KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. Stormvogels-D. W. S. (1-1) D. H. C-V.S.V. (5-2) TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE RESERVE 2e KLASSE A. EEN MOOI DOELPUNT RANGLIJSTJES. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS SPORT EN SPEC. afdeeling i Eerste klasse: FeijenoordV. U. C. A. D. O.—R. C. H. H. F. C.—Xerxes D. H. C.—V. S. V. AjaxOvermaas Tweede klasse A: Hilversum—O. V. V. O. B. F. C.—A. F. C. Blauw WitAlcm. Victrix KinheimO. S. V. Tweede klasse B: W. F. C.—West Frisia Bloemendaal—T. O. G. VeloxZeeburg ia E. D. O.—'t Gooi SpartaanZ. V. V. Derde klasse B: HalfwegPurmersteyn W. M. S.Zeemeeuwen D. W. V.—S. D. Z. A. P. G. S.—Z. R. C. D. J. K.—O. D. E. Vierde klasse B: Westzaan—Zaanlandia BeverwijkVerkade Q. S. C.Zilvermeeuwen Vierde klasse D: Wilhelmina VooruitRipper da D. I. O.Neerlandia T. D. O.—R. C. A. T. H. B.—Avanti Reserve eerste klasse: 4 Hilversum 2H. F. C. 2 Haarlem 2Ajax 2 Blauw Wit 2—E. D. O. 2 Zeeburgia 2—Stormvogels 2 R. C. H. 2—Z. F. C. 2 Reserve tweede klasse A: K. F. C. 2—V. V. A. 2 V. S. V. 2—Ajax 3 West Frisia 2H. R. C. 2 T. O. G. 2—W. F. C. 2 Reserve derde klasse A: Z. V. V. 2—Hollandia 2 Assendelft 2Q. S. C. 2 afdeeling ii. Eerste klasse: Z. F. C.Hermes-D.V.S. StormvogelsD. W. S. D. F. C.—Excelsior SpartaHaarlem. H. B. S.—K. F. C. Tweede klasse A: Emma-C. V. V. H. V. V.—Quick D. C. L.—B. E. C. FortunaUnitas AlpbenU. V. V. Tweede klasse b: v. D. L.—Neptunus GoudaR. F. C. S. v. V.—De Hollandiaan Hoek van Holland—Olympia Steeds HoogerO. D. S. Derde klasse A: Laakkwartier—Hillinen SchotenAlphia Hillegom—De Kennemers CeleritasR. V. C. ZandvoortL. F. C. Reserve eerste klasse: Feijenoord 2—Sparta 2 C. V. V. 2—H. B. S. 2 Hermes-D.V.S. 2D. H. C. 2 Xerxes 2— S. V. V. 2 Excelsior 2A. D. O. 2 afdeeling iii. Eerste klasse: A. G. O. V. V.—Wageningen P. E. C.—Ensch. Boys VitesseHeracles TubantiaZ. A. C. EnschedéGo ahead Tweede klasse A: U. D.Golto Rigter sbleekRo da Zwolsche BoysHengelo' BornePhenix K. H. C.—Robur et Velocitas Tweede klasse B: S. C. H.—Airnhemsche Boys N. E. C.—A. Z. C. Be Quick—Zutphania TheoleQuick W. V. C.—Rheden afdeeling iv. Eerste klasse: Willem H—Juliana NoadB. V. V. BleijerheideM. V. V. Eindhoven—P. S. V. N. A. C.—Longa afdeeling v. Eerste klasse: Velocitas—Be Quick Friesland-Leeuwarden Achilles—H. S. C. Sneek—G. V. A. V. VeendamFrisia 4—1 4—0 2—3 5—2, 62 1—3 1—5 2—1 0—2 0—1 6—2 2—1 2—1 0—3 1—3 2—0 6—0 3—5 1—2 3—3 4—1 2—1 1—3 4—1 2—3 4—4 4—2 3—7 0—4 3—3 2—2 2—1 2—1 1—1 1—2 2—0 0—3 1—1 3—1 3—2 5—1 3—3 1—2 2—3 8—4 2—3 2—2 5—1 7—3 3—3 2—5 4—1 3—2 3—2 4—3 4—2 3—1 4—6 2—1 1—3 6—2 2—5 3—0 1—4 1—0 0-4 6—1 5—2 1—3 1—2 5—1 3—0 3—1 0—4 2—2 1—2 4—1 1—2 1—0 1—4 3—1 1—1 1—3 4—8 1—1 4—1 Met dit gellijke spel mocht Stormvogels zich ten slotte nog gelukkig achten, want de Am sterdammers hebben heel wat beter voetbal vertoond en zijn het meest in den aanval ge weest. Het vraagstuk van de voorhoede is bij Stormvogels nog lang niet opgelost. Zoo slecht als dezen middag zagen wij den IJmuider aanval dit seizoen nog niet spelen. Er viel feitelijk geen enkel lichtpuntje te bespeuren. Wey kwam aan spelverdeelen niet toe en Ketting een periode in de eerste helft uit gezonderd niet aan schieten. Steeds waren de temperament-volle D. W. S.'ers vlugger bij den bal. Van zich vrij opstellen was bij Stormvogels geen sprake, van tempo-spel nog minder. Ook het opbouwende spel der middenlinie kon ons maar matig bekoren, hoewel erkend moet worden, dat goed plaatsen naar zulk een zich slecht opstellende voorhoede onmogelijk is. De achterhoede heeft voor het gelijke spel gezorgd. De Haken waren zeer lastig te pas- seeren en Hollenberg heeft wonderen "ver richt. D.W.S. heeft een goeden indruk gemaakt, Haar spel was als dat van Stormvogels vroe ger: snel en enthousiast. De backs stelden zich goed op en waren trap- vast. Eén uitnemende halfback was Huisman. De voorhoede speelde in het veld vaak niet slecht, maar voor het doel was zij minder ge- y aarlij k. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Tol, Feijen v. d. Velde, v. d. Steen, Van Pel, Wey, Ketting, De Waard. W.W.S. Van Es, Luttinghuis, Melchers, Marinus, Beuker, Huysman, Slot, Harman, Van Stokken, Caldenhove, Heekelaar, D.W.S. loopt hard van stapel, zoodat de jubileerende Haak direct in actie moet komen Na vier minuten spelen krijgt De Waard den bal vrij; hij geeft met een flink schot aan Heekelaar het nakijken. Wegens een overtreding van Wey wordt dit doelpunt echter niet toegekend. D.W.S. blijft het beste van het spel houden Aanval op aanval wordt ondernomen en dat die aanvallen gevaarlijk zijn, blijkt wel uit de vele corners, die op Hollenberg's doel wor den genomen. De IJmuider doelman is echter buitengewoon op dreef en als hij eenmaal gepasseerd wordt, neemt Haak Jr. keurig zijn taak over. Eindelijk brengt de Stormvogels-voorhoede opluchting. Het is vooral Ketting, die zich weert. In alle standen richt hij zijn schoten op Heekelaar. De strijd gaat nu vrij gelijk op. Bij D.W.S. valt het goede steunen van Slot en Huisman en het bewegelijke tempo-volle spel van Mel chers en Van Es op. Het bezorgt den Haken voeten vol werk. Bij Stormvogels moet het van Ketting ko men. Wey voelt zich nog wat onwennig en Van Pel werkt wel, maar bereikt niets. Heekelaar krijgt dan ook zoo goed als niets te doen. Dit kan van Hollenberg niet gezegd worden, Voortdurend moet hij in actie komen en voor een groot deel is het aan hem te danken, dat D.W.S. niet scoort. Rust 0—0. Het begin van de tweede helft doet weer weinig goeds verwachten, want de zaak van voor de rust wordt op denzelfden voet voort gezet. D.W.S. valt weer enthousiast aan en weldra zien we Hollenberg op phenomenale wijze een doelpunt voorkomen. Een kwartier lang houdt deze druk aan en dan pas komen Ketting c.s. even in actie, Het positiespel, plaatsen en tempo laten echter veel te wenschen over, zoodat Van Stokken c.s. vrij gemakkelijk den baas blijven. Slechts een paar maal behoeft Heekelaar bij schoten van Wey in actie te komen. Hollenberg krijgt het trouwens nu ook niet zoo druk meer. Wel blijft D.W.S. in den aan val, maar haar binnentrio moet keer op keer de meerderheid van Haak Sr. ondervinden, Vijf minuten voor tijd krijgt Van Es echter een vrije kans en benut deze (01). Stormvogels schijnt verloren. Maar daar gaat Haak naar voren. Enthousiast werpt hij zich in den strijd. Dit voorbeeld schijnt de anderen te inspireeren. D.W.S. wordt teruggedrongen. Zoo het nog kunnen? Er is nauwelijks een minuut meer te spelen, Daar speelt Haak den bal in eens door naar Van der Steen, even loopt deze naar binnen en dan verkondigt een luid gejuich, dat hij heeft gelijk gemaakt (1—1). Na den aftrap wordt meteen inrukken ge blazen. V.S.V. gehandicapt. Na twee fraaie overwinningen dus een dikke nederlaag en een verdiende nederlaag tevens. Gelukkig echter is deze nederlaag niet te wij ten aan een algemeene inzinking van het elf tal, dat vorigen Zondag zulk een fraaie over winning op Ajax behaalde. Het elftal, dat tegen D.H.C. in het strijdperk trad, was echter een heel ander elftal dan tegen de landskampi oenen. In de eerste plaats ontbraken De Ko ning en De Vries en voorts moesten De Wolf Jr. en invaller Glas tengevolge van opgeloopen blessures nog vóór de rust vervangen worden, waardoor het geheele verband in het elftal zoek raakte. D.H.C. verscheen geheel compleet en ver diende de overwinning volkomen. Bepaalde uit blinkers telde het elftal maar weinig; zelfs Van Nellen viel in dezen wedstrijd niet eens op. De elftallen waren als volgt: D.H.C. Boot Noordeloos Dor jee Leeuwenstein, v. d. Lem, Bakker v. d. Sloot, Buijink, Ditmars, Post, Van Nellen V.S.V. Kruiswijk, Sterk, U. de Wolf, v. d. Lugt, H. de Wolf Hillekamp Glas Den Boer v. d. Griendt Van Zutphen Michel Over het algemeen wegen de partijen in den beginne goed tegen elkaar op, heel goede aan vallen worden op de beide doelen ondernomen. Reeds in den aanvang schept Kruiswijk voor v. d. Lugt een goede kans, welke deze door treuzelen verloren laat gaan. Bij een der D.H.C.-aanvallen bewerkt een der backs van V.S.V. den bal met de handen, hetgeen door scheidsrechter Welzenes niet wordt opge merkt, waardoor D.H.C. een strafschop werd onthouden. De partijen blijven vrijwel gelijk opgaan. Kwalitatief zijn de aanvallen van V.S.V. zelfs iets gevaarlijker. Vooral de beide „Wolven' zijn er goed in. Jammer was het dan ook, dat De Wolf Jr. na een half uur spel-ens door den nogal ruw spelenden Dor jee dusdanig gebles seerd raakt, dat hij van verder medespelen moet afzien. Van Os vervangt hem, hetgeen in de voorhoede van V.S.V. een danige ver zwakking brengt. Dan komt de voorhoede der gastheeren weer eens los. De ingeschoten bal wordt door Van Zutphen goed uit het doel ge werkt, maar weer wordt ingeschoten. Thans vangt Michel den bal op; blijkbaar heeft hij te lang met den bal geloopen. Hiervoor wordt D.H.C. een vrije trap toegekend welke na eenige verwarring wordt ingeschoten (1—0) Als de bal wederom middenuit is genomen, komt de D.H.C.-voorhoede weer VQor Michel, Deze stompt den bal tegen het houtwerk naar den toeloopenden v. d. Sloot, die geen oogen- blik aarzelt om de hem geboden kans te be nutten (20). V.S.V. laat zich door dezen tegenslag geens zins ontmoedigen en even later zien wij Boot een zeldzaam mooi schot van Sterk uit zijn doel houden. De Wolf Sr. schiet even later tegen de lat, geheel buiten bereik van den doelverdediger van D.H.C. Bij een volgenden aanval van D.H.C. ver andert Van Zutphen den bal van richting en deze verdwijnt in het doel der rood-witten (3—0). De tweede helft opent V.S.V. met eenige zeer snelle aanvallen waarbij Boot menigmaal mooi redt. Hij kan echter niet verhinderen, dat Wolf Sr.'31 van maakt. Tot driemaal toe brengt v. d. Lem voor D.H.C. redding, waarbij deze zélfs eenmaal den bal nog juist op de doellijn uit het verlaten doel trapt. Ditmars maakt er dan met een kopbal 41 van. Uit een strafschop verkleint De Wolf dan den achterstand tot (42). V.S.V. onderneemt nog talrijke pogingen, om den achterstand nog meer in te loopen, het geen haar echter niet gelukt. Uit een corner brengt v. d. Sloot tenslotte den stand op 52 waarmede het einde komt. KinheimO. S. V. (02) De pas gepromoveerden lieten Kinheim op eigen terrein leelijk in het zand bijten. De Velsenaren dachten het gemakkelijk af te kunnen, doch de Oostzaners werkten als paar den. Wel was Kinheim technisch haar tegen standers de baas, doch steeds was er een O.S.V. been, dat in laatste instantie succes voorkwam. De zeer beweeglijke O.S.V.-midvoor zette diverse goede aanvallen op, die gevaarlijk ge noeg waren; bij één van zijn centers kwam de rechtsbinnen voor open doel, waar hij den bal in den uitersten hoek plaatste (0—1). Kinheim deed het kalm aan, kwam niette min diverse malen voor het O.'S.V.-doel, doch het schieten liet alles te wenschen over. Bij een volgenden O.S.V.-aanval ontstond een schermutseling voor het Kinheim-doel, waarbij een O.S.V.'er onverwacht den bal voor open doel kreeg en kalm intrapte (0—2). Na de thee zette Kinheim er alles op om op te halen, doch de zwoegende O.S.V.'ers wis ten kranig stand te houden, al dient erkend, dat het de Velsenaren niet mee zat. Geruimen tijd zag het er naar uit, dat ieder oogenblik de achterstand verkleind zou wor den, doch O.S.V. wist haar doel schoon te houden. O.S.V. won verdiend. HillegomKennemers (32) Na een kwartier nemen de gasten de leiding, als Steenman na goed combineeren onhoud baar scoort (01). De druk op 't Hillegom-doel blijft stevig, maar alle schoten gaan naast of over. Na 25 min. heeft een scrimmage plaats voor het Kenne- mers-doel, waaraan F. v. d. Hulst een einde maakt door gelijk te maken (11). Dezelfde speler staat even later goed opge steld, om een bal van Verschoor op te vangen; het is 21. Na de rust benut F. v. d. Hulst een mistrap van een der backs om nummer drie in het net te deponeeren. De druk der Kennemers is we derom groot, tallooze corners werden gefor ceerd, maar het schieten is hopeloos. Een penalty wegens hands wordt door Hillegom naast geschoten. Vijf minuten voor het einde weet de links binnen der Kennemers eindelijk nog eens het net te vinden. Zoo komt het einde met 3—2. BeverwijkVerkade (21) Even over twee uur laat scheidsrechter Van Cleef aantreden; de bezoekers zetten direct een goeden aanval op, waarbij naast wordt ge kogeld. Na vijf minuten een mooie aanval van Verkade; de linksbinnen zet keurig voor en met een hard schot geeft Verkade's rechts binnen zijn club de leiding (01). De vreugde is van korten duur, want vijf minuten later maakt Maanhout uit een door braak gelijk (11). De aanvallen der thuisclub worden iets rne- nigvuldiger doch te kort spel is oorzaak, dat bijna alle aanvallen verloren gaan. Na de rust wegen de partijen weer goed te gen elkaar op. Enkele corners op beide doelen leveren geen succes op. Eindelijk gelukt het Maanhout, die linksbuiten is gaan spelen, zijn club de leiding te bezorgen (21). Het spel golft vlug heen en weer. Slecht schieten is oorzaak, dat Beverwijk geen succes meer kan boeken. Zeeburgia 2Stormvogels 2 (33) Voor de rust vlotte het bij Stormvogels niet zoo goed, daar het steunen van de midden linie zeer veel te wenschen overliet. Dank zij -het goede werk van het achtertrio, dat zich in deze periode slechts eenmaal liet passeeren en een doelpunt van Schipper, gescoord uit een voorzet van den uitstekend spelenden Van der Kuyl Sr., ging de rust toch nog met 11 in, Bovendien werd nog een doelpunt van Sprayt geannuleerd. Daartegenover staat, dat Zee burgia een penalty werd onthouden. Na de rust trad de Stormvogels-aanval over weldigend op, waarbij vooral de rechtsbuiten Van -der Kuyl zich onderscheidde. In deze pe riode maaikte Zeeburgia echter juist een doelpunt, doch met een fraaien kopbal maak te Van der Kuyl Jr. gelijk. (2—2). 't Gevaar voor Zeeburgia dreigde in hoofdzaak van de reehterwing der Vogels, daar aan de andere zijde Van der' Laan er hopeloos uit was. Het was Spruyt, die zijn club de leiding gaf. (23). We dachten, dat dit ook de eind stand zou zijn, toen Zeeburgia in de laatste minuut na een hevige doelw-orsteling De Vries passeerde. (33). V. S. V. 2—Ajax 3 (2—1) De thuisclub trof het niet, dat zij in deze belangrijke ontmoeting den steun van haar spil Glas moest missen. Thans speelde Broek op die plaats en het moet gezegd, dat hij het er als spil stukken minder afbracht dan als back. Toch was de 10 voorsprong, dien V.S.V. met de rust had, niet onverdiend. Wey had dit doelpunt uit 'n voorzet van Karrebelt ge maakt. In de tweede helft had Ajax echter het beste van het spel, wat niet weg nam, dat Ro sier den V.S.V.-voorsprong nog vergrootte (20). Toen was echter Ajax aan het woord en nadat de stand op 2i was gebracht, scheen er geen houden aan. De V.S.V.'ers hielden echter met man en macht stand en boekten aldus een 21 overwinning. Haaks 200ste wedstrijd. Zondag vóór het begin van de ontmoeting StormvogelsD. W. S. werd de populaire back Karei Haak gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij zijn 200sten wedstrijd in de eerste klas voor Stormvogels speelde. Nadat hij door een haag van adspiranten naar het middenveld was gelcopen, trad dan allereerst de voorzitter van Stormvogels, de heer W. Chr. Suwerink, naar voren. Deze zei o.m. het volgende: „Het is voor mij een aan gename taak, je op dezen gedenkwaardigen dag geluk te wenschen. Wanneer we eens even realiseeren, wat het beteekent, 200 wedstrij den achter den rug te hebben, dan zien we, dat het zeggen wil, dat je 10 jaar zoo gespeeld hebt, dat telkens je keuze gerechtvaardigd was. Dit is dan ook een dag van vreugde en De bekende Stormvogels-back Haak speelde zijn 200sten wedstrijd en werd ge huldigd. Links onder, inzet: het fraaie bord. hem door Stormvogels aayngeboden, waarop alle clubs uit de afdeeïing staan vermeld. dankbaarheid. Dankbaar zijn we voor wat je voor ons gedaan hebt in de glorie-jaren, dankbaar vooral ook voor den steun, die je ons was in slechte tijden. Je capaciteiten zijn genoeg bekend. Wat ons steeds verheugd heeft, is dat je ondanks alles steeds in even wicht bent gebleven en dat Stormvogels in -alles voorging, waarmee je even extra toonde, dat de liefde je van huis uit voor Stormvo gels meegegeven was. Als blijk van waardee ring schenk ik je dit fraaie gedenkbord. Op -dit bord, vervaardigd naar een ontwerp van het bestuurslid den heer Koopmans stond te lezen: „Aan K. H. Haak 1924—1934. Aange boden door IJ. V. V. Stormvogels", En ik wil eindigen met den wens-ch, dat het je -als aanvoerder gegeven mag zijn het lands kampioenschap te behalen, iets, wat nog aan geen van je voorgangers is gelukt." Nadat Wim Hamers namens alle adspiran ten bloemen had aangeboden, sprak de heer Van der Aart namens den H. V. B. De-ze noemde Haak een Zondagskind. Niet velen hebben bereikt, wat jij bereikt hebt. Namens den H. V. B'. en tal van Haarlemsche bewon deraars wensch ik je van harte geluk. Je staat in onze H. V. B.-kringen bekend als een der meest prettige, vriendelijke menschen en als een kerel, op wien wij konden vertrouwen. Als blijvende herinnering bood deze spreker een ets aan. Namens de supporters dankte de heer Joh. M. v. d. Plas voor den steun, die Haak altijd geweest was. Spr. zei, dat de supporters er op rekenden, dat hij nog vele jaren de blauw witte kleuren zou verdedigen. Als aandenken aan dezen dag bood hij een vulpen aan en voor den huiselijken kring een tinnen kan en kandelaar. Namens de Bloemendaalsche Politie Sport- vereeniging sprak de heer Van Kleef. Deze zei o.m., dat imen aldaar Haak had leeren kennen als een sympathiek en bescheiden sportmakker, die -bij zijn intrede niet had ge vraagd met wien en waar speel ik, maar die was toegetreden om de politie-sport te steu nen. Deze spreker bood bloemen aan. Ook de voorzitter, van D. W. S.. feliciteerde Haak en liet zijn gel-ukwenschen van een blij vend aandenken gepaard gaan. Tenslotte bood Van der Velde nog namens de spelers van het eerste elftal bloemen aan. JOH. ELZER EEN MOOIE HOED BIJ Trompstraat 22 Telef. 4109 (Aclv. Ingez. Med.) EERSTE KLASSE: AFDEELING I. ges p.gew.gel verl.pnt. v.-t.gem. Feijenoord 3 3 0 0 6 10—2 2.— Ajax 3 2 0 1 4 10—4 1.33 D. H. C. 3 1 2 0 4 9—6 1.33 V. S. V. 3 2 0 1 4 12—11 1.33 V. U. C. 2 1 0 1 2 7—4 1— A. D. O. 2 1 0 1 2 4—4 1— R. C, H. 3 1 1 1 3 6—8 1.— Xerxes 3 1 1 1 4 4j6 1.— H. F. C. 3 0 0 3 0 4—8 0— Overmaas 3 0 0 3 0 7—20 0.— TWEEDE KLASSE a: D. O. S. 2 2 0 0 4 6—2 2.— Blauw Wit 3 2 1 0 5 8—5 1.67 O. V. V. O. 3 2 1 0 5 5—2 1.67 Alcm. Victrix 3 1 1 1 3 10—6 1.— Hercules 2 1 0 1 2 5—5 1.— Kinheim 3 1 1 1 3 4—5 1.— A. F. C. 3 1 0 2 2 9—8 0.67 Hilversum 3 1 0 2 2 5—6 0.67 O. S. V. 3 1 0 2 2 6—1>2 0.67 b. f. c. 3 0 0 3 0 2—9 0.— TWEEDE KLASSE b: Velox 3 3 0 0 6 10—3 2— West Frisia 3 2 1 0 5 5—2 1.67 Bloemendaal 3 2 1 0 5 11—6 1.67 E. D. O. 3 1 2 0 4 4—3 1.33 Z. V. V. 3 1 1 1 3 4—3 1.— Zeeburgia 3 1 1 1 3 5—5 1.— 't Gooi 3 0 2 1 2 4—5 0.67 Spartaan 3 0 1 2 1 4—8 0.33 T. O. G. 3 0 1 2 1 3—12 0.33 W. F. C, 3 0 0 3 0 4—7 0^- SpartaHaarlem (32) Op eenigszins fortuinlijke wijze heeft Spar ta na een zeer spannend slot gewonnen van, Haarlem, dat evenals de Rotterdammers, vol ledig was uitgekomen. Haarlem heeft eigenlijk over alle linies beter gespeeld, doch. er werd slecht geschoten. Sparta bleef steeds gevaarlijk door vleugjes van overrompelend spel. De snelle wedstrijd, die door scheidsrechter v. d. Spek werd ge leid, begon al vrij ongewoon. Heel in het be gin toch kreeg Haarlem, na een hoekschop op Sparta's doel, een strafschop, waaruit Kammeijer opmerkelijk ver naast schoot. Op enkele aanvallen van Sparta na was Haarlem in de meerderheid. Tien -minuten voor de rust na een aanval van Sparta, loste de spil van Sparta, Meijer, van verren afstand een hoog sc'hot, dat Voogd verraste. (10). Vijf minuten na de pauze liet Cohen bij een listig schot van Kammeijer den bal tussehem de beenen doorgaan. (1—1). Op vrijwel gelijke wijze als Haarlem In het begin, kreeg Sparta een strafschop te nemen. Seton werd tijdens 't nemen van 'n hoekschop onreglementair aangevallen. Voormolen trap te den bal in het net. (21). Maar toen er nog twintig minuten te spelen' vielen, kopte Smit uit een fraaien voorzet van Iseger onhoudbaar langs Cohen. (2—2). Het spel werd toen zeer afwisselend en -spen- nend. Voormolen en Oostlander slaagden er in, door Haarlem's -defensie te breken; laatst genoemde hergaf Sparta de leiding (32), welke door stug verdedigen behouden bleef. FeijenoordV. U. C. (41) Het begin is sensationeel, want na den af trap -trekt de Feijenoord-voorhoede er tus- schen uit, de voorzet van Liassen belandt bij Bas Paauwe, die met een kalm geplaatst schot de thuisclub de leiding geeft. (16). Binnen de minuut is de stand gelijk (11) wanneer J. Paauwe bij een schot van Warburton den bal van richting doet veranderen, waardoor deze hard in het net vliegt. (11). Er volgt dan een periode, waarin Feijenoord volkomen do-mineert. Tegen de rust krijgt V. U. C. wegens hands van Bul een strafschop te nemen, maar Van Male houdt er het schot van Van der Wildt uit. Dadelijk daarna wordt al weer wegens hands aan Feijenoord een pe nalty toegewezen. Dommers wil voor zijn col lega aan den anderen kant niet onder doen, want hij keert het schot van Vrouwdeunt mooi. Na de rust is het spel minder interessant, Feijenoord wordt steeds sterker, zoodat doel- ounten niet uit kunnen blijven. Met een kop bal geeft Vrouwdeunt Feijenoord opnieuw de leiding. (21). Tien -minuten daarna is het Barendregt, die met een magnifiek schot den stand op 3,I brengt. Uit een strafschop weet kort voor het einde Van Heel den voorsprong te ver-grooten (4-1). H. B. S.—K. F. C. (5—1) Na een merkwaardigen wedstrijd, waarin niet minder dan drie spelers buiten gevecht gesteld werden, zonder dat er echter van ruw spel gesproken kan worden, is H.B.S. er in ge slaagd, een even verdiende als nuttige zege te! behalen. Van Vliet open-de na 16 minuten de score, waarna d'Fonseca er na 30 minuten 20 van maakte. Toen de Haagsohe spil S-pieksma het veld moest verlaten zag Kr-uyver kans den achterstand te verkleinen (2—1) waarmede de rust Inging. Het duurde nog geruimen tijd voor Van Tiel, die inmiddels Ophorst had ver vangen, er in slaagde 3—1 te maken. Van der Bergen zorgde met een hard schot voor 41; even voor het einde maakte Kuiper er 5I van. AFDEELING II. EERSTE KLASSE; D. F. C. 3 3 0 0 6 7—2 2.— Hermes-D.V.S. 3 1 2 0 4 4—1 1.33 Sparta 3 2 0 1 4 8—7 1.33 Excelsior 3 2 0 1 4 6-6 1.33 H. B. S. 2 1 0 1 2 6—3 1.— Stormvogels 3 0 2 1 2 2—3 0.67 K. F. C. 3 0 2 1 2 3—7 0.67 Z. F. C. 3 1 0 2 2 2—6 0.67 Haarlem 2 0 1 1 1 3—4 0.50 D. W. S. 3 0 1 2 1 4—6 0.33 AFDEELING III. EERSTE KLASSE: Go ahead P. E. C. Tubantia Heracles i Wageningen Z. A. C. Enschedé A. G. O. V. V. I Ensch. Boys I Vitesse 5—10 0.67 2—8 0.671 Deze 13-jarige Engelsche scholier ving n 614 pond zware tonijn. 4r-9 0.—

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3