DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: GEVLEUGELDE MOORDENAARS. Schip Arendskerk Arantza Mendi Agamemnon Alkmaar Aurora Amazone Ariadne A. K. Fernström Arinda Mendi Bennekom Barneveld Boskoop British Lord Bellatrix Caribia Calypso Clytoneus Crij nssen Den Haag Dalblair Daybreak Euterpe Elbe Flandria Fjeld Fiat Grootekerk Goodlegh Gaasterkerk Gothie Heemskerk Heidelberg Hercules Harpathian Hermes Halle Herfinn Harraton Indra Irini Immanuel Joh. de Witt Kurmark Langlebrook Leer sum Montferland Ma as kerk Merope Maasland Neumark Neion Nijkerk Naumburg Neleus Orpheus Peterston Peisander Poelau Roebiah Polydorus Poelau Tello Phrontis Pres. Francqui Poelau Laut Perseus Queensland Transport Rlna Corrado Rinos Rummarö Syra Springfontein Saturnus Stuyvesant Triton Tiberius Ulysses Vera Waterland Zaanland Japan La Plata West Indië Thili renetië Gdynia Kopenhagen Kaskö Bona (v. IJm.) Chili Chili Chili Abadan Archangel (v. Velsen) West Iodië Hamburg Batavia West Indië Aruba Ocean Island La Plata Bordeaux Uleaborg "3 nepos Aires Archangel (v. Velsen) Londen Tapan La Plata Oost Azië Archangel Zuid-Afrikq Ned. Indië La Plata Bourgas Ned. Indië pprn?n New Castle (v. IJm.) Kalmar Hpn c+antza Londen Oonfq piS Archangel Buenos Aires West-Afrika. Valencia Buenos-Aires Ned. Indië Buenos Aires Zuid Afrika Ned. Indië Ned. Indië Gothenburg Rosario Batavia Batavia. Ned. Indië Hamburg Batavia Batoum Ned. Indië Kopenhagen La Plata Rosario La Plata Oxelösund (v. IJm.) Mexico Zuid Afrika Hamburg W. Indië Midd. Zee Valencia Bourgas Talara, Hamburg Buenos Aires rerm. aankomst 31 Aug. 26 Aug. 24 Aug. 30 Aug. 26 Aug. 7 Sept. 27 Aug. 28 Aug. 8 Sept 24 Aug. heden 14 Sept. 26 Aug. 19 Sept. 26 Aug. 4 Sept. 8 Oct. heden heden 21 Aug. heden 79 Aug. 29 Aug. 31 Aug. 29 Aug. 31 Aug. 25 Aug. 9 Sept. 14 Sept. 23 Aug. 8 Sept. 23 Aug. 79 Aug. 28 Aug. 28 Aug. 1 Sent. 27 Aug. °7 Aug. 2 Sept. 30 Aug 3Sept. 10 Sept. Laatste bericht 16 Aug. van Colombo. 6 Aug. vertrokken. -6 Aug. van New-York. 21 Aug. van Corral. 19 Aug. te Bari. 22 Aug. te Kopenhagen 22 Aug. te Danzig. 18 Aug. vertrokken. 18 Aug. vertrokken. 23 Aug. te Hamburg. 21 Aug. te Liverpool, o .«iig. van ..-a. a. 15 Aug. van Port Said. 20 Aug. v. Honnigsvaag. 22 Aug. v. Pto Colombia in lading. in lading. 21 Aug. van Barbados. 10 Aug. vertrokken. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. te Villa Constitution. in lading. 16 Aug. vertrokken. 21 Aug. van Rio de Janeiro. 15 Aug. vertrokken. 18 Aug. uitgeklaard. 23 Aug te Penang. 9 --ug. ts -Fé. 19 Aug. te Yokohama. 16 Aug. vertrokken. 17 Aug. 22 Aug. 18 Aug. 16 Aug. 22 Aug. 15 i-i'j. 16 Aug. 22 Aug. van Dakar, van Colombo, te Bordeaux, te Rosario. van Salonika, te 'j.;:1 r.c-'-p. vertrokken, vertrokken. 14 Aug. van Sundsvall. in lad in?'. 22 Aug. uitgeklaard. 19 Aug. van Sabang. 17 Aug. van Macasar. 29 Juli van Buenos Aires. 19 Aug. vertrokken. 14 Aug. van Eahia, 21 Aug. te Rotterdam. 20 Aug, van Bonanza, in lading. 19 Aug. van Gibraltar. 9 Aug. vertrokken. 18 Aug. te Antwerpen. 17 Aug. van Perim. 21 Aug. van Marseille. in lading. pass. 23 Aug. Dungeness. 23 Aug. van Port Said. j.3 Aug. van Sabang. 16 Aug. van Belewan. 23 Aug. te Bremen. 22 Aug. van Padang. pass. 22 Aug. Gibraltar. 21 Aug. van Singapore. 22 Aug te Stettin. 20 Aug. te Rosario. 28 Juli van Buenos Aires. 1 Aug. vertrokken. 22 Aug. vertrokken. 1'5 Aug. v. Pt of Spain. 18 Aug. v. Mombassa. 22 Aug. vertrokken. 16 Aug van Parimaribo. 21 Aug. van Algiers. 21 Aug. vertrokken. 21 Aug. van Izmir. 22 Aug. vertrokken, in lading. 21 Aug. van Montevideo. Hoogovens Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE UMUIDBN AANGEKOMEN SCHEPEN s.s. Aizkarai Mendi Algiers s.s. Graziella Onton Stad Arnhem Bilbao Spaansch Noorsch Nederl. s.s. erts erts erts IJMUIDEN Leger des Heils. Afscheidssamenkomst van de jongelieden- sergeant-majoor A. Rhee. Donderdagavond heeft in een openbare bij eenkomst de Jongelieden Sergeant maj ooi- Zuster A. Ree, wegens vertrek naar Gronin gen afscheid van IJmuiden genomen. De zaal was geheel bezet. Onder de aanwezigen was de heer P. J. Vermeulen, voorzitter der Reeders vereeniging, waar Zuster Ree ruim 16 jaar in betrekking is geweest. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke manier door kapiteine Edelkoord was geopend, las deze Psalm 121 voor. Naar aanleiding hier van richtte zij eenige woorden tot Zuster Van Ree. Aangezien de kapiteine nog slechts kor- t en tijd in IJmuiden is, achtte zij het beter, de leiding der bijeenkomst verder over te la ten aan den korps secretaris J. N. Bos, omdat deze vele jaren met de vertrekkende heeft samengewerkt. De heer Bos gaf eerst de gelegenheid aan Zuster Dobbelsteen, om met eenige kinderen een afscheidslied te zingen en aan Zr. Van Ree een foto van de kleuterklas als herinne ring aan te bieden. Namens de korpskadettsn sprak de korpska- detten sergeante Zr. Bos. Deze herinnerde er aan dat in de ruim 9 jaar dat zij onder Zr Van Ree werkzaam heeft mogen zijn, dit voor haar een goede tijd is geweest waarin zij haar niet alleen als haar meerdere, maar meer nog als een werkelijke vriendin heeft leer en ken nen; die haar steeds in alles met raad en daad heeft bijgestaan. Namens de jonge soldaten werden aan Zus ter Van Ree bloemen aangeboden. Aangezien het jeugdwerk in het Leger des Heils vele vertakkingen heeft, was het niet mogelijk dat namens deze alle een afscheids woord werd gesproken, daarom werd door 18 jongelieden werkers te zaaien een afscheids lied gezongen en werd aan de vertrekkende van deze groep eveneens een foto aangeboden. Voorts is nog een afscheidswoord gespro ken door den korps penningmeester en de pen ningmeestéreSse van het jongeliedenwerk. Hierna was het woord aan den heer P. J. Vermeulen. Deze begon met zijn dank te be tuigen aan de officieren van het Leger voor de uitnoodiging, om dezen afscheidsavond bij te wonen. Het was voor hem persoonlijk een groote vreugde om een bijeenkomst als deze bij te wonen, waarin hij getuige mocht zijn van de uitingen van liefde, betoond aan haar, die 16 jaar bij hem werkzaam is geweest. „Hoe moet ik je hier nu aanspreken", zei spreker, „op het kantoor ben je 16 jaar Anna genoemd, mag ik je op deze plaats óók zoo noemen? Welaan dan, Anna, „de Reedersvereeniging had gedacht om je Zaterdag een afscheid te bereiden, maar nu je hier zoo'n uiting van liefde en achting wordt toegedragen, heeft de Reedersvereeniging het goed gedacht, om zich hierbij aan te sluiten. Gij hebt ons 16 jaar trouw gediend en waart in alles hulpvaardig, en wat-meer zegt, je beginsel bij ons uitge leefd; waarvoor wij je hartelijk danken". Namens de Reedersvereeniging bood spre ker Zuster Van Ree een schilderij aan, voor- "ende een zeegezicht. De korpssecretaris J. N. Bos sprak namens hei. korps eenige woorden van afscheid naar aanleiding van Job. 43, waarbij hij er aan herinnerde hoe Zr. Van Ree er steeds op uit is geweest om vermoeiden op te beuren en de zwakken te sterken. Ofschoon haar leven zelf niet zender strijd en moeite was, vond zij nog steeds tijd en gelegenheid om aan anderen bijstand en hulp te verleenen. Namens het korps bc-od hij een boekwerk aan. Zr. Van Ree dankte voor dit hartelijk af scheid en sprak tevens den wensch uit dat de door haar vertrek ontstane ledige plaats spoedig mag worden, ingenomen. Vervolgens sprak zij nog tot haar makkers, de Heilsolda ten, om op den ingeslagen weg voort te gaan. De bijeenkomst werd toen op de gebruikelijke wijze gesloten. Zuster Van Ree was ruim 10 jaar lid van het Leger des Heils, waarvan zij 9 jaar werkzaam is geweest als jongelieden sergeantmajoor. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 0.85—f 0.70 Griet per 50 K.G. f 31—f 15 Tongen per K.G. f 1.85f 1.20 Groote schol per 50 K.G. f 31 Middelschol per 50 K.G. f 27 Zetschol per 50 K.G. f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 16.10—f 3.80 Schar per 50 K.G. f 7—f 2.70 Rog per 20 stuks f 8 Vleet per stuk f 1 ""- -f 1.15 Groote schelvis:"': oer- 53 K.G. f 20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16.10 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 f 14.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.10—f 7.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 42f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 7.80f 3.70 Kleine gullen per 50 K.G. f 6f 4 Wijting per 50 K.G. f 2.60—f 1.30 Makreel per 50 K.G. f 8—f 3.60 Heilbot per K.G. f 0.4O—f 0.80 Leng per stuk f 0.74 Koolvisch per stuk f 0.20f 0.15 Versche haring per kist f 5.10f 4.60 Klein mi ddelha ke per 50 K.G. f 43 Kleine hake per 50 K.G. f 36f 18 BESOMMINGEN. Trawlers Henriette Jacoba IJm. 190 355 manden f 1970. Gerberdina Johanna IJm. 38 570 manden f 2040. Bruinvisch IJm. 97 160 manden f 1890. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn heden Vrij dag 24 Augustus radio-telegrafisch te be reiken via het kuststation Scheveningen- Radio. Alohiba, Aldabi, Alwaki, Baloeran, Chris- tiaan Huygens, Costa Rica, Crijnssen, Flan dria, ïndra po era, Demp.o, Johan de Witt, Kota Gede, Kota Nopan, Kota Pinang, Kota Tjandi, Oranje Nassau, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Sibajak, Simon Bolivar, Stuyvesant, Veen-dam, Volendam, Zeelandia, Behalve bovengenoemde passagierssche- oen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningenradio ti bereiken. NATUURVRIENDENGROEP. Bovengenoemde groep afdeeling Velsen IJmuiden organiseert voor haar leden een fietstocht naar Egmond aan Zee. Het ligt in de bedoeling aldaar een bezoek te brengen aan het Troelstra-oord. In plaats van 16 Sep tember heeft deze tocht nu plaats op 9 Sep tember a.s. Vertrek te 8 uur van het Velser- duinplein. ANSJOVISPRIJZEN. De ansjovis prijzen waren Donderdag onver anderd. VERWACHTE SCHEPEN. Verwacht aan de Zaterdagmarkt: Timor, met 145 manden makrele, 120 man. den gullen, 100 manden schelvisch, 85 man den piepers, 2-0 manden wijting, 70 manden platvisch en 13[0 stuks stijve kabeljauw. Voor de Maandagmarkt: Dirkje, R.O. 53, vangst 80.0 manden ha ring. Betje. RO. 16, vangst onbekend. De gevreesde Bijenwolf. BEVERWIJK UITVOERING HAVENWERKEN. In verband met de uitvoering van de haven werken, waarvan de verbreeding van het vaarwater de Pijp een onderdeel is, is het voor een goede uitmonding in Zijkanaal A in het belang van het tracée wenschelijk, de beschik king te hebben over een strook grond op den hoek van het zijkanaal en de Pijp, ter grootte van 2790 M2. B. en W. hsibben over den aan koop van dien grond onderhandelingen ge voerd met den eigenaar, den heer Th. S. J. Janzen te Bl-oemendaal. Deze heeft zich be reid verklaard, den grond /oor f 1 per M2. aan de gemeente over te doen, onder voorwaarde dat de dijk, of waterkeering, te maken over de lengte van het gekochte, wordt aangelegd, onder goedkeuring van den-Prov. Waterstaat. B. en W. stellen, den -Raad voor,, tot dezen aankoop te bsluiten. HET JUBILEUM VAN „E. M. M." Het bestuur van de vereeniging van win keliers en neringdoenden „Eendracht Maakt Macht" zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging op Woensdag 5 Sep tember des namiddags van 5—6 uur, in het Kennemer Hotel een receptie houden. Zacht wiegen de bonte bloemen in den wind. Kleurige vlinders komen aanvliegen, zetten zich neer, en dwarrelen weer verder. Af en aan vliegen de nijvere honingbijtjes, die stuifmeel en honing vergaren voor den langen winter. Luid zoemend komen ze aanvliegen, zetten zich neder op de bloemen en zuigen met de lange roltong den geurigen nectar op. Onderwijl komt hel kleverige stuifmeel van ae bloem tusschen de haren, waarmee het bijtje bedekt is. Ijverig vliegt dit naar een andere bloem, om nieuwe honingbronnen aan te breken. Daarbij strijkt het langs den stam per, zoodat het in de andere bloem opgedane stuifmeel daarop terecht komt, en de kruisbe stuiving is tot stand gekomen. Zoo helpen bloem en insect elkaar weder zijds. Het bijtje, dat de bestuiving tot stand brengt, en de bloem, die als belooning daar voor haar geurige honing geeft. En dan komt de mensch, die de bijtjes slechts het allernoo- digste laat om den winter door te komen en zelf met het grootste deel van de honing gaat strijken. Evenwel, uit alle zijden van ons land. voor namelijk uit het Zuiden en Oosten, klinken alarmkreten van imkers, die hun bijenvolken ernstig belaagd zien door een slanke graaf- wesp, bekend onder den naam van Bijenwolf (Philanthus apivorus). Reeds het tweede deel van den Latijnschen naam, n.l. apivorius (is bijeneter), verraadt de werkelijke inborst van dit dier, dat met z'n eersten naam, philan thus (is minnaar der bloemen), zulke aange name gevoelens in ons wakker roept. Verraderlijk valt deze gevleugelde moorde nares vooral de wijfjes zijn hier de schul digen de niets vermoedende bijtjes aan. En voor deze aan tegenweer kunnen denken, dringt reeds de scherpe angel van de wesp tusschen kop en borststuk in het centrale ze nuwstelsel zoodat de bij geheel verlamd wordt, Vat men zoo'n bijtje aan, dan bewijst slechts een flauwe trillen van poot of spriet, dat het diertje niet geheel dood is. Schrijlings zet de bijenwolf zich nu op haar prooi, en vliegt met deze, haar met de middel ste pooten vasthoudend, naar het reeds van tevoren gegraven hol. Bij het verlaten heeft zij dit zorgvuldig afgesloten, maar nu graaft zij, zonder de prooi los te laten, met voor en achterpooten de opening bloot en verdwijnt met den buit in den tunnel. Deze bevindt zich gewoonlijk in steile kan ten, zandkuilen e. d. De kolonie die ik gade sloeg had haar nesten evenwel in eer smal zandpaadje. Te merkwaardiger was dit, daar langs het pad een roggeveld lag, waarvan de steile kant, doordat het veldje ongeveer een halven meter hooger lag, een uitstekende nestgeleg-enheid bood. Aan het eind van den tunnel, die hier diagonaal liep, was een ver wijding, waarin de bijenwolf haar zes tot acht verlamde slachtoffers deponeerde. Nadat zij dan het ei gelegd heeft, wordt de tunnel zorg vuldig afgesloten en verder aan zijn lot over gelaten. De larve, die uit het ei komt, vindt doordat de bijen verlamd, doch niet gedood zijn, steeds versch voedsel. Zijn alle bijen opgepeuzeld, dan spint zij zich een cocon, waarin gedu rende de koude wintermaanden zich de ge daanteverwisseling voltrekt. Eerst in Meiof Juni roept het warme zonnetje het nu volwas sen insect te voorschijn, dat nu op zijn beurt weer de bijen zal belagen. Ge begrijpt nu, waarom dit dier bij de im kers weinig gezien is, en waarom de alarm kreten over het uitbreiden der koloniën eenige meldt: Hoogste barometerstand 764.9 m.m. te Valentia. Laagste barometerstand 748.0 m.m. Röst. en voorspelt: Zwakken tot matigen, wind uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig- of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 68 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENH.UIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V Z V Lucht 70 F. Water 65 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.02 uur; n.m. 3.29 uur. Zondag v.m. 3.44 uur; n.m. 4.11 uur. Maandag v.m. 4.25 uur; n.m. 4.54 uur. Rijwielplaatjesmaker gearresteerd. Te Amsterdam. onrust verwekt. Toch geloof ik, dat het gevaar sterk overschat wordt. Deze week nog vertoef de ik een middag in een kolonie van deze die ren, in Kotten, bij Winterswijk. In deze kolo nie, die uit ongeveer vijftig exemplaren be stond, werden per uur hoogstens twintig ver lamde bijen aangevoerd. En daar de bijen wolf alleen bij zonnig, warm weer vliegt, kan men op hoogstens acht a negen vlieguren per- dag rekenen. Hetgeen dus in totaal nog geen tweehonderd slachtoffers per dag beteekent. En als men nu weet, dat een flinke bijenkorf in den zomer bevolkt is met veertigduizend individuen, dan is het duidelijk, dat een verlies van tweehonderd bijen per dag nog zoo ernstig niet is. Vooral niet, wanneer dit verlies, zooals gewoonlijk over verscheidene korven verdeeld wordt. Groote koloniën, in andere berichten werd reeds gesproken over millioenen exem plaren in Zuid-Limburg, kunnen echter voor hun omgeving funest worden. Echter valt het uitroeien van een zoo groote kolonie ge makkelijker, dan bij een kolonie van kleinere afmetingen, zooals die door ons geheele land verspreid zijn Een merkwaardige waarneming deed de heer Henri Meijer onlangs te Arnhem. Hij merkte gedurende een bepaalden dag een aan tal bijenwolven, die planten in zijn tuin be zochten. Den volgenden dag constateerde hij, dat geen enkele philanthus terugkeerde. De heer Meijer leidde hieruit af, dat een verplaat sing van deze dieren zou plaats hebben, een zekeren trek dus. M.i. is deze conclusie zeer onwaarschijnlijk, Indien er toch een verplaatsing zou zijn, wat ik niet uitgesloten acht, dan zou deze plaats moeten vinden, óf vroeg in het voor jaar, wanneer de pasgeboren exemplaren te voorschijn komen óf in den herfst en dan van oude, afgevlogen exemplaren. De waarneming van den heer Meijer geschiedde echter eind Juli, net de tijd als de philanthus druk bezig is met het graven van nestgangen en het van gen van bijen. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid dat er twee generaties per jaar zijn, waarvan de eer ste in het voorjaar, en de tweede tegen eind Juli uitkomt. Waarschijnlijker lijkt mij echter, dat de ge merkte exemplaren oude wijfjes waren, die reeds aan het eind van hun leven stonden. Dit wordt nog waarschijnlijker door de mededee- ling van den heer Meijer, dat zij zich vrij on verschillig toonden jegens de bijen, die even als zij de planten bezochten waar zij gemerkt werden. Tenslotte bestaat ook nog de moge lijkheid dat de menie, waarmee de bijenwolven gemerkt werden, door het graafwerk, dat deze dieren verrichten, weer afgesleten was. Trouwens, wat zegt een aantal van honderd gemerkte wolven, waar gesproken wordt over kolonies van millioenen individuen. Temeer nog, daar de heer Meijer zelf opmerkt, dat zijn tuin bij Arnhem slechts een zeer klein stukje uitmaakt van de provincie Gelderland. Eerst wanneer deze proef op tienduizenden exem plaren zou kunnen worden toegepast, zou met eenige zekerheid kunnen worden uitgemaakt, of er werkelijk sprake is van trek. Tot zoolang lijkt mij de gevolgtrekking van den heer Henri Meijer nog onvoldoende gemotiveerd daar er, zooals ik aantoonde, nog andere mogelijkheden bestaan. KO ZWEERES. ZWEMMEN Spaansche zwemmers in Amsterdam. Rie Mastenbroek wordt gehuldigd; Mooi is naar Polen. Zondagavond 26 Augustus zal „Het IJ" de Spaansche Zwemmersploeg ontvangen, die in Maagdenburg deelnam aan de Europce- sche zwemkampioenschappen. Om de Spaansche snelzwemmers partij te geven noodigde „Het IJ" voor de 100 meter vrije slag de heeren Soheffer en Kreffer uit, de eenige Nederlandsche zwemmers Mooi is van Maagdenblrg doorgereisd naar Polen die den Spaanschen kampioen Sabata op dien afstand met succes zullen kunnen bekam pen. De avond zal een bijzonder karakter dra gen: Rie Mastenbroek, die in Maagdenburg, waar zij zulke buitengewone triomfen behaal de wordt gehuldigd, nadat zij ook hier hare capaciteiten heeft getoond. ZWEMFEEST VAN H.V.G.B. AAN DE KLEVERLAAN. Voor het kringzwemfeest, dat de Zwem- en Poloclub H.V.G.B. Zondagmiddag in de Zwem inrichting aan de Kleverlaan organiseert, zijn veel inschrijvingen binnengekomen. Er wordt deelgenomen door wedstrijdzwemmers van „Haarlem", H.P.C., H.V.G.B, en de Velser Zwemvereeniging. De jury wordt gevormd door de dames A. Knuytvan Laar en Mej. M. van Ommeren, en de heeren P. van Goor (voorzitter-kamp rechter), J. Bongertrfian Sr. (starter), C. Ar nold, Theo Hölsken, A. Loos en G. L. Vriend. AMSTERDAM, 23 Augustus (V.D.) Van daag heeft de hoofdstedelijke politie een goe den slag geslagen. Dinsdag werd n.l. een man aangehouden, die op de Rozengracht in een automaat stukjes metaal wierp in plaats van geld om op deze wijze goederen machtig te worden. Hij werd meegenomen naar het bu reau en toen hij werd gefouilleerd, werd een echt rijwielplaatje op hem gevonden, benevens stukje, lood, waarin afdrukken van een rij wielplaatje waren gemaakt. Verder werden nog verschillende andere ingrediënten op hem gevonden voor het namaken van rijwielplaat jes. Bij een huiszoeking in de woning van den man, waar deze een consumptie-ijsfabriek drijft, werden verschillende gereedschappen en diverse voorwerpen in beslag genomen, dienende voor vervaardiging van valsche rij wielplaatjes. De man, de 32-jarige L. S., beken de dat hij enkele plaatjes had nagemaakt, volgens hem slechts bij wijze van experiment. De man werd ingesloten en de verschillende ingrediënten in beslag genomen. De politie heeft hiermee een goede vangst gedaan. HONKBAL HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG EN ZONDAG. Op het programma van deze week komen de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Eerste klasse. Ajax IQuick V. V. G. A. I—Z. R. C. Tweede klasse. Ajax II—E. D. O. D. E. C.—H. H. C. H. Blauw Wit II—V. V. G. A. II* D. E. V.—E.D.O. II. Haarl. Competitie: Zondag: Nederlandseh negentalBelgisch negental. Haarl. competitie. Haarlem HUE.D.O. III- NederlandBelgië. De hoofdschotel van het programma is natuurlijk de ontmoeting tusschen het Ne derlandsche en het Belgische negental, die Zondagmiddag op het terrein van R.C.H. te Heemstede plaats vindt en om kwart over een aanvangt. Het Nederlandsche negental be staat uit: Moll, Hunik, Van Heeswijk, J. Baas, Haarlem Aug. 3'4. Pijnakker,, Wulf horst, Stam, Person en Bon- veveld. De Belgen verkeeren in het nadeel dat zij minler clubs hebben om spelers uit te kiezen dan wij in Holland. Een voordeel bezitten zij hierin: dat zij en geoefend hebben onder Ame- riwkaansche leermeesters. In het negental zijn trouwens een paar Amerikanen opgeno men. Bovendien een Japanner, terwijl er nog kans is dat ook nog een Phillppijn voor de Belgen uitkomt. Van het peil waarop het spel in België staat is echter hier te lande nog niets bekend. De wedstrijden AjaxQuick en V. V. G. A.- Z. R. C. zijn vooral van belang voor Quick en Z. R. C. Die maken beide nog kans voor de bezetting van de onderste plaats. Naar onze meening zullen zij beiden Zaterdag verliezen, en dan nog gelijk staan. E.D.O. moet volgens het progra'mma Zater dagmiddag naar Ajax n, maar daar Ajax maar één terrein disponibel heeft is het twij felachtig of deze wedstrijd wel doorgaat. H. H. C. II gaaa denzelfden middag naar D. E. C. Dit laatste negental heeft nog steeds kans op de eerste plaats en zal zich die kans wel niet door H. H. C. II laten verknoeien. De wedstrijd D. E. V.—E.D.O. II wordt Za- terwijl de ontmoeting' Haarlem IIIE.D.O. III Zondagmorgen op hetzelfde terrein plaats heeft. Opnieuw vastgesteld. Zooals wij reeds vermoedden is de wedstrijd E.D.O. IAjax II, die de vorige maand wegens een misverstand niet doorging, door den com- petitieleider opnieuw vastgesteld. Tengevolge daarvan moet E. D. O. nog tweemaal tegen Ajax n spelen, en nog thuis tegen D. E. C. VOETBAL. STORMVOGELS WINT DEN „KENNEMERS"- BEKER. Daar geen der andere tegenpartijen der „Kennemers" een beter resultaat in de neder laagwedstrijden wist tè verkrijgen dan „Storm vogels", zijn de IJmuidenaren in het bezit van den beker gekomen. STORMVOGELS 2—SCHOTEN. Zondag speelt Stormvogels 2 een vriencl- schappelijken wedstrijd tegen Schoten. Op 9 September komen de blauw-witte reserves tegen Haarlem 2 in het veld. VOETBAL. DE ZILVEREN MOLEN VAN GROENENDAAL Het elftal, waarmede R.C.H. in den eersten wedstrijd uitkomt, is als volgt opgesteld: Kos, Kaestner, Krom, Waalewijn, Ruis, Prevost, Hanse, Houkes, v. d. Horst, Kok, Meyer. Voorts wordt ons medegedeeld, dat de Zil veren Molen van Grqenendaal na afloop van het tournooi door den burgemeester van Heemstede aan den winnaar zal worden uitge reikt.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7