BINNENLAND .Vermoedelijk ook een record Vierhonderd maal bekeurd. Thans beterschap beloofd. Voor het kantongerecht te Terborg stond naar wij in „De Graafschapsbode" lezen, een dezer dagen terecht zekere K. uit 's Heeren- berg, voorheen een bekend wildstrooper. Kantonrechter: Zoo K., ben je daar eens weer, wanneer ben je los gekomen? Verdachte: 19 Januari 1.1. Edelachtbare. In zeven maanden heb ik geen bekeuring meer gekregen. Ik werk thans aan de werkver schaffing. Deze oppasser zei tegen mij: Jan ik wil je ook een keer hebben" en daarom ben in nu weer hier. Ik was daar niet om te stroopen, ik wilde maar een paar bessen plukken. Kantonrechter: Je was toch wel een beetje ver van huis gegaan voor dat doel. Verdachte: Ja, Edelachtbare, ik had de vrije week, en liep toen wat rond. Ik mag van de 5 weken er 3 werken. Kantonrechter: Dan zou ik in die vrije week maar oppassen en niet weer in je oude kwaal vervallen. (Konijnen strikken). Verdachte: Nee, Edelachtb., daar heb ik genoeg van. Ik heb ruim 4Ó0 bekeuringen achter den rug, dus weet wat het is. De ambtenaar zijn requisitoir nemende, eischte f 10 subs. 5 dagen hechtenis. Verdachte: Tien gulden!! Edelachtb. kan dat niet wat minder. In 7 maanden heb ik toch geen bekeuring meer gehad. Kantonrechter: Wil je me beloven K. dat je ook verder aan het werk zult blijven en niet meer aan het stroopen slaat? Verdachte: Zoolang ik werk heb, wel Edel achtb., doch mocht dat eens afloopen, ja, dan weet ik het niet. Ik moet toch ook eten en stelen wil ik niet. Kantonrechter: Nu K. ik wil het nog eens met je probeeren, 7 maanden heb je nu goed opgepast en ik wil aannemen, dat het je voor nemen is, om het ook verder te doen. Ik ver oordeel je tot f 2 boete subs. 1 dag hech tenis. Verdachte: Dank u wel Edelachtb. MEELMAALDERIJ AFGEBRAND Donderdagavond omstreeks tien uur brak brand uit in de meelmaalderij van den heer Kruit te Rockanje. Omstreeks negen uur was de heer K. thuis gekomen en had toen zijn auto in de maalderij geplaatst. De heer K, had toen wel een rubberlucht geroken doch had hieraan geen verdere aandacht besteed. Later werd hij door geknetter opmerkzaam gemaakt en ontdekte toen dat de maalderij in brand stond. Hij begaf zich onmiddellijk naar buiten en de brandweer werd gewaar schuwd. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel. Een vrachtauto en 20 varkens konden nog uit het brandende gebouw gehaald worden. De maalderij brandde tot den grond toe af. Twee aangrenzende woonhuizen konden voor het vuur gespaard blijven. De oorzaak van den brand moet waarschijnlijk in kortsluiting ge zocht worden. Maalderij en inventaris waren verzekerd. INBRAKENSERIE TE ENSCHEDé. 'Den laatsten tijd worden in Enschedé en omgeving tal van inbraken gepleegd, waar van men de daders nog niet heeft kunnen opsporen. Gisternacht heeft men getracht in te breken in de confectiefabriek E. H. C. O. te Haaksbergen. Reeds hadden zij het W. C.-raampje geforceerd, toen de inbrekers werden ontdekt en overhaast vluchtten. Een politieagent uit Haaksbergen ging dit in Enschede melden. Op den terugweg ont moette hij twee individuen, die hem verdacht voorkwamen. Hij haalde versterking en mocht er toen in slagen het tweetal weer op te sporen en aan te houden. Het waren T. V. en F. B.; zij waren in het bezit van een compleet stel inbrekers werktuigen. Zij zijn in verzekerde bewaring genomen. Er zal worden onderzocht in hoeverre zij schul dig zijn aan de vele inbraken van de laatste weken. LANDGOED BIJ SLOCHTEREN OPENGESTELD. Bij beschikking van de ministers van Eco nomische Zaken en van Financiën is onder de natuurschoonwet 1928 gerangschikt het land goed „Fraeyleborg", groote bijna 60 H.A., ge legen nabij de kom van Slochteren aan weers zijden van den weg van Slochteren naar Schildwolde. Het landgoed is met uitzonde ring van de omgeving van het huis, ter grootte van ongeveer 2 1/4 H.A., voor het pu bliek opengesteld op wandelkaarten, verkrijg baar bij het hotel „Het Hooge Huis". In dronkenschap brand gesticht. Achttien hectare bosch en heide verwoest. Op 4 Juni j.l. had een 27-jarig metselaar uit Hilvarenbeek op het landgoed „Annani- na's Rust", toebehoorende aan prof. dr. G. J. Gimbrère en gelegen onder de gemeente Diesen en Hilvarenbeek, opzettelijk brand gesticht. Verdachte bekende voor de Bredasche rechtbank met een lucifer de heide in brand gestoken te hebben. Wanneer het eenmaal goed doorbrandde, ging hij naar een verder gelegen plaats om daar hetzelfde te herha len. Een bos stroo had hij aangestoken en in een dennenbosch geworpen om ook dit in vlammen te doen opgaan. Door dit alles waren achttien hectaren bosch en heide plat gebrand en een leegstaande boerderij in vlammen opgegaan. Verdachte, gevraagd naar de reden van zijn misdaad, zeide dronken te zijn geweest van het kermisvieren, zoodat hij niet meer wist wat hij deed. De officier van justitie, hekelde zeer scherp het gedrag van verdachte en eischte drie jaar gevangenisstraf. Oude man te Moergestel beroofd. Gemaskerde indringers maken ruim f 200buit. Grijsaard op stoel vastgebonden. Twee gemaskerde individuen hebben een roofoverval gepleegd op den 80-jarigen, al- leenwonenden v. d. Poll, te Moergestel. Onder bedreiging met een revolver werd de man, die gebrekkig is, op een stoel vastge snoerd en hem een prop in den mond geduwd. Daarna hebben de indringers het heele huis doorzocht waarbij letterlijk alles overhoop werd gehaald. De indringers zijn vertrokken met medeneming van ruim tweehonderd gulden. Toen buren den man in zijn benarde positie aantroffen, hebben zij onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Wettelijke regeling van uitverkoopen? Beteugeling van het cadeau-stelsel wordt overwogen. Een bestuursdelegatie van den Kon. Ned. Middenstandsbond is door den minister van Economische Zaken in audiëntie ontvangen. Verschillende middenstandsbelangen zijn hier bij besproken. De minister deelde o.a. mede, dat hij de wettelijke regeling van het uitver koopwezen ter hand heeft genomen, en dat hij de beteugeling van het cadeaustelsel nader zal overwegen. De delegatie pleitte krachtig voor een crisis steunregeling ten behoeve van noodlijdende middenstanders, die niet in aanmerking ko men voor een crisis-crediet. Zij drong aan op het beschikbaar stellen van een bedrag van regeeringswege aan het Nationaal Crisis- Comité, ten einde hieruit steun te kunnen verleenen. De minister stond sympathiek te genover dit denkbeeld en verzocht hierover een nota te willen indienen. Voorts werd aangedrongen op ingrijpen der regeering ten aanzien van het uitvoeren van werken in eigen beheer door de gemeenten. De minister zou deze zaak doen onderzoeken. Ook met den minister van Sociale Zaken heeft de delegatie een bespreking gehad. Hier bij werd o.m. besproken de vertegenwoordi ging van den middenstand in de Raad van Arbeid, welke bij de jongste reorganisatie practisch geheel verdwenen is. Het bleek, dat de minister dit betreurt en bereid is om bij voorkomende gelegenheden niet de.wensche- lijkheid van vertegenwoordiging van. den mid denstand in de Raden van Arbeid zooveel mo gelijk rekening te houden. Op twee kommiezen ingereden Niet alleen jong Nederland vliegt. Luchtreizigers op leeftijd. Hoewel gezegd kan worden dat het vliegtuig het vervoermiddel is van de jeugd en de toe komst, blijft het niettemin een feit, dat me nige grootvader van zeventig even geestdrif tig is als zijn kleinzoon van zeventien voor de luchtvaart. Een nieuw bewijs daarvan le> verde een viertal toeristen, drie dames en een heer, die heden per vliegtuig een reis maak ten naar Engeland. Zij waren tezamen 292 jaar oud en gingen per K.L.M. naar Liverpool; over twaalf dagen vliegen zij via Londen te rug. Aan de Nederlandsche Rondvlucht nemen drie dames deel, die allen meer dan zeven kruisjes tellen. Niet alleen jóng Nederland vliegt. Distributie van rundvleesch in blik. Uitbreiding tot de mijnwerkers. POGING TOT DOODSLAG Wegens poging tot doodslag veroordeelde de Bossche Rechtbank den 50-jarigen timmer man, A. B., die op 29 April jl. H. v. d. Wiel uit Eindhoven in het hoofd had gestoken met een mes. tot acht maanden gevangenisstraf. Het O. M. had vijf jaar geëischt. Opslagplaats voor schoenen afgebrand. Niets kon worden gered. Schade zeer aanzienlijk. Vier jaar tegen smokkel-chauffeur geëischt. Voor de Bossche rechtbank heeft terecht gestaan de 28-jarige chauffeur W. W., te Eindhoven, wegens poging tot doodslag subs, bedreiging tegen het leven van twee dienstdoende ambtenaren. Toen hij met een smokkelauto uit België kwam had hij op de sommatie der kommiezen H. P. en J. S. niet willen stoppen. Met groote snelheid was hij daarentegen doorgereden. Door op het laatste oogenblik opzij te springen konden de kom miezen aan overrijding ontkomen. De auto was gepantserd en geladen met suiker. Verd. ontkende. Toen hij de kommiezen zag, kon hij niet meer remmen. De verklaringen der kom miezen wezen echter duidelijk op opzet. Het O. M. noemde het optreden van dit soort smokkelaars hemeltergend en eischte vier jaar gevangenisstraf DISTRIBUTIE ONVERMENGDE MARGARINE De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gericht betreffende de distributie van onver mengde margarine. Hierin deelt hij, ten vervolge op de vorige circulaires en in aan sluiting aan desbetreffende aanschrijvingen van de crisiszuivel-centrale, mede, dat en kele gemeentebesturen hebben gevraagd of personen, die van het burgerlijk armbestuur ondersteuning ontvangen ingevolge de bepa lingen der armenwet of van de diaconie van een kerkgenootschap, in aanmerking kunnen worden gebracht voor de distributie van mar garine. „Te dien aanzien", aldus de circulaire, „ge lieve uw college er rekening mede te houden, dat. daar bedoelde personen kunnen worden gerangschikt onder de armlastigen, ook aan ïen onvermengde margarine kan worden verstrekt, uiteraard onder de daarvoor gel dende restrictie, dat de betrokkenen moeten zijn gezinshoofden met vier of meer kinde ren, dat zij gedurende drie maanden of lan ger gesteund worden en van dien steun ge heel of bijna geheel moeten leven". Kano in zee omgeslagen. Twee inzittenden na veel moeite gered. Donderdagnamiddag omstreeks half zes wa ren de 20-jarige J. Hendriksen uit Rotterdam en de 23-jarige S. Muller uit Dordrecht voor de kust bij Oostvoorne met een kano aan het zeilen. Er stond een hooge zee. Op een gegeven oogenblik sloeg de kano om en geraakten de inzittenden te water. Dit geschiedde ongeveer 500 Meter uit de kust. Publiek dat van den wal af dit gezien had, waarschuwde de politie, die onmiddellijk de reddingsboot van Stel lendam requireerde, terwijl ook de reddings brigade van de afdeeling Oostvoorne van den N. C. R. B. paraat was. De drenkelingen wisten na zeer veel moeite op de z.g. ribben te komen, de kano recht te krijgen en er weer in te ko men. Na een moeizamen tocht slaagden zij er in behouden aan de kust te komen. De red dingboot kon daarop weer naar huis terug keeren. ROODVONK-EPIDEMIE TE NIEUW-TONGE. Te Nieuw Tonge lijden tal van menschen aan roodvonk. Het aantal zieken heeft zulk een omvang aangenomen, dat de openbare lagere school voorloopig voor twee weken is gesloten. Donderdagnamiddag tegen zes uur is brand uitgebroken in de niet meer als zoodanig in gebruik zijnde leerlQoierij van de firma J. Lei ten. aan den Hoogenham te Dongen. Het drie verdiepingen hooge gebouw was in gebruik als pakhuis voor de schoenfabriek van dezelfde firma en was geheel gevuld met af gewerkte schoenen en grondstoffen. De Dongensche brandweer stond geheel machteloos tegenover de enorme vuurzee en daar er voor de omliggende woonhuizen ge vaar bestond de looierij staat midden in~de bebouwde kom werd de Tilburgsche brand weer te hulp geroepen, die terstond ter plaatse was. Gevaar voor uitbreiding van den brand was toen spoedig geweken. Het geheele gebouw brandde tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade, die zeer aanzienlijk is. Om half zes Donderdagmiddag had het personeel het gebouw verlaten, zoodat bij het uitbreken van den brand niemand aanwezig was. Regeering helpt getroffen tuinders niet. Groote tegenslag voor Uithoorn, Nieuwveen en Leimuiden. Volgens burgemeester G. A. L. M. Vos de Wael van Uithoorn, staat het thans, naar de Tel. verneemt, vast, dat van het departement van Economische Zaken geen enkele hulp ver sterkt kan worden, om den nood der dooi den hagelslag geteisterde tuinders in de om geving van Uithoorn, Nieuwveen en omliggen de gemeenten eenigermate te lenigen. Door het departement vair Binnenlandsche Zaken zou nog overleg gepleegd worden met het Stormramp-Comité, om alsnog te trachten van die zijde eenige medewerking te ver krijgen. Waar aanvankelijk gemeend werd, dat het uitsluitend de tuinders waren, wier producten door het jongste noodweer in bovengenoemde landstreek geheel of gedeeltelijk vernield wer den, is later gebleken, dat ook nog verschillen de verbouwers van tarwe, gerst en haver, door den hagelslag ernstig schade hebben ge leden. Niet minder dan 170 H.A. bouwland zijn op dit wijze getroffen. De, aan die gewassen toegebrachte schade wordt op circa f6000 ge taxeerd. „Juist in verband ook met dezen belangrij ken schadepost" aldus verklaarde burge meester Vos de Wael aan het blad nog is de teleurstelling voor de betrokkenen te grooter, dat de regeering niet onmiddellijk krachtig hulp kon bieden." Dieseltreinen voor locaal- spoorwegen. Goede resultaten in Zwitserland. Evenals in andere landen ondervinden de spoorwegen, in het bijzonder de locaalspoor- wegen, ernstige concurrentie van het autover keer. Reeds tal van jaren hadden deze locale spoorwegen als gevolg hiervan met' groote moeilijkheden te kampen. Ongeveer vijf jaar geleden was de finan- cieele toestand van den Appenzellerspoorweg van dien aard, dat aan opheffing van dezen voor de betrokken streek belangrijken spoor weg, moest worden gedacht. De betrokken particuliere maatschappij beschikte over stoomlocomotieven, waarvan de meeste uit den tijd van de oprichting, 1875, dateerden, ter wijl er twee uit het jaar 1908 waren. Om tot saneering van het bedrijf te komen bestelde de directie van dezen spoorweg twee Diesel-electrische motorwagens. Nadat deze driekwart jaar in bedrijf waren geweest, kon over 268 werkdagen de volgende bedrijfsreke- ning van stoom- en Dieselelectrische wagens worden opgesteld: frs. Stoomlocomotief (268 dagen met 220 K.M.) 58.960 K.M. a 45 Rp. 26.532 1 extra stoker 4.556 Totaal 31.088 Diesel-electrische motorwagen (268 dagen met 220 K.M.) 58.960 K.M. a 10,2 Rp. 6.014 Besparing ten gunste van het Diesel- electrisch bedrijf 25.074 Sinds invoering van het nieuwe bedrijf is de positie van de maatschappij verbeterd en kon intussehen worden overgegaan tot elec- trificatie van het bedrijf. Voor het lokale ver keer is echter het gebruik van Diesel-electri sche wagens gehandhaafd. Ook bij andere Zwitsersche lokaalspoorwe gen heeft men met het in dienst stellen van Diesel-electrische wagens dezelfde ervaringen opgedaan. Bij rondschrij ven van 23 Augustus 1934 heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken aan de besturen der gemeenten in de Mijnstreek medegedeeld, dat distributie van rundvleesch in blik voortaan zal kunn enplaats vinden aan personen, welke als mijnwerker in de steen kolenmijnen werkzaam zijn, ongeacht of zij al dan niet als steuntrekkenden of armlasti geen zijn te beschouwen. Deze uitbreiding heeft plaats gevonden op grond van de over weging, dat door deze categorie van perso nen bijzondere zware lichamelijke arbeid wordt verricht, welke een uitzonderingspositie voor deze categorie rechtvaardigt. De aandacht wordt er op gevestigd dat de groepen van personen, welke voor het ver krijgen van rundvleesch in blik in aanmerking komen, overigens de volgende zijn: a)steuntrekkenden, dit zijn personen welke steun ontvangen ingevolge een door den Mi nister van Sociale Zaken goedgekeurde steun regeling; personen, welke zijn te werk gesteld bij een van Rijkswege gesubsidieerde werk verschaffing, en personen, welke steun genie ten ingevolge de bepalingen van de Armen wet; b). armlastigen, waaronder uitsluitend te verstaan personen, die op een of andere wijze steun ontvangen, doch die niet onder de steun trekkenden vallen; c). personen, die uitkeering ontvangen uit de werkloozenkas hunner organisatie; d). de z.g. mobilisatie-slachtoffers, die in gevolge de bepalingen van de wet van 3 De cember 1931 en die van het K. B. van 23 Sep tember 1933 in het genot zijn van een tijde lijke uitkeering; e). personen, die een inkomen genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat, hetwelk ter plaatse door. de steuntrekkenden wordt genoten; f. diaconieën en instellingen met liefdadige doelstelling, ten behoeve van door deze licha men ondersteunden. Tevens kan, na ontvangen toestemming van de Crisis-Rundvee-Centrale, het rundvleesch in blik verstrekt worden: a). aan vereenigingen of andere lichamen met een liefdadige doelstelling voor gebruik bij de gratis of tegen zeer lage vergoeding ver krijgbaar te stellen warme maaltijden; b). aan gestichten, waar uitsluitend of na genoeg uitsluitend armlastigen voor rekening van openbare ka.ssen of instellingen van wel dadigheid worden verpleegd. Zwitsersche waardeering voor Berlage's werk. De „Neue Zürcher Zeitung" publiceert een artikel van S. Geidion, dat in buitengewoon waardeerende termen een overzicht geeft van de loopbaan van dr. H. P. Berlage, waarbij in het bijzonder de aandacht gevestigd wordt op de scherpe afrekening met de pompeuze schijnarchitectuur der jaren negentig die tot stand gebracht werd door het bouwen van de door Berlage ontworpen Amsterdamsche Beurs. Hoewel het thans moeilijk valt het groote en bijzondere van dit gebouw als nieuw te waardeeren moet er toch op gewezen wor den, dat de hervorming van het zuivere vlak als fundamenteel vormmiddel der architec tuur, dank zij Berlage, een buitengewone vruchtbaarheid gehad heeft. Berlage heeft inplaats van de toevallige details de gedisci plineerdheid der vlakken gesteld. Toen Berlage zijn strijd om de Amsterdam- sche Beurs tot het einde bracht, aldus dit ar tikel. wist hij zelf waarschijnlijk nauwelijks dat door deze daad de lang sluimerende crea tieve bekwaamheid van zijn land voor de vol gende dertig jaren gewekt werd. Met een slag kwam plotseling een menigte van de meest verschillende talenten los, die Holland plot seling aan het. hoofd stelden van de geheele architectuurbeweging. De productieve werk zaamheid van dezen tijd kan slechts worden vergeleken met die van de tweede helft van de zeventiende eeuw, toen een Le Nötre de ideeën voor de tuinen van Vaux-le-Vicomte en Ver sailles uit Holland haalde en na den brand van Londen van 1666 de Hollandsche baksteen- bouw het Engelsche huis tot op den huidigen dag zijn karakter gaf. Het spreekt vanzelf, dat Berlage, evenals thans Lloyd Wright, in oppositie kwam tegen over een deel der op hem volgenden. Maar dat verminderde noch de vereering, die men voor hem gevoelde, noch verhinderde het hem zelf, contact te houden met dè na hem komenden. OUDE MAN VERMIST. Door de duisternis te water geraakt. Een schipper, wiens schip „De Twee Ge broeders", afkomstig uit Groningen, gister nacht in den IJsel tegenover Dieren had ge legen, heeft bij de politie in de gemeente Rheden aangifte gedaan dat hij sinds gister morgen vroeg van zijn schip vermist den 67-ja rigen J. P., wonende te Groningen, die met het schip meevoer en die den vorigen avond nog aan boord was. Gisteren ontdekte men. dat de oude man niet meer aan boord was. Ver moed wordt, dat hij door de duisternis mis leid te water is geraakt en verdronken. ALGEMEEN VERBOUWVERBOD VAN BRAVO'S. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de burgemeesters verzocht in hun gemeente de volgende be kendmaking te doen: In verband met de gevaren voor den uit voer van door den Nedeflandschen Alge- meenen Keuringsdienst goedgekeurde poot- aardappelen, welke verbonden zijn aan de teelt van voor de wratziekte 'vatbare rassen ligt het in de bedoeling een algemeen ver- bouwverbod van den Bravo-aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen. DE JULI-RELLETJES TE ROTTERDAM. De Vacantiekamer van de Rotterdamsc'ne Rechtbank heeft Donderdag de eerste zaak behandeld betrekking hebbend op de relletjes welke in begin Juli te Rotterdam hebben plaats gehad. Terecht heeft gestaan de 29- jarige communistische bankwerker M. L. uit Rotterdam, thans gedetineerd aan wien ten laste was gelegd diefstal, subs, heling van straatklinkers en straattegels. Verdachte had op 10 Juli tijdens de onlusten in Crooswijk ongeveer 75 straatklinkers en 30 trottoir tegels in voorraad gehad. Het O. M. eischte rekening houdende met de omstandigheden een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger concludeerde tot vrijspraak en vroeg verdachte's onmiddellijke invrijheidstelling. Dit verzoek werd door de rechtbank echter geweigerd. Smokkelaar wilde zich aan arrestatie onttrekken Daarom trachtte hij een marechaussee te overrijden. Donderdag stond voor de rechtbank te Den Bosch de Belgische schilder A. Ch. G. uit Eindhoven terecht, die in den avond van 26 Juni j.l. met een auto, waarin hij 110 K.G. sui ker smokkelde, een marechaussee trachtte te overrijden. De auto werd later in Geldrop te ruggevonden, nadat de bestuurder haar met de lading in den steek had gelaten. De verd. werd in Helmond aangehouden. Hij ontkende de bedoeling te hebben gehad den marechaus see te overrijden. De Officier van Justitie eischte wegens po ging tot doodslag drie jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak, daar z. i. verdachte alleen het opzet had zich aan ar restatie te onttrekken. REPARATIEPOGING MET NOOD- LOTTIGEN AFLOOP. Man doodelijk gewond. De 50-jarige heer W. Verhaar uit Zijde wind, wilde in een garage te Nieuw Niedorp, waar op dat oogenblik niemand aanwezig was, zelf een wiel van zijn auto afnemen om een band te repareeren. Toen de garagehouder even later de werk plaats binnenkwam, trof hij den heer V. met een ernstige hoofdwonde aan. Het bleek dat hij bij het afnemen van den band deze niet eerst had laten leegloopen en daarop is gaan hameren. De ijzeren ring was met groote kracht uit den band gesprongen en had den heer V. 't voorhoofd gespleten, waar na de ring tegen het drie meter hooge pla fond is geslagen. De heer V. is naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij spoedig is overleden. MEISJE BIJ AANRIJDING ZWAAR GEWOND Donderdagmiddag is op den straatweg Grave- Den Bosch onder de gemeente Heesch het 10- jarig meisje, B. v. O., onder een auto geraakt, welke werd bestuurd door W. H. uit Zeist. Met een dubbele beenbruek en een hersen schudding en een gecompliceerde fractuur aan de rechter bovenarm is het kind in zorg- wekkenden toestand naar het Ludovicus- gesticht overgebracht. De doktoren Verbeek uit Oss en Bouwma uit Nistelrode verleenden de eerste hulp. Almelo legt het hoofd in de schoot. Eischen der regeering ingewilligd. De gemeenteraad van Almelo heeft Don derdag met 174 stemmen besloten, zich niet langer te verzetten tegen den eisch van de Regeering en van Ged. Staten om de ge meente te plaatsen in de derde klass der ge- gemeentefondsbelasting. De gemeente heeft zich hiertegen langen tijd verzet en reeds dreigden verschillende maatregelen van hoo- ger hand. De Sociaal Democraten besloten voor te stemmen om erger dingen te voorkomen, zoo als de fractieleider opmerkte. De wethouder van financiën, mr. Kortebos, legde een verklaring af, waarin hij erkende dat de Raad recht had op beroep bij de Kroon maar dat men „voor geweld moest wijken". Schoolhoofd te Semarang in arrest. Verdacht van verduistering. SEMARANG, 23 Augustus (Aneta). Het hoofd van de eerste Hollandsch-Inlandsche school te Semarang, is door den Officier van Justitie preventief gesteld wegens de ver missing van een bedrag van f 1750, onder verdachte omstandigheden. De verdachte deed een gefingeerd verhaal omtrent deze vermissing. Hij zou, wegens overplaatsing naar Solo, schoolgelden moeten overgeven aan het nieuwe schoolhoofd, die niet aan wezig was. Hij zou toen het geld in een porte feuille gedaan hebben en deze in een acte- tasch gestopt hebben die achterop zijn fiets werd gebonden. Hij vertelde verder voor het postkantoor zijn fiets in bewaring te hebben gegeven en dat bij zijn terugkeer de porte feuille niet meer te vinden was. De verdach te verkeerde in moeilijke omstandigheden en bleek ontvangen schoolgelden gedurende vele maanden bij 's Lands kas niet te hebben verantwoord. Uit de schoolkas te Solo heeft hij f 540 naar Semarang' meegenomen om het tekort te dekken. Voorts heeft een familielid om f 750 gevraagd. De Officier van Justitie Mr. J. E. Jonkers zal 26 Augustus naar Semarang terugkeeren om 27 Augustus de leiding van het parket in handen te nemen. Werkplaats te Hillegersberg uitgebrand. Nieuwsgierig toeschouwer gewond. In een werkplaats te Hillegersberg, waarin een markiezenmakerij, houthandel en kano- werf gevestigd was. is Donderdagavond brand uitgebroken. Een geweldige rook ontwikkelde zich door het mastieken dak dat had vlam ge vat. Toen dit eenmaal was doorgebrand, ont stond een groot tochtgat, waardoor de vlam men vrij spel kregen en ver boven de huizen uitkwamen. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en rukte de Hillegersbergsche brandweer uit. Dadelijk werd met kracht het blusschingswerk begon nen. De brand deed zich zeer ernstig aanzien doordat het pakhuis in een zëer volgebouwde binnenruimte is gelegen. Met koortsachtigen ijver is gewerkt om de aangrenzende perceelen nat te houden om overslaan van den brand te voorkomen. Toch kon niet worden verhin derd, dat het dak van de bakkerij van de firma Ulrich vlamvatte en geheel doorbrandde. Het is de brandweer gelukt den brand verder te localiseeren en meester van het terrein te blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. Een toeschouwer, die niets van den brand wilde missen, zakte door een dak heen en werd ern stig gewond.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2