DE BILT VERWACHT WORDERDÉ SCHEPER: Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Agnita Axteri Mend-i Allan Annagher Eaarn Bodegraven Belridge Boskoop British Pluck Clytoneus Cordillera Chr. Huygens Ceres Daybreak Dolius Dijkwater Den Haag Eemland Fauna Grootekerk Gaasterkerk Gerda Vith Glanton Halle Harpagus Hermes Hamdale Irini Juno Kreta Klipfontein Luneburg Maasland Meerkerk Margaretha Mapia Mars Molenwater Melampus Maaskerk ■Merope Menes Orion Orestes Orania Ootmarsum Poelau Bras Prometheus Poelau Laut Preradovic Poseidon Queensland Transport Randfontein Raila Rhea Stentor Salland South Wales San Marco Usfcmoor [Venezuela Van Renselaer Vulcanus Zaanland Chili Curasao La Plata Kalix Rouaan 8 Oct. heden 25 Sept. van Ouragao. 30 Sept. te Londen. in lading. 26 Sept. vertrokken. 29 Sept. vertrokken. Chili Chili Constantza Hamburg Swansea heden 24 Sept. van Arica. 25 Se-pt. van Corral, in lading. in lading. 29 Sept. vertrokken. Batavia W. Indië Ned. Indië Bourgas 4 Oct. 5 Oct. 23 Oct. 20 Oct. 1 Oct. te Londen uitgeklaard. 24 Sept. van Barbados. 30 Sept. van Sabang. 30 Sept. van Stambou-1. La Plata Batavia Rosario New Orleans 7 Oct. 15 Oct. 26 Oct. 20 Oct. 26 Sept. van St. Vincent. 13 Sept, van Belawan. 24 Sept. vertrokken. 1 Oct. te Aruba. Pt/Natal 24 Sept. vertrokken. Venetië 23 Oct. 30 Sept. te Triëst. Japan Oost Azië Pernau Bilbao (v. IJm.) 4 Oct. 3 Oct. van Port-Sudan. 25 Sept. van Colombo. 28 Sept. vertrokken, in lading. Ned. Indië Rosario Hamburg Rosario 8 Oct. 10 Oct. 27 Sept. te Barcelona, pass. 1 Oct Madeira. in lading. 29 Sept. v. Buenos Aires Constantza in lading. Venetië 2 Oct. pass. 2 Oct. Beac-hy-Head. Mexico Zuid Afrika 28 Oct. 1 Oct. van Cristobal. 1 Oct. te Genua. Ned. Indië 18 Oct. 29 Sept. van Aden. Buenos-Aires Japan Hernösand Ned. Indië Venetië Rosario Batavia West Afrika Valencia Macassar 16 Oct. 24 Oct. 18 Oct. 8 Oct. 26 Sept. van Bahia. 25 Sept. te Yokohama. 26 Sept. van Umea. 26 Sept. van Colombo. 1 Oct. te Xante, in lading, vertrekt 6 Oct. 1 Oct. van Lagos. 1 Oct. te Setutoal. 1 Oct. van Padang. Alexandrië Bourgas Buenos Aires La Plata 10 Oct. 10 Oct. 20 Oct. 29 Sept. van Palermo. 29 Sept. van Calamata. 1 Oct. van Santos. 1 Oct. van San Nicolas. Ned. Indië Batavia Hamburg La Plata Danzig- 10 Oct. 4 Oct. 13 Oct. 2 Oct. van Napels. 30 Sept. van Padang. 3 Oct. vertrokken. 26 Sept. v. Buenos Aires, in lading. La Plata 5 Oct. 26 Sept. van Las Palmas. Zuid Afrika Constantza Danzig 3 Oct. 8 Oct. 3 Oct. van Antwerpen, pass. 26 Sept. Gibraltar, in lading. Batavia Buenos Aires Rosaria Bona 1 Nov. 29 Oct. 3 Oct. 3-0 Sept. van Belawan. 2 Oect. vertrokken. 26 Sept. v. Buenos Aires. 27 Sept. van Gibraltar. Archangel 6 Oct. 27 Sept. vertr-ofcken. West Indië West Indië Genua 3 Oct. 14 Oct. 7 Oct. 2 Oct. van Havre. 27 Sept. V.Paramaribo, pass. 1 Oct. Gibraltar. Hamburg in lading. Behalve Bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. VISCHBERICHT AMSTERDAM. Aangevoerd door 3 motorbotters, benevens consignatiezêndingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyterkade, Amsterdam. Besomming der botters: 3,464,49. Handschol per kist 1113. Kleine schol 6.508. Schar 45. Groote Tongen per KG. 1.30. Middeltongen per K.G. 11.15. Kleine Tongen per K.G. 1. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal, per pond 22—30 ct. Bot per pond 1520. Harder bokking per 100 stuks 1.502. Garnalen per 12,5 K.G. 1.252.50. IJMUIDEN EXCURSIE NAAR DROSTE. De Velser afdeeling der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen bezocht gisteren de cacao- en chocoladefabrieken der firma Droste te Haarlem. Een groot aantal dames nam aan dezen tocht, welke per autobus gemaakt werd, deel. Dat de animo voor de excursies naar Droste onder de leden groot is bewijst het feit, dat dit reeds het tweede uitstapje naar deze fa brieken is in dit seizoen, terwijl Donderdag a.s. de derde en laatste groep damesleden een be zoek aan de fabriek zal brengen. DE NOORDZEESLUIZEN In de maand September zijn door de Noord zeesluizen geschut: uit zee 286 stoom- en mo torschepen met een inhoud van 1 870.593 M3. en naar zee 291 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.910.964 M3. VECHTPARTIJ. Twee varensgezellen kregen het dezer dagen met elkaar aan den stok; evenals in den regel het geval is bij dergelijke oneenigheden, was ook hier de staking van verleden jaar de schuld van de oneenigheid. Deze liep uit op een vechtpartij, waarbij een der betrok kenen, zekere V. zoodanig geraakt werd, dat hij zich door een dokter moest laten ver binden. Met een flink blauw oog ging V. het zeegat uit. VLAG HALFSTOK. In verband met het overlijden van den heer K. Minneboo is op het gebouw der IJmuider Federatie de vlag halfstok geheschen. WEER VEEL VRAAG NAAR ONBEHEERDE RIJWIELEN. Er is de laatste dagen weer veel vraag naar onbeheerde rijwiel, zoodat het wel aan te bevelen is, een rijwielslot aan te schaffen. Achtereenvolgens zijn de Keizer Wilhelm straat, de Kanaalstraat, het Koningsplein en de President Steijnstraat getuige geweest van het feit dat een aldaar geplaatst rijwiel door iemand is meegenomen, die er nog nooit eerder op had gezeten. En nu kan de politie er weer naar zoeken. Maar in den regel is het wel „weg is weg". DAMCLUB IJMUIDEN. Dinsdagavond werden de jubileum wedstrij den voortgezet. De uitslagen luiden: Laros- Ligthart 20; De Boer-Outenaar 11; H. Buis-Visser 11; K. v. d. Outenaar-Post 02, Ott-Vrijhoef 11; v. d. Heyde-T. Postma 2—0, v. d. Velde-B. Dukel uitgesteld; G. Postma- Koetsier afgebr., J. v. d. Beurs-J. Smit 02, Schouten-Ras uitgesteld; v. d. Sluis-v. Stra len 02, Bais-Kramer afgebr.; Diederiks-De Jong 2—0; v. d. Heijde-T. Postma 2—0; Scha- ger-D. Postma 20; F. Dukel-Engelhart 2—0; Van de onderlinge competitie was de uit slag als volgt: Dukel-Basstra 11, Broek-Visser 1—1; Schaap-Suyk 02; v. d. Gaaag-Ligtendaal 2—0. Donderdagavond zullen de nederlaagwed strijden worden voortgezet. IJmuiden II ont vangt St. Pancras I en IJmuiden IV ontvangt St. Pancras III terwijl D.C.IJ. III een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de overige spelers van St. Pancras zullen spelen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.63 Griet per 50 K.G. f 29—f 16.50 Tongen per K.G. f 1.30—f 0.75 Groote schol per 50 K.G. f 24f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 4.90 Schar per 50 K.G. f 11—f 4.40 Tongschar per 50 K.G. f 30—f 22.50 Rog per 20 stuks f 18f 11 Vleet per stuk f 2.75 Kleine poon per 50 K.G. f 8f 3 Groote schelvisch per 50 K.G. f 38—f 24 Middelschelvisch per 50 K.G. f 31f 22 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 26.50 f 16.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 19.50f 6.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 69—f 40 Groote gullen per 50 K.G. f 16—f 6.40 Wijting per 50 K.G. f 6.30—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 9—f 4.60 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.75 Leng per stuk f 1.50^—f 0.90 Koolvisch per stuk f 1f 0.14 Versche haring per kist f 5f 1.10 Klein middelhake per 50 K.G. f 39f 35 Kleine hake per 50 K.G. f 26.50—f 22 BESOMMINGEN. Trawlers Gerberdina Johanna IJM. 38 1150 manden f 6940. Timor IJM. 491 325 manden f 3300. IJselmond IJM. 78 350 manden f 2980. Zwarte Zee IJM. 27 95 manden f 1560. Alkmaar IJM. 31 700 manden f 5810. Margaretha IJM. 94 210 manden f 2990. Sylvain IJM. 116 250 manden f 2400. Julie Struyf IJM. 159 80 manden f 1660. Dolfijn IJM. 103 100 manden f 1640. Kotter; E 128 f 1390. Besomming van 1 kotter en 4 motorloggers nog niet bekend. Schitterende reis van de Gerberdina Johanna. Hoogste besomming in 1934. Zooals wij gisteren hebben gemeld bestond de mogelijkheid dat de Gerberdina Johanna IJM. 38, die zich had aangemeld met een vangst van 1150 manden, een recordreis zou maken. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn; de trawler besomde niet minder dan f 6940 en verbeterde hiermede het record, staande op naam van de Caroline IJM. 26, die 7 Maart j .1. binnen was met f 6900. Het resultaat van de Gerberdina Johanna is daarom nog gunstiger, omdat deze trawler een reis maakte van 12 dagen, terwijl de Ca roline 14 dagen in zee was LIJK VAN VAN HOEVEN AANGESPOELD. Naar wij vernemen is in Egmond aan Zee een lijk aangespoeld, dat door de familie is herkend als te zijn van den Amsterdammer Van Hoeven, die Zondag 23 September tijdens een storm van de pier is afgeslagen. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Woensdag October 1934 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-radio: Aldabi, Alwaki, Baloeran, Christiaan Huy gens, Costa Rica, Crijnssen, Dempo, Flandria In-drapoera, Johan de Witt, Kota Agoeng, Kota Nopan, Kota Tjandi, Marnix van St. Aldegon-de, Orania, Poelau Bras, Poelau Roe- biah, Van Rensselaer, Rotterdam H.A.L., Si- bajak, Statendam. VELSEN DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN SEPTEMBER. In de maand September zijn voor de havens in onze gemeente aangekomen 56 zeeschepen Voor de Hoogovens kwamen aan 21 schepen, waarvan geladen met erts 5 en met steenkolen 3, terwijl 13 schepen aankwamen om ijzer te laden. Er vertrokken 22 schepen, waarvan 13 met een lading ijzer. Hiervan waren bestemd voor Zweden 4, Estland 2, Finland 2, 2 voor Middellandsche Zeehavens, 1 voor Engeland, 1' voor Roemenië en 1 voor Noord-Amerika. Verleden jaar kwamen in September 30 schepen voor de Hoogovens aan, waarvan 13 met erts en 3 met kolen, dus 16 geladen sche pen, tegen thans maar 8. Er vertrokken toen 15 schepen met een lading ijzer. Voor de pa pierfabriek kwamen aan 6 stoomschepen met ïout, tegen verleden jaar eveneens 6 in die maand. Verder kwamen voor IJmuiden nog aan 29 zeeschepen, waarvan 2 met ijs, 1 met makreel en 1 met stukgoed, benevens 1 om zwavelzuur te laden, 1 om te bunkeren, 1 om te reparee ren, 1 om motorolie in te nemen, 2 als bijleg ger. Er vertrok van IJmuiden een stoomschip met fruitpulp naar Engeland. Verleden jaar kwamen voor IJmuiden 22 schepen aan in September, dus thans 7 schepen meer. BURGERLIJKE STAND.' Bevallen: PI- TervoortBaltus, d. Driehuizer- kerkweg 48, Velsen. W. C. Lijnzaad—Ooijevaar, z. Kennemerlaan 104, IJmuiden. M. H. Krul Kuiper, z. Kennemerlaan 94, IJmuiden. C. J. Kramersv. d. Moor, z. Hyacintenstraat 6, Santpoort. G. A. Beltzvan Os, z. en d. Rijks weg 228, Santpoort. C. M. HaverNijssen, z. Kortenaerstraat 7, IJmuiden. E. M. Baxvan der Mast, d. Zuiderkanaalweg 41, Velsen. A. M. Kee—Zwanenburg, d. Wijkerstraatweg 148, Velsen. A. v. d. Boogaard—Pronk, z. Kenne merlaan 159, IJmuiden. J. PiersmaZwier, z. Tuindersstraat 122, IJmuiden, C. M. Hommes- Snijders Blok, d. Pres. Krugerstraat 29, IJmui den. Overleden: Alida van der Wal, 73 jaren, wede van A. Kluft, Trompstraat 63, IJmuiden. Hen- derik Hendriksen, 57 jaren, echtgen. van H. Roodnat, Frogerstraat 1, IJmuiden. Gijsberina van der Veer, 66 jaren, echtgen, van C. Polder vaart, Enschedéstr. 31, IJm. Hubertus Huij-sr, 48 jaren, echtgen, van T. Bakker, Breesaap- straat 34, IJmuiden. Catharina Tramper, 68 jaren, echtgen. van W. Zoontjes, Stationsweg 47, IJmuiden. Lodewijk Cornells van Geldorp, 6 w-, zoon van Th. G. van Geldorp, Biezenweg 21, Santpoort. Collecte plaatselijk Crisis-Comité. wéliijH van Bét völE tot aoêt «ffljuen, meen IS er toch de aandacht op te moeten vestigen, dat het Crisis-Comité, door zijn ervaring en goede organisatie in staat is, juist die gevallen te vinden en te onderzoeken, waar hulp en steun het meest noodzakelijk zijn en waai de nood het hoogist is. Later zal dan bij de milde gevers misschien het gevoel van vol. doening kunnen blijven bestaan, wanneer deze ontzettend langdurige crisis eens tot het verleden zal behooren, dat zij naar hun uiterste vermogen hebben meegewerkt om hun behoeftige medeburgers door dezen hangen tijd te helpen. Daarom, geeft veel en geeft ruim, laat niemand de aanvrage van het Crisis-Comité zijn deur zond-er bijdrage laten voorbijgaan. Ook de kleinste giften zijn welkom en noodig Mi". F. L. J. E. RAMBONNET burgemeester van Velsen. VERKEERSONGEVAL. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de buitenplaats Waterland slipte een motorwiel- rijder, doordat ter plaatse een plas olie op den lag. De duorijdstyer en motorrijder vielen beiden tegen den grond, waardoor de rechter arm van de duorijdster uit de kom raakte. De motorrijder kreeg ontvellingen aan rechter been en -arm. De duo-rijdster werd per auto naar het ziekenhuis overgebracht, nadat zij eerst door Dr. Boosman was behandeld. De motorrijder kon zijn weg op eigen motor ver volgen. Een persoonlijk woord van Velsens burgemeester. Morgen zal het Crisis Comité ook binnen deze gemeente zich weer tot -de ingezetenen wenden, om een ruime bijdrage ten einde den ondersteuningsarbeid van werkl-oozen en behoeftigen in de komende wintermaanden te kunnen voortzetten. Volgaarne voldoe ik aan het verzoek van den voorzitter van het Plaatselijk Crisis- Comité om de campagne, die het P. C. C weer van de zoo hoognoodige kasmiddelen zal moeten voorzien, aan de inwoners der ge meente Velsen ten warmste' aan te bevelen. Het is toch een onmiskenbaar feit, dat in den komenden winter van het Crisis Comité veel, buitengewoon veel, zal worden gevraagd, om aan den allerwege heerschenden nood tegemoet te komen. Nu de steunbedragen ock en vooral in deze gemeente vrij belangrijk verminderd zijn, zal veel meer aanvullende steun noodig zijn dan vorige jaren het geval was. Ik kan mij indenken, dat bij het publiek, dat nu een bijdrage wordt gevraagd, wel eens de verzuchting wordt geslaakt: „Alweer een collecte", nu er juist in de laatste maanden reeds zoo ontzettend veel voor andere eveneens nuttige, doeleinden van weldadigheid wordt gevraagd. Zonder iets af te doen aan die an deren, die ook op een of ander terrein het meldt: Hoogste barometerstand 759.8 m.M. té Marseille. Laagste barmometerstand 738.8 ml. te Malinhead. en voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt tot betrok ken met regen. La-ter opklarend, overdag iets koeler. BEVERWIJK Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden Tuinders willen productie steun. Nog meerdere wenschen. Onder voorzitterschap van den heer Van Kampen kwam Dinsdag in café „De Pool" te Amsterdam de Ned. Tuindersbond in een buitengewone algemeene vergadering bijeen; zulks ter bespreking van de algemeene lijnen der toekomstige actie. Er was veel belangstelling. Het was de eerste maal, dat de bond in landelijk verband bijeenkwam. Het is thans juist een jaar ge leden. dat de bond (op 5 October) te Loos- duinen werd opgericht. De voorzitter wees op de kracht van een drachtig streven met terzijdestelling van „de kleine dingen" in dezen zoo moeilijken tijd. Ieder individu moet zulks heseffen. Zoo kan de bond veel en nuttig werk werk doen. Spreker memoreert de toetreding van den bond uit Noord-Holland. Deze samensmelting heeft groot nuttig effect. De vergadering sprak zich vrijwel unaniem voor productiesteun uit. Op voorstel van de afd. Koedijk werd tevens besloten, voor zoover noodig, voor aanvullen den steun te ageeren. Daarna werd gedicussieerd over de richt lijnen. Geëischt werd o.a. een Crisis-hypo- theekwet en een commissie van beroep, als mede een jaarlijksche herschatting van de grondwaarde. Voorts een opschorting voor vijf jaar van het executierecht en instelling- van een Staatshypotheekbank. Anderzijds werd gevraagd, hoe' de Bond staat tegenover de indivïdueele gevallen zoo lang de regeering er niet in voorziet. De voorzitter wijst op den druk van de te hooge rente. Renteverlaging moet er komen, gebaseerd op een indexcijfer. De regeering zou, naar spr. vernam, werkzaam zijn in de richting van de instelling eener Staatshypo- theek „Dierenbescherming geen overdrijving." De internationale beweging der Dierenbe scherming heeft, eenige jaren geleden, be sloten tot de instelling van een jaarlij kschen Dierendag, waarop het recht der dieren op bescherming in het middelpunt der publieke belangstelling wordt geplaatst. Als datum voor dezen Dierendag is gekozen de vierde October, de sterfdag van Franciscus van Assisi, den grooten vriend van het dier. In verband nu met het feit, dat de vierde October naderende is, heeft de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren in „Witteburg" ten den Haag een persconferentie gehouden. Een groot aantal journalisten is ver schenen en welke dierenbeschermers, des kundig op het gebied van politie, van tech niek en van de medische wetenschappen, heb ben bijgewoond tot het geven van voorlichting. De heer A. C. Rochat, voorzitter der, door het bestuur van de Nederlandsche Vereeni ging tot Bescherming van Dieren ingestelde perscommissie, heeft een rede uitgesproken, waarin hij opmerkte, dat er menschen zijn, die vragen, wat men toch met dierenbescher ming wil, zoo lang er nog zoovele menschen zijn, die lijden door armoede, door werkloos- 754 m.M. 63 F. 56 F. 58 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOGWATER TE IJMUIDEN Donderdag v.rn. 0.09 uur; n.m. 12.44 uur. Vrijdag v.m. 1.07 uur; n.m. 1.35 uur. Zaterdag v.m. 1.51 uur; n.m. 2,08 uur, heid enz. Men zegt, dat het met de mis handeling van dieren niet zoo erg is gesteld en dat tal van menschen er heel wat slechter aan toe zijn. Men voegt er vaak bij, dat het geen tijd is voor een Dierendag, zoo lang de Menschendag tot in een verre toekomst blijft verschoven. Maar, stelde spr. tegenover deze redeneering, het feit, dat er menschen zijn, die ontberen, mag geen reden wezen om de dieren te laten verkommeren. Hij noemde het onsociaal om een breuk te wil len slaan in.de gemeenschap van menschen en dieren. „Dierenbescherming" verlicht bo vendien het lot van menigen mensch door bij voorbeeld bezitters van trekhonden in de ge legenheid te stellen zich voertuigen op lucht banden aan te schaffen en het eigenaars van paarden mogelijk te maken, beter tuig voor hun dieren te gaan gebruiken. Spr. stelde voorts in het licht, dat dierenbeschermers niet blind zijn voor menschelijke ellende, maar zij zien in, dat het verkeerd is, een. schakel stop te zetten, omdat een andere schakel stroef loopt. Wie menschelijk ge voel loochent tegenover het dier, geeft reden tot twijfel aan zijn waarachtig gevoel tegen over den medemensch. Men verwijt, merkte spr. verder op, aan Dierenbescherming" vaak overdrijving. Par ticuliere personen met een al te teeder hart overdrijven wel eens, maar niet de organisa torisch optredende „Dierenbescherming". Nadat nog de eere-voorzitter der Ned. Vereeniging, Jhr. Quarles van Ufford, het woord had gevoerd, werden bij de gedachten- wisseling nog tal van kwesties belicht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 October. Bevallen 28 September: F. van Loenen— v. d. Tuin, z.; 29 September :H. J. Kouijzer v, d. Schalk, d., 30 September: E. M. Heeman Oostdam, z.: J. A. VuijkBlonk, z.; J. S. Houwert—le Grand, z.; M. Bakker—Manten, z.; 1 October: A. Pettersonde Boer, d. Overleden 28 September: G. H. van Santen, 83 j., Spaarne; 29 September: G. Gonggrijp- de Vries, 61 j., Voorzorgstraat; D, Hoorn 60 j.» Twijnderslaan; L. P,, 5 mnd., z. v. P. C. v. d. Putten, Kamperlaan; 30 September: A. Vonk—v. d. Eng, 69 j., Bilderdijkstraat; J. M. Gortman-sSchneider, 63 j., Gasthuisvest; 1 October: J. A. B. Rangé, 77 j., Schotersingel. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 3 OCTOBER Thalia Bioscoop: Buster Keaton en De Ro- deon Kampioen. 8.15 uur. Bioscoop de Pont: De Bewaarschool. 8 uur. DONDERDAG 4 OCTOBER Thalia: Revue „Dat doet de deur dicht", 8.15 uur. Prinses Juliana met de leden van het Nationaal Crisis Comité hij de uitzending van Dinsdagavond.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7