1 Over 't Rijwielplaatje. Om 't Gedeukte Ouwe Ding.' De zeilwedstrijd, om de America Cup, ,,'t ge deukte ouwe ding", zooals de theekoning Sir Thomas Lipton het placht te noemen, is een beetje droevig geëindigd. Niet omdat na drieëntachtig jaar de Bngelschen er nog steeds niet in geslaagd zijn den beker terug te win nen, maar omdat er ruzie van gekomen is. De eerste twee races, die het Engelsche schip Endeavour won, en de derde, waarin de Rain bow zegevierde, leverden geen narigheid op. Maar in de vierde, toen de Amerikaansche millionnair Vanderbilt opnieuw als eerste ein digde en dus „gelijk maakte" begon de misère. De Engelsche millionnair Sopwith heesch de protestvlag. Men zegt dat hij gelijk had, maar •volgens het reglement had hij die vlag binnen vijf minuten na het incident, dat hem tot pro testeeren aanleiding gaf, moeten vertoqjjen. Hij deed het pas eenige uren later, en op grond van die informaliteit werd zijn protest afgewezen. Sopwith kwaad, temeer omdat de Amerikaansche waarnemer, die hij aan boord had, met 't hijsch-uitstel had ingestemd. En fin, hij had zich aan het reglement moeten houden. Daarop won Vanderbilt de vijfde race, en in de zesde gingen beider protestvlaggen al bij de start omhoog, waarop Vanderbilt nog eens won en Sopwith zijn protest introk, om- dat-ie genoeg van de heele historie had. De einduitslag is dus 42 voor Vanderbilt. Hopeloos blijkt thans de sportieve sfeer ver scheurd. Sopwith heeft verklaard „dat is eens, maar nooit weer", hetgeen de Engelsche kran ten in koeienletters over hun volle breedte aankondigen. Hij heeft een vriendelijk af scheidswoord tot het Amerikaansche publiek gericht, maar niet tot zijn tegenstander, en de Engelsche bladen zeggen dat de Amerikanen zich van de regels van een zeilwedstrijd niets hebben aangetrokken. Het is een treurig slot. Sportliefhebbers in de heele wereld hadden zich verlustigd in den nobelen kamp tusschen de twee trotsche jach ten, en in spanning 't verloop gevolgd, 't Geest driftig oog der verbeelding zag ze voortsnel len, in stralend zonnelicht, prachtig van lijn en blank van weidsche zeil-expansie, de boegen brekend door 't golven-smaragd En plots eindigt alles weer in vulgair ge kibbel over protestenJasses. Het is alsof ons geen enkel nieuws-pretje meer ge gund wordt, alsof onze hongerige fantasie geen vreugdevolle bevrediging in de aardsche gebeurtenissen, geboekstaafd als Nieuws, meer mag vinden. „Ons rest de schoonheid der Natuur", zou die Engelsche publicist zeg' gen die onlangs een artikel inzette met de boutade: „Deze wereld zou zeer schoon en zeer aanvaardbaar zijn om in te leven, als er alleen maar geen menschen in waren". De Groote Illusie van de America Cup heeft blij der dagen beleefd dan deze. En al geeft Sopwith haar op, er zal weer een andere Engel sche millionair komen die haar gaat najagen. De Cup moge een gedeukt oud ding wezen, 83 jaar oud, in de menschelijke verbeelding is zij gansch iets anders. Zij is gelijk Rostand's „Princesse Lointaine"de schoone verre prinses van prins Joffroy Rudel's droomen, voor wie hij en zijn bemanning stormen en levensgevaren blijmoedig trotseerden alleen om haar te aanschouwen eer hij sterven zou. Als Edmond Rostand, verheer lij ker van de bekoring van het Onbereikbare, nog leefde, zou hij het onuitputtelijk streven der Engel- schen naar de America Cup begrijpen. En hij zou, omdat hij dichter was, de gedachte aan de vijftien millioen pond, in 83 jaar terwille van de Cup aan weerszijden van den Oceaan besteed, achteloos terzijde schuiven. Een man als Lipton, die volhield tot het bit tere einde, zou hem inspireeren. Een man als Sopwith, die opgeeft na één keer, en een man als de bootbouwer Nicholson, die boos naar huis is gevaren op de „Mauretania"; zouden hem mét hoon vervullen. Want- hoog zijn de zeeën, en wild de stormen, en verraderlijk de klippen die de nobele ridder overmeesteren moet op zijn tochten naar het Gedeukte Ouwe Ding, dat slechts de uiterlijke metamorphose is van Mélissinde, la Princesse Lointaine. En wee den zeeman wien de moed ontzinkt, die terugdienst als zijn protestvlag de klip niet vernietigt! Deze teleurstelling is wel groot, maar de ro mantiek van de America Cup, van den Groo- ten Zeilwedstrijd, is er toch niet door gedood. Zij kan niet sterven. Reeds ziet het journalis tiek oog, in de toekomst blikkend, den volgen den ridder in wapenrusting van blanke zeilen den Oceaan over tijgen, de Onbereikb're Schoone tegemoet Dat hij strijde! R. P. BEVERWIJK SCHAAKCLUB WEENINK. Woensdagavond heeft de schaakclub „Wee- nink" in haar clublokaal, -de bovenzaal van de lunchroom „Suisse", een propaganda-avond gehouden, waarop de heer J. Zoontjes, de be kende hoofdklasse-speler, als simultaanspeler optrad. Na een kort openingswoord van den voor zitter, waarmede hij de aanwezigen opwekte, lid van de schaakclub te worden, nam de séance een aanvang. Na ruim drie uren spelen was het resultaat, dat de heer Zoontjes veertien partijen won, drie remise speelde tegen de -heeren H. Mooy, K. Slings en H. van Lent en vijf partijen ver loor aan de heeren P. Hart, w. Brasser, G. Henneman, F. Pfalzgraff en Ph. Bakker. Gelet op het aantal partijen en de kracht der mede spelers was deze uitslag voor den heer Zoon tjes een zeer eervol'resultaat. geslaagde propaganda- RAADSVERGADERING. De winkelsluiting op Zondag. De waterverontreiniging. Cre- diet voor een zuiveringsinrichting toegestaan. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. De heer Maters was afwe zig met kennisgeving. De voorzitter deelde mede, dat de be groeting nog niet kon worden aangeboden, omdat het ontwerp eerst aan Ged. Staten moet worden toegezonden. Na vaststelling der notulen ging de Raad over tot benoeming van een lid van het be stuur der Instelling Maatschappelijk Hulpbe toon ter voorziening in de vacature, ontstaan door bedanken van den heer J. van Zutphen. Voor de benoeming werd aanbevolen de heer W. Niesten. De heer E y k i n g had het beter geacht, wanneer meer gegoede belastingbetalende bur gers in de Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon zitting kregen. Dit achtte spr. in het belang van de ongeorganiseerde werkloo- zen en van de ouden van dagen. Die vertegen woordigers staan In ieder geval vrij van de organisaties. De heeren Out en Versteeg bestreden deze meening. De organisaties handhaven hun recht, om ha het bedoelde college zitting te hebben en volgens beide sprekers terecht. De heer De Bruin wees den heer EijkinL op de beteekenis van de organisaties, die groote waarde hebben voor het maatschappe lijk leven. Benoemd werd de heer W. Niesten. Benoemingen van Commissies, Benoemd werden tot leden der commissie van bijstand in het beheer der Lichtbedrij ven de aftredende leden W. Maters, N. C. M. Brantjes, J. de Bruin en G. Welagen; tot leden der commissie van bijstand in het beheer van Openbare Werken: N. C. M. Brantjes, W. de Groot, Mevr. KempHaan en C. Versteeg. Bij de benoeming van de leden der oommis sie voor de financiën noemde de heer D e Bruin het absurd, dat de s.d.-raadsfractie niet in deze commissie vertegenwoordigd is. Wethouder Bra u n zei, dat daarover in de R.K. fractie wel gesproken is, maar dat zij niet kon besluiten een der zittende leden uit de commissie te stooten, te minder, omdat dit het laatste jaar is. De heer De Bruin meende, dat de r.k. fractie niet met twee leden in de commissie behoefde vertegenwoordigd te zijn. Spr. bleef het ongewenscht achten, dat de s.d.a.p. niet in deze commissie zitting heeft. De heer Visser vreesde dat de geschiede nis zich z-ou herhalen, want destijds gold de meening bij de s.d.a.p., dat zij als oppositie partij in geen enkele conservatieve commissie zitting kon nemen. De heer De Bruin 'merkte op, dat zijn op treden de volle goedkeuring van de afdeeling kan wegdragen De heer Vi sser: „Het verstand komt met de jaren". Benoemd werden de heeren J. J. Bisschop, W. de Groot, W. Maters en J. Visser. Op den heer De Bruin werden 3 stemmen uitgebracht. Tenslotte werden herbenoemd in de com missie van bijstand in het beheer van het openbaar slachthuis de heeren J. J. Bisschop, J. Ey-king, J. de Bruin en J. Visser. (De heer Out had zijn plaats ter beschikking gesteld voor de s.d.a.p.) Na vaststelling van een tweede suppletoir kohier van de hondenbelasting, dienst 1934 werd goedgekeurd het voorstel tot wijziging van de plaatsen, welke woonwagens en woon schepen bij verblijf binnen de gemeente moe ten innemen Vervolgens legde de Raad de bekende ver klaring af, ter verruiming van de openings tijden pp Zondag van verschillende winkels, welke tót nu toe gesloten moesten blijven of gedurende beperkten tijd geopend mochten zijn en geen gebruik te malken van de gegeven bevoegdheid om de uren, gedurende welke deze winkels op Zondagen voor het publiek geopend mogen zijn, nader aan te duiden Daarna werden voorloopig vastgestelde de balansen en bedrijfsrekeningen van het grond bedrijf, het gasbedrijf, het electriciteitsbedrijf, het bedrijf openbare werken en van den op haal- en storti-ngsdienst. Bij de goedkeuring van de rekening van Maatschappelijk Hulpbetoon vroeg de heer Eijking of de Rijkscontrole wel op de hoog' is geweest van het feit, dat een bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon steun heef: genoten voor een inwonen den, meerderjarigen zoon, hoewel deze ook bijverdiensten genoot. Spr. is van meening, dat hier sprake is van onrechtmatig steuntrekken. De voorzitter merkte op dat de controle daar niets mee te maken heeft, omdat deze zich alleen uitstrekt over den Rijksteun. Geval len, zooals de heert Eyking bedoelt behooren tot de uitvoering van de bepalingen der Armenwet en de controle daarop berust ge heel bij Maatschappelijk Hulpbetoon zelf. Mevr. Kern p—H aan vroeg, of de raads leden dan heelemaal geen gelegenheid hebben om over de daden van Maatschappelijk Hulp betoon te spreken. De voorzitter antwoordde, dat dit op verschillende tijdstippen kan gebeuren. Maar spr. vindt het altijd onjuist om dit in het open baar te doen. De rekening werd daarna, met de stem van den heer Eijking tegen, goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd vervolgens de gemeenterekening over 1933 voorloopig vast gesteld, Het voorstel van B. en W. om de huren van de gemeente woningen aan den Wijkermeerweg te verlagen van f 3.50 tot f 3 werd met alge meene stemmen aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het toestaan van een crediet van f 3000 in verband met de (Het rijwielplaatje moet, volgens de nieuwe voor schriften, aan het rijwiel bevestigd zijn). Ieder moet, naar de bepaling Van de nieuwe Rijwielwet, 't Rijwielplaatje zichtbaar toonen, Op het rijwiel vastgezet, 't Mag nu niet meer ergens zwerven, In de een of and re zak Van een broek die opgeperst wordt, Of een thuisgelaten pak. Laat het dus niet langer zitten In uw zak of in uw tasch, Als men u komt controleeren, Zit ge zelf in zak en asch. Schroef het, lasch, soldeer of metsel, And en v raakt ge het nog kwijt, Als het nochtans toch gegapt wordt, Spaart dat althans zelfverwijt. Door het van uw fiets te laten, Volgens het systeem van thans, Geeft g' ook een zeer nijver gilde In haar werkzaamheid geen kans. U moet nou toch ook eens denken Aan den rijwielplaatjesdief, Zet het plaatje op uw fiets vast, Geef hem kans dat is sportief. P. GASUS. verwierf de algeheele instemming van den Raad. De heer Visser vestigde er de aandacht op, dat ook de chemische fabriek Chemica het water sterk verontreinigt. Vooral voor de sche pen is dit afvalwater van funesten invloed. De voorzitter zei, dat uit dit crediet de kosten zullen bestreden worden van onderzoe kingen en proefnemingen. Eerst daarna zal kunnen wordeh overwogen hoe op de beste wijze verbetering kan worden gebracht in den bestaanden toestand. Het gevraagde crediet werd met algemeene stemmen toegestaan. Op voorstel van B. en W. werd besloten met ingang van 1 October a.s. af te lossen het res tant der 4 3/4 geldleening anno 1926, ac f 66.000 en met het Pensioenfonds der Gra fische Vakken te Amsterdam een geldleening aan te gaan groot f 66.000 tegen een rente van 4 1/8 pet. a pari. Aan een door Ged. Staten geuiten wensch om een wijziging te brengen in de besluiten tot het aangaan van twee geldleeningen, groot resp. f 100.000 en f 620.000 werd tegemoet geko men door het betrokken raadsbesluit in dien geest te wijzigen. B. en W. ontvingen voorts machtiging om reeds thans eenige uitgaven te doen ten be hoeve van de schoolvoeding en kleeding. In zake de motie van den heer Visser, waarin ge protesteerd werd tegen de steunverlaging deelde de voorzitter mede, dat de Minis ter de vraag had gesteld of de gemeenteraad al dan niet voor het rijkssubsidie voor de steunverleening in aanmerking wenschte te komen. B. en W. stelden voor den Minister ijlings te berichten, dat dit wel het geval is en het schrijven verder voor kennisgeving aan te nemen. Aldus werd besloten. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van de door Ged. Staten goedgekeurde raads besluiten. o.a. van het besluit tot vaststelling van het presentiegeld voor de leden van den Raad op f 3.50 per vergadering, met de opmer king, dat dit geldt voor den vollen duur van een vergadering per etmaal, ook al wordt deze door een pauze onderbroken. Een adres van. schipper Kooiman betreffen de schade aan zijn schip 'toegebracht dóór het verontreinigde havenwater werd in handen gesteld van B. en W. ora'praeadvies. Bij de rondvraag informeerde de heer Wela- ge naar de bijdrage in de ziekenfondspremie voor werkloozen. De voorzitter antwoordde, dat de re geering zich met de voorbereiding van deze aangelegenheid bezig houdt. De heer Versteeg vestigde de aandacht op den ruïneuzen staat, waarin het onbewoon baar verklaarde perceel op den Koudenhorn verkeert. De jeugd belast zich met de afbraak en is met dit karwei reeds tot de binnenmuren gevorderd. Spr. vreesde, dat daarvan ongeluk- ken zullen komen. Mevr. K e m pH aan verzocht betere af zetting van het terrein, wanneer er een vuur werk is ontstoken. Spreekster herinnerde daar bij aan het vuurwerk-ongeval van enkele we ken geleden. De voorzitter zegde voor deze gevallen de bijzondere aandacht van het college toe. De raad ging daarna in comité ter behande ling van beiastingreclames. LEDENVERGADERING ZWEMCLUB. Donderdagavond werd in Hotel „Oud Meerenstein" in Beverwijk een ledenvergade. gehouden van de Heemskerksche Zwem- club, waarvoor van de zijde der leden slechts matige belangstelling werd betoond. Na de gebruikelijke openings werkzaamheden deelde de waarnemend voorzitter, de heer Hen neman mede, dat de vereeniging thans 316 leden telt, namelijk te Beverwijk 113, Wijk aan Duin 64, Heemskerk 62, Castricum 57 en Vel- sen 20. Aan 48 leden kon in het jongste zwemsei- zoen een zwemdiploma worden uitgereikt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kamlag tot voorzitter gekozen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over den financieelen toestand. Het bedrag dat aan zoogenaamde „losse" baden werd ont vangen was f 158 tegen f 425 in 1933, een zeer sterke teruggang alzoo. Het tekort over het geheele jaar was f 590. Het bestuur wil trachten dit tekort ten deele door het organiseeren van een verloting te dekken. Omtrent den j aarlij kschen feestavond werd besloten dat uit het bestuur een feestcommissie zal worden benoemd. Ook de datum zal nader worden bekend gemaakt. Nadat van de rondvraag nog een druk ge bruik was gemaakt werd de vergadering ge sloten. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Koninklijke Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en plantkunde liield Donderda: avond in het veilinggebouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering. De voorzitter de heer Heinekamp heett-: alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. hoopt dat in de toekomst- steeds meer leden tot de afdeeling zullen toetreden. Bij de ingekomen stukken wordt uitvoerig de beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering die op 25 October te Leiden zal worden gehouden, besproken. Als eandidaten voor het hoofdbestuur wor den aangenomen de heeren D. T. Ruis te Wassenaar en K. C. van Es te Apeldoorn, ter wijl de heeren B. Heinekamp en H. C. van der Colk de afdeeling op de algemeene vergade ring zullen vertegenwoordigen. Uit het verslag van den secretaris, betref fende het bloemencorso blijkt, dat dit de af deeling op f 53,95 is komen te staan. De voorzitter bracht dank aan de commis sie die de inzending van tuinbouw en plant kunde tot een succes heeft gemaakt. Deze commissie bestond uit de heeren Martens Passchier, Ewouts, v d. Colk, Broese en i d'. Wel, als adviseerend lid. Hierna had de uitreiking der prijzen plaa behaald voor de speciale keuring. De heer Blokker kwam door het hoogste gemiddelde nl. 9 punten voor dit jaar in het bezit van de wisselbeker beschikbaar gesteld door Tegel's Warenhuis. 2e prijs behaalde de heer Martens met een gemiddelde van 8,62 p. 3e prijs de heer Broese van 8 p. 4e prijs de heer v. d. Colk met 7.80 p. 5e prijs dé'heer Passchier met'7.33 p. 6e prijs de heer Stein met 7.06 p. In de pauze had de keuring van inzendin gen plaats door de heeren MartensEwouts en Dijkema, waarvan de uitslag als volgt was: Zinnia's van den heer Passchier 7 p. Anjers van den heer Passchier 8 p. Helianthus stacifolia van den heer G. 1 Wel, 8 p. Afrikanen van den heer Martens 7 p. Besdragende takken van den heer Martens 9 p. Dahlia-soorten van dén heer Carlee 6 p. Bruisbouquet van den heer G. v. d. Wel 9 p. Snijboonen van den heer Passchier 9 p. Spercieboonen van den heer Passchier 10 p. Wortelen van den heer Passchier 8 p. Bloemstuk van den heer Stein 7 p. Andijvie van den heer Blokker 7 1/2 p. Tuberoos van den heer Boogaard 8 p. Tritoma's van den heer Broese 9 p. Nadat nog eenige leden toelichtingen op hun inzendingen hadden gegeven en nog ver scheidene van de rondvraag' gebruik hebben gemaakt sloot de voorzitter de vergadering. HILLEGOM—DE KENNEMERS. Het eerste elftal van de Ke-nnemers dat Zon dag tegen Hillegom in het veld zal treden- ziet er als 't volgt uit: Doel: v. Urk. Achter: Duivemans, v. Bos. Midden: Effern, DinkJa jen Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman: Jr. en Bret houwer. DE KENNEMERS IIALU. VIGTRIX m. Het tweede elftal dat den strijd tegen Alc. Vïctrix III zal aanbinden -ie'. Doel: Grapendaal. Achter v. 't Hoff, Steeman 'Sr. Midden: Versluis, v. d. Wal en Blom. Vóór: Ten Wol-de, Antonisse, D. Boom, Pauw en Veenstra. BEVERWIJKVERKADE. Beverwijk speelt a.s. Zondag haar eersten thuiswedstrijd tegen Verkade. Het elftal is: Doel: Adriohem. Achter: Zoutman, J. Kuyer Midden: Hoogewerf, v. Amersfoort en W. Kuyer. Vóór: Koelman, Th. Kuyer, Markx, Maen- liout en Teeling. R.K. ZIEKENFONDS In de ledenvergadering van het R.K. Zieken fonds werd in de vacature, ontstaan door be danken van den heer J. van Zutphen als be stuurslid gekozen de heer M. Tromp. Het bestuur ontving de machtiging van de ledenvergadering, om de bijdrage in. de zie- kenfondskosten met 1 et.per lid boven 18 ja rigen leeftijd te verhoogen indien pogingen om de kosten van ziekenhuisverpleging te ver lagen niet, tot het gewenschte resultaat leiden. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG". Naar wij vernemen heeft de heer J. Prent bedankt als voorzitter van de Coöp. Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging .Algemeen Belang". De heer Prent heeft deze functie reeds langer dan 25 jaar vervuld. HEEMSKERK VOORKOMING VAN ZIEKTEN. Donderdagavond werd in café „Flora" door den heer J. C. Snouck, directeur van het In stituut voor lichamelijke opvoeding te Amers foort, een interessante lezing met lichtbeel den gehouden over „Wat moeten wij weten, doen en laten om onze gezondheid te be waren en ziekten te voorkomen?" In zijn lezing vestigde de heer Snouck er vooral de aandacht op, dat lucht, licht, en water, meestal de beste en goedkoopste medicijnen z-ijn en dat de ouders er goed aan doen, hun kinderen, al zijn ze gezond, toch minstens twee maal per jaar door den dokter te laten onderzoeken. Verschillende lichtbeelden verduidelijkten den tekst. SANTPOORT Het was een zeer I avond, waarvan de schaalclub „Weenimk" de voorbereiding van de plannen tot stichting blijvende resultaten hoopt te ondervinden. van een zuiveringsinrichting voor rioolwater AANRIJDING. Op den Slaperdijk tusschen Hoofdstraat en Ruyterweg werd Donderdagmiddag een bak fiets aangereden door een vrachtauto. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar de bakfiets werd zwaar beschadigd en de er zich in bevindende visch moest in een ander voertuig worden overgeladen. HET KINDERFEEST IN DEN SPEELTUIN „SPAARNBERG". In ons bericht over het kinderfeest in den speeltuin „Spaarnberg" is door het uitvallen van een zin de indruk gevestigd als zou het feest georganiseerd zijn door wethouder Bos man. Dit was natuurlijk niet het geval. Door ons was geschreven, dat het feest o..a werd bijgewoond door wethouder Bosman. DRIEHUIS Nog dagelijks verdringen zich duizenden voor het paleis van de Italiaansche kroonprinses te Napels om berichten over moeder en kind te vernemen. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. Woensdagnacht is uit een schuur van een perceel aan de Jacob Catslaan een heeren- fiets ontvreemd, terwijl van een daar staand damesrijwiel het belastingplaatje werd ver mist. Bij een ander perceel aan dezelfde laan werd een fiets en pomp gevonden die uit dit perceel waren ontvreemd. De band van het rijwiel was echter lek, om welke reden de dieven hot de moeite niet waard vonden de fiets mee te nemen. De politie stelt een onderzoek in. SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, Rotterdam naar New-York 26 (nan.) van Antwerpen. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 26 (8.25 v.m.) 30 mijl Z.O. van Niton. HALCYON LIJÏN. Flensburg 26 van Pto. Ferraj-o n. Stad Arnhem 26 van Huelva naar Rotterdam Stad Vlaardingen, Kir ken es naar Rotter d. 25 (5.23 n.m.) 40 mijl N. van Wiek. Stad Zwolle 27 van Rotterdam naar Lissa bon. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 27 van Amsterdam naar Ham burg. Reggestroom (uitr.) p. 25 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) pass. 26 (8 v.m.) Ouessant. Klipfontein (thuisreis) 26 van Pt. Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. j Meerkerk (uitr.) 25 te Yokohama. 1 Arendskerk 26 van Hamburg naar Rotterü. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN, Arendskerk 27 van Hamburg te Rotterdam. Zuiderkerk 27 van Rotterdam n. Yokohama HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk 27 van Calcutta te Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Djanibi 26 van New-York naar Batavia. Eurybates, New-York naar Java p. 26 Gi braltar. City of Derby 26 van.Batavia naar N.-York. Talisse 25 v. New-York naar Philadelphia. JAVA;MAURITIUSAFRIKA LIJN. Sawahloento 26 van Bangkok te Reunion. JAVA'CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 25 van Hongkong naar Muntok. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 25 van Cura cao via Liverpool. Costa Rica 27 van Cristobal te Curacao. Mars 26 van Split naar Bari. Merope 26 van Valencia naar Malaga. Saturnus, Amsterdam naar Malta pass. 26 Gibrltar. Hercules 26 van Malta- naar Patras. Ajax 27 van Bilbao naar Santander. Juno 27 van Setubal te Lissabon. Telamon 27 Sept. van Hamburg, te Amster dam. KON. HOLL. LLOYD. Montferland 27 (7.20 v.m.) van Hamburg n. Amsterdam. Zeelandia (thuisr.) 26 (8 n.m.) van Vigo Maasland (thuisr.) 26 van Bahia. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Modjokerto (thuisreis) 26 van Padang. Sitoebon-do (thuisreis) 27 (6 v.m.) van Pit. Said. Kedoe 24 van Hamburg te N.-Orleans. Baloeran (thuisreis) 27 (17 u-ur) te Suez. Kota Agoeng (thuisreis) pass. 27 Point de Galle. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt (uitr.) 27 te Southampton. Mapia (thuisr.) 26 van Colombo. Joh. v. Oldenbamevelt (thuisr.) 27 van Al giers. Salabangka (uitreis) 27 Sept. van Amsterd. Poelau Roebiah (uitr.) pass. 25 Gibraltar. Poelau Tello (uitr.) 26 van Belawan. STOMVAART MIJ. OCEAAN. Laertes, Amsterdam naar Java 27 van Suez. Memnon 27 van Japan te Rotterdam. Alcino-us, Liverpool naar Java p. 25 Gibral tar. Hector, Japan naar Rotterdam 26 van Hong kong. City of Pittsburg 24 van Manilla naar Rot terdam. City of Khios, Dairen naar Rotterdam pass. 26, Woosung, Troilus, Japan naar Rotterdam passeerde 27 Perim. Ajax, Japan naar Rotterdam 26 van Co lombo. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Tawali 26 van Amsterdam te Hiumboltsbay. Bengalen 23 van Vancouver te Calcutta. Silver/belle, Vancouver naar Calcutta 25 v. ZamJboaniga. AANGEKOMEN 26 September: Konstan s.s. Bilbao Springfontein s.s. Hamburg Koster s.s. Hernösand Esther Maria s.s. Archangel 27 September: Astarte ss.. Bremen Otterhound s.s. Duinkerken Rijnstroom s.s. Leith Oskar Friedrich s.s. Danzig VERTROKKEN 26 September: Maria de Larrinaga s.s. Durban Johan de Witt s.s. Batavia Heidelberg m.s. Hamburg Deucalion s.s. Hamburg Lena s.s. Leningrad Zaanland s.s. Hamburg Bameveld s.s. Chili Hebe s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam 27 September: Helene m.s. Karlsknona Mislukte proef. Een jaar geleden probeerde de reederij A. J. Langfeld te Kristansand (Noorwegen) op coöperatieven grondslag met de bemanning een schip in zee te brengen om op die wijze te trachten de werkloosheid onder de zeelui wat te minderen. Na een jaar is d.e balans eens opgemaakt en blijkt, dat het overschot van de reizen nauwelijks vold-cende is om de gebrui kelijke gages volgens den normalen loon- stanöaard te betalen. Het lijdt dan ook geen twijfel of de proef kan als mislukt beschouwd worden. Dat ze herhaald zal worden is wel buitengesloten. Koüenaanvoer. Het Britsche stoomschip Towneley is van New Castle aangekomen .met een lading kolen voor de Hoogovens. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar Batavia vertrokken mailstoomschip Johan de Witt passeerde door het Noordzeekanaal met een diepgang van acht meter. Terug uit dok. De sleepboot Drente heeft in het Droogdok te Amsterdam een schoonmaakbeurt en -eenige herstellingen ondergaan. De boot kwam gisteravond terug en is weer in. station gelegd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5