De Londen-Melbourne-Race. Rubriek voor Vragen. door Col. J. C. Fitzmaurice Niets dan het geluk overlaten. Training en voorbereiding. Voorafgaande proefnemingen. Draadlooze. Weerkaarten. De Londen-Melbourne-race is evenzeer een proef voor den piloot als voor de machine. In ieder geval is de piloot de domineerende factor. Zijn bekwaamheid, energie, geschiktheid, zal, gecombineerd met het goede vliegtuig, hem in staat stellen, den meesten begeerden prijs te veroveren. De belangrijkste hoedanigheid van een piloot is zijn vlieg-feeling. Laten wij dat eens nader onderzoeken. Er is tegenwoordig geen beroep ter wereld, dat een diepere kennis eischt van de wetenschappelijke ontwikkeling dan dit. Hij moet de theorie van het waarom en hoe een machine vliegt, kennen. Zulks eischt een behoorlijke kennis van de werktuig kunde. De piloot moet de constructie en uit rusting van zijn machine kennen, een vol maakte kennis bezitten van de metalen, die gebruikt worden, spanning, motoren, navi gatie, meteorologie, radio, topografie. Dan moet hij kaart kunnen lezen. Roscoe Turner, die in zijn vrijen tijd leeuwentemmer is. De Londen-Melboume-Race zal dag en nacht vliegen eischen van de bemanning en slechts enkele rust-oogenblikken op de verplichte lan dingsterreinen toestaan; zoo wordt een uitste kende conditie der piloten allereerst voor waarde. De vraag, hoe een piloot voor zulk een eve nement moet .trainen, wordt zeer verschillend beantwoord. Sommige piloten, zooals Wiley Post, die de juistheid van zijn theorieën wat hem persoonlijk aangaat, wel bewezen heeft, meenen, da't het belangrijkste punt bij de training is, zoo weinig mogelijk te slapen. Anderen echter vinden, dat men gedurende de training zooveel mogelijk slaap moet heb ben. Dit lijkt het meest logisch, vooral voor piloten, die, zoo niet nerveus, dan toch zeer gespannen zijn, en voor wie slaap vóór een dergelijke onderneming de beste medicijn voor de zenuwen is, aangezien deze hen in staat stelt, de ontzaglijke vermoeienissen van zulk een ondernemen te doorstaan. Ik heb deze kwestie besproken met den ka pitein van een der groote Oceaanbooten en hij erkende, wat zijn eigen ervaringen aangaat opgedaan op de brug van zijn schip, geduren de een periode van vijf dagen en nachten, dat ruime slaap voor de uitoefening van de taak dé juiste manier is, weerstandskracht te ver garen en het noodzakelijk is voor den gemid delden mensch. De eerste proefvluchten worden gemaakt met geringe ballast. Dan volgen zwaardere be lasting tot de maximum-lading. Een vlucht wordt uitgevoerd, even langs als het grootste traject en onder verschillende klimatologische omstandigheden. Indien mogelijk, moet dit drie maal herhaald worden, teneinde het stij gingsvermogen bij volle lading, de benzin e- en olievoorziening en de wijze waarop de machine reageert te controleeren. Wat mijn persoonlijke ervaring aangaat, zou ik geen lange-afstandvlucht willen onder nemen, zonder een goed radiotoestel. Hadden wij een radio bij ons gehad, toen wij gehuld waren in mist, sneeuw en duisternis, bij de eerste Oost-West vlucht over den Atlantischen Oceaan met de „Bremen" in 1928, dan zou den wij New York makkelijk in een kor teren tijd bereikt hebben, terwijl wij toen gedwon gen waren, in Labrador te landen. Wij vlogen blind en waren hulpeloos, een speelbal der elementen. Radio is het tweede gezicht van den vlieger, een sprookjesfee en stelt in staat met stations in verbinding te treden, terwijl men hulpeloos ronddwaalt. Deze stations voorzien iemand van mede- deelingen betreffende de weersomstandigheden van de diverse trajecten. Deze berichtgeving- is van onschatbare waarde, aangezien deze het mogelijk maakt van de koers af te wijken, om slechts plaatsen te vermijden en voordeel van den wind te hebben door van hoogte te veranderen. Radio ging even snel vooruit als de aviatiek. Het moderne radiosein-toestel veroorlooft den piloot, ieder gewenscht oogenblik zijn positie te weten te komen met een vrij groote accuratesse mits natuurlijk op geschikte afstanden radio stations zijn. Deze seintoestellen maken navigeeren aan zienlijk makkelijker. De internationale Q-code heeft het vraagstuk van de verschillende talen voor de piloten, die diverse gebieden vliegen, vereenvoudigd. Iedere groep letters in de q-code heeft internationale beteekenis, die te begrijpen is door onverschillig welken lands man. De q-code is het esperanto van de lucht. Je zendt uit; je bericht begint met q en het beteekent hetzelfde voor den Chinees, Duit- scher, Amerikaan en Franschman. Een weerkaart bestaat hoofdzakelijk uit 'overeenkomstige observatie door een netwerk van stations, verspreid over een groot gebied, gedaan. Het vervaardigen van een dergelijke kaart werd mogelijk gemaakt door een inter nationale organisatie, die den tijd, den aard der observaties, de wijze, waarop zij verzameld moeten worden en uitgewisseld, vaststelde. De observaties bevatten: druk, temperatuur, voch tigheid windrichting en -snelheid, weer, wol kenvorming, hoogte van de wolk en zicht. Zulke kaarten zijn bij iedere controle te verkrijgen, zoodat de piloot, voordat een étappe ingaat, een idee heeft van wat hem te wach ten staat. Iedere plotselinge verandering na de opstijging komt hij door de radio te weten. Maatregelen zijn genomen voor weerbericht uitzending, elk uur door de voornaamste radio stations op de route. Volgens de reglementen moet iedere machine een noodrantsoen voor drie dagen bij zich heb ben voor het geval dat een noodlanding iix dis tricten plaats moet vinden, waar voedsel niet voor het grijpen ligt. Aangezien de afstand tusschen twee controle punten door de groote snelheden in zeer kor ten tijd afgelegd wordt en aldaar voedsel te verkrijgen is, is het extra-provisie, die meege nomen moet worden: een kleine hoeveelheid water, sterke koffie in thermosflesschen, rozijnen en chocolade. Lichte, warme kleeding is alles wat verder noodig is, met ritssluiting om over warme routes makkelijk te kunnen ventileeren. Een onderneming als dit eischt twee piloten wier vertrouwen in elkaar niet te schokken is. Zonder zulk een vertrouwen kan men een dergelijke tocht evengoed alleen ondernemen Ik zeg dit aangezien ieder slaapje gedurende de zestig a zeventig uur gepakt moet worden in de machine overdag. De nacht eischt de onverdeelde aandacht van beide piloten. De piloot, die geen vertrouwen in zijn mede piloot stelt, zal de noodige rust niet kunnen vinden. Wij voor ons zijn niet van plan lang achter elkaar aan het stuur te blijven. Om de twee uur zullen wij afwisselen. Aangezien op den tocht de zenuwen tot het uiterste gespannen zijn is slaap even belangrijk als ontspanning. Ik kan, zoodra ik van het stuur weg ben, mij omschakelen, op adem komen zoodat ik .veer met frisschen moed kan beginnen. Wij zullen van Engeland vertrekken, goed uitgerust en wij zullen alles in het werk stel len onze krachten voor de vlucht zooveel mo gelijk te sparen. De vlucht zal moeilijk wor den. Navigatie is een taak voor beide piloten. Tei'wijl de een aan het stuur zit en radio berichten opvangt moet de andere de berich ten verzamelen en de positie van het vliegtuig op de verschillende oogenblikken vaststellen. Waar de weg zichtbaar is en kenteekenen bestaan moet de afwijking nauwkeurig vast gesteld worden. Gedurende den nacht moeten beide piloten aan het werk blijven van de schemering tot den dageraad, want dat is de periode, waarin de meeste ongelukken kunnen voorkomen en de mensch het minst fit is. 'Vogels hielpen bij sprink- hanenverdelging. 18 millioen stuks per uur vernietigd! DURBAN, 3 Oct. (V.D.) Kolonel Breyten- bach, die opdracht had gekregen om Natal van sprinkhanen te bevrijden, kreeg onver wachte hulp van een troep vogels, die uitge hongerd op de sprinkhanen aanvlogen. Hij schatte, dat er zeker 100.000 vogels waren en dat elke vogel per minuut ongeveer drie bees ten verorberde. Dit was dus 18 millioen sprink hanen per uur verdelgd. Breytenbach berekende, dat iedere vogel per uur ongeveer tweemaal zijn gewicht aan sprinkhanen consumeerde en de heele vogel- schaar per uur ongeveer 50 ton. De kolonel verzuimde echter er op te letten, hoe lang iedere vogel over zijn maaltijd deed. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING I.. Ie klasse. R.C.H.Feijenoord (Ir. J. M. Böseken). Xerxes—A.D.O. (Theo Bosch). V.S.V.—H.F.C. (Dr. J. F. van Moorsel). OvermaasD.H.C. (J. J. Grootmeijer). V.U.C.Ajax (N. J. Twisterling). 2e klasse A. O.V.V.O.—Hercules A.F.C.Hilversum Alemaria VictrixB.F.C. O.S.V.—Blauw Wit D.O.S.Kinheim (J. H. A. Mooij). 2e klasse B. T.O.G.—W.F.C. Zeeburgia—Bloemendaal (A. Peper), 't GooiVelox Z.V.V.—E.D.O. (Chr. Leurs) West-Frisia—De Spartaan 3e klasse B. De ZeemeeuwenHalfweg S.D.Z.—W.M.S. Z.R.C.—D.W.V. O.D.E.—A.P.G.S. PurmersteijnD.J.K. 4e klasse B. ZaanlandiaRivalen VerkadeWestzaan ZilvermeeuwenBeverwijk MeervogelsQ.S.C. 4e klasse D: NeerlandiaWilhelmina Vooruit R.C.A.—J.O.S. AvantiT.D.O. RipperdaT.H.B. Reserve le klasse. Ajax 2Hilversum 2 E.D.O. 2Haarlem 2 (half elf) Stormvogels 2Blauw Wit 2 Z.F.C. 2—Zeeburgia 2 H.F.C. 2—R.C.H. 2 (half elf) Reserve 2e klasse A. Ajax 3—K.F.C. 2 H.R.C. 2V.S.V. 2 W.M.S. 2—West-Frisia 2 W.F.C. 2Alemaria Victrix 2 V.V.A. 2T.O.G. 2 Reserve 3e klasse A. Q.S.C. 2Z.V.V. 2 Alemaria Victrix 3Assendelft 2 W.F.C. 3—Helder 2 Hollandia 2—Z.F.C. 3 AFDEELING II. Ie klasse D.W.S.Z.F.C. (A. E. van Welzenes) ExcelsiorStormvogels (C. J. Spek). HaarlemD.F.C. (Mr. E. G. van Bisselick) K.F.C.Sparta (H. S. Boekman). Hermes-D.V.S.H.B.S. (J. Broeksmit). 2e klasse A. QuickEmma B.E.C.—H.V.V. UnitasD.C.L. U.V.V.—Fortuna C.V.V.—Alphen 2e klasse B. R.F.C.V.D.L. De HollandiaanGouda OlympiaS.V.V. O.D.S.Hoek van Holland NeptunusSteeds Hooger 3e klasse A. AlphiaLaakkwartier De KennemersSchoten R.V.C.—Hillegom L.F.C.Celeritas HillinenZandvoort Reserve le klasse. H.B.S. 2Feijenoord 2 D.H.C. 2C.V.V. 2 S.V.V. 2Hermes-D.V.S. 2 en A.D.O. 2Xerxes 2 Sparta 2Excelsior 2 AFDEELING III. le klasse. Enschedesche Boys—A.G.O.V.V. HeraclesP.E.C. Z.A.C.Vitesse Go AheadTubantia WageningenEnschedé 2e klasse A. Hengelo—Rigtersbeek PhenixZwolsche Boys Róbur et VelocitasBorne G-O.L.T.O.K.H.C. 2e klasse B. QuickBe Quick RhedenTheole Arnhemsche Boys—W.V.C. Zutphania—N.E.C. AFDEELING IV. le klasse. L.O.N.G.A.—Willem II M.V.V.—N.O.A.D. P.S.V.—N.A.C. JulianaBleijerheide B.V.V.Eindhoven AFDEELING V. le klasse. G.V.A.V.Veendam FrisiaBe Quick LeeuwardenAchilles SneekFriesland VelocitasH.S.C. (Sportkr.) WIELRIJDEN. De Derde Zesdaagsche te Amsterdam. Sterke koppels. Over een maand begint in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de derde Zesdaagsche wieler wedstrijd. Van 28 November zullen de kop pels elkaar bestrijden tot het laatste moment van den wedstrijd, want de Amsterdamsche Zesdaagsche wordt door de renners beschouwd als een der belangrijkste wielerevenementen. Dit jaar zal waarschijnlijk van het veld kunnen worden gezegd, dat het 't sterkste ter wereld is. De beste Nedei'landsche koppels komen tegen de sterkste Europeesche krach ten in het geweer; zelfs zal een zeer sterk Amerikaansche koppel worden gevormd om het geheel kwalitatief zoo goed mogelijk te doen worden. De Nederlandsche koppels zijn nog niet definitief gevormd, maar in ieder geval zullen de volgende renners te Amster dam starten: Pijnenburg, Braspenninx, Wals, Slaats, Jan van Kempen, Van Hout, De Wolff, Van der Heyden. Matena, Heslinga. Pellenaei-s. KI. van Nek Sr. en waarschijnlijk de beide Vroomens. Of Pijnenburg met Wals rijdt, is geenszins zeker, evenmin of Jan van Kempen weer met Braspenninx zal rijden. Binnenkort zal de juiste samenstelling van de koppels kunnen worden bekend gemaakt. Van de buitenlandsche renners noemen we Broccardo, die met Guimbretière zal rijden, een Fransch koppel overigens van aparte klasse. Voorts noemen we de Franschen Magne, Speicher, de twee reuzen van den weg, de Duitschers Buschexxhagen, Schön, Hürtgen, Ippen, de Belgen Charlier en Deneef, voorts hun landgenooten Jean Aerts, Buysse. Loncke, de Italianen Di Paco, Bresciani, Se- vergnini en tenslotte de Amerikanen Peden^ Hill, Audy, Walthour, van wie twee in ieder geval zullen starten. In totaal zullen 14 koppels aan den strijd deelnemen, een aantal, dat nog niet te Am sterdam is gestart. Kermis in Weert Schiet- en steekpartijen. WEERT, 3 October (V. D.) Het is kermis in Weert en dientengevolge wordt er veel ge dronken. Dit is oorzaak, dat in den afgeloo- pen nacht een moordaanslag heeft plaats ge had en dat bij een vechtpartij een persoon ernstig werd gewond. In het Carisstraatje woont het gezin Sch. bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Om kwart voor een zaten zij in de keuken; om frissche lucht te krijgen was de buitendeur opengezet. Op dit moment passeerde de 25-jarige P. J. W. Deze had een oude veete tegen de familie Sch. en waarschijnlijk na 't gebruik van sterken drank op de kermis met meer moed bezield dan an ders, loste hij zonder iets te zeggen vier scho ten met een revolver. S. weid tweemaal ge troffen, eenmaal in den rechterschouder en eenmaal in het zitvlak. De vrouw kreeg een schot in den onderrug. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die er in slaagde in den loop van den nacht den dader aan te houden. Hij had zich ver stopt in een woonwagen in het kamp bij Weert. Hoewel hij ontkent de schoten te heb ben gelost, is hij in arrest gesteld, daar niet minder dan drie getuigen verklaren, hem de schoten te hebben zien lossen. De toestand van de gewonden is niet ernstig. Even te voren had achter het café van den heer J. G. aan de Molenpoort een vechtpartij plaats, waarbij verscheidene personen waren betrokken. Bij deze vechtpartij werd een ze kere H. H. T: met een mes in de buik gestoken en kreeg een zeer diepe wonde. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft in verband met deze vechtpartij twee personen aangehouden. Medewerker aan „De Tribune' veroordeeld. Zes maanden wegens smaad. AMSTERDAM, 3 Oct. In de „Tribune' van 12 Februari j.l. is een artikel verschenen getiteld „Curator besteelt boerin voor 13 koeien". De curator diende een klacht in te gen den schrijver van dit stuk, die zich voor de rechtbank te verantwoorden had wegens smaad. Verdachte werd vandaag veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het O.M. had drie maanden geëischt. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antiooorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. BELASTING ZAKEN VRAAG: Ik ben in pension voor 10.p. w. en ben aangeslagen naar een inkomen van 97 0 voor: inkomstenbelasting 3.36: fondsbelasting 15 60", opcenten 12.Klopt dit volgens U? ANTWOORD: Ja, dat klopt, als het betreft een ongehuwd persoon, die met een anderen belas tingplichtige in gezinsverband samenwoont. VRAAG: Ik ben gehuwd en heb 2 jonge kin deren. Hoeveel ink.bel. 1934/35 moet ik te Velsen betalen: 1. van een inkomen van 4D9S.en 2e. van een inkomen van 419 S. ANTWOORD: 1. Rijksinkomstenbelasting 135.24; gem. fondsbelasting 271.40. 2. Resp. 101.08 en 200.10. VRAAG: Ik ben ongehuwd; kostganger en woon in Velsen. Inkomen 20.Hoeveel ink. bel. moet ik betalen? ANTWOORD: Rijksinkomstenbelasting 4.20. Gerh. fondsbelasting' 29.90. Voor de gem. fonds- belasting is aangenomen dat gij met 1 ander be lastingplichtig persoon samenwoont. VRAAG: Ik ben gehuwd en woon te IJmuiden. Ik heb 2 kinderen van 19 en 24 jaar. De laatste is aangeslagen naar een inkomen van 990. voor 34.en ik naar een inkomen van 1000.- voor 23.Is dat juist? ANTWOORD: De opgegeven cijfers zijn niet juist, maar de verschillen tusschen den aanslag van vader en zoon komen wel ongeveer uit. De zoon wordt in de gem. fondsbelasting naar een hooger inkomen aangeslagen dan de vader, om dat deze voor zijn 19-jarigen zoon vermoedelijk nog kindei-aftrek geniet en de zoon als onge huwd hooger wordt beiast. Het maakt bovendien verschil met hoeveel belastingplichtige personen men samenwoont. In de rijksink.bel. wordt de aanslag van den vader door den kinderaftrek lager. VRAAG: Ik ben gehuwd en heb 2 minder jarige kinderen. Ik ben aangeslagen naar een inkomen van 1400.— voor 28.56. Is dat juist? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Ik ben ongehuwd. Hoe groot moet mijn inkomen zijn om in de belasting te vallen? 1. Te Haarlem? 2. Te Beverwijk? ANTWOORD: 1 .Voor de rijks inkomstenbe lasting 800.voor de gem. fondsbelasting 500.— 2. Resp. 800 en 400. Voor de gem. fonds- belasting is aangenomen dat u met een belasting plichtig persoon samenwoont. RECHTZAKEN VRAAG: A. is aan B. 10.verschuldigd en deze heeft de vordering in handen gesteld van een Incassobureau. Van dit bureau ontving A. een schrijven het verschuldigde uiterlijk 2 Octo ber te voldoen, maar dit is hem onmogelijk. Wel zou hij in termijnen van 1.kunnen betalen. 1. Moet de schuldeischer daar genoegen mee nemen? 2. Zoo niet, kan het bureau dan machtiging tot rechtsvervolging aam-ragen. ANTWOORD: 1. Neen. 2. Het kan doen dagvaarden namens den schuldeisoher. RECEPTEN VRAAG: 1. Hoe maakt men een grijs vilten heerenhoed schoon? 2. Hoe krijgt men dan den rand weer stijf? ANTWOORD: 1. Met een harden schuier met waschbenzine goed afborstelen en met een bad handdoek afwrijven, met de pool of draad mee. Buiten in de schaduw en geen vuur of licht in de nabijheid! 2. Leg den rand op een strijkplank goed glad: leg er een vochtigen doek over en strijk met een niet te warmen bout uit, VRAAG: Hoe kan men bij het wasschen van een donkerbruine wollen jumper met witte roode biezen het doorloopen voorkomen? ANTWOORD: Zet de jumper dichtgedekt een kwartier in een steenen kom of pan met ruim waschbenzine; dan goed kneden en wasschen en glad ophangen in de tocht. Deze behandeling buiten in de schaduw vooral geen vuur of licht in de nabijheid! VRAAG: 1. Hoe verwijdert men een ijsvlek uit een lichtblauw cracalfi japonnetje? 2. Hoe een vetvlek uit een donkerblauwe hee renpantalon? ANTWOORD: 1. Luchtig wrijven met een dotje watten, in waschbenzine gedrenkt en dadelijk daarna bedekken met een laagje talcum. Stil laten drogen en eerst afschuieren, als het door en door droog is. Mocht er een plek achterblij ven, dan op dezelfde wijze behandelen met lauw water en weer poederen. 2. Als onder 1, met waschbenzine. Benzinebehandeling buiten in de schaduw en vooral geen vuur of licht in de nabijheid! VRAAG: Hoe verwijden, men een levertraan- vlek uit een katoenen divankleed? ANTWOORD: De vlek stevig schuieren met perchlooraethyleen, stevig afwrijven met badhanddoek; de vochtige plek bedekken met talcum; stil laten liggen en als het door en door droog is, afschuieren. De gele vlek, die ontstaai is, schuieren met lauw water, waarin een paar druppels mierenzuur. Droogkloppen met bad handdoek en weer poederen. VRAAG: Hoe verwijdert men vlekken van rij wielolie uit een lichtbeige wollen mantel? ANTWOORD: Afborstelen met benzine en da delijk daarna bedekken met een laagje magne sia of talcum. Stil laten liggen tot de plek door en door droog is en dan het poeder afschuieren. Deze behandeling buiten in de schaduw en voor- a lgeen vuur of licht in de nabijheid! PLANTEN. VRAAG: Mijn boerenkool komt met rups. Wat is daartegen te doen? ANTWOORD: Het eenige middel is de rupsen zoo spoedig mogelijk op te zoeken en te dooden. Alle middelen die gebruikt worden om rupsen te dooden. bevatten in meer of mindere mate ver gif. waardoor de kool voor consumptie onge schikt wordt. Kingsford SmltH èn dé Melbourne-race. Recordpoging na afloop van den wedstrijd. SYDNEY. 3 October (Reuter) De vliege nier Kingsford Smith heeft zich uit de lucht- race Londen—Melbourne teruggetrokken, om dat zijn toesteh beschadigd is en niet o<p tijd hersteld kan zijn. Hij is evenwel voornemens het traject Lon denMelbourne te vliegen na afloop van de race om te trachten het record van den win naar van de race te verbeteren. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 October. Ondertrouwd 2 October; P. F. A. van Dieden en J. A. M. vlegels; Getrouwd 2 October; W. J. B. M. J. van Liemt ,«£1 G. E. C. A. M. Hoogeveen; Jhr. J. de Jonge en M. E. Jonker. Bevallen 28 September: B. Schulpzand— Moerman, z.; 30 September: J. A. A. Slicht van Opstal, z.; 1 October: C. M. Zandvliet— Bartels, z.; M. A. Kasteleinvan der Giessen, d.; G. van Kerkhofde Jong, z.; K. Gaijke- maMeijer, d.; C. BoerrigterVoetelink, z.; J. Konings—Borsje, d.; C. A. J. ZegwaaTt van der Krogt, z.; 2 October: C. H. Brugman—. Buiterman,, d. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 3 October 1934 Hooge Prijzen f 100.000.— 19122 f 1500.— 19158 f 1000.— 15523 f 400.— 12462 16438 f 200.— 8386 14756 19577 f 100.— 1805 4919 7605 8483 10646 14244 Prijzen van 70.— 26 183 290 400 402 424 425 469 490 569 574 866 885 1019 1091 1149 1209 1331 1359 1364 1491 1528 1529 1539 1617 1640 1835 1906 2261 2503 2652 2691 2701 2735 2860 3043 3098 3147 3277 3359 3470 3686 3857 3912 4029 4051 4111 4116 4245 4297 4409 4507 4692 4879 5005 5103 5300 5356 5405 5443 5855 6014 6260 6294 6327 6454 6846 6858 6963 6971 7060 7141 7270 7378 7405 7551 7568 7700 7895 7976 8046 8126 8263 8275 8306 8413 8426 8644 8650 8757 8853 8980 8983 9052 9104 9111 9119 9173 9233 9383 9387 9415 9446 9453 9512 9641 9742 9756 9777 9836 9862 9992 10001 10056 10181 10186 10243 10256 10273 10274 10758 10786 10790 10843 10928 10999 11040 11155 11293 11513 11538 11563 11622 11870 12092 12195 12391 12589 12826 13296 13310 13325 13458 13592 13694 13770 13847 14015 14101 14146 14165 14169 14233 14283 14435 14505 14532 14631 14748 14964 15132 15155 15197 15236 15267 15282 15341 15526 15757 15771 15773 15821 15913 16052 16122 16135 16191 16314 16361 16396 16410 16425 16748 16798 16880 16970 16985 16996 17124 17167 17216 17241 17259 17276 17797 18046 18193 18238 18266 18371 18382 18416 18448 18449 18604 18613 18727 19054 19107 19581 19621 19678 19807 19912 20041 20045 20094 20473 20628 20841 20872 20876 21078 21123 21240 21269 21639 21708 21758 21942 21955 22017 22300 22443 22471 22473 22553 22590 22619 22757 22898 22975 23084 23098 23290 23315 23350 23363 23555 23798 Nieten A 43 46 121 130 151 233 270 322; 333 411 412 479 482 559 593 630 636 659 672 748 803 830 872 888 904 960 967 992 994 1012 1036 1039 1095 1103 1107 1112 1138 1203 1243 1300 1366 1406 1456 1477' 1519 1545 1546 1629 1666 1696 1730 1743 1747 1773 1782 1796 1829 1848 1851 1874 1959 2029 2079 2081 2102 2105 2131 2137 2138 2144 2148 2167 2190 2216 2223 2393 2405 2419 2485 2486 2541 2560 2563 2697 2710 2713 2715 2729 2731 2776 2802 2912 2917 2963 2989 3082 3131 3152 3159 3174 3201 3243 3306 3324 3355 3364 3432 3433 3614 3623 3633 3649 3682 3707 3737 3752 3758 3773 3878 3888 3915 3931 3962 4011 4053 4123 4174 4223 4352 4370 4424 4455 4529 4577 4641 4731 4732 4763 4776 4781 4787 4857 4913 4980 4984 5002 5074 5119 5191 5195 5251 5258 5279 5349 5469 5499 5505 5534 5602 6546 6731 7104 7399 7656 7914 8225 8471 8778 9076 9237 9477 9734 5740 6017 6366 6564 6742 7127 7422 7717 7943 8231 5763 5886 5930 6071 6101 6434 6519 6426 6568 6752 7145 7427 7747 7981 8233 8595 5946 6130 6528 5947 6177 6535 6764 6773 7148 7266 7490 7520 7790 7830 8048 8059 8273 8313 6802 6811 7380 7393 7554 7862 7557 7865 8097 8420 8425 9278 9515 9736 9117 9292 9538 9785 9569 9560 9815 9841 10098 10101 10151 10166 10169 10293 10325 10329 10394 10404 10537 10549 10564 10571 10610 8725 8726 8727 9203 9208 9434 9454 8877 9167 9197 6203 6536 6730 6924 7394 7586 7879 8103 8430 8744 8968 8982 9236 9650 9853 9470 10850 10854 10882 11338 11459 11470 11616 11678 11706 11977 11979 12020 12116 12118 12139 12488 12506 12516 12670 12684 12724 12769 12805 12839 13100 13108 13126 13297 13318 13392 13571 13606 13618 13884 13898 13928 14061 14086 14087 14354 14431 14445 14616 14765 14771 15064 15076 15098 15300 15348 15365 15478 15483 15561 15753 15777 15778 16169 16174 16216 16356 16357 16370 16595 16616 16669 17027 17058 17081 17273 17299 17312 17479 17482 17483 17713 17733 17775 18052 18089 18127 18452 18467 18534 18726 18752 18816 19020 19039 19055 19255 19303 19357 19433 19626 19703 19855 19870 19895 20121 20215 20226 20497 20544 20568 20785 20797 20812 21021 21145 21173 21209 21283 21309 21382 21389 21466 21632 21642 21645 21947 21951 21959 22215 22219 22289 22386 22406 22410 22511 22637 22674 22787 22802 22804 23011 23023 23081 23139 23163 23170 23245 23257 23291 23685 23699 23728 23850 23866 23885 Verbetering 5e 10891 10967 11516 11525 11736 11783 12022 12032 12267 12282 12521 12524 12730 12752 12854 12964 13198 13232 13393 13417 13666 13703 13943 13963 14102 14256 14447 14515 14779 14781 15170 15185 15394 15399 15620 15651 15781 15893 16221 16258 16371 16373 16751 16794 17156 17206 17379 17402 17495 17503 17807 17873 18133 18151 18548 18591 18868 18872 19061 19131 19359 19378 19718 19757 19900 19948 20228 20341 20569 20687 20816 20859 21176 21179 21349 21350 21515 21528 21646 21712 21966 21990 22293 22316 22432 22477 22691 22694 22833 22841 23088 23107 23173 23237 23386 23423 23753 23758 23914 23938 klasse, 10e 9723 9856 10049 10192 10253 10269 10460 10530 10534 10712 10746 10771 11130 11207 11269 11540 11590 11607'' 11826 11841 11919 12063 12074 12078 12347 12383 12392: 12548 12623 12669' 12757 12761 12768 12988 13012 13031- 13243 13247 13294 13448 13463 13562, 13784 13786 13843 1 14006 14037 14042- 14267 14318 14344' 14524 14574 14592 14903 14961 15007; 15238 15255 15294 15402 15433 154681 15700 15703 15731f 15920 15922 159531 16287 16315 16333'. 16486 16531 16533' 16795 16802 17019 17229 17240 17247 1 17418 17437 17450 1 17520 17624 17643' 17973 17985 18051' 18169 18216 18345' 18643 18673 18703 18893 18934 18940 - 19171 19191 19211) 19383 19425 19427 19773 19779 19830* 19979 20040 20077 20348 20380 20493? 20712 20726 20779' 20866 20896 20946 21185 21188 21207' 21359 21366 21372 21537 21584 21586 21731 21753 21888 - 21995 22013 22157.' 22318 22349 22355 22488 22492 22506 22762 22780 22785 22860 22881 22992 23114 23119 23135 23240 23241 23242 23458 23525 23619 23787 23788 23824 23953 lijst: 1623 m,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8