r DAMMEN. ATHLETIEK DE MAN, DIE DE TROEVEN HAD GYMNASTIEK. BEVERWIJK HET NIEITVVE D.E.M. TERREIN. Zondag heeft de R.K. Sportvereeniging „D.E.M." haar nieuwe terrein aan den Hof- landerweg op de gronden van den heer J de Wildt in gebruik genomen. Dit geschiedde met een sportfeest, waarvan de organisatie in handen was van de onlangs opgerichte vereeniging „Roomsche Sportbelangen" met den heer H. J. de Groot als algemeen leider De sportdemonstratie trok veel belangstelling en zij werd, na een rumoerigen en regenachti- gen voormiddag, begunstigd, door mooi, zon nig weer. Voor den aanvang maakten de gymnastiek- vereenigingen .D.O.S." uit Velsen-Noord en S.S.S., Beverwijk, alsmede de Graal-afdeelin gen met muziek van St. Caecilia uit Velsen Noord een marseh door de gemeente. Nadat Deken J. M. Lucassen de plechtigheid der kerkelijke inzegening had verricht werd het woord gevoerd door den heer H. J. de Groot en Rector Mol, algemeen leider van' het jeugdwerk, die D.E.M. gelukwenschten met het tot stand komen van het nieuwe terrein. Vervolgens gaven de verscheiden afdeelin- gen van D.O.S. en van S.S.S. turndemonstra' ties, die met veel belangstelling werden ge volgd. In het bijzonder het toestel-turnen van de heeren trok de aandacht. De Graal speelde op het middenveld een geanimeerd partijtje korfbal. Tot besluit van den welgeslaagden middag speelde D.E.M. een voetbalwedstrijd tegen Volendam. Het terrein bleek de massa hemelwater, welke in den vorigen- dag en des morgens was gevallen uitstekend te hebben verwerkt. Voer D.E.M.dat veel athleten onder haar leden telt, is het een uitkomst, dat ronodm het veld een goede grasbaan voor de beoefening van de athletiek werd aangelegd, zoodat de aanleg van deze velden, een aanwinst ge noemd mogen worden voor de R.K. Sport- beweging. De demonstraties werden gedurende eenigen tijd ock bijgewoond docr de burgemeesters H. J. J. Scholtens van Beverwijk en H. Rothe van Wijk aan Zee en Duin en wethouder N. Tervoert van laatstgenoemde gemeente. De sportfeesten, die opgeluisterd werden door muziek van Cecilia van de installatie van het Electr. en Radiobureau M. de Weijer, slaagden ten volle, zoodat de jonge vereeni ging „Roomsche Sportbelangen een veelbe lovend debuut maakte. HET TWEEDE LUSTRUM ST. JOZEF HARMONIE. Groote belangstelling ter receptie. De Harmonie heeft Zondag onder groote belangstelling haar tienjarig bestaan her dacht. Na de kerkelijke plechtigheden ver- eenigden de leden zich met hun directeur in het K.S.A.-gebouw aan een gemeenschappe lijk ontbijt, waarbij een zeer geanimeerde en kameraadschappelijke stemming heerschte. Des middags van 12 tot 2 uur werd door het bestuur in een der bovenzalen van het gebouw der K.S.A. een zeer druk bezochte ïeeeptie gehouden. Achtereenvolgens maakten hun opwachting Öe heer H. J. de Groot namens het bestuur van D.E.M., het dagelijksche bestuur van D.E.M., het dagelijksche bestuur van de Hard draverij vereeniging, de heer N. J. Zuurbier namens den R.K. Volksbond, het patronaat van Wijk aan Duin, wethouder J. F. Braun, de St. Jozef gezellen vereeniging, het bestuur der Bever wij ksche Harmoniekapel, idem van de Kennemer Orkest Vereeniging, de heer Lubbers voor „De Hanze", de zustervereni ging „St. Caecilia" uit Heemskerk, de Graal- leidsters, de heer Tervoort voor de Winke- lierscombinatie „Plan West", de Bescherm heer van het corps Deken J. M. Lucassen, de bouwcommissie van „Het Witte Kruis", de dagelijksche besturen van „Koninginnedag" en van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, pastoor P. v. d. Pavoordt. een depu tatie van het bestuur der Winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht", de heer Lee Peelen voor de B.R.C. „Kennemerland" en .vele particulieren. Zij allen lieten hun gelukwenschen verge zeld gaan van fraaie bloemstukken. De R.K. Volksbond en de V.V.V. boden geschenken onder couvert aan. Voorts waren nog talrijke schriftelijke ge lukwenschen ontvangen. Alle sprekers werden door den voorzitter van de St. Jozef Harmonie afzonderlijk be antwoord, waarbij hij dank bracht voor de talrijke bewijzen van belangstelling, welke de jubileerende vereeniging waren ten deel gevallen. •Op Zondag 8 September zal de St. Jozef Harmonie haar tweede lustrum feestelijk herdenken met een festival voor harmonie- en fanfare corpsen, waaraan acht zuster, yereenigingen deelnemen. BURGERLIJKE STAND. (Van Vrijdag 24 Aug. t.m. Donderdag 1934.) I Aug. Ondertrouwd: H. Giroldi en H. Westhoff; A. Th. J. van der Lee en C. M. Berghuis. Getrouwd: A. C. de Vries en M. C. Zweeres; P. J. Rijken en A. Wernik. Geboren: N. M. Ooms, geb. de Graaf, z.; M. Stam, geb. Bakker, z.; M. Boontjes, geb. Ko men, d.; A. Rijken, geb. Westerhuis, z. Overleden: N. Bakkum zoon van G. Bakkum en J. Rozemeijer. De ïeestwèeli geöpencL Fraaie etalages; versierde straten. De Beverwij ksche feestweek, welke van 3 tot 9 September, gehouden wordt ter gele genheid van het 40-jarig bestaan der Hard- draverijvereeniging „Beverwijk en Omstre ken", het zilveren jubileum van de Vereeni ging van Winkeliers en Neringdoenden „Een dracht Maakt Macht" en van het tweede lus trum der St.-Jozef-Harmonie, is Zaterdag avond ingezet met de opening van de win kelweek, uitsluitend gewijd aan de propa geering van het Nederlandsch Fabrikaat. Aangezien in de komende dagen een groote toeloop van publiek mag worden verwacht, ligt het voor de hand, dat de aan de winkel week deelnemende winkeliers hun „beste beentjes" hadden voorgezet. De vele keurige etalages, waarin de producten op verschillend gebied van vaderlandschen bodem op smaak volle wijze waren geëxposeerd trokken zeer verdiend de voortdurende aandacht van het winkelend publiek. De Bever wij ksche actieve winkelstand had terecht begrepen, dat met goeden smaak versierde en op de juiste wijze verlichte étalages een sieraad van de plaaj^ vormen. De winkeliers hadden in dit opzicht hun taak volkomen begrepen. Versiering en verlichting. Geleerd door de ervaring, die zich wat Be verwijk betreft, reeds over een lange reeks festiviteiten uitstrekt, was men in onderschei den comité's ook nu aan den arbeid geto gen, om de voornaamste straten van het Cen trum in een passend feestkleed te steken. En zoo is in de eerste plaats in Breestraat, zij het ook in drie „etappes" een versiering en verlichting tot stand gekomen, die gezien mag worden. Overdag trekt een vlaggen- en wim pelversiering, aangevuld door een versiering van bloemen de aandacht. In de avonduren prijkt de hoofdstraat met een waarlijk feeërieke verlichting. De honderden oranje kleurige lichtjes in sierlijke slingers tusschen de boomen of in het „boomenlooze" gedeelte tusschen opgerichte palen aangebracht leve ren des avonds een fantastisch schouwspel op. Zeer geslaagd is ook de versiering en de verlichting van de Zeestraat, de Koning straat en de Baanstraat, Deze versiering geeft den weg aan naar het Lunapark en de be woners van de zooeven genoemde straten heb ben daarmede een niet onbelangrijken steun verleend aan het Witte Kruis, dat immers door middel van het Lunapark een geduchte versterking hoopt te bereiken van het bouw fonds voor het te stichten Volksbadhuis. Ten slotte zijn ook de bewoners van de Nieuwstraat niet achterwege gebleven en hebben hun straat opgesierd met honderden veelkleurige vlaggen. Het openingsconcert. Het gemeentebestuur gaf aan de opening van de winkelweek een feestelijk tintje, door Zaterdagavond de burgerij een concert aan te bieden, dat de Beverwijksche Harmoniekapel gaf in de voor het raadhuis geplaatste mu ziektent der Harddraverij vereeniging. Het concert in de geïllumineerde hoofdstraat bracht duizenden op de been. Indien ooit een concert in de Breestraat, met haar druk verkeer ten volle slaagde, dan was het wel dit. Een duizendkoppige menigte volgde met groote aandacht het rijke programma, dat de populaire kapel op uitstekende wijze ten ge- hoore bracht. De politie hield de rijweg vrij, zoodat de automobilisten hun claxons vrij wel met rust konden laten. Het publiek heeft zeer genoten van de keurig musiceerende ka pel, die dezen avond bijzonder op dreef was. Wij noemen vooral de voortreffelijk uitge voerde oudverture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" van Suppé en de Czardas uit „Die Geist der Wojwoden". Ook de Strauss-wals .Rosen aus dem Süden" genoot een goede vertolking. Als laatste nummer werd uitgevoerd de Frémersberg, een jacht- iegende uit Baden-Baden, waarin het in mu zikaal opzicht waarlijk niet aan jagerlatijn ontbreekt. De duizendkoppige menigte genoot echter hevig van des jagers lotgevallen en nog meer van bliksem, donder, regen en van de verdere natuurverschijnselen, welke zich al zoo in het Zwarte Woud of daaromtrent plegen voor te doen. Een klaterend applaus was de belooning van Hofmeester en zijn mannen. Teneinde de feeststemming van het publiek te toetsen werd „Sarie Marijs" op den lessenaar gelegd en zoo volgde tot slot van dit uitnemend geslaagde concert nog een ezellige samenzang. Het bleef nog langen tijd zeer druk in de verlichte straten en zoo kon deze avond als voorproefje gelden van wat Beverwijk deze week nog te wachten staat. Heden, Maandagavond wordt op het ter rein van school 2 in het villapark een vocaal- en instrumentaal concert gegeven door de Kennemer Orkestvereeniging en „Zanglust". waarvan de opbrengst bestemd is voor het Witte Kruis". Programma voor Dinsdag- Het programma voor Dinsdag luidt als volgt: 4 uur: Aanbieding van het vaandel, ge schonken door de caféhouders en de winke liers aan het bestuur der Har ddraverij ver eeniging in het Kennemer Hotel. Daarna in optocht met muziek naar het Lunapark. 5 uur: Officieele opening van het Lunapark aan de Baanstraat. 68 uur: Receptie van het bestuur der ju bileerende vereeniging in het Kennemer Ho tel. 7 uur: Serenade door dé BéveriVijksche Harmoniekapel. 7,20 uur: Serenade door het Mannenkoor „Zanglust". 8 uur: Concert in de muziektent voor het Raadhuis, aangeboden door de Beverwijk sche Harmoniekapel. Uitvoering van een vrij programma. 512 uur: Lunapark met 40 attracties op het feestterrein aan de Baanstraat. Entree 10 cents, ten bate van het Witte Kruis. 4 MARKTBERICHTEN. R.K. Coop. Tuindersvereeniging „Kennemerland". 31 Aug. 1934. Spinazie per kist 4060. Sla per kist 3585. Postelein per kist 2032. Andijvie per kist 3590. Wortelen per bos 912. Radijs per bos 23. Pieterselie per bos 11/2—3. Selderie per bos 23. Bloemkool I per stuk 1519. Bloemkool II per stuk 68. Tomaten per K.G. 38. Aardappelen per K.G. 44 1/2. Uien per K.G. 3—4. Aardbeien per doosje 18—26. Komkommers per stuk 15. Capucijnders K per K.G. 1422. Raspers per K.G. 3038. Pronkboonen per K.G. 911. Snijboonen per K.G. 919. Dikke boonen per K.G. 716. Sperc. b. z. dr. per K.G. 12—17. Tuinboonen per K.G. 811. Trosboonen per K.G. 1316. Gele kool per stuk 5. Groene kool per stuk 45. Appelen per K.G. 410. Peren per K.G. 614. Pruimen per slof 3540. DRIEHUIS CONCERT. Gisteren bood „Soli Deo Gloria" den leden van de „Vereeniging van Bewoners in de Buurtschap Driehuis" een tuinconcert aan. Hoewel het nu eens bij uitzondering niet re gende, was het voor een tuinconcert toch wel wat frisch, zoodat de belangstelling niet in evenredigheid was met het gebodene. HEEMSKERK ZONDAGSVERKOOP Tot en met 5 September a.s. bestaat ter ge meente-secretarie gelegenheid tot het teeke nen van lijsten vóór of tegen de nieuwe ver koopgelegenheid op Zondag. Deze gelegenheid bestaat voor die winkeliers, die uitsluitend of in hoofdzaak visch, fruit, brood, banket, sui kerwerk, chocolade al dan niet tezamen met consumptie-ijs, en tabaksartikelen ten ver koop in voorraad hebben, alsmede voor hen in het bezit .van een winkel, waarvoor een volledige vergunning of slijtvergunning geldt. ARM GEBROKEN. De Eerwaarde Moeder van het Mar ia-ge- sticht alhier had het ongeluk in haar kamer te vallen en hierbij een arm te breken. ARBEIDSONGELUK. De metselaar J. v. Tunen, alhier, was Vrij dagmorgen bezig een gat in een muur te hakken en sloeg daarbij met den ij.zeren ha mer op zijn pink. De slag kwam zoo hard aan, dat hij zijn pink er half afsloeg. Dr. IJpma verleende de eerste hulp. BEVOLKING Ingekomen personen: Geene. Vertrokken personen: Ant. van Hoon en gezin, fabrieksarbeider, van M. v. Heems- kerekstraat 118 naar Wijk aan Zee en Duin. Mej. A. de Ruijter, zonder beroep, van J. v. Kuikweg 10 naar Harlingen. J. W. Mebus. fa brieksarbeider, van Rijksstraatweg 12, naar Wijk aan Zee en Duin. BURGERLIJKE STAND 2531 Augustus. Geboren: Geene Overleden: Geene Ondertrouwd: Geene Gehuwd: Geene. WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE. De Wijk aan Zeeër Redding Brigade zal aan het Bloemencorso te Beverwijk op Za terdag 8 September deelnemen. Met een twee tal wagens zal zij het doel van haar werk in beeld brengen. De club der uilen. De club der Hiboux (Uilen), gevestigd in Montreal (Canada) houdt er een zeer speciale wijze van opkweeken harer jongere spelers op na. Haar methode is twee dammers tezamen te brengen voor het spelen van een partij, waarbij het den toeschouwers niet alleen is toegestaan vragen te stellen betreffende de uitgevoerde zetten, maar zelfs van hen wordt verlangd alles te vragen wat hun niet duide lijk is. Elk geeft»zijn meening over de waar de van een zet of wijze van spelen. Allereerst verklaart de speler zelf de bedoeling van zijn zet. Deze wordt tezamen met de toeschouwers geanalyseerd en indien iemand meent iets be ter te zien, wordt hieraan alle aandacht ge schonken. Als er verschillende voortzettingen van blijkbaar gelijke waarde zijn, wordt de stand ter latere bestudeering genoteerd. Re sultaat: zeer snelle vorderingen der leer lingen. Bell, de huidige kampioen van Canada, is een Hibcu. Een jaar geleden beschouwde nie mand hem als een speler die kans maakte op den hoogsten titel. Hoofdklasse-Competitie Nederl. Dambond. In verband met de vermenging der Amster- damsche en Noord Hollandsche hoofdklasse clubs, zal de a.s. hoofdklasse-competitie af- deeling noord verdeeld worden in twee afdee- lingen (groep I en II). In groep I zijn alle Noord Hollandsche clubs (Damclub „Haarlem", Damclub „IJmuiden", Damclub „Wormer" en Damclub „Zaandam") tezamen met een drietal Amsterdamsche clubs ingedeeld; alleen de Haarlemsche Damclub komt in groep II uit enet uitsluitend Amster damsche verenigingen. De beide sterkste clubs, de afdeelings-kam- pioenen van het vorig seizoen, de Haarlemsche Damclub en de Damvereeniging „Gezellig Sa menzijn"), komen niet in dezelfde afdeeling uit, aangezien anders altijd een van beiden zou moeten afvallen in den strijd om het landskampioenschap. De Haarlemsche Damclub zal dus in de a.s. competitie de lang niet gemakkelijke taak worden opgelegd hare kansen tegenover zes der sterkste Amsterdamsche hoofdklasse teams te verdedigen; een taak die haar ech ter wel is toevertrouwd. In de Londensche voorstad Green Lanes stortte een dezer dagen plotseling een huis in. Ernstige persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Dé hoofdklasse-compëtitie van dén Néder!. Dambond, district 's Gravenhage, is als volgt ingedeeld: Damvereeniging „D. I O.", Damvereeniging „Mutua Delectatio", R.K. Damclub „D. O. S." (Naaldwijk), Damclub „D. O. S." (Delft), Haagsche Dam Sociëteit. Monstersche Dam vereeniging. Residentie Damgenootschap, Damclub „Scheveningen" en Damvereeniging „W. Z. D. V. V. H. D. Wedstrijden van Turnlust. De Chr. Gymn. Ver. Turnlust hield onder linge athletiekwedstrijden. De dames hadden een zeskamp te verwer ken, waarvan de beste resultaten waren: 100 M. hardloopen 14 sec., hoogspringen m. a. 1.35 M., vèrspringen m. a. 4.70 M„ speerwerpen 12.06 M„ discuswerpen 18 M., kogelstooten 7.27 M. De uitslag luidde- 1. T. Boorsma 61.20 p., 2. D. Otte 52.25 p 3. Aafjes 40 90 p. Mej. Boorsma komt tevens in 't bezit van den wisselprijs voor gymnastiek en athletiek samen. Bij de heeren, die 8 onderdeelen hadden te verwerken, waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 12.1 sec., 400 M. hardloopen 57.8 sec., hoogspringen m. a. 1.60 M„ verspringen m. a. 5.49 M., hinkstapsprong 11.81 M„ speer werpen 31.47 M„ discuswerpen 28.31 M„ ko gelstooten 8.99 M. De uitslag luidde: 1. J. Ver- kes 78.33 p.. 2. E. v. Ommeren 70.58 p., 3. P. v. Putten 66.10 p. Ook de wisselprijs voor gymnastiek en ath letiek kwam in handen van J. Verkes. Driekringenwedstrijd. Op Zondag 16 September wordt op het ter rein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer P. J. Wagemans een athletiekwedstrijd gehouden tusschen den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. De K. T. K. komt daarin even sterk uit als vorig jaar, toen hij met grooten voorsprong van de beide andere kringen won. Deze laat ste zijn nu evenwel sterker geworden. Onze kerheid omtrent den uitslag kan ook het K. N. A. U. verbod tot deelneming van haar leden brengen. Van eiken kring komen op ieder nummer twee athleten uit. Wanneer evenwel de Zaan- sche Turnkring zich terugtrekt (en daar is sprake van) dan kunnen de beide andere kringen voor 3 athleten per nummer zorgen. De K. T. K. ploegen zijn nu samengesteld. De grootste bezetting op de nummers levert daarin de B. G. V., terwijl verder Concordia en Turnlust H. voor een gelijk aandeel zorg dragen. Enkele leden van Turnlust B. zijn aangewezen, en de T. V. IJ., Gratia-Plato en O. S. S. leveren ieder één vertegenwoordiger. De bezetting luidt als volgt. Dames. Hardloopen 100 M.: B. Twisk, T. Boorsma, Hardloopen 200 M. E. Boer, T. Boorsma. Hoogspringen: B. v. Twisk H. Wou denberg. Vèrspringen: T. Boorsma, R. v. As- selt. Duitsche drieseprong: R. v. Asselt, B. v. Twisk. Discuswerpen T. Stammer, M. Bakker, Kogelstooten: R. v. Asselt, B. v. Seggelen. Speerwerpen: E. Boer, A. Osterthun. Esta fette 4 x 100 M. T. Boorsma, D. Tabak, R. v. Asselt, B. v. Twisk. Relay 200, 100, 80, 60 M. als voren. Heeren. Hardloopen 100 M.: T. v. d. Landen, P. Ruis. Hardloopen 400 M.: P. Spoor, A. v. Zadel, Hardloopen 1500 M.: C. Smidt, P. Lub. Hoogspringen: P. Spoor, R. Timmerman. Vèr springen: P. J. v. d. Klinkenberg, D. v. Dalen. Hinkstapsprong: P. Spoor, R. Timmerman. Polshoogspringen: J. Verkes, H. Stoffer. Dis cuswerpen: A. v. Zadel, M. Kluft. Kogelstoo ten: L. Silvis. A. v. Zadel. Speerwerpen M. Kluft, F. Warlé. Estafette 4 x 100 M.: J. A. B. v. Pagée, P. v. Putten, P. Ruis, F. v. d. Landen. Zweedsche estafette P. Spoor, A. v. Zadel, P. Ruis, F. v. d. Landen. FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 12)' Nadruk verboden. „Ja, ik begrijp je. Maar 't is nu al zoo laat. Het begint al te schemeren en bovendien ben ik doodmoe. Laten we het zoeken maar tot morgenochtend uitstellen of ga het an ders even alleen doen". „Neen, dan wacht ik liever ook maar tot morgenochtend; dan doen we het sannen". „Overigens", vervolgde Bristew, dien plot seling iets te binnen schoot. „Wat voor soort schoenen draagt Perry eigenlijk?" „Een paar oude tennisschoenen". „Met rubberzolen?" "„Dat is jammer", meende Bristew. „Daar staan we dan alweer voor een nieuwe com plicatie. Morley droeg overschoenen gister avond. Hij of Perry kunnen die voetdrukken [hebben achter gelaten". „En hoe staat het met Withers?" vroeg de hoofdcommissaris. „Hij heeft ons nog altijd niet verteld, wat hij gisteravond heeft uitge voerd, nadat hij Campbell had zien weg gaan". „Dat is zoo. Ga vanavond nog even naar hem toe. Vraag hem dat en tracht uit te vin den, hoe laat hij in het Brevord Hotel is te ruggekomen. Als je het vanavond niet van hem te weten komt, lukt het je vermoedelijk niet meer. Morgen zal Braceway wel op het tooneel verschijnen en dan hebben we alle kans, dat Withers zich wel tegenover hem, maar niet tegenover ons wenscht uit te la ten. Tenminste als hij al van plan is iets te zeggen". „Spreek ik je dan morgenochtend?" „Ja, in elk geval. Ik sta vroeg op. Maar als het je vanavond lukt iets uit Withers te krij gen, bel me dan even op. Telefoneer ook even als je ondergeschikten iets over den kerel met den gouden tand te weten mochten zijn gekomen". .Afgesproken", gaf de hoofdcommissaris ten antwoord, terwijl hij heenging, Bristew in gedachten achterlatend. Eenige minuten later begaf de kreupele man zich opnieuw naar no. 5. waar de verpleegster open deed. „Het spijt me, dat ik u nog eens moet sto ren", begon hij. „Maar ik zou dolgraag een1 kleinen dienst van u willen vragen. Wilt u even de nagels van Miss Fulton reinigen? En wel zoo spoedig mogelijk. En bewaart u voor al alle vuil, dat u .vindt", - J „Haar nagels schoonmaken?" vroeg de ver pleegster stom verbaasd. „Ja graag. Ik zal u naderhand wél eens uitleggen. Zult u het zorgvuldig doen voor alles zorgvuldig? Het is van het allergrootste belang!" Hoewel met tegenzin, stemde miss Kelly tenslotte toe. Daarop begaf Bristew zich weer naar zijn eigen huis. Langen tijd staarde hij uit het raam in de stralen der ondergaande zon. Maar aan het wonder van den dalenden nacht dacht hij op dat oogenblik niet. HOOFDSTUK 8. Wat een buurvrouw vertelde. Een telegrambesteller spoedde zich naar no. 5 met verscheidene telegrammen in de hand. Een uur tevoren waren er ook al twee jongens met telegrammen geweest. Vrienden van de familie Fulton, die in de avondbladen een relaas van den moord hadden gelezen, gaven blijk van hun deelneming. Een paar minuten later kwam Withers Manniston Road afloopen en begaf zich re gelrecht naar no. 5. Kort daarop bracht de verpleegster aan Bristew een pakje. „Tk weet eigenlijk niet, of ik wel goed han del", merkte zij op. „Maar het was een bevel van de politie, dus ik moest wel gehoorza men. Hier hebt u het resultaat van het rei nigen van miss Fulton's nagels", j Op dat oogenblik kwam Mattie hem zeg gen, dat het eten gereed stond. Voor hij ging zitten, belde hij Greenleaf nog even op. „Ik heb nog iets, dat naar het laboratorium te Charlotte gestuurd moet worden", deelde hij den hoofdcommissaris mede. „Net zoo iets als ik heb?" „Ja van miss Fulton". „Wat zeg je daar?" riep Greenleaf. „Daar aan zou ik nooit gedacht hebben". „Ik had het zelf ook haast vergeten. Heb je iemand om het te laten halen?" „Ik kom zelf nog wel even", gaf Greenleaf na een oogenblik nadenken ten antwoord. Ik wilde je toch nog over het gerechtelijk voor onderzoek spreken. Dat vindt morgenochtend om elf uur plaats". „Kom dan maar", noodigde Bristew hem uit. „Je moet hier toch vlak bij zijn om Wi thers een verhoor af te nemen. Hij is juist een paar minuten geleden de deur van no. 5 binnen gegaan. Je kunt hem daar nog vin den", Toen hij, na gegeten te hebben, op de stoep een luchtje schepte, zag hij in de schemering een verpleegster aankomen. Het was een der zes verpleegsters, die op no. 7 in Manniston Road, het huis, dat tusschen het zijne en dat der vermoorde was gelegen, woonden. Overdag waren deze verpleegsters in het groote sanatorium buiten de stad aan het werk. Misschien kon zij hem mededeelen, wat hij wenschte té weten, Vergadering van den K. T. K. Zaterdag vergaderde de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. De bespreking van het nu vrijwel geheel af gewerkte zomerprogramma gaf stof tot te vredenheid. Alleen werd. geklaagd over de weinige belangstelling voor wandelen, terwijl voorts de athletiekwedstrijden voor adspiran- ten aan een herziening dienen te worden on derworpen. De jaarlijksche gymnastiekwedstrijden zullen in Haarlem worden gehouden voor da mes op Woensdag 7 November onder leiding van den heer P. Dijkstra en voor heeren op Vrijdag 9 November onder leiding van den heer J. J. van Doorn. Voor allen geldt een zes kamp met keuze-oefeningen; alleen de vrije oefeningen voor den derden graad worden voorgeschreven. De bedoeling is, de besten van deze wedstrij den enkele maanden onder afzonderlijke lei ding door te laten oefenen, waarna een wed strijd HaarlemRest K. T. K. zal beslissen over de keuze van de ploegen voor een drie kringenwedstrijd. Op deze wijze hoopt de T. C. het turnpeil te verhoogen. Wat handbal betreft, er zal getracht wor den een competitie te vormen van den K. T. K. met Noord-Holland's Zuiderkwartier. Aan het kringbestuur zal de T. C. verzoe ken, maatregelen te treffen tot opneming van minstens één lid uit elke aangesloten vereeni- ging in het K. T. K. bestuur. „Neemt u mij niet kwalijk", sprak hij haar aan. „Maar zou het u misschien schikken een. oogenblikje bij mij te komen?" Aarzelend gaf zij aan zijn uitnoodiging ge volg. Bristew schoof haar een stoel toe en ver zocht haar te willen plaats nemen. „Tot mijn spijt weet ik niet, hoe u heet", begon hij. Zij lichtte hem dadelijk in. Rutgers, miss Emily Rutgers was haar naam. Op zijn beurt vertelde hij haar met een paar woorden in welk opzicht hij in de moordzaak betrokken was. „Ik zou graag van u willen weten", ver volgde hij toen, „of u ooit iets bijzonders om trent no. 5 hebt gehoord?" „Tja", antwoordde zij peinzend, „mevrouw Withers en juffrouw Fulton hadden het nog al eens met elkaar aan den stok. En juist gisteren hadden zij nog hevige ruzie. Ik ving enkele woorden op, doordat ik er toevallig langs kwam. „En wat hebt u gehoord?" „Ik had den Indruk, dat miss Fulton van mevrouw Withers geld wilde leenen. „Meer kun je niet krijgen", hoorde ik mevrouw Wi thers zeggen. „Ik heb niets meer. Ik kan je toch niets geven, als ik het zelf niet heb!" Daarop zei miss Fulton weer iets over den heer Withers, dat zij van hem geld te leen zou vragen. ,Dat zou ik maar laten", hoorde ik me vrouw .Withers zeggen.. „Ik heb dat ook eea

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5