BEVERWIJK Een loopkraan. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Floralia-tentoonstelling. Ruim 300 inzendingen. Woensdagmiddag twee uur is in het Veilings gebouw „Het Centrum" de tentoonstelling van de Floralia-Vereeniging in tegenwoordigheid van eenige genoodigden geopend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt wethouder K. Steyn, eenige schoolhoofden enz. Het aantal planten, door deze vereeniging aan de schoolkinderen uitgereikt en door hen met zooveel liefde opgekweekt, in de hoop volle verwachting, niet alleen een mooi resul taat van eigen kweek te zien, maar ook een prijsje te bemachtigen, bedraagt ruim drie honderd. De jury, bestaande uit de heeren A. Mar tens, A. van der Wel en B. Heynekamp, had dan ook een verre van gemakkelijke taak, om de prijzen toe te kennen. De voorzitter der Floralia-Vereeniging, de heer Th. Runia, sprak een korte openingsrede uit. Na aan alle aanwezig-n een hartelijk wel kom te hebben toegeroepen, sprak hij den wensch uit, dat deze tentoonstelling veel be langstelling zal trekken, al noemde hij dit ook een stoute wensch, na wat het prachtige bloemencorso van j.l. Zaterdag had laten zien. Hij meende dan ook, dat er voor de Floralia- Vereeniging veel moed noodig was om deze jaarlijksche tentoonstelling (de zesde) zoo dadelijk na het schoone bloemenfeest te or- ganiseeren, want deze expositie valt, daarbij vergeleken, natuurlijk wel een beetje in het niet. Toch had het bestuur niet geschroomd, want het meerdere van de bloemenpracht is toch uit het mindere voortgekomen. Het is de Floralia-Vereeniging, die met dit mindere be gint, in de hoop daarmee veel schoons te be reiken. Zij wekt bij de schoolkinderen het schoonheidsgevoel op en liefde tot de natuur. De kweekresultaten zijn alweer aanmerkelijk beter, dan de vorige jaren. De kwaliteit van de pianten is weer toegenomen. Spreker noem de dit een gelukkig verschijnsel, want het is aan het bestuur bekend, dat de kinderen zelf al hoogere eischen aan hun kweekkunst stel len. Zij willen niet meer met minderwaardige planten op de tentoonstelling verschijnen en daarmee is het doel der vereeniging bereikt. Het bestuur wil dit werk dan ook gaarne voort zetten, zoolang dit maar mogelijk is. Maar het werk wordt moeilijker, wegens gebrek aan de noodige kasmiddelen. Zonder geld kan ook deze vereeniging niet werken, al is er niet veel noodig. Spreker hoopt dan ook, dat de in gezetenen van Beverwijk, die om hun mildheid bekend zijn, 'dit werk zullen willen steunen en dat steeds meer bloemen- en kindervrienden als lid zullen toetreden. De heer Runia dankte de juryleden voor hun moeilijke, maar dankbare taak en voor de vele moeite, die zij zich getroost hebben. Hij dank te ook het onderwijzend personeel voor de verleende medewerking' en de firma's, die door het inzenden van prachtige bloemen en plan ten de tentoonstelling zoo hoogst bezienswaar- dig maakten. Hij hoopte tenslotte, dat deze tentoonstelling mag' meewerken om het doel der vereeniging te bereiken en de belangstel ling te vergrooten. Hiermede verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Dadelijk hierop werden de deuren geopend en stroomden de ongeduldig geworden kinde ren naar binnen, om te kijken of de door hen gekweekte geraniums, fuchsia's, Afrikaantjes en verschillende soorten Coleus met een prijs bekroond waren. Het was een genoegen te zien hoe groot het enthousiasme der kinderen voor dit mooie werk is. Vooral de pronkappelen van den heer Bunemeijer, directeur der Tuinbouw Winter- school, trokken de aandacht. Namens de jury maakte de heer Heynekamp die ook eenige technische mededeelingen deed, den uitslag bekend. Deze was als volgt: O. L. School 1: le pr. Nellie Kup; 2e pr. H. Rothe; 3e pr. D. Pletting, eerv. verm. Jan Klomp en Jan Groot. O. L. School 4: le pr. Willy van Wijk; 2e pr. Jan Stein; 3e pr. Tonnie Meijer; eerv. verm. Piet Kelder. O. L. School 2: le pr. Gerda Redeker; Pe tra Snuif; 2e pr. Joop Melchers; 3e pr. Kees van Vliet en N. M. T. Vlam; eerv. verm. Karei de Bie. R.-K. Ulo school, Arendsweg (Meisjes): 2e pr. M. Th. Luipen; 3e pr. T. de Wild. R.-K. Meisjesschool Galgenweg: 3e pr. Tine Gaarthuis; eerv. verm. Tine Luipen. R.-K. Jongensschool, Romerkerkweg: le pr. Louw de Ruiter; 2e pr. R. L, Bruins; 3e pr. H. de Groot en Theo de Ruiter; eerv. verm. Wim Luipen en Jan de Ruiter. Huishoudschool: le pr. N. Eckhart; 2e pr. N. Molenaar. School voor B. L. O.: 2e pr. Col' Stein; 3e pr. Kees de Prijcker en Kees Bakker; eervolle verih. Gerrit Borsboom. Duinwijkschool: le pr. Jans Bovensche; 2e pr. Henny Evers; 3e pr. Tj. Feenstra; eerv. verm. R. v. d. Roer. Ned. Herv. School, Noordwijlcweg: le pr. Nel lie Kriek en Henk Schellevis; 2e pr. Marlet je Booker; 3e pr. Jannie Slikkens en Ank v. d. Roer; eerv. verm. Marietje de Vries en Ali Pel. Chr. School Meerensteynstraat: le pr. Bets Bloemendaal en Hennie de Vries; 2e pr. Dick de Vries en Piet Wilgenhoef; 3e pr. Simon Blom; eerv. verm. Trien van Zalingen en P. Taschier. R.-K.'Meisjesschool, Peperstraat; 2e pr. Lina Zonneveld; 3e pr. Greta Burger en Agatha Baltus; eerv. verm. Bets Burger en Annie Winkelaar, R.-K. Jongensschool, Hobbestraat: le prijs V. Bruins en Gerard Zwart; 2e pr. Jan Roozen 1 en H. Butter; 3é pr. Chr. P. Klein, Taco v. d Werf, Wim Braun en Les Zonneveld; eerv, verm. Th. de Reus. R.-K. Jongensschool Galgenweg: le pr. Roel van Noort; 2e pr. Lou Joosten; 3e pr. Gerard Koorn en Ari v. d. Werf; eerv. verm, Nico Hille en Ben Groenland. O. L. School 3: le pr. Time Visser, Antoon Gerrits en Truida Machier; 2e pr. W. Houtwip per en Netty Hooft; 3e pr. André Mouton en Lony Oort; eerv. verm. Jan Dubbelman, Inzending overjarige planten: le pr. Wij- nanda Verse veld; 2e pr. J. Beentjes; 3 e pr. Marie Peters. Jury-prijs: Jannie Houtzager en Clara van Leeuwen; extra Jury-prijs Hennie de Vries, MARKTBERICHTEN Noteering van 12 September 1934. Spinazie per kist f 0.120.58 Postelein per kist f 0.130.30 Andijvie per kist f 0.380.98 Wortelen per K.G. f 0.05-0.10 Bieten per kist f 0.36 Komkommers, per 100 f 28 Augurken per slof f 0.280.40 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.04—0.07 Idem zand f 0.09 Doppers per K.G. f 0.23 Capucijners per K.G. f 0.170.20 Raspers per K.G. f 0.22—0.28 Tuinboonen per K.G. f 0.10 Snijboonen per K.G. f 0.090.18 Heerenboonen, per K.G. f 0.090.16 Trosboonen per K.G. f 0.11—0.18 Roode kool per 100 f 46. Savoye kool per 100 f 57 Bloemkool per 100 f 712 Uien, per K.G. f 0.03—0.04 Sla, per kist f 0.45—0.95 Pieterselie per bos f 0.02-0.03 Selderie, per bos f 0.020.04 Appelen per K.G. f 0.07—0.13 Peren per K,G. f 0.050.18 Pruimen per K.G. f 0.13 Aardbeien per doosje f 0.20 Druiven per K.G. f 0.260.34 V eilingsoverzicht. Een gunstige week. Al ginig het met enkele producten niet naar wen-sch, alles 1 dooreen genomen mogen wij toch weer over het verloop van den handel gedurende de afgeloopen week tevreden zijn.. Ook wat de aanvoeren betreft was de marlet geregeld van diverse groentensoorten ruim voorzien. Ofschoon de boonenaanvoer wel belangrijk minder wordt -toch viel het aanbod ook deze week zoodanig mee dat dit artikel nog steeds als hoofdproduct kon worden beschouwd. Snij boonen ondervonden geregeld veel kooplust en goede kwaliteit kon- voor behoorlijke prij zen Igeplaatst worden. De prijzen beginnen echter steeds oneer- uiteen te loopen daar som mige partijen als restanten meer gebreken gaan veirtoonem. De prijzen wissel-en soms van 8-20 et. per K.G. De aanvoeren va-n dubb. boonen die -thans van naburige streken veel worden aangevoerd was eveneens nog van grooten omvang en ook voor deze soort was geregeld veel belangstelling met goede prijzen. Hiervan schommelden de prijzen naar soort soms van 716 ct, -de doorsnee echter voor goede kwaliteit komt zoo ongeveer neer op 10—12 ct. per K.G. Pronkboonen hebben lang vast gestaan op noteeringen van 811 ct. -doch liepen midden dezer week terug van 68 et. p-e-r K.G. Van de overige soorten sperciefooon-en met -en zonder draad -worden -de prijzen door d-e kwaliteit -be paald -die varieerden zoo p.rn. van. 10-17 ct. per K.G. Sla trok deze week heel wat beter aan als d-e vorige waardoor de prijzen weer foeter wer den. Het waren wel uitzonderingen, -maar -toch kwamen meermalen prijzen van 8-0100 ct. per kist voor. Ook de mindere kwaliteiten werden behoorlijk betaald. Andijvie heeft nog geregeld veel belangstel ling en bleef voortdurend -mooie prijzen hand haven. B-ospeen waarvan -de -goede kwaliteit -nog steeds gezocht is was over het algemeen goed te verkoopen, Ofschoon soms wel eens 'eigen aardige schommelingen voor kwamen. De no- (De Nederlandsche athleet Berger wordt gehuldigd voor het "behalen van de Europeesche kampioens titels 100 en 200 Meter hard- loopen). De loopmare heeft zich met snelheid verspreid, Dat Berger een loop heeft genomen, Met loopers van andre nationaliteit En 't eerst aan het eind is gekomen. Die loopjongen heeft zich daar wel in Turijn, Een held in zijn loopbaan bewezen, En waar in Europa maar sportlieden zijn, Daar wordt hij als loopkraan geprezen. Nu kan men wel zeggen: wat geeft ons dat nou, Er zijn wel belangrijker daden, Als Berger nu eens niet zoo hard loopen zou, Dan zou dat ons land ook niet schaden. De zaken, die loopen nog steeds achteruit, Hoe hard of wij menschen ook draven, En Berger heeft ook niet de crisis gestuit, Ondanks al zijn hardloopersgaven. Jawel, maar toch is er een winst voor ons land, Al kan men er dan niets voor koopen, Want Berger, die bracht ze toch maar aan 't verstand: Die Hollanders laat die maar loopen! P. GASUS. teeringen lie-pe m-uite-en va-n 6-10 ct. per bos, Postelein kon ook -deze week rn-iet mee ko men. -en bleef geregeld schommelen op een peil van 14—2-0 c-t. per kist. Ook van -de spinazie raakten den laatsten tijd vooral -de prijzen meer in -de put en het kwam voor sommige partijen al weer voor dat deze onverkocht bleven. Van -de -tomaten kunnen wij alleen zeggen, dat deze geregeld nog voor ze-et' lage prijzen konden geplaatst worden. De -notee-ringen wis selen meestal van 25 ct. per K;G. Bloemkool wer-d weinig aangeboden en eer ste soort is dan nog steeds in- -de -minderheid. Voo-r goede soort is veel kooplust en wisselen, de prijzen zoo ongeveer van 1216 ct. terwijl voor afwijkende -geregeld niet veel ambitie bestaat. Komkommers beginnen In aanvoer af te nemen ofschoon de af-g-eloopen- week -toch nog flinke partijen we-rden aangeboden-. Hiervan, was -d-e handel ook -iets vlugger en schommel den de prijzen van 26 ct. per stuk, Van -de koolsoorten zijn 'het de groentjes -die nog al belangstelling ihebben- en geregeld voor behoorlijke prijzen van de hand gaan. Voor roode en gele kool bestaat niet zooveel aftrek en is de afname nog niet groot. De eerste spruiten werden ook deze week reeds aangeboden en werden betaald met 9 ct. per K.G. In de fruittafdeeling kwamen zeiden voor- dezen tijd -zulke mooie partijtjes aardbeien voor al -thans het geval is. Deze week kwa men meermalen partijtjes van 4r—6 groote sloffen voor. Voor doosjes waren de prijzen zoo ongeveer van 15-20 ct. -en voor groote slof fen werd van f 1.f 1.15 betaald. Meloenen waren de afgeloopen week niet hoog in prijs. De verschillende soorten wissel den van 616 ct. per stuk. Van -de pruimen is het meestal de Reine Victoria die naar soort noteerden van 3060 ct. per slof. Appelen en peren staan vooral voor -de beukensoorten -op zeer laag prijspeil en va- rieeren zoo ongeveer naar kwaliteit van 6—10 et. per K.G. Voor enkele soorten voor de tafel loopen de prijzen geregeld enkele centen hooge-r, doch hoog-e noteeringen komen niet voor. DE PERSILFILM IN LUXOR THEATER. Woensdagavond had in het Luxor theater voor een stampvolle zaal de filmvertooning plaats van de „Persil"-klankfilm Wasch ge makkelijk. Wasch voordeelig! De heer J. Stomphorst heette namens de Persil fabrieken alle aanwezigen hartelijk wel kom en hoopte- dat deze leerzame en aetueele film veel mocht bij-dragen om het gebruik van Persil aan te moedigen en te vergrooten. HET PARTIJCONGRES DER N. S. D. A. P. TE NEURENBERG. - zijn slotrede, die hij Maandagavond hield. - Hitier tijdens 'Allé aanwezigen hebben 'genooteri van 'deze technisch voortreffelijk verzorgde film. Een groep bekende Nederlandsche tooneel- kunstenaars o.a. Paul Huf, Lou Ezerman en Clinge Doorenbos hebben er voor gezorgd, dat deze film geen droge reclame-makerij werd. Wij hopen dat het goede voorbeeld der fa. Ostermann spoedig navolging moge vinden in andere Hollandsche industrieën. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 12 Sept. 1934. Breekpeen per kist f 0.550.60. Spinazie per kist f 0.100.3O. Sla per kist f 0.300.75. Postelein per kist f 0.180.20, Andijvie per kist f 0.350.80. Wortelen per bos f 0.060.08. Raapstelen per bos f 0.02. Radijs per bos f 0.02—0.04. Pieterselie per bos f 0.010.02. Selderie per bos f 0.020.03. Bloemkool I -per stuk f 0.100.12. Bloemkool II per stuk f 0.040.05. Tomaten per K.G. f 0.02-0.05. Aardappelen per H.L. f 33.50, Uien per doosje f 0.130.24. Komkommers per -stuk f 0.01—0.06. Doppers per K.G. f 0.27. Capucijner W. per K.G. f 0.20. Capucijners br. per K.G. f 0.150.22. Pronkboonen f 0.060.08. Snijboonen per K.G. f 0.100.20. Dikke boonen per K.G. f 0.080.14. Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.110.16. Sperc, b. m. dr. per K.G. f 0.10—0.12 Tuinboonen per K.G. f 0.100.17. Trosboonen per K.G. f 0.110.16. Roode kool per stuk f 0.050.07. Groene kool per stuk f 0.040.07. Meloenen per stuk f 0.0-60.14. Knollen per -stuk f 0.08. Bramen per slof f 0.95. SUPPORTERSVEREENIGING ROOD-WIT. De supportersvereeniging Rood-Wit hield haar jaarvergadering in café Dé Vriendschap te Beverwijk. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer W. v. Vlissingen, den snellen groei der vereeniging'. In September 1933 bedroeg het ledental 178. Thans 268. In een jaar tijds dus een aanwas van 90 leden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Die verwierven veel bijval. De balans sloot met een batig saldo van f 50.09. In kas is f 300.55. In de vacature J. v. Zutfen, tweede secretaris werd gekozen de heer Hoogeboom, De penning meester, de heer Meyer, werd bij acclamatie gekozen. Het beleid van het bestuur werd goedgekeurd. De viering van het eerste lus trum werd besproken, de voorbereiding daar van werd aan het bestuur opgedragen. De heer C. Veen werd benoemd tot lid der kascommis- sie in plaats van den heer D. Groen, wien eveneens dank werd gebracht voor zijn werk. Nadat de heer J. Maenhout nog een propa- gandawoord gesproken had voor het clubblad en de voorzitter der vo-etbalvereeniging Be verwijk, de supportersvereeniging en haar be stuur had bedankt voor den verleenden steun, kwam de rondvraag. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt, waarna de voorzitter on der dank voor de goede opkomst de vergade ring sloot met de beste wenschen voor het aanstaande seizoen. Vereeniging „Koninginne- feesten". Goed geslaagde spelen, Woensdagmorgen werd o-m 9 uur o-ptocht gehouden van al de schoolkinderen waarbij de muziek van Y)e patronaatsfanfare hun medewerking verleende. De algemeen voorzit ter deheer Johs. Henneman sprak vanaf het gemeentehuis den kinderen en den feestvieren den eenige opwekkende woorden toe. Hierma giaf de heer Henneman het woord aan de burgemeester, die even stil stond bij de g'e- d-achtew aan de koningin wiens feest wij he den vieren, doch die in het afgeloopen half jaar zoo zwaar getroffen is door het verlies v-a-n Koningin M-oe-der en haar gem-atl Prins Hendrik. De burgemeester sprak den wensch uit, dat onze Koningin voor verdere rampen gespaard -m-oge blijven. Vervolgens sprak bur gemeester den wensch uit, dat het feest moge slagen en verklaarde de feesten v-oor geopsn-d. Door d-e schoolkinderen werd uit volle borst het Wilhelmus gezongen begeleid door de mu ziek en onder leiding v-an den directeur den heer P. Ruijs. Door het dochtertje van den heer C. v. V-een, voorzitter van Koninginnedag werd aan mevr. Vreugde een bloemstuk a-angeboden. Met een driewerf hoera vertrokken de kinde ren naar het patronaatsterrein waar verschil lende spelen gehouden werden -o.a. touwtrek ken door de jongens van -de 6e klalsse v. d. R.K. Jongensschool le prijs G. Koedijk, 2e A. Adrichem, 3e A. d-e Wit, 4e B. Castricum en 5e G. Vendel. 6e Kl-a-sse a stoofsteken: Ie prijs A. de Wit, 2e J. Bleeker, 3e G. Dekker, 4e G. Kuijl en 5e Nic. Welboren. Groep 2, stoofsteken: le H. Burger, 2 W. Kuijl, 3. J. Henneman, 4. N. Kuijl en 5 N. Ursem. Touwtrekken: le prijs C. Dunneer, 2-e N. Mo lenaar, 3e J. Henneman, 4e J. Molenkamp, 5e II. Schuijt. 5e Klasse a. Zakloopen: l'e prijs Joh. de Ruyter, 2e Theo Stengs, 3e Floor Sterk, 4e J. Nyman en 5e Engel Neef. Zakloopen 6e klas lë prijs A. Stengs, 2ë J. Beentjes, 3ë X Schuift, 4e L. Neeft, 5e C. v. d. Heiden., 5e klas, balgooien: le prijs G de Munk, 2e J. Aardenburg, 3e A. Henneman, 4e Theq Fa'kels, 5e L. Groenland. 5e klas, hardloopen met hindernissen: lë Th. Stengs, 2e B. Vrenegoor, 3e Wim Beentjes1, 4e Joh. de Ruyter en 5e Jaap Duivenvoorde. 2e Groep: le Piet Limmen, 2e J. Aardenburg, 3e Nic. Rijs, 4e Nic. Spanjaard en &e Cor dq Munt. Geblindoekt paardrijden door j-ongens van de Christelijke school: le prijs Gerrit Haas noot en Klaas Honig, 2e Piet Lotterman en Nic. Geer lof s, 3 e Jac Nol en Ban Salomon, troostprijs P-ens Nol en Wim Salomon. Baldragen voor de meisjes van dezelfdë school, le Letta de Vries. 2e Bets van Doorn, 3e Jannie Doelen, 4e Trientje Pletting, 5o Jannie de Vries en 6e Letta Doelen. Hardloopen: le Rees IJzerman, 2e Gerrard Brands, 3e L. van Staalduinen, af-d. meisjes Jannie Schipper, 2e Amiie Bogerts en 3e Rieka Keizer. Vervolgens werd door dames en glibberig spel uitgevoerd, n.l. Aalgrijpen: le prijs mej. S. Bakkum, 2e A. Beentjes, 3e A. Maalman, 4e L. Slinger, 5 e T. H-oogew-eg en 6e- Jo Lammers. Meisjes R.K. Meisjesschool: le klasse a: le prijs Trientje Sluys, 2. Willië Fatels, 3 Jootje Duin, 4. rientje Kunnen. 5 Nellie Vendel, 6. Agie Henneman, 7. Agi-e Pe kel, 8. Agie Zonneveld, 9. Marie Aardenburg, 10 Alie Rijk, 11. Agatha Adrichem, 12. Rietje Vonk, 13. Annie Molenaar, 14. Ooba Lensen, 15 Annle de Wit en Ï6. Tonia Spanjaard. Klasse B; 1. Corrie de Ruyter, 2. Jootje v. Zon, 3. Stientje Blanken-daal, 4. Agie Welbo ren, 5e Neli de Ruyter, 6. Truusje Fabels, 7. Marietje Kuijper, 8. B'etsle Beentjes, 9. Grethai Beentjes. 10. Truusje Pekel,. 11. Marietje Bur ger, 12. Annie Meyer, 13. Nelli de Ruyter. 14. Coba Kok, 15. Nellie van Hooff, 16. Annie d-e Boer. 2e klas: le prijs H. v. Noort, 2. Willie Wei- boren, 3. J. v. Beentjes; 4. Marie H-engs, 5. Nelie 5 Zonneveld, 6. T. Sap, 7.6Truusje Fa- kels, 8. Hannie Schoonenberg, 9. Marie Lies hout, 10. T. de Jong', 11 M. Sinnige, 12. Marie Welboren, 13. A. v. Duivenvoorde, 14. A. dé Wit-, 15. Jans Beentjes, 16. N. van Baars, 17. Tr. Bleeker, 18. Ki-azin-a Kl-oes, 19. A. Bl-anken- daal, 20. A. de Munk, 21. A. Schelleken-s, 22. M. Beentjes en 23. Corrie Rijs. 3e klasse: le prijs Henni v. Tunen, 2. Jo v. Stralen, 3. An-nie d-e Wit, 4. Agie Zonneveld', 5. Do-ra Dam, 6. Hanni Kuyl, 7. A. Verdonk, 8. Corrie Boon, 9. Trien Zonneveld, '10 Corrie Beentjes, 11. Sien-tje Kuijl, 12. Jo de Munk, 13. Annie Stengs, 14. Trien Beentjes, 15. Truus Zinneveld, 16. To Knaap. 17. Jo F-atels, 18. Truus Zonneveld, 19. Gre Bulters, 20. Tr. Maal man, 21. Agie Stengs, 22 Jo de Wildt, 23 Grë Beentjes en 24. T. d-e Goede. 4e klasse: le Marie v. d. Maat, 2. Mieit Groenland, 3. Corrie .Zonneveld, 4. Mari-e Stee man, 5. J-o Maalman, 6. Ma-rie Duin, 7. Tr. vv Roon, 8. Jans Zonneveld, 9. Ma-rie Beentjes, TO. Clazina Vendiel, 11. Corrie Adrichem, 12, M. Smit en 13 Stientje Beentjies. Aalgrijpen voor dames: le pr. S. Bakkum? 2. A. Beentjes; 3. A. Maalman; 4 L. Slinger; 5. T. Hoogeland; 6.J. Lammers. Hardloopen met hindernissen voor meisjesS le pr. A. Beentjes; 2. R. Visser, 3. M. Maal man, 4. N. Velp, 5. Chr. Beentjes, 6. Tr. Adri chem, 7. A. de Jong, 8. A. de Ruijen, 9. H. dé Jong. i Voor de nationale ringstekerij voor paren bestond groote belangstelling, men volgde met aandacht de verrichtingen: De uitslag was!| Wisselbeker voor h-eeren: le prijs T. Wen- tink; wisselbeker dames mej. Spanjaard të Santpoort. le pr. Nic. Kloes en mej. L. Smit; 2. P. dé Wit en mej. A. de Wit; 3. M. Wenting en mej., C. Brouwer; 4. J. Wille man- en mevr. Wille- manSpanjaard; 5. J. de Ruijter en mevr,' De Ruijterde Wildt. Te 3 uur speelde A.D.O. een voetbalwed strijd tegen Sparta uit IJmuiden en trad met een overwinning uit den strijd. Ook de korf balclub O.N.A. werd overwinnaar in een strijd tegen S.D.E. uit Wormerveer. Des avonds 8.30 uur had voot het Chr. Ver- eenigings-gebouw onder groote belangstelling een gymnastiekuitvoering plaats van de ver eeniging D.O.K., waarbij het volgende pro gramma werd afgewerkt: Vrije orde oefenin gen. toestelturnen, gecostumeerd brugwerk. Na afloop belef het gezellig druk en bood het verlichte stadhuis een schitterend ge zicht. Tot laat bleef men zich vermaken bij' de verschillende kermis-vermakelijkheden en in de cafe's waar ruimschoots gelegenheid bestond tot dansen. i Men kan van een goed geslaagde openings dag spreken. In den namiddag werd verschillende speleri gehouden kegelloop voor meisjes van 14 tot 18 jaar: le prijs Ursela Kossen; 2. Mies van Egmond; 3. Gré de Wit; 4. Truus Schuyt; 5. Truus Henneman; 6. Annie Blankendaal; 7. Annie Huisman; 8. Nellie Ommeer; 9. Lena van Hooff; 10. Trien Bakker; 11. Janny de Ruijter; 12. Stien van Lieshout; 13: Letta de Vries; 14. Truus Beentjes; 15. Duif Beentjes; 16. Bertha Nijman; 17. Marie Zonneveld; 18. Geest je Kuijper. Na afloop werden door burgemeester Vreugde op het gemeentehuis de prijzen uit gereikt aan de prijswinnaars(sters). De ten toonstelling van de jonge L.T.B. heeft een druk bezoek gehad; tot laat in den avond heerschte op de straat een gezellige drukte. SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine Vancouver n. Rott. 11 (v.m.) te Londen. Veendam 11 (v.m.) Rott. te New-York. Damsterdijk Rott. n. V-anoouver 11 (v.m.) v. Londen. DelftdJjk, Vancouver n. Rottm. 12 te Liverpool Dinteldijk, Rottm. n. Vancr. 10 v. Bermuda. Statendam 12 van New-York te Rotterdam. Lochg-oil vertr. 12 v. Vancouver n. Rotterdam. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam vertrekt 13 Sept. v-an San Francisco. HALCYON LIJN Maasburg, Pto Ferajo n. Rott. p. 12 Dungen. Stad Vl-aardingen, 12 v. Vlaardingen naar Kirkenes. Stad Zaandam 11' v. Seaham n. Memel, HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN Streefkerk (thuisr.) via Duinkerken 11 (10.4 v.m. 300 mijl ZZW v. Land's End. HOLLAND—AFRIKALIJN. Klipfontein (thuisr.) 12 v. Dar-es-Sal-aam. Meliskerk (uitr.) 12 van Kaapstad. Kelder (uitr.) 10 van Dakar. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN. Tsjisadane, Shanghai n. Batavia 11 v. Macass. Tsjisalak 10 v. Shanghai te Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Al-mikerk 12 Sept. van Rotterdam naar Sydney. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 11 Sept. te Port Said. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Nereus 12 van Amsterdam naar Kopenhagen. Titus 12 Sept. v. Amsterdam n. Hamburg. Poseid-o-n 12 van Carthagena te Amsterdam. Ganymedes 12 Sept. van Izmir te Piraeus. Deucalion 12 van Tarragona te Valencia. Stella 12 Sept. van Tarragona te Castellon. Colombia, Barbados n. Amst. 11 v. Madeira. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia (thuisr) 1 van Rio Jan. Stad Haarlem Rotfcm. n, Ssrvola p. 10 Ouess. Maasburg, Pto Ferrajo n, Rottm. 11 (1.48 n.m.) 90 mijl Z.O. v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 12 van Marseille. Kota Pinang 11 (5 n.m.) v. Liverpool naar Macassar. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN Silverash, Vancr. n. Calc. 11' v. Manilla. Silverhazel, Calc. n, yiancouver 4$ Bombs T-arakan, N.-Orleans n. Calc. 9 te Lor. Marq. Manoerani, Vancr. n. N.-Orleans 10 te Balboa. SAIGON—JAVA—NOUMEALIJN. Van Rees 11' van Batavia te Sydney. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisr.) 11 v-an Napel. Poelau Tello (uitr.) 11 van Suez. Marnix van St. Aldegonde- (uitr.) 11 v. Algiers. Poelau Bras (uitr.) 10 te Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander 12 v. Batavia te Amsterdam. City of Roubaix Taku Bar n. Rotterdam p. 11 Gibraltar, 15 te Havre verwacht. Ajax Kobe n. Rotterdam 11 te Hongkong. Atreus Rott. n. Japan 10 te Singapore. City of Ora/n, Dairen n. Rott. 10 v. Col-o.nibo. City of Khartoum, Rott. n, Japan 11' van Kobe. Antenor, Japan n. Rotterdam 12 v. Colombo. AANGEKOMEN 1'1 September: City -of Antwerp s.s. Cork Neioin ss.. Concepcion TJto s.s. Hull Georgii s.s. New Foundland San Pietro s.s. Civita Vecchia 12 September: Acclivity m.s. Rouaan Re^ander Ba$avia. VERTROKKEN. 11 September: Tabinta m.s. Batavia Enggano m.s. Tj-ilitjap Stuyvesant s.s. West Indië Oskar Friedrich s.s. Rotter-dam Runnelston-e s.s. Se-aham Schieland s.s. New Casle Crichtoun s.s. Leith Vliestroom s.s. Hull Merl s.S: Londen Vera m.s. B'atoum Nijkerk s.s. Beira- 12 September: Brisk s.s. Oslo Snar s.s. Archangel Luimneach s.s. Limerick Teruggekeerde IJsland-expedities. Van de verschillende expedities, die een paar maanden geleden naar de IJslandsche wateren vertrokken ter uitoefening van de haringviss-cherij blijken alleen de No-ren en IJs landers naar wensch gevangen te hebben. Voor de Finnen, Estlanders is zij een teleur stelling geworden. Vooral voor de laatsten, want ze hadden gerekend op een vangst van 50.000 vaten, maar moesten met 10/15.000 va ten thuisvaren. Hout voor Velsen. Het Finsohe stoomschip Georgii is met een - J&diüg Jiom de. papierfabriek aangeko men. Als bijzonderheid kan hierbij vermeld worden dat dit hout uit Canada afkomstig is, hetgeen voor de eerste maal het gev-al is met dergelijke ladingen voor Velsen. Rond den Kaap, Het motorschip Tabinta, dat dezer dagen van Oslo de Koninklijke familie heeft afge haald, is direct na aankomst te Amsterdam gereed gemaakt voor de reis naar Ned. Indië. Het schip zal deze reis via Kaap de Goede Hoop maken. HAARLEM, 12 September. Ondertrouwd 11 September: A. J. Faber eri M. P. Hovingh; R. Rij kens en W. A, J. Koops. Getrouwd 11 September: H. v, d. Biïel en G. C. Frank. Bevallen 8 September: J. C. Beurskens— Geelhoedt, z.; 9 September: C. W. C. van Em merikGovers, z.; 10 September: W. A. Smit —van Hartevelt, d.; S. Herreboutv. d. Broe- ke, d.; 11 September: S. GreuterVerhagen, z.; M. J. van HonschotenWillemse, d. Overleden 10 September: J, Schinkel, 77 j., Bantamstraat; B. W. v. d. Ham, 69 ja.ar. Kamper laan. -

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6