HET NIEUWE AVONDBLAD "19e JAARGANG No. 259 DONDERDAC 6 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*6 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; f 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; .f 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; f 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meei abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens 'deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank td Schiedam. De List van Henry Wood T Hoeveel Russische componisten en roman schrijvers zouden er heusch, echt, in levenden lijve hebben bestaan en nog bestaan? Ik stel deze vraag niet om iets hatelijks over Rusland 'te zeggen juist nu het in den Volkenbond zal treden. Zelfs de officieele mededeelrng dat de Nederlandsche regeering öf tegen, of blanco zal stemmen beïnvloedt mij niet. Kunst is im mers internationaal, en verre verheven boven politiek Het hoorde althans zoo te wezen. Maar de kunstenaars houden er soms hun eigen poli tieke trucjes op na, en iaat ons erkennen dat de zorgen des practischen Levens er hen toe kunnen nopen. Als een onvervalschte Hollan der, uit het buitenland repatrieexend, hier ontdekt dat hij onder een interessanten bui- tenlandschen naam wèl goeie engagementen kan krijgen en beroemd worden, maar onder zijn eigen naam niet, is het hem dan nog wel kwalijk te nemen als hij het simpele middel tje toepast? Natuurlijk niet. En desnoods kan hij zich na een poosje bekend maken, zooals Kovacs Lajos, vertaling van Louis Schmidt (zooals iedereen nu weet). Diens vroolijke kunst zou er onder zijn eigen, weliswaar ook onhollandschen maar reeds te zeer als vadier- Jandsch bekenden naam, nooit ingegaan zijn. Het Hongaarsche etiket werkte probaat. Niet alleen in ons land zijn dergelijke trucs noodig om succes te behalen. Zelfs de zoo- zelfbewuste Engelschen moeten ofschoon lang niet op ieder gebied met vreemds eti ketten begoocheld worden. Bij tooneelstukken hoeft het niet en is het zelfs ongewenscht ik heb een Nederlandschen tooneelschrijver gekend die zijn eigen naam en de namen van zijn personages moest verengelsehen om zijn stuk in Londen opgevoerd te krijgen. Maar met muzikale composities gaat hiet net an dersom. Zoo is thans ontdekt dat de in Enge land vermaarde Russische componist Paul Klenovsky, beroemd vooral vanwege zijn schit terende orkes tb ©werkingen, nooit, bestaan heeft en de dirigent Sir Henry Wood is. U kent den naam Henry Wood wel; hij is zoo ongeveer de bekendste orkestleider in de En- gelscbe hoofdstad, waar zijn „Promenade-con certen" in Queen's Hall bovendien een popu lariteit genieten, die alle orkestbesturen en dirigenten met afgunst kunnen vervullen. Maar ondanks zijn populariteit zag Henry Wood toch geen kans zijn composities er in te krijgen onder zijn onmiskenbaar-Engel- schem naam. Hij schiep derhalve Paul Kle novsky, leerling van niemand minder dan Glazounov, en begon de werken, van dezen „jongen Rus" uit te voeren,-; Het succes bleek zeer groot. Vijf jaar lang heeft de vermaardheid van Glazounov's leer ling zich in Engeland uitgebreid. Toen werd het langzamerhand blijkbaar een tikje te op vallend, en Sir Henry Wood besloot, Klenovsky te doen sterven. Wellicht overwoog hij ook, dat een gestorven jonge componist veel meer indruk op de massa maakt dan een levende. De kennis der massa-psychologie breidt zich in deze wonderlijke' tijden zeer uit, en het is begrijpelijk dat ook de orkestdirigenten wat trachten te leeren van de voornaamste docen ten in deze inexacte wetenschap (prof. Mus solini, prof. Hitier en anderen). Her.ry Wood schreef derhalve Klenovsky's doodsbericht in een concertprogramma. Aan gezien hij bij vorige gelegenheden ook niet had nagelaten, eenige reclame voor zijn „Rus sisch ik" te maken, -zette hij er nu ook maai bij: „Het is heel jammer dat deze jonge man gestorven is. Volgens de meening van zijn leermeester, A. Glazounov, was hij een der grootste meesters der orkestratie in de jonge Russische school". Het lijkt een beetje erg den naam van Gla zounov hiervoor te gebruiken, ook al rijst vanzelf de vraag: ,.wie is Glazounov zelf?" Het kan toch bijgeval die andere Engelsche diri gent, sir Thomas Beecham, niet wezen? Of dr. Willem Mengelberg zelve? Heeft Glazou nov zich meermalen vertoond? Nu danin vermomming? Men moet slim zijn als men in deze wereld succes en geld wil veroveren. Enfin, Henry Wood had ook wel eenig recht tot trots op Paul Klenovsky, want b.v. diens orkestbewerking van Bach's Toccata en Fuga in D-mineur behaalde reeds in 1929 een zoo danig succes dat ettelijke menschen Sir Henry schreven of hij de uitvoeringen vooral her halen wou. en het ook in andere Engelsche steden ettelijke uitvoeringen beleefde. Hoe Klenovsky's identiteit tenslotte ontdekt is blijkt niet erg duidelijk, maar bij het ver schijnen van het doodsbericht heeft Henry Wood vermoedelijk zijn lachen niet kunnen houden. In elk geval is de waarheid nu alge meen bekend, en Wood heeft haar beaamd. Hij zal evenwel zijn toekomstige composities onder den naam Klenovsky blijven opvoeren en uitgeven. En gelijk heeft hij, want onder het. etiket Henry Wood zou 't vast niet gaan. Ook nu nog niet. De wereld wil bedrogen worden. Engeland ook. Het is dus heelemaal niet boos over de truc van Wood. Maar als u mij vraagt of ik zou durven instaan voor de echtheid van alle Rus sische componisten-namen, antwoord ik haas tig ontkennend. Peter Tschaikovsky, Borodin en Moussorgski kunnen we wel voor echt aan nemen, maar er zijn tientallen andere namen ja. het aantal is ook zoo verdacht-groot. die mij thans met ernstigen twijfel vervullen. En als ze zulke erg-vleiende aanbevelingen in concertprogramma's krijgen, moeten we ze vooral in de gaten houden. Ook de Hongaren, Spanjaarden, Portugeezen, en dergelijke ietwat-verwij derde lieden kun nen, als componist voorgesteld, wellicht het mom van een onvervalschten Hollandschen jongen uit Santpoort, Zwammerdam of zelfs Slootdorp zijn. Het geslaagde voorbeeld van Henry Wood zal ook wel meer nieuwe navolgers doen ont staan. Ik wensch hun veel succes. -v. r. a IJMUIDEN Debatvergadering N. S. B. Rev. Soc. Partij? In aansluiting aan het reeds eerder gepu bliceerde bericht over bovengenoemde debat vergadering kunnen wij mededeelen, dat de heer K. Kok, kringleider van de N. S. B. te IJmuiden, aan het bestuur van de Rev Soc. Partij te IJmuiden den volgenden brief heeft gezonden „In antwoord op uw schrijven van 1 Sep tember deelen wij u mede, dat wegens het korte tijdsbestek de zaak op het moment niet anders dan simpel kan worden gesteld. Wij weten wel goed het verschil tusschen een de batvergadering en een vergadering met de bat. We zijn op het oogenblik met propagan dawerk overladen en kunnen u niet anders dan aanbevelen van de geboden gelegenheid tot debat met Frenaij gebruik te maken. Ove rigens verzoeken wij u een vergadering te be leggen in de zaal waar u het wenschelijk acht. Wij garandeeren u de helft der plaat sen van u over te zullen nemen en een spre ker onzerzijds te zullen laten optreden, zoodra wij weten wie voor uw partij zal spreken. Overigens gaan wij met uw voorstellen om trent de wisselende leiding en de gelijke waarborgen voor het ordelijk verloop der ver gadering accoord". Tot zoover deze brief. De heer H. Mooij, secretaris van de Rev. Soc. Partij, antwoordde hierop het volgende ,.Uw brief d.d. 3 September hebben we in goede orde ontvangen. We moeten u echter berichten, dat we van de gelegenheid, om in uw vergadering van 12 September te debattee- ren, geen gebruik zullen maken. Nimmer wordt dit door ons op dergelijke vergaderingen gedaan; wij zijn in dit geval daartoe zeker niet bereid. Wat echter het tweede punt van uw brief aangaat, namen we nota van uw be reidheid, om op de voorwaarden vervat in ons schrijven van 1 September een debat-verga- dering te houden tusschen uwe partij en de onze. Wij zullen u,.. na overleg met onze in stantie spoedig berichten, wie onzerzijds het woord zal voeren. Gaarne zouden we zien dat uw bond voor deze gelegenheid niet den heer Frenaij koos, daar wij in dit geval geen waar borgen voor een rustig verloop kunnen geven; wij zullen pogen onzen partij-leider, den heer H. Sneevliet, het woord te doen voeren. Uwer zijds zagen we gaarne ook iemand van de lei ding optreden, bij voorkeur ir A. A. Mussert. We zullen dus binnen een paar dagen berich ten, welken spreker we hebben en wachten daarna uw antwoord, vermeldende wie van uw kant het woord zal voeren". TROS IN DE SCHROEF. Bij het voorwarmen van de machine kreeg de stoomtrawler „Proef" IJM. 24 Woensdag morgen een tros in de schroef. Met behülp van de winch werd de tros er weer uitgetrok ken, waarna het schip kon vertrekken. KUNST NA ARBEID. Het is wel een fraai succes geweest, dat „Kunst na Arbeid" op het nationaal concours te Halfweg behaald heeft. In de afdeeling uit muntendheid behaalde zij een eersten prijs in den marschwedstrijd, een eersten prijs in den concertwedstrijd en een zeer hoog aantal pun ten in den eerewedstrijd. Het juiste aantal is nog niet bekend, maar een succes bij den to taaluitslag is niet uitgesloten. Als men be denkt dat „Kunst na Arbeid" voor de eerste maal met haar nieuwen leider, den heer M. Kleij aan een concours deelnam, dan zal men moeten toegeven, dat dit een fraai re sultaat is. Het bestuur heeft dan ook gehoor gegeven aan het verzoek van vele leden en belang stellenden om den heer Kleij hiervoor te huldigen. Dit zal geschieden op Vrijdag 7 September. Hij zal te zeven uur door „Kunst na Arbeid" aan het station IJmuiden-Oost worden opgewacht, waarna met de muziek voorop naar Café „Het Wapen van Velsen" wordt gewandeld, waar de huldiging plaars zal hebben. Verwacht wordt, dat de belang stelling hiervoor heel groot zal zijn. LIEFDADIGHEIDSWEDVLUCHT POST DUIVEN. Het bestuur der Vereeniging van Postdui- venliefhebbers „Kijik Uit", gevestigd te IJmui- den-Oost, heeft van B. en W. toestemming ontvangen voor het organiseeren van een wedvlucht met postduiven op 23 September a.s. ten bate van schoolvoedingf voor het noodlijdende kind in de gemeente Velsen. De duiven vliegen van het station Mons (Bel gië). Hiervoor wordt de medewerking ver zocht van alle inwoners, door het koopen van loten voor dit liefdadigheidswerk, waarvan er 3600 a tien cents per stuk in omloop zuilen worden gebracht. De hoofdprijs voor deze ^er- loting bestaat uit een eikenhouten dressoir. Verder zijn er nog vele prijzen, die tentoonge steld zullen worden. Het bestuur verzoekt aan winkeliers en andere ingezetenen, die iets voor deze wedvlucht willen afstaan, dit te willen zenden aan het bestuur van bovenge noemde vereeniging: K. Metselaar, voorzit ter, Trompstraat 137; J. H. Belfroid, penning meester, Trompstraat 181; A. de Waard, se cretaris, Engelmundusweg 46. Voor deze lo terij zal geen trekking plaats hebben. De prij zen worden naar volgorde van aankomst dei- duiven toegekend. Zoo is bijvoorbeeld de eer ste prijs voor den eigenaar van de eerstaan- komende duif, en zoo vervolgens. De vereeni ging zal van deze wedvlucht, die onder toe zicht van B. en W. staat niet het minste voor deel trekken. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort nog worden gepubliceerd. Hoe een Engelschman Rotter dam visch ziet eten. Hij ontdekte een nieuwe vischsoort. De Engelschman uit Grimsby vertelt aan The Fishing News opnieuw het een en ander over zijn uitstapje naar ons land. En wat hij thans vertelt is het zooveelste bewijs, dat het moeilijk is, de toestanden van een vreemd land te beschrijven, wanneer men de taal van dat land niet machtig is. Hij is waarlijk niet de eerste, die van ons land dingen heeft ver teld, die ons, Nederlanders hartelijk hebben doen lachen. We hebben in zijn verhaal in ons blad van Dinsdag gelezen, dat hij bij een straatventer een haring kocht met een uitje. Deze specifiek Nederlandsche delicatesse heeft hij slechts met eenigen tegenzin door zijn keelgat kunnen krijgen. Hij vertelt dan nog het een en ander over de haringeterij in ons land. Toen hij voor het eerst haring op straat zag eten, dacht hij, dat alleen de mindere man dit deed, maar later zag hij .in, dat dit niet juist is. Hij kwam tot de ontdekking, dat in alle standen veel haring gegeten wordt. Zoo kwam hij ook in Scheveningen, „een klein visschersplaatsje en een eersterangs bad plaats". Daar vroegen zijn vrienden hem, of hij ook een haring lustte. Eerst voelde hij er niet veel voor, wat zijn vrienden deed opmer ken, dat de Engelschen, ofschoon zij. veel visch eten, den neus ophalen voor het beste wat de zee oplevert. Hij waagde het er op en at een mootje, dat een van zijn vrienden hem aan bood. Hij vond, dat het heel anders smaakte dan de Rotterdamsche haring. Het was inder daad verrukkelijk. Hij vond het zoo lekker, dat hij wel een heelen haring lustte. Hij vertelde zijn vrienden zijn ervaringen met den Rot- terdamschen haring en hij vernam, dat het verschil daarin 1 zat, dat deze versch en de Scheveningsche haring gezou ten was. En sinds hij dien haring gegeten heeft, is hij er meer dan ooit van overtuigd, dat als zijn landgenooten dit soort haring zouden willen eten, dit niet alleen hun ge zondheid, maar ook de zwaar getroffen Schot- sche haringvisscherij ten goede zou komen. Hij vertelde zijn Hollandsche vrienden, dat Engeland wel pekelharing aan Holland zou kunnen leveren, maar men zeide hem, dat de behandeling van de Seheveningers beter was dan de Engelsche methode. Dat wilde hij eerst niet toegeven, maar toen men hem het verschil uitlegde, moest hij het wel toegeven. Op den Coolsingel in Rotterdam is hij nog eens een vischwinkel binnengestapt. De juf frouw zeide „goeden avond" of zooiets en hij zeide „goed evening". Dat was het begin van de moeilijkheden, die ontstonden, doordat zij elkaar niet konden verstaan. Hij vroeg gebak ken visch, in de hoop, deze in den winkel op te kunnen eten. Maar de winkeljuffriuw deed een hoeveelheid gebakken visch in een zak. Ten slotte kwam er een heer binnen, die wat Engelsch verstond, die hem vertelde, dat in den winkel geen visch gegeten kon worden. Hij zeide toen wat tegen de winkeljuffrouw, wat, dat wist onze Engelsche vriend natuur lijk niet. Maar hij zag, dat de juffrouw een haring schoonmaakte en dien aan den klant gaf. Deze at hem op, waarna hij zich naar een hoek in den winkel begaf, waar een bak water was met een fonteintje. Hij waschte zijn han den en ging toen heen. Onderwijl had de Engelschman een braad- fornuis ontdekt met twee pannen, waarvan echter slechts één in gebruik was. Het fornuis werd met gas verwarmd en de visch werd in olie gebakken. Het was een .groote zindelijke winkel, met veel gerookte visch in de etalage en planken vol visch in blik. De juffrouw was inmiddels klaar en overhandigde hem zijn pakje, waarvoor hij 25 ets. moest betalen. Hij vond het nog al duur. Eenzelfde hoeveelheid zou hem in Engeland vier pence gekost heb ben. En nu komt het. Toen hij naar zijn hötel terugwandelde ont dekte hij opnieuw een vischwinkel. Daar ver kocht men „rondjes" (patates frites) voor 10 ets. per portie, „vleesch eroquetten" (dit noemt hij „fish cakes") voor 10 ets. per stuks, „vanaf" (volgens den Engelschman leek dit op gebakken schelvisch) voor 10 ets. Jammer, dat onze vriend niet eens een portie „vanaf" geprobeerd' heeft. De gebakken visch en de vischpasteitjes, die onze vriend in ons land heeft gegeten, voncl hij lang niet zoo lekker als in Engeland. De pasteitjes vond hij natuurlijk te zout. In een volgend nummer van het Engelsche tijdschrift heeft een landgenoot hem de be- teekenis van het woordje „vanaf" uiteengezet. NIEUWE ZAAK IN IJMUIDEN-OOST. In het perceel Zeeweg 241 is geopend de zeer modern ingerichte dameskapsalon Maison „Rody". Deze zaak ziet er bijzonder fraai uit. De eigenaresse, mej. Lize Offenberg, wier zaak zich in 'n groote belangstelling mocht verheu gen, zal trachten het vertrouwen van haar clientèle steeds waardig te blijven door prompte bediening tegen billijk tarief. Een der oorzaken waardoor zij zooveel succes heeft gehad, is dat zij door middel van de allernieuwste machines keurig werk levert. Over tijd. De stoomtrawler Carrigiel vertrok, naar uit Ramsgate wordt gemeld, op 17 Augustus uit de haven van Milford en werd daar den 25en van die maand terugverwacht doch tot heden is het nog niet aangekomen. Uit informaties bij schippers van andere inmiddels binnenge komen vaartuigen blijkt dat de trawler op 19 Augustus het laatste is gezien. Men vreest het ergste. VELSEN DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs ingeschreven: Bouwvakarbeiders 373, metaalbewerkers 333, houtbewerkers 30, visscherijpersoneel 350, kantoorbedienden 36, huish. bedienden 17, losse arbeiders 488, diverse beroepen 177. Personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Bouwvakarbeiders 2, metaalbewerkers 18, houtbewerkers 1 diverse beroepen 46, Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg derhalve 1871. STRAWBERRIES Dinsdagavond hield de hockeyclub „Straw berries haar jaarlij ksche ledenvergadering in de Prins te Velsen. Daar de voorzitter, de heer Blauw, als zoo danig èn ais lid had bedankt, leidde de heer Verwoerd de vergadering. Na de opening gaf de secr.-penningmeester de heer v. d. Meel de jaarverslagen, waarvoor hem dank werd betuigd en décharge verleend. Uit de begroo ting voor het aanstaande jaar bleek, dat zon der tekort zal kunnen worden gewerkt, mits het ledenaantal even hoog blijft. Het verloop van leden is evenwel vrij groot, zoodat alleen na krachtige propaganda Strawberries goed voor den dag kan komen. De vergadering besloot het bestuur weer uit 5 leden te doen bestaan en koos tot voorzitter W. v. d. Meer, tot secr.-penningm. mej. M. Heymans en tot commissarissen Verwoerd, d. Werf en v. d. Bliek. De elftalcommissie werd als volgt samengesteld: v. d. Ploeg, voorz.. Rietbergen, Pleyler, Erdman en De Nobel le den, terwijl voor de dameselftallen hieraan werden toegevoegd de dames M. Heymans en N. Poppe. Aan den hoekeydag, waarvan de voorronde in Haarlem (terrein M. H. C.) op 16 September zal plaats hebben, wordt deelgenomen met een elftal. Alleen die leden, die de volgende we ken ijverig trainen, komen voor een plaats in dat elftal in aanmerking. Van het hoogste belang is. dat Strawberries I volgend jaar in de 2e klasse tot de hoogsten op de ranglijst behoort, omdat dan door instel ling van een tweede promotieklasse overgang DE NIEUWE LEIDSTER VAN HET LEGER DES HEILS. Evangeline Booth en haar yporganger, generaal Higgins, daarnaar volgt zonder het spelen van promo tiewedstrijden. Goedgekeurd wordt nog, dat in Beverwijk d. Eliek en in IJmuiden de Nobel voor de pers zullen zorgen, zoodat grootere belang stelling voor het hockeyspel wordt gewekt. Nadat de heer Verwoerd nadruk legde op krachtige propaganda, aanwerven van nieuwe leden, wees de heer de Nobel bij de rond vraag op het nut van goede training. Uithou- dings- en doorzettingsvermogen bezitten de Strawberries wel, doch techniek kan beter. Bovendien wie zich spiegelt aan een ander, spiegelt zich zacht, waarbij als andere Leiden, de kampioen der 2e klasse werd aangehaald. Genoemde heer wenschte te doen aanwijzen een bestuurscommissaris voor het onderhoud der terreinen bij het Huis te Velsen, een twee de voor de training en een derde voor regeling van vriendschappelijke wedstrijden enz. Het bestuur zegde toe dit te zullen regelen. Daarna sprak de nieuwe voorzitter de vergadering toe, erop wijzende, dat door propaganda, goede wil en medewerking van alle leden de club een jaar van bloei tegemoet kan gaan, dat in de hockeysport het nog steeds gaat om het spel en niet om de knikkers, zoodat een groote mate van sportiviteit verwacht mag worden van onze spelers. Hierna sloot hij deze be langrijke vergadering onder dank voor ge steld vertrouwen, voor opkomst en belangstel ling. DE VELSER H.B.S.-BODE. Verschenen is het eerste nummer van „De H.B.S.-Bode", waarvan het redactieadres ge vestigd is Willebrordstraat 75 te IJmuiden. In een inleiding wordt geschreven, op welke wijze dit blad tot stand is gekomen. De heer H. Stol werd tot hoofdredacteur gekozen en de heer Servaas tot redacteur. Dr. E. Cohen schrijft een woord tot de ouderen. Verder staan er de volgende artikelen in: „Welkom! een vaderlijk woord tot de peuters"; „Wat bracht ons de vacantie op sportgebied?" en „De eerste dag". Dit nummer bevat verder een Dam- en Schaakrubriek en het begin van het vervolgverhaal „Het taaie ongerief" door Theo Thijssen. Dit eerste nummer ziet er welverzorgd uit. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 11 September 1934, des namiddags 7 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling, c.q. goedkeuring van de volgende rekeningen over 1933: a. van het Grondbedrijf; b. van het Gasbedrijf; c. van de Waterleiding; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van den Woningdienst; h. van de Burgerlijke instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon, i. van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs; j. van de Gemeente. 3. Aflossing per 1 December 1934 van een gelaleening, oorspronkelijk groot f 450.000 en per resto groot f 400.000 en aangaan van een nieuwe leening terzake en verlaging van de rente van een geldleening oorspronkelijk groot f 312.000, en per resto groot f 219.660 4. Aanvulling van de verordening regelende de pensionneering van Wethouders en van hun weduwen en of weezen en de toekenning van een vergoeding aan Wethouders. 5. Verleenen van toestemming tot het bou wen van een neutrale kleuterschool op een aan de gemeente toebehoorend terrein aan de Wüstelaan te Santpoort. 6. Verhuur van een tuin met toebehooren aan de Wüstelaan te Santpoort. 7. Verleening van een crediet voor de in richting van het perceel Heidestraat no. 30 als kantoor van den Gemeente-ontvanger en. den Ophaal- en Stortingsdienst. 8. Huur van gedeelten zeestrand. 9. Vaststelling van straatnamen. 10. Overname van een gedeelte van de West laan te Santpoort. 11. Uitbreiding van het parkeerterrein nabij het zeestrand te IJmuiden. 12. Verzoek van G. J. Nieuwpoort te Sant poort om een strook grond, liggende aan de Hoofdstraat aldaar, weder in den vorigen toe stand terug te brengen. 13. Verkoop van grond. 14. Verleenen van ontheffing van het be paalde bij artikel 68, alinea 7, der Bouw- en Woningverordening. 15. Wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld vcor het onderwijs aan de ge meentelijke handelsavondschool te IJmuiden. 16. Verleenen van machtiging tot het aan gaan van een overeenkomst met de houders van radio-distributie-centrales in deze ge meente. 17. Overplaatsing van een onderwijzer. 18. Benoeming van: a. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; b. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën; c. vijf leden der commissie van bijstand voor Gas en Water; d. vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken e. vijf leden der commissie van bijstand voor Sociale Aangelegenheden; f. vier leden der commissie van bijstand voor economische zaken; g. drie leden der commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen; h. vijf leden der commissie van voorberei ding voor de plaatselijke strafwetgeving; i. drie leden en twee plaatsvervangende le den van de reclamecommissie intake ver gunningsrecht Drankwet.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1