HET NIEUWE AVONDBLAD De Zeevisscherij in verre wateren. Op Stelten. ,Het Witte Kruis" te Velsen veertig jaar. '19e JAARGANG No, 247 DONDERDAC 23 AUC. 1934 IJMUIDER COURANT A B ONNE MENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs, ALLE ADVEBTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn zoodxa zij 14 dagen als zoodanig in de registers ïijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen- 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meei abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéle» zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank t« Schiedam. IJMUIDEN. Visschers als moderne pionnen. (Het gaat, wij weten het allen, onze zeevis-' scherij niet naar den vleeze; vele zijn de maatregelen, welke men neemt om haar op een of andere wijze te steunen. Die maatrege len en bepalingen zijn echter volgens de mee ning van velen wat al te kwistig rondge strooid. Men overweegt volgens hen nog steeds niet voldoende of met de raadgeving: „Eet visch, eet méér visch" niet iets meer te bereiken zou zijn. Men zou zich aan onze Oostelijke naburen kunnen spiegelen,' die voor het eten van visch nog steeds, zij het niet meer zoo intens als eenige maanden geleden, reclame maken.Men stelt zich daar op het juiste standpunt, dat het visscherijbedrijf bij meer consumptie van visch gebaat zou zijn en dat de mogelijkheid bestaat, deze consumptie op te voeren. Daar om is men reeds jaren geleden met zulk een campagne begonnen en deze is 'tot op zekere hoogte zeer zeker loonend geweest. Hoe het er zonder deze reclame in het vis scherijbedrijf uitgezien zou hebben, is moei lijk te zeggen, maar zeker is, dat deze tak van nijverheid ondanks alle inspanning niet bij zonder floreert. In de dagen van weleer, toen zooveel ondernemingen tot groote trusts en concerns vervormd werden, heeft ook een groot aantal kleine zeevisscherijbedrijven zich tot een machtig geheel aanéén gesloten; een lichaam dat bij zijn stichting den naam ont ving van „Nördsee". Deze „Nordsee" heeft in den korten tijd van haar bestaan bijna 16 millioen mark schulden gemaakt, waarvan 12.5 millioen bij de geïnteresseerde bankiers. Hierdoor is het bedrijf vastgeloopen en zag men zich gedwongen, tot kapitaalsreductie over te gaan. Thans is een kleine opleving in het bedrijf geconstateerd, zoodat men vol nieuwe hoop de toekomst tegemoet gaat. Onlangs bevatte een Berlijnsch blad een belangwekkend artikel over dezen tak van nijverheid. Hieruit bleek wel, dat het niet de romantiek ervan voor goed gedaan is. De Duitsche zeevisscherij is, technisch zoo per fect en tegelijk zóó geïndustrialiseerd gewor den, dat er voor de romantiek geen plaats meer overblijft. Immers, visschers, die ver weg. aan de ran den van het pakijs, in de Barendszee of nabij IJsland hun moeilijk bedrijf uitoefenen, staan eiken nacht in geregelde radioverbinding met hun directeuren en lichten dezen over hum meteorologische waarnemingen en visscherij - bijzonderheden in. Omgekeerd krijgen zy van Cuxhaven uit instructies, welke hun dikwijls alle vrijheid van beweging benemen. Vaak is men in'de thuishaven beter op de hoogte van de momenteele positie der rijke, vischgebie- den dan aan boord; naar aanleiding daar van krijgt de schipper bevel, hier of daar heen koers te zetten. Is een matroos ziek ge worden: van de verre thuishaven uit vertelt de geconsulteerde geneesheer, hoe de patient behandeld moet worden. Wanneer de Engelschen een volledige wezigheid van intimiteit willen omschrijven, spreken zij van de intimiteit van een S°u'0- visch in zijn kom. Men kan die zegswijze ook wel toepassen op het leven der vlSj" schers in de noordelijke wateren. En dat is allemaal het gevolg van de radio. Thuisvarende meldt de schipper radiogra- Jisch z'n vangst en vermoedelijke aankomst, zoodat alles voor zijn binnenvaren =ereed gemaakt kan worden. Loopt een met viscli geladen schip de haven binnen, dan gaan schipper en andere opvarenden dadelijk van boord en bekom meren zich verder om de aangelegenheid niet meer Want binnen 36 uur moeten zij weder om uitvaren en het is niet meer dan men- scheliik dat zij in de gelegenheid ge steld wórden deze weinige uren in den kring hunner familie door te brengen. Er zit haast achter het werk, want tijden» den vang'sttijd kost een schip den reeder van 6C0 tot 800 Mark per etmaal en daarom moet het zoo kort mogelijk aan den kant bliiven lig°en. Is de vangst goed geweest, dan brengt een kleine trawler tot 14.500 K.G. visch mee naar huis en een grootere twee maal zooveel. Het lossen heeft 's nachts plaats en gaat zoov-el mogelijk met electrische kranen. Een visch- losser verdient daaraan tot 14 mark (is f 8.12)gewoonlijk echter moet hij zich met veel minder tevreden stellen, bijvoorbeeld met zes mark (is f 3.48). De Noordzeebooten loopen elke tien a veen tien dagen binnen; de IJslandvisschers moe ten op een afwezigheid van ruim twee tot drie weken rekenen. Zij, die nog verder gaan en bijv. in de Barendszee visschen, blijven een maand tot zes weken weg. Behalve de vaste gage krijgt de bemanning nog een aandeel in de opbrengst van naar Deze opbrengst is natuurlijk zeer wisselval- lio-1 van de bruto besomming krijgt d< schipper 6 pet. Een matroos ontvangt maan delijks pl.m. 80 mark (is f 46.40) en een half procent van de opbrengst. In hun kleeding en voedsel moeten zij zelf voorzien. En dat beteekent heel wat voor hen, want waterlaarzen, oliejassen en ondergoed moe ten alle van de beste soort zijn. omdat het klimaat in het hooge noorden niet bijzonder mild is. Het kost veel geld om zich tegen de guurheid te beschutten. Alle schepen nemen hun ijs uit Duicsch- land -medé, ook zij die in het barre jaarge tijde naar liet uiterste Noorden stevenen. Vóór hun vertrek bunkeren of tanken ze niet alleen, maar laden ze ook nog rond 3000 K.G. gemalen ijs in hun puimen. De schippers zijn tot een soort pionnen op een schaakbord teruggebracht. De generale staf, die het eigenlijke bedrijf leidt, zit op een comfortabel en modern ingericht kan toor aan den vasten wal en staat ononder broken met allerlei informatiediensten in verbinding. Hij is precies op de hoogte, waar elk zijner schepen zich bevindt. Schepen, die met alie mogelijke moderne snufjes op tech nisch gebied, zooals telefonie-zender, rich tingzoeker, echo-lood etc., zijn toegerust. De staf weet hoeveel visch er den vorigen dag uit de netten werd opgehaald. Hij geeft den schipper aanwijzing waar goede vang sten te verwachten zijn en doet hem mede- deeling van de weersverwachtingen. Deze staf weet alles, of in alle gevallen veel meer clan de menschen op zee zelf. Hij seint aan hen zijn instructies en die worden bijna machi naal opgevolgd. Wat dit detail aangaat, laat de organisatie weinig te wenschen over. DAMCLUB IJMUIDEN. In ons nummer van Maandag j.l. meldden wij reeds dat thans de openingsdatum van het seizoen door de Damclub IJmuiden op 28 Augustus a.s. is bepaald. Dien avond zal een simultaan wedstrijd worden georganiseerd tusschen de vier kopspelers Dukel, Ligthart, Suyk en P. Leyte. Behalve door de werkenden leden van de vereeniging kan aan dezen si- multaan-wedstrij'd ook door Met-led-én wor den deelgenomen. Het adres van den secre taris van D. C. IJ. luidt: K, de Jong, Kanaal straat 81, IJmuiden. Ongetwijfeld zullen, vele' nieuwe leden dit seizoen zich bij deze damclub aansluiten, om dat naar aanleiding van het tienjarig bestaan niet alleen een uitgebreide wedstrijdreeks op het programma staat, doch tevens een drie tal feestavonden. De opening op 28 Augustus is bepaald op half -acht in Hotel „Kennemerhof". De bad-exploitatie te IJmuiden Een slecht seizoen. (Een Deen is van plan, op stelten van Kopenhagen naar Parijs te loopeneen afstand van 1600 KM.) Een man die heel van Kopenhagen, Op stelten naar Parijs, wil gaan, Is zelfs in deze vreemde dagen, Waarin wij zooveel raars reeds zagen, Een man, om van versteld te staan. Hij zal natuurlijk opzien baren, Daar ieder naar hem op moet zien, Hij zal den afstand steeds bewaren, Met ons, gewone wandelaren, Ons, lager bij de grondsche lièn. Nieuw schoeisel hoeft hij nooit te koopen, Dat staat niet aan verslijten bloot, Tot wantrouwen kan niets hem nopen, Nietwaar, om ergens in te loopen, Is hij eenvoudig veel te groot. En mocht hij moeilijkheden krijgen, Die kans op reis loopt iedereen, Mocht ergens hem gevaar bedreigen, Dan blijft hij maar verheven zwijgen En stapt er luchtig overheen. Maar al dit voordeel heeft zijn grens en 'k Gun zijne hoogheid graag de pret, Ik hou meer van normale menschen, Daar onze wereld, naar mijn wenschen, Teveel op stelten wordt gezet. P. GASUS. Toen we den heer E. G. Beukman, den iloitant van het bekende Badpaviljoen aan iet begin van de Zuidpier te IJmuiden, naai de resultaten van zijn' bedrijf in dit seizoen vroegen, waren we er op voorbereid, geen op timistische klanken te zullen hooren. Zijn antwoord liet dan ook helaas aan dui delijkheid niets te wenschen over: „Het is in één woord slecht geweest!" Mistroostig keek hij zijn ruime paviljoen rond, waar één kellner op de komst van gas ten stond te wachten. Want geen enkele stoel was bezet. En dit op een Woensdagmiddag midden in Augustus! „Ik kan u daarvoor verschillende oorzaken opnoemen", vervolgde de heer Beukman. „Ten eerste het slechte weer, ten tweede het blijk baar algemeen heerschende gebrek aan geld en tenslotte de groote concurrentie, die we sinds het vorig jaar v.an de Velser Zwem ver eeniging ondervinden. Sinds die de zwemlief- hebbers in de gelegenheid stelt, in den Sluis- put te zwemmen, komen er hier heel wat min der, dan vorige jaren. Het slechte weer is ech ter wel één van de grootste hoofdoorzaken. In geen jaren hebben we zulk een leelijken zomer ekend. In dit seizoen hebben we maar één mooien Zondag gehad. Dat was op 17 Juni. En toen was het hier ook aardig druk. Maar daar na is het misère geworden. Het was bijna eiken Zaterdagmiddag te zien, dat het 's Zondags leelijk weer zou worden. En de menschen, die we tegenwoordig hier zien verschijnen, zijn in den regel dagjesmenschen, die hun tentjes meebrengen en daarmee naar het vrije strand trekken. Aan zulke bezoekers hebben we niets, want ze nemen altijd het noodige proviand mee. Alleen wanneer de dagjesmen schen geld verdienen, dan hebben wij het óók goed. Ook met het verhuren van tenten en badstoelen gaat het slecht, vooral sinds hier zooveel gekampeerd wordt. Die menschen moe ten weliswaar voor het plaatsen van hun tent een kleinigheid betalen, maar als u bedenkt, dat soms zeven a acht menschen van één tent gebruik maken, dan kunt u meteen' uitreke nen, hoe schadelijk dit voor de bad-exploitatie is, want vroeger had iedereen een badkoetsje noodig...O, als ik aan vroeger denk! Dan had ik wel vier kellners noodig en die konden soms het werk nog niet eens af. Het was vroeger op gewone avonden in de week vooral na acht uur soms zóó druk, dat ik de menschen het water haast niet uit kon krij gen! Nu ben ik heel blij, als er een paar in gaan! Dat zijn natuurlijk de gevolgen van den slechten tijd. Ook de menschen, die geld be zitten, worden zuiniger. Men geeft over het al gemeen veel minder uit. Met één ding troos ten wij ons maar, al is dit ook een schrale troost, namelijk dat het wel overal een slecht seizoen zal zijn. En nu hopen we maar, dat het volgend seizoen weer beter zal zijn." „Wanneer sluit u het seizoen?" „Och, eigenlijk is het al gesloten. Als de Amsterdamsche scholen weer gaan beginnen, dan is het hier vrijwel afgeloopen. Als er nog eens een mooie Zondag komt, leeft het wel weer een beetje op, 'maar veel beteekent dit niet meer". De rivier- en binnenschipperij in Juli 1934. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de visscherij in de ri vieren en binnenwateren in Juli 1934: Op de Zuid-Hollandsche benedenrivieren kon de visscherij, met uitzondering van de laatste week der maand, toen veel hinder werd ondervonden van het' stormachtige weer vrijwel ongestoord worden uitgeoefend. De visscherij op de bovenrivieren daarentegen werd de geheele maand in meer of mindere mate bemoeilijkt door den voortdurend lagen waterstand. De ruimere opkomst van zalm, waarvan ook in het vorige verslag melding werd gemaakt, trad in de afgeloopen maand in nog veel ster- xer mate aan den dag en de aanvoer in deze maand overtrof aanmerkelijk dien van de maand Juni. Er werd druk op zalm gevischt, o.a. op de Nieuwe Merwede, en de Beneden en Boveh-Merwede door een 45-tal drijfschui- ten. Op de Oude Maas en de Botlek werd door vier schuiten op zalm gedreven, doch overi gens werd hier, behalve dan met de zalmste ken, niet uitsluitend op zalm gevischt. Op de Waal werd behalve met de drijfnetten, ook met enkele kleine zalmzegens door een twee tal galgvissclierijen aan het bedrijf deelgeno men; de vangsten vielen hier niet tegen. Ook op de Lek, waar de laatste jaren zoo goed als geen zalm meer werd aangetroffen, werden weer enkele exemplaren gevangen. Op de Maas daarentegen werd slechts één zalm be machtigd. De aanvoer van zalm, welke ook nu weer voor het meerendeel bestond uit kleine zo mer- en ook uit St. Jacobszalm, bedroeg in totaal 938 stuks, namelijk 57 groote zomer- 554 kleine zomer- en 327 St. Jacobszalmen, met een gezamenlijk gewicht van 4676 K.G. en een opbrengst van 7806. Dit was dus be duidend grooter dan de aanvoer van de over eenkomstige maand van het vorige jaar. toen deze bedroeg: 1.30 zalmen, wegende 546 K.G. met een opbrengst van 1325.De aan voer van zeeforellen (z.g. Schotjes) bleef be neden dien van Juli van het vorige jaar. Aan gevoerd werden thans 62 stuks tegen 104 in Juli 1933. De visscherij op de benedenrivieren met het schutwant, de vischzegen en de bliek- pooknetten leverde, behoudens enkele gunsti ge uitzonderingen, slechts middelmatige vang sten op. Met de botfuiken en botzetnetten werd over het algemeen goed bot gevangen De uitkomsten der aalvisscherij met fuiken, kubben en re-epen waren matig. Op de Waal en de Maas werd. ondanks den lagen waterstand, nog druk met de ankerkui- len gevischt, doch de vangsten waven niet loonend. Ook de uitkomsten der visscherij op de bovenrivieren met zegens, wargarens fuiken, alsmede die met de aal-vischtuigen vielen, over het geheel genomen, niet mee. In de binnenwateren was de aal- en paling- visscherij slecht. De voor deze visscherij on gunstige warme weersgesteldheid veroorzaak te dikwijls veel sterfte onder de aal in de vischtuigen. In verschillende streken trad weder de be kende roodziekte op. De visscherij op schub- of standvisch leverde in sommige streken goede vangsten op, doch over het algemeen werd maar weinig gevischt, aangezien voor de visch slechts lage prijzen konden worden gemaakt. Bovendien werd de afzet van snoek naar het buitenland in het begin der maand ernstig bemoeilijkt. In de snoekprijzen viel in het laatst der maand een kleine stijging waar te nemen. Overigens bleven de prijzen der schubvisch zeer gering. De kleine aal bleef ook nu nog laag in prijs die liep hier en daar zelfs nog terug. Voor grove aal en paling bestond goede vraag; hier voor konden redelijke prijzen worden be dongen, DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: 373 bouwvakarbeiders; 338 metaalbewerkers: 38 kantoorbedienden; 13 huisbedienden; 722 diverse beroepen (w.o. 331 zee visschers n.l. 17 keks. 99 machinisten, 94 stokers en 121 vis schers) 587 losse en fabrieksarbeiders. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 3 bouwvakarbeiders; 18 metaalbewerkers; 10 kantoorbedienden; 6 huisbedienden; 10 diverse beroepen; 20 lo-sse en fabrieksarbeiders. Het totaal aantal ingeschreven werkzoeken den bedroeg derhalve 2-138. Nederlandsche haring exporteurs. Jaarlijksche vergadering te 's-Gravenhage. De bond van Nederlandsche haringexpor teurs heeft Woensdag onder voorzitterschap van den heer Joh. van Toor. te Vlaardingen, zijn jaarlijksche algemeene vergadering ge houden. Aan het jaarverslag van den heer D. Meerburg, te Katwijk, ontleenen wij: De in- en uitvoer cijfers van pekelharing en steurharmg, bokking en versche haring bedroegen in de laatste 5 jaren: Pekelharing en steurharing. Invoer 1929: 9,413,000 f 1.235.000 1930 8,279,000 f 1.133,000 1931 6.915,000 f 886,0(10 1932 4,441.000 f 404,000 1933 3,968,000 f 295,459 Uitvoer: 1929 72.231.000 f 11.836,000 1930 69,696.000 f 12,116,000 1931 75,899,000 f 10,083.000 1932 56.143,000 f 6,174,000 1933 54,994,455 f 5,318,554 ORANJEFEESTEN. Indertijd, deelden we mede, dat het bestuur van de Oranjevereeniging besloten had ook dit jaar voor de kinderen der verschillende scholen weer een Oranjefeest te organise-even Reeds vermeldden we toen zelfs de liederen welke gezongen zouden worden. Trans cliter deelt men ons mee, dat het bestuur, mede door de minder gunstige tijds omstandigheden, besloten heeft alle feeste lijkheden, dus óók voor de jeugd, achterwege te laten. Een afbeelding van de eerstesteenlegging Schommelde de afneming van Duitschland gemiddeld de laatste jaren om de 40 millioen K.G., in 1932 verminderde dit tot 26 millioen. om in 1933 gedrukt te worden tot het onge kend lage kwantum van liog niet 20 millioen de helft dus van wat na den oorlog als nor maal beschouwd werd. Of hiermede een nieuwe evenwichtstoestand bereikt zal zijn, zal de toekomst moeten leeren. Factoren, welker waarde wij nog niet kunnen bepalen, n.l. net al of niet subsidieeren van de reederij door de Duitsche regeering en de hoogte van het invoerrecht, zullen hierop hun invloed doen gelden. Dit verloren kwantum is o.a. meer afgezet naar België, welk land nu 34 pet. van onzen uitvoer afneemt, dus nog slechts een tweetal procenten minder dan Duitschland. D uitbreiding van de vloot onder Poolsche vlag had een overeenkomstige vergroote af neming van Polen tegenevolge. De afzet steeg van 5 tot 11 pet. van liet totaal. Hoewel het ten zeerste toe te juichen is, dat een groot aantal schepen de visscherij uitoefenen met nog steeds voor het grootste gedeelte Neder landsche bemanningen, zo-u o.i. toch wel eens meer aandacht geschonken mogen worden aan het feit, dat deze schepen in het vrceg- seizcen bij grooten aanvoer van goedkoope maatjes, ook nog geheel of gedeeltelijk hier hun lading verkoopen en nog zoodoende den prijs van het- product mede helpen drukken. Hetzelfde als bij de haring, is ook bij de bok king te constateeren. Een snelle vermindering van afneming van Duitschland, een toene mende export naar België, zij het dan ook te gen zeer lagen prijs. Via de in werking gestelde commissie van overleg betr. uitvoering I-Iaringwet 1927, heeft de Bond in het verloop-en jaar pogingen aan gewend om te komen tot een billijker verdee ling van de controlegelden over de diverse soorten fust en een daarmede samenhangende goedkoop-ere uitvoering van de controle. Op het oogenblik wordt de 100 K.G, 'haring ver pakt in een heel vat belast met 4 ets., dezelf de hoeveelheid verpakt in b.v. 16/16 met 16 ets. Onze verzoeken zijn echter afgewezen. De heeren Joh. van Toor en D. Meerburg werden tot bestuursleden herkozen. Besloten werd tot reorganisatie in de werk wijze van den Bond en aan het bestuur werd een nadere regeling opgedragen. De leden zullen een contributie hebben te betalen variëerend van f25 tot f200 per jaar. Tevens werd aan het bestuur opgedragen nader contact te zoeken met mr. Kiewiet de Jonge te 's Gravenhage. In ons nummer van Dinsdag publiceerden we -uitvoerige bijzonderheden over de herden king van het veertigjarig bestaan der Velser afdeeling van de Noord-Hcllandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis" op 30 Augustus a.s. Hierboven reproduceeren we een foto van de eerste steenlegging van het gebouw van „Het Witte Kruis" veertig jaar geleden. Vele oudere ingezetenen zullen zich de personen nog wel herinneren, .die op deze afbeelding voorkomen. Op de voorste rij staan en zitten van links naar rechts: de heer Buitelaar; de dames Tol- Fr-ohn, De BruysTak, PlanteijatHopman, Broekmeijer. N.N., Reygersberg, BakkerTi-m- mers, Lena Slegtkamp, Dr. A. A. van der Horst, mr. Wynoldy Daniels, gemeente-secretaris. Rechts staande de heer D. de Ridder, com missaris van politie. Daarnaast (de heer met den baard) Cramer, de architect van het ge bouw. DRIEHUIS FEESTEN KONINGINNEDAG. De Oranjevereeniging Driehuis heeft voor den Koninginnedag het volgende program-ma in elkaar gezet: Des morgens 9 uur beginnen de feesten met een aubade der kinderen op het Kerk plein onder leiding van de heeren P. -J. de Mooy en C. Oudendijk. Daarna gaan de kin deren in optocht met muziek naar het feest terrein, waar kinderspelen zullen plaats hebben en de goochelaar prof. Meiloc hen zal vermaken. Des middags 2 uur is er vanuit de Schaep- manlaan optocht van versierde voertuigen in drie afdeelingen, waarna ringsteken voor fietsrijders plaats heeft en wel voor kinderen van 1216 jaar en voor grooteren boven 17 jaar. Daarna heeft het waterballet plaats, wat wel weer een groote attractie val vormen. Des avonds heeft op het Kerkplein een een zanguitvoering plaats, te geven door een koor van 100 kinderen onder leiding van mevr. Dora Aris—Sehrama en door het dub- delmannenkwartet Caecilia, onder leiding van den heer H. Aris. Des middags zal het feest ook opgeluisterd worden door muziek terwijl nog vermeld moet worden dat de feesten des morgens op het terrein geopend zullen worden met een toe spraak van den voorzitter der Oranjever eeniging dr. Paerl. NOGMAALS OPVOERING VAN DE REVUE. Naar we vernemen, zal de revue, die ter gelegenheid van het 40-jarig priester jubileum van Pastoor Van der Meer werd vervaardigd en die met zooveel succes werd opgevoerd, Zondag a s. in het Patronaatsge- bouw nogmaals voor het voetlicht worden gebracht.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1