GROOTE EN KLEINE mogendheden. RUSLAND EN DE VOLKENBOND. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Oostenrijk. Genève. Door GRAAF SFORZA. Radio-Procramma I BUITENLAND. Politieke commissie aanvaardt Rusiand's toetreding. 38 stemmen voor, 3 tegen en 7 onthoudingen. Zwitserland, Portugal en Nederland stemden tegen. Scherpe rede van bondsraad Motta. GENèVE. Maandag is de zitting van de politieke com missie van de Volkenbondsvergadering door den voorzitter de Madariaga geopend. Op de agenda van de commissie stond in de eerste ?ra1fts u 'het toetreden- van Rusland tot den Volkenbond. Als eerste spreker trad de Por- tugeesche minister van buitenlandsche zaken Da Ma-ta op. die het afwijzende standpunt van Portugal motiveerde. Spr. drukte als zijp meening uit, dat de bolsjewistische propa ganda na het toetreden van Rusland nog in tensiever zou worden gevoerd en wees op het feit dat Rusland door tal van staten nog niet de jure erkend is. Vervolgens sprak ds Zwit- sersche gedelegeerde, bondsraad Motta. Hij zeide dat Zwitserland zijn besluit eerst geno men had na uitvoerige raadpleging van het volk. DR. MOTTA. Zwitserland aldus vervolgde Motta is steeds aanhanger van de idee van den Volken bond geweest. Hij persoonlijk heeft in vroeger jaren gehoopt dat Rula-nd eens zou genezen „van de ziekten van het Bolsjewisme" om te kunnen samenwerken met den Volkenbond. Hij heeft bij alle vriendschap het -tegenwoor dige Russische regime echter nooit kunnen erkennen. Zwitserland moet besluiten zooals het doet, omdat -toestemming gelijk zou staan met het herstel der betrekkingen. Het Russische com munisme, zoo zeide Motta, beteekent op het gebied van religie, -moraal,, zeden, economie politiek en cultuur -de radicale vernietiging van alle denkbeelden, waarop leven en stre ven slechts berusten. Het communisme roeit het gezinsleven uit. Het is de meening va^ Zwitserland, dat Rusland tracht, zijn wereld beschouwing aan de geheele wereld op te dringen. Rusland zal niet aflaten van het po gen, -de wereldrevolutie te organise eren. Zwit serland rekent er op, dat a-l-le andere staten he-t zullen helpen om te verhinderen, dat Ge neve ,,een haard van vernietigende propa ganda" wordt. Nadat de Belgische gedelegeerde Jaspar het woord gevoerd had, sprak de Nederlandsclie minister van buitenlandsche zaken, Jhr. de Graeff, die eveneens zijn bezwaren tegen de opneming van Rusland uiteenzette. Ook de Argentijnsche gedelegeerde Canbilo bracht bedenkingen in. De Fiian-sohe minister van buitenlandsche zaken Bar-thou zette daarna het Fransohe standpunt, uiteen -en herinnerde aan de ver klaring der Russen, dat zij zich verplichtten zich te onderwerpen aan de bepalingen van Ehet Volkenbondsstatuut. De Russische propa ganda aldus Barthou zou -dan -pas ge- gevaarlij'k worden, als men Rusl-and zou te- r-ugstooten. De staat, die zich tegen Rusland-? toelating verklaart, neemt een zware verant woordelijkheid op zich. De toelating van Rus land is in het belang van dien Volkenbond en den vrede. Frankrijk, Engeland en Italië ne men te zamen met Polen de -toelating van Rusland op zich. Eden zette in korte woorden het standpunt der En-gelsche regeering uiteen. Engeland moet op de bres staan voor de umversaliteh van den Volkenbond -en het is dan ook van aneen-ing dat een zoo groot land met een zop igr-oote bevolking niet buiten den Volkenbond kan blijven. Aloisi verklaarde, dat zijn land het standpunt van Engeland en Frankrijk •dee.lt. Ook de Poolsc-he minister van buiten landsche zaken verklaarde, dat Polen toe stemde in de opneming van Rusland. Een dergelijke verklaring werd ook afgeTe?d dood den Tsiechischen minister van buitenland sche zaken Benesj. door den Caoadeeschei- premier Bennett, door -den Turks-cb-m mins ter van buitenlandsche zaken Tewfik Roesid: Bey en door den Spaanschen gedelegeerd Madariaga. Daarna stelde Madariaga een motie voor. waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de zesde commissie, na kennis te hebben genomen van de aan Rusland gedane uitnoodiging door 34 staten en van het Russische antwoord, vol gens hetwelk Rusland zich bereid verklaart zich te onderwerpen aan alle verplichtingen, die zijn toelating tot den bond meebrengen, de Assemblee voorstelt, Rusland in den Volken bond op te nemen Deze motie werd door de politieke commissie aangenomen met 38 tegen 3 stemmen en 7 onthoudingen. Tegen stemden Nederland. Zwitserland en Portugal, terwijl België, Luxemburg, Cuba, Argentinië, Nicaragua, Peru en Venezuela zich van stemming onthielden. Bij de stemming waren niet aanwezig Finland, Panama, Para guay en Siam. Massa-arrestatie van socialis ten en communisten. Uit Linz wordt gemeld, dat in verband met een waargenomen oplevende activiteit in Op- per-Oostenrijk vierhonderd sociaal-democra ten en communisten zijn gearresteerd en aan de justitie zijn overgeleverd. Meer dan de helft der gearresteerden zou reeds in spoedproces- sen veroordeeld zijn. Groote demonstraties voor bisschop Wurm. Inmenging der Duitsche Rijkskerk verwekt ontstemming. Zaterdag en Zondag zijn in Würtemberg en in Beieren, in verband met de schorsing van bisschop Wurm van de Würtemburgsche staatskerk door rijksbisschop Müller en de interventie van dr. Jager, groote betoogingen gehouden. Dr. Wurm is zeer populair en het meeren- deel der Würtembergsche Protestanten schijnt de drastische inmenging der Rijkskerk sterk af te keuren. Er zijn Zaterdag in Würtemberg protestvergaderingen gehouden, waarin groote verontwaardiging werd geuit over de poging, dr. Wurm in een financieel schandaal te be trekken. Openlijke beschuldigingen van bui tensporigheid waren namens de centrale kerk- regeering te Berlijn uitgesproken, plaatselijke nationaal-socialistische functionarissen tracht ten zich in de vergaderingen met de zaak te bemoeien, doch naar gemeld wordt zijn zij door de verontwaardigde menigte hardhandig aangepakt. Intusschen heeft Dr. Wurm zijn schorsing niet aanvaard. Hij betwist de wettigheid daar van en beschouwt zich nog steeds als leider van de Staatskerk, hoewel hij geen toelating krijgt tot de kerkgebouwen, welke bezet wor den door een speci-ale commissaris van Dr. Jager en de nieuwe dienstdoende bisschop. Nog een bisschop op de nominatie. De schorsing van den anderen „weerbarstige" Zuid-Duitschen bisscho-p. dr. Meiser van Beie ren wordt thans in Berlijn in overweging ge nomen en men verwacht dat binnen enkele dagen het schorsingsbesluit zal worden mede gedeeld. Het decreet waarbij bepaald wordt dat de kerkelijke dienaren den eed op Hitler moe-ten afleggen, zooals deze is voorgeschreven voor ambtenaren en militairen schijnt nog meer •onrust te wekken dan de interventie in Wür temberg hoewel beide kwesties ten nauwste met elkaar samen hagen. Zevenduizend geestelijken solidair. Zeven duizend van de 16,000 geestelijken zijn het met deze kerkelijke beweging eens en het verluidt dat zij vastbesloten zijn zich te gen het decreet in zijn huidgen vorm te ver zetten in het bijzonder omdat thans meer be kend wordt van de eventueele stichting van de Duitsche nationale kerk. Vrijdag loopt den tijd waarbinnen den eed moet worden afgelegd, ten einde. Tot nu toe hebben, voor zoover be kend, nog geen leden der kerkelijke beweging den eed afgelegd. Spontane huldiging van dr. Meiser. Over de te München gehouden betooging meldt V. D.: De beslissing van de Beiersche Evangelische geestelijken zich te verzetten tegen den d wang zich bij de staatskerk aan te sluiten heeft aanleiding gegeven tot een spontane de monstratie te München. De St. Mattheuskerk, te München, de be langrijkste Protestantsche kerk aldaar was Zondagochtend geheel bezet toen Dr. Meiser de Evangelische staatsbisschop van Beieren een predikatie hield naar aanleiding van Ko- rinthe XIII, 8; Wij kunnen niets tegen de waarheid doen doch slechts om de waarheid. Dr. Meiser verklaarde, dat de huidige strijd in de Duitsche Evangelische kerk. een strijd was om de zuiverheid van het ware geloof. Er werd een resolutie voorgelezen van de Evangelische geestelijken van München, waarin Dr. Meiser en Dr. Wurm, de onlangs afgezette bisschop van Würtemberg krachtig werden verdedigd tegen de beschuldigingen van hun tegenstanders. Toen de resolutie was voorgelezen zong de gemeente de beide laatste verzen van „Ein feste Burg". Zij verlieten de kerk, nog steeds zingende, en trokken door destraten in een optocht van ongeveer 2000 personen. Voor het paleis van den bisschop hielden zij halt. Dr. Meiser kwam als antwoord op toejuichingen en het gezang van Protestantssche liederen op het balcon en sprak de menigte toe. Hij zegde dank voor de demonstratie van trouw en legde den nadruk op zijn eigen trouw aan den Führer en het Derde Rijk en ver klaarde dat hij ook iederen dag voor Hitier bidt. Hun strijd was niet van politieke doch van kerkelijken aard en spruit voort uit het geestelijke leiderschap van de kerk. De menigte onderstreepte den eisch van den bisschop dat de strijd niet van politie- ken aard is door het zingen van Deutschland über alles en het Horst Wessel-lied totdat twee politie-auto's aankwamen, bemand met S.A. en leden van de gewone politie. De me nigte ging toen uiteen. Een groep vereenigde zich later voor het Bruine Huis, waar opnieuw werd gezongen „Ein feste Burg". In welingelichte kringen is men van meening dat de gebeurtenissen van Zondag de voorbo den zijn van belangrijke maatregelen welke genomen zullen worden tegen de kerkelijke oppositie in Beieren en de benoeming door den Rijksbisschop van een commissaris voor de Beiersche kerk. Ook demonstraties te Neurenberg. Gemeld wordt, dat dergelijke betoogingen eveneens hebben plaats gehad in Neurenberg, een belangrijk Protestantsch centrum in Beieren. Verklaring van dr. Marahrens. Dr. Marahrens, de bisschop van Hannover heeft zich tot de onder hem staande geeste lijken gewend met een rondschrijven, waarin hij verklaart, dat gebruikmaking van geweld, zonder rekening te houden met het geweten, slechts een breuk in de kerk tengevolge zou kunnen hebben en de eenheid van de natie niet ten goede zou komen. S. A. MAN MISDRAAGT ZICH TEGENOVER ZWEEDSCHE ATHLETEN Kort voordat de trein, die de groep Zweed- sche athleten uit Turijn naar Zweden terug zou brengen, uit Berlijn zou vertrekken, wan delden twee hunner rond en bekeken de win keluitstallingen. Een troep nazi's marcheerde met het vaandel voorop voorhij. De Zweden keerden zich om teneinde er naar te kijken toen een man uit het gelid snelde en den bei den Zweden een oorveeg gaf met de woorden „Gruss' die Fahne". Het geval wekte beroering onder het wandelende publiek en verscheiden Duitschers rieden den athleten aan aangifte te doen bij de politie. De trein zou evenwel bin nen enkele minuten vertrekken en om niet te laat te komen gingen de Zweden naar het station. In den trein bevond zich een Duitsch ambte naar die vernam wat er gebeurd was. Hij zond dadelijk een telegrafisch rapport er over naar Berlijn. Te Stralsund kwam een politie-ambtenaar den leider van de groep de verontschuldigin gen van het hoofd van den staat aanbieden. (Alg. Handelsblad) OTTO VAN HABSBURG IN BELGIë TERUG Aartshertog Otto van Habsburg is Zondag- met het Noorsche stoomschip „Brabant" uit Oslo te Antwerpen gearriveerd. Hij was verge zeld van zijn vleugeladjudanten markies Pal- laviccini en graaf Degenfeldt. Ex-keizerin Zita verwelkomde haar zoon. met wien zij onmiddellijk per auto vertrok naar Steenockerzeel. BERGSPORT EISCHT OPNIEUW ZEVEN SLACHTOFFERS. Een gezelschap van zeven Duitsche alpinis ten is Zondag in de Beiersche Alpen dood ge vonden. Allen waren doodgevroren en aan gezien het geroutineerde Alpinisten betreft, gelooft men dat zij door een ongeluk zijn troffen. Geen zetel voor China in den V olkenbondsraad. GENèVE, 17 September (Reuter). He den werd vernomen dat China niet herkies baar is voor een zetel in den Volkenbonds- raad. Winst voor links bij de Zweedsche verkiezingen. Verlies bij de conservatieven. STOCKHOLM, 17 September. (Reuter). Zon dag hadden in Zweden verkiezingen voor het Lands-ting plaats. De voorloopige resultaten luiden Conservatieven: 275 (tot dusver 329) zetels. Economische partij 217 (187) zetels. Volkspartij 117 (138) zetels. Soc. Dem. Partij 503 (469) zetels. Socialistische partij 13 (3) zetels. Communisten 9 (6) zetels. Er blijkt dus een belangrijke verschuiving naar links te hebben plaats gevonden. Kan men zich reeds onttrekken aan de po-1 litieke beteekenis van de alarmkreten, die de zenuwen van Europa gedurende de laatste weken zoo geschokt hebben? In het Westen was het de plotselinge span ning tusschen twee dictatoriale regeeringen, nog wel kort nadat beider leiders elkaar ge troffen hadden op een ontmoeting, die ons als een bevordering van de samenwerking was beschreven. In het Oosten was het de groeien de spanning tusschen het feodale Japan en Sovjet-Rusland, dat gelooft, dat Wladiwostok meer en meer aan de genade is overgeleverd van een régime, hetwelk zich gereed voor den aanval houdt. Langs den Rijn accentueert de tegenstelling zich tusschen Fransche en Ger- maansche mentaliteit. Het is duidelijk, dat het de groote mogend heden zijn, waartusschen het oorlogsgevaar bestaat. Zij overdrijven te sterk, wanneer zij zooals sinds 1919 de gewoonte is ver zuchtingen blijven slaken als: „Helaas, men heeft Europa gebalkaniseerd Een phrase, die dubbel onjuist is, want zelfs in de dagen van de Balkanoorlogen vormden de ma noeuvres en de intriges van het Weenen der Habsburgers en het Sint-Petersburg van de grootvorsten de oorsprong van alle dwalingen en fouten van de jongste vijandelijkheden in het Oosten, Zelfs thans zou men, wanneer de geestes gesteldheid der kleine Europeesche volken zuiver in studie zou worden genomen, een aantal teekenen kunnen opmerken, die in de richting gaan van een eerlijke, internationale verstandhouding, terwijl de groote volken meer en meer door de ziekte der intellectueele en economische isoleering schijnen aangetast te worden. Zien wij in onze dagen niet het oude diplomatieke dogma van den eeuwigen haat tusschen Bulgaren en Serven verdwijnen, het dogma, waarop de egoïstische en blinde politiek van Oostenrijk was gebaseerd en waarvan de kortzichtigheid vreemd en ver nederend genoeg werd overgenomen door het groote land, dat zeshonderdduizend van zijn kinderen had geofferd om het oude Oostenrijk uit de Europeesche gemeenschap te stooten? Ik zie heel goed het sceptische glimlachen van de „real-politiker": de kleine naties zijn bevreesd voor beslissingen door middel van geweld, omdat zij zwak zijn. Ma-ar dat ant woord is niet veel meer waard, dan een reeds lang vergeten gezegde van Nietzsche: ..Ds eerste mensch, die niet de kracht had een klao terug te geven verklaarde: I'k ben Christen". Als dit wordt toegegeven door een Europa, dat er zich op beroemt Christelijk te zijp, is er reden om de naieve vernieuwers van het Walhalla in Duitschland te verkiezen boven hen, die revolutie en reorganisatie reeds ach ter den rug hebben. De waarheid zelfs teruggebracht tot haar meest bescheiden afmetingen is, dat de kleine volken oneindig bekwamer zijn in het begrijpen. va.n en het aanpassen aan hun buurstaten. Intelligenter, wijzer misschien? Ik wil het niet bevestigen; maar ongetwijfeld meer vertrouwd met de internationale ge dachte, die zooveel minder rijp is bii de groote Europeesche volkeren. Vele Engelschen, Fran- schen en Italianen gelooven, dat zij aan hun eigen cultuur genoeg hebben. Vele Duitschers Amerikanen denken er precies zoo over en meenen zelfs hun land -met een Chineeschen muur te kunnen omgeven. De Franschen en de Duitschers begrijpen elkaar nooit; de Franschen en de Italianen begrijpen elkaar dikwijls niet. Maar de Neder landers, de Scandinaviërs en de Tsjechoslo- venen -begrijpen de Fransche en Duitsche geestesgesteldheid; de Zwitsers en een groot aantal Joeg-oslaven begrijpen de Duitschers, Italianen en Franschen opperbest; de Bulga ren begrijpen de Russen en de Turken De kunst zijn buren te begrijpen is meer dan een behoefte voor de kleine naties van Europa; zij is een essentieele voorwaarde voor hun nationaal gevoel. Als een Jadot, een Francqui en andere minder bekende Belgen in Chinia zooveel beter geslaagd zijn dan de vertegenwoordigers der groote staten, is de oorzaak dezelfde; zij waren slechts Belgen, daarom begrepen zij beter. Maar wat onge lukkigerwijze nog niet geheel en al in tal van kleine landen begrepen wordt is, dat men zelfs uit een oogpunt van patriottisch egoïsme moet breken met het oude, kwet sende dogma van de nationale souvereiniteit, dat banden en verdichtingen buitensluit in lijnrechte tegenstelling met datgene, wat Thomas van Aquino reeds het Societas Natio- num noemde. Maar welke is de groote mo gendheid, die door haai' daden het recht heeft verwijten aan de kleine volken te richten? Ik ken er slechts één, groot inderdaad door haar verleden en haar glorie: Spanje, het eenige land totnogtoe, dat zijn internationale ver- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Span je, Chili en Turkije in den V olkenbondsraad. Bij de verkiezingen voor den Volkenbonds raad, kregen Spanje, Chili en Turkije zetels toegewezen. Zij behaalden resp. 51, 51 en 48 van de 52 geldige stemmen, Ghina werd niet herkozen. „Niet China, maar de Volkenbond verliest hierbij", verklaar de Kwo Tai-tsji, de gedelegeerde van dit land, na de stemming. „Het resultaat bewijst, dat de Volkenbond een steeds meer uitgesproken. [Buropeesch karakter krijgt". Dat had hij nu liever niet moeten doen, want aan die teekens van zijn voorname plaats als opperhoofd van het dorp, mocht niemand raken. Hij pakte Piet beet, maar die liet de ringen niet los en hoe harder hij schudde, des te harder trok Piet aan de ringen. „Laat toch los," schreeuwde de vlieger, die heel goed wist, dat dergelijke majesteitschennis bij dit volkje niet weinig gestraft werd. Het opperhoofd kneep Piet zoo hard, dat hij van pijn wel losliet en op een wenk_ werd bij dpor een toegesnelden onderdaan weggevoerd. vroeger Italiaansch minister van buitenlandsche zaken. plichtingen in zijn republikeinsche grondwet heett vastgelegd. Ten opzichte van de staten, die dank zij de verdragen van 1919 ontstonden of het leven terug kregen verzuimden de groote mogend heden hen te betrekken bij de economische samenwerking. Aan het einde van 1918 had de „Big Four", de vier groote staten, het slechts voor het zeggen: maar zij vergaten deze na ties een nieuw bewijs, dat in het verdrag van Versailles de lacunen grooter zijn, dan de feitelijke dwalingen. Al of niet bewust hebben de groote mogend heden voor oplossingen door middel van ge weld min of meer verborgen sympathieën; men heeft het nog kort geleden in Europa kunnen zien, zooals men het een jaar gele den in Mandsjoerije kon opmerken. En wan neer het weeklagen van de Duitschers na 1919 nooit eenige werkelijke weerklank heeft ge vonden, zelfs niet toen het gerechtvaardigd was, is de ware reden daarvan de volgende: zij beklaagden zich over het verdrag van Ver sailles, dat zij als gewelddadig bestempelden en zij vergaten zooals zij ook nu nog ver geten dat de vredes, die zij wisten op te dringen aan hun verbijsterde tegenstanders, die van Brest Litowsk en Boekarest, duizend maal wreeder en roofzuoh-ter waren. En toch bevinden wij ons op het oogenblik op den drempel van een nieuwe wereld en het groote vraagstuk is nu het overschrijden zon der geweld -te doen geschieden. Een jaar ge leden stelde Benesj een ontstellende vraag: „De kleine volken wenschem te weten, of de Volkenbond bestaat of niet". Op het antwoord wacht men nog steeds. Een ding kan de internationale gedachte nog redden va.n het bankroet, dat haar be dreigt: de eensgezindheid der kleine naties om in Europa een nieuwe -kracht op te roe pen iten dienste van den vrede en de vrijheid. Zijn het niet menschen als Hijmans vroe ger en Jaspar thans, menschen als Benesj en Unde-n geweest, die beter dan de leiders der groote staten de urgente behoeften van Europa tot uitdrukking hebben gebracht? De kleine volken bezitten thans reeds het meest geschikte materiaal tot -den opbouw en bin nenkort dat voor een georganiseerd Europa, den eenigen vorm, die levensvatbaarheid zal hebben. He-t is aan dat Europa, waaraan- ik dacht, bijna evenveel als aan de dringende belangen van Italië toen ik als leider van de buitenlandsche politiek van mijn land o.a. de anti-Habsburgsche conventie toepaste en de groeiende Kleine Entente ondersteunde. Indien de kleine volken de ideale hervor ming willen bespoedigen, welke alleen hun de ware veilighei-d kan verschaffen, behoeven zij slechts hun -moreeel en politieke kracht te be seffen, precies zooals zij zich de cloodelijke ge varen realisee-r-en, welke hen omringen, (Nadruk verboden). WOENSDAG 19 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.— Gramofoonmuziek, 9.— On ze keuken, door P. J. Kers Jr. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de Arbei ders in de continubedrijven. 12.— Gramo foonmuziek. 12,15 Klein Vara-ensem'ble o.l.v. Frits Bakels. 1.— Gramofoonmuziek. 1,15 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.45 Voor de vrouwen. Mevr. Hilda VerweijJon ker. „Orde". 2.— Zenderverzorging. 3.— Voor de kinderen, m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. 5.30 De Notenkra kers o.l.v. Daaf Wins. 6.De Flierefluiters, o.l.v. Jan van der Horst. 7.Sportuitzending 7.20 Vara-kinderkoor „De Roodborstjes". 7.40 Strijders van voorheen. 8.Herha ling S.O.S.-berichten. 8.03 Orgelspel door Cor Steijn. 8.15 Men vraagt en wij draaien. 8.30 De zaak Beresford-Seabright. Een hoorspelle tje van El. Ellingworth. vertaald door Nel Bakker. Opvoering door het Vara-tooneel, on der leiding van Willem van Cappellen. 9. Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.45 Vaz Dias en Varia. 10.— De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 10.15 Beroemde zangers op de plaat. 10.30 VARA-orkest o.l.v. Hu-go de Groot. 11,15 Gramofoonmuziek. 12.Sluiting HUIZEN, 301,5 M. N. C. R. V. 8.Schriftlezing en meditatie, 8.15. Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. H. v. d. Elskamp. 11.— Gramofoonmu ziek. 11.30 Radio-verbinding met het Hos- pitaalkerkschip „De Hoop" kruisende op de Noordzee. 12.Politieberichten. 12,15 Walter Sieseking, piano speelt met het Londensch Phil. Orkest, ol.v. Sir Henry Wood. 12,30 En semble van der Horst. 2.— Populaire bespeling van het studio-orgel door Ronald Parker. 3. Lezen van Chr. Lectuur. „Op Hoop van Ze gen" van A. Wapenaar. 3.30 Gramofoon muziek. 3.45 Zenderverzorging. 4.Liederen- recital door Louis Bogtman. bariton. 5.Kin deruurtje door mej. A. Verhaar. 6.Land- bouwhalfuurtje. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 6.58 Zender overschakeling. 7. Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gramofoonmuziek of een greep uit het da- gelijksch Gebeuren. 7.30 Technische lezingen. M. M. Schipper „Het graf als eerste bouw werk". 8.Concert door de Arnhemsche Or kestvereniging onder leiding van Jaap Spaanderman. 10.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Luxemburgsche avond. Gevarieerd concei't. 7.40 Concert door een kinderkoor. 8.20 Luxemburgsche concert door het om roeporkest o.l.v. Henri Pensis. 8.35 Vervolg Luxemburgsch concert. 9.10 Accordeonspel door René Schmitt. 9,30 Pianorecital door Réné Delporte. 9.45 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) PARIJS. POSTE PARISIEN, 313 M. 8.09 Gramofoonmuziek. 8.05 Gramofoqn* nwiziek, i

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7