„Barnens Dag" in Stockholm. Brieven van een Controleur B.B. Van reclame en feesten en van een loterij, waarbij de hoofdprijs op een niet valt. (Van onzen correspondent). 1 Stockholm, September. Voor op de trams staat een verkeersagent van triplex, die zijn groote gehandschoende hand naar den wagenbestuurder opsteekt en op een uit zijn mond gesproten bordje den goeden burgers van de koninklijke hoofdstad beveelt, den dertienden dezer gelukkig te worden, door 's morgens vroeg in queue te gaan staan voor de stalletjes van Barnens Dags Tombola. En bovenop de trams snorren groote klaverbladen-van-vier als schroeven van een D-ornier rond het stationnaire hart dat de letters B. B. draagt. „335.000 kronen' aan prijzen" staat in schreeuwende letters over al op de aanplakborden; 50.000, 40.000, 25.000 is met nullen 'als autobanden geschilderd op doeken langs brugleuningen, op doeken over de straten, op doeken tegen de gevels van kantoren en magazijnen en niemand hoeft de kleinere letters er onder te lezen omdat ieder sedert vele jaren weet, dat dit de hoofdprijzen zijn van Barnens Dags Tombola, van de tel- kenjare in September gehouden loterij ten bate van de Stockholmsclie bleekneusjes, waar bij de loten meestal de,n eersten dag reeds uitverkocht raken en waarbij de hoofdprijs valt of een niet. Barnens Dag, Dag der Kinderen, is voor de Etoekholmers liet groote feest, waarmee het winterhalfjaar ingezet wordt, is de reeks van allerlei groot© en kleine festiviteiten, die door tientallen oude en jongere hoofdstedelingen met medewerking van een paar honderd an deren op touw gezet worden om de resteeren- de vijf-ihonderd-en-zooveel-duizend hoofdste delingen zooveel mogelijk geld uit den zak te kloppen ten bate van de bleekneusjes, van de arme, zwakke, onder ellendige omstandig heden levende grootestads-kinderenBuiten in de scheien, een uur of vijf met de boot van de Stockholms.che kaden verwijderd, ligt er een 'eiland, waar hier en daar groote villa's staan, waar uitgestrekte groene weiden golven tusschen de bosschen, waar lange zandige stranden nooden tot baden, tot zonnebaden en zwemmen. En heel den zomer lang wonen daar honderden en nog eens honderden kin deren, die al een week na aankomst gééin bleekneusjes meer zijn, die er flink gevoed worden, den ganschen langen dag in de ge zonde buitenlucht zijn, er aansterken, tot ze weer terug moeten naar de stad met zijn huur kazernes en donkere binnenplaatsen, benauw de slaapalkoof jes en zonlooze stegen, al zijn ze dan wellicht beter opgewassen tegen de in vloeden, die hen zoo gauw weer tot zielige, bleeke, vroeg oud lijkend© schepseltjes ma ken. Hoeveel er telkenjare noodig is om Barnens O, het Eiland der Kinderen, aan zijn doel te doen beantwoorden en om kinderen uit de hoofdstad, die bosch- of berglucht noodig heb ben, het land in te sturen naar andere va- canitieikolonies, weet ik niet, maar vele tien duizenden kronen zijn er zeker noodig en in stede van alleen maar te vertrouwen op de giften van donateurs, inplaats van roe rende verhalen op te hangen en daarna met een collectebus te rinkelen, tracht men de Stockholniers mild en gul te stemmen door ze feest te laten vieren, door op alle denkbare manieren hun beurzen en portefeuilles te be lagen, dioor hun 't idee te geven alsof ze blij mochten zijn, dat ze wat kunnen betalen. Grosshandlare Eliasson, die enkele jaren geleden mede tengevolge van de enorme druk te van weer zoo'n voorbereiding voor een Bar nens Dag is overleden, die in jacquet op zijn •bureau zat om iedereen, die met een nieuw idee kwam aandragen, te kunnen ontvangen die drie, vier telefoons tegelijk bediende en onderwijl orders gaf, drukproef jes corrigeerde, brieven doorlas, groshandlare Eliasson ver stond de kunst van reclame maken, van plannen uitwerken, van feesten organiseeren. Maar zijn zoon, die nu „generaal" is op het bureau, en de heele staf van medewerkers zetten het werk op prijzenswaardige wijze voort en weten telkenjare weer nieuwe attrac ties, nieuwe reclamemiddelen te bedenken en zulks nadat men al vijf-en-twintig jaar aan den gang is en elk jaar met nieuwe dingen is gekomen om zelfs de meest geblaseerde hoofd stedelingen tot het voor den dag halen van de portemonnaie te brengen. Nu is dan weer de heele stad volgehangen met reclame voor Barnens Dag, kun je om zoo te zeggen geen stap doen zonder dat er gens die cijfers van de hoofdprijzen je aan grijnzen, draagt vrijwel elke lantaarnpaal kleine reclameborden met geestige teekenin- gen van mannetjes, die naar een tombolastal- ietje hollen, van een heertje, dat niet thuis durft te komen, omdat hii er te laat bü was. van een verschrikt kereltje voor een gesloten stalletje met „uitverkocht" er op, met een prent zelfs van minister Wigforss, die consta teert, dat het nemen van vijftig loten van Barnens Dags Tombola de beste manier is om de staatsbegrooting in orde te krügen. De loopjongen van den kniidenier heeft onderin de r 'and een papiertje gestopt met de boor- schap, dat een lot van Barnens Dags Tomlbola maar twee kronen kost en dait je de cadeau- boars in de zaak van zijn baas in kunt wisse len. Elke tram, die- langs glijdt herinnert je er aan. dat overmorgen die verkoop van de loten begint en heel dat e-eweldige reclame- apparaat is zoo effectief, dat er overmorgen 's avonds wel geen enkel lotje meer te verkrij- fgen zal zijn, behalve misschien nog, wanneer er zijn overgebleven van den voor personen die schriftelijk loten besteden Zweden ui'- Amerika en Australië, uit Haparanda en IJs- ©tad gereserveerden voorraad. En dan zijn er de feesten. Het bal in de weidsche zalen van het Stadhuis is in den loop der jaren een vaste instelling geworden, ook al kosten de kaartjes het dubbele van een eersterangsplaatsje in de opera. Ook het feest in het Stadion, waarbij het orkest van hon derden schooljongens in witte matrozenpak jes paradeert, gevierde tooneelspeelsters te gen algemeen bekende sportvrouwen voetbal len, twaalf der bekendste Stockholmers in jacquet en hoogen hoed om 't hardst loopen met een aardappel op een potlepel en een vuurwerk afgestoken wordt, dat telkenjare nog mooier is dan op den vorigen Barnens Dag, is een vast punt op het programma. Dan is er ditmaal avondfeest op de naar het Ma- larmeer afdalende terrassen van den tuin van het Stadhuis, een feest zooals men tevoren nimmer heeft meegemaakt en wordt er op het openluchtmuseum Skansen een festijn geor ganiseerd, waarvan men de bijzonderheden nog streng geheim houdt, zoodat ieder er zeer hooge verwachtingen van koestert. Want de teiders van Barrens Dag kunnen feesten op touw zetten, Hebben we een jaar of wat ge leden in het Stadion niet een voorstelling ge had van ruim drieduizend meisjes, die allen te zamen in kleurige groepen van honderden dansende figuurtjes het snrookies-mooie dans spel „Gyllene Höst', „Gulden Herfst" opvoer den in het kleurige licht van de schijnwerpers, hebben we 't vorige jaar niet Prins Wilhelm met zoon en schoondochter op de trappen van den Koninklijken Schouwburg als dilettant- standwerkers zien zwoegen om Barnens Dag blad, dat als gewoonlijk door Prins Wilhelm geredigeerd was en bijdragen van allerlei be kende schrijvers, teekenaars en dichters be vatte, aan den man te brengen, is nieit het hengelen naar pakjes in de fonteinen der hoofdstedelijke parken een succesnummer ge worden en was het bal in de groote hal van het Centraalstation niet een nimmer te ver geten gebeurtenis in 't Stockholmsche leven? We hebben maar zoo zelden feest op straat hier in Stockholm, we vieren 's Konings ver jaardag niet, we houden geen winkelweek en we organiseeren geen zomerfeesten om de vreemdelingen te lokken. Maar op Barnens Dag is er muziek op straten en -pleinenop Barnens Dag is het een feestelijke drukte wordt er vuurwerk afgestoken, loooen de kin deren met ballonnetjes en toeters, op Bar nens Dag, dien Dag deir Kinderen, worden we allemaal weer 'n beetje kind om feest te vie ren engeld op te 'brengen opdat na den langen winter, die nu voor de deur staat weer meer kleine, pipsche peuters naar hun zon nige eiland in de scheren kunnen gaan. C. G. B. Er wordt gewerkt aan huurverlaging. Op begroeting IA millioen uitgetrokken. Op de Rijksbegrooting 1935 van Sociale Za ken komt een post voor van anderhalf mil lioen gulden, die uitgetrokken zijn teneinde de huurverlaging energiek te kunnen door zetten. Bij informatie bleek ons, dat hier in Haar lem reeds gewerkt wordt aan een algemeene huurverlaging, die betreft de huizen, welke gebouwd zijn in Haarlem met Rijksvoorsehot- ten. Hier vallen dus onder de gemeentewoningen en woningen van woningbouwverenigingen, voor zoover ze althans een Rijksvoorschot hebben gekregen. Alle woningen vallen er dus niet onder. Deze verlaging staat in ver band, naar men ons verzekerde, met genoem den post op de begrooting van Sociale Za ken. Men kon ons echter nog niet meedeelen hoe groot deze huurverlaging zou worden en wanneer zij ingevoerd zou kunnen worden. „AMATO" GESLOTEN. 170.000 betalende bezoekers Zondagavond is de „Amato" geëindigd. In totaal zijn er 170.000 betalende bezoekers op de expositie geweest die gezorgd hebben, dat de exploitatierekening met een batig saldo zal kunnen sluiten. Douglas toont zijn snelKeid. In 9 minuten van Waalhaven naar Schiphol. Uitstekende eigenschappen van het toestel. Zaterdag heeft het nieuwe Douglas-toestel een tocht over Nederland gemaakt. Het toestel beantwoordt ten volle aan de groote verwachtingen, die men er van koes tert. De snelheid is buitengewoon groot. Te 4 minuten voor tien startte het toestel van Waalhaven, te 10.02 kruiste het toestel boven Leiden en 3 minuten later was het boven Schiphol. In negen minuten waren de 55 K.M. die Waalhaven van Schiphol scheiden afge legd. Voor koers gezet werd naar Amsterdam heeft het toestel eenige van zijn uitstekende kwaliteiten gedemonstreerd. Op ongeveer 1200 meter zette Parmentier een der motoren af om te toonen dat de machine ook op 1 motor volkomen veilig in de lucht ligt. Niet alleen bleef de machine op dezelfde hoogte, doch ook met den eenen motor heeft de Douglas nog een aanmerkelijke stijgkracht. Toen de eene motor werd afgezet waarschuwde een claxon-signaal om den piloot er op attent te maken, dat het landingstoestel nog was ingeschakeld .In weer wil van de groote snelheid is het lawaai, welke de twee zware motoren maken in de machine bijna niet hoorbaar. Na het klimmen, als de machine op kruishoogte is, is het lawaai dei- motoren zoo weinig storend, dat men gemak kelijk kan spreken. Het toestel ligt uiterst rus tig in de lucht en zelfs de meest eischen.de passagier zal in de Douglas alles vinden wat hij wenscht. De stoelen zijn verstelbaar en uiterst gemakkelijk. De luchtverversching is uitstekend en aangezien ter weerszijden van den middengang slechts één rij zitplaatsen is, heeft iedereen een uitstekend uitzicht. Von Papen voorgoed naar Duitschland? Hitier zou zijn aanblijven nutteloos achten. WEËNEN, 24 September (V.D.) Naar gis- steren van bevoegde zijde te Weenen met stel ligheid werd verklaard, zal binnenkort aan de missi van Von Papen als buitengewoon gezant te Weenen een einde komen en vermoedt men. dat dit binnenkort zal geschieden door zijn for- meele terugtrekking uit deze functie. Adolf Hitler zou het nutteloos beschouwen Von Papen nog langer in Weenen te laten nu de Oostenrijksche regeering geen teekenen gesft dat zij Duitschland ook maar eeniger mate tegemoet te komen. WERKEN „ONDER PROTEST". Het personeel der Ver. Blikfabrieken te Krom. menie heeft besloten onder protest aan het werk te blijven. Dit protest richt zich tegen de verlagingen voor de meisjes ouder dan 25 jaar en voor het gehuwde mannelijke personeel. Men wil voor hen nog verbeteringen trach ten te krijgen. De mjjnramp ïe WrexKartt. Geen hoop op redding der ingeslotenen. Slechts tien lijken naar boven gebracht. CommunistiscK wereldcongres te Moskou uitgesteld. MOSKOU, 24 Sept. (Reuter). Naar de .Times" bericht, zou te Moskou besloten zijn, het wereldcongres van de communistische in ternationale. dat in October-November a.s. gehouden zou worden, eerst het volgend jaar te doen plaatshebben. Dit besluit zou het gevolg zijn van de in trede van Rusland in den Volkenbond. WREXHEM, 24 September (Reuter). Of ficieel wordt medegedeeld, dat tijdens het reddingswerk een groot aantal ontploffingen plaats had in de nabijheid van de hoofd gang, waar de reddingsploegen bezig waren het vuur te bestrijden. De lucht vertoonde een gevaarlijke hoeveel heid koolmonoxyde, zoodat men tot de con clusie is gekomen dat niemand inde mijn .neer in leven kan zijn en men alle hoop heeft opgegeven de ingeslotenen te redden. Uit Wrexham wordt verder bericht, dat in totaal 10 verkoolde lijken naar boven wer den gebracht, waarvan twee van omgekomen redders. In den afgeloopen nacht zijn de nog in leven zijnde mijnpaarden uit de mijn gebracht. Een groep arbeiders is thans op 800 meter diepte bezig het brandende deel van de mijn met steenen en zand af te sluiten. Het aantal dooden wordt zooals gemeld, op 260 geschat, zoodat dit de grootste mijnramp is, welke Engeland deze eeuw heeft gekend. COSGRAVE VOORLOOP1G LEIDER DER VEREENIGDE IERSCHE PARTIJ. DUBLIN, 24 September (V. D.) De Iersche oud-ministerpresident Corgrave is niet ge kozen tot opvolger van generaal O'Duffy als preisident van de United Ireland partij, doch zal de functie van president waarnemen tot dat in Februari a,s. een nieuwe president zal zijn gekozen. Anti-semitische excessen in Duitschland. Het „Neue Wiener Tageblatt" meldt uit Berlijn, dat uit het geheele rijk wederom be richten komen over vijandigheden tegenover de Joodsche bevolking. Te Buer in Westfalen werd in de synagoge aldaar afval, steenen en vuilnis geworpen. Te Friedland in de Beneden Lausitz is de Joodsche begraafplaats vernield, terwijl te Gros-Gerau in de synagoge is in gebroken en de inboedel gedeeltelijk is ver nield. Verder onderzoek naar de Lindbergh-affaire. NEW-YORK, 24 September (Reuter). De deskundigen zijn eenstemmig van oordeel, dat meer dan een persoon betrokken moet zijn bij het Lindbergh-drama. Dr. Cond-on verklaarde, dat er beslist meer personen aanwezig waren, toen hij het geld overhandigde. Ook de justitie is van oordeel, dat minstens twee personen bij de misdaad betrokken zijn De politie vermoedt zelfs, dat twee mannen en een vrouw deze misdaad hebben gepleegd. Een gedetineerde, Peulin genaamd, ver klaart een brief in geheimschrift van Haupt- mann te hebben ontvangen, doch de politie hecht hieraan weinig waarde. Wel acht zij een verklaring van een blonde vrouw van belang, welke zij dezer dagen -heeft gehoord. Omtrent den inhoud van deze verklaring wordt evenwel niets medegedeeld. Van Hauptmann (met hoed), die gearresteerd is, verdacht de baby van Lindbergh te hebben ont voerd. worden vingerafdrukken genomen. Een verlof op Java. Door een kort Java-verlof heb ik een van de interessantste tochten op dit eiland gemaakt, den z.g. Popandajang-tocht, en daar dat weer eens zoo iets heel anders was dan mijn tour- nées, wil ik er hier ook een verslag van geven. We logeerden op de Malabarhoeve te Pan- galengan, ten Zuiden van Bandoeng en ver trokken vandaar om 4 uur in den donkeren kouden nacht van 17 Juli. De auto werd vol geladen met het noodige proviand en voorin namen plaats: mijn vriend die uitstekend chauffeurt en mijn persoontje. Achterin za ten in mantels en dekens bedolven de vrouw van mijn vriend en de gids. Het was in het gebergte in donker lastig rijden, daar de voorruit aldoor aansloeg door de mistdam pen. De voorruit openen ging niet, want dan bevroor je door de ijzige koude. Na een half uur rijden kwamen we op onbekende smalle wegen, waar het rijden niet meeviel; soms zeer scherpe bochten, met aan den eenen kant steile rotsen en aan den anderen kant een ravijn. Goddank konden we in donker niet zien hoe diep die ravijnen wel waren, anders hadden we wel een beetje in de benauwdheid gezeten. Toen we bij daglicht terugkeerden, zagen we pas goed aan welke gevaren we had den bloot gestaan en prezen we om strijd on zen chauffeur voor zijn goede rijkunst. Na een uur rijden waren we aan het eindpunt van den autoweg en moesten we het verder met den beenenwagen doen. We laadden den rugzak en dekens op den rug van den gids als was hij een pakezel. En daar ging het di rect vrij steil omhoog door theetuinen. Lang zaam aan werd het wat lichter en doemden één voor één de bergen op. We bleken alle drie goede klimmers te zijn, zoodat we bij het aan breken van den dag al aan het oerbosch wa ren. Al gauw bleek het dat het pad veel van onze krachten zou vergen. Het ging soms een paar honderd Meter achter elkaar flink om hoog waarbij we veel last hadden van de wor tels der boomen. Het schemerachtige licht in het oerbosch bracht een romantische stem ming teweeg, die nog verhoogd werd, toen wij op den grond sporen van allerlei wild ont dekten: dwergherten, wilde zwijnen, bosch- katten enz. Onze dame die uit een soort bra- vour aldoor voorop had geloopen, wilde toen maar liever achter de beschermende ruggen der mannen loopen, maar hoe we ook tuur den, we ontdekten noch tijgers noch wilde zwijnen of ander ongedierte. Na een uur zwoe gen kwamen we zoo hoog dat het hooge ge boomte plaats had gemaakt voor struikgewas. We kregen toen ook een prachtig uitzicht op de Pangalenganvlakte en alle bergen daarom heen. Zeldzaam mooi zoo 's morgens vroeg met de nevels die uit de dalen oprijzen. Bo ven de helderwitte wolkenzee staken de top pen der bergen als rotspunten uit. Wij kwa men al hooger en hooger tot wij eindelijk op een plateau belandden, dat geheel met pluim gras bedekt was, waar je verrukkelijk door heen kon beenen. Toen kwamen we aan een tweesprong; het rechterpad ging bijna lood recht omhoog naar een top. Daar we hoopten van den top den Oceaan te kunnen zien kon den we natuurlijk niet nalaten daartegen op te klauteren. Vandaar uit hadden we werkelijk een overweldigend uitzicht: rechts beneden ons de bodem van den krater met zijn ge kleurde meertjes, solfatoren enz. en daarach ter in de diepte de liefelijke hoogvlakte van Garoet met op den achtergrond het zware massieve gebergte de Tjikoraih. Aan den an deren kant zagen we alle bekende toppen rondom Bandoeng en in de verte zelfs de Ge- deh bij Buitenzorg. Na van het uitzicht geno ten te hebben, daalden we af naar den kra ter. Halverwege deden we ons nog te goed aan een lekkere kop koffie in een gezellige passangrahan, waar een echt houtvuur brand de. Men toonde ons nog een boek over de ge schiedenis van den krater, geschreven door een employé van den vulkanologischen dienst, heel interessant. De laatste uitbarsting da teerde van 1934, wij behoefden dus niet bang te zijn de lucht te zullen invliegen. Er hing verder een lijst met voorschriften, wat moest geschieden indien de krater een verhoogde werking vertoonde. Vóór alles dienden de na- bijliggende ondernemingen te worden gewaar schuwd. Deze voorschriften toonden dus wel aan dat er mogelijkheid bestaat dat er weel een uitbarsting komt. De passangrahan lag alleraardigst in een boschje jeneverstruiken in den tuin veel Oost-Indische kers en edel weiss. Toen we uitgerust waren, daalden we verder af naar den krater. Al gauw roken we de scherpe zwavellucht; in dit gedeelte van den krater waren de boomen geheel verbrand en zag men de opborrelende zwavelmodder. Op den achtergrond een schuilplaats; indien de bron zwaarder mocht gaan werken en modder omhoog zou spuiten, kunnen de men- sehen van den vulkanologischen dienst daar schuilen. Overal zagen wij zuilen van zwavel- van eenige meters hoog, waar, uit gaten, de gassen met veel lawaai ontsnapten. Langs een rookwolk, ontstaan door het verbranden van de gassen en de zwavel, moesten we over en bruggetje. Geen Meter van ons af stond een grafsteen van een opzichter van den dienst die op die plek gestikt was. Overal borrelt heet water uit den grond op. Het water van het beekje onder het bruggetje is ook gloeiend heet. Verderop kwamen we aan een bron die water van 300 graden Celsius opspuit. Het is hier overal levensgevaarlijk ook maar één Meter van het pad af te gaan. We spraken nog even met den opzichter van den vulkano logischen dienst. Hij draagt altijd een masker bij zich, terwijl hij een hond steeds vóórop laat loopen. Valt de hond neer, dan zet hij direct zijn gasmasker op. Wij maakt-»», de opmerking dat hij dan wel veel van zijn hond moest houden, als hij hem zoo den dood instuurde! Hij antwoordde laconiek: ach mijnheer, ze zijn op slag dood en lijden dus geen pijn. Toch een luguber baantje. We wa ren blij toen we na een uur weer uit den kra ter geklommen waren en konden ons nu pre cies voorstellen hoe de hel van Dante er uit moest zien. Het geheel was uiterst indrukwek kend en interessant. De terugtocht verliep voorspoedig en uiterst voldaan over o tocht streken we weer neer op de gastvrije Malabarhoeve. MR. D. REÏLINGH ALS ADVOCAAT- GENERAAL GEÏNSTALLERD. AMSTERDAM, 24 September. - In een bui tengewone zitting van het Gerechtshof, is he denmorgen in tegenwoordigheid van vele le den der rechterlijke macht, balie en perso neel van gerechtshof en rechtbank Mr. D. Rei- Lingh geïnstalleerd als advocaat bij het Ge rechtshof alhier. Deze buitengewone zitting werd gepresi deerd door Mr. W. F. Bij leveld. 4öbe i LK1J (Niet officieel) 5de klasse, 5de >üst Trekking van Maandag 24 September 1934 Hooge Prijzen f 50.000.- 5342 f 1.000.-.. 8697 23256 23735 401). 546 1842 8990 23264 f 200.- 822 9140 11017 14760 20709 f 100.-- 1591 3219 6539 7106 7630 8085 8873 >325 13070 13372 14553 15430 16732 17057 20630 'OU 21723 23050 Prezen van 70.— 129 150 172 208 268 418 445 498 720 740 889 895 963 1136 1313 1379 1544 1705 1/16 1840 1995 2006 2119 2133 2235 2279 2332 2333 2356 2423 2616 2641 2718 2728 2807 2808 2879 2907 2916 3053 3063 3094 3150 3377 3566 3573 3769 3810 3826 3969 4107 4219 4289 4420 4620 4628 4645 4703 4725 4792 4803 4929 5114 5540 5915 5965 6005 6043 6074 6310 6878 7008 7043 7048 7226 7234 7289 7365 7379 7502 7517 7595 7611 7634 7767 8024 8296 8343 8458 8686 8718 3849 8920 8956 8984 9082 9114 9190 9390 9432 9576 9864 10027 10148 10391 10445 10532 10586 10761 10795 10836 10865 10884 11271 11450 11671 11677 11750 11927 11928 12275 12287 12349 12350 12526 12587 12588 12785 12960 13011 13048 13081 13187 13210 13212 13303 13433 13529 13697 13818 13900 14007 14017 14177 14317 14356 14441 14767 14845 14873 15542 15564 J5580 15722 15745 16119 16149 16346 16486 16487 i6549 16626 16627 16741 16744 16782 16866 16884 •6885 17030 1/056 17127 17160 17209 17254 17337 17421 17492 17517 17746 17982 18121 18236 18303 18352 18572 18585 18637 18691 18723 18829 18977 19060 19205 19225 19321 19330 19368 19456 19506 19524 19617 19823 19834 19945 20002 20020 20096 20169 20353 20391 20652 20787 20813 20821 20994 11299 21351 21475 21677 21683 *1761 21776 21784 12251 22478 22546 22667 22766 22828 22830 22849 12915 22964 23048 23155 23178 23336 23547 23556 23674 23691 23694 23777 23781 23922 23982 Nieten 12 20 254 281 317 320 325 339 342 361 409 442 456 487 494 499 540 542 575 613 700 730 750 752 806 858 864 897 906 940 957 1023 1025 1033 1070 1116 1166 1169 1207 1208 1218 1244 1248 1261 1318 1356 1481 1589 1601 1672 1693 1717 1746 1771 1785 1817 1824 1833 1854 1891 1899 1-946 1965 1986 2080 2083 2099 2145 2183 2227 2262 2263 2311 2322 2383 2394 2452 2464 2489 2506 2511 2540 2577 2578 2583 2591 2597 2637 2658 2672 2704 2799 2887 2891 2905 2983 2995 3016 3073 3086 3134 3187 3217 3250 3386 3414 3696 3431 3750 3491 3761 3497 3772 3582 3869 3647 3889 3659 3917 3677 3943 3946 3950 4000 4040 4043 4101 4129 1154 4171 4191 4209 4210 4226 4278 4294 4314 4356 4360 4368 4402 4445 4468 4552 4599 4649 4801 4804 5007 5043 5054 5121 al24 5180 5184 5237 5295 5304 5343 5362 5381 5447 5472 5532 5620 5622 5659 5661 5699 5726 5748 5758 5759 5781 5782 5826 5921 5933 5966 5978 5993 6041 6048 6089 6118 6119 6146 6160 6172 6250 5288 6296 6324 6328 6334 6361 6425 6511 855G 6640 6654 6749 6756 8761 6798 6824 6874 6913 6952 7006 7021 7071 7117 7128 7197 7299 7346 7443 7488 7552 7601 7796 7846 7848 7863 7892 7932 7977 8022 8089 8098 8104 3134 8162 8266 8321 8330 8348 8369 8418 8422 8482 8514 8560 8615 8619 8633 8643 5656 8702 8790 8856 8876 8976 8999 9061 9085 9263 9406 9501 9504 9517 9529 9542 9552 9558 9896 9574 9929 9596 9933 9673 9956 9691 9980 9780 9991 9837 10015 9894 10U16 10020 10059 10090 10091 10102 10150 1017U 10176 -0323 10382 10452 10525 10529 10535 10616 10668 10696 10756 10766 10772 10838 10845 10898 10899 10908 11006 11009 11050 11146 11173 11240 11328 11330 11336 11377 11502 11694 11707 11737 11753 11758 11788 11871 11921 11980 12002 12005 12007 12013 12102 12112 12132 12199 12253 12274 12301 12416 12421 1245c 12474 12590 12682 12707 12786 12813 12824 12828 12982 12985 12993 13043 13045 13047 13084 13107 13135 13161 13172 13181 13185 i3194 13279 13284 13306 13457 13465 13466 13470 13491 13560 13565 13575 13587 13613 13615 13632 13644 13701 13716 13741 13745 13778 13779 13799 13820 13836 13968 14096 14129 14188 14217 14223 14251 14295 14299 14314 14342 14369 14438 14467 14473 14485 14695 14774 14784 14866 14875 14887 15004 15070 15083 15087 15169 15218 15258 15279 15423 15473 15474 15492 15495 15536 15570 15608 15634 15657 15692 15697 15767 15789 15812 15819 15827 15841 15845 15890 15910 15973 15S81 16047 .16063 16095 16109 16185 16186 16242 16266 16278 16291 16292 16353 16376 16385 16397 16415 16422 16452 16462 16527 16617 16682 16722 16730 16745 16746 16797 16809 16813 16869 16886 16983 16988 16998 17070 17073 17132 17185 17219 17280 17287 17317 17341 17376 17407 17425 17448 17579 17673 17747 17782 17806 17816 17841 17845 17902 18033 18050 18058 18084 18153 18180 18209 18218 18271 18272 18295 18298 18324 18432 18438 18469 18480 18530 18531 18555 18609 18631 18663 18672 18692 18749 18803 18811 18813 18828 18894 18953 19081 19092 19119 19127 19160 19227 19267 19294 19299 19326 19344 19352 19361 19371 1943'' 19436 19438 19477 19532 19572 19646 19653 19663 19682 19694 19717 19728 19746 19762 19829 19918 19953 19954 19990 20048 20159 20168 20257 20261 20264 20308 20310 20329 20349 20408 20496 20556 20637 20653 20668 20698 20716 20727 20774 20780 20799 20811 20829 20902 20930 20970 20971 20975 20985 21022 21049 21098 21124 21162 21228 21251 21281 21300 21302 21312 21316 21375 21418 21431 21441 21538 21555 21565 21575 21581 21667 21796 21821 21903 21915 21938 21992 22G30 22041 22046 22C84 22086 22096 22114 22117 22282 22311 22315 22469 22481 2523 22542 22654 22661 22699 22709 22730 22850 22863 22864 22867 22893 22896 23164 23213 23233 23234 23308 23347 2337C 23406 23533 23535 23560 23566 23623 23648 23693 23697 23733 23750 23839 23843 23867 23937 23961 2398Ö 23990

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7