BIOSCOOP. Spaansch schaak Verder onderzoek De Morro Castle. Met de ontzettende ramp op het Amerikaan sche stoomschip „Morro Castle" schijnt de 5r?ote scheepsbranden hervat te zijn. Gelijktijdig is bericht dat tot tweemaal toe brand is uitgebroken op het stoomschip „Santa Rita" dat na het eerste geval in de haven van Panama is binnengeloopen. In bei de gevallen schijnt men opzet te veronderstel- j nt«-en -^•me'rihaansche onderzoek inzake de Morro Castle heeft al vreemde dingen aan het licht gebracht. De tweede marconist is ge arresteerd. Hij was door zijn chef naar de brug gestuurd om instructies te vragen, bleef lang weg en kon toen geen orders overbren gen. De eerste machinist vertrok met 29 an dere leden der bemanning en slechts twee pas sagiers. per reddingboot, toen het schip nog in volle vaart was, en liet zijn taak aan zijn on dergeschikten over. Passagiers hadden ge poogd den brand te blusschen omdat, naar hun zeggen, de bemanning niets deed. Blijk baar was het een volledige janboel aan boord. Zelfs is iemand komen vertellen dat de brand al twee uur eerder was uitgebroken dan de scheepsofficieren veronderstellen. Het is een vreemde historie, een erg vreem de historie, en er komt mu nog bij dat men po gingen heeft gedaan om leden der 'bemanning „buiten de sfeer van het onderzoek te bren gen" zoodat de federale politie uitgebreide maatregelen heeft moeten nemen om dit te voorkomen. Vage uitingen omtrent „radicale organisa ties" die deze twee nieuwste scheepsbranden op haar geweten zouden hebben, maken de zaak niet duidelijker. Het is niet verklaarbaar welke politieke organisatie, radicaal of an derszins, er haar belang in zou zien schepen- in-volle-zee in brand te steken en de levens van tallooze passagiers (en ook die der be manningen) in gevaar te brengen. Wij herin neren ons nog groote scheepsbranden genoeg i— die van de „Georges Philipar" en van de „Atlantique" maakten destijd den diepsten in druk maar nooit is gebleken dat eenige politieke organisatie daar direct of indirect voordeel bij had. En het schijnt nogal onaan nemelijk dat een muitende bemanning, stel al dat die aan boord van de „Morro Cast-Ie" en de ..Santa Rita" bestaan zou hebben, behalve de levens der passagiers ook haar eigene op deze wijze gewaagd zou hebben. Met welk doel? Het schip te vernietigen, en aan de as surantie-maatschappijen een strop te bezor gen? Dat lijkt volstrekt geen zin te hebben. Misschien zou men een vergelijking kunnen maken met de daden der vooroorlogsche Rus sische nihilisten. Maar die waren tegen een bestaand stelsel: de Russische autocratische regeeringsvorm, gericht. De groote scheeps branden daarentegen vormen een internatio nale reeks, en internationaal kent de wereld geen georganiseerd en geleid stelsel. Alleen de afwezigheid ervan. Ik schakel de wapenindus trie uit, die een volmaakte internationale or ganisatie bezit maar van de scheepsbranden heelemaal geen nadeel ondervindt en er bui ten staat. Conclusie: de Russische nihilisten richtten zich tegen een bepaalde tegenpartijden tsaar én zijn regeering. De internationale scheeps brandstichters, als zij inderdaad zooiets als een organisatie vormen hebben geen vast-omlijnde tegenpartij. Zij schrikken alleen de wereld tel kens op door nieuws-sensaties, waar tegen de wereld overigens geharder dan ooit is geraakt, want het wemelt ervan op allerlei gebied. Het ontbreken van begrijpelijke motieven maakt deze scheepsbranden des te vreemder en de theorie, dat zij gesticht zijn, nog steeds moeilijk bewijsbaar. Als men in het geval van de Morro Castle nu eindelijk bewijzen van brandstichting kan geven en volgens de liefe lijke Amerikaansche methoden bekend als „third degree" de waarheid aan de verdachten ontfutselen, is er misschien eindelijk kans op het stopzetten van deze reeks scheepsrampen. Men zou zeggen dat het tijd wordt. R. P. De Film van de Feestweek. Een prachtige avond. BEVERWIJK De Havenuitbreiding. Wij hebben nog eens geinformeerd naar het werk bij de havenuitbreiding te Beverwijk. Bij de werkverschaffing aldaar zijn ongeveer 160 personen te werk gesteld. Er wordt flink aan gepakt. Op het oogenblik worden door twee heistellingen de palen voor den kademuur in geheid. Binnenkort wordt nog een derde hei stelling verwacht voor het heien van den damwand voor den kademuur. Ook de werkzaamheden voor de nieuwe brug vorderen uitstekend. Eerstdaags zal met het brugdek worden begonnen. Ook zijn de plannen voor de verbreeding van de inundatiesluis voor de verbreeding zonden, maar aangezien hier zoowel de Genie als de Rijkswaterstaat bij betrokken is, vordert dit niet zoo snel BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 7 September t. m. Donderdag 13 September. Ondertrouwd: A. N. Bakker en A. Ch. Maen- hout. Getrouwd: G. J. Minnebo en C. C. M. Kuijs. A. Th. J. van der Lee en C. M. Berghuis. Geboorten: W. J. M. Bordes-van Loenen, z. G. A. de Bruin-Scharlewi, d. A. Tabak- Besse, z. A. van Offenbeek-Blinkhoff z. E. H. Schram-Braam, d. J. Verkooijen-Wol- terman z. E. P. Piekema-Ravensberg, d. J. C. Mijnen-Komen, z. Overleden: E. C. G. Spijkerman, 72 j„ ge huwd cm. A. Haak. A. Marij nissen, 27 j„ gehuwd m. A. Rozenheek, gewoond h. te Wijk aan Zee en Duin. A, Davidson, 76 j. gehwd.' m. R. vaii Hess. Donderdagavond had in het Kennemer- Theater een speciale filmavond plaats welke door het bestuur van de Vereeniging van Win keliers en Neringdoenden ..Eendracht Maakt Macht" was georganiseerd voor leden en ge- noodigden. De voorzitter van E.M.M. de heer G. W. P. Stoubenbeek heette alle aanwezigen hartelijk welkom en vond dat het een gelukkige ge dachte van het bestuur van E.M.M. geweest was om alle feestvierende vereenigingen nog eens te vereenigen om hun op de film te laten zien wat zooal in de feestweek de revue heeft gepasseerd. Spreker heette in het bijzonder welkom den burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens en wet houder J. F. Braun. Spr. hoopte dat de prettige sfeer en geest die in Beverwijk gedurende de feestweek heerschbe nog eenmaal en wel dezen avond zou boven komen. Allereerst werden de films vertoond van het bloemencorso in 1919 en van de -herden kingsfeesten in 1927. Menigmaal werden de films door applaus onderbroken waaruit bleek dat de aanwezigen deze prenten uit de cu-de doos zeer op prijs stelden.. Na de pauze kre gen wij achtereenvolgens te zien -de aanbie ding van het vaandel der harddraverij ver eeniging, de opening van het Lunapark, den sprookjesoptocht, de korte baan harddraverij op de Breestraat, het bloemencorso georgani seerd door V.V.V., de sportfeesten op het Ge meentelijke Sportpark en het besluit van de feestweek nl. de marschwedstrijden en het muziekfestival georganiseerd door de St. Jozef Harmonie. We behoeven nauwelijks te ver melden dat ook deze films zeer in den smaak vielen daar iedeeren of zichzelf of vrienden en bekenden op het witte doek zag. Tot slot werd nog de groote lachfilm .Hou je roer recht" vertoond. Al met al een zeer genoegelijke avond waarvan alle aanwezigen genoten hebben en welke een waardig slot der feestweek was. Vermelden wij nog dat „Roemens Band" voor het muzikale gedeelte zorgde, terwijl de nieuwe geluidsinstallatie een aanmerkelijke verbetering beteekende. Gedurende de heele week zal zoowel de her- denkingsfilm van 1919 en 1927 als de film van de feestweek in het programma van het Ken- nemer-Theater loopen. De Beverwijksche feesten in het Kennemer Theater. Alle Be ver wij kers hebben natuurlijk de feesten of gedeelten daarvan bijgewoond. Daarom zullen ze het wel aardig vinden, de verschillende gebeurtenissen nog eens op het witte doek te zien. Daarvoor moeten ze naar het Kennemer Theater gaan; daar kunnen ze het niet alleen zien, maar ook hooren. want hier draait de sprekende film: „Beverwijk viert feest". Daar komen o.a. op het doek: de harddraverij-receptie; de opening van het Lunapark; de Sprookjesoptocht, de Harddra verij; het Bloemencorso; de marsehwedstrijd en de sportfeesten. Tevens wordt hier gedraaid de Beverwijk sche Hendenkingsfilm„Beverwijk in oude tijden". Dingen die men reeds lang vergeten heeft, ziet men in deze oude Beverwijksche film weer terug, zooals o.a. het bloemencorso in 1919, enz. Plaatselijk nieuws en plaatselijke bijzon derheden dus op het witte doek. Dat zal hier een geweldige attractie blijken te wezen. „Hou je roer recht!" Bovendien kan men hier nog genieten van het hoofdnummer „Hou je roer recht!" met Joe E. Brown, den grootsten opschepper van de Amerikaansche Marine. Deze film geeft meer lachsalvo's, aldus zegt de directie van het Kennemer Theater, dan de zee golven heeft! Het is de geschiedenis van den matroos Handsome, die zoo'n hoogen dunk van zich zelf heeft, dat hij zich tot held maakt van zijn eigen fantasieën. Toen hij weer eens op zijn heldhaftigheid snoefde, werd hij door zijn kameraden overgehaald, zich in een vuistgevecht te meten met een matroos van een zusterschip. Hij wordt flink toegetakeld; hij wordt bijna knock-out geslagen, als de reveille geblazen wordt. Iedereen gaat in in de houding staan, behalve Handsome, die thans door het dolle heen zijnde, nog een voltreffer plaatst onder de kin van zijn tegen stander, die tegen den grond slaat. Handsome verovert hiermee het kampioenschap van de vloot. Hij noemt zichzelf ook een vrouwenver- overaard. In die kwaliteit veroorzaakt hij vele hachelijke incidenten. Tijdens een diner ten huize van een admiraal wordt onder de gas ten een spion ontdekt, die marine-geheimen had gestolen, waarmee hij naar het vliegveld gaat. Aan Handsome wordt opdracht gegeven den dief te achtervolgen, waardoor een wilde jacht ontstaat. Handsome bereikt de vlieg machine juist, als de dief zijn motor start. Handsome houdt zich aan den vleugel vast en wordt door de machine mee de lucht in gevoerd. Er ontstaat een gevecht in de lucht met guristigen afloop voor Handsome, die zijn tegenstander naar beneden werpt. Hij staat echter doodsangsten uit, want hij kan de machine niet besturen. Hij weet echter niet, dat de machine automatisch bestuurd wordt, zoodat ze met eigen middelen naar het schip terug keert. Zijn gevaarlijke avonturen zijn evenwel nog niet aan het einde. In zijn angst springt hij overboord en belandt op (Te Madrid is een jonge man door een, natuurlijk beeïschoone, jonge dame per taxi ontvoerd.) Een Spaansche jonge vrouw Ontvoert een jongen man, Wat ik u vragen wou, Wat zegt u d a a r nou van? De man van dezen tijd Is niet meer schaakbelust, Dat is een nuchter feit, Waarin de vrouw berust. Maar toen hij het nog deed, Ging 't in den waren trant, In 't nachtlijk duister reed Hij voor per rossinant. Dan klom hij naar heur raam, En nam heur voor op 't zaal, En zonder vrees of blaam, Ging 't paartje aan den haal. Nu leidt de vrouw de pret, Die niet in 't zadel zit, Maar in een tax (bezet) Ad zooveel cent per rit. Ik weet niet waarom zij Hem hebben wou tot man, Ik denk wel, omdat hij, De fox goed trotten kan, Of dat zijn knetterfiets Sterk tot haar hartje spreekt, Of dat hij, 'k noem maar iets, Zoo'n vlotte kokteel sjeekt. Wij weten het nu wel, De oude romantiek Komt nog alleen in 't spel Voor 't bioscooppubliek Maar hoe illusievrij Ik sta in 't ondermaansch, Toch is zoo'n schaakpartij Mij wel wat al te Spaansch. een schip, dat bestemd is omdoor de marine te worden beschoten. Als het schip een tijdlang onder vuur genomen Is (onze lezers begrijpen natuurlijk, dat naarmate het einde nadert, de spanning grooter wordt), wordt hij door zijn eigen manschappen ont dekt en bevrijd. Later wordt hij voor den admiraal gebracht en gecomplimenteerd voor zijn moed. Dat is het gelukkig eind van deze emotie volle geschiedenis. Alle ingezetenen moeten de Beverwijksche feesten en de 1 otgevallen van Handsome zien! ANSJOVISPRIJZEN. Ansjovis: Onveranderde prijzen SANTPOORT „R.C. BREDERODE". De competitie van den H.V.B. vangt a.s. Zondag aan met de volgende wedstrijden welke alle op eigen terrein worden gespeeld: Brederode jun.—Haarlem jun. 10 uur. Brederode 2Schoten 4 12 Brederode 1Kenau 2 2 WIJK AAN ZEE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden der na volgende voorwerpen: Een zilveren halskettinkje, een mantel- ceintuur, een huissleutel en een rijwielbelas- tin gm er k. Als verloren is aangegeven: een beige kindercape, een blauwe sjaal, een belasting- merk een zwarte alpinomuts, een foto-toe stel en een sleutelringetje, bevattend twee sleutels (merk Brummel). SCHIETEN. GEWESTELIJKE SCHIETWEDSTRIJD VAN BURGERWACHTEN. Begunstigd door stralend zomerweer wer den de driedaagsche schietwedstrijden van Burgerwachten in Noord-Holland bij Over- veen gehouden. Er was een enorm aantal deelnemers: niet minder dan 27 burgerwachten waren verte genwoordigd met 98 korpsen en een totaal van pl.m. 700 schutters! Een orkest van de Haarlemsche burger wacht onder leiding van H. J. Schulpzand, zorgde 's middags voor verhooging van de gezelligheid en behalve de schutters, waren er verscheidene belangstellenden die rond wandelden of op de pijpenbaan hun geluk beproefden. Daar het aantal deelnemers zoo uitgebreid is, was het niet mogelijk den uitslag in kort bestek te berekenen, eenige uitslagen laten wij hieronder echter reeds volgen. De prijsuitreiking heeft plaats in het gebouw van de Amsterdamsche burgerwacht. De resultaten (eerste prijzen en successen van personen uit Haarlem en O.) luiden: Korpswedstrijden. Veteranen afd. A.: Ie prijs Haarlem met 256 punten in 145 2/5 seconden 8 strafpunten. Afd. A. klasse A. Ie prijs Amsterdam 1 met 241 punten in 146 seconden (zilveren wisselbeker, thans eigendom zijnde 5 maal gewonnen. 1926, 1929, 1931, 1932, 1934. 3e prijs Velsen, met 227 punten in 132 4/5 sec. Afd. A. klasse B: le prijs Amsterdam met 253 punten in 181 1/5 sec. 3e prijs Velsen 1 met 241 punten in 161 2/5 sec. Afd. A. klasse C: le prijs Amsterdam met 245 punten in 200 2/5 sec. 3e prijs Bloemendaal met 230 punten in 196 3/5 sec. 5e prijs Haarlem met 224 punten in 200 2/5 sec. Extra wedstrijd. C XI: le prijs kring Amsterdam, met 257 punten in ,146 seconden. 2 strafpunten. 2e prijs kring Kennemerland met 248 pun ten in 144 seconden, 10 strafpunten. Afd. B. Klasse A: le prijs Nieuwer Amstel met 232 punten in 133 2/5 sec.. Afd. B. klasse B: le prijs Nieuwer Amstel II met 239 punten in 186 3/5 seconden, 2 strafpunten. Afd. B. klasse C: le prijs Broek op Langendijk met 230 pun ten in 195 3/5 sec. Vaste baan le klasse: 1. H. J. Prins, Bloemendaal 146 punten, prijs 20 pet. 3. Ch. F. Visse, Bloemendaal 144140 pun ten, prijs 12 pet. 5. P. Langendonk, Bloemendaal, 143142 punten, prijs 9 pet. 10. F. P. Bersee, Bloemendaal, 141133 p„ prijs 5 pet. Aantal verschoten kaarten 42. Vaste baan 2e klasse: 6. C. C. Woltering, Haarlem 130—127 p„ 8 pet. 10. L. A. Duijn, Haarlem, 127 p„ 5 pet. Aantal verschoten kaarten 33. Piatoolwedstrij d le prijs C. J. Lindeman, Overveen, 58—55 punten, 2e prijs K. J. v. Apeldoorn, Bloemendaal, 55-55-55 punten. 3e prijs H. Spoor, Haarlem, '55-54-51 pun ten. 5e prijs P. E. G. Grimmon, Haarlem, 52-22 punten. 6e prijs P. Langendonk, Bloemendaal 53 punten. .Nederland Vooruit" wisselbeker. Afd. 1. J. Rompa, Haarlem, 56 punten, 27 Geluksbaan: 5e prijs C. C. Woltering, Haarlem, 37 p. 6e prijs O. J. Keijser, Haarlem, 34 punten, laagste schot 5. Opening der vergadering van den Volkenbondsraad door den Tsjechischen minister van Buitenlandsche Zaken Benesj. GYMNASTIEK Het conflict tusschen K.N.A.U. en K.N.G.V Het standpunt van den Kenn. Turnkring. Het bestuur en de T. C. van den Kennemer Turnkring hebben Donderdagavond besloten :edurende het conflict tusschen de K.N.A.U. en het K.N.G.V.. aan K.NG.V.-leden uit den Kring te verbieden, op straffe van schorsing voor al het kringwerk, deel te nemen (in wel ken vorm ook) aan wedstrijden in K.N.A.U.- verband. Aan de K. T. K.-vereenigmgen zal het ne men van een soortgelijk besluit worden ver zocht. GOLF KENNEMER GOLFCLUB—HILVERSUM (dames) 33. Foursomes Mevrouw Buraa en mevrouw Van Riems dijk winnen van mevrouw Fabius en mevrouw Looman 4-3; mevrouw Kern en mejuffrouw Lemberger winnen van mevrouw Salberg en mevrouw Van der Graaf 4-2; mevrouw Die- mer Kool en mevr. Garschagen verliezen van mevrouw Steinmetz en mevrouw Heldring 7-6. Singles: Mevrouw Buma speelt all square met me vrouw Fabius. Mevrouw Van Riemsdijk ver liest van mevrouw Salberg met 2-1; mevrouw Kern wint van mevrouw Steinmetz met 3-2; mevrouw Diemer Kool speelt all square met mevrouw Looman; mevrouw Garscha gen speelt all square met mevr. Van der Graaf. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Zondag 16 September hebben voor de voor laatste maal van dit seizoen op bovengenoem de baan belangrijke wielerwedstrijden plaats. Het programma vermeldt o.m. een België DuitschlandNederland-wedstrijd. Een sprintnummer brengt ongetwijfeld le- vendigen strijd tusschen H. Jazet, A. v. d. Lin den, J. v. Egmond en v. de Heuvel. Aan den internationalen koppelwedstrijd over 60 K.M. nemen deel de navolgende koppels: Omer de BruykerJ. van Egmond, Hans Püt-sfeld—Willy Funda, Alois de Graeve, Jean de Graeve. W. MetzP. v. d. Horst, H. Jazet C. Oude Keizer. Lou v. ReynenR. v. Isselt, K. FruitemaJ. Reineveld, Henk AdanJ. Engelmoer. naar de wapenindustrie. Wat't chemisch concern Dupont dividend uitkeerde! Uitval van voorzitter Nye. Uit Washington, 12 September: Uit de verdere verhooren voor de commissie van onderzoek naar de gebruiken in de wa penindustrie is gebleken, dat gebruik werd gemaakt van leger-vliegers én dat de indus trie haar vliegtuigtypen in het Verre Oosten en in Europa liet demonstreefen. Eenige jaren geleden zou zelfs geprobeerd zijn van het ministerie van Oorlog toestem ming te krijgen een Amerikaansch vliegkamp schip voor dit doel naar Zuid-Amerika te zen den om het hoofd te bieden aan de Britsche concurrentie. Toen bij het verhoor verder werd verklaard, dat de chef van den generalen staf Glas Ar thur tijdens het bezoek aan Turkije in 1932 Amerikaansche wapenuitvoeren naar Turkije heeft begunstigd, riep de voorzitter der com missie. senator Nye uit: Het lijkt wel alsof het ministerie van Oorlog en Marine door de re- geering werd betaald om verkoopsorganisaties voor particuliere ondernemingen te vormen. De Senaatscommissie hield zich verder be zig met het chemische concern-Dupont. Het bleek dat Dupont van 1914 tot 1913 voor 1245 millioen dollar oorlogsmateriaal heeft uitgevoerd, dat het concern thans ten deele onder controle van de General Motors staat en na den oorlog deelgenoot is geworden in de Chemical Foundation, welke de in beslag ge nomen Duitsche chemische patenten bezit. In 1916 keerde Dupont 100 procent, in 1917 57 procent en in 1918 26 procent dividend uit. RIO DE JANEIRO, 13 Sept. (Reuter). In ver band met die resultaten van de Amerikaansche enquête-commissie voor de wapen-industrie heeft de minister van oorlog een onderzoek gelast naar de eventueele verantwoordelijk heid voor het koopen van wapens, zonder me deweten van de militaire autoriteiten. HALCYON LIJN. Vredenburg 12 v. Emden te Lulea. Maasburg 13. v. Pto Ferrajo te Vlaardingen. Stad Zwolle 12 v. Lissabon n. Castro Urdiales. Stad Arnhem 12 v. Rott. te Servola voor Or an en Huelva. Stad Dordrecht 12 v. Rott. te Bagnoli voor Bilbao. Stad Zaltbommel Susa n. Londen 12 (10.26 v.m. 70 mijl ZW. v. Niton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk Rott. n. N.-Orleans 12 (v.m.) te Vera Cruz. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 12 te Balboa. Damsterdijk, Rott. n. Vancr. p. 12 Prav/lept. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 13 te Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Sercoskerk (uitreis) 12 September van Suez. Gaasterkerk (thuisreis) lï Sept. te Manilla. Meerkerk (uitreis) 12 September te Dairen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 13 September te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 13 (6 v.m.) v. Amst. te Hamburg. Klipfontein (thuisreis) 12 Sept. te Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) 12 September van Dakar. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Baroe N.-York n. Java 13 te Padang. Kota Radja Java n. N.-York 13 (7 v.m.) te Suez. Rhexenor, Java n. New-York 12 v. Colombo. City of Derby 9 v. Iloilo n. Java en N.-York. Eurybates 11 v. Savannah n. N.-York en Java. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 11 Sept. van Hongkong naar Muntok. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania (uitr.) 10 van Pernambuco. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 12 van Kopenhagen te Danzig. Mars IS1 van Oran te Pto Empedocle. Rhea 12 van Danzig te Kopenhagen. Merope 13 van Amsterdam te Lissabon. Odysseus 13 van Bilbao naar Santander. Stella 13 van Valencia naar Smyrna. Ulysses 13 van Hamburg te Amsterdam. Achilles 13 v. Cagliari te Rott. Boskoop, Chili n. Rotterdam 12 te Liverpool. Calypso 12 Sept. van Barcelona te Genua. Orion 12 Sept. van Mutzuma naar Calamata. Stuyvesant, Amst. n. W.-Indië p. 12 Dungen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) p. 12 Las Palmas. Alphaca (thuisreis) 12 v. Victoria (Braz.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (thuisreis) p, 12 (6 n.m.) Guardafui. Kota Nopan 12 v. Hamburg n. Bremen en Rotterdam. Kota Pinang, Liverpool n. Macassar 12 (9.57 v.m.) 30 mijl Noord van Scilly. Dempo (uitr.) 13 te Southampton. Fauna 13 van Amsterdam naar Rotterdam. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 11 van Singapore. Poelau Bras (thuisreis) l'l van Singapore. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Atreus, Rotterdam n. Japan 11 v. Singapore. Benlawers Cebu n. Rott. 11 te Genua. City of Bagdad, Rott. n. Japan 13 van Suez. Myrmidon, Amst. n. Java 13 te Port Said. Patroclus 13 Sept. van Japan te Rotterdam. Troilus, Japan n. Rotterdam 12 v. Singapore. Hector, Dairen n. Rotterdam 12 te Yokohama. Ajax, Kobe n. Rotterdam 12 van Hongkong. City of Wellington. Japan n. Rotterdam 13 September van Duinkerken. City of Pittsburg 10 v. Otaru n. Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silveray, N.-Orleans n. Calc. 11 v. Kaapstad. Tarakan, N.-Orleans n. Calc. 12 v. Lor Marq. AANGEKOMEN 12 September: Broughty s.s. Kirkcaldy Astarte s.s. Bremen Ask s.s. Sundsvall Poseidon s.s. Middell. Zee Betty Maersk s.s. Archangel 13 September: Juno s.s. Rotterdam Ek s.s. Gent Rijnstroom s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle VERTROKKEN 13 September: Rhein s.s. Hamburg Hetton s.s. New Castle Stolwijk s.s. Leningrad Eberhard s.s. Gent Behouden aangekomen. Het zeil vaartuig Batara Bajoe, over welks uitblijven men eenigszins ongerust was, blijkt behouden in Dover te zijn aangekomen. BURGERLIJKE STAND HAARLM, 13 September. Ondertrouwd 12 September: J. M. Verhoeve en A. J. Reïnhart; S. G. van Zilt en M. Bur ger; J. Mrasek en H. Warias; J. E. van Zan ten en A. Gaiswinkler; J. G. Bantz en W. de Vries; C. Smits en G. Hogeland; A. de Droog en C. H. v. d. Weijden; J. Otto en A. E. P. Meijer. Getrouwd 12 September: C. Blom en J. Hoogzaad; P. Pirovano en J. Polak; H. W. Draijer en M. A. Boots; J. Droog en C. J. Woerde; H. S. v. d. Lit en P. J. G. Hagen; D. Beck en C. Peperkoorn; E. J. Wigchert en A. M. Scholzen; A. H. Koning en H. B. W. Ter hoeven; H. Walgien en L. Gooijer: M. Wolf en F. E. Braun; J. G. Wiedijk en P. M. Derks; C. Cardol en J. M. G. v. d. Pol; A. Wassink en E. E. Dielstedt; H. Rietman en J. M. Koot; H. P. Hooghwinkel en A. Schermer; C. Arink en M. Markus; J. A. Hennevanger en G. Hesseling; J. Bosveld en D. A. T. Kolk; M. Scheelings en G. Viege; L. J. de Vos en A. M. Berendregt; A. C. D'hont en J. F. Mosseveld; P. in den Berken en M. Niemczyk: G. v. d. Veldt en C. van Honschoten; F. H. Piets en G. H. FichtenhofenJ. Piets en B. Meijerhof; P. Hoeperman en S. C. van Heezik. Bevallen 9 September: J. KolderieSmit, z.: 10 September: M. H. J. C. Laurenssen Grandman, z.; 11 September: H .v. d. Kwaak —Koehorst, z.; 12 September: J. W. G. van EsUijlenbroek, z. Overleden 10 September: E. J. v. d. Horst v. Stijn, 58 j.. Adr. Loosjesstraat: 12 Sep tember: P. J. Ikkink, 74 j.. Velsterstraat; H. Janszenv. Steenis, 61 j., Kennemerstraat.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5