HET NIEUWE AVONDBLAD OPENING BAZAR IN VELSERBEEK. '19e JAARGANG No. 284 VRIJDAC 5 OCTOBER 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—6 regels f 0.76. Elke regel meer 16 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 26 ct, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tija gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vtouw alleen. Opvarenden van vlsschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf ol meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V,-Bank t® Schiedam. De Kunst van Vergaderen. Het groote Vergaderseizoen, dat slechts door het Nederlandsche voetbalseizoen in lengte wordt overtroffen, is weer in vollen gang. In verschillende teams, en „spelend" op verschillende plaatsen, heb ik ook al weer aan een dozijn van deze praatwedstrijden deelge nomen, en mij er opnieuw over verbaasd dat de techniek op dit gebied niet den minsten vooruitgang toont. Techniek is eigenlijk een te zwakke benaming; vandaar dat ik in bo- venstaanden titel het woord Kunst heb gebe zigd. Zullen wij deze kunst ooit leeren? Sterker: zullen wij ooit een poging doen om haar be oefening tot hooger ontwikkeling te brengen? Ge zult zeggen: laten we beginnen met de schoolkinderen niet alleen lezen en schrijven, maar ook spreken te leeren, en ik stem van harte met u in. Maar voldoende zou dat nog niet eens zijn. Men zou ze het spreken en handelen „in ploegverband", waarmee meteen vergaderen is aangeduid,moeten onderwij zen. Een vroegere periode heeft den bloei ge kend van rederijkerskamers, disputen e.d. Geen enkel tijdsgewricht heeft nog de studie der vergaderkunst zien bloeien. En er zou toch heel wat. aan te doen zijn. Men heeft den mond vol over „efficiency", maar er zijn weinig dingen aan te wijzen die zóo ineffi cient zijn, een zoo ontzaglijke hoeveelheid tijdverlies opleveren en een zoo enorme mate van verveling veroorzaken als de nog altijd bestaande methoden van vergaderen. Men heeft getracht ze in Huishoudelijke Reglementen van vereenigingen, in Regle menten van Orde bij openbare lichamen enz. eenigszins aan banden te leggen. De resulta ten schieten op bedroevende wijze tekort. An derzijds is het vergaderwezen buitendien zich als een woekergewas gaan uitbreiden door het ontstaan van de Commissie. Zoowel in haar permanente vormen als „ad hoc" is deze menschelijke vinding een treurige mislukking gebleken Wanneer het bij uitzondering gebeurt dat een commissie tot practische en aanvaardbare uitkomsten komt, is zij zelf gewoonlijk het meest verbaasd, en in elk geval staat vast dat zij een hoeveelheid tijd eraan heeft moeten besteden, die niet in de verte evenredig is aan de belangrijkheid vari hetgeen zij bereikt heft. Uit mijn eigen ervaring kan ik me maar één commissie herinneren die het er werke lijk goed afbracht en in één vergadering, die maar éeri uur duurde, tot een belangrijk be sluit kwam, dat bovendien nog werd uitge voerd ook. Levendig herinner ik mij de stomme verba zing, die ons allen na dit merkwaardig ver loop bezielde. Pas later drong tot mij door dat de heele vergadering feitelijk overbodig was geweest, omdat wij het al met elkaar eens waren eer we begonnen. Ditgeval kan dus ook niet als uitzondering beschouwd worden. Hoevelen van u zullen zich weer, evenals ik, gedurende dit lange vergaderseizoen ergeren aan het enorme tijdverlies en de vervaarlijke verveling die zoovele vergaderingen ons zullen bezorgen? Er zullen hakkelende, stotterende,, zich-eindeloos herhalende, bloemrijke, ver warde en anderen-herhalende sprekers Er zullen verwarringen ontstaan over amen dementen en de daarmee samenhangende netelige vraag der prioriteit. Onderwerpen zullen doodgepraat worden tot er een verkeer de beslissing valt, of machteloos aangehouden, of begraven in commissies ad hoe. Resoluties aldus genoemd omdat er veelal niets mee besloten wordt onleesbaar-lange moties en ongenietbare persoonlijke feiten zullen in regen over het menschdom neerdalen. Net als in ieder vorig seizoen. Het spelpeil blijft steeds even laag, en de internationale ontmoetingen in Genève, hoe talrijk ook, verhoogen het geenszins. Stel dat wij een nieuwe generatie eens ver gaderen gingen leeren? U zult zeggen: we we ten zelf niet hoe het moet. Maar we weten, tenminste, en zeer precies, hoe het niet moet. Op grond daarvan zouden we al heel wat kun nen bereiken. Als we ze nu eens spreken leerden op school, en „voorzitten" in speciale cursussen, mijnentwege ook aan de universi teiten, en. ze verder waarschuwden tegen al de ridicule tekortkomingen die wij als verga deraars hebben? Zouden we de komende geslachten niet een geweldigen dienst bewijzen, ze een machtig stuk opvoeding meegeven en die verre, ideale toekomst, waarin de Menschheid zichzelf vol gens een of ander stelsel voor het eerst be> sturen zal,naderbij gebracht hebben? Ik ge loof het wel. En het verwondert mij dat nog niet de een of andere intelligente docent, die thans zonder werk rondloopt, zich op spreek- presideer- en vergadercursussen heeft gewor pen. Hij zou succes hebben R. P. IJMUIDEN ERNSTIG ONGELUK OP EEN ZWEEDS I STOOMSCHIP. Aan boord van een van Amsterdam naar IJmuiden varend r: stoomschip is, terwijl dit de Hembrug passeerde, een ernstig ongeluk geschied. Terwijl opvarenden bezig waren met het neerlaten van de laadboomen had een matroos het ongeluk met een zijner beenen in een lus van een staaldraad bekneld te ge raken en wel zoodanig, dat hij met het hoofd naar beneden omhoog werd geheschen. Of schoon zijn maats onmiddellijk de winch stopzetten, bleek dat zijn voet bijna afgekneld was. De vaartregelaars van de Hembrug waar schuwden telefonisch den geneeskundigen dienst te Amsterdam die het slachtoffer met een ziekenauto van boord haalden en naar een ziekenhuis in de hoofdstad overbracht. Om den ongelukkige' aan wal te krijgen, is het stoomschip bij dé Hembrug met den kop tegen den oever gevaren» Gereformeerde Evangelisatie Vereeniging. Ingebruikneming van het nieuwe Evangelisatielokaal. Meijer Hamei's Revue in Thalia. De 5 D.!s-Show. Reeds langen tijd werd door de Geref. Evangelisatie de behoefte gevoeld aan een voor evangelisatie doel geschikt gebouw, vooral omdat door deze Evangelisatie zooveel aan jeugdwerk wordt gedaan. De kinderen worden voor dit doel bijeengebracht' en be zig gehouden met handenarbeid, zooals fi- guurzaagwerk e.d. waarbij dan tevens het evangelisatiewerk niet vergeten wordt. Deze arbeid breidt zich uit, vandaar de be hoefte aan een Evangelisatiegebouw. De commissie van voorbereiding heeft hiervoor een gebouw gevonden in een voormalig café Enschedéstraat, hoek De Wetstraat. Gisteravond is onder groote belangstelling het gebouw in gebruik genomen. Nadat ge zongen was Ps. 150 1 en na gebed werd door Ds. Wesbonk gelezen Hand. 1 19. Naar aan leiding van het voorgelezen schriftgedeelte sprak Ds. Wesbonk eenige gedachten over den plicht van den Christen, die tot roeping heeft een getuige van Christus te zijn. Vervolgens bracht Ds. Wesbonk dank aan allen die me dewerking hebben verleend om het gebouw in orde te maken, tevens aan Ds. v. d. Meulen en den Kerkeraad der Geref. kerk voor hun tegenwoordigheid. Vervolgens bracht het zangkoor „Gera" eenige liederen ten gehoore. Vervolgens feliciteerde de heer Hamburg namens den Geref. Kerkeraad met de inge bruikneming van het gebouw. Hij hoopte dat er in de toekomst meer zegen van dit gebouw, mag uitgaan dan in het verleden dit het ge val was. Toen werd menigeen door dit ge bouw afgeleid. Namens den Kerkeraad bood hij de Evangelisatie vereen, een Bijbel, ten dienste van het gebouw, aan. Hierna sprak Ds. R. J. v. d. Meulen. Dsze feliciteerde de vereeniging met dit gebouw. Voorts richtte hij zich tot de aanwezigen die hij wees op het moeilijke werk der Evange lisatie. Namens het Evangelisatiezangkcor sprak de voorzitter eenige woorden. Hij hoop te dat er een innige samenwerking in de toe komst mag komen tusschen zangkoor en Evangelisatievereeniging. Na de pauze werd een demonstratie gege ven met een door de vereeniging gekochte epïdioscoop, die als hulpmiddel bij het werk onder de jeugd zal gebruikt worden. Tenslotte deed „Gera" zich nog eens hooren waarna door den heer P. Toornvliet op gebruikelijke wijze gesloten werd. DE UTRECHT NIET MEER TER HARINGVANGST. Naar wij vernemen zal de stoomtrawler Utrecht IJm. 73 in verband met de lage haring- prijzen niet meer ter haringvangst uitvaren. Nadat het schip van netten had verwisseld is het inmiddels voor uitoefening der gewone Noordzeevisseherij uitgevaren „MOEDER EN KIND" In Thalia wordt dezeweek vertoond „Moe der en Kind" waarin de beroemde Duitsche filmartiste Henny Porten de hoofdrol vervult. Wij geven hier in het kort den inhoud van de film weer. In een jongedames-pension dient een jonge vrouw, die zich verloofd heeft met een fa brieksarbeider. Zij verricht met blijdschap in een kring van menschen, die veel waardee- ring voor haar hebben, vol -blijde opgewekt heid haar werk, hij gevoelt zich in zijn werk kring minder gelukkig, hij denkt aan het land dat hij kan bearbeiden, hij denkt aan het wa ter, waar hij kan visschen. Maar in eikaars nabijheid zijn beiden gelukkig en in opgewekt heid slijten zij hun dagen totdat het noodlot over deze beide jonge menschen komt. Jurgen, zoo heet de man, is op de fabriek wel een voorbeeldig arbeider, maar het punc- tueele van het fabrieksleven staat hem toch niet geheel aan. En ten slotte wordt hij ont slagen. Wanneer hij de fabriekspoort verlaat met de wetenschap dat hij er niet weer zal keeren, wordt hij daar opgewacht door Anna: die hem de mededeeling doet dat zij moeder moet worden. Deze twee feiten prikkelen te sterk de zenuwen van den man en het komt tot een heftige ruzie. Dan besluit Anna om zich het leven te benemen en zij poogt zich te Verdrinken, maar deze poging mislukt, want tijdig wordt zij gered- In de nabijheid van het pension waar Anna dient heeft zich een ander drama afgespeeld. Reeds meer dan anderhalf jaar terug is in een woning waar rijkdom heerscht, maar waar blijkt dat geld niet alleen gelukkig maakt, de eenige baby van een jong echtpaar gestorven. De moeder is troosteloos en ver toeft telkens weer in de kinderkamer altijd met haar -gedachten bij het jonge leven, dat van haar is heen gegaan, en altijd weer denkt zij aan die fatale mededeeling van den medicus, dat zij geen kinderen meer het le venslicht mag doen aanschouwen. De medi cus zal hier zijns inziens een voortreffelijke daad doen. Hij zal de jonge menschen voor wie de a.s. geboorte van een kind een kwel ling zal worden, daarvan verlossen en hij zal daardoor vreugde brengen in het gezin waar dit jonge leven zoo gaarne wordt tegemoet gezien. Er wordt een overeenkomst gesloten, dat Anna eenige maanden na de geboorte van haar baby daarvan afstand zal doen en in ruil daarvoor verkrijgen zij en haar man een wo ning op het land met daarbij behoorende lan derijen. Maar als de tijd daar is dat het kind gehaald wordt, kan de Moeder geen afstand doen van haar kind. Henny Porten is meesterlijk in haar spel en Peter Voss is als Jurgen een tegenspeler, die 'i, geheel tot een grootsche vertooning maakt. VELSEN. In het Thalia Theater hebben velen genoten van de bekende revue „Dat doet de deur dicht", onder regie van Meijer Hamel. De klinkende namen der medewerkende revue-artisten was een waarborg voor een prima uitvoering. Louisette, de guitige com- mère, de komiek Slyvain Poons, de gevierde humorist Kees Pruis, vormden een trio, dat door hun geestige trouvailles meermalen ware lachgolven door de zaal deed deinen, zoodat men af en toé mocht vxeezen, dat het dak van het theaterdezen druk slechts met moeite weerstaan kon! Een schat van costuums, zoo noodzakelijk voor grootsche finales, gedragen door een keurtroep girls was een kleurrijk schouwspel. Vergeten wij niet te noemen het hoogst ar tistieke optreden van de in Nederland burger recht verkregen hebbende Tatjana Tamarova, de solo-danseres der Vlaamsche Opera, (geen Russin!), die door haar gracieuze dansen aller oog boeide. Het orkest, onder aanvoering van den be kenden revuekapelmeester Pim de la Fuente. mocht er wezen. De pittige begeleiding zorgde voor het onontbeerlijke tempo-tempo, zoodat het geheel voor onze Hollandsche art'isten (waarvan enkele zich weliswaar achter buiten- landsche namen verschuilen) een klinkend, welverdiend succes werd. R. C. BREDERODE. Wedstrijden voor a.s. Zondag: R.C.H. 9'Brederode 1, 10 uur. H. P. C. 4Brederode 2, 10 uur. Brederode-Jun.V. V. H. Juni., 10 uur. Wedstrijd voor a.s. Zaterdag: Brederode-adsp.Kinheim-adsp. 3 uur. LEDENVERGADERING VAN „HET NUT". Donderdagavond vond in Augusta Hotel de algerneene ledenvergadering plaats van het ■departement IJmuiden van die Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De voorzitter Ds. F. F. Milatz wijdde in zijn opening eenige woor den aan de nagedachtenis van wijlen den heer A. F. C. Bückmann, die bijna 18 jaar zulk een vooraanstaande plaats in het departement IJmuiden heeft ingenomen. Spreker dankte hem voor wat hij voor Het Nut geweest is. Nadat de secretaris de heer C. Luehsinger de notulen had gelezen kwam aan de orde het jaarverslag over het afigeloopen vereenigings- jaar, waaruit blijkt, dat het ledental neg steeds verbetering behoeft. Door het lage le dental hebben de nutsavonden steeds een te kort opgeleverd. Een gunstiger resultaat le verde de bibliotheek en de spaarbank op, het eerste naar de tmeening van een der leden doordat de schoolbibliotheken niet meer wor den bijgehouden, zoodat deze zoo langzamer hand verdwijnen. Vooral van de kinderboeken werd een druk gebruik gemaakt, De biblio theek telt thans bijna 1000 boeken. Dit ver slag zoc-wel als dat van den penningmeester den heer A. Rolloos werd goedgekeurd. Aan de orde kwamen daarna eenige benoe mingen. De heer C. Luchinger werd herbe noemd tot bestuurslid van het departement. Tot bestuurslid van de Nutsspaarbank vaca ture A. F. C. Bückmann werd gekozen Ds. F. F. Milatz, de heer A. P. Roza werd als zooda nig herbenoemd. Als lid van den Raad van Toezicht werd herbenoemd Mr. Dr. A. van der Flier en benoemd de heer M. J. Baak. Het- voorstel tot verlaging der contributie tot f 2 plus f 1 voor introductie werd na eenige discussie aangenomen. Het 25-jarig bestaan van het departement zal worden gevierd met een avond voor de leden op Donderdag 8 November; waarvoor zullen worden uitgenoodigd het hoofdbestuur en het districtsbestuur. Een programma voor dezen avond was nog niet vastgesteld, het bestuur is echter voornemens pogingen in het werk te stellen mej. Marg. Couperus op te laten treden. De heer A. Kool werd benoemd tot afgevaar digde naai- de districtsvergadering, de heer C. Luehsinger tot afgevaardigde naar de alge rneene vergadering. Bij de rond waag bracht de heer Reitsma het denkbeeld naar voren, te trachten vaste- ren voet te krijgen in het Oostelijk deel der gemeente. Hij achtte dit voor een verdere ont wikkeling van het departement zeer ge- ■wenscht. Het bestuur merkte naar aanleiding hier van op, dat reeds driemaal een avond in IJmuiden-Oost is gegeven, Alle drie avonden werden een groot fiasco. Toch zal 'het bestuur onderzoeken of eventueel in samenwerking met eenige buurtvereenigingen (Parkwijk Zee weg en Driehuis) iets in de door den heer Reitsma aangegeven richting gedaan kan worden. De grootste moeilijkheid is het ver krijgen van een geschikte zaal. Hierna volgde sluiting. IJ. F. C.-NIEUWS. A.s. Zaterdag wordt gespeeld: Tweede JeugdIJ. F. C. De eerste wedstrijd voor den Kennemer- land-beker wisten onze jongens met groote cijfers te winnen. De IJ.F.C.-achterhoede bleek zeer soliede; de voorhoede is nog wel voor verbetering vatbaar. A.s. Zaterdag wordt de eerste oompetitie- wedstrijd gespeeld. Wij verwachten een span- nenden strijd, daar Tweede Jeugd tot een der sterkste der afdeeling behoort. Er wordt gespeeld op het gemeenteterrein Noorder Sportpark 's middags 3 uur. V. G. S. NAAR ZAANDAM. J A.s. Zaterdagmiddag trekt het eerste elftal van Van Gelders Sportvereeniging naar Zaan- dam. Zij speelt te 2.30 een wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie tegen Steemeyer- Ford. Zeer groote belangstelling. De opening van den bazar ten bate der tuberculose-bestrijding in Velserbeek. De afbeelding toont de dames van het comité, 2e van links zittend mevr. Rambonnet. In de voor dit doel van een verlengstuk voorziene theeschenkerij van Velserbeek is gistermiddag onder groote belangstelling de bazar ten bate van de tuberculosebestrijding geopend. Het was meer dan vol, toen de voorzitster van het bazar-comité, mevrouw de Boer Harder de aanwezigen welkom heette en dankte voor hun belangstelling. Toen het be stuur van de afdeeeling eenigen tijd geleden kwam vragen, een bazar te organiseeren, waren er eerst wel eenige bedenkingen, aldus spreekster, als de slechte tijden en de vele bazars en collecten, die thans gehouden wor den. Maar de gulle wijze van geven heeft het werk lichter en prettiger gemaakt. Blijkt hier uit niet. dat de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose een extra plaatsje in aller harten inneemt? Het is niet doenlijk allen te bedan ken, maar spreekster wilde een woord van dank richten tot de geheele burgerij voor de gulle en spontane manier, waarop men het comité heeft bijgestaan. Mevrouw de Boer gaf daarna het woord aan mevrouw Rambonnet—Speet. We hebben allen dezer dagen op verschil lende plaatsen in de gemeente de woorden ge lezen: „Steunt ons in den strijd tegen de tu berculose". En misschien is bij sommigen wel even het gevoel opgekomen: alweer steun? Ook mevrouw Rambonnet wees op den velen steun, die de laatste weken gevraagd wordt. En het kan ook niet uitblijven of een antwoord als: „ik kan ook niet alles steunen" zal in dezen tijd wel eens gehoord worden. Maar er is ook zooveel, wat nu door gebrek aan subsidie pro beert, met particulieren steun te blijven be staan. Maar waar in dezen tijd zooveel gevraagd wordt voor gezonde menschen, zoo vervolgde spreekster, mogen de zieken daar zeker niet bij tekort komen en mag nog wel eens extra de aandacht gevraagd worden voor deze zie ken. Wanneer wij zelf gezond zijn en dan den ken aan deze patiënten, vinden wij het toch al erg genoeg, om door deze kwaal bezocht te worden en als er dan nog geen geld is voor de juiste verzorging, is het wel dubbel hard. En niet alleen, dat wij de patiënten moeten hel pen, we moeten helpen voorkomen, strijden tegen de uitbreiding, in het belang van de kinderen, dus in het belang van de toekomst. Spreekster wees er op, dat Nederland boven aan staat op het gebied der tuberculosebestrij ding. Dit mooie resultaat zal wel voor een groot deel te danken zijn geweest aan onze zoo algemeen geliefde Koningin Emma, die altijd gaf en altijd wilde helpen, in de eerste plaats voor de tuberculosebestrijding. De vereeniging, die nu 15 jaar bestaat, heeft in de afgeloopen jaren veel en mooi werk verricht. Ieder zal kunnen begrijpen,'dat door de crisis-omstan digheden het aantal aanvragen om hulp of uitzending grooter is geworden. Dat het aantal leden vermindert, is zeker geen gebrek aan belangstelling, maar ook alweer een gevolg van de crisis. Het is daarom zeer te waardee- ren, dat er weer een damescomité is gevormd, dat den moed en energie heeft, in deze tijden een bazar te organiseeren. Spreekster twijfelt niet aan het succes van den bazar en kan al leen nog wenschen, dat de opbrengst de ver wachting nog ver zal overtreffen. Uit eigen ervaring weet spreekster, dat men vooral bij kinderen ook door een gezonden levensregel al zooveel kan winnen, iets wat dikwijls in eigen milieu onmogelijk blijkt. Spreekster besloot met den wensch, dat de opbrengst voor vele zieken de mogelijkheid op herstel mag openen en verklaarde daarna den bazar voor geopend. Dank zij het drukke bezoek hadden de stands het al spoedig heel druk en het duurde niet lang of men zag velen, met één of meer pakjes rondwandelen, waaruit viel af te lei den, dat er niet alleen kijksters en kijkers waren, maar ook koopsters en koopers. De bazar is bijzonder goed „geoutilleerd" en het kan niet anders of het damescomité moet voor de inrichting daarvan bergen werk ver zet hebben. Vele stands zijn bijzonder attrac- tievol en het is er zoo gezellig, dat wij iedereen kunnen aanraden eens een kijkje te nemen. Wij voegen onzen wensch gaarne bij dien van mevrouw Rombonnet: dat de op brengst de verwachting nog ver zal overtref fen". Wij willen er nog even op wijzen, dat door de zorgen van het gemeentebestuur een goede verlichting is aangebracht op de wegen naar den bazar. Er zijn lichtmasten met schijnwer pers geplaatst en ook het front van de hulp tent wordt met een schijnwerper verlicht. NAAR ZEE. De stoomtrawler Erica IJm. 384 is gisteren' naar zee vertrokken. Pe ingang van den bazar.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1