De verbetering van het wegennet. DE PARTICULIERE WAPENINDUSTRIE. Wat het Rijk en de Provincie deden. VOltMDAM fllHDEM :r=r=.J RUKWtqEiï *X*X PROV. V/EQEN VOLTOOID IN UITVOERlNq. Irt VOORBtREIDinq. BREÜKEIEM Wij geven hierboven een kaart waarop aan-' gegeven is wat het Rijk en de Provincie Noord- Holland reeds gedaan hebben en wat zij nog zullen doen om het wegennet in onze omge ving te verbeteren. De volgende rijkswegen zijn (op enkele ver beteringen op onderdeelen na) gereed: HaarlemAmsterdamHaarlemLeiden Ha arlemAlk maar In aanleg is een weg VelsenAmsterdam. Het eerste gedeelte aan den kant van Velsen is gereed. Ook is in aanleg een weg AmsterdamSas- senheim, die aansluiting geeft op den weg naar Leiden en den Haag. In de toekomst kan het verkeer Amsterdam—Leidenden Haag dus buiten Haarlem omgaan. Ook wordt nog een nieuwe weg aangelegd AmsterdamMijdrecht om vandaar een ver binding tot stand te brengen met Gouda en omgeving. De provincie legt een nieuwen weg aan Haar lemSchipholAmstelveenDiemen's Gra- veland—Bussum. Het gedeelte Haarlem- Nieuwe Meer is klaar. Dan een- nieuwe weg HaarlemHeemstede AalsmeerUithoorn. Het deel HaarlemAals meer is klaar. Door deze wegen zal het verkeer Haarlem het Gooi en Utrecht veel verbeterd worden. In aanleg (eenige stukken zijn al klaar) is een weg HaarlemPurmerend en Alkmaar via Assendelft. Evenzoo een weg BakkumKrommenie WormerveerHembrug. Van de 345 K.M. primaire wegen die de Prov. Waterstaat in de geheele provincie aan legt zijn thans 85 K.M. in voorbereiding, ter wijl 133 K.M. voltooid zijn. Wat de provinciale wegen betreft is het volgende mede te deelen: Tracé Haarlem-Schiphol-Amstelveen-Die- men, 's Graveland, Bussum. De minister van Waterstaat heeft onlangs verzocht de overbrugging van-de spoorlijn HaarlemHoofddorp (bij het kruispunt Spaarnwouderweg en Spieringweg) nog eeni- gen tijd uit te stellen, opdat eerst zal kunnen worden overwogen, of de spoorlijn wellicht voor opheffing in aanmerking komt. In verband met de van den Minister van Defensie verkregen toestemming om in af wachting van de totstandkoming van de akte van overdracht over de terreinen van het fort Schiphol te beschikken, zijn het fort en de overige gebouwen voor het grootste gedeel te gesloopt. De aanbesteding van den onderbouw van de brug heeft dezer dagen plaats gehad; de laagste inschrijving bedraagt f 115.700. Met de gemeente Amsterdam is een regeling getroffen, volgens welke tegelijk met den aanleg van den oprit naar de nieuw te bou wen brug, een nieuwe toegangsweg naar het vliegveld Schiphol zal worden gemaakt en waarin tevens voorzien is in een tij del ij ken toegang naar het vliegveld gedurende de uit voering van de werken. Het grondwerk van het gedeelte van de aarden baan tusschen den Amstelveenschen weg en den Amstel tot Ouderkerk is voltooid. Het viaduct in de spoorlijn Amsterdam-Am- stelveen-Aalsmeer, dat door d,e Nederlandsche Spoorwegen voor rekening van de provincie Noord-Holland gebouwd wordt, nader zijn voltooiing. Het grondwerk van het gedeelte van den weg tusschen het voormalig Bijlmer tolhek en de Gaasperbrug is onlangs aanbesteed voor f 147.000. Het ontwerp-bestek voor het werk in den Aetsveldschen polder is gereed. Onder dit werk zijn begrepen de beide opritten naar de te bouwen brug over het te verbroeden Mer- wedekanaal. Tracé HaarlemHeemstede AalsmeerUithoorn De aansluiting Wipperplein—Ringvaart bij den Cruquius is voltooid en onlangs in gebruik gesteld. De opritten naar de brug over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder bij Aals meer, het aanbrengen van de fundeering en de deklaag op deze opritten, het aanbrengen van de fundeering op het gedeelte tusschen bovengenoemde Ringvaart en de Ringvaart van den Stommeerpolder en het aanbrengen van de deklaag tusschen de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder en den Dorpsweg van Aalsmeer, zijn eveneens voltooid. Het viaduct onmiddellijk benoorden het em placement Aalsmeer hetwelk door de Neder landsche Spoorwegen op kosten van de Pro- dan vincie wordt gebouwd, is voor meel de helft voltooid. De onderhandelingen met het Rijk om trent de overname van den Militairen weg tuschen de Thamersluis en de kom van Uit hoorn zijn vrijwel beëindigd. Nu ook met de gemeente Uithoorn omtrent het in de Ge meente te volgen tracé van den provincialen weg overeenstemming is verkregen, kan eer lang met de uitvoering van het werk tusschen het bovengenoemde viaduct en den Amstel worden aangevangen. Terzake van de aan sluiting van den weg op Utrechtsch gebied hebben wij ons nader met onze Ambtgenooten van die Provincie in verbinding gesteld. Rijksweg AmsterdamSassen- heim zonder zijwegen. Van Amsterdam naar Sassenheim wordt een nieuwe rijksweg aangelegd voor snel ver keer- die geen enkele andere weg zal kruisen, maar die alle zijwegen zal overbruggen, roodat men met recht van een snelverkeerweg zal mogen spreken. De toegangswegen worden zoo aan gelegd dat het verkeer direct in de richting wordt geleid die het moet hebben, zoodat ook in dit geval geen rijweg wordt gekruisd. De weg begint bij de baan van de ringspoor te Amsterdam en buigt af naar den Sloter- weg, kruist dan de Ringvaart, de Spaarnwou derweg bij den Aalsmeerderweg, loopt langs de Slotertccht tot den Lisserweg, en buigt een eind verder, (waar het Burgerveen heet) naar het Zuid Westen af om ten Westen van de Leghwater aan de Ringvaart te 1 omen. Dit voor zoover de weg in Noord Holland ligt. De weg zal uit twee gescheiden banen be staan, waar tusschen een berm komt van drie meter met een ligusterhaag, die groote voor- deelen heeft tegen verblindende lichten. Het scheiden van de twee banen is uiteraard van belang voor snelverkeer. Het dwarsprofiel wordt van Amsterdam tot Burgerveen, dus op de plaats waar de weg naar Sassenheim afbuigt 35.50 nieter. Van de afbuiging tot de Ringvaart wordt het dwars profiel 29.50 meter, doch voorloopig wordt de geheele weg niet breeder dan 29.50. Het ver schil tusschen deze beide deelen is dat het eerste stuk (AmsterdamBurger veen) opge nomen zal worden in den weg die t. z. t. be oosten Leiden zal aansluiten bp den weg van Utrecht naar Leiden. Doch zooaLs gezegd is wordt de weg voorloopig overal gelijk breed en kan zoo noodig later aan het eerste stuk een verbreeding worden gemaakt. Het is waarschijnlijk dat de geheele weg, van Amsterdam tot aan de Ringvaart in het Zuiden, eind 1937 gereed zal zijn, en als men weet wat er allemaal moet geschieden lijkt dat geen wonder. De brug van de Noordelijken Ringvaart bij Sloten is in uitvoering, het viaduct over den Spaarnwouderweg, bij Schiphol, is klaar, het viaduct over den Vijfhuizerweg is in uitvoe ring, en het viaduct over den Kruisweg is bijna klaar. De bruggen over het voor- en achterkanaal van den militairen dijk bij Hoofddorp zijn klaar, het viaduct van den Bennebroekerweg is in uitvoering, dat van den Vemieperweg is bijna klaar, dat van den Vijf huizerweg is in uitvoering en deze maand wordt het viaduct over de kruising Lisserweg Sloterweg aanbesteed. Voorts komen er nog een viaduct over den J. P. Heyerweg. die over den Rijksweg wordt geleid, een brug over de hoofdvaart bij Abbenes, en een brug over de Zuidelij ke Ringvaart. Het grondwerk is klaar van het begin in Amsterdam tot de Ringvaart, van de Sloter- tocht tot de spoorlijn bij Aalsmeer én van den Kruisweg tot den Vennepsrweg. Li uitvoering is het stuk van de Ringvaart bij Sloten tot de Slotertocht. De weg die aan een kant voorloopig een fietspad zal krijgen, is verdeeld in twee rij banen van zes meter. Van Amsterdam naar Burgerveen zal dal later dus worden negen meter. Men is met het werk begonnen in Maart 1933, nadat in April '32 het eerste bestek was aanbesteed. De raming was 7,9 millioen, doch waarschijnlijk zal alles bij elkaar niet meer dan 6 millioen gulden kosten, voor 26 K.M. lengte. Gemiddeld hebben enkele honderden men- schen hier werk door gekregen. Hun getal wisselt uiteraard wel, al naar gelang de be stekken die worden uitgevoerd, doch het be- teekent een groote werkverruiming, ofschoon het niet als zoodanig is aangevat. De a.s. Luchtrace Engeland Melbourne. „Onmogelijke" regels voor de deel nemers. Men vreest dat het pro testen en disputen zal regenen. Smirnoff in een Engelsche machine? (Van onzen Londenschen correspondent) LONDEN, 1 October De uitgave van de bestuurders-brochure door de Royal Aero Club, waarin de voorwaar den worden opgesomd voor de deelnemers aan de vliegwedstrijden voor de MacRobert- son-trofee van Engeland naar Australië, heeft in vliegerskringen en bij hen, die zich voor deelnemen aan den wedstrijd voorbereiden wel wat ontsteltenis gewekt. Vrij algemeen is de meening verbreid dat eenige regels niet in acht genomen zullen kunnen worden en dat er ernstig gevaar bestaat voor protesten en meeningsverschillen, welke van de zoo groot- sche onderneming een fiasco zouden kunnen maken. Met de bepalingen voor de handicap race gaat het wel, maar zij die het snelst den afstand willen afleggen dreigen herhaaldelijk b ij de bestaande regels op last en belemme ring te stuiten. Zij moeten rekening houden met de mogelijkheid da.t douane-diensten hun reis ophouden en dat op controle-punten brandstof officieel zal worden gepeild. Op verplichte landingsterreinen moet de bestuur der zijn machine naar een met een vele vlag aangegeven punt taxiën en zich daar onder werpen aan een geneeskundig onderzoek, meer in het bijzonder bestemd om na te gaan of hij met succes gevaccineerd is. Piloten die aan den snelheidswedstrijd meedoen hebben zich al voorgenomen zoo weinig mogelijk tijd te besteden met het bijvullen van benzine en zullen er zeker ernstig bezwaar tegen hebben dat een controleur met een peilstok kostba ren tijd komt opeischen. Een machine die het eerst op een controleveld aankomt heeft den voorrang bij het innemen van brandstof, maar het is niet duidelijk voor het geval ma chines met zeer gering tijdsverschil aanko men, welke machine geacht wordt het eerst aan te komen, een machine die het eerst den grond aanraakt of een machine die na een verplicht rondtaxiën het eerst de gele vlag bereikt. De deelnemers ontvangen in de brochure de waarschuwing dat zij gedisquali- ficeerd kunnen worden indien zij wetten en verordeningen betreffende luchtvaart van de landen, waarover zij vliegen, niet in acht ne men. De belanghebbenden wijze er op dat het wat moeilijk zal zijn wetsbepalingen en veror deningen van alle landen, die de vliegers aandoen, in het hoofd te prenten en dat deze bepaling daarom meer gelegenheid maakt voor protest en dispuut. Men verwacht dat er 40 deelnemers zullen zijn. Hun machines moeten zeven dagen voor het vertrek (de race begint op 20 October in den vroegen ochtend van het afgelegen vlieg kamp van Milaenhall) op het terx-ein aanwe zig zijn. Zeven dagen om 40 machines te on derzoeken, te wegen en goed te keuren, is krap genoeg gemeten. Machines die meer dan 4yj ton wegen kunnen niet in Mildenhall ge wogen worden, maar moeten er voor naar Croydon gaan. De Morning Post vertelt dat de piloot van den Prins van Wales, de luitenant vlieger E. H. Fielden, die aan den wedstrijd mee zou doen in een De Havilland Cornet (speciaal voor deze race gebouwd) van dit voornemen heeft afgezien en dat er sprake van is dat Smirnoff hem zal vervangen. Het blad her innert aan Smirnoff's prestaties op de Am- sterdam-Batavia route en herhaalt, hetgeen vele Engelsche bladen reeds als hun meening hebbe nuitgesproken, dat de Nederlandsche piloten van de Amsterdam-Batavialijn alle andere deelnemers in ervaring en kennis van de route overtreffen. De Engelschen zouden uiteraard echter liever zien dat een Engelsch- man de machine bestuurde. A. K. VAN R. Moordaanslag te Gouda. GOUDA, 2 October (V. D.) Hedenmorgen heeft alhier een moordaanslag plaats gehad. Tusschen den houder van een bodehuis van de Nieuwe Markt, J. R. en den eigenaar van het pand, waarin dit bodehuis was gevestigd, den heer C. L., bestond een veete over de huur van dit perceel. Het gevolg daarvan was dat het pand door den eigenaar zou worden verkocht. R., die momenten van geestesver- bijstering heeft, had zich er in de afgeloopen week over uitgelaten, dat hij L. wel krijgen zou, waraop deze laatste de politie hiervan in kennis had gesteld. Vanmorgen half elf, toen L. bij het bode huis stond, kwam R. plotseling op hem af en stak hem met een mes in zijn hals. L. viel en R. sprong bovenop zijn slachtoffer, terwijl hij hem met het heft van zijn mes verder stomp te. De in de nabijheid wonende caféhouder Van H., die den aanslag zag gebeuren, greep een fiets en slingerdg deze tegen R.'s hoofd, waardooor deze van zijn slachtoffer viel en op straat rolde. Hij werd terstond overmeesterd. De man heeft blijkbaar in een vlaag van waanzin ge handeld, daar hij luid om de politie schreeuw de, die hem onmiddellijk in arrest stelde. L. bleek een halswonde te hebben van vier tot vijf c.M. lang, die ernstig bloedverlies ver oorzaakte. In ernstigen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis aan de Westhaven over gebracht. Oostenrijksche Nazi's zoeken toenadering met Schuschnigg. WEENEN, 2 Oct. (Reuter). Onder leiding van Reinthaller, een vriend van Hitier, heeft een groep Oostenrijksche Nationaal Socialis ten een actie op touw gezet om zich met de regeering Schuschnigg te verzoenen. Onder deze groep bevinden zich vooraan staande pei-sonen. Men wil de onafhankelijkheid van Oosten rijk verdedigen tegen ieder die ze wil aanval len en men wil deelnemen aan den wederop bouw van Oostenrijk door toe te treden tot het Vaderlandsche Front. Naar verluidt is bondskanselier Schuschnigg het plan gunstig gezind, doch de Heimwehr en een deel van de vroegere Christelijk socialen vertrouwen de Nazi's niet en verzetten zich tegen de verzoening. Volgens het plan van Reinthaller moet de verzoening met Kerstmis tot stand gekomen zijn. BIJ HET ZWEMMEN DOOR HAAIEN AAN GEVALLEN EN VERSLONDEN. BRISBANE, 2 October (V. D.) Een ge- pensionneerd spoorwegemployé uit Cardwell in Queensland, Robert Steele, is nabij Eva Is land, toen hij in de baai was gaan zwemmen, door haaien aangevallen en verslonden. Zijn vriend hoorde zijn hulpgeroep doch was on machtig hem te helpen. Verscheidene haaien vochten om het lichaam van den ongelukkige. Steele was vader van een gezin /an zes zoons en vier dochters. Engelsche Liberale Partij eischt onderzoek. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 1 October. Dezer dagen is bekend gemaakt dat de Li berale Partij, zoodra het Lagerhuis bijeen komt, van de regeering zal eischen dat zij een openbaar onderzoek zal laten instellen naai den handel in oorlogsmiddelen door Engelsche firma's. Deze stap is voortgekomen uit de op zienbarende onthullingen van een gelijksoortig onderzoek voor een commissie van den Ame- rikaanschen Senaat. Over de beteekenis van deze onthullingen" woi'dt verschillend geoor deeld. In vele gevallen hebben ze slechts ver teld dat praktijken, die zich in allen handel voordoen, ook aan den handel in wapentuig niet vi-eemd zijn. Maar juist omdat het hier wapenen geldt, wordt aan de resultaten van het onderzoek in Washington sensationeele beteekenis gehecht. De fabrikanten van wa penen vei-klaren altijd dat er vraag is naar hun producten en dat andere fabrikanten aan de vraag zouden voldoen indien zij het niet deden. Zij gaan nog verder en leggen uit dat zij in dezelfde positie verkeeren als scheikun dige laboi-atoria, waar genees- en verdoovings- middelen worden vervaardigd welke mensehe- lijk lijden kunnen voorkomen, maar bij mis. bruik ellende en dood veroorzaken. Met andere woorden, zij beroepen er zich op dat wapenen noodzakelijk zijn voor bescherming en voor de handhaving van internationale orde en in ternationaal recht. Een weigering om wape nen te leveren zou geen doel treffen en tot chaos leiden. Zij die bezwaar hebben tegen de werkzaam heid der bewapening-firma's verklaren dat de staat zelf de middelen voor zijn bescherming kan vervaardigen. De tegenstanders van de particuliere wapenindustrie ontkennen de noodzakelijkheid van wapentuig en munitie niet. Zij meenen echter dat er ruimschoots bewijzen zijn dat de groote particuliere wa penfirma's een funeste rol spelen in de wereld als agenten voor oorlog en als oorlogverwek kers. Hun handelspraktijken zijn corrupt en zij doen een ontaardenden invloed gelden op de politiek. NIEUWE GETUIGENIS TEGEN HAUPTMANN? CHICAGO, 2 Oct. (Reuter-). De „Herald Tribune" publiceert een bericht, volgens welk de politie een ingenieur, William Dennis ge naamd, zoekt, die verklaard heeft Hauptmann in den nacht van de ontvoering nabij het huis van Lindbergh te hebben ontmoet. Hauptmann heeft Dennis van zijn auto uit om een luchtpomp gevraagd. Hauptmann was vergezeld van een vrouw en een man, die in een paai'dedeken gehuld, iets verborgen hield. Proces tegen Nazi-functiona rissen. MUNSTER, 2 October (V. D.) Voor de rechtbank te Munster stonden Zaterdag zes vooraanstaande functionarissen van de po litieke organisatie der Nationaal-socialisli- sche partij in Westfalen terecht wegens mal versatie, verduistering en misbruik van ver trouwen. Vier hunner weidden veroordeeld tot dwangarbeid voor den tijd van een tot d;ie jaar en boeten van 600 tot 6000 Mark. terwijl twee hunner werden vrijgespi-oken. De zitting was niet toegankelijk voor pers en publiek „in het belang van de veiligheid van den staat", aangezien men vreesde dat dergelijke zaken in het buitenland voor de propaganda tegen het Nationaal-socialisme uitgebuit zouden worden. Vakbond en werkgevers antwoorden Roosevelt. Op den oproep tot industrieelen vrede. SAN FRANCISCO, 2 October (V.D.) De voorzitter van de American Federation of Labor, die te San Francisco haar jaarlijksch congres houdt, William Green, heeft, in een scherpe rede geantwoord op president Roose velt's pleidooi voor industrieelen vrede. Deze vrede was slechts mogelijk, wanneer het kapi taal zich wilde onderwerpen aan de regeerings- maatregelen tot beschei-ming van de rechten van den arbeid. Gi-een deed een scherpen aan val op het Nationaal Verbond van werkgevers dat hij er van beschuldigde zijn leden te heb ben geadviseerd geen rekening te houden met de beslissingen van den Nationalen Bedrijfs- raad inzake de collectieve vaststelling van de rechten der arbeiders. „Wanneer deze werkgevers niet de beslis singen willen aanvaarden van de op behoor lijke wijze samengestelde regeeringsinstanties, is de eenige weg die voor de arbeiders over blijft het werk neer te leggen om in stakin; te gaan en de beslissingen af te dwingen", verklaarde Green. De eenige oplossing voor het arbeidspro bleem was de algemeene aanvaarding van den 6-urendag en de 5-dagenweek. Korte werk tijden waren het eenige practische middel tot herstel. Green verklaarde nogmaals, dat de arbei dersbeweging er niet op gesteld was in staking te gaan om haar rechten af te dwingen. Hij verklaarde o.a.: „Wij doen dat niet graag'. Wij willen liever om de conferentie-tafel de din gen bespreken tot wij een overeenkomst kun nen bereiken. Doch geen man met bloed in zijn aderen zal zich aan tyrannie onderwerpen. De arbeiders hier hebben dat nog nooit gedaan en zullen dat nooit doen". Green's antwoord wordt beschouwd als een uitgesproken verklaring van de Federation of Labor, dat men in geen geval het recht tot staken zal prijsgeven of wijzigen. NEW YORK, 2 October (V.D.) In een verklaring van de National Association of Ma nufacturers, waarbij de werkgeversorganisaties van 38 Nooi'd-Amerikaansche staten zijn aan gesloten en die een ledental van 60 a 70 duizend zou hebben, antwoorden de werkgevers op Roosevelt's oproep voor industrieelen vrede. Zij verklaren zich voor economischen wapen stilstand, doch eischen, dat het hoofd der uit voerende macht de handhaving garandeert van den status quo in de industrieele ver houding. Het werkgeversverbond doet een be roep op het te San Francisco in congres bij eenzijnde vakverbond om eveneens een wa penstilstand te aanvaarden. In de desbetref fende passage in de verklaring der werkgevers woi'dt herinnerd aan de „Vaderlandslievende overeenkomst, waar wijlen Samuel Gompers, de toenmalige voorzitter van de American Federation of Labor, tijdens den wereldoorlog aan had meegedaan, omdat hij van meening was, dat de nationale belangen de onderlinge geschillen moesten overheerschen. De werkgevers verklaren verder: „Ongetwij feld zal de openlijke vei-klaring van den pre sident in zijn rede tot de natie, dat het herstel gebaseerd moet zijn op het systeem van eer lijke winst en zal moeten tot stand komen door het proces van het particulier initiatief een factor zijn tot herstel van het vei'trouwen in de toekomst, dat noodzakelijk is voor het herstel van het zakenleven. VlootscKouw öp SchipKoI. Ter gelegenheid van het 15-jax*ig bestaan der K. L. M. zal op Zondag a.s. een vloot- schouw op Schiphol plaats vinden. Alle vlieg tuigen, welke in die vijftien jaren bij de K. L. M. dienst hebben gedaan, van het eerste Fokkerverkeersvliegtuig F 2 tot de F 36 toe, zullen op het vliegveld opgesteld worden. Be kende vliegtuigbestuui-ders, marconisten en boordwerktuigkundigen zulten aanwezig zijn, om het publiek alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. VERZOENING TUSSCHEN KONING CAROL EN PRINSES HELENA? PARIJS. 2 October (Reuter). Naar de Matin uit Londen verneemt, gaat het gewicht dat binnenkort een verzoening, tot stand zal komen tusschen koning Carol van Roemenië en prinses Helena. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officiéél') 5de Klasse, 10e .Lyst A Trekking- van Dinsdag 2 October 1934 Iiooge Prijzen, f 1500.— 881 '-•# f 1000.— 1857 17283 23204 y.; f 400.— 4184 7971 8720 16514 23979 f 200.— 471 5514 9860 14685 1966Ó 20758 f 100.— 6450 9883 11724 12066 14349 17083. 19031 19192 22167 Prijzen van f70.— 147 167 388 470 583 609 727 880 894 903 1184 1262 1289 1362 1964 2151 2170 2188 2355 1819 2387 2930 2974 3827 4458 4964 6120 7562 8075 8771 8847 9535 2399 2512 2542 2576. 2582 2693 867 1744 2363 2853 3252 3283 3987 4092 4560 4642 5106 5471 6360 6362 7635 7697 8095 8108 3304 4103 4724 5572 6491 7750 8176 3374 3594 4299 4845 3391 4189 4233 4805 4832 5711 5747 6608 6738 7Q10 7759 7764 793.9. 8187 8243 8493 3645 4407 4923 5905 7081 8054 8559. 8944 8970 9325 9327 9339 9410 9464 9660 9667 9708 9787 9832 9876 9890 9963 10173 10223 10304 10399 10447 10469 10649 10834 11024 11214 11237 11413 11526 11726 12151 12360 12491 12690 12767 12771 12930 12966 13130 13270 13274 13610 13861 13874 13920 14005 14296 14350 14373 14444 14535 14557 14619 14818 14847 14870 14958 15500 15556 15587 15600 15835 15356 15875 15995 16028 16250 16254 16270 16276 16337 16387 16441 16864 16869 17164 17234 17265 17272 17661 17671 17689 17693 18017 18032 18042 18045 18049 18056 18147 18319 18445 18536 18608 18666 18751 18777 18907 19142 19260 19358 19418 19715 19747 19765 19860 19924 19941 19978 20042 20135 20213 20654-20738 20755 20768 21019 21138 21180 21301 21376 21461 21546 21554 21587 21593 21730 21890 21898 21941 21957 22078 22230 22378 22380 22457 22470 22575 22698 22806 22842 22983 23024; 23086 23295 23403 23457 23663 23921 23926 21 327 495 927 1067 1332 1638 1853 2531 2761 3055 3213 3591 3937 4301 4711 4979 5373 5550 5815 6061 6394 528 36 366 585 928 939 1135 1137 1370 1407 1654 16-55 2050 2134 2575 2588 2773 2778 3066 3079 3346 3366 3616 3631 3941 3954 4308 4355 4733 4770 5010 5012 5409 5419 5566 5611 5908 5929 6077 6087 6405 6446 6708 6741 Nieten 57 113 373 655 958 1168 1428 1736 2182 2589 2780 3091 4012 4475 4777 5031 5425 5624 5943 6153 6476 6762 391 676 1002 1173 1499 1745 2205 2599 2836 3105 3440 3689 4037 4525 4793 5200 5429 5691 6034 6238 6600 6785 6930 7324 7538 7820 8013 8314 8584 8842 9133 7089 7095 7215 7310 7445 7453 7459 7516 7718 7720 7760 7765 7921 7925 7948 7989 8136 8153 8232 8289 8485 8501 8510 8569 8685 8692 8831 8837 8900 9016 9025 9116 9226 9243 9255 9257 9358 9451 9468 9494 9511 9604 9703 9773 9801 9809 9386 10043 10152 10158 10239 10255 10333 10337 10386 10429 10453 10697 10710 10716 10770 10814 10890 10901 10930 10961 10990 11084 11131 11219 11231 11285 11389 11403 11444 11473 11539 11655 11664 11790 11814 11897 11964 12038 12061 12082 12186 12329 12333 12365 12369 12418 12490 12515 12525 12527 12542 12653 12692 12712 12714 12729 12837 12898 129.00 12989 13017 13117 13186 13189 13208 13216 13240 13246 13285 13301 13337 13399 13423 13427 13438 13519 13717 13719 13797 13841 13967 14125 14157 14297 14363 14412 14522 14587 14590 14692 14710 14919 14968 14984 15000 15034 15130 15135 15140 15291 15326 15427 15458 15480 15496 15529 15684 15686 15716 15717 15718 15848 15879 15927 15978 15990 16070 16078 16097 16110 16112 16227 16272 16273 16288 16336 16444 16465 16478 16596 16663 16753 16804 16833 16852 16854 16980 16986 16993 17009 17036 17203 17228 17236 17296 17339 17570 17627 17653 17667 17714 17882 17907 17909 18076 18099 18277 18279 18280 1CS26 18347 18471 18610 18731 1&732 18760 18863 18869 18874 18888 18911 18951 18976 18993 18994 19201 19341 19445 19495 19501 19510 19595 19696 19698 19702 19314 19915 19951 19961 19980 20012 20195 20214 20250 20256 20284 20458 20471 20615 20624 20650 20909 20916 20918 20924 20926 21043 21054 21071 21092 21120 21295 21333 21335 21378 21398 21502 21507 21516 21518 21557 21788 21813 21349 21853 21895 21974 21986 21996 22036 22039 22102 22.105 22107 22151 22170 22261 22262 22268 22272 22292 22402 22449 22451 22567 22576 22653 22755 22761 22834 22884 23035 23075 23099 23111 23143 23269 23342 23352 23421 23425 23557 23594 23606 23658 23667 23800 23805 23836 23863 23933 Verbetering 5e klasse 9e 12362. 142 406 796 1006 1230 1600 1748 2388 2624 2918 3179 3544 3706 4192 4533 4850 5313 5465 5696 6038 6243 6601 6791 6950 7401 7626 7837 8027 154 444 804 1035 1239 1615 1767 2416 2625 2952 3192 3554 3874 4251 4576 4874 5347 5512 5762 6046 6286 6621 6796 7045 7408 7693 7857 8067 8442 8594 8887 9156 3ttl 488 l 868 1061 1279? 1623 i 1850 2444$ 2674 3045 3210 I 3569 3913 t 4295 4709 5350 5535 l 58121 6053 I 6357 6634 j' 6859 7059 f 743S 7711 i 7889 j 8101 j 8449 9935 10261 10467 30827 11014 11288 13541 11912 12197 12429 12552 12758 13065 13224 13357 13532 14060 14430 14769 15062 15347 15535 15720 16018 16147 16343 16677 36859 17044 17351 17719 18138 18350 18762 18922 19232 19535 19856 20049 20299 20688 21010 21239 21439 21574 21911 22059 22217 22356 22584 22954 23169 23480 23671 23974 lijst:. )»3 -, 19.5 9178 9408 9419 f 9644 9974 10025 10299 10331j 10600 10660 10832 10888 11074 11080 11318 11373 l 11565 11654 11933 11959 12214 12234 12445 12486 12626 12632 12780 12789 j| 13075 13098 13226 13230 13376 13379 13556 13594 14065 14085 14489 14502 14851 14883 15069 15111 15363 15415 15611 15655 15738 15824 16046 16069 16148 16194 16392 16435 16739 16752 16961 16965 17048 17142 1 17432 17564 17824 17831 18142 18165 18366 18402 18806 18815 18930 18950 19253 19307 19561 19564 19884 19886 20136 20167 20307 20430 20729 20756 21035 21041 21266 21287 21438 21478 21649 21760 21939 21969 22063 22089 22221 22255 22357 22396 22638 22652 23007 23017 23172 23261 23504 23537 23687 23795 12367 m. Zj}

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8