Een overpeinzing. licht Waterleidingbedrijf gemeentebesturen Excursie te Alkmaar en Bergen. Tl. Tariefsverlaging moet tof bloei van bedrijf leiden. Gistermorgen hebben de besturen der ge meenten in het Noordelijk deel van het gebied van het Provinciaal Waterleiding Net een ex cursie gemaakt naar Alkmaar en Bergen, waar de directeur, de heer J. van Oldenborgh een uiteenzetting heeft gegeven over het bedrijf en de aanstaande tariefsverlaging. In de Harmonie in de Lombardsteeg te Alk maar, kwamen ruim 400 gasten en genoodig- den bijeen. De heer Van Oldenborgh gaf in een heldere voordracht een beeld van het bedrijf, waar bij een en ander met statistieken werd toege licht. Uiteraard was het van het grootste belang dat de besturen der gemeenten met het be drijf kennis maken en weten hoe men het water wint, waarvoor 's middags de excursie naar Bergen werd gemaakt. Dit is de eerste van een drietal dergelijke bijeenkomsten. De andere zijn in Castricum en in 't Gooi. Rede van den directeur De directeur van het Provinciaal Waterlei ding Net, de heer J. van Oldenborgh, heet de aanwezigen welkom en geeft daarbij zijn ver heugenis te kennen over de zeer groote be langstelling. Hij had niet durven vermoeden, dat, zooals geschied is, 400 leden der besturen van gemeenten, gelegen in de afdeeling Noord van het P. W. N., aan zijn uitnoodiging zou den gevolg geven. Spreker stelt er prijs op de gemeentebestu ren juist nu in nader contact met het P. W. N. te brengen. Immers dit bedrijf is in de nage noeg 15 jaren, dat het thans bestaat, de kin derschoenen ontwassen. Het moge voor de kin derziekten niet gespaard zijn gebleven, gezegd mag worden dat het flink is gegroeid en zich in een krachtig gestel kan verheugen. Tot vol len wasdom gekomen, blikt het slechts een oogenblik achter zich, om met vasten tred de toekomst tegen te gaan. Wat deze toekomst brengen zal? Veel van de toekomst is nog ver borgen, maar één gebeurtenis kon reeds aan gekondigd' worden: de ingrijpende tariefsver laging per 1 Januari 1935. Voorwaar een daad, die in de donkere tijdsomstandigheden als een heldere lichtstraal zal worden begroet. De spreker gaat de oprichting van het P. W. N. op 1 Januari 1920 na, welke oprichting wordt ingezet met de overneming der bezit tingen van de Alkmaarsche en de Zaanland- sche waterleidingen. Bij den opzet deden zich in sterke mate een drietal factoren gelden, die op de ontwikkeling en de uitkomsten van het bedrijf van overheerschende beteekenis zijn geweest en waarmede, zooals de re sultaten hebben bewezen, gelukkige gre pen zijn gedaan, n.l. het stelsel der direc te levering, de bevordering der verplichte aansluiting en het syteem om per giro de gelden te innen. Spreker wijst vervolgens op den grooten uitbouw van het hoofd leidingnet, van 220 km. per 1 aJnuari 1920 tot thans ruim 2000 km. Sedert eenige jaren heeft de regeling, in het leven ge roepen om zgn. niet-rendabele uitbrei dingen mogelijk te maken, gunstig ge werkt. In het laatste jaarverslag kon er op worden gewezen, dat daardoor werken tot een bedrag van 6]4 ton gouds moge lijk werden gemaakt. Dientengevolge wer den de bewoners van meer dan 1600 per- ceelen in het genot van leidingwater ge steld, die anders niet of althans veel la ter in aanmerking zouden zijn gekomen. Het spreekt van zelf, dat bij de groote ver meerdering van het aantal waterafnemers niet met de waterwinplaatsen en waterwin ningsmiddelen, zooals die werden aangetrof fen te Bergenen Heemskerk kon worden vol staan. De bestaande werken werden uitge breid, nieuwe winplaatsen werden gesticht ts Castricum, te Bennebroek en Laren. Ook werd in den loop der jaren een groot kwan tum water van twee andere bedrijven be trokken. In dit verband wenscht spreker spe ciaal melding te maken van de medewerking, welke het P.W.N. steeds van de gemeente Am sterdam heeft mogen ondervinden, een me dewerking, die vooral in de jaren, dat het P.W.N. nog niet over de eigen winplaatsen in het Gooi en te Bennebroek kon beschikken, van groot belang is geweest. Door eenige teekeningen wordt vervolgens een uiteenzetting gegeven van de wijze, waar op het water in en onder de duinen voorkomt en daaruit gewonnen wordt, bij welke gele genheid de voordeelen in het licht worden gesteld van het door het P.W.N. toegepaste systeem (de gesloten winning van diep duin water). Voor de vegetatie, die alzoo gespaard blijft voor den verdrogenden invloed eener bovenwaterwinning, is het toegepaste stelsel van het grootste gewicht. Uit de mededeeling van spreker blijkt, dat de hoeveelheid te Ber gen onttrokken water van 851.167 M3. in 1920 gestegen is tot 5.727.950 M3. in 1933. Ten einde de zekerheid te hebben, dat tot in lengte van dagen over voldoende en deug delijk water kan worden beschikt, kocht de provincie in het vorig jaar ongeveer 1.800 H.A. duingrond aan, welk gebied, vereenigd met het Provinciale Landgoed Bakkum (ruim I.000 H.A.) en de bestaande waterwingebie den bij Bergen en Wijk aan Zee (550 H.A.) onder het beheer van het P.W.N. werden ge steld. Toch wordt voor de toekomstige water winning ook nog het oog gericht op het IJssëlmeër, "dat gëlëldëUJg aan' Kët ver zoeten is. Spreker gaf vervolgens een korte sche: van de organisatie. Het verzorgingsgebied verdeeld in 3 af deelingen: Noord, Midden en Zuid, die elk weer onderverdeeld zijn in res pectievelijk 3, 3 en 2 districten. In de hoofd plaatsen dier districten zijn bijkantoren ge vestigd, in de afdeeling Noord te Alkmaar, Hoorn en Schagen. De leiding van den Tech nischen dienst en van de administratie wordt uit het hoofdbureau Bloemendaal gegeven. Daarin zijn ook onder gebracht de afdeelin Algemeene Zaken, Secretariaat en Personee.' alsmede de afdeeling Scheikunde en Bacte riologie (voor de controle van de hoedanig heid van het water). Aan de hand eener graphische voorstelling, betrekking hebben op het aantal aansluitin gen, het waterverbruik en de inkomsten, wordt de ontwikkeling van het bedrijf ge schetst van de oprichting af tot 31 December 1933. De stand van zaken over 1933 en de op grond daarvan over 1934 te verwachten uitkomsten deden besluiten tot een b-i langrijke tariefsverlaging over te gaan, die het bedrijf rond 4 ton gouds minder inkomsten zal verschaffen. De directeur constateert, dat hiermede zijn streven om het Noord-Hollandsche platteland tegen redelijken prijs goed leidingwater te brengen is ingelost en hoopt thans op de me dewerking van allen om het bedrijf tto verde ren bloei en daardoor tot nog lagere tarieven te brengen. Na deze voordracht vertrok men in auto bussen naar Bergen. BEVERWIJK DE BAZAR VOOR HET WITTE KRUIS. De data voor de bazar, welke gehouden zal worden ten bate van het bouwfonds voor de stichting van een nieuw volksbadhuis v?.n de plaatselijke afdeeling „Het Witte Kru.s' zijn thans definitief bepaald op Dinsdag 13 Woensdag 14 en Donderdag 15 November a.s. De bazar wordt gehouden in het Kennemer Theater aan de Zeestraat. GEH. ONTH. TOONEELVER „NIEUW LEVEN". De Geheel Onthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft haar eerste tooneelvoor- stelling in het nieuwe seizoen vastgesteld op Woensdag 21 November a.s. in het Kennemer Theater. Zooals wij reeds berichtten zal „Nieuw Leven" hetnieuwe seizoen openen met het blijspel „De Doofpot" van Jaap v. d. Pol. VERLOTING A. N. G. O. B. De plaatselijke afdeeling van de A.N.G.O.B. heeft ter gelegenheid van haar zilveren ju bileum een verloting georganiseerd. De trek king had dezer dagen plaats. De voornaamste prijzen vielen op onderstaande nummers: 216Jtheemeubel, 936 servies, 55 schilderij, 537 schilderij, 187 wandbord, 368 idem. De volledige trekkingslijst ligt op ons bu reau ter inzage. VOOR HET ZWAKKE KIND De alhier gehouden verkoop van bloempjes ten bate van de R.K. Vereeniging „Voor het zwakke kind" heeft een bedrag van f 88 op geleverd. MARKTBERICHT. Vereenigde Veilingen Kennemer- land en Vrije Veiling. 3 October 1934. Breekpeen per kist 40—60 ct. Spinazie per kist 12—30 ct. Sla per kist 3560 ct. Postelein per kist 1824 ct. Andijvie per kist 30—70 ct. Wortelen per bos 59 ct. Raapstelen per bos 12 ct. Radijs per bos 23 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos 6—12 ct. Bloemkool I per stuk 10—12 ct. Bloemkool II per stuk 45 ct. Tomaten per K.G. 2—6 ct. Aardbeien per doosje 1722 ct. Komkommers per stuk 1—7 ct. Kassnijboonen per K.G. 20—22 ct. Pronkboonen per K.G. 46 ct. Snijboonen per K.G. 5—15 ct. Dikke boonen per K.G. 5—15 ct. Sperc. b. z. dr. per K.G. 1—17 ct. Sperc. b, m. dr. per K.G. 8—10 ct. Trosboonen per K.G. 1219 ct. Roode kool per stuk 56 ct. Gele kool per stuk 5 ct. Groene kool per stuk 3—5 ct. Meloenen per stuk 614 ct. Knollen per stuk 1—5 ct. Chin, kool per stuk 26 ct. Druiven per K.G. 2228 ct. Aardbeien per slof 85f 1.10. KoffieKuis-, Sociëteit-, Restau ranthouders en Slijters. De afd. bestaat 30 jaar. Woensdagavond vergaderde in de boven zaal van Hotel „Oud-Meerenstein" de afdee ling Velsen, Beverwijk en Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Sociëteit-, Res tauranthouders en Slijters. Deze vergadering was van bijzondere betee kenis, immers zij was tevens gewijd aan de herdenking van het 30-jarig bestaan der af deeling. De tijdsomstandigheden maakten een eenvoudige wijze van herdenking noodza kelijk, aan den anderen kant was het ten volle gerechtvaardigd, dat na een periode van dertig jaren van vruchtbaren organisatie-ar beid even werd stilgestaan bij het zesde lus trum. De heer Peelen, die volkomen in zijn stre ven slaagde om het zijn collega's, die ditmaal zijn gasten waren, zoo aangenaam mogelijk te maken, had door het aanbrengen van een smaakvolle bloemversiering gezorgd, dat de leden aan het jubileum herinnerd werden. De zuster-afdeeling Haarlem, die vertegen woordigd was door twee afgevaardigden, zond een keurig bloemstuk als bewijs van haar medeleven met de jubileerende organisatie. De voorzitter, de heer M. J. Enzerink, open de de vergadering met een woord van wel kom, in het bijzonder aan de dames, die door haar aanwezigheid blijk gaven van haar be langstelling in het organisatiewerk. Spr. had grooter belangstelling verwacht, maar hij vond een excuus voor veler afwezigheid in za kelijke aangelegenheden. De voorzitter installeerde met een hartelijk woord den heer Beentjes, die zijn moeder 'in de zaak opvolgde. Spr. herdacht mevrouw Beentjes al een trouw lid der afdeeling, die volledig haar vertrouwen in het bestuur schonk. Spr. wenschte haar toe, dat zij nog vele jaren van een welverdiende rust zou mo gen genieten. Na afhandeling van het huishoudelijk ge deelte der agenda werd het 30-jarig bestaan der afdeeling gereleveerd. De heer Leo .Peelen bracht hulde aan het bestuur voor zijn onvermoeid werken in het belang van de leden. Op zijn verzoek werd een driewerf „hoera" uitgebracht op het be stuur en in het bijzonder op den voorzitter. De voorzitter deelde nog mede, dat de actie van de afdeeling inzake de verlaging van de personeele belasting voor de vakgenooten in de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin en Castricum met vol ledig succes bekroond was. Na de rondvraag heeft de heer Schuurman, de penningmeester van de afdeeling Haar lem, de prettige samenwerking met de afdee ling gememoreerd. Spr. waardeerde de ener gie en de durf van het bestuur om ondanks de benarde tijdsomstandigheden dit jubileum op bescheiden wijze te herdenken. Namens de afdeeling Haarlem complimen teerde de heer Schuurman de jubileerende afdeeling en hoopte nog vele jaren op pret tige wijze met haar te mogen samenwerken. De voorzitter dankte voor deze sympathieke woorden en wees op de slechte tijden voor het bedrijf. Daarom is deze feestviering zeer be scheiden gehouden, maar niettemin zal deze herdenking toch de vriendschapsbanden ver sterken en het saamhoordigheidsgevoel aan wakkeren. Het is meer dan ooit noodig, dat de vakgenooten in elkander collega's moeten zien, maar geen concurrenten. De organisatie is van groote beteekenis, wat spr. met een treffend voorbeeld illustreerde. Gebrek aan organisatiegeest was b.v. oorzaak, dat de ban ketbakkers te Velsen verstoken blijven van de gunstige bepalingen ter verruiming van dén verkoop op Zondag. Met groote voldoe ning had spr. geconstateerd, dat van de tien slijters in die gemeente ook tien verklaringen waren ingekomen, dat zij van de uitzondering^ bepalingen gebruik wenschten te maken. Dat deed spr. als voorzitter van de afdeeling bui tengewoon veel genoegen. Spr. hoopte, dat ook in de toekom&t de afdeeling zich djor dezen voortreffelijken organisatiegeest zou kenmerken. (Applaus). De leden en hun dames bleven daarna nog eenigen tijd gezéllig Bijeen. Fred's Old Fellows Band uit Amsterdam verzorgde op voortreffelijke wijze de muzikale opluistering, alsmede de dansmuziek. De heer Leo Peelen toonde zijn oude vak nog geenszins verleerd te zijn en fungeerde als conferencier-danslei- der en droeg met de wijze, waarop hij deze taak vervulde zeer veel aan de verhooging van de gezellige stemming bij. Zoo kon de af deeling op een weliswaar eenvoudige maar toch zeer geslaagde herdenking van het zes de lustrum terug zien. PERSONALLY. Onze plaatsgenoote mej. H. Q. Monné slaagde te Breda voor het examen R. K. Frö belonderwijs. Het overzicht van de groentenveiling. EEN LANGDURIG BOONENSEIZOEN. Aan de aanvoeren van producten zoowel van groenten als fruit zou men niet zeggen, dat het winterseizoen in aantocht is. Een groote verscheidenheid van producten is dan ook geregeld nog aanwezig waaronder artike len die anders om dezen tijd reeds lang van het tooneel verdwenen zijn. Het boonensei zoen, waarvan aanvankelijk verwacht werd, dat het maar zeer kort zou zijn, heeft juist dit jaar al een bijzonder langen duur. De aan voeren van dubbele boonen en snijboonen wa ren dan ook in de afgeloopen week nog van van flinke beteekenis. De handel, die vorige week om de verschillende soorten zeer ge drukt was werd de laatste dagen een weinig williger althans de goede soorten ondergingen een kleine prijsverbetering. Voor dubbele boo nen stonden de noteeringen in het midden dezer week naar soort van 414 ct. welke hoogste prijzen echter een uitzondering wa ren. De doorsnee zal zoo ongeveer varieeren van 810 ct. per K.G. Snijboonen gaven eveneens een uiteenloo- pende noteering en wisselden van 515 ct. per K.G. Kassnijboonen kwamen tot 20 ets. per K.G. Pronkboonen bleven voortdurend op een vast niveau schommelend van 46 ct. per Kilogram. De aanvoer van spercieboonen met en zon der draad wordt belangrijk minder. In deze soorten kwamen allerlei prijzen voor variee- rend van 818 ct. per K.G. Spinazie maakte tengevolge van het stij gende aanbod weer een slechte week mee. D: partijen, die een kooper konden vinden gin gen voor prijzen van 1230 ct. per kist van de hand, terwijl weer een groot gedeelte „door draaide". Postelein moest zich eveneens met een la gen prijs tevreden stellen. Voor dit product overtreft het aanbod nog steeds de vraag. De prijzen waren geregeld van 1826 ct. per kist. Het aanbod van sla was minder dan vorige week. Goede kwaliteit was geregeld goed te verkoopen. Mooi product wisselden zoo onge veer van 5070 ct. per kist terwijl mindere soorten naar kwaliteit werd betaald. Andijvie blijft nog steeds op behoorlijk prijspeil en geeft voor goede kwaliteit nog bevredigende prijzen. Bospeen had tot heden een willigen handel en maakten over het algemeen goede noteeringen. De aanvoeren beginnen zich echter de laat ste dagen meer uit te breiden waardoor de prijzen een weinig meer gedrukt werden. De prijzen wisselden deze week zoo p. m. van 610 ct. per bos. Bloemkool die ook vorige week reeds over betere prijzen kon komen bleef dit prijspeil handhaven nl. voor eerste soort van 1012 ct. Voor mindere soorten of partijen met afwij kingen is weinig kooplust. Komkommers waren bij matigen aanvoer voor goede prijzen te verhandelen. Daar ook hiervan de kwaliteiten zeer verschillen, liepen de prijzen dan ook uiteen van 1—8 ct. per stuk. In den tomatenhandel bleef de prijs onver anderd cirkelen van 2—5 ets. per K.G. Van de soepgroenten was prei bij beperkten aanvoer nog goed te plaatsen en noteerden naar soort van 512 ct. per bos. Knollen van behoorlijke maat wisselden Een jeugdige kantoorklerk zat kolommen op te tellen, De taak, die hij van dag tot dag zeer plichtsgetrouw volbracht, Maar als men jong is, komt het voor, dat de gedachten snellen In hooge vlucht naar 't avontuur en dit is, wat hij dacht:' Het grootste schip der wereld liet men pas van stapel loopen, Een reus, die straks gaat varen op den wijden oceaan, (Da's drie, ik hou er vierhoe kan ik van mijn leven hopen, Met zulk een drijvend zeekasteel ooit zelf op reis te gaan. (Plus vijf is negen, transporteerer gaat een expeditie, Van Ellsworth, met een vliegtuig naar de Pool of daaromtrent, Dat is alweer een landstreek, die ik van mijn leven niet zie, (Driehonderdeenenvijftig gulden zesentachtig cent Straks vliegen ze naar Melbourne in een zes of zeven dagen, (Dit kan niet kloppen, even zien, o wacht, ik heb het al Stel, dat ze nu met Smirnoff ook nog mij mee zouden vragen, Ik zie ze nieteens vliegen, dus mezelf in geen geval. Piccard gaat naar de stratosfeer tot dertigduizend meter, Dat is tenminste, naar ik lees, zijn alsmaar- hooger-plan, (Nee, dit moet fout zijn, zeven, negen, zestien, dat gaat beter Die dertig kilometer, daar word ik niet duizlig van. Ik krijg hier op dit muf kantoor geen kans op avonturen, Ik zit maar aan mijn lessenaar en tel mijn cijfers op, Eén lichtpunt is erbij, als na een jaar vol optel-uren, Het saldo een verlies is, dan draag ik ook niet de strop. P. GASUS. DE ZEGELRECLAME VAN „PLAN-WEST". In de maand September werden 78 zegel boekjes ingezonden van de bijzondere re clame van de Winkelierscombinatie „Plan- West". Bij opening van de verzegelde enveloppe bleek 15 September de datum te zijn, waax*op boekjes een waarde-vermeerdering van 3 hebben. De gelukkigen waren ditmaal: A. Plas, Creutzberglaan, R. v. Heilsbergen, Boeweg 1, mej. Steenberge, Pijpkade, mej. de Wit, Baan- straat, Mevr. Stein, Koningstraat en mevr. Kochx, Stumphiusstraat, alhier. van 16 et. per stuk, mindere soorten naar verhouding van 13 ct. In de fruitafdeeling werden deze week nog flinke partijtjes aardbeien aangeboden. Groo te sloffen varieerden van 85—110 en doosjes van 1524 ct. Met den druivenhandel gaat het niet voordeelig, hiervan zijn de prijzen toch te veel aan den lagen kant. SANTPOORT „VOX HUMANA". In verband met zijn 25-jarig bestaan, is dit koor voornemens het volgend jaar een con cours te houden. Teneinde dit te kunnen fi nancieren, heeft „Vox" toestemming gekregen tot het houden eener verloting, waarvan de prijzen binnenkort in de étalage van den heer Maarschalk zullen worden uitgestald. Uiterlijk Januari a.s. zal de trekking plaats vinden en niet vroeger, zooals aanvankelijk in 't voor nemen lag. KINDERKOOR. Alhier is een kinderkoor opgericht, „Duin- lust" genaamd. Het bestuur bestaat uit de dames B. GerritsSorrée, voorzitster, H. de Bock, secretaresse, G. Groot, penningmeeste- resse. Leidster van^t-koor is Mej. Lies Hertier. Er wordt gerepeteerd in „De Toorts". Het aan tal kinderen bedraagt reeds 38. Nieuwe fascistische beweging. Thans een extremistische. De heer Frenay, tot nog toe propagandist der N. S. B., heeft, naar wij hebben gemeld, deze beweging den rug toegekeerd. Thans heb ben de heeren Baars en Frenay met elkander een bespreking te Den Haag gehouden. Bin nenkort zal te Utrecht een vergadering ge houden worden voor een extremistische Fas cistische beweging. D. WIJNKOOP ERNSTIG ZIEK. Naar de N. R. Ct. verneemt is te Amsterdam bericht ontvangen, dat het communistische Tweede Kamerlid en lid van den gemeente raad van Amsterdam, de heer D. Wijnkoop, in Rusland, waar hij op het oogenblik vertoeft, ernstig ziek is geworden, en in een sanatorium is opgenomen. HOOG WATER IN SCHOTLAND. In de omgeving van Inverness zijn groote stukken land overstroomd, zoodat men het verkeer nog slechts met groote moeite gaande kan houden. HOLLANDAMERIKA LIJN. Drechtdijk Vancouver naar Rotterdam 2 van Tacoma. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 29 van Los Angeles. Beemsterdijk, New Orleans n. Rotterdam 2 n.m. van Mavana. Rotterdam 2 n.m. van New York naar Rotterdam. Statendam New York n. Rotterdam 3 (1 v.m.) van Plymouth. Volendam 2 (v.m.) van Rotterdam te New York HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein vertr. 4 n.m. van Antwer pen n. Rotterdam. Klipfontein thuisreis 3 van Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk uitreis passeerde 2 Perim. HALCYON LIJN. Vredenburg 3 van Lulea te Rotterdam. Stad Dordrecht 3 van Bilbao te Vlaardin- gen. JAVA—NEW YORK LIJN. Eurybates, New York n. Java 3 y, Suez, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice 2 van Alicante te Barcelona. Fauna 2 van Triest n. Fiume. Hebe 2 van Kopenhagen te Stettin. Orion 2 van Algiers n. Amsterdam. Triton 2 van Genua te Alexandrië. Venezuela 3 van Barbados te Amsterdam. Vesta 2 van Cadix n. Genua. Costa Rica 2 van Barbados n. Amsterdam Baarn, Chili n. Amsterdam 1 van Callao. Simon Bolivar 1 van Cristobal te Kingston Trajanus Rotterdam n. Gibraltar p. 1 Ouessant. Saturnus 3 van Amsterdam te Candia. Ceres 2 van Stamboul te Izmir. Agamemnon 3 van Limni te Cavalla. Odysseus 3 van Amsterdam naar Hamburg. Nereus 3 van Amsterdam n. Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania thuisreis 2 n.m. van Rio Janeiro. Gaasterland uitreis 30 te Rio Janeiro. Montferland uitreis 3 van Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet Rotterdam n. New Orleans 2 11.41 v.m. 40 mijl Z.W. van Niton. Kota Nopan uitreis p. 3 1 v.m. Suez. ROTTERDAMZ UTD - AMERIKA LIJN Alphacca 3 8.30 n.m. van Buenos Ayres te Rotterdam verw. Alcyone thuisreis 1 van Montevideo. Alchiba 2 yan Rotterdam n, Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt uitreis 2 van Algiers. Chr. Huygens thuisreis 3 van Colombo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silveray, New Orleans n. Calcutta 1 van Beira. Tosari 30 van Calcutta te Vancouver. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas 2 van Dairen n. Rotterdam. Atreus 1 van Rotterdam te Yokohama. Menestheus 29 van Yokohama n. Rotter dam. Antenor Japan n. Rotterdam p. 3 Beachy Head. Philoctetes Japan n. Rotterdam 3 te Hong kong. City of Pittsburg Otaru naar Rotterdam 3 v. Port Swettenham. Phrontis Batavia n. Liverpool 2 van Lon den. AANGEKOMEN. 2 October: Marne m.s. Parijs Schokland s.s. Inimingham Luimneach s.s. Llanelly Silvonia s.s. Swansea Juno s.s. Midd. Zee 3 October; Asperity s.s. Hull Gerda Vith s.s. Pernau Embla s.s, gundsvall AGENDA TE HAARLEM He den* DONDERDAG 4 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Tooneelvereeniging „Door inspanning Uitspanning" met „Om 10.000 dollar" van Montgomery. Aanvang 8 uur. Gem. Concertzaal: Trekking der loterij ten bate van „Brederodeduin". 19.30 uur. Luxor Sound Theater: De Zwarte Kat. Van 7 uur af doorlqopende voorstelling. Cinema Palace: Moeder en Kind. Op het tooneel: Lijs en Jol, acrobatie act, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: Bleeke Bet, geprolon geerd. Op het tooneel: Fientje de la Mar. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 5 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Gr. Nederl. Tooneel. „De Nobelprijs". 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma Hakefjord s.s. Leningrad Hagfors s.s. Skoghall Annagher s.s. Rouaan Margaxeta s.s. Oernösand Venezuela s.s. West Indië Dovre m.s. Bebriden VERTROKKEN. 2 October: Amstelkerk s.s. West Afrika Schieland s.s. New Castle Dalblair s.s. New Castle Normandia s.s. Gent Bowling s.s. Leith Ganymedes s.s. Bremen Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Nieuwendam m.s. Wilhelmsburg Ansgir s.s. Rio de Janeiro 3 October: Brisk s.s. Oslo Cornelia B. m.s. Mistley Massa-veiling. Aanstaanden Dinsdag zullen te Milford- Haven niet minder dan twaalf stoomtrawlers tegelijk gerechtelijk worden verkocht. Makreelinvoer. De Noorsche motorkotter Dovre is van de Hebriden aangekomen met ruim twee hon derd vaten gezouten makreel, bestemd voor een plaatselijken importeur. Schadevergoeding. Eenigen tijd geleden werd de stoomtrawler Vendora uit Grimsby naar een Noorsche ha ven opgebracht omdat het schip binnen de limiet gevischt zou hebben. De schipper ont kende evenwel ten sterkste zich aan dit feit te hebben schuldig gemaakt, waarop de ree- derij een eisch tot vergoeding van schade bij de Noorsche rechtbank heeft ingediend voor een bedrag van 1200 Kronen. De recht bank te Vardö heeft thans bij uitspraak een sooi van 300 Kronen toegekend. Kompasstellen De van Wormerveer komende Nederlandsche motorschoener CorneJia B. heeft in de Ha ringhaven zijn kompassen gereguleerd en vertrok daarna naar Mistley. Groote diepgang. Het met stukgoederen van Batavia aange komen Nederlandsche motorschip Tabian passeerde naar Amsteixlam met een diepgang van 8,2 Meter. Weer in de vaart. Het stoomschip Amstelkerk van de Holland West Afrika Lijn, dat eenigen tijd heeft stil gelegen, is weer in de vaart gebracht en ver trok gisteren naai; zee.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6