Paardenmarkt te Alphen aan den Rijn. DE MAN, DIE DE TROEVEN HAD. Een overzicht van de .You Bet" goudmijn te Nevada in Californië, waar na langdurigen stilstand de werkzaamheden weer zijn aan gevangen Honderden kubieke meters zand en grind worden hier dagelijks gespoeld en onderzocht Een frappant kijkje op het Noord Engelsche vacantieoord Blackpool, dat 's avonds seh4tt«Miod is verlicht en een fantastisch schouwspel oplevert Te Ulfenhout had Woensdag de begrafenis plaats van den wielrenner Reynders, die bij het auto-ongeluk te Schoorldam om het leven kwairu Collega's in den stoet, Op den voorgrond Pijnenburg De jaarlijksche paardenmarkt te Alphen aan den Rijn werd Woens dag gehouden. Een tweetal aardige snapshots De werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe Waterloo-brug te Londen zijn in vollen gang Het Aquarium te Amsterdam is in het bezit gekomen van een blauw-geel geteekenden doornkreeft FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 27) „Wat is ei' met hem aan de hand?" vroeg hij. „Hij heeft toch geen bloeding gehad?" „Ja, meneer, dat is juist, wat hij gehad heeft. De dokter zegt, dat hij nu alleen nog 'maar rust noodig heeft. Hij gelooft niet, dat er eenig werkelijk gevaar is. Wilt u maar naar binnen gaan om hem te bezoeken?" Zij opende zachtjes de deur van de zieken kamer. Braceway ging op zijn teenen naar binnen, maar Bristew bewoog en keerde zich naar hem toe, toen de verpleegster het gor dijn optrok. „U moet stil blijven liggen, meneer Bris tew", waarschuwde zij, toen zij de kamer uit ging". „Dank u wel, zuster, het zal wel gaan", ant woordde hij met een zoo zwakke stem, da"- Braceway er van schrok. „Ik geloof, dat u beter doet niet te praten" zei de bezoeker. Bristew lachte gedwongen. „Het is niets ernstigs, alleen maar een bloe ding. Die malle Mombray mijn dokter in Turmville, weet u? die had dezen keer eens gelijk. Hij zei, dat dit wel eens gebeuren kon Ik wou u iets vertellen. Werkelijk van veel belang werkelijk". Hij veegde zenuwachtig zijn voorhoofd af. Braceway trok zijn stoel instinctmatig dich ter bij het bed. ten einde de gefluisterde woor den goed te hooren. „Het komt mij voor", hakkelde de ?ie^e, ^dat u iemand moet hebben een extra-man om met Platt en Delaney samen te werken, Ik zal u zeggen waarom. Als Morley de juwee- len den nacht van den moord op de post deed, zal hij niet zoo dom zijn geweest ze aan zichzelf te adresseeren. Als hij vandaag naai den geadresseerde toegaat, moeten wij er een extra-man bij hebben. Delaney kan Morley blijven schaduwen extra-man kan oplet ten zoo noodig degene, dien. Morley be zoekt of raadpleegt, ondervragen. Dan „Uitstekend!" riep Braceway. „Precies! Wie zegt, dat u ziek bent? Kijk eens aan, hoe hel der uw hoofd werkt! Probeer nu niet meer te praten. Ik ga nu uit om uw idee ten uitvoer te brengen". „Nog iets anders", zei Bristew, zijn hand oplichtend om zijn bezoeker terug te houden. „Komt hier tegen zes uur 'terug, wilt u? Te gen dien tijd zal ik weer op krachten zijn. Lach niet. Ik weet het zeker. Ik heb al meer van die bloedingen .gehad". „Wat wilt u om zes uur doen?" Helpen, bij u zijn, als u Morley onder vraagt. Beloof het mij. Tegen dien tijd ben ik weer in orde". Braceway ging naar zijn eigen kamer om zich voor de lunch op te knappen. Hoewel hij niet de moeite had genomen het aan Bristew te vertellen, had hij al met Golson afgespro ken. dat er een extra-man aa.n het werk ge zet zou worden. Hij wilde niets riskeeren. Toen hij in de hall kwam, hoorde hij den telegrambesteller zijn naam afroepen. Er wa? een telegram voor hem. Het luidde als volgt: „Den heer S. S. Braceway, Willard Hotel Washington, D. C. „Hier". (geteekend Frank Abrahamson. „Wat drommel wat bedoelt hij daarmee?" vroeg hij zich herhaaldelijk af. „Wat betee- kent dat woord, hier?" Hij dacht een heele poos na eer hij zich herinnerde, dat hij den pandhuisbaas in Turmville had gevraagd om te probeeren zich te herinneren, waar hjj den man met den baard in een andere vermomming had, gezien. En Abrahamson had beloofd hem te zullen telegrapheeren, als hij het zich herinnerde. Dat woordje „hier" beteekende dus, dat het in Turmville was, waar hij den man met den knevel gezien had. Hij ging naar den lessenaar en schreef het volgende telegram „Den heer Frank Abrahamson, 329 College Street. Turmville, N. V. „Stilte" (geteekend) „Biraceway". Hij liep naar de telephooncel en belde Gol son op. „Iets uit Baltimore?" vroeg hij. „Ik heb juist intercommunaal met Delaney gesproken", antwoordde Golsoi^ zonder geest- „Wel, wat is er?" ,.Uw vriend is hem een kwartier geleden ontglipt, en hij vraagt „Hem ontglipt!" riep Braceway. „Waar praat je over?" „Ik vind het even onpleizierig als u", merk te Golson op. „Maar dat is er gebeurd. Hij was ineens weg", „Hoe kan dat?" „Dat heb ik niet goed begrepen. Delaney zei alleen maar, dat hij hem in het hotel kwijt geraakt was. Uw vriend wachtte daar blijk baar op een boodschap of telephoontje. Hoe dan ook, hij is weg en Delaney wil weten, wat hij nu doen moet. Wat zal ik hem zeggen?" „Zeg hem. dat hij naar den duivel kan loo- pen", barstte Braceway woedend uit. „Neen! zeg hem, dat hij naar Eidstein terug moet en daar wachten tot Morley zich vertoont. Dat Is zijn eenige kans om hem weer beet te krij gen". „Best", bromde Golson. „Zeg eens! Zet iemand aan het werk om de treinen uit Baltimore in de gaten te houden, hè. Dadelijk!" „Platt is juist hier. Ik zal hem dadelijk naar het station zenden". „Hoe laat was het, toen Delaney Morley „Twaalf vijf en veertig". Braceway legde de telephoon op den haak en keek op zijn horloge. Het was tien minu ten over eenen. Hij had nog vijftig minuten voor zijn afspraak met Majoor Ross, chef van de Washingtonsche politie. Na een haastige lunch wandelde hij naar het courantenstalletje en kocht de vroege uit gave van een namiddageouranit. Met groote letters las hij Gestolen juweelen gevonden op binnen plaats van verdachte. Daarop volgde een telegram uit Turmville, luidende, dat politie-agenten in burgerklee- ding den hanger van smaragd en diamanten, dien mevrouw Enid Fulton Withers had ge dragen in den nacht, dat zij vermoord werd, gevonden hadden. De juweelen lagen op de binnenplaats van het huis, waar Perry Car penter had gewoond. De hanger was in het. hooge gras, direct onder het venster van Car penter's kamer verstopt en daardoor eerst aan de oogeai van de politie ontsnapt. Toen het juweel gevonden werd, was het intact op de zes schalmen na, die uit de ketting getrok ken waren en in den nacht van den moord gevallen waren. Braceway wierp de krant neer en ging naar buiten. „Verdraaid!" riep hij in zichzelf. „Nog meer kolen op den molen van Bristew!" HOOFDSTUK 21. Bristew lost een probleem op. Joseph Beale en zijn mede-directeur hadden hun zelfbeheersching weer geheel terug, toen Braceway hen eenige minuten over half zes in het kantoor van den president aantrof. Hij behoefde niet te vragen, wat- zij ontdekt had den; hun gezichten waren er de duidelijke getuigen van. Hij ging zitten en glimlachte. „Hoeveel?" Joseph Beale kuchte. „Er is iets anders zeg, meneereBraceway, wilde ik u niet alleen mijn eigen dankbaarheid betuigen, jnaML-QQlL-ili& YaA Al de, ambtenaren an di-1 recteuren van de Anderson National Bank. U schijnt ons werkelijk voor groote moeilijkhe-* den bewaard te hebben." Hij keek even naar Jones. „Om kort te gaan", zoo ging deze voort, „het is gebleken, dat Morley van de Ander son National de De gelatenheid van den heer Beale begaf hem op dit punt. En hij viel zijn onderdirec teur opgewonden in de rede: „de somma van twaalfhonderd dollar gestolen heeft! Be denk dat eens, meneer! Wij hadden op onze,' bank een dief, een doortrapten schurk!" Hij'1 schoof zijn stoel terug en trommelde op zijn] knieën. „Wij ik vertrouwde hem, ver-; trouwde hem! En wat was het resultaat!" Hij] schoof zijn stoel vooruit en bezeerde zijn vuist,; toen hij deze met alle kracht op zijn lessenaar sloeg. „Een brutaal stukje hoor!" „Hij wordt ook verdacht van moord", bracht de detective in 't midden. „Maar watj kan ons dien moord schelen!" sputterde Bealej „Zet hem maar gauw achter de tralies!" Ten slotte konden zij zich met het plan van: Braceway vereenigen: Morley zou door een agent in burgerkleeding gearresteerd worden op 't oogenblik, dat hij, uit Baltimore terugge komen, uit den trein stapte. Het zou heel stil gebeuren, zoodat het bericht nog niet in de ochtendbladen zou staan. Hij zou naar een van de buitenaf gelegen politiebureaux gebracht worden, waar hem door Braceway en Bristew een kruisverhoor zou afgenomen worden. Braceway keerde naar het hotel terug om een rapport van Majoor Ross of van Delaney af te wachten. Het duurde niet lang of Delaney kwam en samen gingen zij naar Braceway's kamer. „Wij zijn met den trein van vijf uur van Baltimore gekomen en kwamen hier even voor zessen aan", zoo begon hij zijn verhaal. „Een van de mannen van het hoofdbureau ging naar hem toe en arresteerde hem. Ik dacht wel, dat u daar achter zat en daarom kwam ik hier heen". „Wat gebeurde er in Baltimore?" vroeg Bra ceway op vriendelijken toon.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8