DE BILT Cunera-kerk te Rhenen in vlammen. BINNENLAND De toren behouden; het interieur erg beschadigd. Onachtzaamheid van een loodgieter is waarschijnlijk de oorzaak. De beroemde Cunera kerk te Rhenen, welker toren de omgeving beheerscht en aller bewondering af dwingt, is door een grooten brand Maandagmiddag zeer ernstig bescha digd. Het vuur dat uitgebroken is, waarschijnlijk door onachtzaamheid van een loodgieter, begon aan de Oostzijde. De gezamelijkc brandweren van Rhenen, Wageningen Veenendaal en Arnhem, hebben bereikt dat de toren tenminste niet is ingestort. De kerk zelf heeft echter, ofschoon de laatste berichten" weer. iets bemoedi gender zijn, ontzaggelijk veel geleden Het befaamde orgel heeft veel water schade opgeloopen en door de instor ting van het dak is veel beschadigd. Rhenen en de omgeving werden Maandag middag opgeschrikt door de mare, dat brand was uitgebroken in de beroemde Cunera- kerk te Rhenen. Van alle kanten spoedde men zich naar de plaats des onheils om zoo mogelijk hulp te verleenen. De vrijwillige orandweer van Rhenen begon spoedig haar werk, doch daar het vuur zich zoo snel uit breidde werd onmiddelijk assistentie ge vraagd van de brandweren in de omliggende gemeenten. Korten tijd na het uitbreken van den brand te ruim half een arriveer den de brandweren van Wageningen, Vee nendaal en Arnhem. Uit Arnhem was een groote motorspuit gekomen. Het blusschingswerk onder leiding van den waarnemenden burgemeester van Rhenen, den heer R. van Voorthuizen, werd flink aan gepakt. Met acht stralen werd water gegeven, doch het mocht niet baten. Het kerkgebouw werd een prooi der vlammen. Aan alle kan ten sloeg het vuur uit. Toen bleek dat het kerkgebouw niet te red den was, werden alle krachten geconcen treerd op het behoud van den beroemden Cunera-toren. Ruim anderhalf uur. na het uitbreken van den brand stortte het dak van het kerkge bouw in. Er kon slechts zeer weinig worden gered. 's Middags drie uur woedde de brand nog voort. De vlammenzee was minder geworden, doch er ontwikkelde zich veel rook. Het ge vaar voor den toren was nog niet geweken, doch niet zoo dreigend meer als in het begin. De brand is uitgebroken aan de Oostzijde van de kerk. De toren staat aan de Westzijde. Hoewel nog geen zekerheid bestaat, kan wor den aangenomen, dat de oorzaak van den brand gezocht moet worden in onachtzaam heid van een loodgieter, die des morgens op het kerkgebouw gewerkt heeft. Tal van autoriteiten uit Rhenen en omlig gende plaatsen en een groote menigte nieuws gierigen sloegen het blusschingswerk gade. Te half vier was de brand zoo goed als ge- bluscht. Men is er in geslaagd den toren te behouden. Wel is het steigerwerk, dat voor restauratiewerkzaamheden aan den toren was aangebracht verbrand, doch het beroem de bouwwerk zelf is gespaard gebleven. Ook de schade in de kerk zelf valt me. Het geheele bovengedeelte, het dak en de zolderver diepingen, is uitgebrand. Het dak is bij het in storten terecht gekomen op de gewelven, die boven het eigenlijke kerkgebouw zijn gebouwd Door het krachtige ingrijpen van de brand weer gelukte het 't vuur buiten de gewelven te houden. De schade in de kerk werd derhalve alleen aangericht door de groote hoeveel heden bluschwater, die op het vuur werden geworpen. Ook het beroemde orgel bleek niet verbrand te zijn, zooals men eerst vreesde, al heeft het ernstige waterschade opgeloopen. Reeds voor de 11de eeuw is de kerk te Rhenen gesticht. In een der schoormuren aan de Noordzijde, tusschen het eerste en het tweede kerkraam van de toren af gerekend, bevond zich boven den grond een vierkante steen, waarop men de juiste tijd van de stich ting zou hebben kunnen lezen, wanneer niet door ouderdom veel was uitgesleten. De Cunera-kerk. is een goed onderhouden, vrij groot, luchtig en deftig Gothisch gebouw, dat eenige malen gerestaureerd is en nog zeer hecht en sterk was. Het wordt verlicht door vijftien in lood gevatte glasramen, waarvan enkele gemoderniseerd zijn. Het bouwwerk heeft twee groote hoofd-ingangen met dub bele deuren tusschen de Gothische stijlen, een in de Noordergevel met vijf treden binnen waarts, en een recht daar tegenover in de Zuidergevel, met zes treden buitenwaarts. De grootste van deze ingangen werd wegens zijn ouderdom dichtgehouden; de andere werd ge bruikt door de klokkenluiders, den organist, en andere tot de kerk behoorende personen en diende ook om de onder den toren geborgen brandspuiten, lijkbaren, enz. te bereiken. Het binnenwerk van het gebouw is ver deeld in drie helder wit gepleisterde, fraai bewerkte gewelven, die boogsgewijze rusten op negen pilaren, die in het ruim staan; voorts zijn er twee zijvleugels en het koor. Tot de sieraden van de kerk behooren be halve het orgel, drie koperen kronen, elk van twee rijen, met acht armblakers, voor het het ruim, en twee van kleinere soort, ieder van twee rijen met zes armblakers, voor elk der beide vleugels. Verder noemen we de twee geschilderde borden in lijsten, die aan de muren, ter weerszijden van de preekstoel hingen. Op het eene zijn de twaalf artikelen des Geloofs en op het andere de Wet of de Tien Geboden in fraaie letters gepenseeld. Het orgel, dat een kunststuk was, was met veel smaak aan het einde van het middenvak boven het portaal der kerk geplaatst; het is in 1527 voltooid, doch volgens de opschriften in lateren tijd vernieuwd en aanmerkelijk verbeterd. Op de buitenkasten is het met ver schillende tropheeën versierd. Een daarvan stelt een Pauselijk wapen voor, dat aan een groote witte strik hangt, waarin met zwarte letters de woorden „Adrianus. Papa. Sixtus" voorkomen. Hiermee wordt aangeduid, dat dit versiersel een- ge.schenk is van dezen prelaat, de Rhenensche kerk vóór de Reformatie vereerd. Voor het koor dat door trappen en twee ingangen (die uit dubbele deuren bestaan met beeldhouwwerk en koperen pilaartjes doorvlochten en een klein koperen hek tus schen beide) van het andere binnenwerk is afgescheiden, verheft zich boven het galm- bord van de preekstoel een galerij met een wit-gepleisterde balustrade, die met drie bogen op vier rood-geaderde marmeren pilaren rust. Tegen de balustrade pronken symbolische pleisterbeelden in staande houding, waarvan de beteekenis moeilijk meer te onderkennen is'; evenals het anderelofwerk der galerij hebben deze beelden in den loop der tijden veel van hun oorspronkelijke schoonheid verloren. De galerij, die ten tijde van de stichting der kerk voor de zangers schijnt ingericht geweest te zijn, is nu niet meer in gebruik. Aan den kant van de Noordermuur van het koor is een ver trek in de gedaante van een kapel, waarheen een verborgen wenteltrap van veertien treden leidt. De Rhenensche kerk bezat vele geestelijke goederen, meestal landerijen, die in den omtrek van de stad gelegen waren en haar jaarlijks aanzienlijke inkomsten hebben verschaft. Tien arbeiders in het Hollandsch Diep. Ongeluk bij brugbouw dat wonderbaarlijk goed afliep. Maandag is bij de werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe brug over het Hol landsch Diep op de rivier nabij den Bva- bantschen oever een ongeluk gebeurd, dat, wonderlijk genoeg nog goed is afgeloopen. Bij een der werkputten, waar de fundeering moet komen van den "eersten pijler, wilde men een 35 meter langen paal langs een heistel ling omlaag laten, toen de geheele stelling in elkaar stortte. Talrijke arbeiders waren in en nabij den werkput aan het werk. Tien kwamen in het water terecht. Zij konden al len spoedig op het droge worden gebracht, waarbij bleek, dat enkelen lichte kwetsuren hadden opgeloopen. Vlasserij heeft de spinnerij voor haar bestaan noodig. Steun aan de laatste is daarom om meer dan een reden noodig. De noodtoestand in de N. V. Nederlandsche Vlasspinnerij te Tilburg, was voor het bestuur van de Vlassersvereeniging, die alle vlassers in Nederland vertegenwoordigt aanleiding om zich te wenden tot den minister van Econo mische Zaken teneinde zijn aandacht te ves tigen op het buitengewoon groote belang, dat de geheele vlasserij heeft bij het voort duren van een vlasspinnerij in eigen land. Verdwijnt de Nederlandsche Vlasspinnerij, aldus het adres, dan verliest te vlasserij in Nederland haar eenige binnenlandsche afzet mogelijkheid, hetgeen bij de steeds door- gaandè afsluiting van 't buitenland tot sterke inkrimping zoo niet algeheele ondergang van dé thans nog bestaande vlascultuur en be werking moet leiden. Adressanten vestigen de aandacht op het landsbelang, dat in het bestaan van vlasspin nerij in ons eigen land gelegen is en verzoe ken den minister dringend, het daarheen te willen leiden dat de Nederlandsche Vlasspin nerij niet gesloten worde, maar als belang rijke verbruikster van het Nederlandsche vlas lint in stand zal kunnen blijven.. Boomen planten op leege terreinen. Tot steun van de boomkweekerij-bedrijven. Sinds enkele jaren ondervindt de Neder landsche boomkweekerij groote moeilijkhe den bij den afzet van boomen en planten, waardoor een belangrijk overschot is ontstaan waarvoor geen afzet te vinden ls. Ter tegemoetkoming aan deze voor de boomkweekerij-bedrijven zeer ongunstige om standigheid en ter verhooging van de werk gelegenheid in deze bedrijven, bestaat het voornemen om een belangrijk deel van dit surplus uit de markt te nemen. Deze boomen en planten zullen worden ge bruikt ter beplanting van terreinen, die onder normale omstandigheden daarvoor niet in aanmerking zouden komen, alhoewel bodem en ligging dezer terreinen daarvoor wel ge schikt zijn. Provincie- of gemeentebesturen, of instel lingen, die zulke terreinen beschikbaar heb ben en deze voor de extra-beplanting in aan merking willen zien komen, kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de Nederland sche Sierteeltcentrale, Trompstraat 73 's Gravenhage. NATIONALE .TONGEREN ORGANISEERDEN EEN MARINEDAG. De Marinedag, die georganiseerd was door de Haagsche afdeeling van het Nationaal Jon geren Verbond, is Maandag te Scheveningen gehouden. Er was belangstelling uit verschil lende deelen des lands, doch vooral uit de residentie. In de groote zaal van het Kurhaus werd 's middags, in aanwezigheid-van den minis ter van Defensie en van marine- en andere autoriteiten, Kamerleden en genoodigden een bijeenkomst gehouden. Werk in Rotterdam!! 1.300.000 voor de werkverschaffing. Rotterdam heeft het plan voor de werkver schaffing gereed. In werkverschaffing zullen geschieden de aanleg van een strandboulevard te Hoek van Holland, het aanleggen van stra ten in Oud-Mathenesse en de aanleg van de Zuider-begraafplaats. Er zal ruim f 1.300.000 worden uitgegeven, waarvan driekwart be stemd is voor loon, dat 45 cent per uur zal be dragen. „Wat ging voor: 15 K. R. O.- Ieden of 70 andere musici?" Aldus verklaart de K. R. O. het ontslag aan vijftien orkestleden. Zooals wij hebben gemeld hebben vijftien leden van het orkest van de K.R.O. tegen 1 October ontslag gekregen omdat de K.R.O. zijn steun zal verleenen aan het Utrechtsch Stedelijk Orkest. De Nederlandsche Toon- kunstenaarsbond heeft den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen hier over vragen gesteld, aangezien de minister zijn bemoeiing hierbij heeft laten gelden. De K.R.O. heeft over deze kwestie het vol gende meegedeeld: „De K. R. O. zal tegen 1 October een zeer ingrijpende reorganisatie in zijn orkestwe zen aanbrengen, waardoor de groote sympho- nie-concerten voortaan zullen worden ver zorgd door het Utrechtsch- en het Maas- trichtsch Stedelijk Orkest. De mogelijkheid steeds te kunnen beschik ken over een sterk bezet symphonie-orkest viel samen met de mogelijkheid althans één onzer groote nationale orkesten voor een anders zeker -dreigenden ondergang te be hoeden. Bovendien heeft nog de economische over weging, -dat circa 70 musici met hun gezin nen van een hoogst onzekere toekomst kon den worden -gevrijwaard, bij dit besluit een krachtig woord ten gunste mede gesproken. Daar de K. R. O. echter in dit geval het eigen orkest van 35 man niet meer op volle sterkte kon handhaven,- moest 15 musici daar van ontslag worden aangezegd, hetgeen zeer tijdig en met de toezegging van medewerking bij het zoeken naar een anderen werkkring is geschied. Afgezien van de overweging, of bij afloop van het bestaande contract, dit ook in een ander geval, met alle musici in het huidige K. R. O.—orkest zóu zijn vernieuwd, blijft het feit onomstootelijk vaststaan, dat het aantal musici, dat nu door de orkest-reorganisatie van den K. R. O. zijn bestaan verzekerd ziet, naar verhouding belangrijk grooter is dan dat gene dat niet meer in vasten K.R.O.-dienst bleek te kunnen worden gehandhaafd. Met aftrek van degenen, die reeds kans op een andere plaats in uitzicht hebben en van en kelen, die in een ander geval waarschijnlijk niet voor een nieuwe aanstelling in aanmer king zouden zijn gekomen, is het duidelijk, dat het algemeen belang der Nederlandsche orkestmusici door de reorganisatie, inderdaad is gediend. Eerst na zeer rijp beraad en in overleg met talrijke muziek-autoriteiten van naam is toen de beslissing genomen." Aan het Corr. Bureau is medegedeeld, dat de minister geheel buiten de voorbereiding en afsluiting van het contract staat en geen stap ten gunste van het Utrechtsch Stedelijk Or kest en ten nadeele van de musici van de K. R. O. gedaan heeft. Evangeline Booth comman dante van het Leger des Heils. Opvolgster van generaal Higgins. LONDEN, 3 September (V. D.) De 69- jarige Evangeline Booth, commandante van het Amerikaansche Leger des Heils is gekozen tot commandante van het Leger des Heils. Zij is de vierde dochter van William Booth, den stichter van het Leger. Met haar waren candidaat' gesteld- -haar; nicht Catherine Booth, Hurren, Mapp en Lamb. Erand in het keizerlijk paleis van Mandsjoekwo. Japansche pers acht opzet in het spel. Volgens een bericht uit Tsjangstjoen is brand uitgebroken in het paleis van keizer Kang Te van Mandsjoekwo (vroeger Poe Nji). De par ticuliere vertrekken van den keizer en zijn familie zijn nog niet door het vuur aangetast, doch de vlammen grijpen zóó fel om zich heen, dat men vreest, dat het geheele paleis ver woest zal worden. De brandweer wordt geholpen door vrijwil ligers en troepen. De minister van justitie en hooggeplaatste ambtenaren van de geheime staatspolitie verblijven op de plaats -"an den brand om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak. TOKIO, 3 September (V. D.) De brand, die in uitgebroken in het paleis van Poe-Nji, heeft hier groot opzien gebaard. De pers ver moedt, dat er brandstichting in het spel is en eischt een onverwijld streng onderzoek naai de oorzaak. KONINGIN EN PRINSES KOMEN MAANDAG TERUG. De Koningin en de Prinses worden Maandag 10 September in den loop van den ochtend van haar reis van Noorwegen te Amsterdam terug verwacht. BEVERWIJK Een adres van de Kooplieden- vereenigingen. De aanvoer van producten voor grossiers. De marktkoopliedenvereenigingen „Handels belangen", „St. Petrus", de Christ. Kooplie- denvereeniging., de Christ. Boeren- en Tuin- dersbond, -de Ned. Tuin-dersbond, en de R.-K. L.T.B. hebben aan de veilingen alhier een ge meenschappelijk adres gezonden, waarin tot de veilingbesturen de vraag wordt gericht, welke maatregelen genomen kunnen worden tegen het aanvoeren van producten door grossiers aan de groentenveilingen. Volgens de koopliedenvereenigmgen zal het antwoord op deze vraag gevonden kunnen worden door in het belang van de tuinders en van de af nemers (de handel) het weren van die pro ducten en het niet koopen daarvan buiten de veilingen om. Alvorens eenzijdige maatregelen te nemen en om in voorkomende gevallen aan de tuinders geen schade te berokkenen, heb ben adressanten in een gecombineerde ver gadering besloten, aan de veilingbesturen te verzoeken, de producten, door grossiers aan gevoerd, niet meer te veilen. Op de veilingbesturen wordt een krachtig beroep gedaan, aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken. GELUKWENSCH VAN DEN BURGEMEESTER. Het bestuur van de St. Jozef-Harmonie, die Zondag haar tweede lustrum vierde, heeft van i burgemeester H. J. J. Seholtens een schrifte lijken gelukwensch ontvangen,; omdat hij ver hinderd was op de receptie te verschijnen. In deze felicitatie heeft de burgemeester herin nerd aan de vele plaatselijke gebeurtenissen, die de R.-K. Harmonie met haar muziek op luisterde, en aan de volksconcei-ten, die de kapel des zomers placht te geven. De burge meester uitte tenslotte den wensch, dat de jubileerende vereeniging een tijdperk van grooten bloei tegemoet zal mogen gaan. EEN LIED VOOR DE FEESTWEEK. De heer P. Cloeck, alhier heeft op de be kende melodie van „Saaie Marijs" een tekst vervaardigd, betrekking hebbende op de feest- week en in het bijzonder op de Harddraverij. Het lied werd op de wasplaat vastgelegd en maakt thans deel uit van het repertoir. dat door de reclame-auto, die de Beverwijksche feesten propageert, wordt uitgezonden. De tekst van het lied luidt als volgt: Komt September in 't land Zet ik zorgen aan den kant Ga naar 't mooie Kennemerland Met mijn' oude rammelford Die wat opgeschilderd wordt Ga ik fijn naar de paardensport. Refrein: Wij gaan dien dag naar Beverwijk, Daar is dan veel te kijk. De Breestraat is de baan En met Uniform vooraan Zie je daar de snelste paarden gaan; De Breestraat is de baan En met Abbi Blom vooraan Zie je 10.000 man daar staan. 2. Van mijn vrouwtje krijg ik vrij Voor die groote draverij Of ze gaat mee aan mijn zij En wij zingen dan spontaan: Beverwijk staat boven aan. Daarom vast naar die course gegaan. 3. Al is 't publiek verwend Iedereen is 't bekend Deze course is een evenement. Van Den Helder tot Den Haag Komt iedereen hier graag En naar huis gaan ze laat heel traag. 4. Wat Beverwijk u biedt Geeft een andere plaats u niet Nergens waar u zooveel geniet Ons Lima-park is fijn En tot slot van alle gijn Zal er reuze groot vuurwerk zijn. 5. Aan 't bestuur mijn compliment Voor hun kennis en talent Dat door hen hier is aangewend. Met bewondering zie ik aan Alles wat u hebt gedaan. Daarom zingt Nederland spofcaan: „HARMONIE CRESCENDO" OP HET FESTIVAL. „Harmonie Crescendo" uit Haarlem, directeur de heer H. W. Hofmeester, heeft ingeschreven voor het festival voor harmonie- en fanfare korpsen, dat Zondag a.s, alhier tot besluit van de feestweek zal worden gehouden. Het korps zal ook deelnemen aan de gezamenlijke mu zikale wandeling, die Zondagmiddag aan het festival vooraf gaat. In den marschwedstrij d zal zij ten gehoore brengen „Oestenreicher Wachtmeister". In het festival komt zij uit met de ouverture „Charles-quint" van Lezoy en met de Carmen Sylva-wals van Ivanovici. GOED AFGELOOPEN. Maandagmiddag is in de Meerstraat een on geluk gebeurd, dat bijzonder goed is afgeloo pen,.. ,Eeii zwaar geladen •.kermiswagen, welke ni de richting van het Stationsplein reed ver oorzaakte een aanrijding met een-handwagen die bestuurd werd door een 12-jarigen jongen. De handkar werd tusschen den kermiswagen en het hek van de Vrije Veiling grooten deels gekraakt. Wonder boven wonder ontsnapte de jongen aan den dood, doordat hij zich op het laatste oogenblik in veiligheid wist te sellen. SUCCESSEN VOOR T.O.P. In de op 1 en 2 September in Alkmaar ge houden districtswedstrijden hebben onze plaatsgenooten de heeren A. Erdman en J. v. d. Bliek leden van de tennisclub T.O.P. den eersten prijs in de heeren-dubbel gewonnen. De heer A. Erdman heeft zich in de finale heeren-enkelspel geplaatst, welke partij in den loop dezer week gespeeld zal worden. HET FESTIVAL OP DE MEER. Naar we vernemen hebben B. en W. aan de St. Joseph-Harmonie toestemming verleend om a.s. Zondag op de Meer het festival te houden der harmonie- en fanfarecorpsen, dat de Beverwij ksche feestweek zal besluiten. Het afgezette -terrein zal Zondag voor het publiek toegankelijk zijn tegen betaling van f 0.20. De baten van dit muziekfeest zijn bestemd voor de stichting van het nieuwe volksbadhuis. FILMOPNEMING VAN DE FEESTWEEK. Naar wij vernemen zullen de feestelijkhe den die in den loop dezer week alhier worden gehouden, door de N.V. Profiltifilm uit Den Haag worden gefilmd. Reeds heden, Dinsdag middag zal met de opnemingen "een aanvang worden gemaakt en wel tijdens de receptie van het bestuur van de Harddraverij vereeni ging Beverwijk en Omstreken; welke in het Kennemerhotel zal worden gehouden. Vervolgens zullen ook de optochten welke Woensdag en Zaterdag- plaats vinden op het gevoelige lint worden vastgelegd.. Deze eerste Be ver wij ksche sprekende film zal bovendien worden aangevuld met films van vroeger alhier gehouden feestelijkheden o.a. van de Onafhankelijkheidsfeesten in 1913 welke nog in de archieve-n van het Kennemer- Theater bewaard zijn gebleven. VELSEN V. G S. I—P. E. N. Zijn eerste thuiswedstrijd speelt het eerste elftal van Van Gelders Sportvereeniging op Zaterdagmiddag a.s. te 3 uur in het sportpark tegen een elftal der P. E. N Centrale. IJMUIDEN f 621.16 1 2 VOOR HET ROODE KRUIS. De collecte van het Roode Kruis die Zater dag werd gehouden heeft f 621.16 1/2 opge bracht. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Timor, IJM. 491, 100 m. braadschelvisch, 180 m. gul en kabeljauw, 70 m. makreel, 80 m. schelvisch, 40 m. kleine schol, 20 m. groote schol, 15 m. hake, 25 m. wijting. Totaal 530 manden en 140 stuks stijve kabeljauw. Henriette Jacoba IJM. 190 150 m. gul, 55 m. braadschelvisch. 55 m. schelvisch, 45 m. plat- visch. 65 m. makreel, 20 m. hake en 15 m. wij ting. Totaal 405 manden. Gerberdina Johanna IJM. 38 1200 m. ver- sche haring. meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. te Vardü. Laagste barometerstand 739.4 m.M. te Sey disfjord. en voorspelt: Zakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. Barometer Stand hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 56 F. Hoogste heden 58 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V. Lucht 64 F. Water 64 F. HOOGWATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 0.49 uur; n.m. 1.22 uur. Donderdag v.m. 1.40 uur; n.m. 2.04 uur. Vrijdag v.m. 2.18 uur; n.m. 2.41 uur. CREMATIE P. D. VAN EVSDEN. De- crematie van- het stoffelijk overschot van den heer P. D. van Eysden, in leven oud directeur van het Rotterdamsch Hofstadtoo- neel en van den Grooten Schouwburg te Rot terdam, die in bijna 70-jarigen ouderdom Za terdagavond in Den Haag is overleden, zal plaats hebben Woensdag a.s. na aankomst van den trein van 15.14 te Westerveld. DE ALMITENTO TROK REEDS 25.000 BEZOEKERS. De Algemeene Middenstandstentoonstelling die tot en met Zondag 9 September in het ge bouw der R. A. I. gehouden wordt, trok Zon dag ruim 10.000 bezoekers. In totaal is de expositie tot Zondagavond door 25.000 perso nen bezocht. Het bezoek van den minister van economi sche zaken, zal op Woensdagmiddag zijn. 4S6e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking: van Dinsdag 4 September 1934 Hooge Prijzen 1500.— 18918 1000.— 3762 6024 6904 2?578 400.— 2098 10741 11018 200.— 4839 15439 100— 5657 11170 13447 13611 15687 18247 19494 20436 Prijzen van 65,— 10 24 28 54 107 128 145 152 160 188 198 214 221 222 239 260 276 300 336 354 399 525 590 614 675 681 737 741 810 824 826 926 965 986 989 1014 1030 1046 1048 1059 1134 1220- 1238 1275 1282 1304 1333 1390 1512 1518 1530 1538 1552 1653 1706 1718 1726 1727 1789 1825 1826 1898 1968 2136 .2175 2189 2240 2507 2519 2538 2567,2580 2617 .2632 2642 2663 2702 2706 2726' 2779 2788 2812 2813 2843 2866 2878 2910 2976 2978 2992 3075 3135 3197 3236 3280 3294 3389 3434 3487 3552 3561 3577 3613 3642 3652 3656 3683 3688 3693 3778 3832 3835 3843 3886 3938 4026 4027 4045 4047 4235 4274 4311 4386 4418 4425 4471 4495 4499 4561 4640 4663 4688 4734 4774 4791 4810 4833 4844 4870 4904 4911 4967 4972 4985 4992 5028 5053 5080 5085 5102 5162 5165 5179 5194 5235 5250 5302 5319 5336 5340 5358 5408 5410 5444 5462 5502 5545 5617 5627 5630 5655 5676 5689 5698 5713 5714 5734 5741 5786 5860 5878 5881 5911 5916 5934 5940 5942 5973 5977 6023 6052 6098 6108 6193 6268 6283 6359 6367 6411 6417 6455 6461 6474 6515 6555 6593 6636 6655 6661 6692 6712 6758 6776 6780 6792 6879 6884 6903 6921 7035 7093 7243 7291 7308 7317 7361 7385 7432 7440 7444 7499 7644 7678 7695 7724 7801 7806 7841 7870 7872 7917 7985 7991 8030 8036 8065 8081 8110 8113 8131 8170 8174 8241 8250 8282 8284 8301 8303 8334 8340 8357 8389 8431 8481 8513 8520 8527 8552 8592 8596 8630 8664 8731 8735 8855 8896 8914 8925 8928 8966 8974 9033 9039 9079 9147 9161 9163 9177 9227 9259 9302 9397 9402 9443 9455 9497 9522 9530 9551 9554 9598 9600 9605 9657 9679 9731 9745 9771 9871 S874 9877 9837 9905 9912 9964 9979 9985 10007 10055 10130 10174 10284 10294 10316 10336 10371 10402 10421 10434 10454 10481 10608 10607 10608 10655 10722 10777 10780 10782 10801 10813 10816 10822 10844 10950 11013 11015 11044 11142 11150 11162 11202 11251 11333 11407 11410 11462 11508 11527 11531 11575 11597 11*602 11609 11613 11639 11662 11746 11759 11839 11840 11889 11906 11935 11971 11985 12088 12108 12200 12206 12226 12233 12284 12314 12370 12386 12419 12432 12435 12455 12517 12646 12647 12685 12691 12699 12741 12777 12782 12787 12790 12799 12846 12859 12891 12910 12972 13022 13042 13071 13086 13115 13124 13164 13166 13190 13199 13204 13267 13271 13281 13308 13383 13426 13539 13574 13577 13585 13669 13671 13707 13726 13728 13752 13775 13821 13826 13827 13751 14009 14025 14045 14094 14127 14179 14182 14327 14329 14343 14374 14403 14519 14529 14539 14561 14564 14573 14585 14594 14598 14612 14625 14649 14673 14680 14697 14719 14744 14775 14780 14819 14849 14865 14874 14889 14910 14915 14929 14954 14967 14979 14989 14992 15115 15116 15138 15139 15166 15186 15209 15289 15351 15408 15612 15705 15754 15815 15829 15831 15860 15878 15882 15899 15914 15977 16025 16040 16065 16107 16172 16173 16210 16223 16224 16256 16316 16404 16407 16532 16547 16565 16675 16742 16989 17008 17018 17023 17062 17130 17267 17278 17288 17372 17403 17431 17435 17485 17531 17559 17572 17685 17690 17749 17781 17821 17834 17844-17888 17910 17925 17928 17987 18069 18079 18083 18087 18093 18192 18202 18256 18258 18235 18325 18348 18353 18360 18404 18459 18472 18487 18551 18580 18588 18638 18647 18739 18765 18805 18865 18870 18931 18964 18969 19018 19116 19125 1S220 19233 19234 19239 19240 19254 19282 19302 19306 19331 19334 19393 19395 19397 19428 19513 19531 19557 19574 19639 19641 19688 19774 19784 19813 19847 19848 19S46 19972 19973 20010 20011 20125 20183 20200 20235 20275 20282 20332 20374 20376 20385 20407 20470 20502 20505 20523 20537 20548 20555 20585 20596 20640 20644 20646 20657 20771 20788 20869 20871 20880 20949 21154 21244 21263 21297 21326 21409 21422 21498 21525 21540 21577 21707 21715 21727 21739 21764 21779 21790 21800 21845 21846 21906 21910 21977 22087 22166 22199 22228 22277 22285 22343 22357 22391 22425 22461 22463 22555 22556 22623 22663 22671 22707 22711 22717 22721 22816 22873 22925 22927 22979 23020 23029 23033 23049 23051 23171 23220 23272 23306 23310 23311 23316 23348 23358 23369 23414 23439 23447 23455 23500 23o49 23562 23572 23578 23607 23669 23689 23785 23806 23823 23877 23957 23980 23986 Verbeter. 4e kl. Ie lijst: 4625 m. z. 4635.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2