BEVERWIJK De viering van Koninginnedag. Het gebruikelijke feestprogramma. Omtrent het door het bestuur der ver- eeniging Koninginnedag vastgestelde feest programma hebben wij reeds verscheidene bijzonderheden medegedeeld. Een daarvan was, dat tot besluit van de feestviering een vuurwerk zou worden afgestoken, indien daarvoor althans de benoodigde gelden kon. den worden ingezameld. Het bestuur schijnt daarin geslaagd te zijn, in het officieele pro gramma, dat weldra zal verschijnen, is al thans het vuurwerk vermeld. In „chronologische" volgorde luidt het pro gramma voor het jaar-lijksche Oranjefeest aldus: Voormiddags 8 uur Koraalmuziek van den trans van den Wijkertoren, door leden van de Beverwijksche Harmoniekapel. 9 uur Aubade voor het stadhuis door de schoolkinderen onder leiding van den heer H. W. Hofmeester. 10 uur: Kinderspelen op het weiland tegen over het buiten „Scheybeeck" aan den Vel- serweg. Namiddags 3.15 uur: Gymnastiekuiüvoering in het Gemeentelijk Sportpark door de B. G. V. „Turnlust" onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. O.m. zal tijdens deze uit voering een demonstratie met het Rhönrad worden gegeven. 6 uur Voetbalwedstrijd tusschen De Ken- nemers en Alcmaria Victrix in het Gemeen telijk Sportpark. 6.45 uur Wedstrijd in het snelwandelen over 2000 M. in het Sportpark. 10 uur; Vuurwerk op de Meerkade. AANHOUDING. De politie alhier heeft een juffrouw aange houden, die in het Alg. Politieblad gesigna leerd stond voor het betalen van f 5 boete eventueeel te vervangen door 2 dagen hechte nis, tot welke straf zij was veroordeeld, omdat zij gereden had op een fiets, die niet voorzien was van een bel. De dame heeft de boete be taald. OVERTREDING MELKBESLUIT. De politie betrapte een melkventer uit Heemskerk, die op ongeoorloofde wijze melk uit een bus schepte. Aangezien deze hande ling in strijd is met de bepalingen van het Melkbesluit, dat een tapkraan aan de bassen voorschrijft, werd tegen den melkventer pro cesverbaal opgemaakt. VERGADERING VAN DEN R.K. MIDDENSTANDSBOND. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Middenstandsbond hield Donderdagavond een ledenvergadering in het gebouw der K. S. A. Na opening en vaststelling der notulen werd de beschrijvingsbrief behandeld voor den te Delft te houden Centrale Raadsverga dering. Eenig'e afdeelingsvoorstellen werden uitvoerig besproken. Besloten werd voor de verkiezing van een lid voor het hoofdbestuur de candidatuur te. ondersteunen van den heer Luij'ks,voorzitter van de afdeeling Den Helder. De heer M, de Weijer werd benoemd als afgvaardigde naar den Centralen Raad, die voor de afdeeling ambtshalve ook door den voorzitter, den heer N. J. Out zal worden bij gewoond. In de Santos-commissie werden benoemd de heeren Rector Boonekamp, W. Langendijk en J. Wesselingh. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over het organiseeren van een excursie naar de te Amsterdam te houden Middenstands tentoonstelling „Almitento". Aangezien voor deze excursie slechts een matige belangstel ling bleek te bestaan, werd daarvan afgezien, Bij de rondvraag informeerde de heer W. Langendijk naar het standpunt van de be trokken winkeliers ten opzichte van het af sluiten van de Breestraat op den hard draverij-dag. Eenige van de betrokkenen deden zich kennen als tegenstanders van dezen maatregel, anderen wezen daarna op het plaatselijk belang, dat ongetwijfeld met den harddraverijdag gemoeid is. De secretaris, de heer W. J. Lubbers memo reerde, dat enkele jaren geleden de afsluiting de trottoirs vrij liet, zoodat het publiek dus ongehinderd langs de winkels kon wandelen. Het waren toen echter juist de winkeliers, die tegen die wijze van afsluiting bezwaar maakten, ondanks het feit, dat toen de win kels zooveel gemakkelijker bereikbar waren. De heer Boerlagen klaagde ernstig over 't parkeeren in het gedeelte van de Breestraat gelegen tusschen Bloksteeg en Peperstraat. Het eigenaardige daarbij is, dat op markt dagen urenlang tientallen gr oen tenw agens voor de winkels staan, maar zoodra een auto mobilist het waagt op niet-marktdagen zijn wagen een oogenblik voor een zaak te laten staan, volgt proces-verbaal, omdat het par keeren daar ter plaatse verboden is. Nadat men eenigen tijd gesproken had over andere wegen, waarlangs de groentewagens naar de veilingen zouden kunnen worden geleid, zonder dat natuurlijk een betere oplossing kon worden gevonden, werd op voorstel van den heer Lubbers besloten over deze aange legenheid met de zustervereeniging „Een dracht Maakt Macht" in overleg te treden, teneinde zoo mogelijk gezamenlijk bij de autoriteiten verbetering van den toestand te kunnen bepleiten. Vragen over 9e steunnormèn. De interpellant geeft richtlijnen aan. In de vorige raadsvergadering diende de heer J. Visser een motie in over de ingevoerde steunverlaging. Deze motie kon toen niet in behandeling komen, omdat zij niet binnen den vastgestelden tijd voor de raadsvergaderin was ingediend. In de heden-Vrij dagavond te houden raadsvergadering zal deze motie wor den behandeld. De heer Visser deelde ons mede, dat hij teneinde een richtlijn aan te geven voor de besprekingen eenige vragen heeft gesteld, waarop hij tevens het antwoord heeft gegeven. Hij verwacht daardoor tot een vruchtbare gedachtenwisseling in den Raad te kunnen bijdragen. Deze vragen en antwoorden zijn de vol gende: 1. Is de motie thans nog van kracht? Antw. Ja, meer nog dan voorheen; er is nog niets verbeterd. 2. Is de steunverlaging een weloverwogen gemeenschapsbelang? Antw. Neen, de ondersteunden zelf zullen meer en meer met hun gezinnen ten gronde gaan, aan volkskracht en moraliteit veel ver liezen, terwijl handel en industrie door al te zwakke koopkracht mede worden gedupeerd, 3. Was de steunverlaging uit een financieel oogpunt bekeken, noodzakelijk? Ant. Neen, zoolang er nog duizenden onzer medeburgers groote inkomens en vermogens hebben en zelfs soms weigeren hun belasting te betalen, moeten maatregelen genomen wor den, opdat werkloozen enz. niet onnoodig van gebrek omkomen. 4. Is van de motie eenig effect bij de regee ring te verwachten? Antw. Vermoedelijk niet, doch de raad kan daarom toch zijn plicht doen. De heer Visser is er van overtuigd, dat succes niet zou uitblijven, indien men in alle krin gen, waar men het met de steunverlaging niet eens is, meer activiteit betoont. QUITA BLIJFT FAVORIET. Onze plaatsgenoot, de bekende pikeur Jan van Leeuwen Jr. beleeft in dit drafseizoen wel veel plezier van de nieuwe aanwinst van zijn stal. Quita blijkt op de korte banen en ook op de 800 M. een geduchte tegenstandster te zijn. Zij zette ook deze week, na de course in Castri- cum te hebben gewonnen, haar overwinnin genreeks voort. Dinsdag werd het paard tweede in de B-draverij te Sneek, om Donderdag als of er niets gebeurd was den eersten prijs van f 50 te winnen op de korte-baandraverij te Naa21dwijk. De merrie zal nu wel langzamer hand op haar maximum geplaatst worden. Zij zal dit seizoen met haar jongste overwinning wel aan f 2000 prijzengeld zijn toegekomen. Dat beteekent op de korte baan vijf Meter achteruit. Intusschen blijven de liefhebbers van de drafsport de verrichtingen van Quita met groote aandacht volgen. NAAR DEN DIERENTUIN. De plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft voor de kinderen van 1014 jaar van haar leden een uitstapje georgani seerd, waarvoor een geldinzameling werd ge houden. Dit uitstapje zal Maandag a.s. worden gemaakt. De reis gaat naar Amsterdam, waar een bezoek zal worden gebracht aan Artis. TENTOONSTELLING NIJVERHEIDSSCHOOL. Teneinde de inschrijving van nieuwe leer lingen te animeeren zal op 28, 29 en 30 Augus tus in het gebouw van de Nijverheidsschool aan de C. H. Moensstraat een tentoonstelling, worden gehouden van de door de leerlingen der ambachtschool vervaardigde teekeningen. Op deze expositie-avonden zal tevens gelegen heid tot inschrijving van nieuwe leerlingen worden geboden. SANTPOORT BEGIN VAN BRAND. Gisteren werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand, die was ontstaan in de keuken van het woonhuis van den heer D. te Santpoort-station. De oorzaak moet ge zocht worden in het in brand vliegen van een zoog. blauwbrander. Toen de brandweer ech ter arriveerde, had men reeds met eigen mid delen het vuur geblnscht. De verpleging van krankzinnigen. Waarom er minder patiënten in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort zyn. Verschillende gemeentebesturen streven naar bezuiniging. In het jaarverslag over 1933 van het Pro vinciaal Ziekenhuis te Santpoort wordt het volgende gezegd: .,Met eenige zorg dient de overmatige acti viteit te worden bezien, welke door sommige gemeentebesturen wordt ontvouwd, eenerzij ds ten aanzien van het voorkomen van gestichts- verpleging, anderzijds met betrekking tot het zooveel mogelijk bekorten van den duur daar van. Terwijl dit streven in het algemeen stellig ook zijn goede zijde heeft en het in verband met den nood der tijden volkomen begrijpelijk is, dient toch gewaakt te worden tegen te groote excessen, die het belang van de geeste lijke volksgezondheid kunnen schaden, met name voor die gemeenten, voor welker gebied geen voor- of nazorgdienst bestaat. Het gel delijk voordeel voor de openbare middelen is bovendien ten deele fictief, doordat door het aantal plaatsen, dat in ons Ziekenhuis over 1933 varieerde van 51 tot 85, de verpleegkosten relatief stijgen." Het aantal patiënten bedroeg aan het einde des jaars: 1930: 1504. 1931: 1508. 1932: 1480. 1933: 1456. Wij hadden over deze quaestie een kort on derhoud met den eersten geneesheer-directeur Dr. G. Klaus, die ons mededeelde, dat deze drang tot bezuiniging die trouwens een ver schijnsel is dat over het geheele land gecon stateerd wordt vrij algemeen is. Er is geen bepaald gemeentebestuur dat zich daar bij in het bijzonder op den voorgrond stelt. Uit de jaarverslagen blijkt evenwel, dat Haarlem een der gemeenten is die minder patiënten naar het provinciaal ziekenhuis stuurt. In 1930 werden te Santpoort 185 patiën ten uit Haarlem verpleegd en in 1933 slechts 153. Uit de Haarlemsche gemeentebegrooting voor 1934 blijkt, dat B. en W. het verantwoord achtten den post voor verpleging van arme krankzinnigen waarvoor in 1932 f 277.000 uit gegeven was, te verlagen tot f 250.000. In de toelichting werd opgemerkt, dat deze verla ging mogelijk was omdat de verpleegprijs ver- jd is en omdat een scherpere controle op de plaatsing wordt uitgeoefend. Eenigen tijd geleden hadden wij een gesprek met den directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst over de krankzinnigenverpleging, waarbij juist deze quaestie aangevoerd werd. Toen was er geen reden publicaties over die aangelegenheid te doen. Thans is Dr. J. van Konijnenburg met verlof afwezig. Door die toevallige samenloop 'van omstandigheden zijn wij dus toch ïn staat zijn meening over deze zaak te geven. Dr. van Konijnenburg verklaarde: Ik ben van meening, dat het absoluut niet noodig is om alle krankzinnigen in een ge sticht te verplegen. Den laatsten tijd worden door ons nog al eens patiënten in gezinsver pleging ondergebracht. Dit gaat uitstekend. Er moet evenwel nauwlettend op worden toe gezien, dat daarvoor alleen patiënten worden aangewezen die daarvoor geschikt zijn. Na tuurlijk moeten ook de gezinnen die voor deze gezinsverpleging uitgezocht worden met zorg gekozen worden. Het meest komen daarvoor gezinnen op het platteland in aanmerking. Maar als op die beide factoren gelet wordt, kan veel bereikt worden. Het voordeel is dan twee erlei. De patiënten gevoelen zich in het alge meen in een gezin aangenamer dan in een ge sticht. Bovendien is de verpleging belangrijk goedkooper. Ik ben in de jaren dat ik de leiding van den Geneeskundigen dienst heb tot de overtuiging gekomen, dat er veel te zeggen is voor een re organisatie van de krankzinnigenverpleging. Er kan namelijk op den duur veel meer uit breiding gegeven worden aan de gezinsverple ging. Zoowel in het belang der gemeentefinan- ciën als in dat der patiënten. Het zou dan evenwel noodig zijn, dat ver schillende gemeentebesturen in deze aange legenheid samenwerken opdat een geregeld geneeskundig toezicht over de patiënten die in gezinsverpleging geplaatst zijn, mogelijk wordt. Als mijn opvolger (men weet dat Dr. van Konijnenburg binnenkort met pensioen gaat) er ook zoo over denkt, is hier voor hem een be langrijk werk te doen. Tot zoover wat Dr. van Konijnenburg ons onlangs mededeelde. Wij vernemen tenslotte nog, dat de gemeente ook verschillende patiënten die daarvoor in aanmerking komen, naar andere gestichten heeft laten overbrengen, omdat de verpleeg prijs daar belangrijk goedkooper is dan in het provinciaal ziekenhuis. Op zoek naar 9e bandieten van Brooklyn. NEW YOBK, 23 Augustus (V.D.) Te land, ter zee en in de lucht werken thans vijf staten en de federale regeering samen teneinde met inspanning van alle krach ten de bende op te sporen, die te Brooklyn tijdens een brutalen overval 428.000 hebben buitgemaakt. Met uitzondering van het op. sporingswerk na de ontvoering van de baby van Lindbergh is wellicht nog nooit een zoo groote concentratie van politiekrachten in de Ver. Staten voorgekomen' ter achtervolging van een aantal misdadigers. Men vertrouwt dat de gangsters op den duur er niet in zullen slagen met hun enorme contante buit aich in veiligheid te brengen. Hoewel men niet veel sporen heeft van de daders, be schikt men toch over een aantal vingeraf drukken op de twee auto's en op het machine geweer dat zij hebben achtergelaten. Verder meent men te weten dat eenige der daders vroeger behoord hebben tot een bende alco holsmokkelaars. Naar het schijnt bevonden zich onder de geroofde gelden ook sommen van de fede rale reservebank, waardoor de mogelijkheid gegeven is tot ingrijpen bij het onderzoek van de federale regeering. Intusschen heeft men vier mannen uit Brooklyn gearresteerd die verdacht worden betrokken te zijn bij deze zaak. Verder heeft men een raceboot van 30 voet lengte ge vonden, die volkomen lijkt op een van de twee schepen waarmede de roovers zijn ont komen. De raceboot lag op de kust van Long Island en de bodem was vol gaten ge slagen, zoodat de boot gezonken was. Dr. F. Bok overleJeri. Door een hartverlamming, vlak bij zijn woning getroffen. Hedenmorgen is Dr. F. Bok, wonende aan den Kleinen Houtweg 131 vlak bij zijn wo ning door een hartverlamming getroffen. Per ziekenauto is hij naar zijn huis vervoerd, waar spoedig hulp aanwezig was, o.a. van den ongevallendienst. Dr. Bok is echter spoedig overleden. De overledene die ongeveer gedurende 10 jaar in Haarlem woont, practiseerde bijna niet meer. In Umuiden was hij echter een zeer geziene figuur en onder zijn patiënten ten zeerste bemind. Dokter Feije Bok werd op 17 Sept. 1869 te Amsterdam geboren en heeft langen tijd een uitgebreide practijk in IJmuiden gehad. Toen hij in 1921 afscheid nam, na 22 jaar de practijk te hebben uitgeoefend werd hem een uitermate grootsche huldiging bereid, die velen nog wel in de herinnering achtergeble ven zal zijn. Als quarantaine-arts genoot hij eveneens groote bekendheid. Aan het openbare leven nam hij nagenoeg geen deel, hij leefde voor zijn arbeid en zijn patiënten en juist dat was "net wat hem zoo geliefd heeft gemaakt. De laatste jaren was hij controleerend ge neesheer voor Centraal Beheer. Reeds drie slachtoffers van autobusongeluk. De bestuurder ook overleden. Toestand van een vierde gewonde levensgevaarlijk. Omtrent het autobusongeluk te Emmen meldt men ons nog nader uit Emmen: Op slag werden gedood de arbeiders J. H. Funcke, oud 44 jaar, vader van tien kinderen en R. Nijenhuis, 58 jaar, vader van twee kin deren, beiden te Klazinaveen. Woensdagavond laat is te Nieuw-Amsterdam aan de bekomen wonden overleden de be stuurder van de autobus, de 56-jarige ga ragehouder J. K., een, die een rugwervel- fractuur had bekomen. Het aantal overledenen bedraagt dus tot heden drie. In ernstigen toestand worden nog ten huize van de wijkzuster te Emmen ver pleegd de 46-jarige A. Arends, vader van acht kinderen uit Barger-Oosterveen, J. van Schoonewille, 49 jaar, vader van vier kinde ren te Klazinaveen, en J. Jeuring, 44 jaar vader van vijf kinderen te Nieuw-Dordrecht Naar het ziekenhuis te Hoogeveen zijn overgebracht de 42-jarige K. Pol, vader van elf kinderen uit Klazinaveen die ernstige wonden aan de buik heeft bekomen en de 10-jarige Trijntje Keen, dochtertje van den overleden autobestuurder, die een ernstige dijbeenfractuur heeft. Naar het ziekenhuis te Groningen is ver voerd de arbeider G. H. Heijnen met een beenfractuur en tamelijk ernstige vleesch- wonden, terwijl in het Groene-Kruisgebouw te Klazinaveen met tamelijk ernstige wonden wordt verpleegd de arbeider J. Sterken uit Nieuw-Dordrecht. De andere gewonden worden thuis ver zorgd en hun toestand was Woensdag over net algemeen zeer bevredigend. De burgemeester van Emmen heeft Woensdag morgen reeds vroeg in gezelschap van den wethouder van sociale zaken en den direc teur van den "werkloosheidsdienst alle ge wonden een bezoek gebracht. De geneeskun dige dienst is den geheelen nacht in de weer ;eweest met het verzorgen van de gekwet sten. De bestuurder van de bus stond alge meen bekend als een uitermate betrouwbaar chauffeur. Men verklaart de oorzaak van het ongeluk uit het feit, dat twee bussen, eveneens met werklooze arbeiders, vóór die van den heer Keen den overweg passeerden, waardoor de bestuurder moet hebben gedacht, dat de spoorbaan vrij was. Niettemin verminderde de heer Keen zijn snelheid tot beneden de voorgeschreven maximum snelheid van 20 K.M., hetgeen juist in dit geval noodlottig is geweest. Bij een grootere snelheid zou de bus den overweg juist nog zonder ongelukken hebben kunnen passeeren. De heer Keen, die reeds vele jaren chauffeerde, is deswege nog nimmer met de politie in aanraking geweest. Deelneming der regeering De minister van Sociale Zaken heeft den burgemeester van Emmen verzocht zijn deel neming over te brengen aan de nagelaten be trekkingen der werkloozen, die tengevolge van de botsing overleden zijn, en hem in te lichten omtrent den toestand der gekwetsten. ZWEMMEN Een overzicht van de plaats, waar het autobusongeluk te Emmen gisteren gebeurde. NEDERLANDERS NAAR DEN 4 K.M. WED STRIJD TE BRUSSEL. Zondag' zal de traditioneele „Traversée de Bruxelles" gezwommen worden over een af stand van 4 K.M.. Een vertegenwoordigende Nederlandsche ploeg bestaande uit Th. de Man (U.Z.C.), J. van Hemsbergen („Haar lem") en F. Wegenaar (A.Z. 1870), zal op uitnoodiging aan idezen wedstrijd deelnemen en den strijd aanbinden met een Fransche, 'n Duitsche ploeg en de Belgische zwemmers. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 23 van New-York te Rotterdam. Lcchgoil Rotterdam naar Vancouver 21 van .Cristobal. Breedijk 22 (n.m.) v. Rotterdam te New-York. Bilderdijk 23 v. N.-Orleans te Antwerpen. Burgerdijk 23 v. Rott. n. Montreal. HALCYON LIJN. Rozenburg 23 v. Amst. n. Antwerpen. Stad Zwolle 22 van Riga naar Rotterdam. Flensburg 22 van Narvik naar Stad Arnhem 22 te Velsen voor Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 23 van Beira te Rotterdam, vertr. 25. Holland 2 van Port Natal naar Macuse. Meliskerk (uitreis) pass. 21 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 22 (n.m.) v. R'dam n. Hamburg. Reggestroom 23 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk Antwerpen naar Hamburg p. 23 (v.m.) Vlissingen. Grootekerk (thuisreis) 23 te Penang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 21 van Hongkong'naar Manilla. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Achilles 22 van Cadix naar Ceuta. Hebe 22 van Pasajes naar Bilbao. Hermes 22 van Salonika naar Kymassi. Juno 22 van Lissabon naar Gibraltar. Poseidon 22 van Carthagena naar Alicante. Ci'ijnssen 21 van Barbados naar Amsterdam. Alkmaar Chili naar Amsterdam 21 van Corral. Stuyvesant Paramaribo naar Amsterdam 22 (1.35 v.m.) 240 mijl Z.W. van Land's End. Oranje Nassau Amsterdam naar West-Indië pass. 22 Dungeness. Deucalion "23 v. Messina n. Catania. Hebe 23 v. Bilbao n. Santander. Orion 23 v. Faro n. Lissabon. Saturnus 23 v. Hamburg te Amst. Tiberius Valencia n. Amst. 23 Gibraltar. Telamon 23 v. Beyrouth te Haifa. Triton Beyrouth n. Amst. p. 23 Gibraltar. Vesta 23 v. Civita Vecchia n Napels. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) pass. 22 Dungeness. Maasland 22 van Amsterdam te Buenos-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe 23 van Batavia te Rotterdam. Kota Pinang (thuisreis) 23 (v.m.) te Marseille. Indrapoera (uitreis) 23 (11.15 v.m.) te South ampton. Kota Gede (thuisreis) 23 van Colombo. SILVERJAVAPACIFIC DIJN. Silvermaple 21 v. Vancouver te Port Arthur Tosari Calcutta naar Vancouver 20 te Cebu. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitreis) pass. 23 Perim. Chr. Huygens (uitreis) 23 te Genua. Poelau Tello 22 van Hamburg naar Am sterdam via Bremen. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 21 van Singapore. STOOMVAART MU. OCEAAN. Memnon Japan n. Rotterdam 22 van Sin gapore. Peisander Batavia n. Amsterdam 23 van Pt. Said. Antenor Japan naar Rotterdam 21 van Kobe. Perseus Japan n. Rotterdam vertr. 25 van Londen. City of Wellington Jaapn n. Rotterdam 23 te Suez. City of Windsor, Dairen n. Rotterdam 22 te Havre. City of Khartoum Rotterdam n. Japan 2-3 te Singapore. Opleving in den scheepsbouw. Voor het eerst na 4 jaar is op de werf' van de Firma Lithgows Ltd. te Port-Glasgow een stoomschip te water gelaten. Dit 8000 tons ladende schip was op speculatie gebouwd en is thans aan een Engelsche reederij verkocht. Een zware zee, De Deensche motorkotter Esta uit Estojerg is in die haven teruggekeerd van de visscherij met een geheel glad dek. Eén overkomende zee had het schip vol water geslagen en alles van dek weggewerkt. De opvarenden, die zich in het stuurhuis bevonden, zijn door de ruiten naar buiten gekropen omdat zij anders in het stuurhuis verdronken zouden ziin. Gelukkig was de mast blijven staan en kon men nog een zeil zetten. Op die wijze naderde het schip de kust doch ten slotte is het door een an deren kotter binnengebracht. Behouden sleepreis. De sleepboot Lauwerzee, welke van hier naar Leixoes vertrok met den onderlosser MUZ 108 op sleeptouw, is behouden in de haven van be stemming aangekomen. Argentijnsche walvischvaardcr. De Argentijnsche walvischvaarder Harpon, welke sedert 24 April te Sandefjord (Noor wegen) was opgelegd is te Amsterdam aange komen om een lading traan te lossen. Schietoefening bij Petten. De berichten aan Zeevarenden melden dat op 6 September vanaf de kust bij Petten schietoefeningen zullen worden gehouden, waardoor een zeegebied van 10 mijl uit de kust onveilig wordt. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Augustus. Ondertrouwd 22 Augustus: B. J. Kaart en C. J. H. Capteyn; J. H. F. Schouten en A. Brokmann; P. Pirovano en J. Polak; C. Blom en J. Hoogzaad; J. W. der Kinderen en A. M. Magielssn; C. de Paus en C. de Lang; I. Laad- stra en M. J. de Bruin; J. B. Kok en Th. van Osch; J. Bosveld en D. A. T. Kolk; H. B. van de Velde en E. A. Nieuwenhuis; S. Kooiman en C. M. van de Moolen; S. van Eis en A. E. Zeulevoet; G. L. van Buuren en M. E. de Vries; H. van Vliet en T. M. Wieman; W. F. Horeman en E. Sluis; P. Hoepermans en S. C. van Heezik; N. Kossen en J. M. Lusthuis: A. Geerts en S. V. van der Poel; J. W. Burg hout en J. Schouten; L. J. Klauwers en K. E. Steinhaus; M. M. van Raaij en Chr. de Graaff.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6