Het verkeer eischte weer. Dankfeest voor den oogst in Duitschland. VELSEN Goederentreinen rammen elkaar. Botsing op het Zwolsche emplacement. Aanzienlijke materieeïe schade. Zaterdagavond zijn op het spoorwegempla cement twee goederentreinen tegen elkaar gebotst, waardoor aanzienlijke materieeïe schade werd veroorzaakt. De goederentrein 5681, welke op het rangeerterrein was opge trokken door een rangeermachine, is, waar schijnlijk doordat deze trein niet tijdig is stil gezet, doorgeschoven tot aan den wissel, ten gevolge waarvan een hevige botsing is ont staan met den binnenkomenden goederentrein 7772, welke even te voren van Nijmegen te Zwolle was aangekomen, het station was ge passeerd en voorbij den overweg aan de Lure een hoofdspoor van het rangeeremplacement zou oprijden. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen, is nog niet met nauwkeurigheid te zeggen. In elk geval was trein 5681 voorbij den z.g. vrij- balk, die zich nabij den wissel bevindt, gere den. De locomotief van trein 5681 heeft de Jumbo van der. binnenkomenden trein 7772 in de flank getroffen. De slag die door de bot sing werd veroorzaakt was zeer hevig. Bouten knapten af, platen werden vaneen gereten en overal vlogen splinters van balken in het rond. Een kolenwagen was nagenoeg samen ge vouwen, terwijl tal van goederenwagens wa ren „overbufferd". Het treinverkeer moest over één spoor worden geleid. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brand te Hilversum. Naar V.D. verneemt zijn de aanvragen voor de vergunningen van de filmvertooning te Hilversum, welke waren ingediend door den agent van politie B.-H. in zijn kwaliteit van voorzitter der Heilige Garde in de Heilige Hart-Parochie, bij de politie teruggevonden. Deze aanvragen zijn voorzien van een paraaf van den waarnemend hoofdinspecteur van po litie N. en van het woord „goed". Daaruit blijkt dus, dat de vergunningen in derdaad door de politie waren verleend. Nog een derde slachtoffer Het meisje J. Maugin is ,naar wij Zaterdag ln een deel onzer oplage reeds hebben gemeld, aan de bij den brand bekomen verwondingen overleden. Vorige week is men begonnen met de proefritten op de nieuwe spoorlijn tusschen Alphen a.d. Rijn en Gouda, welke 9 October a.s. officieel zal worden geopend. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag den dienst op deze lijn te onderhouden met motorrijtuigen, welke vroeger tusschen Alk maar en Warmenhuizen hebben geloopen, blijkt dit voorloopig nog niet mogelijk, daar men met het aanbrengen der dieselmotoren in deze treinen nog niet gereed is gekomen. Thans zal de dienst worden aangevangen met eenige motorrijtuigen welke in Zeeland hebben geloopen. De eerste moeilijkheid heeft zich reeds voor gedaan ten aanzien van een onbewaakten overweg, welke zich aan den drukken Kerk- weg in het centrum van Waddinxveen be vindt. Aangezien men vreest, dat ongelukken hier in de toekomst niet zullen uitblijven, hebben B. en W. van Waddinxveen er bij den minister van Waterstaat op aangedrongen den overweg te doen bewaken. Tevens hebben zij den minister van Sociale Zaken verzocht goed te keurèn, dat deze bewaking voorloopig door werkloozen in contra-prestatie zal ge schieden. Overval op nachtwaker mislukt. Twee bandieten op de vlucht gejaagd. Twee gemaskerde mannen hebben een overval gepleegd op den 47-jarigen nachtwa ker van de chemische fabriek, J. van Mont- fort, te Roermond. Er ontstond een hevige worsteling. De nachtwaker stelde zich uit alle macht teweer, zoodat de bandieten met ach terlating van twee petten, een touw en een dekkxeed, de vlucht moesten nemen. De po litie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. NIEUW COLLECTIEF CONTRACT IN DE KOOPVAARDIJ. De leden van de contact-commissie van or ganisaties van werknemers ter koopvaardij in Rotterdam hebben de voorstellen voor een nieuw collectief contract in de koopvaardij na gehouden stemming aangenomen. Het collec tieve contract is heden ingegaan. Veete met het mes beslecht. Man in den rug gestoken. Daders meldden zich later bij de politie. Zaterdagavond om 10 uur werd plotseling bij éen zekeren Jansens, wonende aan den Hurk- hovenschen weg te Eindhoven, hevig op de deur geklopt. J. die ernstige vermoedens "had, dat h et de gebroeders P. waren, met wie hij in onmin leefde en die ruzie met hem zoch ten, begaf zich naar buiten met een militair geweer, dat hij als lid van de burgerwacht in huis had. Hij werd onmiddellijk aangevallen door twee personen, die hem het geweer af handig maakten. Het waren inderdaad de door J. gevreesde T. P. de Pon en H. J. de Pon, bei den uit Woensel. E ender broers liep met het geweer weg, terwijl de andere handgemeen werd met J. De aanvaller kreeg even latei- weer hulp van zijn broer, die het geweer had weggebracht. Plotseling riep Jansens uit: „Je hebt me ge stoken!" waarna hij ineenzakte. De daders namen de vlucht. Op het hulpgeroep van de vrouw van Jansens kwamen buren te hulp, die het slachtoffer zijn woning binnendroegen. Een geneesheer, die op waarschuwing spoedig aanwezig was, constateerde, dat J. 4 messteken in den rug had bekomen. Later op den avond hebben de daders zich met het geweer op het politiebureau aangemeld, waar zij werden in gesloten. OPLICHTER AANGEHOUDEN Hij had f 12.000 weten te bemachtigen. Door de recherche te Nijmegen is in samen werking met de Duitsche recherche te Aken aangehouden, de 34-jarige J. B. uit Essen, die eenigen tijd geleden op vervalschte girobiljet ten een bank te Nijmegen voor f 12000 had op gelicht. B. blijft ter beschikking van de Duitsche justitie. SCHIETPARTIJ TE OSS. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oss een schietpartij plaats gehad tusschen een drietal individuen en twee politiemannen. Geen der schoten trof echter doel. Het trio gag kans in het veld te ontkomen. Veertien Nederlanders in Duitschland gearresteerd. Verdacht van deviezensmokkelarij. Zaterdagavond is aan de grens te Beek-Wij Ier een groote touringcar uit Düsseldorf welke op weg was naar Nijmegen door de Duitsche politie aangehouden Veertien inzit tende personen afkomstig uit Nijmegen en Arnhem werden gearresteerd, als verdacht van het smokkelen van deviezen. Blijkens het Duitsche politierapport zouden zij lederen Zaterdag registermarken smokkelen, na een kort bezoek gebracht te hebben aan Düssel dorf. De gearresteerden zijn naar Krefeld overgebracht. Overweg bewaken als contra prestatie. Plan van B. en W. van Waddinxveen. OUD-LOMBOKSTRIJDERS DEFTLEEREN. Zaterdag hebben ruim 400 deelnemers, offi cieren en minderen van het Indische leger en daarbij gedetacheerden van het Nederlandsche leger, benevens van de vloot, die allen deel namen aan de expeditie op Lombok in 1894, te 's-Gravenhage voor de Koningin en de Prinses gedefileerd. Na afloop had ër een reünie in den Dierentuin plaats. Westlandsche exporteurs voeren niet meer uit. Wegens betalingsmoeilijk heden met Duitschland. Zij wenschen hun vorderingen op korten termijn te innen. De Westlandsche groenten- en fruitexpor- teurs hebben Zaterdagmiddag een vergadering gehouden ter bespreking van de moeilijk- leden, ontstaan door de stagnatie in de af doening der Duitsche schulden wegens gedane leveranties van groenten en fruit. De exporteurs hebben besloten, geen pro ducten meer voor Duitschland te koopen, in dien de Nederlandsche regeering geen andere regeling treft voor het uitbetalen hunner vor deringen. Er is staande de vergadering een uitvoerig telegram gezonden aan den minister van Economische Zaken, waarin uiting wordt gegeven aan de onrust -der exporteurs over den loop van zaken en waarin voorts adhaesie wordt betuigd met telegrammen van den Ne- derlandschen Industrie- en Handelsraad van den land- en tuinbouw en van de Nederland sche Vereeniging van Groenten- en Fruit- exporteurs. De verwachting wordt uitgespro ken, dat de regeering zulke maatregelen zal opnemen, opdat de vorderingen der exporteurs op korten termijn ten volle zullen worden uit betaald en aan den bestaanden onzekeren toe stand een einde wordt gemaakt. Duitsche commentaar op de protesten. De Haagsche correspondent van het „Berl. Tageblatt' houdt zich, naar de Tel. meldt, in een artikel bezig met de protesten, welke in de Nederlandsche kringen zijn gerezen tegen de nieuwe regeling van het Duitsch-Nederland- sche betalingsverkeer. De schrijver deelt echter mede, dat op aan vrage van de best geïnformeerde zijde de ver zekering is gegeven, dat ondanks de scherpe critiek geen gevaar te duchten is voor de rati ficatie der overeenkomst. In een onderschrift wijst de redactie van het „Berl. Tageblatt" er op, dat zoowel in Frank rijk als in Nederland de nieuwe regelingen groote moeilijkheden en teleurstellingen met zich hebben gebracht, welke tot algemeene ontevredenheid aanleiding hebben gegeven. De Nederlandsche bezwaren, worden door het blad voor het grootste gedeelte ongemotiveerd ge acht: anderzijds echter typeerend genoemd voor de uitwerking der betalingsovereenkomst. „Veel meer dan tot nu toe", aldus het „Berl. Tageblatt", „bemerken de landen, dat zij be lang hebben bij het handhaven der van ouds her gebruikelijke handelssaldi ten gunste van Duitschland." Ook de „Berl. Börsen-Zeitung" meent er naar aanleiding van de Nederlandsche protesten tegen de Duitsch-Nederlandsche betalings overeenkomst op te moeten wijzen, dat er na het afsluiten der verrekeningsovereenkomst en nadat Woensdag j.l. tusschen de Duitsche en Nederlandsche delegaties overeenstemming is bereikt over de uitvoering dezer overeen komst voor bezwaren der Nederlandsche han delskringen geen reden van bestaan meer is. Twee wielrijders vinden den dood. Auto-woesteling veroorzaakt een serie ongelukken. De weg was glad Zondagmorgen tegen negen uur is door de gladheid van den weg een auto, welke be stuurd werd door den heer W. uit Eindhoven, op de Graafsche baan te Wychen tegen een langs den weg staanden boom gereden. In de auto waren behalve de chauffeur nog twee dames gezeten. De dames kwamen met den schrik vrij. De chauffeur werd echter ernstig gewond en is naar de woning van een dokter te Wychen vervoerd. Nijmeegsch chauffeur in Duitsch land in arrest. Zaterdagavond is onder Wezel (Did.) een Duitsche verkeersagent, die op een motorfiets reed, door een zware vrachtauto van de fir ma Van W. uit Nijmegen aangereden en op slag gedood. De Nijmeegsche chauffeur G. werd gearresteerd en de auto werd in beslag genomen. Tractor velt een boom Zaterdagmiddag omstreeks half drie is een tractor met aanhangwagen van de firma Bor- remans uit Hoogerheide, bestuurd door een zoon van den eigenaar, komende uit de rich ting Roosendaal, op den Wouwscheweg, door dat de bestuurder plotseling de macht over het stuur verloor tegen een links van den weg staanden boom gereden. De boom knapte af, de carrosserie van den tractor werd totaal versplinterd, terwijl het onderstel gedeeltelijk verwrongen werd. De chauffeur kon nog uit den wagen springen, doch kwam te vallen en liep daarbij ernstige verwondingen op. Men late zich niet door een auto trekken! Zaterdagmiddag heeft te Nieuwerbrug aan den Rijn nabij het hotel „De Krom" een ern stig ongeluk plaats gehad. Op deze hoogte naderde een vrachtauto, komende uit de richting Utrecht. De soldaat T. uit Gouda liet zich op de fiets gezeten door deze vracht auto door middel van een touw voorttrekken. Uit de richting Leiden naderde een andere auto en toen beide wagens in de bocht waren gekomen, kon de soldaat door de groote vaart zich niet meer vasthouden en stoeg tegen de uit de richting Leiden komende auto op. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Des avonds is hij aan zijn verwondingen over leden. Een autowoesteling. Een autowoesteling heeft Zondagavond op den Leeuwarder straatweg een serie ongeluk ken veroorzaakt, waarbij een wielrijder is ge dood en twee personen zwaar zijn gewond. Nabij Dronrijp reed de woesteling een mo torrijder aan, die er gelukkig zonder kwetsu ren af kwam, doch een fietser, die even later werd geraakt, werd levensgevaarlijk gewond. De man overleed later. Zonder zich om iets te bekommeren reed de chauffeur verder, miste op een haar na een vrouw en een meis je en reed nabij Zweeris tegen een hem tege moetkomende personenauto. Twee inzittenden van dezen wagen werden gewond. De woeste ling, die onder invloed verkeerde, is gear resteerd. Nog twee dronken autobestuurders Zaterdagavond heeft de Wassenaarsche po litie twee autobestuurders gearresteerd, die onder invloed verkeerden op den Rijksstraat weg tusschen Haarlem en Leiden. Een zekere S. uit Haarlem had verschillen de cafés bezocht en kwam met zijn auto, waarin nog een dame gezeten was, uit de richting Den Haag op den Rijksstraatweg in botsing met een personenauto, bestuurd door een dame uit Den Haag. Deze auto werd ern stig beschadigd en de dame licht gewond. De dronken autobestuurder S. reed daarop ver der en reed kort daarna ter hoogte van den Hooge Beekweg tegen een boom, waarbij de auto zwaar beschadigd werd. De bestuurder, benevens de dame, die beiden in beschonken toestand verkeerden, werden door de politie aangehouden en in het bureau van politie te Wassenaar opgesloten. De auto werd in beslag genomen. Even later zag de Wassenaarsche politie zich genoodzaakt opnieuw een dronken bestuurder te arresteeren, ditmaal een zekeren K. uit Loosduinen, die met een vrachtauto, zwaar be laden met kisten, over den Rijksstraatweg laveerde, waarbij ten slotte de auto, na een botsing tegen een boom, eveneens zwaar werd beschadigd. Auto doofde de lichten In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Rijksstraatweg onder Terheijden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de pianisten Wouter Denijs en Han Beuker en de liedjeszanger Paul Ostra werden gewond. Het drietal had in de schouwburgzaal „Con cordia" te Breda geconcerteerd en was van daar om kwart voor eenen per auto naar de hoofdstad vertrokken. Toen men bij Ter heijden was gekomen nadefden twee wielrij ders van de tegenovergestelde richting, waar op de heer Ostra, die aan het stuur zat, de lichten doofde. Dit werd den automobilisten echter noodlottig, want op het zelfde oogen- blik vloog de wagen van den weg en kwam tegen een paal terecht, waarop hij kantelde. De heeren Denijs en Beuker konden den wa gen, die ernstig was beschadigd, na eenige moeite verlaten. De heer Ostra zat echter zoo danig bekneld, dat hij niet dadelijk kon wor den bevrijd. De beide eerstgenoemde heeren hebben daarop hulp gehaald, waarna de ar- tisten per ziekenauto naar het St. Ignatius ziekenhuis zijn vervoerd. Daar bleek, dat de heer Ostro een gecompliceerde linkerarm- fractuur had bekomen. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. De heer Denijs, die naast den bestuurder was gezeten, had slechts eenige onbelangrijke verwondingen opgeloopen. Han Beuker had eenige diepe snij wonden aan de handen, doch kon even als de heer Denijs het ziekenhuis verlaten. Tengevolge van het ongeval hebben de ar- tisten hun eerstvolgende engagementen moe ten afzeggen. Han Beuker en Wouter Denijs zouden Zondagmiddag een vleugelconcert voor de P.H.O.H.I. geven, doch dit kon eveneens geen doorgang vinden. Ook het optreden van Han Beuker met Fientje de la Mar te Haar lem. dat Zondagavond zou plaats hebben, kon niet doorgaan. De toestand van den heer Ostra is naar omstandigheden redelijk wel. (Adv. Ingez. Med.) BUITENLAND Demonstratie op den Bückeberg. Hitier en Goebbels spreken. HAMELN, 30 September (D. N. B.) Heden had op den Bückenberg het Oogstdankfeest plaats, waaraan niet alleen door de boeren werd deelgenomen, doch ook door de fabrieks arbeiders, mijnwerkers, ambachtslieden, ge leerden en beambten. Het doel van dezen dag was „de aaneenge slotenheid tusschen stad en land opnieuw te bevestigen". Daartoe waren arbeiders, man nen en vrouwen uit alle beroeden hier bij eengekomen, ook om te toonen, dat het Duit- -OT Tjaoq ua.xaoq ap ^aur pireq nap sqoA aqos ruggevonden. In de nabijheid van het station alhier heerschte groote drukte in verband met de talrijke extra-treinen, die binnenkwamen en deelnemers uit alle steden en dorpen van Duitschland aanvoerden. De afzetting werd verzorgd door de politie met behulp van 5000 leden van den Arbeids dienst en eenige duizenden S.A. en S.S.- mannen. O.p het feest-terrein zijn 80 groote luid sprekers opgesteld, terwijl op de redenaars tribune en op andere plaatsen van het terrein acht microfoons zijn aangebracht. Voor de eere-gasten, waaronder 300 verte genwoordigers van de binnen- en buiten- landsche pers, is een eere-tribune opgesteld. Voor de aankomst van den Führer op het vliegveld Gosslar, bestond zeer groote be langstelling. In de historische keizerzaal werd de Leider begroet door rijksminister Darré, die wees op de historische belangrijkheid van deze land streek, waarna hij de delegaties der boeren uit de verschillende districten aanwezig meldde. Hitier onderhield zich vervolgens met eeni ge boerendelegaties. Na een uur verliet de Führer de Keizerzaal en stapte in zijn auto om de feestelijke tocht naar den Bückeberg, een afstand van meer dan 100 K.M., aan te vangen. Langs de geheele route stonden de boeren met hun werktuigen en jagers opgesteld, afge wisseld door de S. A. Om 3 uur arriveerde de stoet in Hameln. Op den Bückeberg hield minister Göbbels allereerst een redevoering, waarin hij o.a. het volgende zeide: Duitsche boeren! De groote boeren-demon- stratie, het dankfeest voor den oogst is ge opend. „Mein Führer! Op 1 Mei van dit jaar stondt gij op het Tem- pelhofer veld in Berlijn voor twee millioen ar beiders uit de steden. Heden wachten 700.000 boeren uit alle deelen van het rijk om uit Uw mond, weg, richting en doel té vernemen van het aanstaande arbeids jaar. Zij brengen U den dank der natie. Gij hebt na 14 jaar van smaad en vernedering, het volk zijn nationale eer teruggegeven en den moed om zijn dagelijksch brood te verdienen. Gij hebt een rijk van boeren, arbeiders en soldaten weder hersteld. Een volk van 66 millioen staat gesloten ach ter U en voelt zich één met de hier aanwezige Duitsche boeren, als zij de hand opheffen en roepen: „Duitschland en onze Führer, Sieg Heil!!" Hitler nam daarna het woord. Aan zijn toe spraak ontleenen wij het volgende: Onze prestaties, aldus Hitier, komen onzen tegenstanders onbegrijpelijk voor. Misschien zal morgen weer een Parijsc hiblad schrijven, hoeveel millioen mark de Duitsöhe staatskas en de mensc-hen, die naar den Bückeberg zijn gekomen, hebben uitgegeven. Zij begrijpen niet hoe honderdduizende nvrijwillig te zamen komen, zonder er materieeïe voordezien van te hebben. Voor hen is het wonder van de Duitsche wederopstanding een raadsel, omdat de wereld gevangen is ln den waan van par tijen en klassen. Toen ik vijftien jaar geleden mijn strijd be g-on, kon die niet van den eersten dag af succes brengen. In den economischen strijd zijn wij steeds weer tot den aanval overgegaan. In nauwe lijks anderhalf jaar tijd is het aantal werk- olozen met tweederde gedaald. En als de le vensstandaard van ontelbare Duitschers nog volkomen onvoldoende is, laat ik mij daardoor niet van de wijs brengen. Wat in de eerste .twee jaar niet kon geschieden, zullen wij in de volgende jaren probeeren. Dit alles is geschied in een tijd, dat wij te vens een poli-tieken strijd moesten voeren voor de eer en gelijke rechten van het Duitsche volk Duitschland en het Duit-sohe volk willen niets anders dan den vrede, maar zij zullen nooit afstand doen van hun volle rechten. Van het uittreden uit den Volkenbond tot het overlij den van den rijkspresident is dit jaar vol moeilijkheden geweest. In die twaalf maanden is Duitschland niet zwakker, doch sterker wonden. Hitier richtte zich voorts speciaal tot de boeren, die den grondslag van het volk vormen. Een natie van professoren, ambtena ren en geleerden kan niet bestaan, omdat de kracht van den wil en 't hart dan geleidelijk verdwijnt. Wijsheid moet gepaard gaan met de primitieve kracht, er móet een einde ko men aan den hoogmoed van afzonderlijken s^nden en- klassen. In de volksgemeenschap zal de boer de plaats innemen, die hem toekomt. De meenschap zal weten, dat dé staat slechts het volk is en dat het volk niets is, wanneer het geen eigen boer meer bezit. Op Hitler's rede volgde lankdurige toejui chingen. KAYE DON IN HOOGER BEROEP SCHULDIG VERKLAARD. DOUGLAS, (eiland Man) 30 Sept. (V.D.) Het hof van appèl heeft gisteren Kaye Don schul dig verklaard aan dood door schuld. Gelijk men zich wellicht herinneren zal was Kaye Don, de bekende renner, voor het gerecht ge daagd. beschuldigd den dood te hebben ver oorzaakt van zijn mécanicien, die tijdens een ongeluk bij een proefrace het leven verloor. Polen. Gedwongen militaire hulp dienst. President Moscicki heeft een nooddecreet uitgevaardigd waarin een „Gedwongen Mili taire Hulpdienst" wordt ingesteld voor man nen van 17 tot 60 jaar en vrouwen van 19 tot 45 jaar. Deze hulpdienst zal omvatten werk zaamheden betreffende de verbindingen, lucht en gasbescherming, technische en brandbe- soherming, gezondheidsdienst en transport wezen. De hulpdienst zou voornamelijk moeten worden uitgevoerd in oorlogstijd of tijdens mobilisatie, doch in vredestijd kunnen zij, die in dit opzicht dienstplichtig zijn worden op geroepen voor oefeningen. Vijf psychiaters onderzoeken Hauptmann. Nieuwe aanklacht wegens moord of ontvoering? NEW-YORK, 30 Sept. (V.D.) Het psychia trisch onderzoek van den beklaagde in de Lindbergh-affaire, Hauptmann, wordt inge steld door een commissie, welke samengesteld is uit één medicus, die door Foley is aange steld, één die door de verdediging aangewezen, is, terwijl drie andere deskundigen hem de volgende week wederom aan een onderzoek zullen onderwerpen. Verwacht kan worden, dat het proces tegen Hauptmann omstreeks 10 October a.s. een aanvang zal nemen. Zaterdag hebben de autoriteiten van New- Jersey te kennen gegeven, dat de plannen om Hauptmann aan te klagen van ontvoering of moord volkomen onafhankelijk zijn van de ontwikkeling van de in New-York tegen hem aan den gang zijnde afpersingszaak. Amerikaansche Senaats commissie in December weer beijen. Senator Nye, de voorzitter van de com missie, welke een onderzoek instelt naar de wapenfabricage en. den handel in wapens, heeft na een onderhoud met president Roose velt, medegedeeld dat de president zeer groote belangstelling heeft voor de werk zaamheden der commissie meldt United Press aan de Tel. In December a.s. worden de werkzaamheden hervat en dan zullen er nog opzienbarende onthullingen volgen. Hij deelde verder mede, dat het eventueel mogelijk is, dat in Engeland een soortgelijke commissie wordt ingesteld. Van gezaghebben de Engelsche zijde is reeds meermalen ver zocht om afschriften der pro cessen-verbaal van de zittingen van de Amerikaansche enquête-commissie, en Onze vischuitvoer naar Frankrijk. Zooals reeds gemeld, is met ingang van he den door Frankrijk voor het laatste kwartaal van dit jaar een nieuw contingent vastgesteld. Aan fijne visch is een hoeveelheid toege staan van 90.000 K.G. per maand, aan grove visch bedraagt het contingent voor October en November 450.000 K.G. en voor December 500.000 K.G. per maand. Voor fijne visch is het contingent wederom, verdeeld over tijdvakken van 10 dagen vol gens de vastgestelde hoeveelheden per expor teur. Voor de grove visch is echter een ander systeem gekozen. Hier zijn de contingenten van de verschillende exporteurs vervallen. El ke voor Frankrijk aangewezen exporteur mag thans zooveel exporteeren als hij wil, natuur lijk tot het algemeen contingent voor de ge- heede periode van drie maanden is opge bruikt. Zoover zal het echter bij de grove visch niet komen. En om deze reden bestaat voor deze vischsoort dan ook geen onderverdee ling van het contingent in sub-contingenten voor bepaalde kortere tijdperken, zooals dit bij de fijne visch het geval is. FEESTAVOND VAN GELDERS SPORT- VEREENIGING Zaterdagavond j.l. hield de voetbalvereni ging V. G. S. ter gelegenheid van haar 5-jarig jubileum een feestavond in Concordia, voor leden, donateurs en genoodigden met hun dames. Geheel belangeloos werkten aan deze avond mede de heer J. van Tongeren, humo rist-conférencier en mej. T. Out. Het muzi kale gedeelte werd verzorgd door de dames kapel Stemmingsband (Haarlem) onder lei ding van mej. Jo Scholte. Voor deze gelegenheid was de zaal keurig versierd. Vooral de keurige collectie Perzische tapijten gaf aan de zaal een prettig aanzien. Toen de voorzitter de heer J. Hommes den feestavond opende waren alle plaatsen bezet. Hij heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden der verschillende vereenigingen die het volgens spreker moge lijk hebben gemaakt, dezen feestavond te or- ganiseeren, Spreker memoreerde eenige ge beurtenissen uit het leven van V. G. S. en prees ook het medeleven van de directie der papierfabriek en den steun van Ir. M. v. d. Lee bij de tot stand koming van het Van Gel ders Sportterrein. Als blijk van sympathie overhandigde de heer J. Hommes een zilveren plaquette aan den heer Van Maarsen, voorzit ter der voetbalvereeniging Johez (Haarlem). De heer van Maarsen bedankte met eenige welgekozen woorden. Van de gelegenheid, het bestuur te complï- menteeren, maakten velen gebruik. Voor het Mannenkoor De Eendracht de heer R. Meijer, voor Papyrus de heer G. Duinker, onder het aanbieden van een voorzittersha mer; verder nog voor de voetbalvereeniging Kinheim de heer W. Berghuis. Deze spreker richtte tevens een woord tot den heer Ir. v. d. Lee voor al hetgeen deze deed voor de tot standkoming van het Spcicpark. Er werden bloemen aangeboden door de Harmoniekapel de Eendracht, de Gymnastiek vereeniging Sparta, de Tooneelver. Concordia, Hille's Sportvereeniging, den buffetchef van het Sportpark en nog vele anderen, zoodat de be stuurstafel spoedig een bloemententoonstel ling leek. De heer Hommes bedankte allen voor de ge- lukwenschen en de blijken van sympathie en sprak den wensch uit. dat V. G. S. deze sym pathie nog langen tijd mag blijven behouden. Hiermede eindigde het officieele gedeelte van den avond. Het verdere deel werd op een recht genoeglijke wijze doorgebracht en eerst laat in den nacht trok men huiswaarts.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2