HET NIEUWE AVONDBLAD kEEL 4-4-0-0 A M f19e JAARGANG No. 275 DINSDAG 25 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P, W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elkè regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers sij-n ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; f 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vtouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank to Schiedam. Snelheid. Hoeveel narigheid, achteruitgang en „re gressie" er ook in de tegenwoordige wereld image .'heerschen, het is zeker dat onze snelheid nog maar steeds blijft toenemen. Het nieuwe Douglas-'vliegtuig van de K.L.M. is nu in ne gen mfriuten van Rotterdam naar Amsterdam gevlogen, en er is geen enkele reden om te ontkennen dat het over een paar jaar nog veel sneller zal gaan. Zeg in vijf minuten. Zal (het daarbij blijven? Neen, natuurlijk niet Waarom wèl? Men zal de records blijven ver béteren, en binnen afzienbaren tijd zullen er geen minuten meer over zijn en zal het een kwestie van seconden worden. Het baat niet te ontkennen dat deze ver vaarlijke snelheden invloed op ons aller levens opvattingen doen gelden. Wij worden niet al leen steeds minder hokvast, maar bovendien beginnen we ons land, Europa, ja de wereld steeds beter te kennen. Er zijn nu al honder den Nederlanders die in een week tijds naar Indië zijn gevlogen. Over een jaar of tien zuilen er duizenden Nederlanders zijn, die in een dag of drie die reis hebben gemaakt. Natuurlijk is dit altijd nog een bevoor rechte groep, maar „naar beneden toe", vol gens welstand gerekend, nemen de reizen met de snelheid naar rato toe. De dorpskrui denier uit Limmen, wiens overgrootvader nooit verder dan Alkmaar was geweest, wiens grootvader het eenmaal tot Amsterdam bracht en wiens vader reeds een vacantie in Valkenburg ging doorbrengen, bracht het zelf al tot een bezoek aan Luxemburg, en hoe lang zal hij zich nog kunnen verzetten tegen de ambitieuse plannen van zijn zoon, die met de K.L.M. naar Parijs wil? Niet lang, al is Parijs nog zoo'n frivole stad. De menschen veranderen door al die snel heid. Steeds lager wordt de prijs per passa giers-kilometer, en de gevolgen kunnen niet uitblijven. Ook niet in mentaliteit. De betee- kenis van grenzen, als limiet van bestuursbe voegdheden, blijft gelden, doet zich in dezen tijd zelfs zeer erg gelden, maar die zich blik semsnel-ontwikkelende luchtvaart sleurt de brave burgerij er in steeds groeiende menigten overheen, en allerlei bekrompenheidjes en vooroordeeltjes vervliegen in de hooge sferen. Wie kan nog vasthouden aan horren en spion netjes als hij in enkele uren tijds heel Europa onder zich kan zien wegglijden? Het gaat niet meer. Men moet de wereld en de menschheid wel grooter, dus steeds meer als geheel, gaan zien. Dat is het merkwaardigste van die lucht vaart: dat zij naast onze ergste bedreiging tevens onze grootste belofte van ontwikkeling én verruiming inhoudt. Ik lees dat op den landdag van een vrouwen-vredesorganisatie, hier in Haarlem gehouden, gezegd is dat geen enkel land meer „zijn grenzen zal kunnen ver dedigen" in een oorlog. En dat is volkomen juist. Geen enkel land zal dat meer kunnen, omdat het machtigste en gevaarlijkste wapen zich aan grensversterkingen en grensbezettin gen niet in 't minst behoeft te storen en dat ook zeker niet doen zal. Maar evenzeer is waar dat de commercieele luchtvaart geen grenzen kent, en het is nu tenslotte maar de vraagwelke van de twee zullen wij kiezen? Vernietiging of ontwikkeling en verruiming? Zal de laatste, die al door werkt, voldoende tijd krijgen om de eerste te verhinderen? Dat is -eigenlijk de inzet van het Groote Avontuur, dat wij luchtvaart noemen, -dat voor d-e menschheid meer beteekenen kan dan eenige uitvinding tevoren en dat haar binnenkort voor een ontzaglijk dilemma zal plaatsen. Als men het zoo bekijkt en daarover gaat nadenken zit er in zoo'n simpel berichtje „het Doüglas-toestel vloog in negen minuten van Rotterdam naar Amsterdam" heel wat meer kans op commentaar dan „Sjonge. Heb je dat gelezen? Wat kort!" R. P. Smokkelaar van cigaretten papier had pech. Liep in de armen van een belasting ambtenaar. De jacht op fortuin. Schatgravers vertrekken. IJmuiden schijnt wel een plaats te zijn, die door smokkelaars van cigarettenpapier gaarne „bewerkt" wordt. Reeds eenige malen vond een aanhouding plaats en werden groote hoe veelheden zwaar belaste vloeitjes in beslag genomen. Speelde' bij de vorige aanhouding het toe val een groote rol, de aanhouding, die gister middag plaats vond, is voornamelijk te dan ken aan de aQtivitéit van belastingambte naar F. Deze stond, in een sigarenwinkel niet ver van het Kennemerplein, toen een reiziger den winkel binnenkwam en den winkelier vroeg „of er nog iets te verdienen viel." Er viel niets voor hem te verdienen, integendeel De belastingambtenaar, die zag dat de man. die zoo gaarne wat verdienen wilde, met een motor met zijspan was gekomen, vertrouwde het zaakje niet. Toen de vreemdeling weer den winkel ging verlaten, volgde de heer F. hem op de hielen. Hij noodigde hem uit, even met hem mee te gaan. De motorrijder voelde hiervoor al heel weinig en plotseling sprong hij op het zadel en juist zou de motor wegrijden, toen de belas tingambtenaar zich op het stuur wierp. Er volgde een worsteling, waaruit de man der wet als overwinnaar te voorschijn kwam. De mo torrijder gaf zich gewonnen, maar nog deed hij een slin-ksc-he poging om te ontkomen. Hij zeide naast den heer F. kalmpjes-aan naar het belastingkantoor te zullen rijden, stapvoets natuurlijk. De heer F. vond dat aanbod al te vriendelijk. En langzaam ging het naar de Kennemerlaan. Inmiddels was rijks- en ge meentepolitie komen opdagen en toen zag de motorrijder wel in dat hij het spel en ook de knikkers verloren had. Want toen men de zij span aan een onderzoek ging onderwerpen, kwamen daaruit een groot aantal in doozen verpakte pakjes cigarettenpapier te voor schijn, die netjes in hét belastingkantoor wer den opgestapeld. De motor met zijspan werd in beslag genomen en tegen den smokkelaar, iemand uit Rotterdam, werd proces-verbaal opgemaakt. HET FEESTPROGRAMMA VAN D.C.IJ. Men schrijft ons: IJMUIDEN SCHAAKCLUB „KIJK UIT" rieden (Dinsdag)avond vindt In het clubge- gebouw Lunchroom Eynthoven de algemeene jaarvergadering plaats van de Schaakclub „Kijk Uit". De agenda vermeldt o.a. verslagen van se cretaris en penningmeester, rapport kascom- missie, bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. L. C. Gordijn en J. H. de Vries, bespreking onderlinge competitie enzoovoort. Na de vergadering wordt een gezellige a-vond gehouden. AS GEBROKEN Gisteren brak nabij de Visschershaven de achteras van een met vaten haring geladen vrachtauto van den stalhouder B. Een der wie len vloog van den wagen en rolde een eind over de straat. Het ongeval liep goed af. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor en ook de vaten haring bleven intact. GROOTE AANVOER VAN MAKREEL Er was gisteren aan den afslag e,en groote aanvoer van makreel, met het gevolg, dat de prijzen, naarmate de verkoop voortgang vond, aanmerkelijk daalden. Zelfs werd deze door rookers zeer gezochte visch verkocht voor... 90 ets. per kist. Maakte de Protinus voor 755 manden nog f 2700, de I. S. Groen, die 800 manden aan voerde, kon het slechts tot f 1830 brengen. De andere visch was zeer prijzig, getuige de De jonge tdamclub „IJmuiden", die bin nenkort haar 10-jarig bestaan hoopt te vie ren, komt met een keurig program voor den dag. Opvallend is het dat deze, op „Ameri- kaansche" manier ge groeide club, zoo'n goed figuur slaat in de Nederlandsche damwereld. Vijf jaar geleden was het nog e-en bescheiden 3e klassertje, echter toen kwam de heer de Jong in het bes-tuur, die de groote stuwende kracht zou worden in de IJmuider damwereld. Snel ging het crescen do, de promotie naar de eerste klas, 4 tiental len in den bond, die allen een goed figuur sloegen (het 3e werd reeds 2 x kampioen), het veroveren van den Meestertitel door B. Dukel, de opkomst van Ligthart en Suijk, het deelnemen aan het kampioenschap van Ne derland door 2 D.C.IJ.-ers, het succes van Dukel, alles sprong omhoog. En ook wat de vooruitzichten betreft is er moed; D.C.IJ. telt zeer veel goede krachten, terwijl een 50-tal dammers zullen trachten alles te bereiken voor hun club, want dit is het hoofdddoel: alles moet wijken voor het Clubbelang, dit is de alles overheerschende gang van zaken. En thans het jubileum; een keur van dam- wedstrijden staat voor den boeg, met als eve nement: internationaal 6-daagsch tournooi en wel tusschen Keiler, kampioen van Nederland, Rajchenbach, kampioen van Frankrijk, Dukel, 2e aankomende in het kampioenschap v. Ne derland en als vierde de kampioen van België Demesmaeker. Als men bedenkt dat dit damgevecht direct na de titelmatch tusschen Keiler en Rajchen bach gehouden wordt, dan houdt dit tevens in, datde Wereldkampioen aan dit toumooi meedoet. Het belooft dan ook iets aparts te worden in de damwereld. Echter ook vele andere wedstrijden vragen de aandacht, daar zijn de nederlaagwedstrij den voor de 4 tientallen van D.C.IJ., waaraan in totaal 20 clubs deelnemen. Verder kwartet- wedstrijden tegen de 4 kampioensploegen van het afgeloopen seizoen: D.I.O. (den Haag), Constant (Rotterdam), Gezellig Samenzijn (Amsterdam) en H.D.C. (Haarlem). IJmuiden komt uit met B. Dukel, A. Ligthart, P. Leijte en C. Suijk, ongetwijfeld een geducht team. Dan rest nog een afvalwedstrijd voor leden van D.C.IJ. (volgens cupsysteem) welke reeds een aanvang genomen heeft; neem daarbij de onderlinge competitie en alle wedstrijden voor den N.D.B. dan heeft men in het kort een overzicht van wat den D.C.IJ.-ers te wachten staat. Dat echter ook het genoegen niet vergeten wordt, bewijzen de 3 feestavonden, die op het program staan en wel een „spectacle" avond, een „Oudejaarsviering" én als slot, officieele receptie met cabaretprogram en groot soirée na. Geheel D.C.IJ. is paraat, het actieve be stuur, feestcommissie, damescomité etc. Wij wenschen het jubileerend D.C.IJ. van harte succes met het prachtige programma; Dezer dage n is het stoomjacht Queen of Scots van de Theems in zee gestoken met be stemming naar het Cocos-eiland, een zwaar begroeid doch vrijwel verlaten koraalrif den Atlantischen Oceaan, dat nauwelijks veertien vierkante mijlen in omtrek meet, Men heeft tot doel, op dat afgelegen eiland naar verborgen schatten te zoeken en is zoo zeker van het welslagen der expeditie, dat men het toekomstig bezit reeds bij Lloyd's verze kerd heeft tot een voorloopig bedrag v-an 250.000 pd. st. Toen, 120 jaar geleden, Simon Bolivar op Lima aanmarcharde werden de Staats- en Kerkschatten ter waarde van ongeveer zestig millioen dollars toevertrouwd aan de hou-de van een zekeren kapitein Smith, die het bevel voerde over het Brit-sche zeilschip Mary Dier, De verleiding voor den Schotschen kapitein om zich met de hem toevertrouwde waarden te verrijken werd al grooter en grooter en ten slotte vermoordde hij de wachters en soldaten, zeilde vervolgens naar het Cocos-eiland en verborg daar de buit. Veel pleizier beleefde hij evenwel niet van zijn daad want hij werd la ter gevangen genomen door e en Peruviaansch marineschip, dat hem naar het eiland terug bracht en noodzaakte de geheime bergplaat sen aan te wijzen. Op nooit opgehelderde wijze wist hij evenwel te ontkomen en zich aan de spiedende oogen van zijn vervolgers te onttrekken. Een W-alvischvaarder heeft hem later van het eiland afgehaald en overge bracht naar New Foundland, waar hij over leed toen hij bezig was een expeditie uit te rusten tot het weghalen van de schatten. Volgens overlevering moeten er in den loop der jar-en ook nog door andere zeeroovers, die met hun buit geen raad wisten, op dit eiland groote schatten verborgen zijn en men neemt aan, dat er wel voor een honderd millioen gul den waarden aanwezig moeten zijn. De thans vertrokken expeditie is toegerust met de meest moderne hulpmiddelen; zelfs een klein-model vliegtuig om over h-et eiland te kruisen ontbreekt niet. Men heeft welis waar d-e beschikking gekregen over zeer oude zeekaarten van het eiland, doch wil de opspo ringen verrichten met behulp van luchtfotos, infraroode opnamen en magneto-electrische apparaten, welke het edele metaal zouden kunnen aanwijzen. Het blijkt, dat bij velen nog zucht naar ro mantiek bestaat want even voor het vertrek van het schip wist men nog een paar jonge lui op te sporen, die belust op avontuur- als on- genoode gasten de tocht wilden me-demaken, en zich reeds onder in het stoomjacht sto-w-aways verborgen hadden. De expeditie staat onder leiding van cap tain W. W. Stuart voor het zeevaartkundig gedeelte en mr. J. Ph. Calv-erley, welke laatste den eigenlijken „mineralogischen" opsporings- arbeid zal leiden. 1937 tot 140.000 ton worden opgevoerd. In 1927 waren er 23 stoomtrawlers, in 1934 reeds 75, -die 7500 ton visch aanvoerden. Hun capaciteit werd echter nog niet ten volle aangewend; de jaaropbrengst per trawler zal van 700 tot 1000 ton worden opgevoerd. Vooral legt men zich toe op de haringvisscherij, die voor den oorlog 1500025000 K.G. bedroeg en thans 2.500.000 K.G. of 1/4 van de opbrengst van de geheele Russische vloot. VIJF EN VEERTIG JAAR GETROUWD. DE RUSSISCHE VISSCHERSHAVEN MOERMANSK. De Russische visschershaven Moermansk is in de laatste jaren zoodanig vooruitgegaan, dat deze vooruitgang zelfs voor Sovjet-Russische verhoudingen buiten-gewoon genoemd kan wor denHet aantal inwoners steeg van 8800 in 1926 tot 80,000 in 1934. Desondanks heerscht woningnood; voor dé arbeiders in de vissche- rij-industrie, die de voornaamste industrie van de stad vormt, werden sedert 1929 116 wo ningen en 49 barakken gebouwd met een wo ningoppervlak van 65000 M2. Met groote energie heeft men gewerkt aan de verbetering der woningtoestanden en aan de uitbreiding der bedrijven voor de visscherij-industrie, niet alleen in Moermansk, maar ook in de kleine visschersplaatsen langs de Moermankust. In het tijdvak van 1929—1934 werden hier voor 125 millioen roebel uitgegeven, terwijl bovendien nog 190 millioen voor de eerst komende jaren beschikbaar is gesteld. De aan voer van visch, die voor den oorlog nog slechts 5000 ton bedroeg, steeg in 1933 tot 65.000 ton en moet volgens het nieuwe 5-jarenplan in Ericjsonstraat (Sluisplein), Zeeweg 263, Meeresteinpl., Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) besommingen van de Maria Elizabeth en de Timor die voor 110 en 350 manden resp. f 1900 het kan niet anders of een club met het de en 2900 besomden. vies.: Clubbelang voor alles, moet slagen!!. Het echtpaar P. Borst en N. Jongerlmg hoopt morgen (Woensdag) 26 September den dag te herdenken waarop het 45 jaar geleden in het huwelijk trad. Beiden kwamen reeds in 1888 zich in IJmui den vestigen. De heer Borst kwam uit Petten, terwijl zijn vrouw afkomstig is uit Burgerbrug. Toen zij zich hier vestigden was de tegen woordige Middensluis in aanbouw. Ruim 30 jaar geleden begon de heer Borst in IJmuiden-Oost een groen ten winkel en velén zullen zich zijn zaak aan den Zeeweg nog wel herinneren. Thans wordt de zaak door den jongsten zoon gedreven. Ofschoon beiden reeds bijna 70 jaar zijn, genieten zij nog een goede gezondheid. Me vrouw Borst beroept zich er zelfs op, nooit ziek te zijn geweest. Mogen zij in goede gezondheid hun gouden echtvereeniging tegemoet gaan. EEN NIEUW TYPE SLEEPNET. In de Vereenigde Staten is sedert eenigen tijd een nieuw type sleepnet in gebruik spe ciaal ten dienste van het visschen op steen- achtigen grond. Om het visschen van steenen te vermijden is het net horizontaal in tweeën verdeeld. De visch wordt door een doelmatig aangebrachte klep in het bovenste id-eel ge voerd, terwijl de „rommel" in het onderste deel terecht komt. Men heeft geconstateerd, dat slechts 10% van de visch in het onderste deel komt; men kan dit deel dus open laten, zoodat op deze wijze reeds bij het visschen alle ongewenschte vangst, speciaal steenen aan de achterzijde weer uit het net verdwijnt, VEREENIGING „WEES EEN ZEGEN' De "Vereeniging „Wees een Zegen" begint deze week met het organiseeren van bijzondere bijeenkomsten. Woensdagavond zal in het lokaal Bloem- straat 10 een lichtbeeldenavond gegeven wor den. Aan de bezoekers zal een kop koffie ge schonken worden. Iedereen (behalve kinderen zonder geleide) is er welkom. TERUG NAAR DE ZEILVISSCHERIJ? Het is al weer eenige jaren geleden, dat het laatste zeilvisschersvaartuig uit onze haven verdween of van een motor werd voorzien, hetgeen successievelijk geschiedde met loggers. Maar thans zullen we in onze haven spoe dig weer een zeilvisschersvaartuig te zien krij gen. Een IJmuidensche combinatie heeft n.l. in Engeland een zeilkotter gekocht, om daar mede van onze haven uit de kustvisscherij uit te oefenen. Het ongeval op de Zuiderpier. Aangespoeld lijk niet van den verongelukten Amsterdammer. Gistermorgen spoelde op het strand nabij het ba-djaviljoen van den heer G. het lijk aan van een jongeman. Natuurlijk dacht men, dat het was van den Amsterdammer van Hoeven, die Zondagmiddag van den Zuiderpier was jeslagen. De familie te Amsterdam werd gewaar schuwd en in de gelegenheid gesteld het lijk te zien, teneinde de identiteit te kunnen vast stellen. Groot was de verbazing der familie en van de politie, toen de familie tot de ontdek king kwam, dat het niet het lijk van Van Hoeven was, zooals ook door ons in een na bericht in ons blad van gisteren was gemeld. De politie heeft daarop een nader onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de ongelukkige was een inwoner van IJmuiden-Oost, V. ge naamd. Deze werd sedert Zondagavond, toen hij nog naar de bioscoop was geweest, vermist, NEDERLANDSCH ESKADER BINNEN- GELOOPEN. Het Ned-erlandsch eskader, idat ter hoogte van de kust bezuiden IJmuiden reeds eenige dagen groote manoeuvres houdt in samenwer king met een aantal militaire vliegtuigen is gisterenavond onze haven binnengeloopen. Het bestaat uit HM.S. mijnenleggers Me dusa en Douwe Aukes, de torpedobooten Z 5, Z 6 en Z 8 en een 4-tal onderzeeërs van het K-type. Begrijpelijkerwijs trokken de oorlogsbodems groote belangstelling. DE OESTERTIJD AANGEBROKEN. De maanden, die een „r" in den naam hebben, wormen, zooals men weet, de periode van de oestervangst. Een plaatje van dit bedrijf aan de DuitscheNoordzeekust genomen. VELSEN WIE EEN KEURING KUNNEN ONDERGAAN De gelegenheid om in die zitting een genees kundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienst plichtige in werkelijken dienst zijn geweest. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het on derzoek niet toegelaten personen: die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrij,willigen land storm tot de zeemacht of tot de overzee- sche weermacht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat per sonen, die tot den vrij willigen landstorm be hooren, in het algemeen tot de keuring kun nen worden toegelaten, zonder bijzondere machtiging van den minister. HET AANVRAGEN VAN KEURING Om deze keuring te ondergaan, behoort een. aanvraag te worden ingediend, in welke aan vraag aannemelijk wordt gemaakt: dat de persoon wien het geldt, na d-e uit spraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden (dit geldt voor hen, die dit jaar door een der keu ringsraden geschikt werden verklaard); of dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrent wie dit jaar geen dei' keuringsraden uitspraak deed). De aanvraag moet voorts vermelden den ge slachtsnaam, de voornamen (voluit) en het nauwkeurig adres van den belanghebbende, datum en jaar van geboorte, de gemeente en lichting, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, verder voor zoover hem bekend het korps, korpsonder-deel of dienst vak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst vastgesteld, en ten slotte: of hij dit jaar voor een der keuringsraderi is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. Wenscht iemand, die behoort tot de hiervoor onder a, b of c bedoelde personen, keuring aan te vragen, dan is het wenschelijk tevens in de aanvraag te vermelden, welk bijzonder belang voor hem in het ondergaan van de keuring gelegen zo-u zijn. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, Gebouw van het Departement van Defensie, j Plein 4, 's Gravenhage. ONDERZOEK NAAR DEN TOESTAND DER WERKLOOZEN. De leden van den gemeenteraad de heeren W. F. Visser, J. v. d. Veer en Mr. Dr. A. v. d. Flier hebben bij den gemeenteraad het vol gende voorstel ingediend: „On de rge teekenden, leden van den Raad hebben de eer U voor te stellen, een commis sie van drie leden uit den Raad te benoemen, welke commissie opdracht krijgt, een onder zoek in te stellen naar den toestand van de werkloozen en hun gezinnen in deze gemeente en het resultaat van dit onderzoek in een rapport aan den Raad. mede-te deeleou"

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1