HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT KENT U HET ZONDAGSBLAD APARTE 9e JAARGANG No. 270 WOENSDAG 19 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeens Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—S regels t 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250,bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; S 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij break van boven- en/of onderbeen; 50bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; j 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten» deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank U Schiedam. De Troonrede. Een somber gestemd stuk. Het is waar dat de tijden zeer moeilijk en zorgelijk zijn. Wij weten het allen en voelen het allendit laatste weliswaar in verschillenden mate, maar onmiskenbaar genoeg. De regeering, welker inzichten in de Troonrede tot uiting komen, versterkt deze naargeestige stemming. Ik citeer: „De verhoudingen in de landen, waarmee wij economisch het nauwst verbonden zijn, doen voorts de vrees opkomen, dat nog zwaar dere druk te verwachten is". Dit is de economische toekomstvoorspelling naast verscheidene vaststellingen van den zorgelijken toestand waarin het bedrijfsleven, 's lands financiën, de buitenlandsche handel enz. verkeeren. Het is m.i. jammer dat niet een wat moed gevender toon is aangeslagen,.dat de regeering de Troonrede niet te baat neemt om.het volk eens een riem onder het hart te steken. Wij Hollanders zijn van nature heusch al zwaar tillend genoeg. Uit de Troonrede zou men haast afleiden dat de regeering vreest, dat wij den toestand te luchtig opvatten. Daar be staat toch waarlijk geen gevaar voor. Veel nieuwe perspectieven opent dit docu ment niet. Dat het regeeringsbeleid, vanwege de vele en vaak onverwachte verschuivingen op economisch gebied, behoedzaamheid en voorzichtige aanpassing moet gepaard doen gaan aan kracht.... het zal algemeen be aamd worden. Dat de regeering haar overtuiging hand haaft. dat moet worden gezorgd voor gezon de publieke financiën, is begrijpelijk. Men kan er een absoluut vasthouden aan den gouden standaard uit lezen, maar dat staat er toch niet uitdrukkelijk in. En dat het er niet uit drukkelijk in staat beteekent: niemand kan in deze dingen, in deze verwarde tijden, een toekomst-garantie geven. De belasting-grens acht men bereikt. Nieuwe bezuinigingen zijn op til. Verdere verlaging van den levensstandaard zal het gevolg moeten zijn. Steeds grootere aandacht zal moeten wor den geschonken aan behoud en verruiming van den afzet in het binnenland. Dat wil dus zeggen: voortgezette protectie. De aan het bedrijfsleven opgelegde en wel licht nog op te leggen cTisisreigeliwgen zullen tot. het strikt noodzakelijke won-den beperkt en niet langer, dan onvermijdelijk noodig is, worden gehandhaafd. Op verlaging van hef fingen, uit deze regelingen voortgekomen, blijft de aandacht der regeering onophoude lijk gevestigd. Ik geloof niet dat deze passage direct tot een uiting van vreugde aanleiding behoeft te- geven. Ons aller aandacht blijft er voortdu rend op gevestigd. De koloniale paragrafen klinken wat min der somber. De geleidelijke industrialisatie van Nederlandsch-Indië, die zal worden be vorderd, opent een perspectief. De „vrij gun stige economische en financieele toestand van Curacao" zingt de eenige blijde toon in het gansche stuk. Dan volgen sombere woorden over de her leving van den drang naar sterke bewape ning. Er wordt gewezen op het gevaar voor geestelijke verwarring en de noodzaak van handhaving van de zedelijke volkskracht en versterking van de eendracht des volks. Het gezag zal met kracht worden gehandhaafd, hetgeen voorwaar in tijden als deze hra- noodzakelijk is. Niemand zal <ftN- een opwekkend document noemen. Laat ons hopen, dat het blijkbare pessimisme der regeering te zwart is, en dat het komende jaar betere dingen zal opleveren dan men uit dit pessimisme zou moeten af leiden. R. P. IJMUIDEN Werkverschaffing gaat voort. In October aan den IJmuiderstraatweg? Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zijn eenige werklooze grondwerkers op sommige plaatsen tewerk gesteld voor het aanleggen van een plantsoen, zoo o.a. op het terrein scu de Briniostraat, waar een aardige verwaaiing belooft te komen. Wij maakten reeds mel ding van. dat ook het terrein langs den IJmui derstraatweg onder handen genomen zal wor. den. Thans vernemen wij, dat ook hiermede spoedig, vermoedelijk reeds in October zal worden begonnen. De houders van tuintjes kippen enz. die een stukje van dezen grond „in exploitatie" hebben, zijn per 1 October opgezegd en eenige van hen zijn reeds be gonnen. hunne perceelen te ontruimen. Ongetwijfeld zal ook hier het aanzicht niet weinig verbeteren. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 20 September zal door de afdeeling IJmuidenVelsen van het Nederland- sche Roode Kruis een oefening aan het Zee strand worden gehouden. De leden der trans portcolonne en helpsters worden uitgenoo- digd om half acht bij het Roode Kruisgebouw aan het strand aanwezig te zijn. WEER TER HARINGVISSCHERIJ. De stoomlogger Victor IJm. 149 is gisteren Weer ter haringvisscherij uitgevaren. Huldiging A. H. W. van 't Hoff Uitreiking der reddingsmedaille. Hedenmorgen vond op het kantoor der N.V. Bureau Wijsmuller's Sleep-, Hulp- en B'er- gingsdienst. een intieme plechtigheid plaats. Zooals wij reeds in ons blad van 10 dezer meJdden was aan den heer A H. W van 't Hoff, oud-chef van het radio-peilstation dezer ven nootschap door de Fransche regeering de medaille voor menschlievend hulpbetoon ver leend. Toen immers op 30 Maart 1933 het Fransche visscherijtransportschip „Madeleine" op de Noordzee in nood verkeerde en zijn craadlooze S OS-seinen uitzond/was het aan de activiteit van den dienstdoenden marconist van den luisterdienst van Bureau Wijsmuller te danken, dat 65 Fransche visscherlieden ge red werden. De heer van 't Hoff waarschuwde de desbetreffende diensten en gaf deze de diverse bijzonderheden. Op dit bericht stak de sleepboot „Holland" van Terschelling in zee en mocht het genoegen smaken nog juist bij tijds alle drenkelingen te redden. Ter eere van de uitreiking der reddings- medaille waren heden de sleepbooten zoowel als het kantoor van Bureau Wijsmuller ge- pavoiseerd. Op het kantoor waren o.m. aanwezig het complete wal- en kantoorpersoneel, de kapi teins der sleepbooten mei, hun voltallige be manningen, oud-collega's van den heer van 't Hoff, de heeren A. Otte en A. J. van der Weij- den, de bergingschef kapitein D. Moerman en de o<ud-d'irec.teur, de heer W. F Mets. Onder de genoodigden merkten we op de heeren D. Bakker, adj. inspecteur van de scheepvaart, C. Oud, directeur van het Staats- vissch er shaven be drijf en plaatselijk secreta ris der N. Z. H. Reddingmaatschappij, J. Seyffert, rijkshavenmeester. De directeur van Bureau Wijsmuller,' de heer J. P. Boon, schetste, alvorens tot de uit reiking van het eere-metaal over te gaan, in breede trekken het perfecte functiioneeren van den vroegerën radioiuisterdienst. Hij memo reerde, hoevelen reeds door de marconisten van den sleepdienst van een wissen dood ge iled waren: Zeelieden wier noodroep door den aether hooit tevergeefs geklonken heeft, broeders, wier stemmen door den marconist gehoord werden. In gevallen waar het menschenlevens gold. waren de „Burwys" marconisten altijd een voorbeeld van activiteit. Aan deze activiteit heeft de bejnanning der „Madeleine" zeer ze ker het levén te danken. Immers de heer van 't Hoff handelde onmiddellijk, waarschuwde het gröote kuststation en de bevriende Firma Doek.sten op Terschelling. De heer Boon spelde hierop den radio-redder het eere-metaal op de borst en vervolgde dan: Uit eigen ondervinding weet ik hoe Gij en Uw collega's als luisteraars voor ons Uw diensten hebt opgevat en dat ik deze eenvou dige en toch zoo veelzeggende kleine médaille aan U mag overhandigen verheugt mij zoo. omdat daardoor toch bewezen wordt, dat de vroegere luLsterdienst van Bureau Wijsmuller en daarnevens het geheele wezen van dat Bu reau behalve niaterieele ook zeer zeker idiëele zijden heeft. Immers mien weet zich te gedragen in de liefde van mensch tot mensch. Juist als de mensch in hoogsten nood verkeert en wan neer hij strijd tegen de woeste elementen voert, wordt door de bergingsdiensten hulp verleend en menschenlevens gered. Hierop werd de eere wijn rondgediend en mocht de gehuldigde vele gelukwenschen in ontvangst nemen. Interessante oefening. Spuitdemonstratie der zeesleepbooten De buitenhaven was hedenmorgen getuige van een zeer interessant schouwspel. De sleep booten Nestor, Hector en Stentor van de N.V. Bureau Wijsmuller's Sleep-, Hulp- en Ber- gingsdienst. de trouwe wachters onzer haven en de omliggende stranden, zijn wederom uit gerust voor het komend winterseizoen. Daar toe behooren ook de pomp- en bluschinstalla- ties, die hedenmorgen beproefd werden, en die een gebeurtenis was, welke vele kijkers tot zich getrokken had. De drie zeesleepers, resp. onder commando der kapiteins M. de Koe, Joh. v, d. Graaff en H. van der Wiele, waren voor het spuikanaal der Zuidersluizen gemeerd en begonnen om elf uur na hun pompen in werking te hebben gest-sid, een „watergordijn" in de lucht te verpen. De Hector en de Stentor hebben elk een 8- duims centrifugaal- en een 4-duims brand- pomp aan boord. De eerste worden uitsluitend gebezigd voor het lenspompen van ruimen e.d. De brandpompen, elk werkende met 3 stralen, zijn uitsluitend bestemd voor het blus- schen van branden, zoowel aan boord van zeeschepen als op den wal. Dat dit materiaal uitmuntend dienst doen kan. bewees wel de brand aan boord van de P. C. Hooft, toen de sleepbooten van Wijsmuller te hulp geroepen werden om het pomp- en bergingswerk uit te voeren. De Nestor heeft een 10-duims centrifugaal- pomp aan boord, die uitsluitend voor pomp en bergingsdoeleinden gebruikt wordt. Met een 8-tal stralen werd, terwijl de pompen op volle kracht draaiden, water gegeven. In het magazijn van den sleepdienst zijn nog een tweetal verplaatsbare 3-duims cen- trifugaalpompen opgesteld, die indien de toe stand van een schip dit noodzakelijk maakt, aan boord op het dek kunnen worden neer gelaten, 'teneinde hun diensten bij berging te kunnen verleenen. De bergers, de redders, zijn dus paraat Mocht op onze stranden, of in onze havens, een scheepsramp plaats vinden, dan snellen zij ite hulp! van de Umuider Courant? Het is een prachtig in koper diepdruk uitgevoerd rijk ge ïllustreerd weekblad voor slechts vijf cent per week, met een ONGEVALLEN-VERZEKERING Verschijnt iederen VRIJDAG. Vraagt proefnummers aan. Het gas en de Omzetbelasting. Minister wenscht andere berekening, hetgeen de gemeente 15000 guide nper jaar zou kosten. Tot nu toe werd in gemeenten, die het gas betrekken op een wijze als Velsen, in overeen stemming met den minister van Financiën de omzetbelasting op gas steeds berekend van den kostprijs. De gemeente betaalde de belas ting aan het Hoogovenbedrijf, welk bedrijf het op zijn beurt aan den fiscus offerde. Daar geen verhaal op de gebruikers plaats vond. bezorgde deze belasting aan de gemeente een schadepost]© (volgens het huidige gebruik ca. f 4000). De minister heeft thans echter bepaald, dat niet het Hoogovenbedrijf, maar de gemeente als fabrikant beschouwd moet worden en dus ook de belasting verschuldigd is. Dit betee kent, dat de belasting dus niet langer geheven wordt van den inkoopsprijs, maar van den verkoopsprijs, d.w.z. den prijs, die aan de af nemers in rekening wordt gebracht. De nieuwe regeling, die reeds wordt toege past van 1 September af, beteekent, indien de minister op zijn standpunt blijft staan een groote schadepost voor de gemeente; immers moest volgens de oude regeling 4 pet. van ca. f 100.000 of ca. f 4000 betaald worden, terwijl volgens de nieuwe regeling 4 pet. van de to tale opbrengst van het gas, zijnde ongeveer f 480.000 of f 19.200 betaald zou moeten worden Naar wij vernemen, bestaat bij de betrokken gemeenten, o.a. Beverwijk en een aantal ge meenten in Limburg en Noord-Brabant, die gas uit de mijnstreek betrekken, het voorne men zich tegen de nieuwe zienswijze van den minister te verzetten. STICHTING NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ-CENTRALE. In ons blad van gisteren hebben wij reeds de namen genoemd van het dagelijksch be stuur van de Stichting Nederlandsche Vis scherij Centrale. Tot heden van het bestuur werd voorts aangewezen de heeren W. v. d. Berg, Bruinisse; L. A. Dijkhuizen, Schevenin- gen: M. van Harmeien Sr. Ierseke: M. Keizer, Stellendam; Mr. J. H. Kievit de Jonge, 's-Gra- venhage; P. Knoester, Scheveningen; B. J. F. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Kapitein Bajan c Polen j, de winnaar van de Europeesche rondvlucht, van Leeuwen, T. H. Meyering, J. M. v. d. Plas en J. Polderman allen te IJmuiden; D. Pronk, Vlaardingen. dr. G. J. Ramakers, Breskens; Th Sterk, Volendam en Jac. Vooys, 's-Gra- venhage. In de stichting zijn vertegenwoordigd de Noordzee-trawvisscherij, de haringvisccherij, de oester- en mosselenvisscherij en de garna len visscherij, zoowel reederij als handel. De voortuintjes in de Kennemerlaan. Opnieuw ontslag van rechtsvervolging. Zooals men weet heeft eenigen tijd geleden opnieuw een eigenaar van een winkelpand in de Kennemerlaan. ditmaal de heer H. W.. eigenaar van het perceel Kennemerlaan-hoek de Rijpstraat. waarin is gevestigd een groen- Lenwinkel, een aanschrijving van het gemeen tebestuur gehad om den grond vóór zijn per ceel met- een hekje van den openbaren weg af te scheiden. Daar de heer W. hieraan niet voldeed, werd proces-verbaal tegen den eigenaar opgemaakt. Dezer dagen diende deze zaak voor het Kan tongerecht te Haarlem. Als verdediger trad ook nu weer op Mr. A. W. Hellema. alhier. De ambtenaar, die in de zaak tegen den winkelier L. veroordeeling vroeg, eischte dit maal ontslag van rechtsvervolging. De kan tonrechter deed vonnis overeenkomstig dezen eisch. Ten einde een vonnis van de hoogste in stantie uit te lokkeii, werd wederom beroep aangeteekend bij de Rechtbank. Opbrengst loodsgelden. In de vorige maand bedroeg de opbrengst der loodsgelden f 279.468 tegen f 288.708 in de maand Augustus van het vorig jaar. Hierbij mag niet uit het oog worden verloren dat de loodsgelden pas verlaagd zijn zoodat de ver mindering in de opbrengst geen mindere scheepvaart beteekent. Vanaf 1 Januari be droeg die opbrengst 2,508 mill, gulden in dit jaar tegen 2,299 mill, gulden in heit vorig jaar. DRIEHUIS DRIEHUIS KRIJGT EEN DIERENPARK. Driehuis krijgt een dierenpark. Men demke hierbij nu niet aan Hagenbeek, Burger of Ouwehand. Zoo grootseh wordt het niet; het dierenpark, dat in Driehuis komt, feitelijk reeds in wording is, wordt een bescheiden in richting, maar toch belooft het voor Driehuis, vooral voor de bewoners van de Spiegheilaan een aardige attractie te zullen worden. Het is de heer J. L. Min, bouwer te Drie huis, die op het weiland tusschen de Spieghel laan en de De Geneste tl aan dieren gaat hou den. Thans grazen er nog slechts eenige scha pen, maar de bedoeling is, er ook eenige pau wen en herten te houden. Naast een gemeentelijk (Velse-rbeek) krij gen we dus ook een particulier dierenpark. VELSEN Het verkeer over het Noordzeekanaal. Het concept-adres van de Kamer van Koop handel te Haarlem aan den Minister van Waterstaat. In de gisteravond gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Haarlem is besloten, het volgende adres inzake het ver keer over het Noordzeekanaal te zenden aan den Minister van Waterstaat: „Na afloop onzer Kamervegadering op 12 Juni 1934 werd voor de leden en voor een aan tal genoodigden, waaronder de burgemeester van Haarlem en Beverwijk, zoomede de Hoofd ingenieur Directeur van de Rijkswaterstaat, de Ingenieur van de Rijkswaterstaat en de Hoofdingeneur Directeur van de Provinciale Waterstaat, een inleiding met lichtbeelden gehouden over het onderwerp: Het tunnel- vraagstuk en het Noordzeekanaal. Daarna werd de gelegenheid geboden met den inleider Ir. J. C. v. d. Mey van de N.V. Ne derlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam van gedachten te wisselen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Van het gespro kene doen wij Uwe Excellentie bijgaand een verkort overzicht in brochurevorm toekomen. In verband met het bovenstaande veroor- loaft onze Kamer zich in 't bijzonder nog eens te wijzen op de groote belangen, welke hier aan de orde zijn. Deze zijn van tweeërlei aard. Naast die van de scheepvaart, waarbij voor zoover het district onze Kamer betreft, de haven van IJmuiden in de eerste plaats is betrokken, zijn de belangen aan den wegge bruiker zeker niet minder belangrijk. De vol tooiing van den afsluitdijk heeft bovendien e ennieuwe geregelde verbinding tusschen het Westen en Noorden des land tot stand ge bracht, waarbij het verkeer over het Noord zeekanaal evenwel een hinderpaal vormt. Wanneer gelet wordt op de groote drukte bij de ponten, wleke drukte op dagen als Zon- en Feestdagen nog beduidend toeneemt, en op het in menig opzicht gebrekkige vervoer met behulp van deze ponten, dan is het wel heel duidelijk, dat een afdoende verbetering in de thans bestaande toestand niet kan uitblijven. Onze Kamer vertrouwt zeer, dat Uwe Excel lentie aanleiding zal kunnen vinden om dit brandende verkeersvraagstuk in studie te nemen en onze Kamer zal het bijzonder op prijs stellen, wanneer Uwe Excellentie ook haar in de gelegenheid wilt stellen advies uit te brengen in deze kwestie, die reeds zoo lang en dikwijls haar belangstelling heeft gehad". BURGELIJKE STAND. Bevallen: A. RoselaarBak. z. Cypressenstr. 12, IPmuiden. Chr. G. v. d. PijiBierman, d. Melklaan 11, Velsen N. E UytendaalHilbers, z. Biezenweg 90, Santpoort. E. J. Oldenburg Burgess, z. Ratelstraat 37, IJmuiden. M. J. M. van AsperenHalsman. z. Sluisplein 16 IJmui den. A. Berleevan der Pol, d. Athorstraat 40, IJmuiden. M. B ScholWarmenhoven, z. Kortenaerstraat 29. IJmuiden. A. A. Bakker- Stoker, z. Beukenstraat 12, IJmuiden. G. Nie- meijerStompé, d. Leeuweriklaan 12, IJmui den. A. van DijkeFortuin, d. Rijksweg 238, Velsen. Overleden: Antje Ziekerman, 85 jaren. Wed. van G. Vol. Wijkerstraatweg 264, Velsen N. Johannes Hubertus Groenewegen, 63 jaren, echtgen. van C. v. Prooijen, de Lethstraat 15, Velsen N. Johanna van Zutphen. 52 jaren, echtgen. van J. P. v. Assema, Beverwijk. Pieter Kremer, 9 maanden, zoon van H. Kremer Koekoekstraat 6, IJmuiden. Theodorus Jacobus Rol, 60 jaren, echtgen. van G. Vooren, P. C. Hopftlaan 53. Velsen. Leendert de Koning, 83 jaren, wedr. van A. Manneken, Kon. Wilhel- minakade 32, IJmuiden. Anna P. E. Weerman, 74 jaren, echtgen. van F. C. J. Hartgens, Acaciastraat 8, IJmuiden. Cornells Kuyper, 60 jaren, echtgen. van J. E. Stuffers, Hagelinger- weg 369, Santpoort. Elisabeth J. van der Metr, 70 jaren, 's-Gravenhage. Van het Plaatselijk Crisis- Comité. Nationale inzameling. Honderd collectrices gevraagd.. In de week van 3—10 October a.s, zal in het geheele land een Nationale Inzameling wor den gehouden voor het werk der Crisis-Co- mité's. In onze gemeente vindt deze collecte plaats op Donderdag 4 October. De opbrengst der collecte blijft ten bate van het Plaatselijk Comité. Hoe gaarne hadden wij allen gewild, dat de crisis een einde had genomen, maar daarvan is het helaas, nog ver af. Nog steeds zuchten ook in onze gemeente velen onder het juk van armoede en ontbering Vele huismoeders vragen zich weer met een beklemd hart af, hoe zij met hun kinderen den aanstaanden winter zullen doorkomen. Vele huisvaders verkeeren ook thans nog in de droeve omstandigheid, dat zij niet in het al lernoodzakelijkste voor hun gezin kunnen voorzien. Het Plaatselijk Crisis-Comité wil ook in den komenden winter weer trachten zooveel mo gelijk hulp te verleenen. De geldmiddelen worden echter minder, de vaste bijdragen loopen steeds meer terug en daartegenover stijgt de nood! Zouden we nu niet met elkander kunnen be reiken, dat de collectedag van 4 October a.s. tot een groot succes wordt? Gelukkig zijn er nog altijd ingezetenen, die wel een kleinere of grootere gift voor het Cri sis-Comité kunnen geven. Welnu, op 4 Octo ber a.s. is daarvoor weer de gelegenheid! Geft allen naar vermogen! Om de collecte te doen slagen, zal zeer veel werk moeten worden verricht en dit kan niet door enkele personen gedaan worden. Vele handen maken licht werk en daarom: Werkt allen mede! In het bijzonder doet het Comité een beroep op jongedames boven de 16 jaar, die zich wil len belasten met den verkoop der speldjes. Minstens 100 collectrices hebben we noodig en we vertrouwen, dat allen, die maar eenigs- zins kunnen, zich voor dit goede werk zullen willen geven. Het is toch niet zoo heel erg. om een en kele maal een dag te geven ten dienste van onze minderbedeelde plaatsgenooten! We moesten het allen gaarne willen doen. Stel het Comité dan niet teleur en geeft U zoo spoedig mogelijk op bij een der onder staande adressen: Oud-IJmuiden: A. P. Bakker, Cronjéstr. 5. Nieuw-IJmuiden: G. Heykoop, Kennemer laan 115. IJmuiden-Oost: J:. N. Bos, Gerard Dou- straat 33. Velsen: Jac. Boon, Meervlietstraat 96. Velsen-Noord: H. H. Meyer, Wijkerstraat weg 12. Santpoort: J. E. Sluiters, Hoofdstraat 147. Jan Gijzenvaart: P. Rings, Wüstelaan 24. Weigert uwe medewerking nietl Helpt allen mee! Geeft zooveel ge kunt! Steunt het Plaatselijk Crisis-Comité OPENING SPORTTERREIN „WATERVLIET.'. Zaterdagmiddag half vier zal de officieels opening plaats hebben van het nieuwe Hoog oven-Sta ten-Sportterrein „Watervliet". DE SCHEEPVAART. In de afgeJoopen week zijn voor de havens in onze gemeente aangekomen 8 zeeschepen, waarvan 3 voor de Hoogovens, nl. 1 met erts en 2 om te laden. 3 voor de papierfabriek met hout en 2 voor IJmuiden. Van de Hoogovens vertrokken 6 zeeschepen, waarvan 4 met ijzer. Hiervan waren er 2 bestemd voor Zweden. 1 voer Finland en 1 voor Roemenië-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1