HET NIEUWE AVONDBLAD GOEDKOOPER IjHMidetCtotaut VERREWEG ri9e JAARGANG No. 265 DONDERDAG 13 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «Ijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood doen: ongeval tijdens de 7aart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf ol meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ELA.V.-Bank te Schiedam. Een Groote Knoeiboel Dat zal ieder beamen, die de verslagen leest van het onderzoek inzake de machinaties in de internationale wapenindustrie. Het is na tuurlijk niet wettelijk verboden kanonnen, duikbooten, tanks enz. enz. aan andere lan den te leveren en de menschen zijn blijkbaar nog niet zoo ver, dat zij er bezwaar tegen hebben in de toekomst door hun eigen natio naal fabrikaat om zeep geholpen te worden. Zelfs de vroeger gedane onthullingen omtrent leveringen over-en-weer tusschen leden dei- strijdende partijen gedurende den vorigen oorlog hebben geen resultaat gehad. Maar nu blijken nog andere dingen, en de stukken be wijzen het ditmaal zwart op wit, terwijl de excuses van de Amerikaansche wapenindus- triëelen, die hun verklaringen moeten geven, zeer kennelijk van het type „met een lam handje" zijn. Er blijkt dat omkooperij van staatsambte naren, familieleden van regeeringsautoritei- ten enz. in verscheidene landen zooiets als een vaste usance van de wapenindustrie is gewor den. Als Carse, van de Electric Boat Company, verklaart dat men dit geen omkooperij maar noodzakelijke uitgaven moet noemen, en als Koster, agent van dezelfde maatschappij in Parijs, beweert dat dergelijk „stoppen" in alle handelszaken normaal is. dan heeft men met een een beeld van de sfeer, waarin het heele gezelschap werkt. Internationale strafwetten ontbreken helaas, zoodat men deze schoone „figuur" krijgt: Als een wapenindustriëel amb tenaren in zijn eigen land omkoopt Is hij strafbaar. Koopt hij ambtenaren in een ander land om dan doet niemand hem wat. De mo raal stopt bij de grens. Kosters bewering omtrent de normaliteit van omkooperij in alle handelszaken is wel zeer kras. De verklaring is blijkbaar, dat hij nooit andere zaken dan deze heeft gedreven. Als de man zich eens op de hoogte ging stel len van de werkelijkheid, zou hij tot de voor hem verbazingwekkende ontdekking komen dat er in alle takken van industrie en handel tallooze bedrijfsleiders bestaan die iederen vorm van omkooperij ver beneden hun per soonlijke waardigheid en beneden die van hun firma achten, en er zich nimmer mee inla ten. Hij zou ontdekken dat deze vele men- Schen niet alleen weigeren ambtenaren in an dere landen om te koopen, maar ook direc teuren en employés van de firma's waarmee zij zaken doen. Wanneer door deze houding hun wel eens orders ontgaan, omdat een an der minder scrupuleus is geweest, halen zij de schouders op en berusten. In de enquête naai de wapenindustrie blijkt, dat men in die kringen de omkoopsommen kalmweg op den prijs zet, en ze dus door den kooper lees: belastingbetaler laat opbrengen. Dat maakt de zaak nog erger. De door mij bedoelde men schen, tallooze menschen, vinden zooiets ook al niet normaal, maar noemen het geknoei. En dat is het rondweg. Nog veel erger dan de omkooperij is het ont zettende oorlogsgevaar, dat de wapenindustrie door haar handelingen schept. Wij weten de historie-Shearer heeft het afdoende bewezen dat zij zelfs niet schroomt zich te Genève te laten vertegenwoordigen om ontwapenings onderhandelingen in de war te sturen. Het is volkomen duidelijk geworden (en het onder zoek te Washington brengt er dagelijks nieuwe bewijzen voor bij) dat de Stille Kracht van de wapenindustrie eenvoudig spot met alle po gingen tot opbouw van de wereld, en haar défaitisme rustig en stelselmatig blijft toe passen. Het staat ook vast dat deze methodes zeer wel direct tot een oorlog kunnen leiden, waarbij de partijen elkaar natuurlijk weder zijds met de schuld zullen belasten, en de grijnzende derde die wérkelijk schuldig is achter de schermen de winst zal opstrijken. Dat men dezen ontzetten-den wantoestand imoet uitroeien, wil er ooit een kans toestaan op het toereiken van den wereldvrede, is zeker. En ik herhaal dat heit eeuwige excuus ,,'t is altijd zoo geweest" in dit geval volkomen on zin is, omdat de georganiseerde macht dei- internationale wapenindustrie pas sinds eenige tientallen jaren bestaat. Men zegt dat er al tijd oorlog is geweest, en de dooddoener is eenvoudig, maar pas sinds ruim een eeuw jaagt men de gansehe weerbare jeugd der volken tegen elkaar op, en vernietigt stomweg de volkskracht van gansehe naties. Pas sinds 19141918 worden gifgassen toe gepast en bombardements-vliegtuigen, die vrouwen en kinderen ver achter het strijd- front vermoorden om „het moreel van de te genpartij te schokken." De volgende maal zou er nog heel wat anders gepresteerd worden dan zou men het niet meer bij meidenteele „moreel-schokkerij" behoeven te laten maar geheele steden kunnen uitmoorden en in de asch leggen. En sinds eenige tientallen jaren heeft men een camarilla doen groeien die er met ijskoud cynisme eenvoudig een interna tionaal zaakje van maakt! Minister Cordell Huil heeft met de com missie gepraat. Eenige regeeringen hebben in Washington geprotesteerd. Jaja. Maar dat is te laat. Reeds is geweldige indruk in de we reld gewekt door deze onthullingen, en geluk kig is het onderzoek nog niet gestopt. Ge lukkig zet men het voort. Het blijkt wel hoe broednoodig dit is. Meer dan broodnoodig het leven van onze kinderen kan er direct van afhangen dat deze practijken thans aan de kaak gesteld worden en hopelijk nog zullen leiden tot internationale wetgeving, die ze uitroeit. R. P. HET ONGEVAL IN DEN RÏJKSVISCHAFSLAG In ons blad van gisteren plaatsten wij een berichtje over een in den Rij ksvischafslag aan een juffrouw overkomen ongeval. Men ver zoekt ons te me1 den. dat de juffrouw niet on gesteld is geworden door gebrek aan voedsel, doch doordat zij lang aan de haveai was ge weest. om op haar man. die binnen kon ko men. te wachten. Dit lange waohten bij de warmte had haar zoodanig vermoeid, dat zij plotseling in elkaar zakte. IJMUIDEN Jubileum van een populair plaatsgenoot. De heer Reek op z'n dagelijksche route. Zondag 16 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. C. Reek bij de P. T. T. in dienst trad. Hij werd 16 September 1909 tot besteller met als standplaats Opdam (N. H.) benoemd,"ging daarna naar Sc'hoorl en is sinds 16 Februari 1918 te IJmuiden ge plaatst, waar hij om zijn hulpvaardigheid en origineelen humor bij collega's zoowel als pu bliek zeer gezien is. De populaire heer Reek heeft zich op het gebied van speeltuinwerk zeer verdienstelijk gemaakt. Voor de vereeniging „In Veilige Haven", van welke hij bestuurslid is, vervaar digde hij een poppenkast, waarmede hij vele bij de jeugd graag geziene voorstellingen geeft. Voor liefdadigheidsavonden deed men nimmer tevergeefs een beroep op hem. De jubilaris is een actief lid van de postale tooneelclub „Lobébtos" en van de vakveree- niging. Van deze laatste is hij de vaandrig voor de afdeeling Kennemerland van den C B. P. T. T. AVONTUREN VAN EEN NOORSCHEN KOTTER IN RUSLAND. Dezer dagen kwam een Noorsche motor- kotter terug van de visscherij bij. Finmarken, waar het schip het geheele jaar zijn bedrijf uitgeoefend had. De schipper van den kotter vertelde, dat hij in het voorjaar op d.'e Russische kust een eigenaardig avontuur medegemaakt had. Tijdens de uitoefening van de visscherij stak een hevige storm op, zoodat men besloot de Russische haven „Sipnavalok" om beschutting- te zoeken, binnen te loopen. Doch men werd daarin verhinderd door tegenwind en zwaren zeegang. Men draaide dus bij, totdat de om standigheden wat beter werden en zette toen koers naar de haven. Des nachts om één uur kwam men onder de kust tegelijk met twee andere Noorsche kotters. Men kwam bij een vloot van omstreeks 50 Russische visschers- vaartuigen en drie booten, welke de viseh van deze schepen in ontvangt namen. Tijdens een storm was ons drinkwater op geraakt, vertelde de schipper, om welke reden ik op een der vaartuigen om wat water ging vragen. Wij werden vriendelijk ontvangen en de schipper verstond het woord „water" maar we kregen niets. Daarentegen ging hij in het vischruim en kwam later met een staaf ijs terug; bovendien kregen we sigaretten van de menschen, die zeer vriendelijk waren en er goed gekleed uitzagen. Den volgenden dag was het voortdurend slecht weer met sneeuwbuien, maar later knapte het op. Later kwam een boot met gewapende militairen zich bij de ex peditie voegen. Van een der andere Noorsche kotters trachtte men een gesprek te voeren met een militairen bevelhebber; men kreeg den indruk, dat men 's middags aan land ver wacht werd. Daarom gingen wij des namiddags niet twaalf Noren aan land, doch werden gelijk een kudde varkens weer van den steiger aan boord gedreven. Wij konden duidelijk maken, dat wij water, motorolie en ook brood noodig hadden. Hierop mochten wij onze vaten met water vullen, doch olie kregen wij niet. Wij kregen van een kameraad een bus met olie, waarop de twee andere Noorsche kotters, die genoeg olie hadden voor de terugreis, de haven gingen verlaten. Als laatste poging om olie te krijgen roeide ik naar een der Russische vaar tuigen en trachtte mij met handgebaren en het toonen van geldstukken verstaanbaar te maken. Men wilde mij blijkbaar niet begrijpen en wees mij naar het logies, waar ik binnen trad, denkende den schipper daar te treffen. Nauwelijks was ik gezeten of men nam mijn boot weg en ging den militairen chef halen, die met twee soldaten terugkeerde en hoogst opgewonden deed. Deze opwinding bleek even wel niet mij te treffen, doch zijn eigen lands lieden. Mij werd duidelijk gemaakt, dat ik direct moest vertrekken, wat ik mij geen twee keer liet zeggen. Ik ging direct in mijn boot, maar ook de twee soldaten en de chef stapten T OF BETER DAGBLAD DAN DE BESTAAT ER GEEN!! DAAROM HEEFT DIT BLAD DE MEESTE ABONNE'S er in. Aan boord teruggekomen kreeg ik order met den chef en de twee soldaten mede te gaan naar een kantoor, waar ik tot 's nachts twaalf uur verhoord werd. Dit geschiedde door middel van een tolk, die mij mededeelde, dat ik verdacht werd een Finsche spion te zijn. Men wilde mij door strikvragen trachten in de war te brengen. Allereerst vroeg men mij naar naam, familie en woonplaats en allen, die bij mij aan boord waren. Daarop werd mij ge vraagd, of ik familie in Finland of in Rusland had, waarop ik ontkennend antwoordde. De derde vraag was, wat ik aan boord van die Russische visschersvaartuigen moest doen, waarop ik herhaalde, dat wij gebrek aan water en olie hadden. Ten slotte begon men mij van alles en nog wat te vragen: hoe groot ons leger was, hoe lang de oefentijd duurde en of ik zelf militair was geweest. Het allerlaatst vroeg hij mij, hoe wij in Noorwegen over de Sovjet-regeering dachten, waarop ik heel di plomatisch antwoordde, dat er velen vóór maar ook velen tegen waren. Hij vroeg ook, wat ik er persoonlijk van dacht. Met een antwoord hierop was ik wel eventjes verlegen, maar ik vertelde naar waarheid, dat ik te weinig be grip van de Russische politiek had om een eerlijke meening te kunnen vormen. Toen moest hij weer weten, wat wij voor onze visch ontvingen in Noorwegen en hoe duur het brood daar was. Zoo door redeneerende liet hij dooi den tolk zeggen, hoe goed de Russische vis schers het hadden en hoe goed de vangsten waren en hoe goed het leven in Rusland was. Hij vroeg me op den man af, wat ik er wel van dacht, waarop ik antwoordde, dat het er naar mijn meening niet slecht uit zag. Ik kon dit naar eerlijkheid zeggen, want de Russische visschers zagen er inderdaad goed verzorgd uit. Ik voegde er nog aan toe, dat ik hoopte olie te krijgen en dat bij ons in Noorwegen het niet zou kunnen gebeuren, dat iemand olie gewei gerd werd om naar huis terug te keeren. Toen gaf die man een antwoord, dat ik nooit zal vergeten: „Zoodra Noorwegen een Sovjet-staat wordt, dan krijg je olie, zooveel als je wilt." Uit al mijn verklaringen, die woordelijk op schrift gebracht waren, stelde de chef een telegram samen, hetwelk door een soldaat weggebracht werd. Des nachts twaalf uur kwam het ant woord. Mij werd toen gezegd: „Je kunt nu naar boord gaan en daar blijven, morgen drie uur krijg je olie." Precies drie uur werd de olie gebracht en om vier uur verlieten wij lang zaam de haven. In zee gekomen gaven wij direct volle kracht en slaagden er in, met den wind in den rug, na twee en twintig uur reis, de haven van Fardö te bereiken. Mijn indruk was, dat de militaire chef een beleefd mensch was en indien hij mij voor een Finschen spion hield, kan ik alleen daarin een verklaring vinden voor alle merkwaardige vra gen, die hij mij stelde. Wanneer ik werkelijk een Fin geweest was, zou ik mijzelf wel eens hebben tegengesproken met mijn mededee- lingen over de Noorsche toestanden, doch ik was een Noor en in dit geval tot mijn geluk. N. S. B, EN R. S. P. Van het bestuur van. de afdeeling IJmuiden der R.S.P. ontvingen wij nog eenige afschrif ten van tusschen dit bestuur en den Kring IJmuiden der N.SJ3. gevoerde corresponden tie. Uit een brief namens den Kringleider der N.S.B. d.d. 8 September aan bovengenoemd bestuur verzonden, blijkt dat de kringleider het van geen belang acht, de R.S.P. aan een zaal te helpen. Op de vergadering met als spreker de heer Fxenay zou de kringleider desnoods een debat van 15 a 20 minuten wil len toestaan. Het bestuur der R.S.P. heeft hierop gean-t- woord, dat het niet verzocht heeft, de R.S.P. aan een zaal te helpen, maar dat verzocht werd. een gevolmachtigde aan te wijzen, om met een gevolmachtigde van de R.S.P. voor een zaal te zorgen. Het bestuur stélt thans geen prijs meer op een debatvergadering met de N.S.B. en zegt voorts, dat het niet met den heer Frenay wenscht -te debatteeren. LIEFDADIGHEIDSVLUCHT. Naar het bestuur van de Bostduivenver- eenïging „Kijk Uit" te IJmuiden-Oost ons me- deelt, zijn de hoofdprijzen van de verloting- ten bate vaar de schoolvoeddng geëtaleerd in de magazijnen van de firma's J. J. Glas en Repko en in Hoogerduin's Warenhuis. Het bestuur doet een beroep op die inge zetenen, om deze verloting door het koopen van één of meer loten te steunen. Openbare vergadering der N. S. B. Druk bezoek in Thalia. De Rijkspostspaarbank in Augustus. Luwt de crisis? Uit de ons verstrekte gegevens omtrent het verkeer bij de Rijkspostspaarbank blijkt, dat in de maand Augustus aan alle kantoren ini onze gemeente de ingelegde gelden de .terug betaalde hebben overschreden. Dit is een ver schijnsel, dat onder de huidige omstandighe den een groote zeldzaamheid mag worden ge noemd. Mag hieruit worden afgeleid, dat de crisis luwt? Een feit is het, dat het visscherijbedrijf eenige opleving vertoont en dat ook in. som mige andere bedrijven eenige verbetering te eonstat-eeren valt. Voorts is in eenige catego rieën van werknemers een kleine verminde ring van de werkloosheid te constateeren, zoo dat er wel reden tot optimisme aanwezig is. Nochtans is het aantal werkloozen in onze gemeente nog veel te groot om van een alge meens verbetering van het bedrijfsleven in onze gemeente te kunnen spreken en wij kun nen slechts de hoop koesteren, dat de verbe tering, waarover wij spraken van een duur- zamen aard mag zijn. Op de verschillende kantoren in onze ge meente werden de volgende bedragen inge legd en terugbetaald: "Postkantoor IJmuiden: Ingelegd f 31262.04 Terugbetaald f 22552.13 Meer ingelegd dan terugbetaald f 8709.91 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost Ingelegd f 22388.49 Terugbetaald f 14906.65 Meer ingelegd dan 'terugbetaald f 7481.84 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd f 17907.87 Terugbetaald f 10405.29 •Meer ingelegd dan terugbetaald f 7502.58 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald f 10555 72 f 7379.47 MISS EUROPA 1934. Mej. Esther Toivonen, uit Finland, die te Hastings tot schoonheids koningin van Europa werd „uitgeroepen". De N.S.B. belegde Woensdagavond in Thalia een openbare vergadering met als spreker den heer C. Frenay, die een uiteenzetting zou geven, waarom hij Nationaal Socialist werd. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. Nadat de kringleider de heer P. C. Kok de vergadering had geopend, kreeg de heer Frenay het woord. Spreker verheugde zich er over, dat ook thans, ondanks den boycot en de tegenwerking de belangstelling zoo groot was. Aangezien wij reeds een verslag plaatsten van een soortgelijke vergadering, eenige dagen geleden te Santpoort gehouden willen wij vol staan met alleen nog het een en ander te ver melden over het debat. De eerste spreker de heer van Brienen, noemde de leuzen der N.S.B. valsch. De N.S.B. kan niets voor den arbeider doen. We weten wel, aldus deze debater, dat de vakbonzen met ons op stap zijn gegaan. Spreker wees op Duitschland, waar mannen, vrouwen en kin deren worden uitgehongerd. De arbeiders aldus de heer van Brienen, moeten zelf den strijd oplossen. Daarom hebben ze geen nationaal- socialisme noodig. De tweede debater was de heer Twisk, die er op wees, dat in de aankondiging voor deze vergadering was medegedeeld, dat de heer Frenay zou beantwoorden de vraag: „hoe en waarom hij nationaal-socialist was gewor den". Deze vraagt heeft de heer Frenay ech ter niet beantwoord. Twee jaar geleden heeft de heer Frenay een onvoorzichtigheid begaan door Hindenburg te beleedigen. Hij heeft daar voor 3 maanden moeten „brommen". Spreker wijdt verder uit over persoonlijke aangelegen heden, bet-rekking hebbende op den heer Frenay, waarin hij er o.a. aan herinnerde, dat toen de vrienden van den heer Frenay zich opmaakten om hem, toen hij uit de gevange nis werd ontslagen, feestelijk te ontvangen, de heer Frenay zoek was. De heer Frenay merkte in zijn antwoord op, dat hij in zijn 14-jarige loopbaan veel heeft meegemaakt, maar nog nooit zooiets als dit debat. Spreker zeide, dat de leden van het N.A.S. hem wel „lusten" en nu sturen ze zulke debaters. Dit noemde hij de ellendigste bestrij ding. De heer van Brienen heeft niets posi tiefs gezegd. Over het 60-millioenplan spre kende, heeft de heer van Brienen gezegd, dat deze maar verdeeld moesten worden, maar wij leven niet van 60 millioen of van 60 milliard maar van den arbeid van hoofd en hand. Over Duitschland sprekende merkte de heer Frenay op, dat hij zijn leven wilde geven, als de ar beidersklasse in Nederland dezelfde zelfstan digheid had gekregen als de Duitsche ondanks 4 jaren oorlog, drie jaren revolutie en de Marxistische verdrukking. In zijn betoog meen de spreker, heeft hij voldoende uit laten ko men. waarom hij nationaal-socialist is ge worden. Hij heeft niet 3 maanden, maar 4 maanden gezeten, niet voor beleediging van Hindenburg, maar wegens majesteitsschennis. In een uitvoerig betoog zette de heer Fre nay daarna de denkbeelden van het nationaal- socialisme uiteen. De N.S.B. is tegen hand having van den -gouden standaard en voor in voering van de Christelijke beginselen in het staatsbestuur. Verder werden de gestelde vragen door den spreker beantwoord. Met het zingen van eenige liederen ging de vergadering, die een ordelijk verloop had, uit een. Meer ingelegd dan terugbetaald f 3176.25 Hulppostkantoor Santpoort-dorp Ingelegd f 16634.62 Terugbetaald f 10174.43 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6460.19 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f 11809.94 Terugbetaald f 8521.49 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3288.45 Het totaal der ingelegde gelden bedroeg der halve f 110558.68, dat der terugbetaalde f 73.939.46. zoodat het totaal van het tegoed der spaarders met f 36619.22 is toegenomen. Bij de Nutsspaarbank bedroeg dit f 16763.97, zoodat de gezamenlijke spaarders in onze ge meente bun teigoed met ruim f 54000 zagen toenemen. Inderdaad een mooie vooruitgang, die onmogelijk los kan staan van den econo- mischen toestand in onze -gemeente. Wat de -cijfers der verschillende kan-toren betreft, kan worden opgemerkt, -dat het hulp kantoor te Vels-en wel de beste resultaten nl. een vooruitgang van f 7500 heeft -geboekt. Overigens vielen geen bijzondere verschijnse len voor en was de vooruitgang vrijwel in overeenstemming met de beteekenis der ver schillende kantoren. Allee nvalt ook voor Sant poort-dorp met een vooruitgang van f 6460 de vergelijking gunstig uit. Met een vooruitgang over alle kantoren met een bedrag van ruim f 36000 zijn de nadeelige resultaten van eenige maanden weer wegge werkt. SPEELTUINVEREENIGING „DE MOERBERG" Gistermiddag was het feest voor de kinderen van de Speeltuinvereeniging „De Moerberg". Heeft men door omstandigheden dit feest moeten verzetten, gistermiddag heeft het plaats gehad en het is in alle opzichten goed Met 150 grootere kinderen werd een wande ling naar den Waterlandweg bij Velserbeek ge maakt en werd op het land van den heer de Vries die middag doorgebracht met spelletjes enz. waarbij de noodige tractaties niet ont braken. Met ruim 100 van de kleinsten werd de middag in den speeltuin doorgebracht. Of schoon vermoeid van wandeling en spel, keer den de kinderen hoogst voldaan huiswaarts. Besommingen van gisteren. In de besommingen van gisteren moeten, eenige wijzigingen worde-n aangebi'acht. Adelante f 2700 moet zijn f 2490. Ma-ria f 1850 moet zijn f 2060. Utrecht f 3890 moet zijn f 4110. SANTPOORT GEDEELTELIJKE AFSLUITING VAN DE HOOFDSTRAAT. Burgemeester en W" h" -'ers vnn Ve'-en brengen ter openbare kennis, dat het zu: -olijk: gedeelte van de Hoofdstraat te Santpoort van de Middendorpstraat af tot den Rijksweg van Maandag 17 September a.s. tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1