DE MAN, DIE DE TROEVEN HAD. HONKBAL. GOLF. HOCKEY Vorst zonder land. WIELRIJDEM. HENCELEN PAARDENSPORT. DAMMEN Doopwijn. De Koningin van Engeland heeft den nieuwen Oceaanreus, die naar haar Queen Mary" heet, gedooptniet met champagne, dewelke een Fransche wijn is, maar met een mousseerend wijntje afkomstig uit het Britsehe Keizerrijk. Volgens de Fransche bladen, die zich nogal met het geval vermaken, is dit wijntje „min of meer Australisch", hetgeen wel zoo zijn zal want Engeland-zelf produceert niets van dien aard. Vergeleken bij het edele nat uit het land van Champagne was het in elk geval slechts „un petit vin", un tout petit vin, en dat zeg gen de Fransche bladen dan ook. Vriendelijk- medelijdend zeggen zij het, en spreken van de Chineesche muren der autarkie, die door zulke daden weer wat hooger opgetrokken worden. Ja natuurlijk, de propagandistische bedoe ling van de daad is duidelijk. De Australische wijn, die niet zoo heel best verkocht wordt in Engeland, moet „erin gebracht worden" door een Koninklijk voorbeeld. De keizerlijk-ver bon den antipoden juichen de daad toe, en de Australische wijnbouwers zitten vol verwach ting naar hun verhoogde orders uit te zien. Ik wensch hun het beste toe, maar ben niet verheugd over het geval zelf. Met allen eerbied voor de Koningin van Engeland zij gezegd, dat deze wijn-verwisseling lichtelijk komisch aandoet. En dat het een beetje bedroeft dat de bakermat van den vrijhandel ook al tot zulke ergo chauvinismen begint af te zakken. Er zit tenslotte zoo weinig toekomst in. Als we verder kijken dan een paar jaar moeten we zelfs wel zeggen dat er heelemaal geen toekomst in zit. Het nageslacht, dat toch al niet vriendelijk zal oordeelen over de zonderlinge strapatsen, die onze tijd op economisch en politiek ge bied ten beste heeft gegeven, zal zich vermoe delijk stomverbaasd afvragen wat de men- schen anno 1934 toch verwachtten van hun Chineesche muren-bouw. Of ze heusch meen den dat elk volk zich in een vesting kon te rugtrekken, in zijn eigen behoeften voorzien, zichzelf tol in het eindelooze verheerlijken en de rest negee^en. Of ze heusch dachten dat het slim was, zich door wapenfabrikanten tegen elkaar te laten uitspelenEnzoo- voorts. Die flesch mousseerende wijn uit Australië, die „tout petit vin" heeft het grootste schip, dat ooit de Oceanen bevoer, gedoopt. Ach! Het is een zielig symbool, dat den edelsten dei- bruisende wijnen negeert en een goedkoop tegenvoeters-drankje ervoor in de plaats stelt. Het past niet bij den Oceanliner, bij den reus die de wereldzeeën bevaart Moeten wij dat ook gaan doen? Ik hoop en verwacht dat wij het nalaten zullen. Zal er straks iemand eischen, dat ons nieuwste schip, bij gebrek aan nationalen wijn, met Amstel Lager ofechte Schiedammer gedoopt Worde? Dat men hem dan weglache R. P. BEVERWIJK Het Veilingbedrijf. De vereeniging. Met ingang van heden, Maandag 1 October worden de groentenveilingen van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" en van de Coöp. Veiling- en Aankoopvereeni- ging „Vrije Groenten- en Fruitveiling gemeen schappelijk gehouden. De voornaamste bepa lingen, waaronder dit vereenigd veilingsbe- drijf zal worden uitgeoefend, hebben wij reeds in den loop der vorige week gepubliceerd. Te naanzien van de uitbetalingen is nog be paald, dat deze zullen geschieden op Zater dagmorgen van 9—12 uur aan het betaalkan- toor van „Kennemerland". De tuinders, die op Zaterdag verhinderd zijn, kunnen zich des Maandags van 35 uur aan de kas vervoegen. Voor de inbrengers van de „Vrije Veiling" is de uitbetaling op Vrijdag voorloopig vervallen. Ten aanzien van de credietverleening is be paald, dat elke kooper bij den kassier zijn crediet moet regelen. Dit is vooral noodzake lijk voor de koopers van de „Vrije Veiling", die zich moeten legitimeer en. Om het afleveren te vergemakkelijken is voorloopig in dienst van het vereenigd bedrijf gesteld, degene, die tot dusverre de tuinders van „De Vrije Veiling" bij het afgeven van voorlichting diende. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Zaterdag stonden bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling in totaal 547 werkzoekenden ingeschreven, verdeeld over onderstaande vak groepen B e v e r w ij k: Drukkers 3, letterzetters 1, behangers 1, betonwerkers 1, marmerbewer kers 2, marmerpolijsters 1, grondwerkers 23, metselaars 9, opperlieden 8, schilders 1, steen houwers 2, stucadoors 7, timmerlieden 8, kui pers 1, meubelmakers 1, stoffeerders 1, kleer makers 2, bankwerkers 6, electriciens 2, hand langers 3, koper- en blikslagers 2, lasschers 1, loodgieters 1, machinisten 3, machinedrijvers, metaalbewerkers 1, monteurs 2, smeden 1, sto kers 3, voorslaanders 2, bakkers 1, sigaren makers 11, sorteerders 3, slagers 2, landarbei ders 9, chauffeurs 5, expediteurs 1, teekenaars 1, winkelbedienden 3, schippers 1, incasseer ders 1, kantoorbedienden 5, losse arbeiders 80, dienstboden 8, werksters 5, totaal 239 (vorige week 231). Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, beton- werkers 1, grondwerkers 4-3, metselaars 2, op- perlieden 10, schilders 3, stucadoors 4, tim- FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. Nadruk verboden. „Ik ging toen naar New-York en vernam het heele verhaal over Splain. Ik wist, dat hij zoo volkomen zeker was, dat hij iedereen om den tuin had geleid, dat hij rustig in Turm- ville kon blijven. Maar om volkomen zeker te zijn, zond ik hem gisteren een telegram om hem te doen gelooven, dat ik met hem sa menwerkte en bereid was hem van al het nieuws op de hoogte te houden. En ik moet bekennen, dat het zenden van dat telegram mij een beetje genoegen verschafte. Ik speel de een soort van kat-en-muis spelletje met hem". Bristew stak zijn hand op, als om te kennen te geven, dat iets zeggen wilde. Toen Brace- way zijn verzoek negeerde, leunde hij, spot tend, glimlachend terug in zijn stoel. „Morley's verduisteringen deden mij een goed voorwendsel aan de hand om dezen man op het spoor te blijven, terwijl Bristew bezig 1 merlieden 18, houtbewerkers 1, stoffeerders 1, schoenmakers 2, bankwerkers 10, carrosserie makers 1, electriciens 1, handlangers 4, klin kers 1, koper- en blikslagers 2, lasschers 1, loodgieters 2, machinisten 4, machinedrijvers 1, metaalbewerkers 3, monteurs 2, plaatwerkers 3, stokers 1, bakkers 4, sigarenmakers 2, land arbeiders 18, reizigers 1, chauffeurs 6, lïjn- werkers 1, winkelbedienden 3, schippers 2, kantoorbedienden 8, losse arbeiders 52, dienst boden 4, werksters 1, straatmakers 1, zeil makers 1, totaal 228 (211). Heemskerk: Betonvlechters 1, beton werkers 3, grondwerkers 8, opperlieden 2, tim merlieden 6, landarbeiders 23, chauffeurs 2, kantoorbedienden 1, losse arbeiders 34, totaal 80 (81). OPENSTELLING SPEELTUIN. Van 1 October af zal de R.-K. Speeltuin aan de C. H. Moensstraat alleen des Woensdags- en des Zaterdagsmiddags om 1 uur worden opengesteld. HEEMSKERK DE SLUITING VAN „MARQUETTE". Op feestelijke wijze werd Zondagavond onder veel belangstelling het Wandelpark Marquette voor dit jaar gesloten. Om ongeveer7 uur trokken 700 kinderen met lampions van het Chr. Vereenigingsgebouw voorafgegaan door 't muziekcorps St. Caecilia naar Marquette. Aan het begin der Heerenlaan werden de lampions aangestoken waarna de stoet een rondgang maakte door den Rozentuin. De kleurige lampions in het donkere bosch boden een tooveraclitig schouwspel. Voor de mooiste lampions waren prijzen beschikbaar gesteld. De jury bestaande uit de dames P. Dumus, M. Faams en de heer-en N. de Jong, C. F. Mok, H. Wittes, kende de volgende prijzen toe: le prijs Marie Koopman met baken in zee, 2e pr. Nellie Beentjes met biet, 3e pr. Alie Klinken berg, boer met juk; 4e pr. Jans Beentjes, kleinste; 5e pr. Jo Gillessen, grootste, 6e pr. Jo Pekel, 7e pr. J. Huisman. Prijs voor de mooiste reclame: Narde Schip per. Tot slot werd op het weiland naast het kasteel een groot vuruwerk ontstoken, waarna de burgemeester het park officieel sloot. R.K. V.V. „A.D.O." Voetbaluitslagen 30 September: Vitesse 2A.D.O. 2 42 WIJK AAN ZEE EN DUIN ONZE OUDSTE INWOONSTER. Den 14en October hoopt onze oudste inwoon ster Mej. v. der Mey haar lOlsten verjaardag te herdenken. SPELLING-MARCHANT. Burgemeester en Wethouders hebben beslo ten voor de openbare lagere school de nieuwe spelling in te voeren. SANTPOORT TENTOONSTELLING VAN SCHILDER- EN BEELDHOUWKUNST. Tot en met Vrijdag a.s. wordt in „Zomer- lust" een tentoonstelling gehouden van schil derwerken van Marie Kelting en beeldhouw kunst van P. Böhncke. Vooral op het gebied der schilderkunst is er veel te bewonderen, wat niet wegneemt, dat ook Böhncke's werk een gang naar „Zomerlust" waard is. - K» "35 w <g- m W was om Perry's verderf te bewerkstelligen, 's Mans zelfvertrouwen, zijn vexwaadnheid „Nu heb ik er genoeg van!" viel Bristew heftig uit, terwijl hij voor de eerste maal he vige gemoedsbeweging vertoonde. Hij keerde zich tot- Greenleaf: „Heb je ook nog niet genoeg vain dezen grappenmaker? Wat probeert de vent eigen lijk aan be fcoonen? Hij praat dat ik den vorm van mijn gezicht veranderd heb, en dat hij mij van een portret van minstens zes jaar geleden herkend heeft!" „Het is een alibi voor hem zelf, een excuus voor het niet kunnen bewijzen, dat ik de man ben, die de juweelen in Baltimore verpandde! Het lijkt naar niets!" Maar Greenleaf moest nu niets meer van hem hebben, „Ga voort", zei hij tot Braceway. Hoe meer hij er aan dacht, hoe deze schurk hem de heele week had bedrogen, hoe woedender hij „Ik heb genoeg van dat gewauwel!" schreeuwde Bristew- tegen Greenleaf. „Geloof jij dat -moois? Ik geef toe, dat ik in New-York gezocht werd in verband met een vervalschte beschuldiging van verduistering. Deze detec tive, kwam daar door blind geluk achter; en zooals ik zeg, ik geef het toe, „Je kunt handelen zooals je wilt, dat wil zeggen, als je er op wilt ingaan, na al het geen ik voor je heb gedaan in deze moord- 1 zaak. „Maar je kunt niet gek genoeg zijn om die malligheid, dat ik met de misdaad iets te ma ken heb gehad, aan -te nemen, Gebruik toch Smirnoff toch naar Melbourne Met een Engelsch toestel. De bekende K.L.M.-vlieger Iwan Smirnoff, die de F 36 naar Melbourne zou vliegen is door Bernard Rubin aangezocht als piloot op te treden van de Havilland-Comet. De bestuurder van dit Engelsche toestel dat eveneens voor de race is .ingeschreven, is ziek geworden, waarna men zich tot Smirnoff heeft gewend, die het verzoek heeft ingewil ligd. Deze heeft van de K. L. M. toestemming verkregen aan de LondenMelbourne-vlucht deel te nemen. Haarlem 1-De Rest (22-20) Haarlem heeft zich haar kampioenschap waardig getoond door ook dez enkeer te win nen. Het publiek heeft genoten van een in teressanten wedstrijd. Veenhof wierp dertien keer vier wijd en noteerde maar drie keer drie slag. Wel een mager resultaat voor den werper der kampioenen. Moll, de H. H. C. werper, wierp voor de tegenpartij. Na zeven en een halve innings werd hij vervangen door J. Blomvliet. Gezien de cijfers begrijpen we deze verwisseling niet. Moll noteerde n.l. in zijn beurten acht keer vier wijd, maar daartegen over negen keer drie slag. Misschien was 't omdat hij nog al geslagen werd, maar dat lag meer aan de Zwarten, dan aan het werpen. Haarlem heeft n.l. liefst veertien keer een goeden honkslag gegeven, waaronder drie twee honkslagen van Kloos, Parson en Dijkhuizen. De Rest bracht het maar tot negen honk slagen, waaronder een home run van J. Baas, die hem gedeeltelijk geschonken werd, dank zij een fout van Parson. Er kwamen in den wedstrijd ook eenige vermakelijke incidenten voor. Hunik liep b.v. in volle vaart over het eerste honk heen naar het tweede, dat echter bezet was door Kloos. Die raakte in nood en moest naar het derde. Tot aller verwondering rende Hunik ook nog over het tweede honk heen, zoodat Kloos ook op het derde weg moest. Onder groote hilariteit wist deze toch nog het thuishonk te bereiken. Een andere keer viel Hinze bij het honkloo- pen plat in het gras. De lange derde honk- man van De Rest, tikte glorieus over hem heen, en Hinze maakte dat hij op "het derde kwam. Minder vermakelijk was dat Hunik door den scheidsrechter op het derde honk uitgegeven werd, terwijl iedereen, Bakker in cluis, wist dat hij misgetikt was. Alles bijeen heeft het aan spanning niet ontbroken. De in het begin door Haarlem ver kregen voorsprong ging in het midden van den wedstrijd te loor, maar werd op het einde weer herwonnen. Wel moest de Rest nog aan slag, toen Haar lem al uitgespeeld was, maar van de zes runs, die noodig waren om te winn-en, werden er maar drie behaald. De cijfers der innings waren: Haarlem I 0 4 0 2 4 1 3 8 0 is 22 De Rest 108211223 is 20 WEDSTRIJD VOOR DAMES 2e H. B. S. bAcad. voor Lich. Opv. (15—13) In vijf kwartier speelde de Academie vijf en de H. B. S.-sters vier innings. Evenals ver leden jaar bleek ook thans de Haarlemsche H. B. S. sterker. Zij won met 1513 en een slagbeurt en komt dus voor de' tweede maal in het bezit van de door den N. H. B. uitgeloofde medaille. De cijfers der innings, zijn: Academie 0 1 2 3 7 is 13 2e H. B. S. B 3 5 3 4 x is 15 Wedstrijden voor jongens. Als einde van het seizoen organiseerde de H. C. Haarlem het honkbalfeest der jongens. Want een feest was het, vooral voor de spe lers zelf, die nu honkballen op een „echt" veld, met een „echt" slaghout, een „echte" je helder verstaald! Lieve deugd, man.! Wil je me heusch ver-tellen, dat je je dat door hem wilt laten wijsmaken?" Hij kreeg iets van zijn zelfbeheersching te rug. „Denk eens even na. Je kent mij goed, Greenleaf. En u, mijnheer Fulton, u bent geen kind om beetgenomen en belachelijk gemaakt te wordeai door een detective, die zonder werk zit een zoogenaamde criminoloog, die al lerlei oude trucs toepast!" „Dit is niet de plaats om te argumenteeren", sprak Braceway gedecideerd. „Mijnheer Abra- ha-mson, vertelt u ons, wat u van dezen man weet", „Het is niet veel, mijnheer Braceway", ant woordde de pandjesbaas. „Niet zooveel als ik wel zou wenschen. Ik heb hem herhaaldelijk gezien; eens in mijn winkel, toen hij een snor had aangeplakt en twee keeren, toen hij ver momd was met een baard -en een g-ouden tand; en nog een keer, toen hij hier buiten op de stoep zat". Abrahamson sprak vlug met snelle gebaren, en genoot van zijn belangrijke rol. „Mijnheer Braceway", legde hij glimlachend aan Greenleaf uit, „heeft mij over deal man met den baard gesproken. U kent mijnheer Braceway, u .weet, hoe wakker hij is. Hij vroeg mij te probeeren mij te herinneren waar en wanneer ik dien -mijnheer Bristew gezien had. Ik -had mijn ideeën -en idee-associaties, Ik probeerde mij dit en dat te herinneren. Dien namiddag nam ik vrijaf dat gebeurt -mij niet vaak r- en ik wandelde hier voorbij. Kennemer Golfclub. Te Zandvoort is Zondag voor de leden van de Kennemer Golf Club een jeugdwedstrijd, 18 holes handicap medalplay gespeeld. De eerste prijs is gewonnen door C. N. Nienhuis, handicap 18 met een score van 69 en de twee de door mejuffrouw N. Veltman, handicap 16 met een score van 70. Ik wed", zei ik tot mezelf niet hardop, dat begrijpt u wel „ik wed dat ik dien kerel ken" en ik won mijn weddenschap. Ik kende hem werkelijk. „Deze mijnheer Splain en de man met den baard zijn een en dezelfde persoon, precies dezelfde". Bristew glimlachte toegeefelijk, alsof hij -met een kind te doen had. Maar Fulton, wiens woedende blikken den beschuldigden man als 't ware doorboorden, zag dat er voor de eerste maal vermoeide lijnen in zijn gezicht waren, die zijn -mondhoeken omlaag trokken. Het was een uitda'ukking, die nederlaag aankon digde, de eerste zwakke schaduw der wanhoop. „Dit was mijn verhaal, en ik heb de feiten, die het honderdmaal bewijzen", besloot Bra ceway. „Waarom, zouden we verderen tijd verspillen?" „Om de eenvoudige reden", zoo vocht Bris tew door, „dat ik recht heb op een recht- vaardige behandeling, een eerlijke Op het woord „eerlijk" keerde Braceway zich bliksemsnel tot Greenleaf en, terwijl hij dat dee-d, leunde Bristew achterover in zijn stoel, alsof hij besloten was, niet verder te argumenteeren. Zijn gezicht had weer de ge wone kalme uitdrukking; zijn zelfbeheer- sching keerde terug. „Versta mij goed!' Braceway's snijdende toon zweepte Greenleaf op tot scherpe aan dacht. „U hebt een oplichter en moordenaar in handen. Hij bekeait een misdaad, de andere heb ik bewezen. -De rest behoort 'tot uw af- deeling. Arresteer hem, sluit hem. in een cel- StrawberriesBloemendaai 2 (80) Bloemendaal heeft het in den eersten wed strijd in de lagere afdeeling leelijk laten lig gen, al dient opgemerkt, dat het bijzonder slechte terrein voor de gasten een veel groo- tere handicap was, dan voor de thuisclub. De Strawberries echter spelen een enthousiast, productief spel, waardoor hun de overwinning zeker toekwam. Al was 80 wel wat te veel van het goede. op! U zult daar uw heele verdere leven trotsch op zijn, Hier is het bevel tot in hech tenisneming". Hij haalde het papier uit zijn zak en wierp het den chef toe. „Haast u", drong hij aan. „Deze man is het gevaarlijkste misdadige-rstype dat ik ooit ont moet heb. Niet tevreden met het afzetten en berooven van een vrouw, vermoordde hij haar bovendien; daarmee nog niet tevreden, wilde hij door zijn kuiperijen den dood van een onscliuld'igen man teweeg brengen., omdat hij in zijn lafhartigheid bevreesd was voor de gevolgen van zijn misdaad." „Ik geef het op", sprak Bristew op volmaakt zakelij-ken toon. „Ik zal u een verklaring ge ven". „Bedoelt u een bekentenis?" „Daar komt het op neer". „Hier niet", weigerde Braceway kortaf. „We hebben geen stenograaf". „Ik zou het liever zelf schrijven", drong hij aan. „Op de schrijfmachine heb ik er geen kwartier voor noodig". Toen hij zag, dat Braceway hier niet op in wilde gaan, voegde hij er bij: „Op deze ma nier alleen geef ik een verklaring, of heele maal -niet. Precies zooals u vult". De detective onderschatte 's mans onver- zettelijken wil niet. „Ik stem er in toe. commissaris", zei hij tot Greenleaf, „als u het er mee eens bent". „Ja", stemde de chef toe. „Hier is evengoed als ergens anders". Het was donker 'geworden in de kamer, De tabaksoogst in Midden-Europa is geëindigd, de bladeren zijn in schuren opgehangen om te drogen. Het warme herfstweer heeft het droogproces zeer begunstigt, zoodat de oogst, welkê quantitatief meeviel, ook qualitatief goede vooruitzichten biedt. (De Aga Khan, Britsch Indisch vorst van groot en rijkdom, maar zonder land, heeft den onder koning zonder succes om een ko ninkrijk gevraagd). De Aga Khan. 'k Stel u eerbiedig voor, den grooten Aga Khan, In Engelsch Indië een zeer belangrijk man. Maar meestentijds in Engeland woonachtig; Daar laat hij paarden rennen op de vlakke baan. Die dikwijls harder dan hun soortgenooten gaan, Want Aga Khan is veel millioenen machtig, Maar wat is het bestaan van een Britsch Indisch vorst, Die in een paardenstal zijn goede geld vermorst, Zonder een land, waarin hij kan regeeren; Vandaar dat hij ronduit den onderkonin; vroeg: 'k Ben rijk man zonder rijk, er zijn er toch genoeg, Geef mij er nu ook een om te beboeren. Dan ga ik naar mijn land en staak ik mijn geren, Omdat ik toch per slot als vorst geboren ben Geroepen tot een taak van hooger orde; Want als Khan-zondér-land wil ik niet meer bestaan, De loopbaan van een vorst is vaak geen vlakke baan, Maar 'k ben niet bang voor hier en daar een horde. 't Verzoek had geen succes, er was geen rijk vacant, De Aga heeft geen land en heeft daarom het land, Hij moet zich met, en naar, vermogen troosten; De wereld is veranderd, daarvan geeft dit blijk, Hier bood een vorst zijn paarden voor een koninkrijk, Volgens de nieuwste lezing uit het Oosten. P. GASUS. Achilles. Zondag hield „Achilles" een wedstrijd over 5 K.M. om een beker, uitgeloofd door den heer De Haan. Er verschenen 35 renners aan den start. Eerst startten de A en B-klassers, in welken rit van het begin tot het einde werd gedema- reerd, doch de wedstrijd weed beslist in den eindspurt. De uitslag was: 1. Hein Bakker, 2. H. C. v. Staveren, 3. J. Jansen. De uitslag der C-klassefs was: I. J. de Vries 2. v. Duin, 3. H. v. Maris. Vervolgens reden de renners, die Zondag a.s. de kleuren der club zullen verdedigen, een trainingspelotonrit over 60 K.M. Zij reden zeer snel. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een sprintrit over 1 K.M. op de Leidschevaart. Uitslag A en B klasse: 1. F. van Rooyen, 2. A. Schaper; 3. V. Bar- ten. De E-klasse en de Juniores reden den 2den rit om den Kuiper-beker. Uitslag klasse C U de Best, 2, P. Zandvoort, 3, A. Kersen, 4. J. Peters en 5 A. A. Schelvis. Uitslag Juniores A: 1. Drost, 2. Martens, 3. Kruid en 4. P. Beeld man, Uitslag Juniores B: 1. G. Stekel, 2. P. Peetoom, 3. S, Kijzelaar, en 4 v. d. Putten. honkbal, en. aan de hand een „echte" groote handschoen. Onder de „kenners" was Klein Haarlem fa voriet. De uitslag 281 tegen H. V. O. deed de kans nog stijgen. Bijna bedierf D. T. C. alles. Dit negental wist een voorsprong op Klein Haarlem te behalen. Die ging echter verloren; de wedstrijd eindigde in gelijk spel. Twee maal moest de wedstrijd met een innings verlengd worden. Er kwam groote spanning. Het slot was dat Klein Haarlem met 1312 won en in de finale kwam. Doordat Stuyvesand II met 3510 van Go Ahead won, was dit negental de andere partij in den gindstrijd. Die viel echter een beetje tegen. Klein Haar lem was er geducht uit. Na twee innings wist Stuyvesand n tot 8—8 te komen. Al weer span ning, afspraken maken en mekaar op den schouder kloppen. „Moed houden, jongens, 't kan nog best." Stuyvesand maakte drie runs er bij, zoodat toen de Klein Haarlemmers er in slaagden vier runs bijeen te krijgen, zij ook dezen wed strijd en daarmee den eersten prijs wonnen. De volledige uitslagen waren: Geheelonthouders wedstrijd. Zondag hield het Vischcollege „D.O.V." (Haarlem) een Ouderlingen Wedstrijd op baars in de Leidschevaart te Hillegom. De prijzen werden als volgt gewonnen: I. H. J. Bijster lste prijs, J. Bousema 2de prijs, W. Halderman 3de prijs. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". DRESSUURPROEF. Zaterdagavond had in de manége aan de Linnaeuslaan een dressmirproef als onderdeel van den samen gestelden wedstrijd om den wisselbeker plaats. De jury bestond uit ritmeester C. L. Hollertt en le luitenant der huzaren C. F. Pahud de Mortanges, beiden uit Amersfoort. Het programma vroeg stap, draf, galop, ach- terwaartsgaan, zijgangen enz. Voor elk dezer onderdeelen werden cijfers gegeven. Na afloop richtte ritmeester Hollertt in den foyer 't woord tot de aanwezigen, waarhij hij den uitslag meedeelde. Hij sprak met voldoe ning over de vertoonde prestaties en maakte den directeur, den heer A. F. J. v. d. Zijden, zijn compliment over h.et juiste gaan en het keurige exterieur der paarden. Op verzoek van de ruiters somde ritmeester H, de verschillen de opmerkingen op, die door de jury tijdens het rijden waren genoteerd. Hierna dankte de voorzitter van de Vereeni ging „De Haarlemsche Manége" de juryleden voor de moeite, die zij zich hadden gegeven bij de beoordeeling van dezen dressuurwed- strijd. De uitslag luidt als volgt: 1 J. L. Prins met 76 1/2 punt. 2 mevr. L. Henriquez Pimentel- van Hasselt en R. A. G. Davidson ieder met 71 1/2 punt. 3 A. M. Breietenstein met 68 1/2 punt. Klein Haarlem 13 15 X is 28 H. V. O. 1 0 0 is 1 Stuyvesand I 2 1 5 is 8 D. T. S. 3 1 13 is 17 Go ahead 18 5 is 23 Haarlem Boys 10 12 is 22 Klein Haarlem 0 0 12 13 0 6 is 13 D. T. S. 2 0 4 0 0 0 1 0 5 is 12 Go ahead 9 1 is 10 Stuyvesand Et 11 24 is 35 Klein Haarlem 5 3 4 is 12 Stuyvesand H 0 8 3 is 11 Wedstrijd te Lisse. Uitslag der 3e ronde van den Bordenwed strijd P. D, L. V.Lisse. le tiental: S. van Duin—C. Gastelaars C.BlomW. Mohlmann J. C. HoboK. van Essen D. VergunstA. Wijntout G. BMalkenende—I. v. d. Meulen 2e tiental: C. v. d. LeedeD. Algera H. Baartman—P. Boogerd S. KleinTh. B-ooden Y. de Jong1C. Bouwmeester S. de Jong—J. G. Snel 3e tiental: L. BoogerdEigenbrood KersbergenC. Boogerd Afgebroken -partijen 2e ronde: W, Mö'hlmannC. Gastelaars S. Klein—Z. de Jong G. BalkenendeD. Vergunst Z. de JongY. de Jong 0—2 2—0 1—1 1—1 1—1' 0—2 0—2 afgebr. 2—0 0—2 1—1 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5