Vlucht. Tien Jaar Geleden. Het was Maandag tien jaar geleden dat Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke startten voor de vermaarde pioniers vlucht naar Indië. Het begin was prachtig. Toen noopte een oververhitte motor de eenige motor hen tot een noodlanding bij Philippopel. Zware beschadiging en weken tijdverlies waren het gevolg. Maar een nieuwe motor werd gestuurd uit Nederland, de reis werd hervat en verder schitterend volbracht ondanks de enorme moeilijkheden die de pio niers te overwinnen hadden, en in 21 vlieg dagen bereikten zij tenslotte, op 24 November. Indië. Dat aantal van 21 vliegdagen maakt nu een vrij komischen indruk, maar die drie moe dige kerels vlogen met éen mot-or, in een toe stel met een kruissnelheid van 120 K.M. per uur het nieuwste model goedkoope auto van f 1500 kan nu méér halen en van grondorganisatie was vrijwel geen sprake Als men over die dingen nadenkt dwingt de daad van het drietal nu nog meer eerbied af dan toen. De vergelijkingen dringen zich nu op. Tien jaar geleden. Dat was zes jaar na den oorlog. Toen was het commerciëele vliegtuig nog zóó primitief, en u kunt u dus voorstellen wat nog eens tien jaar eerder het militaire vliegtuig was. De oorlog begon toen, en weldra bracht het onbeholpen ding dood en ontzetting temidden van de millioenen-bevolkingen van Londen en Parijs. Stel u voor wat de huidige luchtmonsters zouden doen, die bij duizendtallen gereed staan (tegenover die tientallen van toen) als hun werd opgedragen „bevolkingen te demo- raliseeren", zooals het toen mildelijk ge noemd werd. Want men bestookte niet alleen munitiedepots en militaire kernpunten en troepen, maar ooken telkens weer onbeschermde open'steden. Ik heb de sirenes hooren loeien over Londen, in 1916, en de Duitsche vliegtuigen zien naderen, en men- schen door de straten zien rennen om een twijfelachtige beschutting in hun kelders te zoeken Maar tien jaar geleden was er vrede, en het is prettiger over de daad van v. d. Hoop, v. Weerden Poelman en v. d. Broeke te schrij ven dan over dat andere. De pioniersreis naar Indië vyas geen destructief, maar prachtig constructief werk. Het legde den grondslag voor de prachtige Holland—Indië diensten van de (dezer dagen 15 jaar oude) K. L. M., die tot de zeer zeldzame instellingen behoort,, die in die tien jaar vooruit zijn gegaan. En hoe! Wonderlijk dat er zulke uitzonderingen zijn. In 1924 liet overigens de toekomst zich goed genoeg aanzien. Niet alleen voor de K. L. M. Wij hadden de na-oorlogsche crisis, die later slechts een eerste waarschuwing bleek te zijn geweest, net zoowat achter den rug en gingen de hoogconjunctuur in. Tot het najaar van 1929 zou stijgende welvaart heerschen. Aan- deelen Philips zouden het brengen tot over de 900 petik noem maar een enkel notee- rinkje. Weet u het nog? Het begin van die fan tastische periode is pas tien jaar geleden, en een van de groote enthousiasmen waarmee zij inzette werd verwekt door die drie pioniers van de K. L. M. Het was een tijd vol beloften, maar mis schien werd in de belofte van hun welslagen nog het minste vertrouwen gesteld. Iedereen vond hen moedige kerels en stugge doorzet ters, maar slechts weinigen voorzagen tot welke gevolgen hun prestatie zou leiden. De meeste menschen waren daar sceptisch over. Men kon nog aannemen dat die vliegerij door technische verbeteringen op den duur minder gevaarlijk zou worden, maar zij zou altijd veel te kostbaar blijven. Er zat tenslotte toch niet veel redelijke toekomst in. Al die fantasieën over een vasten dienst op Indiënu ja, ge praat van menschen die met hun hoofd in de wolken liepen. Practisch onuitvoerbaar. We zijn tien jaar verder. En het merkwaar digste om te herdenken is eigenlijk wel dat van al de groote beloften van 1924 deze de eenige is, die inderdaad is vervuld R. P. DE CLUBKAMPIOEN VAN DE B.fc.C. „KENNEMERLAND." BEVERWIJK INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De eerste cursusvergadering in het winter seizoen van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling wordt Donderdagavond in het Ken- nemer Theater gehouden. Ds. J. D. van Calcar, Doopsgezind Predikant alhier, spreekt over „De Oppenheims" van Leon Feuchtwanger, een bladzijde uit de ge schiedenis van het anti-semitisme in Duitsch- land. Ter afwisseling zal mevr. SuickSchik sopraan, eenige liederen zingen, waarbij de heer H. van Dijk haar aan de piano zal be geleiden. NUMMER ZEVENTIEN. Voor de leden van het Arbeiders Tooneel- fonds zal op Donderdag 11 October in het Kennemer Theater de eei'ste tooneelvoorstel- ling worden gegeven. Opgevoerd wordt „Nummer Zeventien" van Heijermans. CONCERT „VOX HUMANA". Het Christelijk Gemengd koor „Vox Huma na",- dirigent de heer P. J. Potgieser zal het winterseizoen openen met een concert in de Ned. Herv. Kerk. Op dit concert, dat in het begin van de volgende maand zal worden ge- gegeven, zullen naast koorwerken van Men delssohn e.a. composities van den dirigent worden uitgevoerd. Behalve een reprise van Potgieser's opus „Vrede" voor koor en orkest zal Vox Humana ook ten gehoore brengen „Zalig zijn" en de vereeniging B. Glas, de clubkampioen van de B.R.C. „Kennemerland". De jeugdige Beverwijksche Rennersclub Kennemerland" heeft het zomerseizoen be nut voor het houden van talrijke onderlinge wedstrijden. Deze serie onderlinge kracht metingen werden besloten met de wedstrijden om het clubkampioenschap, dat op kranige wijze gewonnen werd door den renner B. Glas Zijn ovei'winning was des te opvallender, om dat P. Braas, eveneens in de A-klasse, voor het clubkampioenschap favoriet was. Hij be vestigde zijn uitstekende conditie, door het door hem behaalde kampioenschap te bekro nen met een overwinning in de A-klasse over 69 K.M. Indien hij serieus blijft trainen, zal deze jeugdige renner nog wel meer van zich doen spreken. W.S.V. „DE VOORTREKKERS". De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" neemt Zondag a.s. deel aan de door de Wandelsportvereen. „A.Z.V." te Amsterdam uitgeschreven 35 K.M. afstandsmarsch. Vertrek per rijwiel vanaf het Stationsplein om 8 uur. Per trein om 8.33 uur. De deelnemers (sters) worden verzocht op tijd aanwezig te zijn en tijdig hun inschrijf geld te storten bij den penningmeester, den heer J. Hoorns Jr. EEN AVOND VAN HET N.V.V. Op Woensdag 10 October zal in het Kenne mer Theater door bemiddeling van den Bever - wijkschen Bestuurderbond een filmavond worden gegeven. Vertoond wordt de bekende rolprent ..Calvacade" waarmede het N.V.V. een tournée ooor het land maakt. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 52.274.32 en terugbetaald f 39.368.39. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18657. ..Wen d'aarde zachtkens wegzinkt". MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft onder leiding van den heer G. Hanne- ma een goed bezochte ledenvergadering ge houden in Hotel „Ter Burg" te Beverwijk. De heer C. v. d. Sluis, die een bezoek had gebracht aan het laboratorium voor melk- onderzoek te Haarlem was niet te spreken over de inrichting van het laboratorium en evenmin over het onderzoek der melkmon- sters De vergadering drong er op aan, dat het bestuur te zijner tijd over een en ander bij de bevoegde instanties een klacht moet indie nen. Bij de ingekomen stukken, was een bericht van het hoofdbestuur, dat geen subsidie kon worden verleend voor een te houden paarden- cursus. Wel kunnen vanwege het hoofdbestuur de leermiddelen worden beschikbaar gesteld. Besloten werd, dat de heeren A. Splunter en J. v. d. Sluis zullen trachten voor dezen cursus voldoende deelnemers bijeen te bren gen. Het bestuur stelde zich tot taak een be rekening te maken van de kosten. Bij monde van den heer A. C. Schaap bracht de controle-commissie rapport uit van het onderzoek van de boeken en bescheiden van den penningmeester. Deze waren in orde be vonden, zoodat den penningmeester, den heer M. Lamme decharge werd verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden J. Goedhart en M. Lamme herkozen. Na behandeling van den beschrijvings brief werden de heeren A. C. Schaap en J. Goedhart afgevaardigd naar de te Rotter dam te houden algemeene vergadering. Als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren P. Blad en A. van Splunter. De vergadering besloot vervolgens den heer Kramer uit Den Haag uit- te noodigen om voor de afdeeling een lezing te houden over het belangrijke onderwerp: „T.B.C.-bestrijding onder het Rundvee". Op aandrang van de leden zegde het bestuur een onderzoek toe naar de mogelijkheid van het vestigen van een weegbrug te Bever wijk. Tenslotte heeft de voorzitter, de heer G. Hannema, nog een inleiding gehouden over .Veearbitrage", waarvoor vele (Miss Car stairs, een rijke Engel- sche, die veel prijzen heeft behaald in motorbootraces gaat voorgoed de eenzaamheid zoeken op een eiland van de Bahamagroep, dat zij gekocht heeft.) Mejuffrouw Carstairs gaat op reis naar een van de Bahamas Zij heeft genoeg van 't leven in de blankenmaatschappij Daar gaat ze vruchten kweeken, zooals mangaas en bananaas, Met niets dan zwartjes om zich heen; daar voelt ze zich weer vrij. Zij heeft haar gansch bezit verkocht van snelle motorbooten, Waarmede zij in races reeds een kast vol prijzen won, Zij heeft intens genoeg gekregen van haar landgenooten, En dorst slechts naar de eenzaamheid en naar de tropenzon, Zij had een landgoed met een park. dat is ze gaan verkoopen, Haar autos en haar scheepswerf- zijn al van de hand gedaan, Zij rijdt niet meer en vaart niet meer, zij wil alleen maar loopen, In 't gouden licht der zon en in het zilvren licht der maan. Zij gaat het druk geroezemoes voorgoed den rug toedraaien, En verder 't leven slijten, waar geen menschenmassa woelt, Daar, waar de warme winden door de slanke palmen waaien, Daar, waar de golfslag murmlend op de heete stranden spoelt. De tele-, micro-, gramofoon, de radio ontvluchten, Ver van den fiscus, van de Beurs en van de motorsport, Alleen maar soezend droomen onder tropisch blauwe luchten, Waar nooit een mensch afgunstig door zijn buur beroddeld wordt. Zij nam 't besluit, zij gaat erheen en. heusch, dit is geen bluf nou, Indienja, alsen in 't geval dan wist ik, wat ik dee, Wanneer ik niet getrouwd was en die juffrouw was geen juffrouw, Dan bood 'k me aan als compagnon en ging ik dolgraag mee.. P. GASUS. DE WIELRENNERS GAAN FEESTVIEREN. Na een uitstekend geslaagd zomerseizoen, zullen de renners van de B.R.C. „Kennemer land" een prettige ontspanning vinden op den feestavond, welke voor de leden en hun dames op Zaterdag 27 October in Hotel „Oud Meerenstein" zal worden gegeven. Aan dezen avond wordt medewerking verleend door den bekenden humorist Reusink en Fred's Old Fellows Band. IN DE VACANTIE NAAR ZEE. Zooals wij reeds eerder berichtten is de uitzending van Chr. schoolkinderen naar Wijk aan Zee in den afgeloopen zomer met zooveel succes bekroond, dat onder den naam „Va- cantie-bezigheden voor Chr. schoolkinderen" een vereeniging werd opgericht, die reeds een groot aantal leden telt. In het bestuur hebben zitting genomen de heeren G. Visser, H. H. Kraan, C. Th. Fossen, J. Bads en A. van Velt- hoven. HEEMSKERK JONGE BOEREN EN TUINDERS Donderdagavond 8 uur houdt de R.K. Jonge Boeren en Tuindersbond een ledenvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Op dezen avond zal de prijsuitreiking plaats hebben van de behaalde prijzen op de gehouden tentoon stelling tijdens de koninginnefeesten. ATHLETIEK. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plannen bij de besturen der gymnastiekver- eeniging „D. O. K." en de voetbalvereeniging ,A. D. O.", zich te combineeren ten einde een Athletiekafdeeling te stichten. Nog vóór den a.s. winter hoopt men dit tot stand te brengen. WIJK AAN ZEE EN DUIN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie is aangifte gedaan van de vol gende gevonden voorwerpen: een kinder- bril, een bos sleutels, een padvindersriem, en een rijwielbelastingmerk in étui. aanwezigen zich als lid opgaven. MAN DOOR TREIN GEDOOD. De wagenbestuurder van den electrischen trein, welke, uit de richting Haarlem komend, om ongeveer kwart over negen te Leiden arri veert, deelde Dinsdagavond aan den stations chef mee even voor het station een schok ge voeld te hebben. Er werd een onderzoek langs de lijn ingesteld, waarbij bleek, dat ter hoogte van den Maredijk een zwaar verminkt lijk van een ongeveer 30-jarigen man lag. Uit op het lijk gevonden papieren bleek, dat het een zekere P. K. uit Den Haag was. Omtrent de oorzaak tast men volkomen in het duister. Radioprogramma's ïrï weekbladen. Kort geding tegen „Rusland van heden". Dinsdag werd te Amsterdam het kort ge ding voortgezet waarin de uitgever van „Rus land van Heden" opheffing van het beslag, gelegd door de vier omroepvereenigingen, vroeg. Nadat eenigen tijd geleden „De Aetherbo- de" in beslag was genomen, is thans namens de omroepvereenigingen door Mr. Witteman beslag gelegd op het weekblad „Rusland van Heden". Dit weekblad publiceert de radio-program ma's in verkorten vorm en maakt zich daar bij, volgens Mr. Witteman schuldig aan over treding van de auteurswet. De uitgever kwam in kort geding tegen het door Mr. Witteman gelegde beslag op. Het bleek, dat de copie door een persbu reau was verstrekt, doch dat dit bij vergis sing was geschied, daar men meende met een courant te doen te hebben. De verstrekking zal van de zijde van het persbureau worden stopgezet. Mr. Witteman merkte o.m. op dat de copie tegen den wil der omroepvereenigingen is af gedrukt in „Rusland van Heden". Na de inbe slagneming van de „Aethergids" en het daar uit volgende kort geding is „Rusland van He den" gewaarschuwd, doch men is voortge gaan met het verkort publiceeren der radio programma's. Hier is geen sprake van publi catie van nieuwstijdingen, wel degelijk vallen radioprogramma's onder art. 10 der auteurs wet. De verdediger van den uitgever meende, dat hier geen sprake was van overtreding dei- auteurswet, temeer daar de programma's door het persbureau waren verstrekt. Met klem dringt pl. aan' op opheffing van het ge legde beslag. Na re- en dupliek bepaalde de president de uitspraak op 4 October. BEDRIJFSRAAD VOOR DE SIGAREN- INDUSTRIE. Bij Kon. besluit is een bedrijfsraad voor de sigarenindustrie ingesteld. Tot de sigaren- industrie worden geacht te behooren de on dernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar sigaren, senoritas en dergelijke worden vervaardigd. Het aantal leden en plaatsvervangende le den van den bedrij fsraad zal 12 bedragen. De verleidelijke colliers. Poging tot oplichting slaagde niet. Bij een juwelier in de Kalverstraat te Am sterdam vervoegde zich een 18-jarig jong- mensch en deelde mede, dat een kostbaar collier met hanger, waarvan de waarde on geveer 800 gulden bedroeg, en hetwelk hij in een der étalages had zien liggen, hem wel aanstond. Hij gaf verschillende namen als relaties óp en verzocht het collier te mogen meenemen. De juwelier, die een en ander niet ver trouwde, deelde den kooper mede, dat het collier hem wel zou worden toegestuurd, waarop de jongeman den winkel verliet. Inmiddels informeerde de juwelier naar de juistheid van de door den adspirant- kooper opgegeven relaties, doch deze bleken bij navraag geheel onbekend te zijn. De poli tie werd gewaarschuwd en het filiaal van ge noemden juwelier werd eveneens van deze poging tot oplichting op de hoogte gesteld. Niet lang daarna kwam de jongeman in een andere juwelierszaak in de Kalverstraat bin nenstappen om een collier te koopen. Hier werd hij door de politie aangehouden. Bedrijven-reglementeering in Indië? Regeering dient ontwerp-ordonnantie in. Naar Aneta uit Batavia meldt, heeft de re geering een ontwerp-ordonnantie ingediend tot reglementeering van de bedrijven. Tot be scherming van het binnenlandsche bedrijfs leven wordt het noodzakelijk geacht bij de op richting van nieuwe bedrijven, uitbreiding van bestaande of heropening van gesloten bedrij ven een voorafgaande vergunning, door de overheid te verleenen, te eischen. Deze vergunning kan worden geweigerd indien het nieuwe of te heropenen bedrijf, dan wel de gevraagde uitbreiding of verandering in de werkwijze, geacht kan worden te zijn in strijd met het economisch belang van het land. JAARVERGADERING PHILIPS GLOEI LAMPENFABRIEK. In de Dinsdag gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Philips' Gloeilampen Fabrieken werd de heer Dr. Ir. G. L. F. Philips te Den Haag als commissaris herkozen. Voorts werd Ir. E. Hijmans benoemd tot secretaris der vennoot schap voor Octrooien en merken. In de jaarvergadering van aandeelhouders der N.V. Gemeenschappelijk Bezit van aan- deelen Philips' Gloeilampen Fabrieken werd in de vacature in den Raad van Beheer, ont staan door het aftreden van den heer G. H. de Marez Oyens, tot lid van dien Raad be noemd Ir. P.F.S. Otten. De heer H. L. Philips werd als zoodanig herkozen. Vier SperrmarKensmokïcë- laars vrijgelaten. De anderen blijven in arrest. Van het gezelschap Spermarken-smokke laars, die Zaterdagavond te Wylen werden aangehouden en vervolgens naar de gevan genis te Kleef zijn overgebracht, zijn vier le den tegen een borgtocht van f300 in vrijheid gesteld. De rest van het gezelschap, zes dames en drie heeren, wordt nog steeds gevangen gehouden. Wij vernemen, dat het niet onmo gelijk moet worden geacht, dat zij oehalve tot een geldboete ook nog tot gevangenisstraf zullen worden veroordeeld. Hun zaak zal waarschijnlijk op 10 October a.s. worden be handeld. Leeraar wegens oplichting veroordeeld. Het „schandaal" van Medemblik. De Alkmaarsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de geruchtmakende zaak van het zoogenaamde schandaal van Medemblik. Verdachte E„ leeraar aan de M. U. L. O.- school en indertijd directeur van de Handels- Avondschool te Medemblik, werd wegens een voudige beleediging van burgemeester Peters in een ingezonden stuk in de ..Enkhu.zer Cou rant" veroordeeld tot 150 gulden boete of zes tig dagen hechtenis. De eisch was 300 gulden boete of zestig dagen hechtenis. Voorts werd verdachte E. terzake oplichting van het be stuur van de Handels Avondschool voor een. bedrag van f 52,50 tot drie maanden gevange nisstraf veroordeeld. In deze zaak was de eisch vrijspraak. De rechtbank achtte het misdrijf in verband met de positie van verdachte hoogst ernstig en heeft in overeenstemming de straf bepaald. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank té Haalem zijn de volgende faillissementen op 2 October uitgesproken: 1. J. van Waard, poelier, wonende te Haarlem, Brouwersvaart 14. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. 2. Kr. Vens Joh. Azn., aannemer van grondwerken, wonende te Zaandam, Govert Flinckstraat 29. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. 3. H. van Nimwegen, sigarenfabrikant, wonende te Krommenie (Weiver). Curator Mr. Julius Hoog, alhier. Rechter-Commissiaris Mr. A. L. M. van Ber- ckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: 1. P. J. Maas, vrachtrijder te Santpoort. Curator Mr. A., van Leyenhorst, alhier. 2. T. Edelman, boekhandelaar te Heem stede. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 3. N. Huyg, expediteur te Beverwijk. Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Sicca- ma, alhier. 4. J. Huisman, te Purmerend. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. 5. De Handelsvennootschap onder de firma Hendriks en Berkhout, gevestigd te Benne- broek en hare firmanten K. A. Berkhout en C. Jansen-Hendriks. beiden wonenden aldaar. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van 1. H. Boogaard te Haarlem. Curatrice mevr. Mr. J. H. G. Schutte Struick, alhier. 2. J. van Winterswijk, handelende onder den naam Conservenfabriek Hollandia. Curatrice mevr. Mr. J. H. G. Schutte Struick, alhier. 3. Mevr. M. J. L. van Schaik, te Haarlem. Curatrice mej. Mr. M. Kluitman, alhier. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 3 OCTOBER Stadsschouwburg: Prof. Aichers Salzburger Marionetten Theater. 3 en 8 uur. Gem. Concertzaal: Openingsavond Kunst aan het Volk, Holl. Kamermuziek Vereeniging 8.15 uur. Schouwburg JanswegHagespelers met Lief delessen van Molière. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: De Zwarte Kat. 2.30 en van 7 uur af doorloopende voorstelling. Cinema Palace: Moeder en Kind. Op het tooneel: Lijs en Jol, acrobatie act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Bleeke Bet, geprolon geerd. Op het tooneel: Fientje de la Mar. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 4 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Tooneel vereeniging „Door inspanning Uitspanning" met „Om 10.000 dollar" van Montgomery. Aanvang 8 uur. Gem. Concertzaal: Trekking der loterij ten bate van „Brederodeduin". 19.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Orania (thuisreis) 1 van Santos. I ROTTERDAMSCHE LLOYD Modjokerto (thuisreis) 1 van Belawan. Kota Tjandi 29 v. Batavia n. Rotterdam. Kota Nopan (thuisreis) 2 (11 v.m.) v. Port Said. Baloeran (thuisreis) 2 (7 v.m.) te Marseille Blitar (uitreis) 2 te Padang. Garoet (uitreis) pass. 2 (1 v.m.) Dover. Siantar 2 van Batavia te Rotterdam. Sitoebondo (thuisr.) 2 te Triest. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitr.) 2 (9 v.m.) v. Ant werpen. Tabian 2 van Batavia te Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt 2 v. Batavia te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 1 v. Be lawan. SILVERJAVAPACIFIC LIJN Saparoea, Calcutta n. Vancouver 1 v. Bela wan. Silverpalm, Calc. n. Vancouver 1 v. Belawan Silverhazel, Calc. n. Vancouver, 1 v. Pa- gceroean. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Myrmidon 1 van Amsterdam te Batavia. Hector, Japan naar Rotterdam 1 te Singa pore. Troiles, Japan n. Rotterdam 2 v. Port Said. Prometheus, Batavia n. Amsterdam 30 v. P&aang. City of Bagdad, Rotterdam naar Japan 30 v. Singapore. Ajax Kobe, n. üoUerdam p. 2 Perim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 1 (n.m.) te Cristobal. Dinteldijk, Rotterdam naar Vancouver 1 (n.m.) te San Francisco. Beemsterdijk 29 (n.m.) van New-Orleans n. Rotterdam. Bilderdijk, Churchil naar Rotterdam, via Londen en Antwerpen 4 (12 midd.) te Londen verwacht. Leerdam, Rotterdam naar New-York 1 (12.45 n.m.) 78 mijl W. van Bishops. HALCYONLIJN. Stad Arnhem 2 van Huelva te Rotterdam. Stad Amsterdam 2 van Vlaardingen naar Lulea. Vredenburg, Lulea naar Rotterdam pass. 1 Brunsbuttel. Stad Haarlem 2 van Bagnoli te Rotterdam. Rozenburg 2 van Sas van Gent te .Vlaardin- „J HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) vertr. 3 (n.m.) van Antwerpen. Meliskerk 2 Oct. van Beira naar Rotterd. Springfontein 2 van Amsterdam te Ant werpen. Helder 2 Oct. van Amsterdam te Beira. Heemskerk (uitreis) 4 te Port Said ver wacht. Klipfontein (thuisreis) 1 Oct. te Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 2 van Amsterdam naar West- Afrika. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk 1 Oct. van Rotterdam te Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) pass. 2 Oct. Gibraltar. Gaasterkerk (thuisr.) pass. 1 Perim. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari 30 van Macassar te Hongkong. JAVA—NEW-YORK LIJN. Saleier, New-York naar Java 1 te Sabang. Kota Radja, Java naar New-York 1 te Bos ton. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 30 Sept. van Gijon te Oporto. Bacchus 1 Oct. van Livorno naar Napels. Berenice 1 Oct. van Alicante naar Barce- iQASb Theseus, 2 Oct. van Stettin te Amsterdam. Vulcanus, Oran naar Rotterdam pass. 1 Gi braltar. Medea, 1 Oct. van West-Indië te New-York. Oberon, 1 October van New-York naar Lon den. Ulysses, Rotterdam naar Tanger 1 (11.26 v.m.) 100 mijl Z.W. van Land's End. Venezuela, West-Indië naar Amsterdam 2 van Havre 3 (1 n.m.) verwacht. Barneveld, Amsterdam naar Chili pass. 2 St. Michaels. Poseidon 2 van Kopenhagen naar Gdynia. Juno, 2 van Venetië te Amsterdam. Ganymedes 2 van Amsterdam naar Bre men. AANGEKOMEN 1 October: Ganymedes s.s. Constantza Bowling s.s. Leith Elfi s.s. Danzig Ousel s.s. Liverpool 2 October: Theseus s.s. Stettin Joh. van Oldenbarnevelt m.s. B'atavia. Kurmark s.s. Macassar Tabian m.s. Batavia VERTROKKEN. 1 October: Scaua Maecsk s.s, Baardingea Letchworth s.s. Sunderland Holland s.s. Gent Springfontein s.s. Antwerpen Vega s.s. Luebeck Lottinge s.s. New Castle Tartary s.s. Kirkcaldy 2 October: Randi s.s. Kopenhagen Nieuwe Engelsehe trailers, De reederij Irvin Johnson Ltd. te Kaap stad lieten den stoomtrawler Babiana bij Hall Russel Co. Ltd. te Aberdaan; de Consolida ted Fisheries Ltd. te Grimsby bij Smiths Dock Co. te South Bank de stoomtrawlers Gr»sisby Town en Preston Northend bouwen. Voo1* de reederij Jutland Amalgamated Trawlers Ltd. werd de stoomtrawler Lady Madeleine ge bouwd bij Cook, Welton Gemmel te Bever ley en voor de Pickering Haldanes Co. te Huil bij Cochrane Sons te Selby de stoom trawler Lord Snowdon Deze laatste werf bouwde ook nog den stoomtrawler Reeflower voor de Yorkshire Steam Fishing Co. te Hull Opgelegd. Op 1 October waren te Amsterdam opge legd: van de Stoomv. Mij. Nederland 7 sche pen met 53.732 bruto ton; van de Hollandsche Stoomboot Mij. 4 schepen met 5.703 ton; van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. 5 schepen met 30.628 ton; van den Kon. Holl. Lloyd 1 schip met 4.265 ton. Tezamen 18 schepen met 113.336 ton tegen 18 schepen met 107.336 ton op 1 iSeptember,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6