Radio Moors Polen trekt het minderhedenvoorstel in. Japan zwaar getroffen. ar 1 Radio-Programma BUITENLAND. Verklaring van Raczynski in de politieke commissie van de Volkenbondsvergadering. Het Poolsche standpunt overigens echter niet gewijzigd. Eden tegen bijeen roeping van een internationale conferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE, Vrijdag heeft de politieke commissie haar besprekingen voortgezet over het Poolsche voorstel tot generaliseering van de verdra gen betreffende bescherming van minderhe den. De gedelegeerden van Bulgarije ei. Australië keerden zich tegen de door Polen voorgestelde internationale conferentie. Beide sprekers verklaarden dat het niet aanging zich eenzijdig los te maken van een verplich ting tot bescherming van minderheden. Ver volgens voerde Lord Grootzegelbewaarder Eden het woord. Bij de kwestie der beschermings verdragen, aldus zette hij uiteen, gaat het, gelijk Bi'iand indertijd vastgesteld heeft, om een beperkte kwestie. Eenige staten wier ge bied buitengewoon vergroot is, hebben ook geweten dat zij zekere verplichtingen op zich moesten nemen. Dit was ook in 1929 door den Volkenbond op grond van een rapport van een Commissie van drie uitdrukkelijk naar voren gebracht. Men moet zich herinneren, dat het minderhedenvraagstuk alleen ontstaan is uit het feit, dat op grond van het vredesver drag vele staten groote nieuwe gebieden heb ben gekregen en zij tegelijkertijd "groote stuk ken van een bevolking hebben moeten over nemen, welke niet verwant waren aan den nieuwen staat die zelfs in den oorlog tegen dezen staat gevochten hadden. Over het rassenvraagstuk zeide hij o.m. Natuurlijk draagt iedere regeering de verant woordelijkheid voor de bevolking, ook daar waar geen binnenlandsch rassenprobleem aan- wezig is. In feite moet ook iedere regeering worden beoordeeld, volgens de behandeling die zij een ieder van haar onderdanen te beurt laat vallen. Dat is een zaak van civili satie en daarop is de goede naam van een staat gebaseerd. Vervolgens verzette Eden zich tegen het voorstel een internationale conferentie bijeen te roepen met het doel te komen tot een generaliseering van de minderheden-bescher ming. Alle voorwaarden daarvoor ontbreken. Tenslotte zette Eden nogmaals uiteen, dat minderhedenverdragen in het leven zijn ge roepen om in een bijzondere kwestie in be paalde besluiten en naar men moet hopen voor een bepaalden tijd, van kracht te zijn. Baron Aloisi keerde zich in een slechts korte rede tegen de opzegging van de verdragen betreffende minderheidsbescherming. Ver volgens was het woord aan den Ierschen ge- gedelegeerde De Valera. Bij de verdere besprekingen over het min derhedenvraagstuk heeft de Poolsche gedele geerde Raczynski het voorstel van Polen tot generaliseering van de verdragen ter be scherming van minderheden tot algemeene verrassing ingetrokken! D'ê voorzitter Madariaga had den Pooi-., sclien gedelegeerden verzócht nogmaals het woord over de geheele kwestie te voeren, daar men met de debatten niet verder kwam. De Poolsche gedelegeerde verklaarde daar op, dat Polen bij zijn meening in deze kwestie blijft. Het Poolsche voorstel heeft bij eenige staten instemming gevonden en bij andere is het op twijfel gestooten. Het zou hem niet moeilijk vallen, de doelmatigheid van het voorstel overtuigend te bewijzen. Hij verklaarde echter daarvan af te zien, daar het op li-et oogenblik niét noodig is en daar er geen kans bestaat op een besluit in den zin van het Poolsche voorstel. -Op dezen grond zal Polen het voorstel niet in stemming brengen. Van de Poolsche zijde wordt nog het vol gende medegedeeld over het feit, dat Polen er van heeft afgezien, zijn voorstel betreffen de generaliseering der minderhedenbepalin- gen in stemming te brengen. Het is verkeerd gebleken, thans een beslissing over deze kwestie uit te lokken, Polen behoudt zich ech ter voor, de kwestie, die haar actualiteit be houden heeft, ter gelegener tijd op andere wijze naar voren te brengen. Overigens behoudt de verklaring van mi nister Beek voor de Volkenbondsvergadering haar volledige geldigheid, derhalve ook de aankondiging, dat Polen zijn medewerking bij de controle op de verdragen betreffende de minderhedenbescherming zal intrekken, wanneer een generaliseering der verdragen niet te bereiken is. Amerika. Roosevelt verheft zijn stem in het textielconflict. President Roosevelt heeft er bij de stakende textielarbeiders o-p aangedrongen onmiddel lijk het werk te hervatten. Voorts heeft Roosevelt de textïelindustriee- len verzocht de arbeiders die gestaakt hebben zonder onderscheid weer te werk te willen stellen. Formeel heeft Roosevelt het rapport goed gekeurd van de door den gouverneur van New Hampshire gepresideerde enquete-coimmisie. De president rekent op de samenwerking en het rechtvaardigheidsgevoel der -beide par tijen. In het rapport wordt aanbevolen de instel ling van een commissie, welke tot taak zal hebben de aangelegenheden der textielarbei ders te 'bestudeeren ter bescherming van de rechten der arbeiders en de instelling van een andere commissie, welke de belangen der werk gevers onder oogen zal zien met het doel het aantal tewerkgestelde arbeiders te handhaven en niettemin de loon-en te verhoogen. NEW-YORK, 21 September (V. D.) De pre sident der .organisatie van werkgevers in de textielindustrie, Sloan, heeft medegedeeld, dat hij heeft aanbevolen, de gesloten textielfa- broeken zoo spoedig mogelijk te heropenen. Frankrijk, Marine-centrum naar de Noordzee. De „Figaro" deelt mede, dat met ingang van 1 October a.s. het zwaartepunt van de Fransche Marine yerplaatsfc zal worden van, de Middellandsche Zee naar de Noordzee. Binnenkort zal het 2de Noordzee-eskader worden versterkt. Deze verschuiving is vol gens het blad slechts het gevolg van de ver betering in de Fransch-Italiaansche betrek kingen. Belasting op sterken drank. De Bondsraad heeft met groote meerderheid de invoering van een belasting op sterken drank aangenomen. Hauptmann de ontvoerder van Lindbergh's baby? Bewijsmateriaal spoedig bijeen. Verdachte blijft ontkennen. WASHINGTON, 21 Sept. (V.D.) Op grond van uit New-York ontvangen berichten verklaart het ministerie van justitie, dat er aanleiding is om aan te nemen, dat de ophel dering van de ontvoering van Lindbergh's kind verzekerd is. Intusschen is tot dus verre nog slechts de verzen-ding van 90.000 dollar losgeld bewezen, terwijl het niet duide lijk is, waar de overige 31.000 dollar zijn ge bleven. Men gelooft echter, dat de gearres teerde buitenlander de misdaad alleen heeft gepleegd en men hoopt binnen enkele we ken genoegzaam bewijsmateriaal tegen hem te hebben verzameld. Op het oogenblik wordt etracht, een zoo volledig mogelijk verslag van zijn levensloop samen te stellen, zoo-wel in als buiten de Vereenigde Staten. De vrouw van den gearresteerde is vanmor gen door de politie te New-York op vrije voe ten gesteld, daar tegen haar geen verden king is gerezen. Tijdens het verhoop van dén gearresteer den Hauptmann deelde de hulpinspecteur van politie Sullivan mede, dat Hauptmann bij zijn eerste poging Amerikaansch grondgebied te betreden den valschen naam „Karl Pellmeier" eforuikte. Houptmann is op 14 Juli 1923 als blinde passagier aan boord van het stoomschip Hannover' uit Bremen te New-York aange komen. Drie dagen later is hij met hetzelfde stoom schip weer weggezonden. Later is hij als ma troos met de Washington naar Amerika ge komen. NEY-YORK, 21 Sept, (V.D.) De ont dekking en de opheldering van de kwestie- Lin-dbergh heteekent voor het Amerikaansche publiek een gebeurtenis van den eersten rang; de bladen wijden verscheidene bladzijden aan het feit. In het hoofdbureau van politie te New-York is Hauptmann vandaag aan een uitgebreid verhoor onderworpen. Op de vraag, hoe hij in het bezit van-het geld in zijn garage was ge komen, verklaarde hij, dat .zijn vriend Fischer zijn vroegere compagnon, hem al zijn effec ten in bewaring had gegeven tot hij uit Europa zou zijn teruggekeerd. Zijn vriend was echter in Duitschland gestorven. Haupt mann vertelde verder, dat hij eerst drie we gen geleden had ontdekt dat het vermogen van zijn vriend 14.000 dollar bedroeg. Hij heeft slechts 150 dollar daarvan uitgegeven. Verdachte verklaarde verder, dat hij se dert 1932 niet meer gewerkt had, maar van speculatie had geleefd. Hij ontkende ooit te Hopewell, waar het landgoed van Lindbergh ligt, te zijn geweest. Na het verhoor is Hauptmann overgeleverd aan het politiegerecht te Bronx, beschuldigd van het afpersen een een losgeld van 50.000 dollar. Het verhoor zal Maandag worden voortgezet. Het rapport-Guillaume gepubliceerd. Weinig nieuws over den moord op raadsheer Prince. Het rappo-rt Guillaume over den moord op raadsheer Prince u-it Toulouse is thans gepu bliceerd. Het rapport koant, naar Reuter meldt, tot de volgende conclusie: alle sporen welke men tot- dusver gevolgd heeft hebben geenerled resul taat opgeleverd. Slechts een feit staat vast-: dat de doctoren in hum laatste rapport ver klaard hebben, dat hun waarnemingen. d-e mo gelijkheid van een zelfmoord vrijwel uitfluiten. Het onderzoek duurt nog voort. (Adv. Ingez. Med.) 903 dooden3738 gewonden en 503 vermisten bij de taifoenramp. zijn Talrijke schepen vergaan. TOKIO, 21 September (V.D.) Vol gens de laatste door het Japansche ministerie van Binnenlandsche Zaken verstrekte mededeeling zijn bij de taifoenramp in 18 steden van het land in het geheel 943 personen om het leven gekomen. 3.738 personen zijn gewond, terwijl nog 503 personen ver mist worden. Alleen reeds in de prefectuur Osaka 767 personen gedood en 3.058 gewond, terwijl 488 personen vermist worden. 47 scholen stort ten in, waarbij 225 kinderen werden gedood en 820 gewond. Te Kyoto zijn 104 personen om het leven gekomen, terwijl 356 menschen zijn gewond. Te Tokio zijn 4 menschen gedood en 35 ge wond. Volgens een radiogram uit Takamatsoe vreest men aldaar, dat meer dan 2300 op het eiland Sjikotoe gestationneerde visschersboo- ten zijn gezonken. Volgens mededeelingen uit Sjimono Seki zijn vier stoomschepen met, m het geheel 500 personen aan boord, welke op- 20 September de haven hebben verlaten, tot nu toe nog niet in him plaatsen van bestemming aangekomen. Men vreest dat de schepen zijn vergaan. Volgens verdere berichten is een trein, met werklieden ten gevolge van het bezwijken van een spoorbrug in een rivier terecht gekomeni Een groot aantal arbeiders is verdronken. Volgens de tot nu toe ontvangen mededee lingen heeft Japan bij deze ramp in het ge heel 33 vliegtuigen verloren. De telegraafkabels tusschen Kobe en Osaka zijn voorloopig hersteld. Te Kobe hebben verscheidene Koreanen van den toestand misbruik willen maken om te plunderen. Zij werden direct door de politie neergelegd. De leden van het corps diplomatique heb ben -de Japansche regeering hun deelneming uitgesproken naar aanleiding van de vreese- lijke natuurramp. TOKIO, 21 Sept. (V.D.) Op aanwijzing van de regeering is een aantal, vliegtuigen op gestegen om tezamen met piohiefstroepen het reddingswerk aan te vatten. De vliegtuigen zullen ook levensmiddelen medevoeren, daar sommige steden zeer moeilijk langs de gewone wegen te bereiken zijn. Alle krachten zullen worden ingespannen om het leed, dat de catastrofe veroorzaakt heeft, eenigermate te verzachten. - Op bevel van den minister van oorlog zijn troepen gerequireerd om de berging der nog onder de puinhoopen bedolvenén te bespoedi gen. Bij Osaka heeft men een gebouw voor kraamvrouwenverpleging kunnen uitgraven, waarbij een deel der verpleegden gered is. De radioverbinding tusschen Osaka en-Tokio, die verbroken was, is hersteld. In geheel Japan heërscht rouw over deze ontzettende ramp. De Mikado heeft van den bekenden publi cist Woto een rapport over de catastrofe ver zocht. Sven Hedin's ervaringen in Mongolië. STOCKHOLM, 21 September (V. D.) De bekende Zweedsche ontdekkingsreiziger, dr. Sven Hedin heeft een van de gevaarlij leste en inspannendste expedities van zijn leven met succes volbracht en zal naar Stockholm terug keer en 'can Kerstmis in familiekring door te brengen. Deze mededeeling werd gedaan door Folke Bergman en David Hummel, twee van He din's voornaamste assistenten en metgezellen, die nu te Stockholm, zijn teruggekeerd, 't Doel van de expeditie was het in kaart brengen van een automobielweg dwars door den Mon- goalsehe woestijn naar Urumchi op verzoek van de regeering te Nanking. Deze opdracht werd uitgevoerd ondanks vele ontberingen en gevaarlijke avonturen. De expeditie had te lijden van de ernstige koude in de Mongool- sche hooglanden, waar in Januari van dit jaai de temperatuur tot 33,2 gradien Celcius onder het vriespunt daalde. In de zandwoestijnen moesten de automobielen worden beschermd door -het uitleggen vaai lange rubber matten op den weg. De karavaan had -het ongeluk be kneld te raken tusschen het leger van de Nanking-regeerinig en de onwettige troepen van dan opstandigen jongen generaal Ma- Chung-Yin, en de leden van de expeditie werden nu eens door de eene en dan weer door de andere troepen gevangen genomen, welke troepen hun automobielen voor militaire trans porten gebruikten. Eens, toen dr. Hedin wei gerde een auto af te staan ten behoeve van de rebellen, trokken de soldaten hun schoenen uit en troffen voorbereidinge® voor de execu tie van de geheele expeditie. Deze procedure is in overeenstemming met de religieuze ritus van het volk, welks Godsdienst hen verbiedt te dooden met de schoenen aan. Begrijpende, dat hun levens op het spel stonden, moesten de leden der expeditie de auto afstaan om zichzelf te redden. Een ander maal werd de expeditie omsingeld door roovers en geduren de tien minuten beschoten. De leden van de expeditie moesten zich plat op den grond wer pen en door de bescherming der automobielen bleven zij gespaard voor de kogels. De expeditie heeft vele belangwekkende ont dekkingen gedaan. Dr, Bergman vond een be graafplaats met meer dan 2000 jaar oude gra ven, die doodkisten bevatten, afgedekt met koehuiden, waarin zich goed geconserveerde li,i ken van een onbekend Indisch volk be vonden. Een collectie vogels, omvattende ongeveer 90 nieuwe soorten, werd medegebracht voor het Zweedsche Biologisch Museum. Ook andere vondsten zijn aan dit museum afgestaan. De Chineesche regeer ing is als resultaat van het werk der expeditie in staat een -belang rijken automobielweg door de tevoren onbe gaanbare woestijn aan te leggen. Nieuwe overeenkomst met Duitschland? De Berlijnsche correspondent van de N. R. Crt. seint: Volgens de Berliner Börsenzeitung verzekert men in ingelichte kringen dat de Duitsch-Ne- derlandsche onderhandelingen inzake de rege ling van het betalingsverkeer welke hier en kele dagen geleden zijn begonnen, goed vlot ten. De onderteekening van een nieuwe over eenkomst zou weldra kunnen worden verwacht. De nieuwe regeling zou gelden voo>- alle leve ringen van goederen en voor alle dienstpresta- ties, niet echter voor den kapitaal- en rente- dienst der Duitsche buitenlandsche leeningen. De nieuwe overeenkomst zou ook rekening hou den met het nieuwe systeeem der deviezen- distributie en dus vermoedelijk op 24 Septem ber, den dag waarop dit nieuwe systeem wordt toegepast, in werking treden. Köpenickiade in Boedapest. Het Duitsche gezantschap bij den neus genomen. (Van onzen Weenschen correspondent.) Het „Neues Wiener Journal'' weet zijn le zers een aardig verhaal op te disschen, waarin verteld wordt, hoe het eigenlijk kwam, dat de Duitsche gezantschapsraad dr. Schlimpert, die aan de Duitsche legatie te Boedapest verbon den is geweest, uit deze stad teruggeroepen werd om naar Montreal verplaatst te worden, waar hij aan hét consulaat-generaal van'zijn 'vaderland werkzaam zal zijn. Dr. Schlimpert stond in de Hongaarsche hoofdstad in hoog aanzien. Hij had er tal van vrienden en men kan gerust zeggen, dat hij populair was. Des te vreemder vond men het, dat hij plotseling uit den diplomatieken dienst moest verdwijnen om in een consulaire functie naar een overzeesch land te worden gestuurd. Doch ziehier de reden: Op een mooien dag tegen het einde van Augustus verscheen er opeens een jongmenscli in de bureaulokalen van het gezantschap, die zich als Leschke voorstelde en die beweerde nation aal-soeialistische: „partij controleur" te zijn, die met een speciale opdracht van Hitier naar Boedapest gezonden was om er den gang van zaken te onderzoeken. Dr. Schlimpert, die bij afwezigheid van den gezant, Von Macken- sen, als chargé d'affaires aan het hoofd van het gezantschap stond, liet den jongen man, dien hij blijkbaar volkomen vertrouwde, alle papieren en geheime documenten van het ar chief zien en introduceerde hem bij verschil lende voorname families. „Herr Leschke" hij zal in werkelijkheid wel anders heeten! dineerde en soupeerde doorgaans in een van de duurste en fijnste restaurants van de stad en „vergat" daar al tijd te betalen. Hij liet de wekelijksche reke ningen dan naar het Duitsche gezantschap sturen, wiar zij onmiddellijk voldaan werden. Bovendien „leende" de „partij-controleur" herhaaldelijk geld van vooraanstaande leden van de Duitsche kolonie, tot een gezamenlijk bedrag van drieduizend pengö. Op een zekeren morgen was het jonge mensch, dat bijna vier weken op waarlijk vor stelijke wijze in de Hongaarsche hoofdstad geleefd had, plotseling spoorloos verdwenen. Het bleek, dat hij een geraffineerde oplich ter was geweest. In Boedapest heersehte groote hilariteit behalve dan natuurlijk bij de be drogen slachtoffers, die heelemaal geen re den tot lachen hadden. Dr. Schlimpert moet nu voor het gebeurde boeten. Waarschijnlijk heteekent dit het einde van zijn diplomatieke carrière. ZONDAG SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.30 Vara. Vrijheidslied. Gezongen door het gemengdkoor Stem des Volks, afd. Rotterdam met begeleiding van het Philharmonisch Ge nootschap aldaar. 8.35 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga: „Sedum en Sempervivum". 9.C5 Postduivenberichten. 9.07 Orgelspel door Joh. Jong. 9.30 Sociale gedachten in de; wereld literatuur. H. 10.— Vara-orkest od.v. H-ugo de Groot. 10.30 Veilig Verkeer in" hetnaderend winterseizoen; lezing door Mr. S. Mijksenaar. 10.45 Vara-orkest o.I.v. Hugo de Groot..11-.15 Van Staat en Maatschappij door A. Pleysier, 11 30 Vara-orkest o.I.v. Hugo de Groot.12.— Sluiting. 12.Avro. Tijdsein Avro-klok. 12.01 Gramofoonmuziek. 12,30 Lunchconcert, door Kovacs Lajos en zijn orkest. Intermezzo:' zang door- het Ter Apeler Dameskopr o.I.v.- J. :W. de Grooth. Pianobegeleiding Theo Waljles. 2. Boekenhalfuur door Dr. P. H. Bitter Jr.: „Grient Express", door A. den Doolaard. 2.30 Gramofoonmuziek.. 3.— Klassiek Concert door het Omroeporkest o.I.v. Albert van Raalte. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen' van Vaz Dias. 5.Sluiting. 5.— Vara. Vara-orkest o.I.v. Hugo de Groot. 5.30 Sport van den dag. 5.50 Vara-orkest o.I.v. Hugo de Groot. 6.— Sluiting. 6.VPRO. Halve uren met boeken. „Der neue Gott" van Broeder Christiansen. Spr. Mr.. A. A. J. Rijksen. 6.45 Wijdingsdienst in onze studio. Spr. ds. H. N. IJsbrandy, Grouw. 8.— Sluiting. 8.Avro. Tijdsein Avro-klok. 8.01 Nieuws en Sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Het Omroeporkest o.I.v. Albert van- Raalte. So liste -Elisabeth Rethberg, sopraan. 9.10 Radio journaal. 9.30 Herfstprogramma, met medewer king van de Septembergirls en de Avro-Octo- bristen. 10.30 Kovacs Lajos en zijn:orkest in.m.v. de Avro-girls. 11.— Gramofoonmuziek. 12. Tijdsein Avro-klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. 8.30 NCRV. Morgenwijding door Ds. C. J. Hoekendijk. Zang door het Chr. Gem. Zang koor „Immanuel" der Vrije Evang. Gemeente te Hilversum. 9.30 KRO. Gramofoonmuziek. 10.— Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. An- tonius van Padua te Zwartemeer (Dr.) De H. Mis wordt opgedragen door Rector H. Vullinghs van het Ward-Instituut te Roermond. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.Middenstandskwar- tiertje, verzorgd door het Bureau van den R.K. Middenstandsbond. Gewijd aan den Ned, R.K, Bond van Smedenpatroons. 12.15 Het KRO- orkest o.I.v. Johan Gerritsen.' 1.— Boeken en ■schrijvers, „Lodewijlc van Deysel 70 jaar", door F. Brunklauss. 1.20 Het KRO-Orkest o.I.v. Johan Gerritsen. 2.Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont Pr. 2.30 Gramofoonmu ziek. 2.50 Jaarlij ksche afscheidsplechtigheid der Nederlandsche Missionarissen van 'dé so ciëteit der Afrïkaansche Missiën, in de kapel van het Missiehuis te Cadier en -Keer. - 4 30 Ziekenhalf uurtje door Kapelaan Ant. MJ;Jansen 5.Sluiting. 5.NCRV. Gewijde muziek. 5.45 Kerkdienst uit de Weezenkapel te Neerbosch Voorganger ds. H. Kluin. 7— Gewijde muziek door Annie Geest, sopraan en Ferdinand Kloek, studio-orgel. 7.45 Sluiting. 7.45 K.RO. Voetbaluitslagen van de R.K.F. 7.50 De kern punten der historie. I. Van de -Oudheid naar de middeleeuwen, door G. J. Roóynians. 8 15 Aansluiting met het R.K. Bilnden-Instituut „St. Henricus" te Grave. 9.45 De KRO-Boys o.I.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Vaz Dias 10 20 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door het klein koor Jos. H. Pickkers. 11.— Sluiting. KONINGSTR.27, TELCFOONI4SO» Officieel PHILIPS REPARATEUR N.V. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Maar dat bleek zijn haardos te zijn, kunstig met klei tot een paddestoel samengekneed. Daar zaten ze nu en konden geen woord met elkaar spreken. Piet grijnsde eens tegen zijn redder en het negertje grijnsde terug, maar dat spelletje ging ze gauw vervelen. Opeens sprong het jochie op en wees in de lucht. Piet ging ook overeind staan en keek in de richting waarheen zijn makker wees, maar zag niets. Even later meende hij echter een zwak gebrom te hooren en nu zag hij een stip. Dat moest een vliegmachine zijn, misschien wel hun toestel. Het negertje had met zijn scherpe oogen al eerder iets ontdekt, dan Piet zou kunnen, MAANDAG 24 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.— Tijdsein AVRO-klok. 801 Gramofoonmuziek. 10.— Tijdsein AVRO- klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramöfoon- muziek. 10.30 Rie Beijer draagt voor: L. Bloe sem C. M. v. Hill.-Gaerthé, 2. De kabouter en de winkelier, naar Andersen. 11.— Orgel concert, door Piet van Egmond Jr„ 12. Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert,door Kovacs Lajos en zijn orkest, mét t-ussehen- spel van gramofoonmuziek. 2.— Zangyoor- dracht van Gerard Holthaus, bariton.. Aairden vleugel EgbertVeen, met tiissc.be,pspei. .van gramofoonmuziek. 3.Middagconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 4.Onderbreking van het program ma en overschakeling naar den zender „Ra dio-Kootwijk". 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 „Reportage uit Filmcabmes" III Causerie door M ax Tak: Korte musiceerende films van Warner Bros. 5.30 Concert door het Rem- brandt-theater-orkest onder -leiding van Daaf Hartogs, met tusschenspel van gramofoon muziek. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.30 Fran sche gramofoonplaten verzameld door mr. H. H. Merkelbach. 8.— Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nie uwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Gramo foonmuziek. 9.Radio-Tooneel, serie Bloe men uit eigen tuin". I. Studio-opvoering van „Toen Dirk moest Bridgen', een hoor spel in 3 tafreelen, door F. de Sinclair. Spel- leiding Kommer Kleijn. 9.30 Mozart-Cyclus. Het omroeporkest o.I.v. Nico Treep. Solist, prof Georg Kulenkamf'f. 10.30 Carlton-hotel, Am sterdam. Concert door Elemer Sarkozi en zijn orkest. 11.Nieuwsberichten van het pers bureau Vaz Dias. 11,10 Het Orkest van Din- teren. 12, Tijdsein AVRO-klok en slui ting, HUIZEN, 301,5 M. N.C.R.V. 8.Schriftlezing en medita tie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. G. L, Sanders. 11.Lezen van Chr. Lectuur. Uit „Zee en Heide" van G. F". Has pels. 11,30 Griff Frysl Selskip. W. Cuperus: „Fryske fol-kskruwerij12.— Politieberich ten 12,15 Gramofoonmuziea. 12,30 Zang recital door Sietske Bolton, alt-'mezzo. 1.30 Hobo-recital door B, de Vries. 2— Uitzen ding voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek, 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. 'M. Adrian-Merckens- „We gaan weer bakken". 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Verzorging zen der. 4.Bijbellezing door ds. A. Derckens. 5.Gramofoonmuziek. 5.30 Bespeling, van het studio-orgel door L. Blaauw. 6.30 Vra genuurtje. 6.58 Zender overschakeling. 7. Politie berichten en Ned. Chr. Persbure.au. 7.15 „Gramofoonmuziek, of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren". 7.30 Vragen uur tje. 8.N.C.R.V.-klein-orkest o.I.v. Pie1 van der Hurk. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.45 «'ui ting. BRUSSEL 484 M. 12,15 Ged. uit „La vie Pariesienne"- van Offenbach. 1,30 Populair concert. 6,35 idem. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 idem. 10.30. Dansmuziek (gr. pi.) I

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 9