte gespaard. De brandweer is met het nablusschingswerk nog den geheelen avond bezig geweest. Enkele bedrijven zijn verzekerd. Echtelijke twist met nood- lottigen afloop. Man verwondt zijn vrouw en pleegt zelfmoord. Vlammenzee te Helmond. Drie families moesten in allerijl de vlucht nemen. HELMOND, 21 Augustus. In den afgeloo- pen nacht ontstond door onbekende oorzaak brand in de Heistraat alhier in het woonhuis van de familie Van Grootel, dat door het vuur werd vernield. Het „Gordijnenhuis", een gor dijnenzaak. bewoond door den heer W. van Riet, brandde eveneens uit. De coiffeurszaak van den heer Van der Horst werd door het bluschwater ernstig beschadigd. Te half twee werd de heer Van Grootel door geknetter van het vuur en een verstikkende rook wakker. De achterzijde van het woonhuis was reeds een groote vlammenzee, waardoor heen men zich niet meer in veiligheid kon stellen. Nadat vrouw en twee kinderen waren gewekt, moest men door het dakraam vluch ten. Via het dakraam van de naast gelegen coiffeurszaak stelde men zich in veiligheid. De familie Van der Horst, die uit acht per sonen bestaat, lag echter nog te bed, toen de familie Van Grootel voor het dakraam stond. In allerijl vluchtte men ook hier met achter lating van den geheelen inboedel. In het „Gordijnenhuis" werden de bewoners door een verstikkende rook eveneens wakker. Er bleef hun niets anders over dan in nacht gewaad naar buiten te snellen. De vrijwillige brandweer had het vuur na een uur gebluscht. In het „Gordijnenhuis" ging een opgeslagen voorraad pluche en gordijnenstof verloren. De drie aaneengrenzende huizen, welke vrijwel werden vernield, zijn eigendom van den heer Leloup. De inboedels van de bewoners konden niet worden gered. De brandschade wordt door verzekering gedekt. Geëindigd zijn wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissemen ten van: 1. Mej. Geerts. handelende onder den naam „Firma Geerts", Corsettenmagazijnen, vroe ger te Haarlem, thans te Huis ter Heide. Curator Mr. A. Bruch, alhier. 2. De N.V. Exploitatie Maatschappij „Het Spaarne", gevestigd te Haarlem. Curator Mr. J. Hoog, alhier. Dinsdag heeft de arbeider O. te Sluiskil in een hevigen twist zijn vrouw met een mes snijwonden toegebracht aan het gelaat en armen. Zij moest naar het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil worden vervoerd. De man is na de vechtpartij uit huis geloopen. De marechaus see heeft later zijn lijk uit het kanaal Gent- Terneuzen opgehaald. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE HAARLEM. Faillissementen uitgesproken op 29 Aug. 1934 1. H. N. J. Waalewijn, banketbakker, wo nende te Haarlem, Engelszstraat 32. Curator Mr. G. E. Mellema, alhier. 2. P. de Wilde, koopman, wonende te Bloe- mendaal, Rijperweg 4. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Faillissementen uitgesproken op 21 Aug. 1934 1. C. Koeman, koopman in kaas, wonende te Zaandam, Westzijde 382. Curator Mr. J. Lieuwen te Purmerend. 2. G. B. v. d. Velden, vroeger benzine handelaar, thans zonder beroep, wonende te Aerdenhout, Teding van Berkhoutlaan 33. Curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, alhier 3. L. Bos, loodgieter, wonende te Zandvoort Noorderstraat 3. Curator Mr. J. Hoog, alhier. 4. J. H. Takkenberg, reiziger, wonende te Zaandam, Noorderkerkstraat 1. Curator Mr. W. de Rijke, alhier. 5. D. Koper, waschverzender, wonende te Zandvoort, Hoogeweg 5. Curator Mr. W. de Rijke, alhier. 6. H. Derlagen, garagehouder, wonende te Zandvoort, Zeestraat 23. Curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, alhier. 7. C. J. Borst, koopman, wonende te Aals- meer-Kudels taart. Curator Mr. F. J. Gerritsen, alhier. Rechter-Commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. 8. De Handelsvennootschap onder de firma „Firma Handelshuis de Faam" gevestigd en kantoor houdende te Velsen, Wijkerstraatweg 81 en hare firmanten: A. M. Bak, koopman wonende,, te Velsen, Wijkerstraatweg 201 en H. J. van Zadel koopman, wonende Smit van Gelderstraat 1. Curator Mr. J. Deenik, alhier Rechter-Commissaris Mi'. Th. F. Raedt. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. P. Th. Vernooy te Haarlem. Curator Mr. B. E. van Tijn, alhier. 2. F. H. Jansen te Haarlem. Curator Mr. B. E. van Tijn, alhier. Nederlandsche zwemsters bij aankomst gehuldigd. DE ZWEMKAMPIOENfcChArPjii^ TE MaAüli^i-.jjuivü. - - un^. uu winnaar van de 100 M. rugzwemmen Besford (Engeland) neemt de gelukwenschen in ontvangst van den Duitscher Küppers, die tweede werd. Rechts: de zegevierende Nederlandsche dames-estafetteploeg. V. 1. n. r. de dames Den Ouden, Masten broek, Timmermans en Selbach. Waardeering voor de goede verdediging onzer nationale eer. Vanavond een causerie voor de radio. Onder overgroote belangstelling is de Ne derlandsche dameszwemploeg gisteren te Rotterdam ingehaald. Verschillende sprekers hebben de dames gehuldigd en bloemen aan geboden, kortom er was groote feeststemming. De zwemsters, de dames Den Ouden, Mas tenbroek, Oversloot en Timmermans en de be geleidsters mevrouw Braun en mevrouw Van Wuyckhuise werden welkom geheeten door den heer A. Tordoir BZn. Ook de heer K. J. J. Lotsy heeft de dames gehuldigd, zulks namens het Nederlandsch Olympisch Comité, ondanks het feit dat het eigenlijk niet op den weg ligt van het N. O. C., aldus de spreker, om leden van bonden te huldigen. Doch hier betreft het een dergelijke prestatie, dat men wel huldigen moet. Ook de trainsters zijn „internationale kam pioenen" zei de heer Lotsy, en hij was ervan overtuigd dat het buitenland ons er wel om benijdt. Hij drukte de kampioenen op het hart toch vooral in training te blijven voor de Olympische Spelen in 1936 De heer J. J. Oster dankte namens den K. N. Z. B., die evenals vele andere spreeksters en sprekers de dames gelukwenschte. Mevrouw Braun dankte voor de overweldi gende ontvangst en verzekerde dat zij, zoolang zij kon, haar krachten zou wijden aan de Nederlandsche zwemsport. Mevr. Wuyckhuise sloot zich daarbij aan. Mevr. Van Wuyckhuise zei dat Willy den Ouden op haar aanraden de 400 Meter niet heeft overgezwommen toen zij gelijk met mej. Mastenbroek aantikte. Uit physiek oogpunt achtte de leidster dat ongewenscht. Mevr. Braun meende dat het vrij koude wa ter, waarop de wind vrij spel had en dat des nachts sterk afkoelde, van invloed was ge weest op den gmaakten tijd. De teleurstelling voor mej. Oversloot bij de 100 Meter rugslag schreef zij toe aan zenuwachtigheid dit ont staan is na de valsche start. Vanavond te zeven uur zullen de dames Mastenbroek en Braun voor de radio spreken (1875 Meter). De dames J. Kastein, F. Hessels en J. Sel bach en de heer Scheffer kwamen 's avonds te Amsterdam aan, waar clubgenoot-en hen opwachten en bloemen aanboden. Voetbal en Honkbal! PROGRAMMA VAN HET VOETBALTOUR- NOOI OM DEN ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL. Zondag vindt op het R.C.H.-veld te Heem stede het tournooi plaats om den Zilveren Molen van Groenendaal. Het volledige pro gramma, waarin opgenomen de internationale honkbalwedstrijd HollandBelgfë, luidt als volgt: V.S.V.Kinheim, R.C.H.Tubantia, In ternationale Honkbalwedstrijd Holland—Bel gië, Verliezersronde, Finale. De samenstelling van het officieele Honk balnegental is reeds geschied. SCHERMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN IN HET NOORDERBAD. De internationale scherm wedstrijden om de Noorderbad-bekers en de Coupe Zandvoort zullen Zaterdag en Zondag worden gehouden in het Noorderbad. Engeland, België en Frank rijk schreven reeds met een équipe, dat is 4 schermers, in. Er wordt onderhandeld over deelneming van Deensche en Duitsche dames. In elk geval zullen de Belgische bekerhouder de Bourgignon en madelle Jenny Addams de bekers komen verdedigen. Holland schreef in met 2 équipes. De namen der buitenlandsche schermsters en schermers zullen bekend ge maakt worden zoodra de inschrijving geslo ten is. Temme's Kanaalrecord wordt erkend. Dat van Emma Faber niet. LONDEN, 21 Aug. (V.D.) In verband met net feit dat er oneenigheid bestaat over het juiste tijdstip waarop Emma Faber gestart is van Kaap Grisnez voor haar zwemtocht over Het Kanaal zal waarschijnlijk de officieele er kenning van het record, dat zij zegt te hebben gevestigd niet afkomen. Zelf zegt zij om 1.10 te zyn gestart doch van anderen kant wordt beweerd dat zij eerder is vertrokken, zoodat zij 2 vai? Ge-trude Ederle van 1926 niet zou hebben gebroken. HDT,£.Vn /4™r en 15 minuten waarin E. emme Het Kanaal overgezwommen heeft m tegengestelde richting, vrijwel tegelijkertijd vaard Faber' 2al als «eord worden aan- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 20 te Londen. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 17 te Seattle. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 19 v. L. Angeles. Veendam 21 van Rotterdam naar Lissabon. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 20 te Cristobal. Lochkatrine Vanc. n. Rott. 20 v. Cristobal. Nebraska Rott. n. Vancouver 19 v. Los Angeles. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 21 v. Vlaard. n. Dunston. Maasburg Rott. n. Pto Ferrajo p. 19 Beachy Head. Stad Dordrecht 20 v. Melilla n. Vlaard. Vredenburg, Lulea n. p. 21' Brunsbuttel. Stad Arnhem, Bilbao n. Velsen p. 20 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 21 van Beira naar Rotterdam. Holland 20 Augustus te Port Natal, HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 21 van West-Afrika te Rotterdam. Reggestroom 21 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 21 v. Rott. n. Middlesbro. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 21 van Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 19 Augustus van Batavia te Manilla. Tjibadak 19 Aug. van Shanghai te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Achilles 20 Aug. van Setubal naar Olhao. Atlas 14 Aug. van Curaqao naar San Domingo. Baralt 18 v. Curagao n. Bovenwindsche eil. Berenice 21' Aug. van Stettin te Amsterdam. Costa Rica 20 (6 n.m.) v. Hamburg n. A'dam. Deucalion 20 Aug. van Genua naar Palermo. Hermes- 20 Aug. van Stamhoul naar Salonika. Iris 19 Aug. van Cristobal naar Buenaventura. Merope 20 Aug. van Bonanza naar Amsterdam. Midas 17 van Curacao naar Kingston (Ja.). Perseus 20 Aug. van kopenhagen naar Stettin. Poseidon 20 Aug. van Motril naar Melilla. Telamon 20 Aug. van Alexandrië naar Jaffa. Oranje Nassau 21 v. Amst. n. W.-Indië. Amazone 20 v. Danzig n. Kopenhagen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) 21 te Havre, vertr. 22 (12 i midd. v. Havre. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 21 v. Amst. n. B.-Ayres. Flandria (thuisr.) 20 Augustus van Santos. Zaanland 19 van B.-Ayres naar Amsterdam. Modjokerto (uitreis) 21 van Suez. Kota Agoeng (uitreis) p. 21 Pt. de Galle. Kota Tjandi (uitreis) 21 v. Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab, 21 van Rotterdam n. Buenos- Ay res. Alpherat 21 v. Buenos-Ayres te Rotterdam. Alchiba (thuisreis) 19 van Montevideo. Alphacca (thuisreis) 20 te Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bintang, Calcutta n. Vancouver 19 te nos Angeles. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 19 v. Belawan. Silverbeech, Calcutta n. Vancouver 19 van Belawan. Silverhazel, Vancouver n. Calcutta 20 van Macassar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tanimbar (uitr.) 21 te Port Said. Johan van Oldenbarnevelt, (uitreis) 20 van Belawan. Chr. Huygens (uitr.) p. 20 Gibraltar. Marnix v. St. Aldegonde (thuisreis) 21 van Southampton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon, Japan n. Rotterdam 19 te Singa pore. Perseus, Japan n. Rotterdam p. 20 Wight. Elpenor. 19 v. Batavia te Liverpool. City of Oran, Dairen n. Rotterdam 19 te Ko- lambugan. Polyphemus, Amsterdam n. Java 21 te Port Said. AANGEKOMEN 20 Augustus: Reggestroom s.s. West Afrika Cristiana m.s. Teignmouth Donaghmore s.s. Swansea Dellside s.s. Londen Visten s.s. Otterbacken Ousel s.s. Liverpool 21 Augustus: Berenice s.s. Stettin Marne m.s. Parijs Kare s.s. Antwerpen Simon Bolivar s.s. West Indit Costa Rica s.s. Hamburg Venersborg s.s. Westervik Patria s.s. Rotterdam VERTROKKEN 20 Augustus: Afon Dulais s.s. Rotterdam 21 Augustus: Colombie s.s. Danzig Hoogland s.s. New Castle Horden s.s. Archangel Hilversum s.s. Rotterdam Oranje Nassau s.s. Parimaribo Fram s.s. Kovda Cristiana m.s. Antwerpen Ask s.s. Lübeek Hans Carl s.s. Hamburg Salland s.s. Rio de Janeiro vliestroom s.s. Huil Dellside s.s. Loughford Reggestroom s.s. Hambur^ Schieland s.s." New Castle Merel s.s. Londen Rijnstroom s.s. Leith Entrerics s.s. Santos Donaghmore s.s. Bremen 20 jaar Panamakanaal. „rHet Panamakanaal bestond jongstleden an°rmnS f, •|aar' In dat tijdsbestek zijn 80.090 schepen door dat kanaal gepasseerd seerd mil1' aan kanaal&'eld B'eïncas- _T i. Beorderd. Het van Parijs aangekomen motorschip Marne kreeg hier order voor Rotterdam en zette de reis derwaarts wegens den harden wind binnendoor voort. Eervol ontslag. Aan den heer D. J. Scheffer, chef de bureau van het loodswezen, de betonning. be'oake- ning -en verlichting in het derde district met standplaats Amsterdam, is eervol ontslag verleend.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6