DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; Schip verm. aankomst Laatste bericht Arendskerk Alkmaar Aurora Adalia Achilles Alcor Aalsum Agamemnon Apollinaris VII Amazone Albatros Aruastassia Trompenberg Boskoop Barneveld Baam Bodegraven Clytoneus Colombia Cottica Cordillera Crijnssen Chr. Huygens Dalblair Daybreak Dolius Deucalion Dijkwater Devonbrook Flora H. Grootekerk Goodlegh Gaasterkerk Ganymedes Heemskerk Heidelberg Harpathian Hermes Ha 11e Harpagus Irini Juno Joh. v. Oldebarnevelt Kurmark Kreta Luclston Lustrous Larenberg Luneburg Leersum Maasland Maja Montferland Meerkerk Mercurlus Naumburg Nereus Nijkerk Orion Orestes Polydorus Phrontis Poelau Laut Procyon Poelau Bras Perseus Piknian Queensland Transport Reggestroom Randfontein Rhea Raila Rommarö Springfontein San Matteo TabiSm Telamon Valdona Zaanland Zeelandia Japan Chili Venetië West Indië Midd. Zee Archangel Buenos Aires Coueron Londen Gdynia Shoreham Follonica Yxpila Chili Ham burg- Chili Chili Batavia West Indië West Indië W. Indië Hamburg Ned. Indië Ocean Island La Plata Batavia Midd. Zee Rosario Londen Helsingfors Japan La Plata Oost Azië Bourgas Zuid-Afrika Ned, Indië La Plata Bourgas Ned. Indië Rosario Constantza Venetië Ned. Indië Ned. Indië Mexico La Plata Pt. Arthur Archangel Ned. Indië Archangel Buenos-Aires Curasao Hamburg Japan Londen Ned. Indië La Plata Hamburg Alexandrië Bourgas Ned. Indië Batavia Ned. Indië Archangel (v. Velsen) Ned. Indië Stettin Leningrad La Plata Hamburg Zuid Afrika Danzig Constantza Oxelösund (v. IJm.) Zuid Afrika Sfax Ned. Indië Smyrna Levant Riga Buenos Aires Buenos Aires 15 Sept. 30 Sept. 15 Sept. 29 Sept. heden heden 22 Sept. heden 16 Sept. 18 Sept. 16 Sept. 23 Pent. 5 Oct. 23 Sept. 7 Oct. 20 Sept. heden 14 Sept. 28 Sept. 30 Sept. 21 Sent. 10 Oct. 25 Pent. 8 Ort 7 Oct. 20 Sept. Oct. 28 Oct. 27 Sent. 14 Pent. 16 Sent. 18 Oct. 15 Sept. 19 Sept. 19 Sept. 20 Pent. 19 Sent. 18 Sept. 18 Sent. heden 3 Oct. 20 Sept. 16 Sept. 17 Sept. heden 20 Sept. 29 Sept. 9 Sept. van Gibraltar. 6 Sept. van Iquique. 12 Sept. van Gibraltar. 12 Sept. van Trinidad. 13 Sept. te Rotterdam, in lading. 1 Sept. vertrokken. 11 Sept. te Vlaardingen. 11 Sept. vertrokken, in lading. 12 Sept. vertrokken. 10 Sept. vertrokken. 12 Sept. vertrokken. 12 Sept. te Liverpool, in lading. 10 Sept. van Corral. 10 Sept. te Callao. 8 Sept. van Colombo. 11 Sept. van Madeira. 6 Sept. v. Parimaribo. 13 Sept. van Livingstone, in lading. 13 Sept. te Batavia. 5 Sept. van Colon. 5 Sept. vertrokken. 8 Sept. vertrokken. 12 Sept, van Falencia. in lading. 10 Sept. uitgeklaard. 8 Sept. vertrokken. 7 Sept. te Port Sudan. 12 Sept. van ,St. Vincent. 11 Sept. te Manilla. 12 Sept. te Piraeus. 2 Sept. te Hamburg. 12 Sept. van Marseille. 30 Aug. v. Buenos Aires. 6 Sept. te Calamata. 7 Sept. van Colombo. 7 Sept. v. Buenos Aires. 6 Sept. van Stamboul. 11 Sept. van Brindisi. 12 Sept. van Colombo. 8 Sept. van Colombo, in lading. 26 Aug. van Buenos Aires. 24 Aug. vertrokken 11 Sept. v. d. Noordkaap. 5 Sept. v. Macassar, in lading. 6 Sept. te Santos. 6 Sept. vertrokken, in lading. 12 Sept. te Dairen. 12 Sept. uitgeklaard. pass. 10 Sept. Gibraltar. 1 Sept. v. Fern. Noronha. in lading. 12 Sept. van Mutaana. in lading. pass. 11 Sept. Gibraltar. 10 Sept. van Pt. Said. 11 Sept. van Napels. 12 Sept. van Honnigsvaag. 11 Sept. van Singapore, in lading. 8 Sept. vertrokken. 2 Sept. v. Buenos Aires. vertrekt 19 Sept. 4 Sept. van Kaapstad. 12 Sept. te Kopenhagen, in lading. 11 Sept. vertrokken. 10 Sept. van Gibraltar, in lading. 1 Sept. van Belawan. 7 Sept. vertrokken. 9 Sept. van Centa. 8 Sept. vertrokken. 4 Sept. van Bahia. 11 Sept. v. Rio de Janeiro. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUÏDBN AANGEKOMEN SCHETEN Papierfabriek Neder!s.s. Sirrah Archangel hout IJMUIDEN Gemeentelijke cursussen voor de werkloozen. Beginnen, vermoedelijk 20 September, Nadat c.a. 14 dagein geleden een prachtige film in „Thalia" voor de werkloozen werd vertoond, waar ook de be,teekenis der cursus sen werd uiteengezet, konden de eventueele liefhebbers op vele plaatsen zich aanmelden. Dank zij de royale medewerking, die de commissie van tal van vakvereenigingsbe- stuurdei's heeft mogen ondier vinden, zijn. de eerste resultaten niet slecht te noemen. Momenteel hebben zich 228 deelnemirs aan gemeld, verdeeld over de volgende vakken: Electro-techniek 24; motorenfcennis 26; autotechniek 37; algemeene ontwikkeling 29; wiskunde 11, teekenen 25, Engelsch 34; boek houden 16, radio-techniek 34; natuur- en werktuigkunde 6: eleetrisch lasscheai 8, espe ranto 3. Duitse h 1, zadelmaker 1. Zooals bekend mag heeten, is het minimum aantal voor eiken cursus door ed regeering op 12 gesteld. Het is daarom wenschelijk dat voor ver schillende vakken nog vele deelnemers zich komen aanmelden, en gezien het groote aan tal werkloozen in deze gemeente ,1a dit ook best mogelijk. Daarom bestaat er alsnog gelegenheid zich aan ite melden op Maandag 17 September a.s. 's morgens van 10 tot 12 uur in school B, Bo- thastraat, IJmuiden. De cursussen zullen zeer waarschijnlijk Don derdag 20 September beginnen,. Ieder cursist ontvangt een oproepingskaart thuis. NET IN DE SCHROEF. Tijdens de visscherij kreeg de stoomtrawler Olympia IJm. 111 het net in de schroef. Eerst nadat de bemanning 24 uur lang hard ge werkt had, slaagde men er in, het net slechts gedeeltelijk te verwijderen. Het deel dat bleef zitten heeft gedurende de reis zooveel schade aan de schroefas veroorzaakt, dat de trawler in het dok geplaatst moest worden. Hout voor Velsen. Het Nederlandsche stoomschip Sirrah is al hier aangekomen met een lading hooit voor dé Papierfabriek; te Velsen. OM DEN MEESTERTITEL. Voor de voorwedstrijden om den meester titel Districtsband Noord-Halland bestaat dit jaar een matige belangstelling. Alleen IJmui den schreef in met 5 deelnemers, hetgeen be- teekent, dat IJmuiden in December in den eindstrijd met twee deelnemers uitkomt. De voorwedstrijden zijn inmiddels begon nen. De eerste partij, gespeeld tusschen De Jong en Bais werd door de Jong gewonnen. Vrijdagavond wordt gespeeld LigthartBais en Leytet-^De Jong, H. Schaap lootte vrij. IJMUIDEN'S BLOEI. In de deze week gehouden bestuursvergade ring der vereeniging IJmuiden's Bloei heeft de voorzitter waardeerende woorden gewijd aan de nagedachtenis van het overleden be stuurslid A. F. C. Bückmann. Van de familie Bückmann was een dankbetuiging ingekomen voor de betoonde belangstelling bij het over lijden. Bij de ingekomen stukken waren een cir culaire van den Telefoondienst, een dankbetui ging van de V.A.R.A. voor de verleende mede werking bij den tocht langs de Noordzeebad plaatsen. Van het Centraal Bureau voor Toerisme te Utrecht was een verzoek ingekomen, om op gave van bezienswaardigheden met beschrij ving voor een nieuwen gids. Hieraan zal wor den voldaan. De secretaris deelde mede, dat bij het be stuur 152 aanvragen waren binnengekomen om legitimatiekaarten voor de Nederlandsche reis week. Besproken werd het 10-jarig bestaan der vereeniging in October. Hierover zullen nadere mededeelingen worden gedaan. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f0,68—f 0,63 Tongen per K.G. f 1,20f 0,70 Miididelschol per 50 K.G. f 23 Zetsehol per 50 K.G. f 20—f 16,50 Kleine schol per 5 K.G. f 16—f 2,75 Schar per 50 K.G. f 10—f 1,80 Middeischelvisch per 50 K.G. f 21'f 16,50 KI. middeischelvisch p. 50 K.G. f 14f 10,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 10f 2,85 Kabeljauw per 125 K.G. f 23—f 17,50 Groote gullen per 50 K.G. f 4.20—f 3,40 Kleine gullen per 50 K.G. f3,60—f 1",55 Wijting per 50 K.G. f 2,40—f 2.20 Makreel per 50 K.G. f 8f 5,90 Leng per stuk f 0,70-f 0,25 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 25f 22 Kleine hake per 50 K.G. f 15 BESOMMINGEN Trawlers: manden Ita IJM 22 200 f 1380 Rotterdam IJM 112 230 f 1180 OSotteaH E $5 f^20. EERSTE LOGGER MET VERSCHE HARING BINNEN. Vrijdagmorgen is alhier de eerste logger met versche haring in dit seizoen binnengekomen, n.l. de SCH 107. De vangst bedroeg 260 kisten. APPELS- EN PERENDIEFSTAL. Gisteren werden bij de politie te IJmuiden kennis gegeven, dat er uit den tuin van een bewoner van Santpoort door eenige personen appelen en peren waren ontvreemd. De politie te Santpoort, die inmiddels reeds een onder zoek had ingesteld, bracht spoedig daarna een bewoner van Haarlem aan het bureau van politie. De Haarlemmer bleek aan den diefstal schuldig te zijn. Hij is in arrest gesteld. BINNENGESLEEPT. Alhier is binnengesleept door den stoom trawler Rotterdam IJm. 112 de stoomtrawler Jacqueline Clazine, die op de Noordzee een scheurtje in den ketel had gekregen, waarom de schipper het raadzaam 'achtte naar IJmui den 'terug te keeren. De vangst van de Rotterdam werd heden verkocht, die van de Jacqueline Clazine zal morgen worden afgeslagen. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Aan den heer B, de Korte, ploegcomman- dant bij het Neder], Roode Kruis alhier is uit gereikt de zilveren gesp met brevet voor twin tigjarigen trouwen dienst bij de afd. IJ.mui- den-Velsen van het Nederl. Roode Kruis. VELSEN Vergadering der N. S. B. De heer Geelkerken spreekt in de plaats van den heer Frenay. Donderdagavond heeft in de Bioscoop „de Pont" een vergadering van de N.S.B. plaats gehad. Zooals geannonceerd was, zou als spre ker optreden de ex-communist Kees Frenay. Door den heer Tusenius werd echter aan de vergadering bekend gemaakt, dat de heer Frenay niet als spreker zou optreden, over eenkomstig een verzoek van den burgemees ter. Aangezien de N.S.B.zegt de heer Tuse nius, dit verzoek eerbiedigt en de N.S.B. zich niet tegen het gezag wil verzetten, hebben wij den heer Geelkerken die in Amsterdam was, verzocht deze spreekbeurt waar te wemen. Omstreeks half tien arriveerde de heer Geelkerken, die niet lang daarna onder luid Houzee-geroep op het podium verscheen. Alvorens deze zijn rede uitsprak, werd door den kringleider, den heer Kok, de mededee- ling gedaan, dat in deze vergadering geen gelegenheid tot debat of vragen stellen werd gegeven. Degenen die dit wensohten, hadden hiertoe Vrijdagavond de gelegenheid op de te Castricum te houden vergadering waar de heer Frenay zou spreken. De heer Geelkerken sprak hierna over het onderwerp: „Hoe en waarom ik N.S.B.'er werd". Als men aan alle N.S.B.'ers deze vraag zou stellen, zegt de heer Geelkerken, ongetwijfeld zouden allen hierop als antwoord ieder 'hun eigen reden opgeven. Een ieder is het er mee eens, dat er een ander maatschappelijke en staatkundige ordening moet komen. Als men alles goed nagaat, dan wordt de vraag gesteld: „waar loopt het op uit". Men ziet wel dat het met de tegenwoordige maat schappelijke en staatkundige ordening ver keerd loopt, en men deinst terug. De N.S.B deinst niet terug. De N.S.B. wil een goede or dening, niet zooals die thans heerschend is. Zal die anders worden, dan dienit het vollk an ders te worden en hierbij dient men bij zich zelf te 'beginnen. Uitvoerig bespreekt de heer Geelkerken wat de natie verdeelt en door wie het geregeerd wordt. De Marxisten worden hierbij door spreker onder de loupe genomen en, vervol gens de verschillende andere politieke par tijen besproken, waarbij spreker tot de con clusie komt dat de ordening die wij hebben niet is van den Nederlandschen staat maar van de politieke partijen. Verschillen/die wantoestanden zijn hierdoor ontstaan. Terwijl in het voorjaar bidstonden en in het najaar dankstonden worden gehou den voor het gewas, gaat men intusschen de vruchten op de mestvaalt gooien. Wij zitten zegt spreker met 400.000 werkloozen. Kan daar in Nederland niets voor gedaan worden? Er is een geest van: „laat .maar waaien" in ons land. Daar tegenover stellen wij als N. S. B.'ers onze roeping vast. Een volk dat leeft, bouwt voor de toekomst. Daarom hebben wil een grief tegen alle politieke partijen omdat dit het volk verdeelt. Vervolgens staat spreker stil bii die crisis en zegt dat wij alles vermo gen als Nederlandsche natie 'tegen de crisis, echter niet wanneer wij verdeeld zijn door politieke partijn maar als één verbonden natie. De N.S.B. wil het volk, wil de natie die nen. De heer Geelkerken eindigde met een krach tige opwekking, om zich als lid bij de N.S.B. aan te sluiten. SCHOOL VOEDING. Ten gemeentehuize vond Woensdagavond onder voorzitterschap van. den heer P. Bos man, wethouder voor sociale aangelegenheden een vergadering plaats, ter organdseering van de school voeding.- De vergadering werd 'bijge woond door mei. E. Vijlbrief en een aantal hoofden van scholen van IJmuiden Het volgende bestuur werd gekozen: P. Bos man. voorzitter, mej. E. Vijlbrief, secretaresse en J. Plu, penningmeester. HEEMSKERK TWEEDE DAG DER FEESTEN. Het mooie weer van Donderdagmorgen bracht veel menschen naar het dorp waar om half tien een groote optocht zou worden ge houden. Voor dezen optocht was verbazend veel werk verricht door de deelnemers. Der tien deelnemers dongen mee naar den prijs. Voorafgegaan door de Patronaatsfanfare trok de stoet door het dorp langs het gemeen tehuis waar de jury stond, om de mooie wa gens, fietsen enz. te keuren. Voorop een prach tige fiets met rozen versierd, daarachter een pindamannetje, verder een boot met Zusters: de „Indra Poera", een wagen Heemskerksch reddingswezen in de toekomst „De Vlotter", Hans en Grietje, daarachter de houthakker met zijn vrouw, een wagen van V.V.V., op schrift: „Werk allen mee om een weg naar zee", versierd met groen, een wagen met pier rots, een bezoek brengende aan een koningin. Voorts een praalwagen van de winkeliersver- eeniging voorstellende een vuurtoren, het wa pen van Heemskerk, geheel uit bloemen ge maakt, een wagen van den Volksbond, een prachtige wagen van „Herwonnen Levens kracht" met pleegzuster en zieke en een wa gen voorstellende eerste hulp bij ongelukken. De jury bestond uit de navolgende heeren: burgemeester Vreugde, wethouder Henneman, J. J. C. D. de Wilde, H. J. M. Bergfeld en M. Rozenbroek. Zij had een zeer moeilijke taak, daar van alles verbazend veel werk was ge maakt. De prijzen werden als volgt verdeeld: le prijs Hans en Grietje kin deren G. de Ruyter, 2e prijs de wagen van V.V.V., 3e prijs Wapen van Heemskerk, 4e prijs Wagen Herwonnen Le venskracht, 5e prijs Eerste Hulp bij ongeluk ken. le prijs groepsverdeeling le prijs Pinda- mannetje. kleine jongen van de familie Neu teboom, 2e pr. Versierde fiets Janni Kluft, 3e prijs versierde fiets kinderen van W. v. Doorn. Om half elf werd op het patronaatsterrein bolhappen gehouden door jongens, waarvoor een groote belangstelling bestond. Het was een grappig gezicht als de jongens in de stroop- bollen hapten. Prijzen toegekend: le prijs Nic. Diemeer, 2e prijs Nic. Kuijt, 3e pr. W. Kossen, 4e pr. A. de Munk, 5e pr. A. Butler, 6e pr. C. Steeman, 7e pr. H. Lammers, en 8e pr. A. Nijman. Daarna watersteken aan de Kerklaan; le pr. C. v. Duivenvoorde, 2e pr. A. Kos, 3e pr. D. Kosse, 4e pr. H. Orij. Er waren maar 4 deelnemers; allen hadden een flink nat pak en een prijs. HARDDRAVERIJ. Donderdagmiddag om 1 uur werd op de mooie Marquettelaan de groote Internationale Harddraverij met handicap gehouden met als handicapper den heer P. Oly en starter den heer B. L. Vaandragers. Van de 23 ingeschreven paarden waren slechts 15 opgekomen. Hoewel onder groote belangstelling de start aanving was de toeloop niet zoo groot als andere jaren. Na de le ronde vielen de volgende paarden af n.l.: Guy Bingen, Tamboer, Lady Bond, Gretschen, Edma M., Reva D. en Clara Bascom. Bij de 2e ronde vielen af Catabora T., Bertha E., Janet Harvester en Fatima. Vroeger dan gewoonlijk had de beslissen de omloop plaats. De le prijs zijnde f 300 en een zilveren Amstelbeker werd gewonnen door Our Uhlan B., eigenaar en berijder B. J. Mooij, de 2e prijs f 150 door Rolls Royd, eigenaar stal H., berijder H. de Vries, de derde prijs f 50 door Uniform, eigenaar Th. Schermer, berijder Jb. Borst. Na afloop stroomden de toeschouwers naar het gemeentehuis met de winnende paarden voorop waar de burgemeester de prijzen uit reikte en de prijswinnaars gelukwenschte, na dat door den algemeen voorzitter, den heer Johs Henneman een toespraak was gehouden. Den geheelen avond heerschte er een ge zellige drukte. Het gemeentehuis was beide avonden schit terend verlicht en op twee welgeslaagde feest dagen kan worden teruggezien. VERLOTING. De hoofdprijs der verloting ten bate van het R.-K. Vereenigingsgebouw, een rijwiel is gevallen op No. 787. BEVERWIJK Sigarenwinkeliers zouden voor meer Zondags verkoop zijn. B. en W. van Beverwijk ontvangen een adres. B. en W. van Beverwijk hebben een brief ontvangen van de heeren Ph. van Noorrt en C. v. Koch naar aanleiding van de mogelijke verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag. Zij schetsen de moeillijke positie waarin de sigarenwinkeliers door die crisis zijn geraakt wat nog versterkt wordt doordat in aangrenzende gemeenten wel gelegenheid tot verkoop op Zondag 'bestaat. De sigaren winkeliers voelen, zich door de wlnkelsluitings wet gedupeerd en volgens adressanten zijn de sigarenwinkeliers unaniem voor verruiming in Beverwijk van de verkioopgelegenheid op Zondag. KWEEKERSVEREENIGING „FLORA" NAAR DE AMATO. Dinsdag gaan de leden van de kweeikers- vereeniging Flora per autobus naar de Amato te Amsterdam. Speciale aandacht zal worden geschonken aan de Beverwijksche expositie vuurpijlen die in orde werd gehraoht door de heeren Haakman en G. v. d. Wel in samen werking met de bloemenveiling Het Centrum. meldt: Hoogste barometerstand 776.7 m.M. te Farna. Laagste barometerstand 752.2 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zui delijken wind. Licht tot half bewolkt. Droog warm weer. behoudens kans op onweer. Thermometer Hoogste gisteren 72 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden 64 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOGWATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 55.3 uur; n.m. 6.13 uur. Zaterdag v.m. 6.34 uur; n.m. 6.54 uur. Zondag v.m. 7.24 uur; n.m. 7.53 uur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven. 12.Klein Vara- enesemble o.l.v. Frits Bakels. 2.— Verzorging zender, 2,55 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 3.— Mozartprogramma, (gram. mu ziek). 3.30 Filmkwartiertje door M. Sluyser. 3.45 Overschakelen naar den zender Koot wijk. 4.— Platen der maand (gram. muziek). 4.30 De Notenkrakers, o.l.v. Daaf Wins. 5.— Twintig minuten te gast bij de Roode Val kenhorde „Vriendschap". 5.20 De Notekra- kers o.l.v. Daaf Wins. 6.Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.20 De Fliere fluiters o.l.v. Jan van der Horst, m.m.v. Al- bert de Booy, zang. 7.30 Orgelspel door Johan Jong. 8.— Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Vaz Dias. 8.10 De nieuwe Vara-knipcursus. Mevr. A. van BlankenKuyk doet mededee lingen, 8.15 Platen waarom gevraagd is. 8.30 Radiofilm „Bleeke Bet", naar het gelijkna mige tooneelstuk van Herman Bouber en Louis Davids en de film onder regie van Ri chard Osfald en A. Benno. 9.45 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.Toespraak door A. de Vries. 10.10 Vaz Dias. 10.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.Gramofoonmuziek* 11,15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot, 12.— Sluiting. HUIZEN 301 M. 8.—. K.R.O.-morgenconcert. 10.Gra mofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.Politieberichten. 12,15 Gramo foonmuziek. Fl.m. 1,15 Berichten van den Nederlandschen Postduivenhoudersbond. l.~ De Kro-boys, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.45 Ver zorging zender. 8.Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevrouw A. Schelfhoutvan der Meulen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.Kin deruurtje door mevr. Sophie Nieuwenhuis van der Rijst en mevr. Corrie Marres-van der Ven. 4.„Lohengrin" van Wagner in ver korten vorm op gramofoonplaten. 4.40 Con cert door het K.R.O.-orkest o.l.v. Marïnus van 't Woud. 5.1ó Beroemde solisten (gr.pl.) 5.30 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Vervolg K.R.O.-orkest. 7.— Politieberichten. 7,15 Prof. dl*. E. A. Carp „Geestelijke Volksgezondheid in het gezin". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.-kwartier- tje. 8.— De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhou wer. 9.30 Virtuoze vleugelfantasieën door Ro land Ricordo. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Jan Han in zijn repertoire. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.45 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Jan Hahn in zijn repertoire. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Virtuoze vleugelfantasieën door Roland Ricardo. 10.50 Gramofoonmuziek. 12.Slui ting. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 14 SEPTEMBER Thalia Bioscoop: „De Jantjes" en „Met Gladys op stap" 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Loulou maakt promotie'" en „Ein Lied geht urn die Welt". 8 uur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Thalia Bioscoop: „De Jantjes" en „Met Gladys op stap" 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Loulou maakt promotie'" en „Ein Lied geht um die Welt". 8' uur. AGENDA TE HAARLEM Heden- VRIJDAG 14 SEPTEMBER Circus Amanda Roberti, Kinderhuissingel bij den Zijlweg. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Het lied van de Zee"- Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Palace: „Verboden huwelijk". Op het too- neel Little Trixie, het nieuwe wereldwonder. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „Goud". Op het too- neel Joe Coplan and Jack Masters. 7 en 9.16 uur. ONZE DA GELIJKSCHE KINDER VER TELLING Dat kan gevaarlijk worden! Dan maar weer opstij gen. En zeker over al die ruggen heenhobbelen? Nee, we moeten ze eerst zien te verjagen. Haal de geweren maar eens!" Ze klommen boven op de cockpit en schoten links ëSEeehte-taa, het watea Opeens verdwenen al de eilandjes en het water begon te golven en te deinen, of er met een reuze stok in ge roerd werd. „Nu gauw zien weg te komen" De motor ward aangezet en ze schoten over het water. Maar net toen ze dachten „los" van het meer te komen en de lucht in t§ gMQi öook er y?eer gen Nijlpaard op.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6