HET NIEUWE AVONDBLAD BEL 4-4-0-0 BRECHCOKES '19e JAARGANG No. 276 WOENSDAG 26 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents, il Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 16 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers rijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen, Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank t-a Schiedam. Een Tragedie. De treurige historie van den moord op den Parijschen rechter Prince heeft haar laatste uiting gevonden in het rapport- Quillaumediat niets nieuws behelst behalve een reeks be schuldigingen tegen den vermoorde. Prince's nagedachtenis wordt door de modder gehaald via eenige bedenkelijke getuigen-verklaringen De getuigen schijnen nog bedenkelijker dan de verklaringen te zijn. Nu heeft de moeder van Prince een brief geschreven aan de dagbladen te Dij on, waarin het volgende voorkomt: „Een moeder, die tot rj.u toe heeft gezwegen, wil haar walging en verdriet uitschreeuwen over de insinuaties en lasteringen, waarmede men de nagedachtenis van haar vermoorden zoon wil bezoedelen. Men geeft mijn zoon in een hinderlaag gelokt door gebruik te maken van den naam zijner moeder. Men heeft hem gemarteld. Men heeft hem vermoord. Men heeft zijn gelukkigen, eensgezinden huiselij ken haard vernietigd, door zijn gezin het grootste verdriet te berokkenen. Men tracht thans door onwaardige lasterin gen, die men in de onderwereld gemakkelijk heeft gevonden, een einde te maken aan de sympathie, die wij uit Frankrijk en het buiten land hebben ontvangen. Het is gemakkelijk een doode aan te vallen, die, zich niet kan verdedigen. Spoedig zal de waarheid aan het licht komen. Ik hoop het, ondanks de machi naties. Mijn zoon, dien ik beter kende, dan wie ook, heeft geen zelfmoord gepleegd. Hij was een magistraat en een Franschmian, die tot het einde zijn plicht heeft gedaan. In verband met de schandelijke leugens van een zekere getuige, madame X., verzoek ik een onderzoek maar haar leven in te stellen. Men zal dan vernemen welke waarde men aan haar verklaringen kan hechten. Ik weet, hoe mijn zoon er over dacht. Men vertelt een moeder veel. Hij verachtte haar en ik zie, dat hij ge lijk heeft gehad. Waarom valt men zoo hard nekkig, zoo wreed zijn nagedachtenis aan, in plaats van de moordenaars te zoeken, waar zij zijn? Omdat men gelooft, dat het heel gemak kelijk is een oordeel uit te spreken over het slachtoffer. Met alle kracht protesteer ik tegen deze schandelijke campagne, want dat is het. Laat het publiek zich niet vergissen. Door dit te schrijven, vraag ik niet om medelijden, maar om rechtvaardiging." In een tijd als deze wordt weinig aandacht geschonken aan het verdriet van éen oude vrouw, en zij schijnt vrijwel machteloos in een zaak, die door allerlei invloeden het meest wel door politieke -verwrongen wordt. Nergens wordt meer verwacht dat de moord op Prince ooit opgehelderd zal worden. Tegen over de verklaringen van de medici en de ge tuigenissen van Prince's familie en vrienden, die allen zelfmoord uitgesloten achten, wordt zelfs van zekere zijde maar koppig aan de zelfmoord-theorie vastgehouden. Maar de oude vrouw verklaart niettemin: „De waarheid zal aan het licht komen", met een roerend ver trouwen op het recht, dat tenslotte zelfs in een dergelijke zaak zou moeten zegevieren Misschien heeft zij gelijk in haar vertrou wen. Hoe ingewikkelder de machinaties wor den om de waarheid te verbergen, hoe meer personen in 't geknoei betrokken raken en ho< meer k&ns dus ook, dat tenslotte het licht in de duisternis schijnt. Vanzelf denkt men aan dat historische Fransche proces: de affaire- Dreyfus, waarin ten langen laatste ook revisie en eerherstel volgde. Maar in dat geval leefde het slachtoffer, opgesloten op het Duivels eiland, en gaven zijn vrienden hun pogingen niet op. Deze zaak staat er heel anders voor. Terecht schrijft Prince's moeder, dat het ge makkelijk is een man te bekladden, die zich niet meer verdedigen kan. Gemakkelijk, en ook veilig. Het is de vraag of Prince's familie leden de energie en de gaven zullen bezitten om hun strijd tot een goed einde te brengen. Veel hulp zullen zij er op den duur niet bij krijgen. Maar men zou zich in dezen tijd een nieu wen Emile Zola wenschen, die zijn vlammend „J'accuse" de wereld inslingerde en door allen gehoord werd. Niet alleen in de zaak-Prince niet alleen in Frankrijk. Is het niet wonder lijk te bedenken, dat als in dezen tijd een dergelijk man een dergelijk requisitoir uit bracht, het vrijwel zeker door de groote meer derheid ontvangen zou worden met „waar maakt-ie zich druk over"„d'r zijn altijd schandalen geweest"„d'r is toch niks an te doen"„het is nu eenmaal een bende". en dergelijke lamzalige opmerkingen? Zoo immers reageeren zoovelen op de ver schrikkelijke onthullingen van de Amerikaan- sche senaatscommissie inzake de internatio nale wapenindustrieal kunnen zij op hun vingers uitrekenen dat er alle kans bestaat dat straks degenen, die hun het naast en .het liefst zijn, en wellicht ook hun kostbare ik-heden, aan de gevolgen van dezen knoeiboel ten gronde zullen gaan. De fut is eruit, het verzet beperkt zich tot een strijdende minderheid, en als ik. dan de analogie trek met het geval-Prince geef ik die arme oude vrouw weinig kans dat zij ooit iets bereiken zal. Tenzij er een of andere nieuwe „golf" van rechtsbesef losbreekt.Men zou zeggen dat het daarvoor tijd wordt. R. P. HET VISCHGEBRLÏIK IN ENGELAND EN DUITSCHLAND. Men heeft berekend, dat in 1933 in Enge land per hoofd der bevolking 55 pond visch werd gegeten en in Duitschland 18.6 pond. Het gebruik van vleesch in beide landen was nagenoeg gelijk, n.l. in Engeland 103 pond en in Duitschland 101 pond, eveneens per hoofd. AANVOER VAN ZEEVISCH De totale netto-hoeveelbeid en waarde dei- rechtstreeks in Nederlandsehe havens aange voerde vangsten van de zeevisscherij bedroeg volgens opgave van de Af deeling Visscherijen van het Departement van Economische Zaken in het 2e kwartaal van 1934; Zeevisch: April 1934 2.767.000 K.G. (2-.426.000 K.G.) Mei 1934 2.766.000 K.G. (2.640.000 K.G.) Juni 1934 2.534.000 K.G. (2.4)16.000 (K.G.) DE IEPZIEKTE WOEKERT VOORT. Spraken wij eenigen tijd geleden de: mee ning uit, dat het aantal slachtoffers van de iepziekte in onze plaats niet groot was, het blijkt thans, dat ook hier voortdurend meer boomen worden aangetast. In sommige straten ziet men duidelijk tal van slachtoffers. In de Kennemerlaan is gisteren een ongeneeslijke zieke weggehaald en wij zijn er van overtuigd, dat dit niet het laatste slachtoffer zal zijn. Dit is wel zeer te betreuren, want de nog jonge boomen zijn reeds flink gegroeid en geven aan deze breede laan een mooi aspect. IJMUIDEN Totaal 8.067.000 K.G. (7.482.000 K.G.) 2e kW. 1933 5.263.000 K.G. (4.801.000 K.G.) De totale waarde der aangevoerde zeevisch bedroeg in 't 2e kw. 1934 f 1.485,000 ,f 1.397.000) tegen f 969.000 (f 895.000) in 1933. Haring: April 1934 1000 K.G. 300 K.G.) Mei 1934 229,000 K.G. 228.000 K.G.) Juni 1834 1.729.000 K.G. (1.729.000 K.G.) Totaal 1.959.000 K.G. (1.957.300 K.G.) 2e kw. 1933 3.431.000 K.G. (3.196.000 K.G.) De totale waarde der aangevoerde haring bedroeg in het 2e kwartaal 1934 f 485.000 (f 485.000) tegen f 511.000 (f 482.000) in 1933. De totale waarde der aangevoerde zeevisch met inbegrip van haring bedroeg in het 2e kwartaal van 1934 f 1.943.000 (f 1.882.000) tegen f 1.480.000 (f 1.377.000) in hét 2e kwartaal van het v.orig jaar. (De tusscbem haakjes geplaatste cijfers, die zijn inbegrepen in de hoofdgetallen, heb ben betrekking op den aanvoer door Neder landsehe vaartuigen.) EEN ZWEMBAD IN VELSERBEEK? Naar wij vernemen, nemen de plannen van de Velser Zwemvereeniging tot het stichten van een zwembad in Velserbeek vaster vorm aan. Een verzoekschrift in verband hiermede is inmiddels door het bestuur aan den Ge meenteraad verzonden. Wij hopen binnenkort iets naders hierom trent te kunnen mededeelen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Tot besluit der buitenoefeningen in dit sei zoen zal op Donderdag 27 September een avondoefening worden gehouden in het duin terrein achter het Stormvogelsveld. De leden der transportcolonne en helpsters worden uit- genoodigd, om 8.30 uur aanwezig te zijn. NAAR ZEE. De mot or h ar in glog ger Martenshoek IJM. 283 is naar zee vertrokken. De stoomtrawler Walrus IJM. 28 is in het dok geplaatst en vertrekt heden naar zee. DE GORREDIJK IJM. 490 KRIJGT EEN RUIM VOOR VERSCHE HARING. Het vischruim van den stoomlogger Gorre- dijk IJM. 490 zal een verandering ondergaan teneinde het vaartuig geschikt te maken voor het bergen van een flinke hoeveelheid versche haring. De stoomlogger zal worden ingericht voor 20 last haring in tonnen, liet overige deel van het vischruim wordt bestemd voor het bergen van versche haring. LUXUEUSE STOOMTRAWLERS. In de laatste twee jaren zijn voor de vissche- rij te Huil niet minder dan 34 nieuwe trawlers gebouwd; een twaalftal is in aanbouw of be steld. Eenige van deze trawlers zijn werkelijk luxueuse schepen, zoo mooi zijn de hutten in gericht, schrijft de Fishing News. De Reefflower, gebouwd voor rekening van de Yorkshire Steam Fishing Company, en die thans in Hull wordt uitgerust, heeft een bad kamer met heet en koud water. Naast de hut van den schipper is nog een kleine hut en doordat men voor hem geen speciale badkamer heeft gebouwd, is er ruimte uitgespaard voor een breede trap in plaats van een ladder naar de brug. De verblijfplaats-van de bemanning is be timmerd met mahoniehouten pan eel en en in plaats van kooien tegenover elkaar, krijgt elk lid der bemanning een aparte afgesloten slaap plaats met verchroomde uitrusting. De hut van den schipper is zeer gezellig in gericht. Er is eenelectrische haard en een electrische leeslamp. Ook deze hut is van sier lijke paneel-en voorzien. KORFBALCLUB I.V.H. Als onderafdeeling van de Speeltuinvereeni- ging „In Veilige Haven" is opgericht een korf balclub, die mede zal spelen in de competitie van den Haarlemschen Korfbalbond. Zondag 30 September reeds, wordt de eerste uitwed strijd- gespeeld. De heer Sauer, Cypressenstraat 9, heeft zich bereid verklaard als leider op te treden. lederen Zaterdagmiddag wordt van 3 tot uur geoefend op het I.V.H.-terrein. Jongelui, die zich als lid van deze nieuwe club willen opgeven, kunnen inlichtingen be komen bij den heer Sauer, of Zaterdagmiddag op den tuin. Ook niet-leden zijn welkom. De heer C. Frenay als partijhervormer. Een bewogen vergadering in het gebouw voor K. en W. te Rotterdam. Zooals bekend is, heeft de heer C. Frenay, wiens plotseling uittreden uit de N.S.B. kort na zijn optreden in Thalia alhier, ook in onze plaats zooveel verwondering heeft gebaard. '.1. Maandagavond in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen zijn nieuwe of beter gezegd allernieuwste politieke denkbeelden ont vouwd. Aan het verslag van deze vergadering in het Rotterdamsch Nieuwsblad ontleenen wij het volgende: Vóór den aanvang der vergadering deelde de heer F. ons mede, dat hij nog ge-en nieuwe partij had gesticht', hij zou staande de ver gadering zijn program ontvouwen. Middelerwijl sc-hifte hij de personen, die al dan niet voor het volle entree-geld toe- verzochten. Degenen, van wie hij herrie kon verwachten, moesten onherroepelijk te rug. Toen de tijd daar was, deelde hij nu in de functie van voorzitter der bijeenkomst mede, dat hij nóch debat nóch herrie zou toestaan. De eerste de beste, zoo zeide hij, die herrie gaat schoppen, laat ik er door de be voegde autoriteiten uitzetten. Na deze ondub. belzinnige waarschuwing gaf hij zichzelven het woord en besteeg hij het spreekgestoelte. In een vrij gemoedelijke rede behandelde hij vervolgens d-e evolutie welke zich volgens hem thans in de N.S.B. aan het voltrekken is waardoor zij, in plaats van een partij voor het zuivere fascisme, op den weg is om een zuiver politiek partijtje te worden met al het gesjacher om zetels en baantjes. Spr. gaf ech ter te verstaan, dat hij en de zijnen wie dat waren zou later op den avond blijken niet van plan waren daar aan mee te doen. Nadat te midden van zijn betoog reeds een 20-tal der aanwezigen zeer demonstratief de vergadering hadden verlaten, begon het ge hoor al roeriger en roeriger te worden. Naar aanleiding van het gebeurde met spre ker te IJmuiden, Velsen en Castricum, gispte hij het optreden van dé burgemeesters dier ge meenten. Hiermede nam hij geen genoegen en trad hij uit de N.S.B., die dit optreden goed keurde, daar deze volgens hem elke mogelijk heid om het fascisme aan het volk te brengen laat voorbijgaan. Geïnsinueerd wordt, aldus de heer Frenay, dat ik voor Haighton of Baars werk. Het is mij te doen (om de duiten! roept er een) om het fascisme te brengen in den zuiversten vorm. Eén groote driehoek moeten wij zien: Italië (honger! roept men), Duitschland (nog meer honger!) en Engeland (ook honger!). Deze groote driehoek (geroep: zit vol con centratiekampen) moeten wij in het oog houden. De zaal wordt rumoeriger, gelach weerklinkt wanneer de heer Frenay Litwinof verwart met Tsjitsjerin.) Wanneer hij doorgaat met de Rus sische politiek te bespreken en zegt, dat Japan het gemunt heeft op den Ned.-Indischen Ar chipel, loeit een deel der zaal. Het eenige doel van Rusland is, zoo zeide hij, imperialisti sche politiek te voeren. Wanneer, zoo zegt hij verder, deze week Indië van Nederland wordt losgescheurd, dan krijg jullie scheeuwleelijkers volgende week geen teun meer! (Spreekkoren loeien communis tische leuzen). Spr. leverde vervolgens een gloeiend betoog voor het behoud van Ned.- Indië voor Nederland, ondanks alle geschreeuw uit de vergadering. Interrupties weerklonken in steeds grooter getale, doch de heer F. trekt zich er niets van aan en gaat rustig door met betoogen, dat al leen het f ascisme uitredding zal kunnen, bren gen. Toen hij de aanwezigen trachtte bij te brengen, dat zij alsdan achter het Ware Gezag zouden moeten gaan staan, begon het gejoel eerst goed. Men riep: Leugenaar, zendeling mot je worden. Kruip liever in je auto, geluk zoeker, en verdwijn! Blijkens het verslag ontstond er hierna veel rumoer. Eenige der aanwezigen werden op ver zoek van den spreker uit de zaal verwijderd. Toen het weer wat rustiger werd, ging de heer Frenay onverstoord verder. Het is mijn bedoeling om te formeer en een kracht in Nederland, welke ten doel heeft de fascistische krachten in ons land om een na der vast te stellen program te verzamelen. Allen hebben belang bij een zoo snel moge lijke komst van het fascisme met een zoo groot mogelijk agressief optreden! Dan zal Neder land Nederland weder kunnen zijn! Op voor het fascisme! Toen hij spreker af weder den voor zitterszetel had ingenomen, deelde hij mede, dat er een kwartier zou worden gepauzeerd en dat daarna schriftelijk in te dienen vragen zouden worden beantwoord. In de pauze vormden zich debatteergroepjes ook om de in de zaal aanwezige heeren Van Burink en Baars. Met een „plaats nemen!" beëindigde de heer Frenay de pauze en begon met het beant woorden der vragen. Op een vraag om den fascist Baars het woord te geven, antwordde spr. dat hij dit uit eerbied voor den strijd zou toestaan. De heer Baars vergeleek daarop den heer Frenay met een jong katje, dat negen dagen noodig heeft om ziende te worden, al heeft hij er wel wat langer over gedaan. Vervolgens gaf hij de van hem bekende argumentatie over het fascisme ten beste. Hierna ging de heer Frenay weer over tot- de vragen. Voortdurend laaiden de interrup ties (heel onvriendelijke en persoonlijke) op: vooral toen spr. kalm beweerde dat er bij goed agressief optreden misschien duizendtallen lachtoffers zouden moeten vallen om de macht-posities in Den Haag te veroveren! Het rassen vraagstuk, de vrijmetselarij, Indië enz. werd ter sprake gebracht en de heer F. sprak door ondanks de aanhoudende en al luider wordende interrupties. Eén opposant wordt eruit gezet op de aanwijzing: „Zeg scheele, i jij er eens uit!" De heer Frenay eindigde zijn beantwoording met de mededeeling, dat deze winter in het teeken moest staan van den aanval op het tegenwoordige maatschappelijke stelsel! De vergadering gaat uiteen. Enkelen heffen een revolutionnairen zang aan: anderen zet ten het Wilhelmus in, terwijl de volgelingen van den heer J. Baars netjes als fascisten in de houding staan. De zaaleigenaar beëindigde op afdoende wijze deze cacophonie van klanken door via de luidsprekerinstallatie een fikschen marsch de zaal in te zenden op volle sterkte. Buiten wachtten nog velen op het vertrek van den spreker. Visch als muskietenverdelger. A A BVB Ericssonstraat (Sluisplein), Zeeweg 263, Meeresteinpl, Beverwijk* (Adv. Ingez. Med.) Een groot belang voor de gezondheid. Alles wat dienen kan tot bestrijding van de grootste plaag der tropen en tevens van de ijverigste overbrengster der ook hier te lande niet onbekende en gevreesde ziekte, de ma laria, verdient de aandacht. Sedert het laatste tiental jaren is er onder de Engelsche kolonisten veel sprake geweest van een kleine soort goudvisch (Gerardinus reticulatus), in Barbados bekend als „mil lions" een verbastering van minnow, of kleine zoetwatervisch. Deze visch zwermt bij voor keur in elk stilstaand water en regenbak te Barbados en hoewel kort van leven, is uiaerst productief. Daar ze haar jongen le vend ter wereld brengt, ontsnapt haar kroost aan de vele gevaren, waaraan eieren zijn blootgesteld. Ze zijn de verdelgers van al het klein dier lijk leven der poelen, waar ze zich in ophou den en aan hen dankt Barbados de afwezig heid van muskieten en dientengevolge ook van malaria., Geen wonder, dat er proeven zijn genomen om deze goudvisschen naar andere gedeel ten van West-Indië en naar andere land streken ter bestrijding der malaria over te brengen. In de eerste plaats kwamen Afrika en de landen benoorden de Middellandsche Zee, met name Spanje en Italië daarvoor in aanmer- CECAR, SLAKVRIJ king. Thans overweegt men om ook proeven te nemen in Noordelijker gelegen landen. Men zal trachten de vischjes te acclimatiseeren in stilstaande wateren in Engeland en wellicht ook nog eens in ons land. Er zijn tot heden 68 soorten van deze „mil lions" bekend Proeven door dr. Fred. Graham genomen hebben aangetoond,, dat een dozijn van deze vischjes in een vat gebracht, waarin zich 100 muskietlarven bevonden, deze in één uur tijds verorberd hadden. Het is afdoende uitge maakt, dat de aanwezigheid dezer vischjes in de broeinesten der anopheles, de malariamug, de ontwikkeling der muskietlarven op de meest radicale wijze voorkomt, terwijl hun eigenschap zich over land te bewegen hun ver spreiding over omliggende poelen sterk in de hand werkt. Op de Sandwich-eilanden, in Lagos, op de Philippijnen, in de Italiaansche moerassen, op verschillende plaatsen der wereld zijn deze vischjes „in gebruik" en zijn personen, belast met het toezicht, de verdeeling en uitzaaiing der kleine weldoeners belast. Ook op Mada gascar en in onze koloniën is de zegenrijke ar beid der goudvischjes niet onbekend en wordt de lichaamsloopende malariakoorts in den wortel aangetast. Op het oogenblik worden in West-Indië proeven genomen de „millions" geleidelijk aan het koelere klimaat te doen gewennen, op dat men ze 's zomers ook op deze breedten over moerassen en poelen zal kunnen verdee len. SCHEEPVAART-GEGEVENS. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft opgaven ontvangen omtrent verdiende goede renvrachten, verhuur van schepen aan bui tenlanders, passagegelden van buitenlanders, enz., alsmede omtrent de daartegenover staan de btaliingen in 't buitenland van een groot aantal zeereederijen, omvattende amim 98 pet. van de Nederlandsehe koopvaardijvloot. Op den grondslag dier opgaven kunnen de netbo- inkounsten van onze geheel© nationale koop vaardijvloot, welke in de betalingsbalansen over 1930, 1931 en 1932 op resp, 155, 125 en 86 nrillioen gulden werden geschat, over het jaar 1933 op 65 mallioen gulden worden berekend. Uiteraard geven deze cijfers geen aanwijzing omtrent de winsten der scheepvaartmaat schappijen. De overblijfselen van het tankvliegtuig, dat enkele uren, na het toestel van Sir Alan Cobham, die in één ruk van Engeland naar Indië wilde vliegen, van benzine te hebben voorzien, neerstortte. VELSEN VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Ei- wordt een openbare vergadering gehou den van den Raad der gemeente Velsen op Dinsdag 2 October 1934, des namiddags 7 uur, ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken. 3. Aflossing per 2 Januari 1935 van een geldleening, oorspronkelijk groot f 600.000 en per resto groot f 464.000 en van een geldlee- ning, oorspronkelijk groot f 160.000 en per resto groot f 155.500 en aangaan van een nieuwe leening groot f 619.000. 4. Voorstel tot nadere regeling van de loo- nen der werklieden en van de jaarwedden der ambtenaren. 5. Wijziging en opnieuw vaststelling van de Verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie. 6. Verklaring ingevolge artikel 5, le, 2e en 3e lid van de Wet tot wijziging der Winkel sluitingswet. 7. Verdeeling van de kieskringen in stem- disftricten. 8. Machtiging tot het vaststellen van di verse besluiten in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. 9. Afsluiting voortuinen Kennemerlaan. 10. Afstand van eventueel© eigendoms rechten. 11. Verleenen van vergunning tot het dem pen van een gedeelte beek, het in de plaats daarvan leggen van een riool en het aanslui ten van dat riool op het riool in de Beekvliet- straat te Santpoort. 12. Benoeming van een tijdelijk leeraar aan den avondcursus van de Gemeentelijke Vis- scherijschool. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. Schaap—Schaap, d., Gr. Hout- of Koningsweg 64, Velsen (N.) M. OttoElen- baas, z. Heidestraat 13, IJmuiden. H. J. Ver kadenDil, z., Eksterlaan 4, IJmuiden, A. van Soestvan Kruistum, z., Sm. v. Gelderstraat 28 Velsen (N.) J. 't HartGroen, z., Haring kade 10, IJmuiden. Overleden: Maria Terwal, 21 j. echtgen. van P. H. Brinkman, Haarlem. Nicolaas Jac. Twisk, i' 37 j-, echtg. van C. M. Michel, Overbildtweg 39, Santpoort. Klaasje Kramer, 29 j„ ongeh., Schoutenstraat 17, IJmuiden. Bartel Dirk Om. meval, 78 j„ echtg. van G. Smit, Rijksweg 250, Santpoort-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1