UIT HET BUITENLAND LUCHTROOVERS HOITIKA 0NZE DAGELIJKSCHE ingezonden Radio-Programma Sabotage bij het Duitsehe Arbeidsfront. Dr. Ley ontslaat drce functionarissen. De Amerikaansche herstel- organisatie wordt door breuk bedreigd. Johnson in conflict met de meerderheid van Roosevelt's adviseurs. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. De leider van het arbeidsfront, dr. Ley, heeft naar het D.N.B. meldt de volgende instructie uitgevaardigd: „Ik heb geconstateerd, dat van eenige kan ten wordt geprobeerd den arbeid ten behoeve van den opbouw van het arbeidsfront te sa- boteeren. Dit zijn krachten uit den ouden werknemers- en werkgeversstand, die een laatste poging doen om den opbouw te verhin deren, nu zij hun vernielingswerk in de schep pende kringen voorgoed lamgelegd zien. Eenige functionarissen van het Duitsehe ar beidsfront hebben zich voor deze pogingen ge leend. Ik zie mij derhalve genoopt, de partij- genooten Brucker, Krüger en Hauenstein te ontheffen van hun functies in de bedrijfs- cellenorganisaties van het Duitsehe arbeids front, omdat zij mijn instructies niet hebben opgevolgd Een- onderzoek heeft hun schuld aange toond; ik gelast, dat zal worden opgetreden tegen ieder in de partij, die tracht de mij door den Führer gegeven opdracht te saboteeren. Wie het waagt aan onze macht te wrikken, moet ook de gevolgen dragen. Ik beveel, dat deze instructie aan alle instanties van de N.S.D.A.P. en van het arbeidsfront wordt be kend. gemaakt." AMERIKA. Een hevige strijd is ontbrand over de leiding van de N.R.A., de Amerikaansche herstel-orga nisatie, die binnenkort onder een gereorgani seerde leiding in een nieuw stadium zal komen. Naar volgens Reutér verluidt zouden de be sprekingen over de reorganisatie, welke op het Witte Huis worden gevoerd, geleid hebben tot een volledige breuk tusschen generaal Johnson en de meerderheid' van Roosevelt's adviseurs. Generaal Johnson. Bij deze discussies heeft generaal Johnson, Idie als herstel-administrateur zal blijven fun- geeren, categorisch verklaard, dat hij een één hoofdige leiding wenscht, die wordt bijgestaan door een raad van advies. De andere partij, welke onder leiding staat van Roosevelt's' in- dustrieelen adviseur Richberg en van de mi nister van Arbeid, miss Perkins, verlangt daar entegen de instelling van een krachtig bestuur, dat aan het hoofd der organisatie zal staan, terwijl-de administrateur dan slechts een se cundaire positie zou bekleeden. President Roosevelt, die heden te Carrollton in Illinois tegenwoordig is geweest bij de be grafenis van Rainey, is in allerijl naar Washington teruggekeerd, om verschillende belangrijke problemen, waaronder dat van de reorganisatie der N.R.A. te bespreken; hij heeft zelfs afgezien van zijn voorgenomen be zoek aan zijn moeder, die pas is teruggekeerd van haar Europeesche reis en zich nu in Roo sevelt's villa Hyde Park, bij New York bevindt. Het gerucht gaat, dat Roosevelt in weerwil van zijn groote vriendschap voor generaal Johnson, hem niet steunt in zijn houding tegen de groep-Richberg; de leider der N.R.A. zou daardoor in een moeilijke positie komen t-e verkeeren, hetgeen wellicht tot zijn ontslag zal leiden; Amerika. Nieuwe partij: De Ameri kaansche Vrijheidsbond. Jouett Shouse, de voormalige onderstaats secretaris van Financiën en oud-president van' de democratische partij heeft volgens Reuter mededeeling gedaan van de stichting van een nieuwe partij, welke den naam draagt van American Liberty League en zich ten doel stelt de grondwet der Vereenigde Staten te verdedigen en te steunen en inlich tingen in te winnen en te verbreiden. Volgens Sihoul e zou de League een faster van beteekenis worden bij het nationale her stel. Zij zal met den president en het Con gres samenwerken ter verkrijging van een wetgeving met opbouwende resultaten. De bond zal niet deelnemen aan de verkiezingen in November aanstaande, maar zal, naar ver klaard wordt, zich in den loop der volgende maanden kanten tegen de radicale stroomin gen, die in verschillende partijen van het land aan den dag zijn getreden. De bond zal er daarbij op wijzen, dat het noodzakelijk is de rechten van het* individu en van den eigendom te eerbiedigen en den nadruk leggen op den plicht der regeering om lo. het initiatief van individueele en col lectieve ondernemingen aan te moedigen en te beschermen; 2o. 't recht op arbeid, geldver- dienen, sparen en bezitsvorming te hand haven en 3o. het eigendomsrecht en het wet telijk gebruik van verkregen eigendom te beschermen. Er wordt veel beteekenis gehecht aan een verklaring van Shouse, volgens welke presi dent Roosevelt vooraf van de vorming van den bond op de hoogte zou zijn gesteld en het idee zou hebben goedgekeurd. OuMfócMamd. Wraakoefening op „neen"- stemmers. Als merkwaardig staaltje van de heerschen- de mentaliteit in breede kringen kan een cir culaire dienen van den Verein der Aerzte Dus- seldorfs, welke in ons bezit kwam, schrijft het alg. Handelsblad. In deze aanschrijving aan de leden van den bond wordt geconstateerd, dat „het Marien- hospital Zondag met meer dan 50% tegen den Leider en het nationaal-socialisme heeft ge stemd", hetgeen als een uittarting wordt ge kenschetst, welke moet worden bestraft. De voorzitter bepaalt daarom, dat het hospitaal geboycot moet worden. Namen van doktoren, die dit gebod overtreden, zullen openbaar wor den gemaakt. Een dergelijke maatregel spreekt voor zichzelf en behoeft geen commentaar! Oostenrijk. Sterke verdenking tegen oud-minister Bachinger. De verdenking tegen oud-minister Bachin ger, den leider van den Landbond en ir. Pam- perl van actieve deelneming aan den op standige beweging is volgens een officieele mededeeling zoodanig versterkt, dat een ge rechtelijk onderzoek van het materiaal noodig wordt geacht, aldus meldt het D.N.B. Beiden zijn voor de rechtbank te Wels ge daagd. Wordt Steidle gezant te Rome? Naar Reuter uit Weenen meldt, zal dr. Steidle, de vroegere aanvoerder van de Tiroolsche burgerwacht,.- Rintelen opvolgen ris Oostenrijksch gezant -te Rome. Japan. Nationalistische vereenigingen eischen opheffing van het verdrag van Washington. Volgens Amerikaansche kringen te Tokio, zouden er te Londen Britsch-Japansehebe sprekingen hebben plaats gehad. Zij zouden niet het herstel van een bondgenootschap hebben betroffen, doch slechts' gëloopen heb ben over een „goede samenwerking" ten aan zien van de zaken in het Verre Oosten. Naar blijkens een Reuterbericht, uit goede bron wordt vernomen is minister Hirota echter van meening, dat er iets gedaan moet wor den buiten de Vereenigde Staten om. Op twee belangrijke'gisteren gehouden ver gaderingen is de onmiddellijke opheffing ge ëischt van. het vlootverdrag van Washington, en wel op de bijeenkomst van het bestuur der Seijoekai en opeen vergadering van de Taijokai-brganisatie, waarvan alle reserve- officieren der vloot lid zijn. Zuid-Afrika. Na de fusie der nationalistische partijen. Het Congres van de Oranje Vrijstaat der Zuid-Afrikaansche partij, een der grootste die tot dusverre gehouden zijn*heeft met aige- meene stemmen het programma van Smuts en Hertzog en de principes der fusie aange nomen. In een redevoering' verklaarde gene raal Smuts dat de positie van generaal Hert zog dagelijks sterker werd, Zijn bijdrage tot de nationale eenheid zou buitengewoon groot zijn. Generaal Smuts voorspelde dat de nieu we partij tenslotte even sterk zal worden ih de Kaap als in de andere provincies. Cuba. Opstand beoogde verdrijving van Batista. Omtrent de onderdrukte samenzwering kan nader worden gemeld dat deze hoofdzakelijk een militair karakter droeg. De voornaamste slag zou hebben moeten worden geslagen in Pinar del Rio, -doch deze werd verijdeld door het krachtig ingrijpen der overheid. Onmid dellijk werd strenge.' censuur uitgevaardigd over alle radio-stations en het kamp Colum bia dat het hoofdkwartier vormt van het le ger, werd onmiddellijk onder zware bewaking gesteld. In de hoofdstad werden alle soldaten en agenten van politie onmiddellijk op hun standplaatsen samengetrokken. De vroegere president, Mario Menocal is om niet bekend gemaakte redenen naar het kamp Columbia ontboden. Luitenant kolonel Mario Alfonso Hernandez, de commandant van de militaire strijdkrachten te Pinar del Rio is overleden aan de verwondingen die hij bekomen heeft toen hij weerstand bood bij zijn arrestatie. Hij is als commandant der provincie vervan gen door luitenant kolonel Manuel Benitez. Majoor Angel Hechevarria, de commandant van het derde bataljon, die bij de samenzwe ring schijnt te zijn betrokken, is gearresteerd, evenals kapitein Agustin Erice. Ook een broer van Hechevarria, Patricio genaamd is in ar rest gesteld. De samenzweerders hadden naar verluidt plannen opgesteld voor een opstand van alle troepen in de provincie Pinar del Rio vanwaar men zou oprukken naar Havanna teneinde kolonel Batista, de chef van het leger te verdrijven. Stratosfeervliegers enthousiast te Brussel gehuldigd. De beide luchtreizigers over hun ervaringen. „Aarde leek een prachtig gekleurde landkaart". De Belgische stratosfeervliegers Cosijns en Van der Eist zijn Donderdagmiddag per vlieg tuig te Brussel aangekomen. Zij werden op het vliegveld door een groote menigte enthousiast ontvangen. Onder de aanwezigen bevonden zich vele autoriteiten. In triomf werden zij naar de stad gereden. Vandaag zouden zij op het BTusselsche stadhuis officieel door het gemeentebestuur van Brussel verwelkomd worden. BRUSSEL, 23 Augustus (V. D. Cosijns en Van der Eist hebben vanavond na hun aan komst te Brussel nadere bijzonderheden me degedeeld over hun vlucht naar de stratos feer. Den grootsten indruk schijnt op hen te hebben gemaakt de koude, waaraan zij in de stratosfeer waren blootgesteld. Bijzonder on aangenaam was het ook,, dat zij zich tijdens de vlucht, die veertien uur duurde, in den gondel nauwelijks bewegen konden. Gedu rende al dien tijd waren zij bezig met weten schappelijke waarnemingen en het verrich ten van stralenmetingen. De aarde was meestal door een dicht wolkengordijn ver borgen. Was dit gordijn af en toe verbroken, dan zagen zij een prachtig gekleurde land kaart, waarop alle bodem verschillen en geo grafische!bijzonderheden bijzonder scherp en duidelijk te onderscheiden waren. De ballon had een gemidddelde snelheid van 58 K M., wat echter geen enkelen invloed had op de physieke gesteldheid der Inc'htvaarders. De gondel bleef prachtig in évenwicht. Interessant was ook de aanblik, die de he mel op 16.000 Meter hoogte bood. Hij had een ondefinieerbare kleur, die misschien het best met diep violet-blauw kan worden aangeduid. De zon leek een zuiver witte schijf. Toen de ballonvaarders op 16000 Meter hoog te besloten den ballon te laten dalen, bevon den- zij zich in het volle licht,, terwijl de aarde onder hen reeds geheel in donker gehuld was. De beide mannen hebben gedurende de veer tien uur van hun vlucht nauwelijks voedsel tot zich kunnen nemen, zoozeer waren zij door hun werkzaamheden in beslag genomen. Onv£i;kla.arbaaivj§„ het bijna volledige falen van -X^n - radi.Q^installatie. Voor de navigatie waren zij bijna geheel op de meteorologische waarnemingen aangewezen.- die zi.i voor hun .vertrek hadden kunnen verzamelen. Cosijns verklaarde, dat het mogelijk moest zijn. met een ballon, die van speciaal mate riaal was vervaardigd, een hoogte van 30.000 Meter te bereiken. Daarboven zou men ech ter moeilijk kunnen komen. Ir. Cosijns hoopt in ongeveer twee maanden tij cis de weten schappelijke resultaten van zijn vlucht te kunnen uitwerken. GROOTE BELANGSTELLING BIJ RAINEY'S TERAARDEBESTELLING. WASHINGTON, 23 Aug. (V.D.) Gisteren is met groote plechtigheid het stoffelijk over schot van den speaker van het huis van afge vaardigden,. Rainey, ter. aarde besteld. Presi dent Roosevelt woonde de laatste plechtig heden bij in het landhuis van Rainey, doch begeleidde de baar niet naar de laatste rust plaats maar keerde onmiddellijk na de plech tigheid per trein naar Washington terug. De plechtigheid werd geleid door Bisschop John Chandler. Vele duizenden begeleidden den stoet naar het kerkhof. AMY MOLLISON-JOHNSON DEBUTEERT IN STROOMENDEN REGEN. LONDEN, 23 Augustus (V.D.) Nadat gisteren de vlieger Mollison zijn eerste vlucht van Croydon naar Le Bourget maakte als verkeersvlieger op een vaste Engelsche luchtlijn, heeft heden zijn echtgenoote. de bekende Oceaan- en Australiëvliegster Amy MollisonJohnson, in dezelfde functie haar eerste lijnvlucht gemaakt, Zij is nl, als ver- keersvliegster in dienst getreden van de Hill- man Airways Company om de lijndienst Croydon-Le Bourget te vliegen, welke vlucht zij vandaag in stroomenden regen vol bracht. f Autobus van 18 M. in zee gestort. Alle 17 inzittenden omgekomen. Aan Tel. wordt uit Algiers gemeld: Bij een auto-ongeluk, dat in de nabijheid van Guyotville is gebeurd, zijn zeventien per sonen om het leven gekomen. De chauffeur van de geheel bezette autobus trachtte op den langs de rotsen voerenden weg van Guyot ville naar Algiers een vrachtautopasseeren. De chauffeur verloor daarbij de macht over zijn stuur. De wagen begon te slingeren, raak te van den weg en stortte achttien meter omlaag in zee. Alle inzittenden, zeventien in getal, vonden den dood. (United Press). KOREAANSCH DORP DOOR BANDIETEN UITGEMOORD. CHARBIN, 23 Augustus (V. D.) Roovers hebben een door Koreanen bewoond dorp overvallen en bijna alle bewoners vermoord. Slechts drie dorpelingen konden ontsnappen. BRUNNER'S WARME-LUCHTBALLON STIJGT TOT 1500 M. EBERSWALDE, 23 Augustus. (V.D.)Op het vliegveld alhier is gisteravond 'tegen 6 uur de warmelucht-ballon voor de tweede maal opgestegen. Onder leiding van den uitvinder Rudolf Brunner bereikte de ballon ditmaal een hoogte van 1500 Meter. Na de landing verklaarde Brunner dat het gemakkelijk zou geweest zijn tot 2000 Meter te stijgen. De proefneming is schitterend geslaagd. niet zijn macht ontnomen wordt door ge- zamenlijken tegenstand, ook door daden, doch geen geweld, dan zullen „beschaving", tech niek, industhrie en 's menschen wijsheid lei den tot den ondergang. Dan zal, wanneer de dagen van den oorlog niet verkort worden (plotseling ophouden) er geeii vleeseh. mensch of dier) behouden blijven. Zou men denken, in al deze beschaafde Christelijke landen, dat men God en den mammon gelijk kan dienen? Het is een fatale •tegenstelling, evenzeer als het Evangelie van Jezus Christus niet is overeen te brengen met oorlog. De wereld, ook ons kleine Nederland, gaat gebukt onder zware oorlogslasten. Hoe veel millioenen worden er jaarlijks ge bruikt voor vernietiging en 't volk gaat lang zaam maar zeker, moreel en financieel, ten jronde. De schrijver van Oorlogsnevrose geeft een opsomming van wat voor 't geld dat de oorlog heeft gekost had kunnen gedaan wor den. Ondergeteekende zou ook wel eens een opsomming willen zien, wat gedaan zou kun nen worden ten nutte en ten bate van ons allen in Nederland, alleen van de jaarlijksche oorlogsuitgave. Nederland zou ook, wanneer het dit geld nuttig besteedde, daarmede God dienen en anderen ten voorbeeld zijn, gedach tig aan de spreuk: „Gerechtigheid verhoogt een volk, maar de zonde (oorlog met toeberei ding) is een schandvlek der natie", en: „Wat de mensch zaait, zal hij ook maaien". Met dank voor de plaatsing, P. v. AMERSFOORT. Cheribonstraat 12, Haarlem-Noord. Bergtoerisme eischt opnieuw slachtoffers. Drie personen in ravijn gestort. INTERLAKEN, 23 Augustus. (V.D.) Drie bergbeklimmers, die Zondag een tocht naar de Junafrau ondernamen, zijn heden van den 3767 meter hoogen Grosahorn omlaag ge stort in een ravijn. Alle drie personen waar onder een gids uit Wengen en een uitLuzern. werden op slag gedood.Een reddingsbrigade uit Wengen heeft zich naar de plaats van het ongeval begeven om te trachten de lijken te bergen, De beide gidsen waren gehuwd en va ders van eenige kinderen, ARRESTATIES IN MACEDONIë. SOFIA, 23 Augustus (V. D.) Condoff, de voorzitter, en een acntal leden van het cen trale comité van legale Macedonische vereeni gingen in Bulgarije, zijn gearresteerd evenals eenige vroegere Macedonische afgevaardig den. Zij zuilen allen geïnterneerd worden, aangezien zij relaties hebben onderhouden met de organisaite der Mihailowisten. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van* ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Oorlog en oorlogsvoorbereiding Geachte redactie, In uw blad van 21 dezer komt een stuk voor: Oorlogsnevrose. Na 20 jaren worden wij er nog eens aan herinnerd, dat het aantal al teen aan dood-en, bij de geallieerden 5,459.670 en bij de tegenpartij 3,942,000 bedroeg. Waren deze menschen wel vijanden van el kaar? Ieder denkend mensch zal het tegen deel moeten erkennen. Hier is een macht aan het werk die niets ontziet en alles neervelt wat in den weg komt. En 't moet gezegd: deze macht doet zijn werk goed. Er Ls heel wat voorbereidend werk verricht om zooveel men schen te vermoorden. Ik wil hier nog niet spreken over de gevolgen die de geheele we reld nog steeds ondervindt, nl. over den groe ten nood, die vooral onder de arbeidende klasse heerscht, trots alle vernietiging, zooals van tarwe- en katoenoogsten, het in zee wer pen en in locomotieven opstoken van koffie, het vernietigen van beesten en het op de mestvaalt werpen van groenten en vruchten, enz. Maar het werk voor vernietiging van menschenlevens gaat nog door. Och er is im mers geen industrie waar men beter en met grooter winst zijn geld in kan steken dan de oorlogsindustrie! Noem maar op: bomtoar- dements-, brand- en gif bommen voor de vliegtuigen, welker aantal reusachtig wordt uitgebreid, voor de lucht. Moderne onder zeevaartuigen met de grootst mogelijke ver nietigingskracht in het water. Mitrailleur, bom, granaat, gifgas, enz. op het land. Al dat moois wordt niet' voor niets gemaakt, maar 't moet gebruikt worden wil 't aan zijn doel beantwoorden. De wereld heeft geen behoefte aan de beste voornemens waarmede de weg naar de hel (oorlog) geplaveid is. De wereld vraagt naar daden en wanneer den mammon KINDER VER TELLING. Voor hij er echter op bedacht was lag hij al over boord. Hij greep de zakken, die meegegleden waren, maar die zonken steeds diéper weg, naarmate hij die als reddings boei trachtte te gebruiken. Met veel moeite wist de man, die roeide, hem beet te pakken en naast de boot te houden. Piet greep den rand, trok zich op en gleed tenslotte als een glibberige visch languit op den bodem. „Dat is me wat moois," bedacht Piet, „nu heb ik al drie zakken wijn verloren doen gaan, oei, oei, daar zal wat voor me op zitten." Hij hield zich nu maar verder stevig aan de beenen van den roeier vast. Als ze dan weer zoo'n schui ver namen, had hij tenminste een steunpilaar. ^iiiiiii!iii!i|'l'll|'''iiiiiiiiiiiiiminii^ll|'''iiiiiiinnniiiiB®''l"l'^iiiiiiwniiuHii®''^ ZATERDAG 25 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. Vara. Gramofoonmuziek. 10.— VPRO Morgenwijding. 10.15 Vara. Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven. 12. Sluiting. 12,— Avro. Tijdsein Avro-klok. 12.01 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 12.30 Tusschenspel van gramofoonmuziek.. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.— Boekenhalfuur door Mi-, Frans Coenen. 2.30 het Omroeporkest 3.Gramofoonmuziek. 3.15 Precisietijdsein. 4.Pianorecital door Koos van der Griend. 4.30 Aansluiting met Hotel Royal te Arn hem. Het Ensemble Pali concerteert. 5.— Sluiting. 5.Vara Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Vara- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.15 Gramofoon- platen, waarom gevraagd is. 7.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.50 Toesprak door A. de Vries in verband met het 40-jarig bestaan der SOAP. 7.55 Vrijheidslied, gezongen door de Stem des Volks, afdeellng Rotterdam (gram.plaat) 8.— Sluiting. 8.— Avro. Tijd sein Avro-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Muziek in schijven. 8.15 „de 15 minuten parade", geïnspecteerd door Alex de Haas. Medewerking verleenen Kovacs Lajos, Pierre Palla en Boris Lensky en Topy Glerum. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.Nieuws berichten van het persbureau Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met Hotel „Hamdorff" te Laren (NJH.) Dansmuziek dor „The Original Ram blers", o.l.v. Theo Uden Masman. 12.— Tijd sein Avro-klok en sluiting. HUIZEN, 301.5 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon mziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12. Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 1.15 Gramofoonmuziek. 1.45 Verzorging van den zender. 2,— Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.Kinder, uurtje verzorgd door mevr. Sophie Nieuwen- huisVan der Rijst en mevr. Corrie Marres v. d. Ven. 4.Het KRO-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 5.30 Esperanto-nieuws door P. Heilker. 5.45 Het KRO-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek Weekover zicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoon muziek. 7.— Politieberichten. 7.15 Lezing door T. A. Hettinga. 7.35 Gramofoonmuziek. 8. De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 „Op afbetaling", hoorspel door het R.K. Amsterdamsch Tooneelgezelschap. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 De KRO-Boys o.l.v, P. Lustenhouwer. 10.15 Gramofoonm. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De KRO-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 11.— Gramofoonmuziek. LUXEMBURG 1304 M. Fransche avond. 6.50 Gevarieerd concert. 7.35 Zangrecital door Mile Alessebel. 8.20 Ge varieerd Fransch concert door het orkest van radio-Luxemburg o.l.v. Henri Pensis, 9.05 Idem. 9.35 Muzikale potpourri door het orkest van radio-Luxemburg m.m.v. solisten o,l.v. Henri Pensis. 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Het genre-orkest speelt 1.30 Gramo foonmuziek. 5.20 Dansmuziek door het Lionel's Club-orkest o.l.v. Clabeck. 6.50 Gra mofoonmuziek. 10.20 Dansmuziek uit het Casino te Blankenberghe. BRUSSEL 322 M. 12.17 Gramofoonmuziek. 1.30 Het genre orkest speelt. 5,20 Jazzuurtje. 10.40 Concert uit de Kurzaal te Blankenberghe. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Het strijkorkest van restaurant Ritz 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Het omroep orkest o.l,v. Launy Grondal. 10.— Louis Preil's ensemble. 11,55 Vortzetting dansmuziek. BERLIJN, 366 M. 3.40 Programma van den Deutschlandsen- der. HAMBURG 332 M. Ochtendconcert. 11.50 Middagconcert. 1.40 Gevarieerd concert. 4.20 Concert door het omroeporkest o.l.v. Gerhard Maasz. 6.20 Ves perconcert op gramofoonplaten. 8.30 Muziek en dans. KEULEN 456 M. Gramofoonmuziek. 10.50 Zweedsche muziek. 2.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Leo Eysoidt speelt dansmuziek. 11.50 Dansmuziek door het West-Dultsche kamerorkest en een bioscoop orgel. DAVENTRY 1500 M. 12.29 Concert van North Regional. 2.20 Dansmuziek op gramofoonplaten. 5.05 Orgel concert door Herald Ramsay. 11.15 B.B.C.- Dansorkest onder leiding van Henry Hall. PARIJS 313 M. 7.10 Gramofoonmuziek. 9.20 Gramofonmu- ziek- 9.35 Carrol Gibbons en zijn orkest. PARIJS (RADIO) 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoon muziek. 10.35 Populair concert uit Vichy. 12.20 Concert door het Luciën Goldy-orkest. MILAAN 369 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.30 Dansmuziek. ROME, 421 M. 5.30 Vocaal- en instrumentaalconcert. 8.30. Gramofoonmuziek.. 9.50 Symphonie-orkest.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3