HET NIEUWE AVONDBLAD WEEKABONNEMENTEN WANDGEDIERTE VLOOIEN Schoolkinderen door verzwakking en ondervoeding bedreigd. '19e JAARGANG No. 28C MAANDAG 1 OCTOBER 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTBNTIEN: 1—6 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bii abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: S 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank té Schiedam. IJMUIDEN De ,IJmuider Volksstem" gaat jubileeren. Bestaat thans twintig jaar. Wanneer de belangrijkheid van een zang- Vereeniging alleen gemeten zou worden naar het aantal door haar bezochte concoursen en de successen op die wedstrijden behaald, dan zou de Arbeiders Gemengde Zangvereeniging „IJmuider Volksstem" een bescheiden plaats innemen. Gelukkig zijn er voor een koor ook nog andere, wellicht voor de saamhoorigheid der leden van dat koor betere factoren die zijn waarde bepalen. Op 30 Mei 1914 in het zaaltje van de Wed. Outenaar opgericht met het doel naast het geven van uitvoeringen in de allereerste plaats dienstbaar te zijn aan de arbeidersbeweging, heeft de „Stem" zeker wel aan dit doel be antwoord. Zij beoogde geen concoursjagerij (ook al nam zij er een enkele maal deel aan) en ver leende .haar gewaardeerde medewerking aan de böndszangersfeesten, vrouwenclubbijeen- Jcömsten, vergaderingen van de Ned. Metaal- bew. Bond, Kerk en Vrede, Fabrieksarbeiders, op 1-Mei feesten, enz. Onder de oprichters treffen we de namen van de heeren: v. d. Brink, J. Kool en P. F. C. Roelse aan, welke als voorloopig comité de eerste schreden van de „Stem" leidden. Op de eerste vergadering gaven zich reeds 30 belangstellenden als lid op, zoodat de repeti ties onmiddellijk een aanvang konden nemen in het zoo welbekende „bovenzaaltje van Nr. Een". Als eerste directeur leidde wijlen Sam. Vles- sing, spoedig opgevolgd door wijlen Nic. Gon- lag. Toen deze laatstgenoemde het directeurs schap in 1916 neerlegde, werd de Haarlemsche dirigent, de heer J. Post in die functie be noemd. Deze heeft de vereeniging gedurende 18 jaar geleid, een periode, waarin koor en dirigent veel lief en ook veel leed trouw heb ben gedeeld. In de oorlogsjaren was de „Stem" ijverig Tal van ontspanningsavonden, waar deze oor logsslachtoffers vrijen toegang hadden, wer den door het koor gegeven. Op deze uitvoeringen werd de vocale kunst afgewisseld met de muze van het tooneelspel: de zangers en zangeressen voerden in de pau zen tusschen de liederen even een dialoog, een èèn-actertje of iets van dien aard op! Eerst in de laatste 4 jaren heeft het koor aan het uitkomen op een concours meegedaan en met bevredigend succes. Op 19 Juli 1930 debuteerde men te Heem stede in de 4e afdeeling, waar met glans een le prijs werd behaald. Via de 3e afdeeling (Soesterberg, 1932) kwam de „Stem" in den zomer van dit jaar te Zandvoort uit in de 2de afdeeling, waar het koor eveneens met een len prijs werd bekroond. Thans is de vereeniging een nieuw tijdperk van bloei ingetreden, zij het dan dat financieele zorgen van den pen ningmeester ook hier geen onbekend verschijn sel zijn. Maar welk ensemble ontkomt in dezen tijd van werkloosheid daar nu wel aan? Van hen, die het koor sinds de eerste jaren der oprichting trouw dienden, noemen we mevr. Garstenveld en den heer van Berkum. Op Zaterdag 3 November a.s. zal de „IJmui der Volksstem" in ,,'t Wapen van Velsen" den avond organiseeren, waarop het heugelijk feit, dat zij thans het vijfde lustrum is ingegaan, feestelijk herdacht zal worden. Daartoe heeft zich uit de supportersvereni ging „De Daad" een huldigingscomité gevormd, dat de voorbereidingen tot die bijeenkomst reeds heeft getroffen. Het koor heeft o.m. de bekende Lentenachtsfantaisie van Paarde- koper in studie. Dit groote koorwerk, waarin mej. Plugboer en de heer G. Nat, resp. de so praan- en baritonsolo zullen vertolken, zal worden uitgevoerd met begeleiding van het Haarlemsch Trio, den bezoekers der „Stem" concerten welbekend. De vocale prestaties zullen door de zuster organisatie P.A.L.V.U. afgewisseld worden met het opvoeren van een tooneelwerk. De avond zal alleen toegankelijk zijn voor leden met hun dames, genoodigden en intro ducés. In het huidig bestuur, dat actief de belan gen van het koor voorstaat en dat tevens nog de leiding heeft over het in 1917 opgerichte kinderkoor „De Kleine Stem", hebben zitting de heeren S. Bonke (voorz.), Tuin (secr.), W. Spiers (penn.), Broere (2e voorz.), Van Nierop (2e secr., mevr. De Waal (2e penn.), mej. Plug boer en de heeren Luster en Van den Brink (commissarissen) Doordat de „Stem" bij feestelijke gebeur tenissen in de moderne arbeidersbeweging ter plaatse altijd klaar stond om haar medewer king te verleenen, neemt zij als èèn der vier cultureele organisaties dezer beweging een positie in, die haar als zoodanig onmisbaar doet zijn. Dat een groot deel, dezer glorie af straalt op hem, die het ensemble ruim 18 jaar aanvoert en met zijn spreekwoordelijk gewor den tact om met kinderen om te gaan het kinderkoor een plaats in de harten van alle ouders heeft doen innemen, mogen wij bij dit jubileum zeker niet vergeten te vermelden. JAARVERGADERING VAN IIET NUT. Het departement IJmuiden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen houdt Don derdag 4. October a.s. een algemeene ledenver gadering in Hotel Augusta. De uitvoerige agenda -zij bevat niet min der dan 18 punten vermeldt o.a. behalve de gebruikelijke verslagen, de benoeming van een bestuurslid van het Departement, vaca ture Luicthsinger (herkiesbaar), van twee [bestuursleden van ide Nutsspaarbank, vaca ture A. F. C. Bückmann en A. P. Roza en van twee leden van den Raad van Toezicht, vaca ture Mr. Dr. A. v. d. Flier en Ds'. F. F. Milatz, verder bespreking contributieverlaging, be spreking herdenking 25-jarig bestaan enz. De automatische telefoon. Onduidelijke intercommunale gesprekken. Naar aanleiding van het stukje over de -automatische telefoon in ons blad van j.l. Za terdag ontvingen wij van verschillende zijden nog een klacht en wel over de onduidelijk heid van de intercommunale gesprekken. Het was, naar men ons mededeelde, meermalen zeer moeilijk een behoorlijk intercommunaal gesprek te hooren. Zij die hierover klaagden, kwamen van de telefonisten te hooren, dat ook deze hetzelfde hadden geconstateerd. De telefoon-autoriteiten zullen van deze •klacht wel kennis willen nemen. NUTSBIBLIOTHEEK Men schrijft ons: Het winterseizoen begint weder te komen, d.w.s. de lange winteravonden zijn in aan tocht, waarin tijd ten over gevonden wordt om na den dagelijkschen arbeid van ontspan ning te genieten. Deze tijd is dan goed be steed met een mooi boek gehaald bij de Nuts- bibliotheek. Zooals u uib de advertentie gelezen zult hebben zet de Nutsbibliotheek haar poorten weder open op a.s. Woensdagavond te 7 uur op de gewone plaats als voorheen. De commissie heeft gedurende den sluitings tijd niet stil gezeten. Zij heeft ten eerste ge tracht een flink bedrag aan subsidie te krij gen voor liet aanschaffen van boeken en ten tweede alle boeken, die het noodig hadden van een nieuw kleed voorzien in den vorm van een nieuwe kaft. Zij is er in geslaagd de bibliotheek een uit breiding te geven van ruim honderd boekwer ken, waarvan zeer vele tot de allernieuwste werken behooren van zeer bekende schrijvers en wij dienen haar hiervoor onzen dank te be tuigen. De commissie is gereed den stroom van le zers weder geregeld en vlug te verwerken en het ligt dus aan u wanneer we aan 't eind van het nieuwe seizoen kunnen zeggen: „Het belangelooze werk der commissie is ten volle gewaardeerd". PECH. Zooals wij reeds hebben gemeld'",, is alhier door den Duitschen stoomtrawler Burger- meister Mönckeberg H C. 54 binnengesleept de stoomtrawler Corrie IJ.M. 21. Laatstgenoemde trawler had op 180 mijl van IJmuiden net en lijnen in de schroef gekregen, zoodat verder visschen onmogelijk was geworden. De reederij waartoe de Corrie behoort, heeft wel met pech. te kampen, want eenige dagen geleden werd een andere trawler nl. de Ita door een slagzee ernstig beschadigd, waar door ook deze trawler de reis moest onder breken. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Lezing mr. Roel Houwink. „Heeft de mensch recht op Geluk", was het onderwerp, dat mr. Roel Houwink gekozen had zoor zijn lezing, welke hij voor de Ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden in het Vereenigingsgebouw aan den Groeneweg hield. De belangstelling was groot, zoodat toen de voorzitter, Dr. A. van Leusen, de aanwezigen welkom heette, de zaal goed bezet was. De spr. van den avond, de welbekende schrijver, zette ter inleiding van zijn onder werp, de begrippen recht en geluk uiteen. Het maakt in het algemeen geen verschil uit of de mensch dit recht uitsluitend, voor zich zelf of voor anderen vraagt. Zoodra deze levensvraag, zoo dikwijls door de eeuwen heen door een arm menschenhart ge steld, den mensch of een groep individuen in haar greep heeft, is de rebellie, de bezeten heid, er. Bezetenheid, welke zoo dikwijls in de luk? geschiedenis der menschheid, op een bloedige uitbarsting uitgeloopen is. verdelgen wij volgens speciale beproefde methode, onder ge heimh. en schriftelijke garantie. Zoiverond. Radicaal Generaal Cronjé&traat 135 Telefoon 11657 Haarlem (Adv. Ingez. Med.) De belangrijkste eisch, welke aan de vraag welke zijn onderwerp beheerscht, voorafgaat, zegt spr., is: de legitimeering van het recht Allereerst moet de mensch zich wettigen om aanspraak op dat recht te maken. Immers waar geen wet is kan geen recht zijn! Hebben wij, menschen, volgens de hoog ste levenswet recht op dat veelbestreden ge- Slechts wat in overeenstemming met de hoogste levenswet is, kan uit God en dus, de wet, zijn. En dan: het geluk is immers een subjectief, een beperkt dooel. Geluk is weliswaar een doel dat door elk redelijk wezen wordt nagestreefd, doch het is zeer relatief en absoluut ondefi nieerbaar. Waar het op aankomt is, zoodanig te han delen, dat men het waardig is. Vervolgens gaf mr. Houwink meerdere defi nities van dit onomschrijfbare ontleend aan de oude en de moderne wijsgeeren. Socrates, Democrites, Cicero, Albertus, Magnus, Thomas van Aquino, (Kant, Laplace, Schopenhauer, Nietsche, Bolland en vele anderen werden door dén spr. op het onderwerp: geluk en des- zelfs recht, getoetst. Er zijn twee mogelijkheden aangaande het menschelijk geluk. Of het is ons levensdoel, of het komt zoo toevalligerwijs in het leven, Als het geluk ons levensdoel is, zegt spr. dan mogen wij als conditio sine qua non eischen: ons recht op dat geluk. Jammer ge noeg, dat deze eisch zoo dikwijls op een con flict uitloopt. Immers deze eisch heeft maar al te vaak tot gevolg: moord, zelfmoord, oorlog, revolutie, etc. Zich tot den Bijbel wendend, wees spr. op liet eigenaardige, dat hei woord geluk daar slechts drie maal in voorkomt. En dan nog steeds in vragenden vorm en geenszins, zooals wij moderne menschen vaak verlangen, in eischenden zin. Hebben wij recht op geluk? Deze vraag stel len, zegt spr., is haar beantwoorden: Neen! Want 'hoe moeten wij hét geluk ontvangen en wat moeten wij er mede doen? Moeten wij het als een recht of als een genadegave beschouwen? Behouden wij het voor ons zelf dan kan het ons slechts in het verderf storten. Wij moeten, zegt mr. Houwink, 't geluk kunnen wegschen ken, opdat wij zelve er rijker, begenadigder zaliger door zullen worden. Zooals Christus het ons leert in Zijn gulden woorden der Berg rede. Na de pauze reciteerde mr. Roel Houwink enkele gedichten, welker inhoud min of meer betrekking had op het onderwerp der lezing. In het werk van Adania van Scheltema, Hen- riëtte RolandHolst, Anthonie Donker, Guido GezelleïP. C. Boutens, Martinus Nijhoff, gaf de spr. voorbeelden hoe onze Nederlandsche dichters zich het begrip geluk "voorstellen, len. Zijn rede oogstte een spontaan applaus. Dr. van Leusen heeft hierop de bijeenkomst met een dankwoord aan den spreker gesloten. VELSEN. Voorkomen is beter en goedkooper dan genezen. Sombere klanken in hef jaarverslag van den Gemeentel. Geneeskundigen Dienst. Mochten sommigen al eens getwijfeld heb ben aan de noodzakelijkheid van het in het leven roepen van een organisatie, die zich ten doel stelt, dezen winter de bemoeïngen van overheidswege ten opzichte van de schoolvoe- ding over te nemen, de onderstaande mede- deelingen van den directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst in zijn zoo juist verschenen jaarverslag laten zien, dat inderdaad gevaar dreigt, dat bij sommige kinderen verzwakking en onder voeding zal optreden. Dr. Limborgh Meyer schreef in zijn verslag het volgende: De taak van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst is voor het grootste deel een preventieve. Zoo is het doel van het geneeskundig schooltoezicht o.a. om bij de schoolkinderen beginnende afwijkingen op te sporen, opdat de ouders tijdig maatrege len kunnen nemen om ziekten of gebreken te voorkomen, en verder om te streven naar het verkrijgen van zoodanige gunstige hygiënische omstandigheden in de schoolgebouwen, dat de gezondheid der leerlingen zoo weinig mogelijk nadeel van het schoolbezoek ondervindt. Dooi de tegenwoordige slechte financieele omstan digheden is het voor sommige ouders niet mo gelijk voor hun kinderen te doen, wat noodig is, terwijl aan den anderen kant de overheid gedwongen is tot het nemen van maatregelen, die voor de hygiënische omstandigheden in de scholen niet bevorderlijk zijn. Het bijeenbren gen van een grooter aantal kinderen in de leslokalen, het bezuinigen op het onderhoud der schoolgebouwen, het afschaffen van het gymnastiekonderwijs door deskundigen, het zijn maatregelen, die met elkaar de gezond heid der schooljeugd niet ten goede komen. Terwijl dus in de school aan het weerstands vermogen van het kind zwaardere eischen worden gesteld, zijn de omstandigheden thuis soms niet van dien aard, dat het weerstands vermogen zelfs maar op peil kan worden ge houden. Bleek bij het onderzoek der schoolkinderen tot nu toe de slechte financieele toestand van sommige gezinnen vooral uit een tekort aan kleeren, nu begint ook het gevaar te dreigen en mijn bevindingen gedurende den afge- loopen winter wijzen reeds in die richting dat bij sommige kinderen verzwakking en on dervoeding zal optreden. Het aantal kinderen dat extra zorg noodig heeft, neemt toe. Door het op school verstrekken van melk aan deze kinderen of door ze eenige weken naar buiten te zenden, kan in den regel het weerstands vermogen weer voldoende worden verhoogd. Maar de melkverstrekking op de scholen is vrijwel geheel afgeschaft moeten worden, ter wijl door een sterke verlaging van de gemeen telijke subsidie aan de vereenigingen, die de uitzending van zwakke kinderen organiseeren, het aantal kinderen, dat op deze wijze gehol pen kan worden, ook is verminderd. Deze toe stand kan op den duur leiden tot een bedenke- lijken achteruitgang van de gezondheid van. verschillende kinderen. En de gevolgen daar van zullen zijn meer ziekte, meer geneeskundige behandeling, meer opname in ziekenhuis of sanatorium, meer uitgaven, ook voor de ge meente. In een tijd als deze, waarin de hulp uit eigen middelen dikwijls onvoldoende is, zal een te sterke bezuiniging op de uitzending van zwak ke kinderen zich in de toekomst wreken. En. hetzelfde geldt voor de tuberculose-bestrijding, de zuigelingenzorg, de kleuterzorg, enz. Ook bij de bestrijding der besmettelijke ziek ten geldt het „beter voorkomen dan genezen", niet alleen uit moreel, maar ook uit financieel oogpimt. De immunisatie door inenting tegen diphtherie en roodvonk van ettelijke duizen den kinderen kost haast niets, de opname in een ziekenhuis van één patiënt kost allicht f 100. Door een nieuwe verordening zal welis waar een grooter deel van de onkosten dan tot nu toe op de betrokkenen worden verhaald, maar hoe dan ook, het geld moet er komen, terwijl er minder geld is en terwijl bovendien deze uitgaven door inenting vrij zeker voor komen hadden kunnen worden. Het is in het belang der gemeente, dat de inenting tegen diphtherie en roodvonk zooveel mogelijk wordt aangemoedigd. De preventieve geneeskunde vraagt eerst uitgaven, maar deze zijn klein in verhouding tot de veel grootere bedragen, die in de toe komst worden uitgespaard. Bezuiniging op dit gebied is gevaarlijk. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Nog steeds worden nasporingen verricht naar de Lindbergh-misdaad. Boven een onderzoek in een garage, dat tot de arrestatie vain Hauptmann leidde. Voor de Schoolvoeding. Wedvlucht van „Kijk Uit" levert 300 gld. op. Mocht in den beginne de een of andere pessimist al eens getwijfeld hebben aan de verwezenlijking van het doel, dat het School voeding-comité zich heeft gesteld: te zorgen dat dezen winter alle kinderen van de lagere scholen in IJmuiden behoorlijk gevoed het onderwijs kunnen volgen, het blijkt meer en meer, dat het comité van alle zijden -zooveel medewerking ondervindt, dat er thans niet meer aan getwijfeld behoeft te worden dat het beoogde doel bereikt wordt. Uit de elders in dit blad opgenomen verant woording blijkt, dat reeds meer dan 1100 gul den bijeen is gebracht. En Zaterdagmiddag ontving de penningmeester de heer Plu in Het Wapen van Velsen een „enveloppe met inhoud" welke inhoud bestond uit de op brengst van de wedvlucht van de postduiven vereniging „Kijk Uit", IJmuiden-Oost, niet minder dan de ronde som van driehonderd gulden Een woord van hulde aan het adres van het bestuur dezer vereeniging voor zijn initiatief is hier zeker op zijn plaats, Het was een plechtig oogenblik, toen de heer P. Bosman, wethouder van Sociale Aangele genheden op verzoek van den heer P. Metse laar. voorzitter van „Kijk Uit" de kostbare enveloppe aan den heer J. Plu, penning meester van het comité overhandigde, die haar met zichtbaar welbehagen in ontvangst nam. Nadat de heer Metselaar een kort woord van welkom had gesproken, kreeg de heer P. Bosman het woord. Hij dankte „Kijk Uit" voor het initiatief voor deze wedvlucht, waarin de duiven van Mons dicht bij de Fransche grens, hebben gevlogen om het belang van het school kind te dienen. Het schoolkind wordt ernstig bedreigd door ondervoedng, aldus de heer Bosman. Hij verwees naar de opmerkingen hierover van den directeur van den Gem. Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst in zijn jaarverslag over 1933 (in dit blad opgenomen). Dit lijkt een ernstige ramp en daarom is het initiatief van mej. Vijlbrief iboven allen lof. Daarnaast kwam nu het initiatief van „Kijk Uit". Nu de gemeente deze zaken zelf niet meer uit de overheidskas kan betalen, valt dit streven zeer te waardeeren en namens het gemeentebestuur zeide de heer Bosman „Kijk Uit" daarvoor hartelijk dank. De heer Bosman deelde daarna het resultaat van de wedvlucht mede, welk resultaat bereikt kon worden door een zuinig beheer. We wisten dat „Kijk Uit" uitkeek, zeide de heer Bosman, maar zulk een fraai resultaat had hij niet verwacht. Daarna maakte de heer Bosman den uitslag van de aan de wedvlucht verbonden verloting bekend.. Deze was als volgt: le prijs: dressoir, 4 min. 54 sec. 2e prijs: theemeubel 5 min. 27 sec. 3e prijs: hangklok, 5 min. 15 sec. 4e prijs: lamp, 5 min. 39 sec. 5e prijs: schilderij, 6 min. 52 sec. 6e prijs: bakoventje, 7 min. 8 sec. 7e prijs: wekker, 7 min. 17 sec. 8e prijs: jampotje, 7 min. 8 sec. De heer Metselaar zeide nog, dat „Kijk Uit voornemens is, meer wedvluchten te houden voor een liefdadig doel. De heer Plu sprak daarna eenige woorden. Gaarne had hij het hem gedane verzoek, penningmeester van het comité t-e worden aanvaard. Het verheugde hem zeer, in zulk een eenvoudige omgeving zulk een vorstelijke gift te mogen ontvangen. Nu de gemeente onmachtig is, is het zeer te prijzen, dat. eenvoudige menschen klaar staan om door eendrachtige samenwerking dit goede werk te steunen. Het is nu nog mooi weer, maar straks staat de winter voor de deur en dan is er veel noodig. Het comité zal er voor zorgen, dat het geld zoo nuttig mogelijk wordt besteed. Ook ïuffrouw Vijlbrief voelde zich gedwon gen, ailen die aan het welslagen van deze wedvlucht hadden meegewerkt, hartelijk dank te zeggen. In het bijzonder dankte zij nog degenen, die zich hadden beijverd den ver koop van lootjes op zich te nemen. Op verzoek van den heer Metselaar deelen wij ten slotte nog mede, dat de prijzen aan de zaal kunnen worden afgehaald. KON. NED. HOOGOVENS EN STAAL FABRIEKEN N.V. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden al gemeene vergadering van aandeelhouders dei- Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden werd de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. De heeren Dr. A. G. Kröller en A. F. Bron sing werden als commissaris herbenoemd. Zoo als in het jaarverslag werd vermeld, bedank ten als commissaris de heeren Dr. W. de Vlugt en E. Polak, terwijl overleden de heeren Dr. Ir. C, F. Stork en Ir. J, H. Wilton. Ter verga dering werd medegedeeld, dat ook van Ir. J. Koster bericht van bedanken was binnenge komen. Tot commissaris werden benoemd de hee ren Ir. C T. Stork D.W.zn., Ir. A. de Kanter, Walrave Boissevain, Jac. Rustige en Mr. D. Crena de Iongh. VERGADERING FABRIEKSARBEIDERS. In verband met de door de directie der Pa pierfabriek voor de arbeiders in de cellulose- fabriek ingevoerde werktijdenkorting zullen, zoowel de Ned. Vereeniging van Fabrieksar beiders als de R.-K Fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus a.s. Vrijdag met de hoofdb^ sturen vergaderen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1