I sport en spel. Radio-Procramma In zeven uur! Dinant uit de lucht gezien. Een gezellig begin van mijn zwerftochten door de luchten boven Europa en Afrika. Op het eerste traject een wereldberoemd record vliegtuig zonder eenig pretentie, behalve dan, dat het Hollandsch is en dat zegt in deze jaren op het vliegveld precies evenveel als in de tijden van de Ruyter op zee. Het gaat ook allemaal zoo gewoon: je stapt op Schiphol in alsof je even naar Rotterdam of Vüssingen moest en na je middagdutje wordt je neerge zet aan den oever der Middellandsche zee. Dezen keer ging het een beetje ingewikkelder. Het Pelikaantje was zwaar beladen, vol belast, zoodat een beetje zuinig benzine werd mee genomen. Er was nogal wat post, vier passa giers, waarvan één met een zware koffer vol Leica en Contax phototoestellen, Agfa smal filmcamera's, allerlei geel en rood filters, tele lenzen en kilo's filmmateriaal; eindelijk nog een paar banden van 11/2 M. middellijn voor een toestel, dat in de Perzische woestijn op een te scherpen steen geland was. Maar om twee minuten over half zeven op den mooien Aprilmorgen kwam het toestel toch prachtig van den grond, na bijna een dikke haas over reden te hebben, die zijn haren zoo stijf uit zette van schrik, dat ik hem voor een Angora kat aanzag. Even nog wuift het groepje weg brengers, dan trekt alreeds het prachtige Hol- landsche landschap de aandacht, mooi ook uit de lucht door het vele water en de vele dorpen met hun roode daken te midden van het groene land. Aalsmeer en Woerden gaan onder ons voorbij. Wij hebben al koers recht op Mar seille, laten Utrecht links en Dordrecht rechts liggen, maar genieten toch den overgang van onze groote rivieren. Dan komt Breda in zicht met zijn rijzigen kerktoren en boschrijke om geving en een half uur na ons vertrek zweven wij al boven Belgisch grondgebied. Maar de zon scheen alleen in Nederland. Hier waait een straffe tegenwind en zit de bewolking gelukkig nogal hoog, boven de 1000 meter. Wij blijven laag vliegen om den minsten wind te zoeken, komen vlak over Turnhout, waar hard gewerkt wordt aan het Albertkanaal en naderen dan al gauw de heuvels voor de Ardennen. Mooi toch, dat zacht golvende land vol groenende koren velden en de aardige dorpjes er tusschen. Hutten lijken het zoo van 300 a 400 M. hoogte, rondom een forsche kerk. Dan verschijnt links vooruit een nevel en rookmassa. Spoorlijnen naderen van alle kanten, de Maas komt in zicht. Daar ligt Namen en al spoedig verschijnt de slingerende Maas met zijn schilderachtige dorpjes, zijn steile dalhellingen, stuwen enz. rechts beneden ons. Even vóór Dinant komt het zonnetje weer door, zoodat wij een prach tig gezicht genieten op dit bij uitstek schilder achtig gedeelte. Precies 8.15. Nog geen tweee uur van Amsterdam. Daar doe ik met de auto meest twee dagen over! Een mooi kijkje in het dal van de Lessen en dan wendt de Maas zich bij Givet van onze route af en wij ademen Fransche lucht. Boven de boschrijke Argon- nen suizen wij verder; vooral eikenbosch met zeer veel dood hout. Heuvels en dalen, dalen en heuvels; bosch en weiland, weiland cn bosch. Buiten is niet veel te zien behalve als wij een eindje de Marne en het Marnekanaal volgen, Water brengt altijd dadelijk teekening in het landschap! Daarna gaat het weer over heuvels en bosschen, nu al hier en daar met bloeiende vruchtboomen, maar die houden je niet lang wakker, als je zoo erg gemakkelijk zit. Heerlijke leunstoelen, een keurige reis deken over je beenen (dat is hèt middel tegen luchtziekte, je beenderen warm houden!); een miniatuurklaptafeltje voor kaart en camera, werkelijk van alle gemakken voorzien. Ik ge loof niet, dat er andere vliegtuigen op gere gelde lijnen in gebruik zijn met meer gemak ken en ruimer passagiersaccomodatie dan de toestellen zooals de K.L.M. ze gebruikt op de Indiëlijn. De marconist heeft zijn eigen tafel tje; de gezagvoerder een stoel achterin om eens uit te blazen en daar knapt ook de me- cano af en toen een uiltje. Eén passagier slaapt, de passagiersche zit te breien en als de com mandant den marconist opdraagt in Dyon 300 L. benzine voor ons te bestellen vraag ik of ik even op den bok mag zitten en ook eens het roer vasthouden van de beroemde Pelikaan. Dat zoo'n piloot niet duizelig wordt van zoo'n instrumentenbord met haast evenveel wijzers en wijzerplaten als er sterren aan den hemel staan. Ik geloof dat wanneer ik even wilde nazien of alles in orde was, of alle wijzers goed stonden, het toestel ondertusschen twee loo pings en een tonneau gemaakt had, een poos in een vrille was gedoken en met vijf en veer tig graden slagzij den terugweg had ingesla gen, tegen dat ik uit al die wijzers de overtui ging had, dat alles goed ging. Trouwens ze worden al wijzer. Bij de nieuwe Douglastoe- stellen, die Fokker straks gaat bouwen worden alle meters zóó gemonteerd, dat de wijzers als alles normaal loopt, allemaal horizontaal staan. Gleichgerichtet noemen wij dat tegen woordig! Maar het lijkt mij erg practisch! Om 10.12 landen wij in Dyon. Hoe vaak heb ik daar niet in het holst van den nacht uit het raampje gegluurd na een heelen dag en halven nacht in een zoogenaamden snel trein. En nu heeft Mammie nauwelijks de kop jes omgewassen na een tweede ontbijt en het naar school jagen van de kinders, die elk kwar tier het vlaggetje op de groote Europakaart in de huiskamer willen verzetten. In Dyon bloeit een primula en loopt alles uit om den record vogel te zien, want onze toestellen landen hier hoogst zelden. Dan gaat het snel het Zuiden in. Over eiken heuvelrug wordt het wat warmer, staan meer berken in blad en bloeit de sleedoorn voller, ga, onze magen beginnen leeg aan te voelen. De Mecano verandert in steward, serveert broodjes met ham en kaas, thee, koffie en cho colade, wat er best in gaat. Dan komt de Saöne in het zicht en brengt de rivier leven in het landschap, maar de marconist meldt nevel en mist bij Lyon en wij zien dan ook haast niets van de prachtige Rhönestad. Af en toe klaart het even op en zien wij de slingerende Rhone met de mooie ijle hangbruggen, waar Tartarin de Tarascon zoo bang voor was. Dan slingert een gletscherrivier door de vlakte. De Isère bij Valence, even worden links een paar sneeuw toppen zichbaar, dan striemt de regen weer langs de heuvels en staan de cypressen drui lerig te kijken langs kletsnat glimmende we gen. Maar de Pelikaan snort door rechtuit, rechtaan, er tusschen door haast, tot de vallei breeder wordt en de Etang de Berre zichtbaar wordt, de groote zeeboezem, waar Frankrijk's grootste lucht-, land- en watervlleghavën ligt. Het Aerodrome de Marignane, 28 K.M. van Marseille is het knooppunt van het luchtver keer in deze streken. Daar ontmoeten elkaar de Duitsche. Italiaansche en Fransche groote lijnen. De Spanjaarden beginnen pas in Bar celona. Benzine bijladen. Met een handpompje uit vaten! Wel ja dat gaat toch ook goed. Maar zelfs in Dyon waren ze beter ingericht. Ik neem afscheid van de Hollandsche vrien den en staar de Pelikaan na als ze naar Rome vertrekt. Om 1.30. Precies zeven uur na ons vertrek van Schiphol sta ik bij bloeiende muurbloemen en anjers, margrieten en vio lieren. In een beschut hoekje een dadelpalm. Eigenlijk jammer, dat ik niet meteen door kan om bijv. vanavond nog in Algiers te wezen. Maar ik ga eerst even in Marseille kijken. Een prachtig tochtje door de steile kalkrotsen, waar Rosmarijn en een gele bremsoort volop bloeien. Hier moet ik eens botaniseeren. Werk aan den winkel. Ik kan weer voort. Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN. VOETBAL. Het programma voor Zondag. AFDEELING I. H.F.C.Feijenoord (scheidsrechter M. Is raels) D.H.C.R.C.H. (scheidsrechter A. C. Weij). Ajax—Xerxes (scheidsrechter C. H. Vrugt). OvermaasV.S.V. (scheidsrechter Dr. J. F. van Moorsel). Tweede klasse A: HilversumD .O .S. B.F. C.—Hercules Blauw WitO.V.V.O. Kinheim—A.F.C. (scheidsrechter M, J. Boas) O.S.V.—Alom. Vlctrix. Tweede klasse B: Bloemen daalWest-Frisia (scheidsrechter G. A. J. Hilbers). Velox—W.F.C. E.D.O.T.O.G. (scheidsrechter J. Hazeu). SpartaanZe eb ur gia Z.V.V.—'t Gooi Derde klasse B: W.M.S.Purmersteijn D.W.V.Halfweg (scheidsrechter H. Rein- bergen). A.P.G.S.Zeemeeuwen (scheidsrechter H. van Bronkhorst). D.J.K.S.D.Z. O.D.E.—Z.R.C. Vierde klasse B' RivalenMeervogels WestzaanUitgeest Q.S.C.Zaanlandia ZilvermeeuwenVerkade Vierde klasse D: J.O.S.—Wilhelmina Vooruit T.D.O.Neerlandia AvantiR.C.A. Reserve eerste klasse: Haarlem 2—H.F.C. 2 (half elf) (scheids' rechter J. v. d. Valk) Blauw Wit 2Hilversum 2 Zeeburgia 2Ajax 2 R.C.H. 2E.D.O. 2 (half elf) (scheidsrech ter A. Th. Ma glels-en). Z.F.C.2Stormvogels 2 (scheidsrechter J. J. ten Brink). Reserve tweede klasse A: V.S.V. 2V.V.A. 2 (scheidsrechter N. Scheep maker) West Frisia 2—K.F.C. 2 T.O.G. 2H.R.C. 2 W.F.C. 2—W.M.S. 2 Reserve derde klasse A: Assendelft' 2Hollandia 2 De Kennemers 2Z.V.V. 2 (scheidsrechter H. Sikman Jr,) Helder 2—Q.S.C. 2 Z.F.C. 3Alcm. Victrix 3 AFDEELING II Eerste klasse: StormvogelsHermes-D.V.S. (scheidsrechter S. T. Stasse). D.F.C,Z.F.C. (scheidsrechter H. S. Boek man). Spartar—D.W.S. (scheidsrechter ir. E. M. NeuerburgX, H.B.S.—Excelsior (scheidsrechter Joli. Metz) K.F.C.—Haarlem (scheidsrechter J. H. Ver meer) Tweede klasse A: H.V.V.C.V.V. D.C.L.Emma FortunaQuick Alphen—B.E.C. U.V.V.—Unitas Tweede klasse B: GoudaNeptunus S.V.V.V.D.L. Hoek van HollandR.F.C. Steeds HoogerDe Hollandlaan O.D.S.Olympia Derde klasse A: Hillegom—Laakkwartier (scheidsrechter N. de Levie). CeleritasAlphia ZandvoortDe Kennemers (scheidsrechter G. Ph. Melhads). L.F.C,R.V.C. Reserve eerste klasse: C.V.V. 2—Sparta 2 Hermes-D.V.S. 2Feijenoord 2 Xerxes 2—H.B. S. 2 A.D.O. 2—S.V.V. 2 Excelior 2—D.H.C. 2 AFDEELING III. Eerste klasse: P .E .CWagen in gen Vitesse—A.G.O.V.V. TubantiaEnsch. Boys EnschedéHeracles Go aheadZ.A.C. AFDEELING IV. Eerste klasse: M.V.V.N.A.C. LongaJuliana Bleü erheideP.S.V. Eindhoven-Noad Willem H—B.V.V. AFDEELING V. Eerste klasse: VeendamH.S.C. Frisia—G.V.A.V. Be QuickSnoek Velociitas-Leeuwarden (drie uur). AchillesFriesland (Sportkar.) verbeterde: voor de hoogste moyenne in een partij met 10.— en voor de hoogste serie met 45. Voor menigen jongen speler een onbereik baar ideaal. Als wedstrijdleider en arbiter trad op Charley Peterson, een bekend kunst- uiljarter. President Roosevelt, eenige sena toren en vooraanstaande persoonlijkheden zonden een schrijven van instemming. De oudste winnaar was tot nog toe W. F. Henny in 1929 op 92-jarigen leeftijd. ATHLETIEK. ATHLETIEK-OORLOG? Er schijnt storm op til te zijn in de verhou ding tusschen het K. N. G. V. en de K. N. A. U. inzake de athletiek-beoefening. Tusschen beide bonden bestond een over eenkomst. Dit jaar zou een nieuwe worden ge sloten, en een concept werd door vertrouwens mannen uit beide kampen voor dit doel ont worpen. Een wederzijdsche bespreking had plaats, maar het K. N. G. V. ging nog niet tot aanvaarding over. De K. N. A. U. daarentegen ging met 't concept accoord. Na genoemde bespreking liet het K.N.G.V. geruimen tijd niets van zich hooren en de K. N. A. U. werd daardoor zóó ongeduldig, dat zij aan haar leden verbood, aan K. N. G. V. atletiekwedstrijden deel te nemen. Dit be sluit was gegrond op de meening van het Unie- bestuur, dat een groote meerderheid van het Bondsbestuur 't concept reeds had aanvaard. Gegeven deze meening bestond er zeker voor het K. N. A. U. bestuur na maanden wachten reden, maatregelen te nemen. Uit goede bron is ons evenwel bekend, dat het motief van dat bestuur onjuist is: het K. N. G. V.-bestuur heeft n.l. over 't concept nog steeds geen be sluit genomen. Maar het K. N. A. U.-verbod was nu een maal genomen, al is 't dan op grond van ver keerde inlichtingen of van een misverstand. Het oponthoud in behandeling door het K. N. G. V. bestuur is overigens te wijten aan een nader onderzoek over de eventueele werking van het concept, dat volgens de meening van vele K. N. G. V. officials het Verbond aan handen en voeten bindt wat betreft de ath letiek-beoefening. Aan het K. N. A. U.-bestuur is ongetwijfeld veel aan 't nieuwe concept gelegen, getuige de krachtige maatregelen, die 't nam. In K. N. G. V. kringen beschouwt men deze als een pressie, die de Unie op het Verbond wil uit oefenen, om aanvaarding van 't concept te be reiken. Een week geleden werd in het K. N. G. V. dan ook met afweer begonnen: de turnkringen Groningen (stad) en Noord-Groningen ver boden op hun beurt hun leden op straffe van schorsing deel te nemen aan K. N. A. U.-wedstrijden. Op één vereeniging na werd door de turners dit verbod opgevolgd. En Za terdag nam de Zaansche Turnkring een soort gelijk besluit. In den Kennemer Turnkring wordt hetzelfde overwogen. De athletiek-oorlog is dus nu in vollen gang al zal het effect weldra nihil zijn door 't ein aigen van het athletiekseizoen. Beide bonden hebben er immers nadeel van. Het wordt nu een machtskwestie; het aanzien van de sport kan daardoor niet anders dan worden ge schaad. Als wij de zaak goed zien, ligt de ondergrond van een en ander in de omstandigheid, dat het K. N. G. V. baas in eigen huis wil blijven en dat de K. N. A. U. het Verbond in machtsuitoefe ning over zijn eigen turners wil beknotten, meer dan zeer velen in het K. N. G. V. lief is. Intusschen vernemen wij, dat de Zaansche Turnkring, die zich met 't oog op K. N. A. U.- wedstrijden van a.s. Zondag eerst had terug getrokken van den denzelfden dag in Haar lem te houden driekringenwedstrijd, in elk ge val aan den laatsten zal deelnemen. Het vol ledig doorgaan van dezen wedstrijd is dus verzekerd. Ter toelichting moge nog dienen, dat in Ne derland het K. N. G. V. de meeste athleten telt en de internationaal georiënteerde K. N. A. U. de beste, dat vele athleten lid zijn van beide bonden (van het Verbond om de veel zijdige sport-beoefening), en dat een groot aantal K. N. A. U. cracks voortgekomen zijn uit het K. N. G. V. W. L. NIEUW WERELDRECORD SPEERWERPEN DAMES. De Duitsche athlete Mej. Gelius heeft in München het wereldrecordspeerwerpen voor dames met beide armen, verbeterd en gebracht op 62.43 Meter. Rechts wierp zij 37.56 Meter en links 24.87 Meter. Het oude wereldrecord stond op naam van mej. Haux (Duitschland) met een totaal af stand van 57.05 Meter. BILJARTEN HET „EEUWIGE JEUGD"-TOURNOOI. Sedert 8 jaar bestaat er in Amerika een bil jartclub een veteranen, waarvan de leden tusschen 70 en 90 jaar oud zijn. Elk jaar or- ganiseeren zij een wedstrijd, het „Eeuwige Jeugd"-tournooi genaamd, dat in Amerika vermaardheid heeft verworven en waarbij steeds een groote opkomst van publiek is. Dit jaar werd het gehouden te St. Louis en na men er 32 nestors aan deel. Er werd gespeeld <p groote-blljart. Den titel wist dit jaar E. M Webb te veroveren, die tevens twee records SCHAKEN HULDIGING DR. EUWE UITGESTELD. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat met het oog op de ongesteldheid van dr. Max Euwe de voorloopige huldiging, die plaats zou hebben op Donderdag 13 September in het Carltonhotel in Amsterdam tot nader order is uitgesteld. WANDELSPORT NATIONALE WANDELING DER N.U.W. Voor de tweedo maal zal er vanwege de Ne- derlandsche Unie voor de Wandelsport (vroe ger afd. Wandelsport der K.N.A.U.) een Natio nale Wandeldag worden gehouden en wel op Zondag 14 October. De organisatie zal onge veer gelijk zijn aan die van vorig jaar. toen er in 18 plaatsen van ons land op dcnzelfclen dag wandeltochten zijn gehouden van 30 K.M., waarvoor een draagkruis aan lint beschikbaar was gesteld. Toen hebben in totaal ruim 6000 personen aan dezen Nationalen Wandeldag deelgenomen. Bij den toenemenden groei dei- wandelsport in Nederland is het zeer waar schijnlijk. dat ook het aantal deelnemers aan den Nationalen Wandeldag dit jaar grooter is. BOKSEN PETERSEN SLAAT GAINS. De Engelsche kampioen zwaargewicht Jack Petersen heeft in Londen zijn titel met succes verdedigd tegen den Canadeeschen bokser Larry Gains, die in de dertiende van de vijf tien ronden opgaf. LUCHTVAART „VLIEG- EN ZWEEFSPORT" Verschenen is bij de N. V. Mij. voor het uit geven van periodieke en andere werken op luchtvaartgebied „Het Vliegveld" een nieuw maandblad, gewijd aan de luchtvaartpropa- ganda onder den naam Vlieg- en Zweef sport. De leiding berust bij de heeren G. J. Nijland en A. J. G. Strengholt. In het blad zijn opge nomen de officieele mededeelingen van de Rotterdamsche, Twentsche, Noord-Brabant- sche, Noord-Ned-erlandsche, Amsterdamsche en Delftsche Studenten Aëro clubs, van de Nat. Luchtvaartschool, de centrale jeugdcom missie van de Kon. Ned. Vereen, voor Lucht vaart en de jeugdclubs. Het eerste nummer, rijk geillustreerd, bevat artikelen over het Bewijs vain luchtvaardigheid voor vliegtui gen over stabiliteit van proefmodelviiegtuigen, over acrobatiek met zweefvliegtuigen, over de Monospar-constructievorm, enz. ZEILEN BURNHAMWEEK 1934. Het wedstrijdcomité van de Royal Corin thian Yacht Club kan op een goed geslaagde zeilweek terugzien. Het aantal deelnemers bleek dit jaar een record te zijn, 12 M. sahrpie klasse telde 25 deelnemers. Von Hütschler bleek de sterkste Duitscher te zijn. De Hol landers gaven er blijk van, een goed inzicht in het getij te hebben. In de teamraces om het clubkampioenschap, die de eerste drie dagen gehouden werd, had de W. S. V. Loosdrecht met twee booten ingeschreven, nl. „Winde kind", bestuurd door J. Maas en „Trinil", be stuurd door Arnold. Jammer was het dat er e enmisverstand ontstond in het Hollandsche team wat betreft de opvatting van de punten telling, Hierdoor hebben zij wellicht hun eer. ste plaats aan Völker die voor de Hamburger Seg-el Club zeilde, moeten afstaan. In elk ge val hebben zij de teamraces met een goeden voorsprong gewonnen. De Cup was het vorige jaar door de Konink lijke Zeil- en Roeivereenlging gewonnen. Dit jaar was deze vertegenwoordigd door Dudok van Heel en Ir. Loeff. zij eindigden met een klein puntenverschil als derde achter de Ham burger Segel Verein, die uit het sterke von Hütschler-Völker bestond. WIELRIJDEN. STADION-WIELERBAAN. De op 22 Augustus in het Amsterdamsche stadion gehouden en zoo geslaagde devanche der Wereldkampioenschappen en de uitmun tende vorm, waarin op het oogenblik Neder- land's beste stayer van der Wulp zich be vindt, zijn aanleiding geweest, dat Donderdag avond 13 Sept. op de Stadion-baan een her haling van deze wedstrijden zal plaats vinden. De afstand voor den internationalen wed strijd achter groote motoren is ditmaal 75 ki lometer (één rit). Deelnemers hieraan zijn. Paillard (Frankrijk), Dacquehaye (Frankrijk) Krewer (Duitschland), S-evergnlni (Italië) en August Wambst (Frankrijk), terwijl voor Ne derland zullen uitkomen van der Wulp (v-an den Bosch), recordhouder op dezen afstand, Domhoff (Kaser) en Blekemolen (Ceuremans) In den internationalen sprintwedstrijd star ten Scherens, Richter en Gérardin, toenevens de Nederlanders van Egmond, G. Leene en. A. van der Linden. Op 22 Augustus had Scherens al zijn kracht noodig om van Egmond te slaan en daar de Stadion-baan onzen kampioen zoo bijzonder goed ligt, is een verrassing van van Egmond niet uitgesloten. Behalve deze twee wereldnummers worden de demi-finales en de finale verreden van het Clubkampioenschap van Nederland. RONDE VAN WOUW. Ronde van Wouw, een afstand van 102 K.M. is gewonnen door den Belg Duerloo. Tweede was Meeuwis, 3 Meulexnans, 4 van P-uyvelde. 5 Verschuren, 6 Visser. De wedstrijd voor nieuwelingen en ama teurs over 80 K.M. werd gewonnen door Meijer 2 H-aasbe-rg, 3 J. Braspenning, 4 M. Heeren, 5 Th. Kuisterman, 6 A. Heeren. MOTORSPORT. De heer Kramer uit de T. T.-commissie. Wegens de doodelijke ongelukken. PAARDENSPORT. HAARLEMSCIIE MANEGE. Maandagavond laat keerden de paarden, die door de Haarlemsche ruiters gedurende dezen Vierdaagschen Afstandsrit waren be reden, uit Montferland per vrachtauto in de manege aan de LInnaeuslaan terug. Zonder uitzondering verkeerden zij allen in goede conditie na in vier dagen ongeveer 200 K.M. te hebben afgelegd, hetgeen een mooi succes is voor den directeur, den heer A. F. J. v. d .Zijden. I Zonder twijfel is deze afstandsrit een groot succes geworden voor den heer Ad. Klebe, die met behulp van zijn staf uit Rotterdam, Am sterdam, Hilversum en Haarlem alles uit stekend had georganiseerd. In totaal nam een veertigtal ruiters uit zijn vier maneges in deze plaatsen deel ,die nog dikwijls met genoegen aan deze mooie en sportieve dagen zullen terugdenken. AMSTERDAM, 11 Sept. De heer Kramer te Assen, algemeen secretaris en lid van de T.T.-commissie, een der grondleggers van De: Grooten Prijs van Nederland, is uit de T.T. commissie getreden. Zijn wij goed ingelicht dan hebben de ongevallen, welke eenige der vooraanstaande renners 't leven kostten, den heer Kramer zoodanig aangegrepen, dat hij nieit langer deel wenscht uit te -maken van een organisatie voor snelheidswedstrijden. De heer Kramer is lange jaren een der monters geweest van de Ned. T. T. Hij heeft belangeloos enorm werk verricht en zijn heen gaan beteekent voor de Nederlandsche motor sport e,en belangrijk gevoelig verlies. llllilllll||,ll||llll||l||||||i(j||||l|l|!'',l''llll|||||||||||||||||l),ll'|ll''ll!lll!!|||||||ii||llHl|^t'"a DONDERDAG 13 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ka mermuziek door het Diligentiakwartet 11.00 Voordracht door Rob Geraerds. 11.30 Voort zetting kamermuziek. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door „De Minstreels". 2.30 Voor dracht door Elias van Praag. 3.00 Gramofoon muziek. 3.45 Overschakeling naar den zender Kootwijk. 4.00 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.45 Radiotoneel voor grootere kinderen. 5.30 Dinermuziek door Kovacs La- jos en zijn orkest 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Gramofoonmuziek. 7.25 Kamer muziek door het Boedapester trio. 8.00 Tijd sein 8.01 Vaz Dias 8.05 Concert door het om roeporkest. olv. Albert van Raalte 8.30 ,,Brü- derlein Fein", Altwiner Singspiel, in één be drijf. Muziek van Leo Fall .9.00 Pianorecital door Egbert Veen. 9.20 Klassiek concert door het omroeporkest olv. Albert van Raalte. So list Fernando Zepparoni, viool. 10.00 Gramo foonmuziek. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.00 Vaz Dias 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijsdein en sluiting. HUIZEN 301 M. 8.00 KRO. Morgenconcert 10.00 NCRV. Leger des Heilskwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. P. v. Vliet 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 KRO. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 1.00 Gramofoonmuziek I.20 Vervolg lunchconcert. 2.01) NCRV. Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.00 Pianorecital door Hans de Bock. 3.45 Zender verzorging 4.00 Bijbellezing door Ds. Joh. Jansen. 5.00 Cursus handenarbeid voor de Jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Gramofoon muziek. 6.00 Liederenrecital door Henk Bor- kent, tenor, aan den vleugel: Chris Veelo. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.00 Politieberichten. 7.15 Enkratelakwartiertje. Spr. Ds. B. E. J. Bik. 7.3o Weekoverzicht door Corn. A. Crayé 8.00 Het NCRV Strijkorkest olv. Plet v.d. Hurk Studio-orgel: L. Blaauw. 9.00 Ouderuurtje door L. W. J. van Hasselt 9.30 Het NCRV harmonie orkest olv. Plet v. d. Hurk 11.00 Gramofoon muziek 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Duitsche avond. Gevarieerd concert. 7.30 Gramofoonplatenconcert 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis 8.35 Gevarieerd concert. 9.30 Duitsch con cert door het omroeporkest olv. Henri Pen- sis. 9.25 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. i.3o Populair concert van Weensche muziek 5.15 Gramofoonmuziek 8.20 Het omroepsym- phonie-orkest' 9.35 idem. 10.30 Gramofoon muziek. BRUSSEL 322 M. 1.30 Populair concert 5.15 Het symphonie- orkest 9.20 idem. 10.30 „Carmen", opera van Bizet (gr.pl.) KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Herald Andersen's ensemble 3.20 Teddy Petersen's orkest 8.30 Het omroepsymphonie- orkest olv. Prof. Nikolai Malko 10.50 Dondes' dansorkest HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Rokokomuziek (gr.platen) 11.20 Noorsche voksmuziek en lie deren 12.20 Het omroeporkest olv. Gerth. Maasz speelt dansmuziek KEULEN 456 M. 12.20 Middagconcert door een militair orkest 4.20 Het Dusseldorfer Concertorkest olv. Carl Maria Art. 7.50 Het omroepkwintet 8.50 Ka mermuziek DAVENTltY 1500 M. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest olv. Norman Austin 2.20 Het Western Studio Orkest olv. Frank Thomas 4.10 Solis tenconcert 10.20 Het B.B.C.-orkest (Afd. C) olv. Stanford Robinson 11.15 Jack Jackson en zijn orkest" in het Dorchester Hotel. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek 8.20 Tusschenspel 8.30 Liefdesduetten 9.15 Zigeunermuziek. 10.00 Bretonsche liederen. PARIPS (RADIO) 1648 M. 12.50 Het Victor Pascalorkest 7.05 Gramo foonmuziek. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 360 M. 5,30 Populair concert 6.16 gramofoonmuziek ROME 421 M. 5.20 Vocaal en instrumentaal concert 6.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER 540 M. 4.20 Walter Franz bespeelt een eenpoots- orgeltje. 5.2u Karl Schwaller speelt viool 6.20 GramofocRinv;ek 7.25 idem. WEENEN 507 M. 5.00 Gramoioonmuziek 7.10 Lotte Hammer- schlag speelt altviool 8.50 Populair concert door het omroeporkest olv. Max Schönherr II.20 David Mathé's dansorkest WARSCHAU 1315 M. 4.05 Populair concert olv. W. Wllkesz. 6.35 Pianorecital door Z. Dygat. 8.20 Populair con cert door het omroeporkest olv. St. Nawrot. 3.0,49 Dansmuziek. 11.25 idem.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7